Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Kalandor válasza luikay (#3250) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt egy hirdetése például: [link]

(#3252) luikay válasza Kalandor (#3251) üzenetére


luikay
tag

Ezt nem látom, csak annyit, hogy kitiltott hirdetés.

(#3253) bence5511 válasza luikay (#3252) üzenetére


bence5511
csendes tag

A kitiltott hirdetéstől jobbra alul, ott van a jelentem gomb, és ott tudod megtenni a jelentést.

(#3254) Kalandor válasza luikay (#3252) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott van a jelentem gomb és működik.

(#3255) luikay válasza Kalandor (#3254) üzenetére


luikay
tag

Köszi, az enyémnél már megtettem.

(#3256) Crassus válasza bence5511 (#3242) üzenetére


Crassus
csendes tag

szia! milyen nevet és számlaszámot adott meg?

(#3257) tibcow válasza Crassus (#3256) üzenetére


tibcow
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Úgy látom többen is hasonló cipőben járunk mobillaci-val kapcsolatban.

Szintén utaltam neki, de a termék ne érkezett meg, azóta megy a hazudozás.

(#3258) bence5511 válasza Crassus (#3256) üzenetére


bence5511
csendes tag

Hali, erre utaltam én el neki: Páll János - 10403394 - 86768955 - 82681003

(#3259) KEndre válasza tibcow (#3257) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Feltétlen tegyél bejelentést! Az eljárás már elindult az első bejelentésnél.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3260) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok,
Mantago kolléga nem adta fel a tőle vásárolt telefont, így 50k-val lettem rövidebb. Van még itt valaki aki hasonlóan járt ezzel a féreggel?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#3262) scabi78 válasza scabi78 (#3260) üzenetére


scabi78
senior tag

Esetleg nevet és számlaszámot nem kellene a topikba beírni? Egy csaló lehet, hogy több nick néven van az oldalon, de lehet, hogy a számlaszám ugyanaz. :F

Tiszta Windows, rendes ház!

(#3263) domperke válasza scabi78 (#3262) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Esetleg NEM.Jogilag TILOS ezeket az adatokat itt megosztani.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3264) scabi78 válasza domperke (#3263) üzenetére


scabi78
senior tag

Értem, jogos. ja nem

Tiszta Windows, rendes ház!

(#3266) domperke válasza scabi78 (#3264) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

A törvényeket nem mi hozzuk mi csak betartjuk ...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3269) szacsurin


szacsurin
újonc

Sziasztok!

Pár napja vettem egy "be quiet! PURE BASE 500DX" számítógép házat (foxposttal), ami meg is érkezett rendben. Mikor kicsomagoltam észrevettem, hogy hiányoznak a tartozékok (csavarok, útmutató), illetve ami fontosabb, hogy a 3 beépített ventillátor is (gyárilag 3 ventillátorral érkezik). Ez a 3 ventillátor önmagában 12-15ezer forint lenne most újonnan.

A hirdetést azóta törölte az eladó, de ez állt a leírásban:
"Akartam építeni egy erősebb asztali PC-t de végül a konzolnál maradtam.
A ház pár hónapos teljesen makulátlan állapotban van.
"

Picit én is hibás vagyok, mert nem kérdeztem rá a tartozékokra, de szvsz egy "makulátlan" állapotú háznál azt nem kellene feltételeznem, hogy ki lesznek belőle szerelve a ventillátorok (hacsak nem írja külön).

Megírtam az eladónak is a problémámat, egyelőre a válaszát várom.
Kérdésem, hogy ha nem sikerül dűlőre jutnunk, akkor mit lenne érdemes csinálnom, jelenthetem ilyenért, vagy csak egy negatív értékékelést adhatok a félrevezető hirdetés miatt (ha egyáltalán annak számít ez)?

(Bocsi ha hülyeségeket kérdeztem, még kezdő vagyok a fórumozásban)

[ Szerkesztve ]

(#3270) Kalandor válasza szacsurin (#3269) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelentsd első körben.

