Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Kalandor válasza envagyok (#3199) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehetsz feljelentést.

(#3202) Söptöröttö válasza envagyok (#3199) üzenetére


Söptöröttö
tag

Szia. Kérd vissza a pénzed, jobban jársz. Az alaplap valószínűleg hibás.

(#3203) moex1


moex1
tag

Sziasztok,

van itt valakinek tapasztalata polgári peres eljárásról? Egy fórumtagtól vettem egy grafikus kártyát még tavaly, amit persze nem kaptam meg. Az összeg harmadát visszautalta, de a többit nem. Jelentettem itt, ki is lett tiltva, valamint feljelentést is tettem. Most megkaptam a határozatot, mi szerint az eljárást megszüntetik, "mivel a cselekmény nem bűncselekmény". Polgári peres eljárásban követelhetem rajta az összeget. Van értelme, vagy engedjem el?

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#3204) envagyok válasza moex1 (#3203) üzenetére


envagyok
veterán

Ha nem bűncselekmény, akkor mi?
Mi volt az indoklás?
Hogyan fizette vissza a harmadát, mivel indokolta, hogy csak annyit adott vissza?
Hogy történt az elejétől a végéig?
Esetleg fizetési meghagyás? Ahhoz kell tartozáselismerés.
Csak veled csinálta, vagy több károsult is volt?
Nekem volt egy hasonló esetem, valami imi, ő azzal szórakozott, hogy utalás után kitalálta, hogy mégse tudja postázni, és ígéretet tett, hogy visszafizeti a pénzt.
Innentől feljelenteni, hiszen a szándék megvolt a dolog rendezésére, nem tűnt el, válaszolt, így nem volt bűncselekmény a rendőrség szerint.
De szerencsére több emberrel csinálta folyamatosan, amit már nehéz lett volna megmagyarázni, így sittre került.
Szerencsére nekem apránként utalgatott, nagyjából visszajött a pénz, pár ezres híja maradt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3205) moex1 válasza envagyok (#3204) üzenetére


moex1
tag

Nagyjából hasonló történet. A pénzt átvette, a kártyát nem küldte el mindenféle okokra hivatkozva (betegség, karantén, stb...). Majd kb egy hónap után elutalta a pénz hatodát, majd sok könyörgés és kb még egy hónap után ismét a hatodát.
Ez után már nem nagyon válaszolgatott, ekkor jelentettem fel. Most annyi volt az indoklás, hogy a "szűrésük alapján" a többi sértett megkapta a terméket amit vásárolt. (Ezek szerint csak én nem.) A PTK szerint ez szerződésnek minősül, így hajtsam be polgári peres úton. Természetesen azóta sem hallottam felőle...

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#3206) envagyok válasza moex1 (#3205) üzenetére


envagyok
veterán

Az a legjobb , ha egy csaló nem válaszol, felszívódik, mert akkor csaló, feljelentheted
Ha ígérget, vagy azt mondja, most nincs pénze, de ahogy lesz, fizet, esetleg még valamicskét visszacsorgat, cseszheted. Polgári per, inkasszó, de az mind költséggel jár, és ha az eladó nevén semmi nincs, akkor az is hiába. :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3207) raziel01 válasza moex1 (#3203) üzenetére


raziel01
veterán

Konkrétan mekkora összeggel tartozik? Kisebb összegnel nem ér annyit az egész. Ügyvédnek is van díja, fizetési meghagyasnak is stb.

(#3208) moex1 válasza raziel01 (#3207) üzenetére


moex1
tag

Még 200k-val lóg. Valószínűleg több lenne a költség.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#3209) envagyok válasza moex1 (#3208) üzenetére


envagyok
veterán

Valahogy ismerje el a tartozást, aztán kérhetsz végrehajtást.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3210) KEndre válasza raziel01 (#3207) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Első fokon ügyvéd nélkül is indithatsz kártérítési pert. Ezt kell jól megcsinálnod.
Én a helyedben megindítanám a pert.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3211) moex1 válasza KEndre (#3210) üzenetére


moex1
tag

Köszönöm, átolvasom. :R

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#3212) SamWarrick


SamWarrick
csendes tag

2023.08.18.-án Aneetomica felhasználótól vásároltam 50.000.- forintért egy telefont, az összeget átultaltam, azóta a felhasználó elérhetetlen privátban és telefonon egyaránt. A telefonszámomat letiltotta, a vonal mindig foglalt, de csak ha a saját számomról hívom. Mi ilyenkor a következő lépés?

(#3213) domperke válasza SamWarrick (#3212) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Szia az adott hirdetése alatt van jelentem gomb.Ott jelentsd kérlek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3214) SamWarrick válasza domperke (#3213) üzenetére


SamWarrick
csendes tag

Rendben, megtörtént. Jogi útra terelném az ügyet, annak 1: mik a lépései 2: van-e értelme.

