- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- gerner1
- GoodSpeed: Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
szente #14447 üzenetére
"Teszt" eredmények. Valóban nagyon kis fordulatú a gyári venti, de amit produkál az továbbra is katasztrofális. Zalman Fan Mate 1-et használtam a próbához, az azzal elérhető min és max fordulatokon füleltem és kézzel közel azonos távolságról "vizsgáltam" hogy mit fújnak a próbadarabok. Az alanyok: Bitfenix Prodigy gyári ventije (ha Bitfenix Spectre akkor elvileg 1000 rpm max), GlacialTech Silent Blade (1. generáció, 9 lapátos, 900 rpm max), Arctic F12 PWM (1350 rpm max). A fordulatszámokat nem mértem eszköz hiányában. Oldalukra állítva, asztalon végeztem a vizsgálódást, így a rezonanciáról is lettek benyomások.
Bitfenix: Motorhang minimum és maximum fordulaton is jól hallható kb 30 centis távolságból, maxon messzebbről is. Légszállítás elenyésző, emiatt szélzaj sem hallható (kb 30 centiről) rezonancia nagyon kevés.
GT: Motorhang nem hallható, légszállítás közepes, maxon szélzajjal. Ha a gyári adatokból indulunk ki akkor elég gáz a Bitfenix-nek hogy 100 rpm-el kisebb fordulaton érezhetően erősebb áramlást kelt a GT. A legerősebb rezonanciát ez produkálta, de a másik kettővel ellentétben egy sok éves, sokat futott darabról van szó (a másik kettő gyakorlatilag új).
Arctic: Motorhang nem hallható, maxon a trió legerősebb szélzaja (a legmagasabb fordulatszám miatt nem meglepő), amit abszolútban is erősnek tartok, és a legnagyobb légszállítás (szintén nem meglepő). Minimumon kb akkora szelet kelt mint a Bitfenix maxon (!), szélzaj nem hallható ebben az esetben. A rezonancia nagyon kevés, szerintem nem rezonál jobban mint a Bitfenix.
Ha valaki használja a Prodigy gyári ventijét/ventijeit megírhatná hogy mennyi a max fordulat.
Szerintem emiatt nem érdemes másik házat keresgélni, az Arctic ventik nagyon jó árban vannak (ez volt talán a fő okom a választáskor), mellesleg a fehér változathoz színben is nagyon illenek
. A tudásuk is kielégítő, leszabályozva elégséges a légszállításuk zajtalanul, ha szükséges akkor (némi zajongás árán) elég jól tudnak fújni. Van PWM-es és normál változat is, kifújásra lehet a dupla keretes - a kettő között gumis felfüggesztésű - Pro-t is választani, utóbbinál a vastagságra is oda kell figyelni, közel 4 centis(!). A TC változatot nagyon nem ajánlom.
Szerk.: A leírt tapasztalatok teljesen szubjektívek, felelősséget vállalni értük nem tudok mivel mindenkinek más az ízlése és a tűréshatára.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB (4x8GB) 3200MHz CL16 - Garancia
- Samsung 64GB (2x32) DDR5 4800Mhz CL40 UDIMM
- Kingston FURY Beast DDR4 3600 MHz (KF436C18BBK4/128) Garanciális 4x32 gb
- Kingston FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz - Alza garancia
- Kingston FURY Impact XMP 32GB 6400MT/s DDR5 CL38 INGYEN FOXPOST
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) (CSAK RENDELÉSRE)
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP ZBook Studio G7 i7-10850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1000 15.6" FHD 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- ÁRCSÖKKENTÉS ASUS HD6870 videókártya
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest