Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) fery02 válasza Bélaaaa (#3400) üzenetére


fery02
addikt

Csak nem akarom elhinni, hogy egy 84 pozitívos eladó esetében mi értelme lenne egy “NINCS termék” esetnek.
Ha te látsz benne logikát, nagyon szívesen olvasom ezzel kapcsolatosan a véleményedet.

Nem lett volna végülis annyira mese, mert ha valóban úgy volt, hogy ki kellett utaznia külföldre pont a feladás előtt és mondjuk olyan helyen tárolta a telefont, ahová senkinek sincs kulcsa, akkor reálisnak is tartottam volna, ha visszautalás helyett a termék lett volna ugyanakkor elküldve.
A legfurább az egészben a teljesen silány tájékoztatási folyamat volt, plusz az időközbeni hirdetés törlés, amit nem fogok megérteni, de már nem is akarok megérteni.

(#3402) brabbitz válasza fery02 (#3401) üzenetére


brabbitz
csendes tag

enyeme majd hasonlo, +7 pozitiv 0 negativ/semleges, premium tag b*szott at.
hulye voltam, bedoltem neki. En se ertem miert csinaljak. lehet meggondolta magat, v masnak odaigerte dragabban, tenyleg a halal tudja.

(#3403) ricsi99 válasza brabbitz (#3402) üzenetére


ricsi99
addikt

Olyan szintű agyhalott társadalomban élünk ,hogy nem hiszed el ,hogy ennél lejjebb nincs... pedig de... :DD

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3404) Fox Mulder válasza fery02 (#3401) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Sokan csinálják néhány éve, hogy hó közben megszorulnak és kellene a pénz, meghirdetnek valamit és különböző kifogásokkal élve használják a pénzed néhány hétig, majd mikor jön a fizu visszafizetik. Sajnos belefutottam én is több ilyenbe. Volt aki ezt rendszeresen csinálta havi szinten.
/ Persze nem minden esetben, tisztelet a kivételnek /

[ Szerkesztve ]

(#3405) Kalandor válasza Fox Mulder (#3404) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt aki ezt rendszeresen csinálta havi szinten.
És ezeket ki is tiltottuk és bosszúból rágalmaznak bennünket mindenhol, leértékelnek a googleben vagy ahol csak tudnak. Ez van.

(#3406) Fox Mulder válasza Kalandor (#3405) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

"És ezeket ki is tiltottuk és bosszúból rágalmaznak bennünket mindenhol, leértékelnek a googleben vagy ahol csak tudnak. Ez van."

Amiért jár a köszönet! Más pénzével ne kaszinózzon senki!

Sajnos ez ezzel jár, gondolom kaptok hideget és meleget. Google értékelések közt nem találtam erre vonatkozó leértékelést de ezeket amúgy is ignorálni kell.

(#3407) CapodiCapo válasza Fox Mulder (#3406) üzenetére


CapodiCapo
újonc

Én meg rájöttem a tutira ha nem akarok porul járni csak házigazdáktól vásárlok.
Csak sokáig tart amíg olyat árúl ami nekem is kell.
Üdv. :N

(#3408) Kalandor válasza CapodiCapo (#3407) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2 hete nem akartak egy 8000 forintos monitort megvenni tőlem, mert nem tudtam képet mutatni működés közben (nincs már régebbi kimenetes VGA-m). Hiába mondtam, hogy visszaveszem ha rossz, nem volt meg a bizalom :DD

(#3409) ricsi99 válasza Kalandor (#3408) üzenetére


ricsi99
addikt

Mondok jobbat.. Mindent úgy hirdetek, hogy kipróbálható megtekinthető, akár előben messengeren is... Erre az volt a válasz hogy lehet hamisitom a videót :)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3410) CapodiCapo válasza Kalandor (#3408) üzenetére


CapodiCapo
újonc

Ha már a házigazdának sem hisznek akkor kinek?

(#3411) Fox Mulder válasza CapodiCapo (#3410) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Teljesen mindegy, az emberek nagy része szerintem nem nézi milyen rangban van az eladó, ez a tapasztalat, vagy megadják a bizalmat vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#3412) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Röviden leírnám a sztorit. A Jófogáson beleszaladtam egy csalóba március elején. De itt a hardveraprón nézelődve, a
- helység: Ököritófülpös, vagy Szabolcs megyei helységek,
- termékkör: retró hardverek, telefonok
- nyelvezet: sokszor használt nagybetűt, "alkuképes"
alapján ráismertem a hirdetéseire, ő volt az: Gamer0404
Aztán még itt a HA-n volt sok pár órás reg-gel, sok hirdetéssel egy ámokfutása (gyorsan kigyomlálták őt), és a jófogáson is. (A jófogáson is persze minden lehet jelenteni a hirdetéssel kapcsolatban, csak azt nem hogy csalás :W ).

