Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) #71835392


#71835392
törölt tag

Itthon is dübörög a mobilnet következő sebességfokozata

Gyors ütemben fejlesztik a frekventált területeken lévő bázisállomások kapacitását a magyar mobilszolgáltatók. A Telenor mostanra már 180 állomáson kapcsoltba be az elméletileg akár 300 Mbps sávszélességet nyújtó LTE Advanced technológiát, a Telekomnál pedig 18 városban gyorsult fel a hálózat.

(#3552) #25741824 válasza #71835392 (#3551) üzenetére


#25741824
törölt tag

"a kültéri lakossági 4G lefedettség 52%-ról 97%-ra nőtt a Telenornál, a Telekomnál pedig jelenleg 97,5%-os"

Azért látszik, hogy gyakorlatilag a két nagy 4G hálózata között nincs lényegi különbség, ami van az is minimális. És ahogy tapasztaltam, sebességben is ugyanez a helyzet, lényegesen nem gyorsabb a Telekomé.
Viszont az is látható, sőt tapasztalható is, hogy a beltéri lefedettség még bőven fejlesztésre szorul, még sok helyen eltűnik a 4G jel beltéren.

(#3553) #25741824 válasza #25741824 (#3552) üzenetére


#25741824
törölt tag

A Vodafone sincs már sokban lemaradva 4Gben a két nagytól, igaz ott még mindig több a "lyuk", igaz nekik ott van 3G, míg a másik kettő ezen a téren nagyon le van maradva, igaz a Telenornál jópár helyen lett 900MHzes 3G, ám azon a sebesség gyenge, nem mobilon való netezésre alkalmatlan.

(#3554) Zeki válasza #25741824 (#3552) üzenetére


Zeki
nagyúr

DPI-s telenor simen lassab volt a net a telekom 800Mhz-es tornyán. De a városban a sajátján is.
Szóval helye válogatja.

(#3555) DrBubo77 válasza #25741824 (#3552) üzenetére


DrBubo77
addikt

A lefedettség elvileg azonos a két T-nél, hisz vidéken megosztják egymás között a 4G hálózatot.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3556) #23310336 válasza #71835392 (#3551) üzenetére


#23310336
törölt tag

Úgy látszik, az LTE-A-t mindegyik csak ott tudja bekapcsolni, ahol a saját tulajdonában van 800MHz-es 4G hálózat, a Telenor nyugaton, a Telekom keleten, ahol bérlik a másiktól ott vagy műszaki vagy egyéb ok miatt nem tudják megcsinálni a 800-1800MHz összekapcsolását.

[ Szerkesztve ]

(#3557) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!
Nagyon amatőr vagyok a témában, szeretnék Tőletek segítséget kérni. Balatonon van egy kis nyaralónk, és sajnos a Jóistennek sem akar működni az internet. A vezetékes megoldás nem járható, mert nincs kiépítve semmi a környéken. Bár a T elvállalta, és hamarosan kijönnek, de készülök a nem megvalósítható opcióra.

A mobilinternet pedig iszonyú gyenge jelet fog, ha sikerül, akkor 10-30kbps között ugrál, és rendszeresen el is veszti a jelet. Egy szimpla usb sticket használtam erre a célra.

Ennek oka, hogy egy völgyben van a házikó, és nem tud ráállni egyik adótoronyra sem. (Szakik szerint ez a gond.) Kérdésem lenne, van valamilyen eszköz, amivel esetleg segíteni lehetne a jel erősítését?

Köszönet!

(#3558) Diák66 válasza RoSSo3 (#3557) üzenetére


Diák66
őstag

Antenna...... Telekomnál egyébként lehet is igényelni, ha nem megfelelő a térerő. (feltétele, hogy a lefedettségi térképük alapján kellene lenni térerőnek, de még sincs)

(#3559) RoSSo3 válasza Diák66 (#3558) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Megtörtént, sajnos nem hozott változást :(

Lehet, hogy nagyon régi és gyenge a modemem, és minimálisan is, de lehetne javítani egy modernebbel? Huawei E220-asom van, bőven megtenné egy 5 megás sebesség.

(#3560) vgyuri válasza RoSSo3 (#3559) üzenetére


vgyuri
őstag

4G elérhető a lakhelyeden?

(#3561) Diák66 válasza RoSSo3 (#3559) üzenetére


Diák66
őstag

A huawei E220 nem volt egy rossz modem, viszont igen eljárt felette az idő.

