Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
Nem értettem az előző hsz-ban az első linket, de már világos, figyelmetlenül olvastam az első mondat elejét
.NAS-nak szeretnéd használni, vagy ilyesmi? NUC-ra kötöttem már rá 3,5-es HDD-t. A SATA 2 portos mini PCI-E kártyával volt megoldva, a betáp külső kockáról (molex-es, USB-s IDE 3,5/IDE 2,5/SATA átalakító mellé vettem, értelemszerűen molex-sata átalakítóval), és erre oprendszert telepítettem.
Szóval nem lehetetlen, csak az értelme kérdéses. Ha mondjuk NAS-nak használnád, akkor valami nagy sávszélességű csatolóval (minimum 3-as USB, de inkább újabb, vagy még inkább Thunderbolt, abból is a lehető legújabb, de ennél már a költség miatt értelmét vesztheti a dolog) megáldot DAS-sal (direct attached storage) meg tudod oldani, de igazából ebben az esetben is a jobb DAS és a minigép ára együtt több lehet, mint egy jobb NAS ára.Az Ali-s kábel tudja a 3,5-et tápolni, korábban lehet a probléma, minigép tápellátása van valószínűleg csak 2,5-re felkészítve.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
.
Szóval nem lehetetlen, csak az értelme kérdéses. Ha mondjuk NAS-nak használnád, akkor valami nagy sávszélességű csatolóval (minimum 3-as USB, de inkább újabb, vagy még inkább Thunderbolt, abból is a lehető legújabb, de ennél már a költség miatt értelmét vesztheti a dolog) megáldot DAS-sal (direct attached storage) meg tudod oldani, de igazából ebben az esetben is a jobb DAS és a minigép ára együtt több lehet, mint egy jobb NAS ára.