Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) spepe17


spepe17
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni.
Van egy eladó termékem amire több érdeklődő is jelentkezett. Már épp fel akartam adni az első jelentkezőnek amikor kaptam egy jobb ajánlatot.
Hangsúlyozom semmilyen pénzt nem kaptam, rendes akartam lenni és ezért bevállaltam az utánvétet.

Az új ajánlatot egy ismerős adta, mondtam neki, hogy már van rá egy vevő de azt mondta mindenképpen venné, inkább fizet nekem még 5000 Ft-ot.

Írtam az itteni vevőnek, hogy ezt az ajánlatot nem hagyhatom ki, ezért inkább az ismerősömnek adnám el hacsak nem ad érte ő is ennyivel többet.

Persze az itteni vevő engem hibáztat, hogy csaló vagyok de nem vagyok! Semmilyen pénzt nem kaptam tőle, még csak nem is ígértem meg semmit.

Most én vagyok a mocsok? Nem vállaltam kötelezettség semmire és szabályt sem sért ha több helyen is hirdetek még ha annak adom el aki többet ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#3452) BiP válasza spepe17 (#3451) üzenetére


BiP
nagyúr

Szia, ez a topik nem beszélgetésre van, annyit azért válaszolnék:
Nem vagy csaló, hiszen nem károsítottál meg senkit, az első vevő(jelölt) az érzelmeidre akar hatni. Nyilván nem esik jól neki, hogy hoppon maradhat. És negatívot sem kaphatsz, hiszen nem teljesült az üzlet.
VISZONT: ez már becsületesség, gerinc kérdése. Ha odaígérted a vevőnek, illik odaadni.
Ha sok jelentkező volt, és ráadásul komoly ráfizetéssel vinné az ismerős, és bár nem tudjuk, milyen értékű a termék, de ha 5e-et is fizetne rá, esélyes, hogy áron alul raktad ki a cuccot. (valószínűleg ezért is ragaszkodik érte ennyire az első jelentkező).
Ilyenkor a Te döntésed, hogy neked ez mennyit ér. 5e Ft-ért bevállalod, hogy valaki utálni fog, ennyiért úgymond "eladod a lelked", hogy több pénzt kapsz érte, kényelmesebb üzletkötéssel, ismerősnek vagy ha már így alakult, benyeled a dolgot, "így jártam" alapon, és korrektül odaadod annak, akinek ígérted.

[ Szerkesztve ]

(#3453) Fox Mulder válasza BiP (#3452) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Hogyha ezért valaki utálatot érez valaki más iránt akkor ott nincs minden rendben! Max csalódottság érheti, de ha áron alul volt a cucc akkor ezt illik a helyén kezelni.

(#3454) Kalandor válasza spepe17 (#3451) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Itt azért látok némi feszültséget:
Már épp fel akartam adni az első jelentkezőnek <=> még csak nem is ígértem meg semmit

Most én vagyok a mocsok?
Mocsoknak lenni erkölcsi kérdés, ez nem a mi dolgunk. Viszont: egyszer-egyszer nyilván előfordulhat az, amit írsz, hogy kapsz egy jobb ajánlatot, de ha ez sorozatosan előfordul, azt inkább tekintjük licitáltatásnak, ami tilos.

(#3455) spepe17 válasza Kalandor (#3454) üzenetére


spepe17
csendes tag

Lehet nem jól fogalmaztam vagy csak én gondolom másképp de még nem volt semmi lezárva, ha a csomagot feladom akkor azzal az adás vétel rám eső része lezárult, onnantól a vevő dolga fizetni és átvenni.
Azért nem érzem magam hibásnak mivel még semmilyen ellenértékét nem kaptam.
Tehát ezért mondom, hogy tulajdonképpen még nem volt lezárva semmi mert még a csomagot nem adtam fel.
Egyébként is többen le beszéltek az utánvétes feladásról mert ha mégsem veszik át akkor minden díjat nekem kell fizetni.

(#3456) Kalandor válasza spepe17 (#3455) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

"Egyébként is többen le beszéltek az utánvétes feladásról mert ha mégsem veszik át akkor minden díjat nekem kell fizetni."
Ha nem veszi át és ennek költsége van, akkor megkérjük a "vevőt" a helyzet rendezésére.

