Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) azbest válasza Mardel (#21897) üzenetére


azbest
félisten

nekem simán működik, utóbbi napokban párszor néztem az oldalt, nem volt gond.

Nincs valami blokkoló vagy már forgalomba belenyúló program telepítve? Vírusírtó is van hogy tűzfalat is tesz pluszban, amin minden forgalmat átszűr.

Igaz, ez digis net. De yettel mobilnetről is normális tempójú.

[ Szerkesztve ]

(#21902) Mardel válasza azbest (#21901) üzenetére


Mardel
őstag

Nincs.
Próbáltam, telefonról, tabletról is.
Mindenhol ugyanolyan lassú és nem tölti be a menüket ha be is jelentkezik.
Viszont most próbáltam, már működik.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#21903) kovyhun válasza Mardel (#21902) üzenetére


kovyhun
tag

Én melóhelyen céges netről és telekom mobilnetről is próbáltam, egyiken sem ment.
Most értem haza, gondoltam ránézek, már megy nekem is.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#21904) lócitrom válasza pszihopata85 (#21885) üzenetére


lócitrom
őstag

azért a biztonság kedvéért megkérdezem, mert kissé zavaros a helyzet: műanyag kártyát egyik modullal sem vettél a hirdetőtől? egyik modulhoz sem adott?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21905) brazos válasza lócitrom (#21904) üzenetére


brazos
senior tag

Szerintem eléggé egyértelműen leírta a helyzetet, idézem:
... Vettem 3 Conax modult jófogáson....
... azt mondta a muksó, hogy először szerezzem be a modulokat, majd regisztráljam be telefonon a modulokat...
... Megvettem a kártyákat, felhívtam a MindigTV-t...
szóval a jófogáson simán átbaszták, ennyi.
(csak azt nem értem, hogy vétel előtt miért nem tudakozódik a jelenlegi helyzetről, hiszen ez a kártyás dolog már nem mai téma, szóval ezt be lehet tudni a tanulópénz kategóriába)

(#21906) Doky586 válasza brazos (#21905) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A modulokat sose kellett beregisztrálni. (ez valamelyik ktv szolgáltatónál divat)

(#21907) brazos válasza Doky586 (#21906) üzenetére


brazos
senior tag

nem figyelsz, csak idéztem, nem én jelentettem ki....olvass már értelmesen...

[ Szerkesztve ]

(#21908) brazos válasza Doky586 (#21895) üzenetére


brazos
senior tag

... helyette van az új előfizetői modul....
ami jelenleg nem kapható éppen, csak előrendelést vesznek fel rá a mindigtv-nél, máshol meg kereskedelmi forgalomban ez amúgy sem elérhető, csak kombinált csomagként, ha még egyes üzletben van ilyen. Pl. itt még van... e drágán. Szóval olvasni....az nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#21909) kovyhun válasza brazos (#21908) üzenetére


kovyhun
tag

Van olcsóbban is és átváltható havidíjasra ha azt szeretné. De nem tudjuk mik a tervei.
https://euronics.hu/mindigtv-premium/mindigtv-premium-alap-csomag-ci-modullal-6-ho-elore-fizetett-szolgaltatas-p239068

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#21910) Doky586 válasza brazos (#21907) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis neked mondtam, a témához szóltam hozzá ....olvass már értelmesen...

(#21911) brazos válasza Doky586 (#21910) üzenetére


brazos
senior tag

Akkor ne nekem címezd a válaszodat, hanem új hozzászólásként add be amit gondolsz!

[ Szerkesztve ]

(#21912) Doky586 válasza brazos (#21911) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akartam új témát indítani, a meglevő modulos témához akartam hozzászólni. :K

(#21913) brazos válasza kovyhun (#21909) üzenetére


brazos
senior tag

Valamivel olcsóbb, igen, de még így is drága, ha kiszámolod, a havi előfizetés így drágábbra jön ki, mintha a mindigtv oldalán rendeli meg. Viszont így már van egy modulja, amit később már nem kell újra megvenni, így az utólagos feltöltés is olcsóbb(?) lesz. Ha meg bérli a modult, annak az egy éve vetített ára magasabb, mintha külön megvenné azt az általunk jelzett csomagok valamelyikében, ahol kb. 18 000 FT-ra jönne ki a modul ára, míg ha bérli azt egy évre, akkor jóval többet kell érte kiadnia.