(#3215) Ferenczi Áko válasza SamWarrick (#3214) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Van, mert ha több ügye van/volt, összevonják az összeget a Tiéddel. Mentsél le egy pendrive-ra képmentés formájában minden beszélgetést, tranzakciót, telefonszámot stb és sétálj be a rendőrségre. Nekem legutóbb 10ezer ft volt a károm, de mire vége lett az ügynek, 93 sértett volt és 3 év 6 hónapot kapott a pali.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3216) Bélaaaa válasza SamWarrick (#3212) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Bocsánatot kérek, de egy 9 napja regisztrált valakinek utaltál előre?

Ez most komoly? Te azért 13 éve regisztráltál, csak láttad (olvastad) itt a fórumon, hogy NEM UTALUNK ELŐRE! Főleg nem egy 9 napos újoncnak!

Már ne haragudjon a világ, de azért na...

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3217) Ferenczi Áko válasza Bélaaaa (#3216) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Állandóan ez a ne utalj előre. Ha Foxposttal küldi, utánvéttel, és fizetés után kap egy halom kacatot, jobban jár? Itt minden az emberen múlik, akinek van vagy nincs korrekt szándéka. Legyen az eladás vagy vásárlás. Nem előreutalás vagy utánvét a probee, hanem a sz@r emberek.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3218) mefistofeles válasza Ferenczi Áko (#3217) üzenetére

Én mindig előre utalok és még sosem maradtam hoppon, de a pár napja regisztrált 0 értékeléses arcok kizárva. Velük max. a személyes biznisz megy. Tudom mindig vannak kivételek de egy 50+-os eladónál elég kevés az esély, hogy pont akkor szállja meg az ördög mikor velem üzletel.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3219) SamWarrick


SamWarrick
csendes tag

Pont ezen gondolkoztam én is. Ha valaki át akar baszni, megtalálja a módját. Utánvéttel kiveszem az automatából a fekete nejlonba tekert kartondobozt, semmi garancia nincs rá, hogy nem egy kisméretű bontott tégla van benne némi malterral. Ebből kiindulva csak a személyes átvétel jöhet szóba, átvételkor próbával. De ez eléggé leszűkíti a kínálatot X sugarú körre.

[ Szerkesztve ]

(#3220) Ferenczi Áko válasza SamWarrick (#3219) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Megint csak magamat tudom ismételni.. Nagyon sok példát olvastam arra is, hogy jóhiszemű emberünk utazott 2 órát egy személyes találkozóra, odaért és a kobold ember meg sem jelent, fel sem vette a telefont.. Itt is azon múlott, hogy korrekt vagy gerinctelen emberrel próbálsz üzletelni.. Nekem is volt rá példa, hogy megbeszéltem valakivel, hogy jön xy konzolért. Lemondtam a programomat, vártam az embert és nem jelent meg.. Ez még a jobbik eset, mert anyagi kár nem ért, viszont azt sem szeretem ha az időmet húzzák.. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3221) mefistofeles válasza Ferenczi Áko (#3220) üzenetére

Egyszerű a dolog, nem kell mindenbe belemenni...
Én személyes talira nem megyek csk pár kilométeren belül, elfoglaltságot meg sosem mondok le. Ha akarjuk mindketten úgy is össze lehet hozni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3222) ricsi99


ricsi99
addikt

Vaze... kamerás aplikáció... viber /messenger mittomén... elötte szemügyre kell venni a cuccot on-line... mai csilliómegapixeles telefonoknál nem gond.. én ha eladok valamit győzködöm a vevőt ,hogy nézze meg működés közben... ha meg lustra rá csinálok videót és feltöltöm valahová ,hogy 1 kattintással megnézze... ha meg én veszek valamit akkor szintén feltétel ha pár napos reg, avagy nem vagyok 100%-ig biztos...megelőzni kell a bajt nem utólag kijavítani :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3223) Gemil


Gemil
tag

Ez nem garancia sem arra, hogy azt a terméket kapod meg, sem pedig arra, hogy feladáskor nem téglát rak a csomagba.

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#3224) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Tisztelt mindenki akkor a beszélgetést itt zárjuk a topik nem chatelésre van.Köszi.

(#3226) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Smalls fórumtárs megkárosított 295.000Ft-al a ma/tegnap folyamán. Tegnap volt még egy fél tucat hirdetése, köztük egy amiben bontatlan M2 Macbook Pro-t árult, aminek a felét foglaló formájában kérte (ezt buktam be látszólag) előre utalni, mert állítólag több érdeklődője is volt. Úgy volt, hogy a mai nap érkezik Pestre és hív telefonon, ehhez képest reggel eltűnt és se telefon, se üzenet. Az összes hirdetését törölte, így "jelenteni" nem tudom.

