Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) Crabface válasza HUN_Sector (#62843) üzenetére


Crabface
senior tag

Imadom ezt a lapot. Amiota megjelent ilyet szerettem volna. Pont megdoglott a z490i ultra lap, ugyhogy jokor volt pont egy darab elado belole ennyiert.

Jol el is dugtam egy ablaktalan hazba... :W

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62852) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

A mai "dolgok amiket kipróbáltam és nem javaslom senkinek" rovatunkban:
Újracsapágyaztam egy RTX A2000 ventilátorát. Igen, meg lehet csinálni, igen, működik, igen, jobb a hangja (aztán hosszútávon majd kiderül), de hatalmas szívás. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62853) Strezi


Strezi
őstag

Ncase M2! megjelent!
https://youtu.be/MsoEEb8_0OY?si=2xP4mtlRt510vd_C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#62854) HookR válasza hoffman_ (#62841) üzenetére


HookR
addikt

Tetszik, hogy lapra szerelt. És meglep, hogy a CNC forgácsolás ellenére sem szállt el olyan nagyon az ára. Na de akkor tegyük formálissá:

=================================================

NCASE M2 hivatalos oldal - Round - Black / Greater - Silver / Reddit / Youtube (Machines & More)
- 166 x 258 x 366 mm (15,68l)

=================================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#62855) Hanok válasza phulee (#62844) üzenetére


Hanok
senior tag

Persze van, nem is azért írtam csak sajnos nálam ami a többségi felhasználás az inkább 4k Játék a TV-n a nappaliba amire még a 4070 is néha karcsú. Meg sajnos a zajra is érzékeny vagyok.. :DDD De alapvetően csak arra próbáltam célozni hogy elég CPU heavy a ház, és VGA fronton meg nagyon korlátoz.. Bár lehet TESCO-Zsömle elméletét már tudják a Jonsbo-nál és lesz valóban 150-170W környéki 7600-as GPU-val szerelt APU.. :)

#62842Pista0001:Jó jó csak szemléltetni akartam hogy akkor sem volt olcsó.. :) És egyébként szerintem is inkább a VGA az ami már régóta a földtől elrugaszkodott, mert egy jó közép kategória lassan egy havi fizetés lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#62856) hoffman_ válasza HookR (#62854) üzenetére


hoffman_
nagyúr

FormD összeolvadás hozadéka gondolom, én pártolom, egyszerűbb, olcsóbb, környezetbarátabb szállítani. ez egy bitang kis ház lett, ahogy látom, komoly korlát nélkül lehet bele hardvert rakni. jövőre, ha lesz akció esetleg, lehet veszek az S1 mellé egyet. ha nem lesz jobb az új T1 :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#62857) sasNAXO válasza hoffman_ (#62856) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nekem is baromira bejön, szép és logikus, végszükség esetén mATX is éppen hogy belefér.
Mondjuk engem az ezüst érdekelne, olyan megy csak sajtrácsos van még. Na meg persze van itthon egy "tarcsi"' S1, meg a főgép egy titánium T1... :O
1st world problems... :N

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62858) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Nem teljesen ITX, mert ez integrált memóriás cucc, de AMD APU hírek:
AMD Ryzen Strix Halo APU With 128GB Of Memory Breaks Cover (hothardware.com)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62859) HookR


HookR
addikt

Thermalright SFX tápok - Youtube (Machines & More)
- TGFX650 / TGFX750 / TGFX850 (80+ Gold)
- TPFX850 / TPFX1000 (80+ Platinum)

=================================================

Amúgy érdemes ránézni Machines & More videóira, ráállt az SFF témakörre. Pl.:
- ID-Cooling Frozn A720 Slim (alacsony dupla torony prototípus) - Youtube

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#62860) HUN_Sector válasza Hanok (#62855) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Áh, 170 wattal öngyilkosság lenne. A 65-84 wattos cpu-k mennek 120-130 wattal teljes terhelésen. A 170 menne 300-zal minimum. Mi hűtené azt le? Leolvadna a processzor.
ITX-ben esélytelen, atx/matx-ben sem a legtöbb vízhűtés, sem a toronyhűtések többsége nem bírna el vele. Még a 170W total is kínkeserves kazán lenne

[ Szerkesztve ]

(#62861) KaqXar19 válasza HookR (#62859) üzenetére


KaqXar19
tag

Machines & More aka az NR200 channel :K

AS3202T - 4 magos N3150 cerka - 4 IP kamerához liszensz - 2.5Gbit USB ethernet ajándék

(#62862) rxmiss válasza HUN_Sector (#62860) üzenetére


rxmiss
junior tag

mondjuk nem kifejezetten itx meret :) [cooler master v8 3dvc]

(#62863) AxBattler


AxBattler
félisten

Jonsbo T6 installation: Asus Dual EVO RTX 4060-as VGA-val jól megvalósítható, de az alaplap csatlakozóinak irtó kevés a hely, kb. muszály előre bekötni mindet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62864) Grave_444 válasza AxBattler (#62863) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ebben számomra csak az a durva, hogy a procihűtő mellett elfér a kártya ebben a lapban.
Nálam mATX esetén is beleért/kitakarta, igaz jóval vastagabb SuprimX van bent.
A tanulság, hogy Noctua mellé backplate nélküli kártyát kell tenni ilyenkor. :)