(#3271) Sziszilabi válasza szacsurin (#3269) üzenetére


Sziszilabi
csendes tag

Szia,
Itt találod az eredeti hirdetést. [link]

(#3272) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Eladtam egy tizen éves komplett számítógépet, postán jó messzire.
A vevő azon problémázik, hogy nem volt benne tápkábel. Mert hogy egy komplett géphez ez járna. Nekem eszembe sem jutott, ha kell középső fiók jobb oldalt van vagy 10.
most kinek van igaza?
Mondtam neki, hogy nem szándékos spórolás volt, vegyen egyet, átutalom az árát, de ragaszkodik hozzá, hogy márpedig küldjek neki egyet, és nagyon mérges hogy hétfő előtt nem fog menni a gép.
Szerintem megkérdezem, melyik webshopból rendelhetek neki házhozszállítással, de ti mit ajánlotok, mit tegyek?

Köszi

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3273) koby11h válasza rasotamas (#3272) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mit hirdettél? Ha tápkábel is van a szövegben vagy a képen, vagy leveleztetek/beszéltetek róla, akkor járna. Ha nincs, akkor meg így járt. Hosszabbító sem jár hozzá és számítógép asztal sem, ha nincs benne a hirdetésben...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3274) rasotamas válasza koby11h (#3273) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát, nézd meg kérlek a hirdetésem.
A fotón nincs beledugva a gépbe, de talán jobbra hátul látszik, de lehet csak monitorkábel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3275) opr válasza rasotamas (#3274) üzenetére


opr
veterán

Szerintem annal nem tudsz korrektebb lenni, mint hogy menjen el erte, vegyen egyet es mondjuk max 500ft-ig kifizeted neki.
Azert, mert ugyan igazad van, hogy nem szorosan a gep resze egy tapkabel, viszont az is jogos, hogy ha veszel valamit, amit komplett egeszkent hirdetnek, akkor elvarhato, hogy ne kelljen a botba rohangalni utana, hanem mukodjon a kapott csomag es kesz.

Szoval en ezt 50-50-re hozom ki, de az, hogy egyreszrol basztat, hogy nem fog menni hetvege elott (baszki, letezik olyan szeglete az orszagnak, ahol nem lehet szerezni egy szabvany tapkabelt 30p alatt?), masreszrol viszont elvarja, hogy rohangalj utana, az rohejes. Most akkor vagy raer neki, es akkor elkuldod, vagy surgos, akkor meg menjen el es vegye meg.

A lenyeg, hogy szerintem korrekt az elvaras is, meg reszedrol a rendezesi hajlandosag is, mar csak annyi kene, hogy higgadtan, felnott modjara sikeruljon a kommunikacio... Sajnos sokszor az van, hogy ez a legnehezebb resze a dolognak. :(

Szerk: Oh, bakker, azt hittem, ez az uzleti vita topikba lett beirva (ahol a helye lenne neki), nem a jogorvoslatosba, kulonben nem irok be. Mostmar mindegy, marad, de innentol nem irok be tobbet. Meg egyszer bocs, ezennel el is tuntem.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3276) koby11h válasza rasotamas (#3274) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is adtam a Dell Optiplex 3020-asokhoz, de ott ki is volt írva, hogy jár hozzá!
Sok boltban, ha veszel komplett gépet, akkor a tápkábelt külön be kell jelölnöd:
pl: E-byte a tápkábel + 590 Ft, vagy más használt gépes webshop pl. importit sem ad használt géphez +1270 Ft (rablás :) ). Csak random találatok. Intec.hu sem ad.
Ha küldesz neki egyet, akkor jó fej vagy, de nem kötelező, mert sehol a hirdetésben nincs utalva sem rá. Az hogy hátul látszik... az asztallap is látszik, de az sem jár hozzá.
Persze ez csak az én véleménye, én is beleszóltam, majd törlitek. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3277) mobilemaster válasza rasotamas (#3272) üzenetére


mobilemaster
csendes tag

Véleményem szerint egy használt PC-nek nem része a tápkábel. Úgy ahogy egy használt monitornak sem része sem a tápkábel, sem pedig a dsub/dvi/hdmi/display kábel. Plusz egy használt PC-n ha van 4 sata port, akkor szerintem nem része 4 sata kábel sem, csak 1 amin van az SSD és 1 amin van a DVD. Ha a hirdetésben nem volt feltüntetve tartozékként, akkor nem része a "csomagnak" (PC-nek). Szerintem nem jogos a felháborodás egy 500 forintos kábelen.