[ Szerkesztve ]

(#21914) Jester01 válasza brazos (#21905) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem ez még mindig nem egyértelmű azon kívül, hogy van modulja. Az a kérdés, hogy milyen kártyát vett? Az még működhet ha aktiválja.

"miért nem tudakozódik" ha felhívta a mindigtv-t de ott hülyeséget mondtak neki az nem az ő hibája.

Jester

(#21915) brazos válasza Jester01 (#21914) üzenetére


brazos
senior tag

...az nem az ő hibája...
DE. Létezik egy hivatalos mindigtv weboldal, ahol minden infót megtalál, így azt is, hogy a régi módi, a conax CI-s modulba betehető plasztik kártya forgalmazása már nem él, megszűnt, és csak azok a kártyák aktiválhatóak elvileg még, amiket a hivatalosan árult mindigtv-s csomagokban lévő CI-s modulokkal együtt árulnak. De ezek száma mára már elenyésző, de amíg egyes üzletekben még lehet elvétve ilyen csomagot kapni,(beragadt készlet) addig az ilyen csomagban lévő kártyát még(elvileg) be lehet regisztrálni. Azért írtam, hogy elvileg, mert ennek is volt egy határideje, ha jól emlékszem, hogy ezen csomagokban lévő kártyákat meddig lehet beaktiválni.
Ha a jófogáson olyan CI-s modult vett, ami ilyen csomagból származik, de nem kapott/kapta meg mellé a hozzátartozó plasztik kártyát, úgy gond van.
A kérést feltevő eredeti beírásában külön írt a modulok vételéről, és külön sorban említette a kártyavásárlást, (megvettem a kártyákat..) ami gyaníthatóan nem azonos a CI-s modulokhoz tartozó eredeti mindigtv kártyákkal.
Számomra az egészben csak az nem érthető, hogy jön a képbe a Digi-s ügyfélszolgálat, és annak ügyintézője....

[ Szerkesztve ]

(#21916) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen mindkettőjüknek igaza volt. :W
Mert elbeszéltek egymás mellett.
A kérdező conax modulról beszélt, az ügyintéző meg egybe modulról, amit valóban be kell aktiválni hogy tudják mikor kezdődik az előre fizetett fél év, ne számítson bele a bolti raktárban állás. Nyilván előbb meg kell venni hogy aktiválni lehessen. :B

[ Szerkesztve ]

(#21917) Jester01 válasza brazos (#21915) üzenetére


Jester01
veterán

A Digi úgy jön a képbe, hogy "2023. január 2-án, hétfőtől a DIGI Pontokon található ügyfélszolgálatunkon intézheted a mindigTV PRÉMIUM szolgáltatással kapcsolatos ügyeidet." (forrás)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#21918) azbest válasza Doky586 (#21916) üzenetére


azbest
félisten

igen, pláne hogy a régi és új is conax modul, csak az egyik kártyás a másik meg integrált. Ezt lehet nem csak az ügyfelek, de még akár az ügyintéző sem érti, ha nem tud róla mi volt pár éve :)

#21917 Jester01
emlékszem rá pár éve mekkora poén volt, hogy a mindigtv weblap váltásakor az átállás idején azt írták ki, hogy "hamarosan itt a digitv webloldala lesz látható" :D Aztán lassan úgy néz ki, hogy beteljesül. Pláne, hogy a 4ig összekombinálja a digi, vodafone, mindigtv meg még kitudja milyen ügyfeleket hamarosan "ONE".
Meg ugye ki tudja mi lesz, akarnak e majd nagrás más fajta modulokra, dekóderekre váltani. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21919) brazos válasza azbest (#21918) üzenetére


brazos
senior tag

Tényleg, most hogy mondod, még ez is a régi CI-s fém modulok halálát okozhatja, mert azokat nem lehet simán frissíteni, míg a beépített conax dekóder boxukat meg igen. (firmware frissítéssel) És lehet, ezért is lett hirtelen hiánycikk az új CI+-os műa. modul is, mert jöhetnek az újak.