Szerintem elég jól fest így a gép. :) Lehet még a ronda Noctua szín is passzolna.
Ebbe a T6-ba specifikáció szerint be sem kéne férnie. :U

[ Szerkesztve ]

(#62865) AxBattler válasza Grave_444 (#62864) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy kisebb házba kisebb bordát, pl. NH-D12L. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62866) Grave_444 válasza Grave_444 (#62864) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elnéztem, ez D15S. :B

(#62867) HUN_Sector válasza Grave_444 (#62864) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Baloldalas ház, nekem pont nem jó. Jobbra helyezve vagy a gomb nem lenne kéznél, vagy az üveg nézne a fal fele. Meg ahogy nézem, a cpu package 90c toronyhűtővel. Akarja az aio-t, ebbe nem jó a levegő

(#62868) Grave_444 válasza HUN_Sector (#62867) üzenetére


Grave_444
nagyúr

CB alatt ez nem vészes amúgy, de persze egy rendes D15-el vagy modernebb dupla toronnyal hűvösebb lenne. Ez játékban kb 60-70 fok lehet.
Ahhoz képest milyen meleg az a proci szerintem nem vészes. :)

(#62869) Hanok válasza HUN_Sector (#62867) üzenetére


Hanok
senior tag

Látod én mondat hogy elbírja a 150-170W-ot.. :DDD Egyébként szerintem léggel hűtve ez a proci 90c-on teljesen rendben van CB alatt egy ekkora házban.

(#62870) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Nem teljesen ITX, mert megy bele mATX is, de <20L (és egy vagyon):
MCPRUE Apollo SE
186.6mm x 360mm x 272mm (talppal)

Ez a "kistesó", ez csak ITX:
MCPRUE Apollo S 3.0
185mm x 374mm x 279mm (talppal)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62871) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Mai kendácsolás.

APX-90-x47 full

Nem voltam anno elégedett a thermalright hűtőjével, lecseréltem egy noctua slim 92-es ventire.

De az sem volt az igazi. Volt még másfél centi hely a gépben.
Előbányásztam hát egy normál vastagságú noctua 92mm redux hűtőt, amit még egy kettővel ezelőtti házban jól elcsavaroztam a kábeleinél, csak úgy szikrázott :) (szigszalag forever)

Na, ez lett a tesztalany. A slim ventiknek nincs, míg a normál ventiknek van alsó akasztója, ezért a fém akasztófülek nem voltak kompatibilisek. A thermalrightét próbáltam kijjebb hajtani, de nem tudom milyen anyagból van, úgy eltört a legkisebb mozdulatra, mint a ropi.

Próbálkoztam kerítéskötöző drótból tartófület hajtogatni, de nincs meg hozzá az ügyességem.

Volt egy régi scythe 92 mm-es akasztóm. Kicsit lazább, ezen volt most bent a noctua hűtő is. Egye fene, megpróbáljuk. Na azt már lehetett hajtogatni. A normál ventimagasságig fel tudtam hajtani, be is lehetett akasztani, sziklaszilárdan tart.

A 2300-as fordulat helyett már csak 1300 körül megy, megegyező hőfokok mellett. Ez a zajra nagyon jótékony hatással van. És még csak nem is látszik hogy gányoltam, tákoltam. Az oldalfal simán visszamegy, 2mm hely maradt.

Ui.: a be quiet táp ventije kezdi megadni magát. Lesz helye a noctua ventinek.

(#62872) HUN_Sector válasza HUN_Sector (#62871) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Storno, elvérzett a stressz teszten. Normálban jobb, terhelésben rosszabb. Hiába a dupla akkora légmennyiség, metro exodus alatt 8 magból 6 megütötte a százat.

(#62873) sasNAXO válasza HUN_Sector (#62872) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez egy B9 (spec), próbáld ki egy A9-cel (spec). :))
Az elméletileg légszállításban és légnyomásban is jobb az A9x14 HS-PWM-nél.
Szerk.: Mert 400-zal többet tud fordulni, mint a B9...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62874) Pista0001 válasza HUN_Sector (#62871) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez melyik Be Quiet? Még egy legelső szériás 350-esem van, az nem jutott el odáig, gariidő vége után 2 hónappal megadta magát, nem indult vele a gép, csak a ventik pörögtek fel.. Nézegettem korábban is, de nem vettem észre púpos kondit. Pár hete újra előszedtem, de most találtam egyet. Kicseréltem, most jónak tűnik, de azért nem bántam volna, ha nem szivat. Egy 105°C-ra hitelesített 2200 μF-os, 6,3 V-os TEAPO volt a ludas.

(#62875) HUN_Sector válasza Pista0001 (#62874) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

300-as be quiet, sfx power 3. ha jól emlékszem.
De már nincs meg a számlája, szóval nem mai darab

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.