(#3278) rasotamas válasza opr (#3275) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a választ, nem találtam azt a másik topikot, lehet oda jobban illett volna.
Én ezzel zártam le:
"Találtam konkrétan az utcátokban (link) számtechboltot, ahol tudsz venni és holnap megvan, aztán átutalom a vételárat.
De ha ez nem felel meg, akkor rendelek neked egy webshopból házhozszállítással, kifizetem előre, de hétfő előtt nem lesz ott.
Melyiket szeretnéd?"

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3279) mefistofeles válasza rasotamas (#3278) üzenetére

Nyilván a te dolgod, hogy oldod meg, de véleményem szerint őrültség lenne a részedről szállítással aranyárban venni neki egy kábelt ami nem is volt lebeszélve.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3280) , válasza rasotamas (#3272) üzenetére


,
addikt

Ehhez a táphoz gyárilag sem jár tápkábel.

(#3281) Ferenczi Áko válasza rasotamas (#3278) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Volt már velem is hasi helyzet, csak hdmi kábel volt a sztori. Vagy nekem maradt ki, vagy a vásárlónak. Normális hangnemben 1500 ft átutalással el lett intézve mind a kettő helyzet.. Ilyenen nem is értem mit kell problémázni egy vásárlónak.. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3282) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ, még annyi kérdeznék, hogy ha nem szeretnék emiatt negatív értékelést kapni (nem mintha megérdemelném de az ilyen üzletfelek elég kiszámíthatatlanok) akkor simán ne fogadjam el az értékelési kezdeményezést, vagy ilyenkor mi van?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3283) mefistofeles válasza rasotamas (#3282) üzenetére

Nem tudom, hogy ezeket a dolgokat az itteni ítészék, hogyan értékelik, de szerintem abszurd a vevő hozzáállása, főleg azok után, hogy felajánlottad, kifizeted a kábelt. Annyi lenne a dolga, hogy leugrik a sarki boltba, vesz egy kábelt, te meg kicsengeted, de ehelyett nyavalyog, hogy hétfőig nincs gépe.
Nem hiszem, hogy ezért kaphatnál negatív értékelést!
Úgy tűnik a vevő nem is akarja a megoldást.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3284) Dagatt


Dagatt
csendes tag

Sziasztok, a Facebook Marketplace-re a hardveraprós hirdetéseket valaki az eredeti szöveggel, képekkel felteszi, olcsóbban kínálva. Nem tudom, ez mire jó... Mindenesetre azért jelzem. A link a kamu hirdetésekhez: [link]

üdv

(#3285) koby11h válasza Dagatt (#3284) üzenetére


koby11h
aktív tag

A saját hirdetéseit vagy másokét? Első esetben fura emberke, másodikban viszont csalás és jelentsd ott nyugodtan.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3286) Dagatt válasza koby11h (#3285) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Mások hirdetését tette fel, így értettem. Néhány hardveraprós eladónak jeleztem a dolgot, valaki már visszaírt, hogy jelentette a profilt a Marketplace-en.

(#3287) koby11h válasza Dagatt (#3286) üzenetére


koby11h
aktív tag

Remélem lesz is foganatja!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3288) mefistofeles válasza Dagatt (#3284) üzenetére

Vajon mire gondol az ilyen agyalágyult? Trollkodáson kívül, ebből haszna nem lehet......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3289) Dagatt válasza mefistofeles (#3288) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Ha valaki elutalja neki a pénzt előre, és cserébe nem küld semmit... talán ez lehetett a terv.