1. 3.6/0.384 Mbit/s sebességre képes (egyes források szerint volt újabb firmware változat, amivel 7.2/0,384)
2. 3G frekvenciánál csak a 2100 MHz-et kezeli. (Vodafone, Telenor esetében szükséges lenne a 900 MHz is)
3. Nincs 4G LTE, így a 800 MHz-es frekvenciasáv, ami pont ilyen területek lefedésénél jön jól, hiányzik.

Szóval szerintem érdemes lenne lecserélni, mert lehet megoldja a problémádat.

[ Szerkesztve ]

(#3562) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Nagyon köszi, hogy foglalkoztok a kérdésemmel! :)

Elvileg igen, elérhető a 4G, csak völgyben vagyunk, ahogy írtam, és szerintem ez a gond. Az antenna sem lát rá jól a toronyra (kettőt is próbáltunk, egyikre sem). Néha beindul, és akkor egészen 100 kb/s-ig felmegy, de az igen ritka, és nem is tart sokáig. Gondolom időjárás (szél?) függő. Próbálgatom minden ablakhoz odatenni, mozgatni, semmi lényegi változást nem hozott. De még az udvar közepén sem.

Az eredeti modem, amit a jelenlegi Telenoros kártyával kaptam egy Huawei E303-as, és van itthon egy régebbi, nem független T-home-os ZTE MF626-os is. Ezt nem tudom használni, mert nem független, nem viszi a telenort.

Az E303 esetleg jó lenne? Mert ezt azért tettem félre (tudom, lustaság), mert nem volt itthon USB-s hosszabbító kábelem, és laptopba dugva meg nem volt elég mobil, hogy próbálgassam ide-oda tenni.

Ha javasoljátok, akkor beszerzek egy hosszabbító-kábelt, és megpróbálkozom vele, hátha. Esetleg műanyag tányér köré, vagy alufólia? Ilyenekről olvastam most, de nem tudom, mennyire kezdetleges megoldások.

Köszi! :)

(#3563) Zeki válasza RoSSo3 (#3562) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért mert az öreg, frekvenciaszegény routerekkel nem megy a net, nem azt jelenti, hogy ha veszel egy modernebb 4G-s routert, bele 4G-s simet, azzal ne menne.
Van 4G-s telefonod? Na azzal teszteld.

(#3564) #71835392 válasza RoSSo3 (#3562) üzenetére


#71835392
törölt tag

Keress rá a szolgáltatók oldalán található lefedettségi térképekkel a címre, az elég jól, egész pontosan megmutatja, hogy ott van-e lefedettség, ha van akkor milyen (2g/3g/4g). A térkép alapján amelyik szolgáltató tudja ott a 3g/4gt annál érdemes tenni egy próbát.
És ahogy mondják itt feljebb érdemes lenne egy olyan modemet/készüléket beszerezni ami támogatja a 900mhzes 3gt és a 800mhzes 4gt.
Amúgy a sebesség alapján te 2gn netezel, abból meg képtelenség gyorsabb sebességet kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#3565) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Az a baj, mindhárom nagy szolgáltató térképe alapján megvan a 4G. Mégis, még 2G sincs meg, vagy alig van a gyakorlatban.

Igen, ha jól tudom Lg G3s tudja a 4G-t. Ezzel még nem volt lehetőségem tesztelni, nem régen vettem - nemsoká utazom, majd akkor tudok bővebbet. Jobban járok, mint pl a fent említett Huawei E303-as modemmel? Hotspotként megosztva lehet, hogy jobb lenne a dolog?

(#3566) Diák66 válasza RoSSo3 (#3562) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos a Telenor holnapja szerint ez a modem se tudja a 900 MHz-es 3G hálózatot kezelni. Vagyis ugyan ott vagy vele. Érdemes lenne okostelefonnal és egy térerősségmérő alkalmazással ránézni a hálózatra. ;)

Azzal egyszerűbben körbejárod a telkedet és képet kapsz a lefedettségről.

(#3567) Diák66 válasza RoSSo3 (#3565) üzenetére


Diák66
őstag

Igen az LG G3 S - LG D722 tudja a 800/1800/2600 MHz-es 4G LTE sávot, illetve a 900 MHz-es 3G sávot is. Úgyhogy telepítsd fel valamelyik alkalmazást:

Netmonitor

GSM Signal monitor

Network Cell Info

Network signal info

Aztán jó méricskélést. ;)

(#3568) RoSSo3 válasza Diák66 (#3567) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Nagyszerű, igazán köszönöm!!
Bejárom a környéket, és jelentkezem, amint lesz némi térerő :))
Köszönet addig is, már sok sokat segítettetek! :R

(#3569) Balázzs


Balázzs
senior tag

Alfa-11 adatkártyát használ rajtam kívül még valaki? Érdekelnének a tapasztalatok, mivel nálam már egy ideje teljesen belassul a net, ha 2-3 eszköz használja egyszerre. Speedtest persze ilyenkor is simán hozza a kb 60/40 Mbps-t. A router-el lehet a gond, vagy korlátozzák szerintetek?