Kedden külföldre utazom, úgyhogy ha holnap délelőtt nem tisztázódik az ügy akkor megteszem a rendőrségi feljelentést. Számlaszámom és egy nevem van, más nem igazán. Ha esetleg más is károsult akkor kérem, hogy keressen privátban és összevonjuk a rendőrségi ügyeket.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#3227) Kalandor válasza PandaMonium (#3226) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A privát üzeneteidnél ott van a hirdetés linkje, tudod jelenteni. És kérlek jelentsd is.

(#3228) PandaMonium válasza Kalandor (#3227) üzenetére


PandaMonium
őstag

Jogos, jelentettem. :R

What I cannot create, I do not understand

(#3229) PandaMonium válasza Kalandor (#3227) üzenetére


PandaMonium
őstag

Láttam, hogy már fel is függesztettétek a fiókját. Ez szuper, viszont ha esetleg előkerülne mégis akkor így hogy fogunk tudni kommunikálni? Ilyenkor még tud privátokra válaszolni?

What I cannot create, I do not understand

(#3230) Kalandor válasza PandaMonium (#3229) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tud válaszolni. Ha meg akarja oldani az esetet, akkor meg fogja tudni, például ír nekünk. Ha nem akarja megoldani, akkor bármilyen eszköze lehetne, akkor se fogja.

(#3231) PandaMonium válasza Kalandor (#3230) üzenetére


PandaMonium
őstag

Értem, köszi. Közben banki bejelentés és a rendőrségi feljelentés megtörtént. Ha tudtok másról akit szintén károsított akkor ha jelzitek nekem én szívesen felveszem velük a kapcsolatot, kezdeményezem az ügyek összevonását, stb.

What I cannot create, I do not understand

(#3232) Kalandor válasza PandaMonium (#3231) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha lesz valami, szólunk.

(#3233) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, nem találtam a leírásokban sehol, hogy tudok értékelni egy vevőt a beleegyezése nélkül? Több éves reg, 25 körüli pozitív értékeléssel, megállapodtunk mindenben, utánvéttel elküldtem a csomagot. Nem vette át, azóta nem is jelentkezett, most fizethetem ki a szállítási költséget még egyszer. Szeretném valahogy felhívni a figyelmet rá, nehogy más is így járjon vele.

MZ/X

(#3234) Kalandor válasza DopeBob (#3233) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelentsd egy hirdetését, vagy ha nincs neki, akkor a sajátodat és ott írd le ezt.

(#3235) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy videókártyám, amit kifagyás hibával odaadtam egy srácnak hogy javítsa meg, itt a hardveraprón javasolták.
Azóta eltelt másfél hónap, és eddig semmilyen fényképes vagy videós doksit nem küldött arról hogy csinált volna vele bármit is, üzenetekre szeret nem válaszolni.
Én közben úgy döntöttem, hogy ha ennyi idő után sem sikerült vele kezdeni valamit, akkor mégsem kérem a javítást, és hogy küldje vissza.
Erre elkezdett pattogni hogy ő bevizsgálási díjat számol fel a kártyáért, anélkül nem kapom vissza, majd úgy csinált mint aki süket és rám tette a telefont.
Rendőrséggel is meg fenyegettem de eredménytelenül, csak tovább pattogott, és állítása szerint meg van sértődve hogy rendőrséggel fenyegettem.
A videókártyát amikor odaadtam neki személyesen ilyenről hogy bevizsgálási díj, szó nem esett, a feladat javítás volt.
És mivel nem történt javítás a kártyán, a semmiért nem fogok pluszban kifizetni nem tudom mennyi pénzt bevizsgálás címén.
Én egy javítást kértem, amit eddig nem sikerült teljesíteni, és szeretném visszakapni a kártyát, mivel az enyém, de nem ajda vissza. Természetesen ugyanolyan állapotban a kártyámat ahogy odaadtam neki, működött, adott képet.
A nevét nem tudom, egy telefonszám, discord név, és hardveraprós név, és egy cím/kapucsengő áll rendelkezésre.
Mit javasoltok, mit csináljak? Feljelentés érhet valamit? 35 ezres kártyáról van szó.

Üdv
Álmos

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#3236) ricsi99 válasza vezeralmos2 (#3235) üzenetére


ricsi99
addikt

-mégse bocsi

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3237) Pyttawrx válasza vezeralmos2 (#3235) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

Semmi munkalap vagy átveti lap nem volt? Csak úgy odaadtad egy ismeretlennek?
Ha így történt azért ez nehezíti a dolgot.

(#3238) vezeralmos2 válasza Pyttawrx (#3237) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Pozitív értékelései vannak, úgy tűnt mint aki ért hozzá, és más dicsérte is, nem gondoltam volna hogy ez lesz belőle, de hát látod, nagy az Isten állatkertje.
Változnak az emberek.

A Sandy Bridge legendája

(#3239) Pyttawrx válasza vezeralmos2 (#3238) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem csak így elég nehéz lesz bármit is csinálni.
Én előbb a javítást erőltetném nála. Legalább amit ígért tartsa be.

(#3240) Fvp99


Fvp99
kezdő

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Engem Vajai Márk károsított meg. [link]
8 nappal ezelőtt vásároltam tőle 50 ezer forintért egy iPhone 11-et. [link].

Beszélgettünk előtte Messengeren és itt is. Említette, hogy mivel kevés ideje lesz otthon nyugodtan nézzem át és ha probléma van vállal garanciát.
Találkoztunk, átvettem a telefont. Gondoltam majd 10 éves regisztrációval probléma nem lesz. O ment munkába, elvileg. Itthon derült ki, hogy a telefon tiltott. Próbáltam vele beszélni, de semmi pozitív reakció nem történt, 7 napja nem is reagál.
Többször is megkértem, hogy rendezzük el a dolgokat, amennyiben személyesen nem jó neki, utalja vissza a vételárat és Foxposttal visszakapja a telefont. Nem érdekli. Kijelentette, hogy így jártam. Nem gondoltam volna, hogy valaki képes erre egy közel 10 éves regisztrációval. 50 ezer Ft-ért pedig nem az vesz telefont, akinek van pénze. Csupán párom nagyon Apple fan.
Felvettem a kapcsolatot néhány rokonával, nem nehéz, nem sok Vajai nevű létezik. Mind sajnos ugyanazt reagálta. Az édesanyja konkrétan semmit. Apai ági rokonai pedig azt, hogy évek óta nem tartják a kapcsolatot vele és régen is csak akkor kereste őket, ha anyagi gondjai voltak.
Mi a további teendő? Feljelentés? A telefont le kell adni? Honnan tudom meg, hogy lopott vagy más miatt van tiltva? Igaz nem sokmindenre használható így, de a végén az lesz, hogy se pénz, se telefon. Mi ennek az egésznek a menete? Mennyi esély van rá, hogy visszakapjam a pénzem?
Nagyon szépen köszönöm! :R

(#3241) Kalandor válasza Fvp99 (#3240) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Feljelentést lehet tenni.

(#3242) bence5511


bence5511
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeptember 12-én egy mobillaci nevű hardveraprós kollega behúzott szépen, egy Nintendo Switch-re utaltam elő neki 75 ezer forintot, majd ezután következett egy ígéret hullám, először nem adta oda a csomagot a futárnak az anyja, majd nem jött a futár érte, pedig ő állítólag többször is megrendelte. Fene sem gondolta volna, hogy egy 2009-s tag behúzza az embert, a mai nap folyamán ahogy látom valaki jelentette és fel is lett függesztve véglegesen a fiókja. Az elsődleges ok amiért kiírom ezt ide, hogy amennyiben te is károsult vagy általa, keress már meg privátban, hogy csoportos feljelentést tudjunk tenni ellene. Illetve még annyi kérdésnek, hogy mennyire foglalkozik jobban az üggyel a rendőrség, mint ami 50001 Ft-alatt van, mert 2 éve már jártam így egyszer hasonló eset volt, és jóformán nem csináltak semmit, és úszott 40 ezrem. :R

Sajnos csak egy nevet és egy számlaszámot adott meg.

[ Szerkesztve ]

(#3243) luikay válasza bence5511 (#3242) üzenetére


luikay
tag

Szia, írtam privit.

(#3244) Kalandor válasza bence5511 (#3242) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szia, kérlek, hogy jelentsd a hirdetését!

(#3245) Kalandor válasza luikay (#3243) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha neked is gondod volt vele, akkor kérlek, hogy te is jelentsd a hirdetését!

(#3246) bence5511 válasza bence5511 (#3242) üzenetére


bence5511
csendes tag

Nagy noszogatásra, sikerült visszakapnom a pénzem, talán a csoportosfeljelentésre már kapta a fejét, úgyhogy nekem így tárgytalan a posztom, és törölhetitek is akár.

(#3247) Kalandor válasza bence5511 (#3246) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szuper!

(#3248) luikay válasza Kalandor (#3247) üzenetére


luikay
tag

Az én ügyem elvileg folyamatban van, bár nincs sok bizodalmam...

(#3249) Kalandor válasza luikay (#3248) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#3250) luikay válasza Kalandor (#3249) üzenetére


luikay
tag

Saját hirdetésem volt, azóta törölték azt a profilját és még kettőt, amin a kapcsolatot tartottuk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.