Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- gban: Meghalt Chuck Norris
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- suste: Openwrt Barrier Breaker 14.07 saját verzió Tp-link routerekre
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- talmida: Változások 2. rész
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- TheLázs: Nem tudom átugrani az árnyékomat,
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
DanielLong
#44598
üzenetére
"...de mindegyik alacsony, 21mm a talp és a borda között a táv, így nem fér alá se RAM se IO."
Itt valami nem stimmel. A Jonsbo CR-701-ről készült rendereken végzett méricskélésem alapján (az enyhe perspektivikus torzításból és a pixelgrafikus kép felbontásából adódó pontatlanságokra is tekintettel) továbbra is fenntartom, hogy elfér az MSI MPG Z390I Gaming Edge AC-n. A legnagyobb túlnyúlást a hátlapi kivezetések felé forgatva, ahogy te is gondoltad.
A talp és a lamellák közötti távolság nálam 20mm-re jött ki, de nem ez a lényeg, lévén a lamellák talp felé eső kevésbé széles része még a CPU fölötti (szabvány által meghatározott) keep-out zónán (95x95mm) belül van, esélye sincs a memóriák vagy az IO fölé nyúlnia. Ami ebből a szempontból vizsgálandó, az a felső, kiszélesedett lamellarész. Az nálam 20mm magasra jött ki, az alja 30mm távolságra a talptól. Ehhez jön hozzá a CPU tetejének távolsága az alaplapi nyáktól, jelen esetben 7,5mm-rel érdemes számolni, az így ~37,5mm az alaplap nyákjától számítva.
A hátlap felé túlnyúlva pedig kb. ~10mm marad még a Mini-ITX alaplap széléig (+ az alaplap és a hátlap közti ~2mm).
A hőcsövek kanyarodó része ~49mm a CPU közepétől, az valószínűleg igen közel kerül a memória hűtőbordájához, tekintve, hogy a 95x95mm-es keep-out zóna 47,5mm-nél ér véget.
Mivel a mérések digitális, idealizált képre alapoznak, rossz esetben előfordulhat gyártásbeli pontatlanságból fakadó +-0,5/1mm eltérés, de még erre tekintettel is meglepne, ha nem férne el.A döntés persze a tiéd.
Új hozzászólás Aktív témák
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Autós topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Vivo X200 FE – fenséges méret
- BestBuy topik
- Motorola Moto G06 Power – nagyfater új zakót vett
- BMW topik
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- További aktív témák...
- Thrustmaster TMX Force Feedback Kormány- és Pedálkészlet
- Lenovo T14s Gen 1 Ryzen 7 pro 4750U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- 27% - ÚJ Samsung Odyssey G5 S27FG506SU QD-OLED Monitor! 2560x1440 / 180Hz / G-Sync / FreeSync
- 278 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600X / GTX 1080Ti 11GB / 16GB DDR4 / 512 Nvme SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