(#3570) Viktor77


Viktor77
titán

Most kaptam az SMS-t, hogy a Hipernet Home-ról levették a helyhez kötöttséget, bárhol használható.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3571) Viktor77 válasza Viktor77 (#3570) üzenetére


Viktor77
titán

Bocsánat a sok hsz-ért, kicsit számolgattam.

Azért 130Ft gigánként az már elég erős ajánlat (a középcső csomagot nézem, ez 6500Ft, sebességkorlát nincs)), ráadásul a kedvezménykeretbe (2500Ft) belefér az éjszakai 100GB meg egy tv alapcsomag. 10 eszközös wifi routert adnak (ha olyat kérsz), ami akkubankként is funkciónál, tölti a telefont.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3572) #71835392 válasza Balázzs (#3569) üzenetére


#71835392
törölt tag

Korlátozás nincs, csak QoS.

(#3573) Balázzs válasza #71835392 (#3572) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ràkerestem, hogy mi is ez, akkor ha lehet engedélyezni kellene, ugye jol sejtem?

(#3574) 4Grider válasza Balázzs (#3573) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal te nem mész semmire, hogy engedélyezed vagy tiltod. A QoS számodra korlátozást jelent...

(#3575) tupuk válasza Balázzs (#3569) üzenetére


tupuk
aktív tag

Szia, én éppen most készülök alfa11 adatkártyát rendelni és én is 3 eszközön fogom (fogjuk) használni egyszerre. Szóval tartok tőle nálunk is be fog lassulni ha nálad is.
Mennyire lassult be neked, teljesen használhatatlanná vált?
És a lassulás állandó, vagy csak akkor lassul be ha mind a 3 eszköz egyszerre aktív a neten?

(#3576) tupuk válasza 4Grider (#3574) üzenetére


tupuk
aktív tag

Elvileg nekem is lesz egy ugyanilyen mobilnet csomagom, 3 eszközzel, amit egy mobiltelefon fog szórni szét hotspotként a 3 eszközre. Ezen a hotspotos mobilon be lehet állítani hogy egy-egy eszköz mennyi netet kapjon? Vagy magukon az eszközökön? Nagy durvulás nem lesz, főleg sima netezés a cél, de néha egy kis voip-youtube biztos lesz, talán 1-2 torrent is néha, bár utóbbiról könnyen le is mondok.

(#3577) KTU válasza tupuk (#3576) üzenetére


KTU
addikt

Azért a "mobiltelefon fog szórni szét hotspotként" megoldásra hosszútávon ne alapozz.
Célhardver kell hozzá.

Azt hogy valaki beírja hogy nála belassul,
gyakorlatba semmit nem jelent a másik usernek,
aki akár 100 - 200Km-el arrébb használja,
ráadásul az általa használt eszközökről sem tudunk semmit.

Lehet azt a telefont használja "mifi"-ként amit amúgy napi használatba van nála,
és "1001" alkalmazás van rajta ami épp szinkronizál vagy akármit csinál.
:U

Ha valós sebesség adat kell, ne a Spídtest-et használjátok.
inkább speedof.me

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3578) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Lehet a Telekomnál van valami karbantartás, de ma reggel szörnyen rossz volt a mobilinternet használat Monor-Ferihegy között. Ezen eddig végig volt 4G, csak Monor-Üllő között volt egy nem átfedett rész, ahol 3G/2G volt csak. Viszont most végig Ferihegyig szórakozott, 4G alig jött fel, akkor is csak egy pillanatra, rögtön leváltott 2G-re, még a 3G is csak ép volt. Tegnap még hazafelé délután nem volt gond. Arra gondolok, hogy lehet valamit babrálnak a hálózaton, esetleg az 4G+ bekapcsolásán ügyködnek.