(#21920) azbest válasza brazos (#21919) üzenetére


azbest
félisten

elvileg képes párhuzamosan futni többféle kódolási rendszerrel az adás. A kódolt tartalom ugyanazzal a kulccsal vannak titkosítva. Az hogy conax vagy nagra meg talán csak az előfizetői kártya vagy chip frissítésére, a kulcsok küldésére kell. Talán upc műholdas futott párhuzamosan többel régen, ott is az volt, hogy akinek régi fajta kártyás előfizetése volt, az tudta például pécével is nézni, mint ahogy most a mindigtvnél is van.

A modulok valsz csak egyfélét támogatnak, bár attól függ, hogy szoftveresen vagy valami cél chippel valósították meg a kódcsere platformot.

[ Szerkesztve ]

(#21921) Jocek1979


Jocek1979
csendes tag

sziasztok ti nem tudom hogy nalam van e a bibi de ugy vettem eszre mintha a csatornak kepminosege romlott volna mindha homalyosabb lenne kicsit a hd csatornak minosege átneztem a digikabelesek topikjara ott is panaszkodnak hogy romlott a kepminoseg miota a 4ig a tulaj

(#21922) Doky586 válasza Jocek1979 (#21921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy orvoslom ezen hibát hogy megtörülgetem a szemüvegem. :)

(#21923) lócitrom válasza brazos (#21905) üzenetére


lócitrom
őstag

maradjunk annyiban, hogy elég sok dolgot leírt és egyrészt laikusként futott neki a témának. másrészt ebből adódik, hogy nem biztos, hogy minden kifejezés stimmel. harmadrészt a digisek pláne nem rutinosan kezelik azt, amit valószínűleg amúgy sem nagyon magyaráztak el nekik és kb. kikerült az eszközök palettájáról mielőtt átvették volna az ügyintézést. a híres 4ig tavaly decembertől kezdte el kezelni személyesen a mindiges ügyfeleket. telefonon meg márciustól. úgyhogy én inkább csak az ő érdekében biztosra mentem volna még, hogy tényleg stimmelnek-e az eszközök, mert valljuk be: az integrált eszközeik hulladékok. egyébként árukereső szerint 1-2 üzletben még van kimondottan piros matricás CA-modulos csomag. azt hiszem euronicsben is listázott. zöld integrált szarból meg van azért, csak a készlet biztos labilis.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21924) lócitrom válasza Jocek1979 (#21921) üzenetére


lócitrom
őstag

földfelszínin biztos nem volt változás. nem igazán nyernének vele. a csökkentett digis sávszélességnek ehhez a dolognak köze sincs.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21925) kovyhun válasza lócitrom (#21923) üzenetére


kovyhun
tag

"árukereső szerint 1-2 üzletben még van kimondottan piros matricás CA-modulos csomag"
Én tavaly hónapokat kerestem neten ilyen "beragadt" kártyás csomagot. Sok webshopnak írtam ahol a képen az volt, de mindenhol az új volt készleten, csak nem frissítették a képet., több helyen a szöveges leírást sem.
Egyedül az euronics félét nem tudom, mert személyesen messze volt, áthozni meg nem voltak hajlandóak itteni üzletükbe.
Végül jófogáson tudtam két kártyát venni.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#21926) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok! A napokban üzemeltem be a nővéreméknél a mindig tv alapcsomagját két készülékre két dekóderrel. Előtte inviteles csomagjuk volt nettel, amit nem használtak. Az antenna egy lepke antenna amivel még az analóg adásokat fogták ezer éve. Az érdekes az, hogy az egyik készüléken az is bejön aminek nem kellene, viszont van ami nem jön be, de be kellene, hogy jöjjön. A másik készüléknél pedig csak annyi, hogy nem minden csatorna jön be. Antenna "jel elosztó--f csatlakozó--kábel" triónál lehet a gond? A két készülék vezetékezése nem egyforma. Eltérések pl.: 1. légvezeték, 2.vezeték egy szakaszon falban. A plusz csatorna dekóder?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#21927) garga01 válasza szimi57 (#21926) üzenetére