(#3290) ricsi99 válasza Dagatt (#3286) üzenetére


ricsi99
addikt

Van egy csomó face csoport ahol az önbeárazó/ócsárló okostónik garázdálkodnak... módszerük ,hogy szétocsárolják a hírdetést /beárazzák fillérekért majd másik loginnal rádírnak ,hogy megvennék alacsonyabb áron...saját tapasztalat... lehet egy ilyen szépreményű figura.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3291) BiP válasza ricsi99 (#3290) üzenetére


BiP
nagyúr

Akár ez, de én simán csak csalóra tippelek. Hirdet, begyűjti az előre utalást, majd nem küld semmit.

(#3292) , válasza Dagatt (#3284) üzenetére


,
addikt

Ezt sok-sok év óta művelik facebookon is, meg jófogáson is. (Szerintem már 1 évtizede is csinálták ezt.) Én pontosan emiatt fejeztem be a saját képek használatát a hirdetésekben. De volt olyan itteni hirdető is, aki nem csak a képet lopta ki a hirdetésemből, de még a hirdetés szövegét is kompletten lemásolta, és úgy hirdette a saját termékét betűről-betűre ugyanazzal a szöveggel. Jelenteni hiába jelentettem.
Miután befejeztem a saját képek használatát, utána meg elkezdtek páran képeket kéregetni különböző termékekről, persze vásárolni még soha egyikük sem vásárolt. Nyilván a képeket más oldalakon meg felhasználták, és voltak még annyira pofátlanok is, hogy még azt is megmondták, hogy ilyen meg olyan szögből is fényképezzem le nekik pluszban...

(#3293) Kalandor válasza , (#3292) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelenteni hiába jelentettem.
Mármint a jófogáson/marketplacen?

(#3294) , válasza Kalandor (#3293) üzenetére


,
addikt

Itt is volt jelentve hirdetés, amikor ugyanazzal a szöveggel hirdette egy illető a termékét, amivel én is. Hogy pontosan milyen választ kaptam elutasítás gyanánt, azt nem tudom megnézni, mert csak 2019-ig látszanak a jelentéseim, de a tartalmát nagyjából le tudom írni. Valami olyasmi válasz jött rá, hogy mivel az illető is ugyanazt a terméket hirdeti, mint én, ezért a hirdetés szövege is lehet neki is ugyanaz. Mindeközben betűről-betűre le volt másolva az egész hirdetésem.

(#3295) rasotamas válasza , (#3292) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha megvan a bankszámlaszám egy jó magánnyomozó kideríti hol lakik egy másik bandát meg rá lehet küldeni :DDD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3296) Kalandor válasza , (#3294) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A régebbi jelentések már nincsenek meg, de biztosíthatlak, hogy tilos lemásolni más egyedi szövegét-képét. Természetesen ha mindkét hirdetés mondjuk a márkaoldalról másolta ki a szöveget, akkor nincs olyan, hogy én másoltam ki először, a másik hirdesse más szöveggel.

(#3297) , válasza Kalandor (#3296) üzenetére


,
addikt

Akkoriban már nem saját fotókat használtam, pont emiatt, hanem csak a mostani hirdetéseimben is látható sablon képeket. Néhány mondatból állt csak a hirdetésem, de a mondatok/szavak egy az egyben le voltak másolva betűről-betűre (saját magam által megfogalmazott mondatok voltak természetesen, persze tartalmazták a gyártói linket is). Átnéztem a mentéseimet, de sajnos ennyire régről már a képernyőfotóim sincsenek meg a problémás esetekről. Mivel tiltás funkció az oldalon nincs, így saját tiltólistát vezetek, és ezen lista alapján 2 tag is volt, akik másolták már a hirdetéseim szövegét. Hogy a fentebb említett jelentésemre kapott válasz melyikük esetében történt, azt nem tudom, de kettejük közül az egyik tag volt, az biztos, bár ennek így, ennyi év távlatából úgysincs túl sok jelentősége már.
Mindenesetre köszönöm a saját magam, és a többi hirdető nevében is, hogy ilyen téren ha gondunk akad, akkor ezután már biztosan nem lesz elutasítva a jelentésünk.

(#3298) pokerdani50


pokerdani50
csendes tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki üzletelt "Sotonyi48" nevű felhasználóval?

Üdözlettel, Dániel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.