Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Diák66 válasza gabor9991 (#3684) üzenetére


Diák66
őstag

Ne tedd, hiszen a leírásban is ott szerepel, hogy 2.4GHz. (2400 MHz) Ez az antenna mixumim wifi-re lesz jó. Mobilra semmiképpen sem.

(#3702) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Kapható valahol 4G-t támogató kártyafüggetlen usbs modem vagy ezeket csak szolgáltatók árulják?

(#3703) btz válasza cocka (#3702) üzenetére


btz
addikt

Mért ne lehetne kapható. Nekem is ilyen van. Alcatel L100 a neve.

ⓑⓣⓩ

(#3704) 4Grider válasza btz (#3703) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az persze megint más kérdés, hogy hány eszköz támogatja az Alcatel L100-at. Nálunk egyik 3/4G router sem támogatja ezt a modemet...

(#3705) btz válasza 4Grider (#3704) üzenetére


btz
addikt

Openwrts routerrel használom, semmi gond nincs vele.

ⓑⓣⓩ

(#3706) gabor9991 válasza Diák66 (#3701) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen láttam, de a leírás végére odaírta, hogy frekvenciatartomány 700-2700MHz.Viszont tegnap voltam a városban, és ott se volt valami hatalmas a 4G sebesség, talán 50mbit körül lehetett, pedig ott már nem a 800as frekvencián ment az biztos mert a telefonom azt nem látja.Úgyhogy az antenna lehet nem javítana semmit a sebességen.

(#3707) cocka válasza btz (#3703) üzenetére


cocka
veterán

Jó és hol? Mert pl. az említett modemet a google-be beírva nem sűrűn dobál releváns találatokat. Nyilván webshopokra lettem volna kíváncsi.

Lássuk mi a szolgáltatóknál a felhozatal:

Telenor: Alcatel L850, D-Link DWM-222

Telekom: Huawei E3372H, D-LINK DWM-222 (de ez routerrel együtt van)

Vodánál nincs ilyen kategória.

(#3708) cocka válasza 4Grider (#3704) üzenetére


cocka
veterán

Archer C7 vajon támogatja?

Ja még egy kérdés. LTE modemeknél is probléma a forrósodás?

[ Szerkesztve ]

(#3709) Diák66 válasza cocka (#3702) üzenetére


Diák66
őstag

Huawei E3372

D-Link DWM-221 4G

Ez van jelenleg mindenhol. Mobilnet megosztóból nagyobb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#3710) cocka válasza Diák66 (#3709) üzenetére


cocka
veterán

Köszi.

De a wifi hotspot meg felesleges nekem, mert az Archer eleve tudja szórni wifin a 3G-s modem jelét, sőt lanon is. Azt meg csak nagyon kevés wifi hotspot tudja.

Ja igen, én máshol találtam D-linket 28k-ért. Mondom te jó isten, fele annyiért is kapható másfajta.

(#3711) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A hétvégén a Zemplénben túráztam, és több kis falut is felkerestem. Az már nem kérdés, hogy a legeldugottabb helyen is csak Telekom van, más semmi, de az alábbi dolgot már sejtettem a lefedettségi térkép alapján, de nem hittem volna, hogy ez a valóságban is így van.

Adott, hogy a Telekom-Telenor Budapesten kívül megosztotta a 800 MHz-es 4G frekvenciasávját, ez nem újdonság.

De ez most az szülte a völgyben lévő Háromhután (Óhuta, Középhuta, Újhuta), hogy itt Középhuta felett van egy nagy mobil antenna torony, ezen csak Telekom van fent 2G-4G, de így viszont a megosztás okán van Telenor 4G is, de csak 4G. Így előállt az a helyzet, hogy van Telenor lefedettség egy eldugott helyen, max beltéri, de csak adatkommunikációra. lehet csak nekem érdekes, de kuriózum kategória szerintem, és biztos, hogy nem egyedi területről van szó. Amúgy jó döntés volt, hogy a Telekommal mobilnetezek, mert az Északi-középhegységben a Voda az sehol sincs, de a Telenor is csak foltokban. Bezzeg a Telekom tényleg lassan eléri a 2G lefedettségét, a hegyek között is.