garga01
senior tag

Kicsit konkretizál a problémát... erősítős-e az antenna?
Milyen osztó van bekötve? (csinálj egy képet róla) Ha arany színű matricás, egyből kuka és másikat tenni helyette. Melyik adók jönnek és melyikek nem? Habár célszerűbb lenne frekvenciát írnod, valószínű egyik helyen már túl gyenge jel és azon a frekin lévők nem jönnek. Esetleg az is segítene, melyik településről és melyik adót próbálod fogni.
Illetve a vevő box/tv-k típusa?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#21928) szimi57 válasza garga01 (#21927) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz a reagálást. Megoldódott. Egy banális hiba volt a részemről. Nem volt elég a dekóder áramtalanítása, újra kellett kerestetnem a csatornákat. Az antenna alapból Bp. felé nézett amikor átfordítottam a kékesi adóra. A térkép Tiszatenyőtől 3 adotornyot ad be. Légvonalban a szentesi távolsága a legkedvezőbb, nincs 60 km se, viszont a szomszéd ház takarja. A másik két adó 100 km felett. Kérdés, hogy melyik lehet a döntő, a távolság, vagy takarás? A kékesi torony magassági helyzete csak előny lehet. Pestről gondolom Kab-hegyről jön a jel. Nem tudom most az adótornyok teljesítményét, már régen volt nálam ez a téma.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#21929) HD


HD
csendes tag

Sziasztok, mindig tv STB régebbi csak kábeles lanos, (nem wifis), nem csatlakozik az internetre. Hátul villog zöld sárga led, de a hálózati beállításoknál annyit ír nincs csatlakozva, állítani nem tudok semmit, és így 500 fölött nem is találom a HD csatikat. Korábban már működött ez a funkció, de most nem hajlandó, akár hányszor újra inditottam, gyári visszaállítás, doboz, modem, router stb. Mit lehet tenni?
A lan az okés, bármi másba dugva egyből ad dhcp-n helyi ip-t és a hálózat is megy. köszönöm!

(#21930) garga01 válasza HD (#21929) üzenetére


garga01
senior tag

Cseréld ki a lan kábelt esetleg.
Routerben látod, kap ip-t a box?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#21931) lócitrom válasza HD (#21929) üzenetére


lócitrom
őstag

mit jelent az, hogy korábban már működött? kb. mikor? meg most ebből egyértelműen nem derül ki, hogy aktív-e rajta az előfizetés. mindenesetre az eddig leírt információk nem relevánsak, mert a felületen látható infók nagyjából használhatatlanok. az alján lévő VSC ID-t nézd meg és telefonálj ügyfélszolgálatnak.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21932) Ryder1


Ryder1
senior tag

Mondta már le valaki a szolgáltatást mostanában? Csak mert vicc az egész.
Kezdve azzal, hogy ügyfélként csak az ügyfélkapujukon keresztül lehet nekik írni, de ott természetesen nincs lemondás kategória. Rendben, akkor legyen a szerződésmódosítás, elvégre ez is olyasmi. Elküldve, kiírta, hogy válaszadás 30 napon belül. :)

35. napon felhívtam már őket, hogy mi a helyzet. Az ügyfélszolgálatos sem értette, hogy miért nem válaszoltak 30 napon belül. Kérdezi, hogy elküldtem-e akkor aláírva a felmondónyilatkozatot. Mondom igen, ügyfélkapuval hitelesítettem. Hát azt ők úgy nem biztos, hogy elfogadják, majd levélben tájékoztatni fognak róla. Ha nem fogadják el, akkor a felmondás a telefonhívásomtól indul, nem pedig egy hónappal korábbi időponttól, tehát még fizethetek pluszban.

Természetesen a ki tudja hány éve nálam lévő eszközöket mindenképp adjam le, különben fizethetek 30 ezret. (szerk: Ha az emailjeimből jól látom, akkor 2020 tavaszán volt az átállás, akkor adtak új boxokat. Hány évig akarják kifizettetni őket amúgy?! ) Múlt héten szombaton zajlott ez a hívás, azt mondta, hogy akkor onnantól számítva van rá 30 napom.

Testvéremnek ma pont egy Digi üzlet körül volt dolga, ezért írtam egy meghatalmazást, hogy leadhatja helyettem. Nem fogadták el két okból sem. :) 1, Nincs rajta két tanú (nem mintha a teljes egészében kézzel írt meghatalmazásra kéne) 2, Nem látják a rendszerben, hogy megszüntetés alatt van a szerződésem.