Szerencsére megtaláltam az egyik itteni károsultat, de van legalább még egy.
Most ott tartunk, hogy rendőrségi feljelentéssel való fenyegetés hatására nagy nehezen nekem és az itteni első károsultnak már vissza utalta a pénzt.

Nagyon úgy néz ki, hogy az újabb károsultak pénzéből fizeti ki a régieket.

Egy pár adat róla:
Név: O.B., OTP-s számlaszámok
********-02790185
Visszautalni már erről utalt:
******** -03452695
Van hozzá 2 tel számom is, ha valakit érdekel. És általában fel is veszi, sőt visszautalás után nagy büszkén ő hív. :D

http://www.muszaj.hu/

(#3413) CapodiCapo


CapodiCapo
újonc

Üdv mindenkinek nekem egy olyan problémám van, hogy vásároltam itt egy Vga-t meg is kaptam működik is leadtam az értékelési szándékom ő el is fogadta + értékeltem de ő nem értékelt vissza kb 2-3 napja írtam neki, hogy látom árul egy alaplapot is az is megvenném tőle. De nem reagált vissza tegnap megakartam nézni az adatlapját és tök üres mintha nem is létezett volna nincs egy hirdetésé sem se az hogy volt 91+ értékelése.
2015 ben regisztrált ennyi + értékeléssel miért törölte volna magát? Tudtok annyiban segíteni hogyan érhetem el. Vagy hogy mi történhetett. előre is köszönöm.

(#3414) allein


allein
addikt

Sziasztok, egy kicsit off a topik. FB marketplace csalás miatt olyan személy segítségét keresem aki tud segíteni valamilyen formában!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3415) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nem épp átveréses a téma, legalábbis remélem.
Kinéztem egy terméket hardveraprón. Megállapodtunk az eladóval. Megbeszéltünk egy időpontot amit lemondott, hogy majd másnap vagy a hétvégén.
Azóta a hirdetés törölve lett. A felhasználói profilját nem látom, csak egy üres lap jelenik meg ha rákattintok.
Ellenben a többi hirdetését látom.

Mi történhetett? Nem tudok róla, hogy valakit le lehet tiltani, mármint arra gyanakodtam hogy ő letiltott engem valamiért. Illetve üzeneteknél látom, hogy le lehet tiltani valakit, de akkor az adatlap sem látszik?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3416) raziel01 válasza rasotamas (#3415) üzenetére


raziel01
veterán

Ha nem utaltál előre akkor felejtsd el. Ilyen eladóval jobb nem üzlezelni. 90%ban az szokott kiderulni hogy problémás eladónál a termékkel is probléma van.

(#3417) domperke válasza rasotamas (#3415) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Ha használsz reklámblokkolót akkor az adatlap hibásan jelenik meg.Csak a privátokat tiltod le őt magát nem lehet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3418) rasotamas válasza raziel01 (#3416) üzenetére


rasotamas
veterán

Az oké, de annyi nincs benne, hogy bocs, mégsem?
De egyébként ténylegesen az oldal máködése érdekelne, mert ha rányomok egy privát beszélgetésnél a tiltás gombra, ezt kérdezi:
"Biztosan letiltod tagot, hogy ne kapj tőle több privát üzenetet?"
De szó nincs róla, hogy a jövőben ő nem látja majd az adatlapomat.