(#3712) Zeki válasza radio100jozs (#3711) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezért kell valami voip is, és akkor mehet a telefonálás 4G-s neten.

(#3713) cocka válasza Diák66 (#3709) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy ha már itt tartunk, hogy Huawei, ez miért nem kapható itthon?

[link]

(#3714) 4Grider válasza cocka (#3713) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezért a pénzért Magyarországon többet tudó LTE routereket lehet venni. Pl. TP-LINK M7350 akkumulátoros MiFi.

(#3715) cocka válasza 4Grider (#3714) üzenetére


cocka
veterán

De minek vegyek még egy routert, ha már van?

Nekem csak arra kéne a mobilnet, ha elmegy a net otthon, akkor legyen "pótlék".

Ezért a pénzért

Melyik pénzért? Mert ebben az előző hsz.-ben, amire válaszoltam pont nincs semmiféle ár megemlítve.

(#3716) aberdeener válasza cocka (#3713) üzenetére


aberdeener
csendes tag

Az ára 16-20 ezer forint között mozog az ebay-n. (És kifutó modell.)

[ Szerkesztve ]

(#3718) Diák66 válasza Zeki (#3717) üzenetére


Diák66
őstag

Ezt itthon is be tudod szerezni. De ha már külföld akkor inkább az osztrákok, vagy németek. Náluk nagyobb a választék és közelebb vannak.

(#3719) druppel


druppel
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkozom Alfa11 korlátlan mobilnetes csomag vásárlásán.
Van valamilyen kötöttség a csomag kapcsán? Nem lehet torrentezni, vagy tiltva van valamilyen szolgáltatás, vagy mégis lassítják bizonyos adatforgalom fölött?

Köszi a segítségeteket előre is!

(#3720) Zeki válasza druppel (#3719) üzenetére


Zeki
nagyúr

Torrent megy, nincs korlat, de barmikor lehst,ha szerintük tul sokat adatfotrgalmazol.

(#3721) #71835392 válasza druppel (#3719) üzenetére


#71835392
törölt tag

Olyan tiltás nincs, mint gondolod, annyi van, hogy ahol épp terheltebb a hálózat ott hátrább sorol a rendszer kapacitás kiosztás szempontjából.

(#3722) #71835392 válasza radio100jozs (#3711) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ez egy nagyon jó tapasztalat, csakhogy ennek az összebútorozásnak a hátrányát pedig az ország nyugati felében érzékelhetik a Telekom ügyfelei a Telenor lófax ellátottságra képes 800as cellái képében. Sok helye az a mázli, hogy van a Telekomnak saját 1800as 4gje így nem kell szívni az edgevel mert a Telenor csak jó lyukasan tud lefedettséget csinálni.

(#3723) felhasználóx válasza Zeki (#3717) üzenetére


felhasználóx
tag

Valószínű, ultra butaságot kérdezek, de több Sim-es és tethering-re képes telefonok fénykorában milyen adattovábbítási, adatelosztási űrt tölt be a Mifi? Vagy csak az adatsim-mel és az egykártyás telefonnal rendelkezők alternatívája?

(#3724) g0dl válasza felhasználóx (#3723) üzenetére


g0dl
addikt

Család elmegy nyaralni, és több eszköz csatlakozna egy előfizetéssel ( notebook, tablet stb), ami Ft/MB vonatkozásában sokkal jobb, mint külön előfizetésekkel.

(#3725) Zeki válasza felhasználóx (#3723) üzenetére


Zeki
nagyúr

Teszem azt kell a telefonod, és nem akarod hogy mindig hotspot legyen belőle, meg gyorsabban is merül.
Nem tartom kizártnak hogy ha drága az új helyen a net+tv kombó, akkor lesz telenoros (flottás) korlátlan net + mytv. Már ha flottához lehet ilyet venni.

(#3726) KTU válasza felhasználóx (#3723) üzenetére


KTU
addikt

célhardver vs. svájci bicska,
kb. mikor megkérdezik hogy minek van az autómba gps, mikor a telefonom is tudja.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3727) 4Grider válasza KTU (#3726) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem jobban bejön a waze, mint az autóban lévő offline navigáció. Főleg hogy a navi képernyője át tudja venni a telefonét...