Most komolyan, ez normális? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#21933) kovyhun válasza Ryder1 (#21932) üzenetére


kovyhun
tag

Sajnos ez általános dolog több helyen.
Szerződést megkötni a lehető legegyszerűbbé teszik, a lemondást meg megbonyolítják :(
(Én ilyenek miatt ahol lehet "feltöltős" szerződést választok, ez is egy érv volt a mindigtv mellett)

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#21934) Doky586 válasza Ryder1 (#21932) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez itt nem a DIGI hanem a MindigTV topik.. :DD

Már évek óta használom és semmilyen mindigtv tulajdonú eszköz nincs nálam. (havi számlás vagyok)

(#21935) Ryder1 válasza Doky586 (#21934) üzenetére


Ryder1
senior tag

Mindigtvről van szó, csak Digi üzletben is le lehet adni az eszközöket. Direkt telefonon mondta nekem az ugyfelszolgalatos.

(#21936) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok! Idős párnak próbálok segíteni, alapcsomag átváltás családira. A netes felületen leadtam az igényt. Mire számíthatok, ill. miből áll ez a folyamat?

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#21937) Bogyi007 válasza Doky586 (#21934) üzenetére


Bogyi007
veterán

MinDigTV ügyfélszolgálat Digi irodákban vannak. Én év elején bevittem minden új boxot és még a korábbiakat is kártyákkal és mondtam nekik hogy ez a tiétek.

A régi boxokat nem kérték. :))

Azóta a szülői házban csak a sima MinDigTV-t használom a padlásszobámban (szülők Telekom IPTV-t használnak) mellette még néha a Sweet tv-t.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#21938) Doky586 válasza Bogyi007 (#21937) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, amikor én visszaküldtem a boxukat még a postára kellett vinni.

(#21939) azbest


azbest
félisten

az mindigtv webes ügyfélkapun látszik, hogy 2 régi előfizetői kártya 1 újabb és két box van nálam és ha kérik, akkor az ászf szerint vissza kell adnom (kábelekkel, mindennel együtt), különben ki kell fizetni meghatározott összeget értük.

(#21940) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Van valamilyen várható technológiai, kódolási újdonság érkezőben, amivel lehet hogy érdemes számolni ha egy, csak földfelszíni fogásra, bármilyen egyéb összeköttetés nélküli (szerződés vagy net) tv készüléknek a cseréje lehet hogy szóba kell hogy jöjjön?
Lehet, hogy javíthatatlanul behallt egy 2010 körüli készülék, és akkor már itt is futok egy kört.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21941) azbest válasza ledgeri (#21940) üzenetére


azbest
félisten

nem tudni mit tervez a 4ig, mint új tulajdonos a többféle szolgáltató összébb olvasztása kapcsán. De gondolom nem akarnának pénzt költeni készülékcserékre az előfizetőknél, szóval valsz még marad pár évig a mostani.

A kódolatlan közszolgáltati biztosan nem változik, mert ott a 12 évres körre vállalni kellett a sugárzást.

[ Szerkesztve ]

(#21942) ledgeri válasza azbest (#21941) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 12 év a kódolást is magábafoglalja, vagy csak a frekvenciákat? (Kis-tech-lock, vagy nagy-tech-lock) Mikor is lehet legközelebb ilyen váltás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21943) azbest válasza ledgeri (#21942) üzenetére


azbest
félisten

A frekvenciákat cserélgethetik, de hogy mekkora kapacitást (hány frevenciát) azt az állam lekötötte. Bár ez a közszolgáltatira vonatkozik. A közolgálati sugárzás maradt az előző 12 éves módon. "2020. szeptember 6-tól tartó újabb 12 éves licencperiódusban." [link]

A kódolatlan kereskedelmieket elvileg megváltoztathatják, ott a csatornákkal kötött szerződésükön múlik. De az sem túl valószínű.

A saját kártyás szolgálszatásukat változtathatják legkönnyebben, de annál az előfizetők miatt akkor lehet csomó pénzt kéne elkölteniük az ügyfeleknek doboz adásra.