(#3579) Balázzs


Balázzs
senior tag

KTU, Tupuk: leirom nalam hogy megy az alfa korlatlan adatcsomag (ket huawei 4g, lte 150-es router, egyik hordozhato, masik fix 220+as, kocka router, kicsi max 10 eszkozig. Elso probanal torrent jott 5 Mbyte/s el, mondom ez kiraly lesz:))) (voda homenet volt a masik lehetoseg). Aztan lassulas, net szinte alig ment, telefonalgatas, masik csatlakozas kell, csinaljak ujat, meg raneznek blabla, utana ment is, kb 60-80 Mbits le 40-60 fel, de tobb eszkoznel lassu. Van hogy 2 noti es 2-4 telo lenne rajta, de amig egyik betolt egy weblapot, addig tobbin timeout. Utana masik megy, tobbi nem. Probaltam tobb helyen, de Bp. X ker- ben megy foleg es igy ez szegyen. 4g only a routerbe beallitva, legfrissebb firmware van fenn, 2 eszkoz nem lehet rossz egyszerre.
Mit tudnek meg tenni?

Telorol voltam, sry a helyesirasert

[ Szerkesztve ]

(#3580) tupuk válasza Balázzs (#3579) üzenetére


tupuk
aktív tag

huh, ez így tényleg gáz :(
azért köszi az infót. nekem mondjuk elég lenne 10 mega/sec letöltés, meg 2-3 fel és kész, csak működjön.

te most már meg se rendelnéd ha tudnád hogy ilyen?

(#3581) #71835392 válasza Balázzs (#3579) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nem tudsz mit tenni, mert a Telenor alkalmazza a QoSt, hogy a "torrent huszárok" ne fektessék meg a bázisállomást/hálózatot. Hogy pontosan mi és hogyan van priorizálva az passz, de a rendszer "jól látja" hogy mire használod a netet és hogy a tethering aktív-e és hány eszközre van osztva.
Vélhetően az adott állomás amire csatlakozol amúgy is terheltebb ezért is érvényesül nálad a QoS prorizálás.

Nekem DPIs korlátlan netem van, aktívan streamingelek zenét és videót, de még feltűnő korlátozással nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#3582) Balázzs válasza #71835392 (#3581) üzenetére


Balázzs
senior tag

A bajom ezzel az, hogy ha latjak hogy nem torrentezek miert lassitanak? Mondom 2 noti, 4-5 telo nehogy mar megfektesse a telenor tornyat.... Itthon 2 Mbit es adsl siman lekezeli.

(#3583) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Sziasztok. Nagyon új vagyok mobilnet témában. Kaptunk egy Samsung Galaxy S3 mini telefont és a nyaralás alkalmával azzal szerettünk volna netezni. Viszont nem sikerült. Sőt a feltöltött 5000 Ft keret is odalett :((( hogy hogyan fogalmunk sincsen hiszen egy oldalt sem tudtunk megnézni.
A telefon T-mobile-os feltöltőkártyás. A mobilnet beállításokat állítgattam de sehogy sem akart működni még a gyári alapértékeken sem. Nem töltött be egyetlen oldalt sem. A fölső sávban csak egy H betű jelent meg a 2 nyilacskával valamint egyetlenegyszer villant fel egy 3G felirat de soha többé.
Kérdésem az, hogy lehet e probléma a kb 10 éves régi sim kártya ami benne van?
A másik pedig. Ha töltünk a telefonra pénzt elvileg kapunk mondjuk 100 mega mobilnetet. De az mégsem működik. Hogyan kell ezt felhasználni illetve úgy megoldani, hogy ne a telefonálásra szánt keretet fogyassza el a teló?

(#3584) Zeki válasza boygabi_ (#3583) üzenetére


Zeki
nagyúr

TELEKOM MOBIL TOPIK

Az ajándék 100 mega net csak akkor mükszik, ha van alap net. A régi sim kártya már nem jó, új kell.
A telekom oldalán ot vannak a netes csomagok.

(#3585) #71835392 válasza Balázzs (#3582) üzenetére


#71835392
törölt tag

Érdemes lenne kipróbálni másik állomás körzetében ezt. Vagy olyan SIMmel amin nem korlátlan csomag van Ha ilyenkor is belassul, akkor egyértelmű, hogy terhelt az állomás amin vagy.
Az a baj, hogy a tethering az csak megtűrt dolog a szolgáltatóknál függetlenül a rácsatlakozott eszközök számától és az adatforgalomról, pláne igaz ez egy korlátlan csomag esetében.