(#3728) felhasználóx válasza KTU (#3726) üzenetére


felhasználóx
tag

Na ja :) . Pölö engem a telefon gps-re "alakítása" zavar, mert egyéb funkciók nem használhatóak kényelmesen, addig a telefon hotspotként való megosztása a háttérben fut nem kavar be, de valóban jobban használja az erőforrásokat.
Köszi a válaszokat, megnyugodtam hogy nem nekem való ez az eszköz :)

(#3729) Dave1984


Dave1984
őstag

Már akartam kérdezni.
Hogy a fenébe van az hogy mindenhol a 800mhz és lte a leggyengebb holott az alacsony frekvencia miatt jobban kéne terjednie mint a 2010 MHz es 3g nek. Ráadásul az lte cellák nagyobbak is méretre (teljesítményt nem tudom) de bárhova megyek mindenhol így van)
Mi ennek az oka?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3730) Zeki


Zeki
nagyúr

Péntek este ne nagyon akarj mobilnetezni...

(#3731) Dave1984 válasza Zeki (#3730) üzenetére


Dave1984
őstag

[link]
Nincs itt baj :)

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#3732) Zeki válasza Dave1984 (#3731) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem Kecskemét belvárosában mérsz. :)

De most okésabb...

[ Szerkesztve ]

(#3733) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, melyik most a legolcsóbb kártyás mobilnet csomag, 1GB környékén?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3734) KTU válasza dethroner (#3733) üzenetére


KTU
addikt

Klikk 1 GB promóciós időszak ............................ Egyszeri díj 1500Ft,
Így lesz 3 hónapra 1-1-1GB neted.
1GB: 500Ft / hó

Utána eldobod és rendeled a másikat. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3735) btz válasza KTU (#3734) üzenetére


btz
addikt

Ezt az eldobást nemtudom meddig lehet játszani, mert ha jól tudom évente csak két SIM aktiválható egy néven, aztán mondjuk ha vannak többen a családban akkor át lehet vészelni az évet.

ⓑⓣⓩ

(#3736) dethroner válasza KTU (#3734) üzenetére


dethroner
veterán

Jól hangzik, meglesem, köszi :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3737) #71835392


#71835392
törölt tag

Nekem a hazai szolgáltatókkal kapcsolatban az a véleményem mobilinternet tekintetében, hogy a Telenor csinálja a legígéretesebben, ők kezdik felismerni a mobilnetben rejlő lehetőségeket és hogy mivel lehet felkelteni az emberek figyelmét, érdeklődését a termék iránt, nagyon jók a mobilnetre ültetett, adatforgalmi keretet nem fogyasztó kiegészítő szolgáltatásaik (MyTV, MyMusic). Ígéretesek a kombi csomagjaik (Home+Mytv). Arról nem is beszélve, hogy kis kerülőúton, de egyedül ők kinálnak korlátlan mobilnetet a három közül.
A Telekomnak messze nincsenek ilyen jó ajánlataik, igaz vannak itt is korlátlan net opciók, ellenben a kisebb csomagoknál nemcsak adatforgalmi, hanem sebességkorlátozás is van, viszont műszakilag vitathatatlanul ők a legjobbak.
A Vodafone meg a csalódás, a maximális beleszarás mintapéldája, kevés ajánlat, azok is versenyképtelenek, semmi mobilnetre épülő ajánlat, szolgáltatás, stb.

(#3738) radio100jozs válasza #71835392 (#3737) üzenetére


radio100jozs
őstag

A Telekom is megy azért utána a dolgoknak, nekem az AK Next S-ben egész nyáron korlátlan a TVGO, azaz nem fogyasztja az adatkeretet, így néztem már mobilon EB meccset. Persze kell hozzá T-Home TV előfizetés is, mert így működik a dolog kombóban. Meg most már szerencsére havi 1GB adatkeret van.

Telenorban az nem tetszik továbbra sem, hogy a "korlátlan" opciók csak akkor működnek, ha a havi adatkeret lefogyott, és ez sajnos továbbra is így van a Home csomagokban is, bezzeg a Telekomnál ez nem így van szerencsére.