[ Szerkesztve ]

(#21944) garga01 válasza ledgeri (#21942) üzenetére


garga01
senior tag

DVB-T2 tuner és HEVC (H265) kodek támogatása legyen, ha új tv-t veszel, de a ma kaphatók 99%-a ilyen. Ha esetleg egyszer mégis akarnál fizetős adókat, legyen benne CI+ modulfogadó, de szinte ez is van már mindegykben.
Frekvencia spektrum a földi tv adásokra fix (max 1-1 torony változik, de a tól-ig tartomány nem), az nem fog változni biztosan mert ki vannak osztva az NMHH által.
Szóval nagy váltás sztem 10+ de inkább 20+ év múlva lehet, mire tönkremegy az új tv-d utána :D

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#21945) ledgeri válasza azbest (#21943) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& garga01

Köszi! Annyira nem voltam képben tv-tech-ben ami nem PC-s is, hogy csak na. Ma volt egy kör euronics és mediamarkt. Tisztább lett.

És igen a freki mit hova azt én is inkább statikusnak gondoltam alaból, inkább a h265 szintű dolgok érdekeltek, de ha ez a tech is 10-15 évente ugrik, akkor jó...
Így mostmár csak száz márka millió készüléke után kell utánajárnom.

Vannak problémásabb márkák mindigtv kompatibilitás szempontjából vagy ez alap annyira, hogy nem számít ha kettő közül csak ez dönthetne?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21946) lócitrom válasza Ryder1 (#21932) üzenetére


lócitrom
őstag

ezt csak úgy mellékesen mondom, de ha nem bejelentkezve küldted el a felmondási szándékot eleve elvész a rendszerben. arra tényleg nagyon kicsi az esély, hogy reagálnak is. pláne, ha az adatok nem egyeznek vagy a mail cím hibásan került beírásra. ellenkező esetben mondjuk vicces.

BÉRELT eszközök esetén visszaküldési kötelezettség valóban van. 5-10 év múlva is. az átálláskor kapott eszközök is bérelt konstrukcióban érkeztek.

és sajnos ez az egész bürokrácia normális. GDPR óta megkötni és lemondani csak a konkrét előfizető tud. már amikor élő előfizetőről van szó.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21947) lócitrom válasza ledgeri (#21945) üzenetére


lócitrom
őstag

mivel minden digitális már, így nem igazán van különbség PC-s meg tévés szabványok közt. messzemenően túlgondolod. a szabványok bevezetése kb. trendtől függ. jelenleg. a 12 év meg 12 év. de mondjuk amíg ezek a majmok vannak bármi lehet. a lényeg, hogy a DVB-T2 nem űrtechnológia és nem ritkaság. nem igazán tudsz olyan új tévét venni, ami ne lenne képes a földfelszíni vételére. ez semmivel sem másabb, mint a kábeltévézés. a következő technológiai újítás a H.266 lehetne, de szerintem egyetlen tévé sem támogatja jelenleg és vagy még tíz évig aligha kerül sor a bevezetésére itthon. szóval veszel egy tévét, ami az igényeknek megfelel. a technológiára feleslegesen koncentrálsz ennyire.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#21948) azbest


azbest
félisten

hupsz rossz topic

[ Szerkesztve ]

(#21949) Ryder1 válasza lócitrom (#21946) üzenetére


Ryder1
senior tag

Bejelentkezve küldtem el, látta is a telefonos ügyfélszolgálatos a 35. napon. :)

(#21950) ledgeri válasza lócitrom (#21947) üzenetére


ledgeri
nagyúr

messzemenően túlgondolod Ó ha tudnád, hogy milyen is vagyok.... 20 kört futok a téma körül, pedig csak elég kenne negyedet a más perspektívához.
Úgy kezdek bele minden kütyü potenciális vásárlásába, hogy minden gyártó minden termék, és szűkítsünk.... Már unom, hogy csak így megy vagy marad a motszka, hogy jó lett-e, vagy lehetett volna-e jobb, valahonnan máshonnan, de így meg elvész a lett egy friss cucc dejó, és marad a "félév ráment erre is" :((( , de lagálább tanultam, és aktuális vagyok :DDD. Mikor még nem volt otthoni netem, minden számtech boltba 3-5x léptem vissza mert már 2 lépésnyire a bolttól valami kombó beugrott az éppen hallottakkal kapcsolatban. :R
Ezért is ültem rajta egy hétig, csak aki a fő nézője, az nyaggat, hogy már nézné megint (a régi jelenleginek elment a háttérvilágítása, de hangja van)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.