Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#487) azbest válasza joecontra (#486) üzenetére


azbest
félisten

így már tiszta sor :)

Ezesetben az rtl klub és tv2 1megabitnél alig több sávszélességet használó adása a gyors mozgásos kockásodás oka. A zöld kockák és kép szétesés viszont azt jelzi, hogy a szolgáltató antennája nem a legjobban van beállítva, mert nem stabil a vételük.

Egyébként rátapintottál egy fontos dologra: ha a szolgáltató digitális forrásból tolja át az analógra alakított képet, akkor szerencsétlen ügyfél mind a két módszer hátrányait is megkapja... digitális kockásodást és analóg hangyásodást.

Dvb-t boxot full-hd monitorra kötve tapasztaltam olyat, hogy sokkal jobb az 1080i adás gépről nézve, mint boxról. Ez azért volt, mert a gépen lévő program progresszívra alakította a képet, így teljes részletességében láttam. Ellenben a váltottsoros képet közvetlenül rákötve a függőleges felbontás mintha felére esett volna (darabos a logó széle). A box-szala monitor sokkal jobb képet adott 720p módban, mint 1080i-ben. Ezt valószínűleg azért tapasztaltam, mert a monitor progresszív megjelenítésre van opimalizálva, míg egy TV-nek készített lcd kijelzőnél a váltott sorosság szép kezelése alapkövetelmény lehet (vagy ügyesebben elfedi trükkökkel a képminőségromlást).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.