Amúgy megérős lett volna a termék az ára alapján.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3419) CapodiCapo válasza rasotamas (#3415) üzenetére


CapodiCapo
újonc

Szia nekem is ez volt a problémám üres lap jelent meg a keresett partner helyett aztán rájöttem hogy ha microsoft edge böngészővel lehet a gond mert google chrome nincs ilyen probléma

(#3420) Trailblazer válasza CapodiCapo (#3419) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ugyanazon a böngészőmotoron alapul mindkettő...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3421) CapodiCapo válasza Trailblazer (#3420) üzenetére


CapodiCapo
újonc

Az lehet de nekem ez megoldotta a problémát

(#3422) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszi a válaszokat, igen a hirdetésblokkoló volt. Kikapcsoltam és most jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3423) Dan-szan válasza rasotamas (#3418) üzenetére


Dan-szan
senior tag

"Amúgy megérős lett volna a termék az ára alapján."
Erre csak azt tudom mondani : tudod ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az nem az.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#3424) ricsi99 válasza rasotamas (#3418) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezen ne csodálkozz , elmúltak a régi szép idök... Ha annyi söröm lenne ,ahányszor nem válaszoltak egy kulturált üzenetre 1 hétig merev részeg lennék :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3425) rasotamas válasza ricsi99 (#3424) üzenetére


rasotamas
veterán

"Ha annyi söröm lenne..."

Ugyan ilyen józan lennék, szerintem tizen éve nem ittam meg 2-nél több sört 24 órán belül :D 1-nél többet is max párszor.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3426) koko52


koko52
veterán

[link]
4 év után.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3427) Kalandor válasza koko52 (#3426) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:Y

(#3428) koby11h válasza koko52 (#3426) üzenetére


koby11h
aktív tag

De legalább lett valami...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3429) KEndre válasza koko52 (#3426) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

https://www.kihivott.hu/telefonszam/06303556326/osszes-hozzaszolas
Jófogás-ügyek. Vajon a Hardveraprón is voltak?

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3430) koko52 válasza KEndre (#3429) üzenetére


koko52
veterán

Ezt még én csináltam anno. Igen, voltak HA-n.
A csaj már 2m-el lejjebb van tavaly óta.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3431) envagyok válasza koko52 (#3430) üzenetére


envagyok
veterán

Mi történt a csajjal?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3432) koko52 válasza envagyok (#3431) üzenetére


koko52
veterán

Nem tudom, nem árultak el részleteket. Pletyka szerint erőszakos halált halt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3433) rasotamas válasza koko52 (#3430) üzenetére


rasotamas
veterán

Kár érte, futtathatta volna valami harmadik világbeli országban egy rabszolgatartó strici még vagy 20 évig, havi egy félhortraverést megérdemelt volna.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3434) PandaMonium válasza koko52 (#3426) üzenetére


PandaMonium
őstag

Szép, 645 csalásért 2 év... nyilván a csalt összegen is múlik, de szerintem ez 10 évet simán érdemel.

A héten amúgy felhívtak a székesfehérvári rendőrségtől, mivel az elmúlt fél évben 3x cseszegettem őket, hogy haladt-e bármit az ügyem. Konkréten a főkapitány hívott fel és közölte velem, hogy nyugodjak le, ez a folyamat évekbe telik. Mondom dehát már novemberben be akarták hívni az elkövetőt kihallgatásra, most meg mindjárt május van.

Beazonosították az elkövetőt, nem sikerült lefoglalni tőle a pénzt és részükről ez kb. ennyi volt. Majd évek múlva esetleg kap egy ejnye-bejnyét, de meg is mondta a kapitány, hogy kb. engedjem el a pénzemet, nem fogom viszont látni. Mondtam is neki, hogy jó tudni, hogy mindenféle következmény nélkül lehet megkárosítani ma az országban bárkit többszázezer Forinttal. Csak hümmögött a telefonba. Jó helyre mennek az adó Forintjaink. :)

What I cannot create, I do not understand

(#3435) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Tisztelt mindenki!Kéretik a topikot arra használni amire létrejött!Köszi.

(#3436) fery02


fery02
addikt

Kicsit én is OFF-olok most lehet (talán kevésbé), elnézést is érte előre!
Van valakinek olyannal tapasztalata, hogy mennyire lehet gyanús az embereknek az olyan, amikor valaki több részletben utalja el a vételárat?

Például én gondolnék ilyesmit csinálgatni majd a jövőben, mert olyan bankhoz mentem, ahol 20ezer Ft-os részletekben utalva az egész utalásom díjtalan lenne.

Pl egy 110ezer Ft-os utalás így 6 részből állna.
Nem lenne ez az embereknek fura?