(#3739) g0dl


g0dl
addikt

( bár zindex, de azért ...)
http://index.hu/tech/2016/08/03/magyarorszagon_a_legdragabb_a_mobilnet/

"Magyarország* ezzel gyakorlatilag utolsóként végzett a felmérésben. És nemcsak az EU-n belül kiábrándító a helyzetünk: az OECD-országok közül egyedül Kolumbiában vannak arcpirítóbb mobiltarifák."

* Természetesen nem Magyarország, hanem a nálunk működő "szolgáltatók" lettek tökutolsók. ( és aki akarja elmantrázhatja párszor az aversenyszabályozzaapiacot blödlit )

(#3740) Viktor77 válasza g0dl (#3739) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól sejtem, ebben az új Home csomagok nincsenek benne. Na most, 35 euróba belefér egy Home előfizetés, meg mellé valami olyan, amiben simán van 1000 perc.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3741) gas136


gas136
újonc

Sziasztok,

talán ez a legjobb hely a kérdésemnek, bár nem biztos...

Adott egy HP EliteBook 840 G2-es Notebook, gyárilag beépített Gobi lt4112 4G modemmel. Adott két SIM kártya. Mind kettő T-Mobilos. Az egyik SIM-el a mobilhálózatra csatlakozva a Windows 10 beépített Wifi Hotspot funkciójával tovább osztható a net, a másikkal a megosztás viszont nem kapcsolható be "Nem lehet megosztani ezt az internetkapcsolatot, mert nem sikerült csatlakozni a mobilhálózatra", miközben a notebookon lehet böngészni a neten,és a kapcsolatoknál "csatlakoztatva" felirat van.

Amit próbáltam eddig:
- kártyák ki-be rakosgatása
- hívtam a szolgáltatót, szerintük mindkettővel kellene mennie
- egy másik, azonos típusú gépen is kipróbáltam, a tesztekbe még 2 másik SIM kártyát is bevontam. Az eredmény: van egy kártya, amivel egyik sem tud hotspotot csinálni, egy, amivel mindkettő tud, egy amivel csak az egyik, és egy, amivel csak a másik gép tud
- mindenféle adapter letiltás és újra engedélyezés, driver frissítés, amiket a "nem működik a Wifi Hotspot" témakörben találtam a neten

Valakinek van esetleg ötlete?

(#3742) hun005a


hun005a
tag

Próbálta már valaki az UPC freedom-ot ZTE R209 vodafonos hotspottal vagy mindenképpen függetleníteni kell?

(#3743) Diák66 válasza hun005a (#3742) üzenetére


Diák66
őstag

Szerintem működni fog, kérdés a tetheringet szűrni tudják-e, illetve hogy engedélyezve van, vagy sem?

(#3744) Zeki


Zeki
nagyúr

Az hogy egy flottás telenoros netet megosztok telóról laptopra, azt hogy lassítják? Mert bizony csak 1 megabájt/s a sebesség így, míg közvetlen telóval letöltve 3-4 megabájt is van.

(#3745) hun005a válasza Diák66 (#3743) üzenetére


hun005a
tag

Csak azért mert volt korábban UPC 6Gb-os mobilnetem,azzal ment.Ezt a kártyát meg ha berakom akkor valami 8 jegyű feloldókódot kér.

(#3746) 4Grider válasza hun005a (#3745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor elég egyértelmű a kérdésre a válasz...

(#3747) hun005a válasza 4Grider (#3746) üzenetére


hun005a
tag

Értem de miért ha ugyanaz a szolgáltató?

(#3748) 4Grider válasza hun005a (#3747) üzenetére


4Grider
nagyúr

De más a hálózatkód:
MCC MNC Code Network
216 01 36 Pannon/Telenor
216 30 36 T-mobile/Magyar
216 71 36 UPC Magyarorszag Kft.
216 70 36 Vodafone

(#3749) Diák66 válasza hun005a (#3747) üzenetére


Diák66
őstag

Érdekes, nekem működött az UPC SIM Vodafone R216-Z megosztóban. :D (csak mobilnet SIM + stick)

A 8 számjegyű kód meg vagy a feloldó kód, vagy már párszor elrontottad a PIN-t. (bár a PUK az 12 ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#3750) Zeki


Zeki
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.