(#3457) envagyok válasza spepe17 (#3455) üzenetére


envagyok
veterán

A megegyezés szóban vagy írásban (te árulod, ő jelentkezik, és megegyeztek a csomag elküldésében) megkötött üzletnek számít, onnantól a te kötelezettséged a termék eljuttatása a megbeszéltek szerint a vevőnek, a vevő kötelezettsége a vételár megfizetése.

[ Szerkesztve ]

(#3458) Kalandor válasza spepe17 (#3451) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Jelentett téged a "vevő". Amit ő ír, az alapján más a helyzet. De ne menjünk ebbe jobban bele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3459) spepe17 válasza Kalandor (#3458) üzenetére


spepe17
csendes tag

Jó, ne menjünk. Akkor hibáztam, bocsánat. Első előadásom, sajnálom.

(#3460) Kalandor válasza spepe17 (#3459) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Nagyobb gond ne legyen :R

(#3461) szenes.ivan


szenes.ivan
újonc

Sziasztok! Úgy néz ki, annyi jó hardveraprós tapasztalat után most én is belefutottam egy rosszba…
2024. május 10-én előre utalással vásároltam (volna?) egy Samsung Galaxy S22 Ultrát - a páromét is itt vásároltuk, semmilyen probléma nem volt akkor!
Az eladó leírta a hirdetésében a személyes átvétel preferálását, de a nagy távolság miatt mi a csomagküldést választottuk inkább, ha már feltüntette, de ezt meg is beszéltük vele. (Ha személyesen mentünk volna, 250 km – Szarvasról Mohácsra.) Azt még felajánlotta, hogy esetleg hét közben a felesége át tudja hozni Bajára, ahol ő dolgozik – ezt megköszöntük, de nem lettünk volna előrébb…
Szóval pénz ment, viszont egy kanyi értesítés se jött a fox-tól mindezidáig. Az illetővel legutóbb csak privátban tudtam értekezni, még azt is megemlítette, hogy gondosan becsomagolta nekünk, ill. még szombaton feladta, és reméli, hogy megkapjuk, nem lesz semmi fennakadás (ma kedd van!).
De: a foxpostos ügyfélszolgálatot felhívva: csak csomag generálás lett – csomagszám létrehozva -, viszont nem lett behelyezve automatába, és Szarvasra sem megy jelen pillanatban semmilyen csomag Mohácsról.
Ezután próbáltuk elérni – semmi. Ki van kapcsolva, hozzászólásra, sms-re semmi reakció.
Az illető becenevében a „dr”-t szerepeltette, kérdésünkre ügyvédnek adta ki magát.
Nem szeretnénk rosszhiszeműek lenni, de ilyet még soha nem tapasztaltunk és nem szeretnénk, ha más is így járna.
Az illető nickneve: csabadrkaton. Volt-e valakinek szerencséje ehhez az úriemberhez?
(Ha esetleg károsultak lennétek, kérlek jelezzetek privátban, annyival is többen leszünk. Mi lépni fogunk hivatalosan.)
U.i.: Volt még egy hirdetése, egy Asus Rog Strix szürke laptop is, azóta ez is archiválásra került, illetve jelentésemre az illető ki lett tiltva.

(#3462) koby11h válasza szenes.ivan (#3461) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szia!
A héten a Foxpost nincs a csúcson, nekem is így jött csomag:

4 napig semmi, utána fél nap alatt ideért... kimaradt a berakta az automatába, úton, raktár után megint úton... és nekem is ezt mondták 13-án reggel, hogy, nincs feladva!

szerk: persze ha tényleg csaló lenne, akkor részvétem!

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#3463) brabbitz válasza szenes.ivan (#3461) üzenetére


brabbitz
tag

Hat ha ki lett tiltva.... :(

(#3464) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Sziasztok.
Felraktam egy "keresek" hirdetést, és ez a tag rám írt: [kép]

Mi a véleményetek az egészről? Nekem nyilván nagyon gyanús.

2 éves tag, 0 értékelés, 0 fórum aktivitás, viszont kb egész nap aktív. Lehet hogy folyamatosan húzza be az embereket előre utalással?