(#3437) koby11h válasza fery02 (#3436) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem nem lenne fura, ha ezt előre megbeszéljük, illetve az első és utolsó utalás között mondjuk 1 óránál több idő nem telik el, tehát nem napokig tart a dolog. Ja és csak az utolsó utalás után postáznék, vagy vehetnéd át személyesen, tehát ha már itt a teljes összeg. Így szerintem nincs kockázat az eladónak sem, legfeljebb ha visszamondod, akkor a visszautalást van aki csökkenteni fogja a saját visszautalási költségével...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3438) Ferenczi Áko válasza fery02 (#3436) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Egy 110ezer ft-os utalásnál mennyi lenne az utalási költség? 300 ft kb? De lehet, hogy sokat mondtam.. 🧐 :F

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3439) fery02 válasza koby11h (#3437) üzenetére


fery02
addikt

Igen, neked nem lenne például fura, 183 pozitívval már enyhén szólva is sokat láthattál és tapasztaltál, közben kellő megértést és türelmet is gyakorolva. :)
Az alap persze, hogy először elmagyaráznám az eladónak az okot és mielőbb túlesnék a folyamaton, eszembe nem jutna, hogy az egész 5 percnél tovább ehúzódjon.
Az is tiszta, hogy csak a legutolsó utalással lenne teljesen rendezve az egész és igen, balul elsült helyzet esetén a saját utalási költségével kezesebb összeget várnék vissza mindenképpen.

#3438 Ferenczi Áko: Jövedelemfüggő kérdések lehetnek az ilyenek, de én például az utcán sétálva simán lehajolnék, ha meglátnék a földön 300 Ft-ot.
Tudom, hogy sokan nem becsülik a kicsit a mai világban.

(#3440) ricsi99 válasza fery02 (#3439) üzenetére


ricsi99
addikt

Aki paranoiás annak minden gyanus :W ez miatt ne stresszelj ,és hidd el mindig meg tudnak lepni valamivel.. pl ilyennel is.. de tényleg ne offoljunk

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3441) Ferenczi Áko válasza fery02 (#3439) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az más, azért én is lehajolok.. De egy 110ezer ft-os tételnél 300 ft-on kattogni szerintem teljesen felesleges.. 1 millió 100ezernél nyersz rajta 3000 ft-ot? Nagy biznisz.
Kedvencem mikor árulok egy 300K-s telefont, és az 1500 ft-os küldés díját akarják lealkudni.. Valószínűleg két kiló kenyérre kell.. 😪🥲

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3442) koko52 válasza Ferenczi Áko (#3441) üzenetére


koko52
veterán

Az alku egy jól eső érzés. Nem a nagysága a lényeg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3443) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Akkor ismét beírnám a figyelmeztetésem..Ez nem a beszélgessünk,offoljunk topik.Következő.hasonló postokat törölni fogom.Köszi

(#3444) BiP válasza PROHARDVER! (#3443) üzenetére


BiP
nagyúr

Tanulság: Kéne egy ilyen topik, ahol átveréssel kapcsolatos témákat rendesen meg lehetne beszélni, tapasztalatot cserélni, ötleteket, tippeket cserélni, figyelmeztetés nélkül.
Hogy végül ne kelljen ebbe a topikba írni, hogy átvertek.

[ Szerkesztve ]

(#3445) rasotamas válasza BiP (#3444) üzenetére


rasotamas
veterán

"Mit tehetsz, hogy ne verjenek át, ne károsítsanak meg a Hardveraprón?" topik

https://tinyurl.com/rasoapro

(#3446) PROHARDVER! válasza BiP (#3444) üzenetére


PROHARDVER!

(#3447) BiP válasza PROHARDVER! (#3446) üzenetére


BiP
nagyúr

:R
(újabb bizonyíték, hogy a PH-n mindenre is van topik :) )
Maradjon ez itt tanulságul, hogy a kérdezni vágyók megtalálják. Esetleg összefoglalóba be lehetne tenni, hogy a nem konkrét esetekkel oda lehet menni megbeszélni? (ha már ez a topik CSAK a konkrét károsultas esetekre van fenntartva)

[ Szerkesztve ]

(#3448) Kiflikoch


Kiflikoch
újonc

Vettem egy telefont, de közben letiltották.
Ezzel érdemes a rendőrségre menni?
Letiltás elleni papírt nem írtunk, bár ha írtunk is volna, nem gondolom, hogy sokat jelentene.

[ Szerkesztve ]

(#3449) Ferenczi Áko válasza Kiflikoch (#3448) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én először az eladóval beszélnék, utána a rendőrség..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#3450) Kalandor válasza Kiflikoch (#3448) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelentsd a hirdetést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.