(#3586) #25741824 válasza Balázzs (#3582) üzenetére


#25741824
törölt tag

Én azt tapasztalom, hogy ahogy a topiktárs írja, keményen megy a QOS priorizálálás, mindent ami nagyobb sávszélt fogyaszt azt "korlátoznak", elkezdesz tölteni és máris leesik a sebesség. Ezt a V nyomja a legdurvábban, ott a video streamelés is folyamatosan akad, szakad, mellette a weboldalak meg úgy töltenek be mint a villám és a speedtest is az égben van.
Telekom az egyetlen ahol ilyet nem tapasztaltam, ott simán hoz annyit a hálózat amit a speedtesttel mérni lehet, igaz ők meg a csomagok sebességét korlátozzák gyárilag.

(#3587) Grougon válasza #25741824 (#3586) üzenetére


Grougon
tag

korlátlan csomaggal használok mindent amit vezetékes neten is(torrent, játék, youtube, xbox stb), én még nem tapasztaltam soha hogy lassítanának. LTE-n használom, BP.

(#3588) Grougon válasza Grougon (#3587) üzenetére


Grougon
tag

lemaradt: Telenor

(#3589) Viktor77 válasza Grougon (#3587) üzenetére


Viktor77
titán

Én sem tapasztaltam még lassítást, torrent, stream esetében sem. Szintén Telenor, Hipernet Home.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3590) g0dl válasza RoSSo3 (#3557) üzenetére


g0dl
addikt

Nem az én megoldásom, de a kezdetekben én is használtam valami hasonlót.

Hát voltak eredmények, de időben erősen változott az eredményessége. e220-at még néha én is használok (jelenleg telekom hálózaton )

(#3591) g0dl


g0dl
addikt

Ha már ide találtam, akkor én is kérdeznék. Létezik most bármelyik szolgáltatónak olyan feltöltős ( én is Balaton környékén használnám elsősorban ) csomagja, amelyik kedvező áron ad 4G képes modemet?

A modemeket 20kFt + áron látok csak.

Én több éve így vettem már telenoros, és telekomos modemet is, de azok csak 3G képesek. És emlékeim szerint mindkettő némi induló feltöltéssel együtt sem volt 6000Ft felett.
Tehát engem feltöltős (szezonon kívül nem használnám) , csomag érdekelne.

Azt telefonomon is tapasztalom, hogy a 4G lefedettség sokkal jobb.

Igazából engem meglep, hogy egyik szolgáltató sem kínál mostanában ilyen szezonális csomagot, pedig nyáron nyílván többen mobil neteznek a szabadban/nyaralóban, mint télen.

(#3592) Zeki válasza g0dl (#3591) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vodafone home net?

(#3593) Sayuar válasza Zeki (#3592) üzenetére


Sayuar
őstag

"Tehát engem feltöltős (szezonon kívül nem használnám) , csomag érdekelne."

(#3594) #71835392 válasza Viktor77 (#3589) üzenetére


#71835392
törölt tag

Az ugye megvan hogy ez a priorizálás nem mindenkit értint egyformán, hanem a rendszer szabályozza elvileg automatikusan a hálózati terheltségtől függően? És hogy egy mifin több eszközre szétosztott korlátlan csomagnál más az "ingerküszöb", mint egy mobilon használt egy gigás csomagnak? A 4g már nem gprs net, itt nem tud pár "torrenthuszár" megfektetni egy állomást, kismillióféleképp lehet paraméterezni a rendszert. Persze egyik szolgáltató jobb ebben, a másik kevésbé.

(#3595) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nem tudom lett-e mar emlitve, de a Telenor eltorolte a Homenet-nel a lakcim korlatozast.

(#3596) 4Grider válasza Darth_Revan (#3595) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#3597) #23310336


#23310336
törölt tag

Nem tudom mit mókol a Telenor ma, de a Hegyeshalom-Győr-Sopron út nagy részén alig van 4G, egy hete szinte végig volt, helyette edge vagy 3G van, de 3G-nél meg alig vánszorog az adat, vagy teljesen megáll az adatforgalom...

[ Szerkesztve ]

(#3598) Balázzs


Balázzs
senior tag

Nem tudom mi lett vele, de most stabilan viszi több eszközön egyszerre is.

[ Szerkesztve ]

(#3599) Werkly


Werkly
őstag

3G MIFI routert érdemes venni? Vagy felejtős? Esetleg árban kedvező 4G-st tudtok előfiz nélkül?

(#3600) #71835392 válasza Werkly (#3599) üzenetére


#71835392
törölt tag

Én már nem ruháznék be 4gt nem tudó eszközbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.