(#3465) envagyok válasza erdeidaniii (#3464) üzenetére


envagyok
veterán

Adja fel utánvéttel :DD

(#3466) erdeidaniii válasza envagyok (#3465) üzenetére


erdeidaniii
csendes tag

És foxpost-tal hogy működik az utánvét? Mármint oké, kifizetem az autómatánál, de mi garantálja, hogy ténylegesen azt küldte? Gondolom visszatérítés igényt nem tudok küldeni a foxpost felé.

Illetve én is max úgy gondoltam, hogy a foxpost (2k) árát utalnám előre.

[ Szerkesztve ]

(#3467) domperke válasza erdeidaniii (#3464) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Hagyd ki azt javaslom...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3468) envagyok válasza erdeidaniii (#3466) üzenetére


envagyok
veterán

Bármikor átverhetnek.
De ha megfinanszírozza, kisebb az esély.

(#3469) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Jogos, nem is erőltetem főleg ezek után.

Csak kicsit zavar hogy ilyen esetleg nincs jelentési opció, hogy másokkal ne tudjon kiszúrni.

(#3470) BiP válasza erdeidaniii (#3469) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha azóta sem kaptál képet vagy bármi bizonyítékot, akkor főleg hagyd.

(#3471) Golden9 válasza erdeidaniii (#3469) üzenetére


Golden9
addikt

Tudod jelenteni a saját hirdetéseden keresztül. -> #3327 - Kalandor

[ Szeretkezve ]

(#3472) raziel01 válasza erdeidaniii (#3464) üzenetére


raziel01
veterán

Egyértelmű, hogy megy a terelés full kamu.
Amúgy meg jó tanács, hogy "keresek" hirdetést nem rakunk fel nagyon sok csaló arra utazik.

szenes.ivan és mindenki aki olvassa. 4 napos újoncnak nem utalunk előre egy Ft-ot se. Nem véletlen van mindenhol leírva. Egy nulla pozitívos full ismeretlen emberrel max úgy üzletelnék, hogy személyes találkozó és kipróbálva/átnézve amit árul.

(#3473) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem tudtam, melyik topikban linkeljem, de tul.képpen ez is egyfajta átverés, károkozás. :U

A NAV az apróhirdetőket vegzálja

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3474) envagyok válasza AxBattler (#3473) üzenetére


envagyok
veterán

Aztán egy évben eladsz 3 régi, fiókból előtúrt processzort, meg egy értékesebb videókártyát, eléred a 600k-t, már rád is verik az üzletszerűséget, hisz 2db felett már megáll, ha nem tudod a régi 10 éves processzor birtoklását igazolni (áfás számla vagy 2 tanús adásvételi) már kapod is a 200-500k bírságot, üzletszerűségért szintén, hisz hogy képzeled hogy a pc-t szétbontva 10 alkatrészt árulsz úgy, hogy nem vagy vállalkozó.
Bizonylat, nyilvántartás hiány miatt szintén, meg valld meg a bevételed 87%-át jövedelemnek, mert nem tudod igazolni a beszerzés költségét, és fizesd be rá az szja-t + szochót 200% büntetéssel.

És ez nem vicc, 3 embertől hallottam rémsztorit az elmúlt hetekben.

[ Szerkesztve ]

(#3475) brabbitz válasza envagyok (#3474) üzenetére


brabbitz
tag

Ez durva, tekintettel arra is hogy van jo par ember akinek 500+ ertekelesei vannak 100+ hirdetessel. Remelem ezt nem gondoljak komolyan.

(#3476) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Tisztelt mindenki ez nem ide való téma a beszélgetést erről itt kérem befejezni.Köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3477) luikay


luikay
tag

Szóval így megy ez... :(((

(#3478) ricsi99 válasza luikay (#3477) üzenetére


ricsi99
addikt

Ki van zárva... mi agyarok tiszteségesek vagyunk.... :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3479) brabbitz válasza ricsi99 (#3478) üzenetére


brabbitz
tag

Ez lenne o…? Lattam mar regebbrol hogy jo arban adott el kartyakat, de nem mertem tole venni mar az iraskepe miatt se feltetlen.

[ Szerkesztve ]

(#3480) ricsi99 válasza brabbitz (#3479) üzenetére


ricsi99
addikt

Egy szóval sem állítottam!!!!De ne offoljunk!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.