Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Kuruzsló


Kuruzsló
csendes tag

Sziasztok!

Megszereztem első 3D nyomtatómat (Prusa i3 clone ctc), az első beüzemeléshez szeretnék segítséget kérni.
Tisztában vagyok vele, hogy nem egy csúcsminőség de a céljaimnak remélem meg fog felelni.
A hozzá adott leírás nagyon hiányos de azért sikerült összeraknom. Ez a videó is sokat segített:
https://www.youtube.com/watch?v=vBHIVRri-HI

A problémám a következő:
- Amikor belépek az "Auto home" menübe, ilyenkor ha jól értelmezem be kellene állnia a fejnek a nullás pozícióba. Nálam viszont a tálca teljesen hátra megy elöl pedig a fej lelóg kb. 1 cm-t. Hogyan tudom bekalibrálni nyomtatót, hogy a fej a kezdőponton legyen?

- Hogyan kell beállítani a hosszú csavart, ami a függőleges mozgás végállás kapcsolóját nyomja le?
A fej alá pont befér egy papírlap, ilyenkor kell a kapcsolónak teljesen lenyomva lennie?

Tovább nem mertem még próbálkozni...

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#6152) fabula válasza izisz (#6148) üzenetére


fabula
őstag

A Z-re és az extruderre milyen driver chipet legjobb hassználni? Te mit használsz?

(#6153) izisz válasza fabula (#6152) üzenetére


izisz
senior tag

Egyéni véleményem, Z-re DRV8825, ami nekem szimpatikus (a 32 mikro miatt finoman lép)
Z nálam nem "muzsikál" észrevehetően, az áramot annyira levettem, hogy ha ütközne a fej az asztalba, akkor nem tolja keresztbe magát, nincs sérülés, csak lépést veszt mindkét moci. Felfelé meg megy, ahogy kell.

E-re szintén DRV8825 van 1.8°-as mocival egyik gépen, másikon A4988 0.9°-es mocival.
Szóval nem követek "szigorú" szabályt, inkább ahogy esik úgy puffan alapon vannak berakva.
Csak X-Y, ahova 2130-ak kerültek nemrég, szóval hosszú távú tapasztalatom még azzal nincs. De eddig nagyon tetszik. Ez is egyik gépen SPI, másikon standalone.

[ Szerkesztve ]

(#6154) Xantomas válasza Saccco (#6145) üzenetére


Xantomas
őstag

“Hogy mi???”

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#6155) Xantomas válasza janek69 (#6144) üzenetére


Xantomas
őstag

Bár biztos te is olvastad, de tudomasom szerint a PP leginkabb csak PP-hez tapad.
Vastag anyagu PP ragaszto szallagot kene keriteni, es arra nyomtatni, vagy magadnak megcsinalni uvegre az alapot, pl ketoldalu ragasztora circular brimet nyomtatni 1-2 retegben, majd azt leragasztani uvegre.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#6156) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Szükségem lenne néhány légterelő csőre, de sehol nem találok.
Viszont találtam 3d modelleket hozzá.
Volna valaki, aki el tudná készíteni ezeket nekem?
Ezekről van szó:
- 80mm - 120mm pc venti átalakító
- 80mm pc venti - 80mm flexibilis cső csatlakozó (ezen alakítani kellene kicsit, mert 80mm ventihez kellene, és 80mm-es csövet szeretnék ráerősíteni. valami ilyesmi)

Árajánlatokat privátban várom.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6157) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Jó reggelt! Kezdő 3d nyomtatóként (tegnap nyomtattam először a gépemmel) kérdezem, hogy a PLA filament mennyire érzékeny a párára? Mármint tudom, hogy elég érzékeny rá, de mennyi idő alatt megy tönkre. Az albérletben, ahol most lakom baromi párás a levegő, minden reggel csurog az ablakokon a lecsapódott víz. Ez vajon mennyi idő alatt öl megy egy tekercs PLA filamentet szabad levegőn?
Csak mert most valószínűleg 1-2 naponta használni akarom majd a nyomtatót, és minden nap kiszedni az extrúderből a filament szálat és elcsomagolni a tekercset kicsit macerás lenne. Persze ha nincs más választás, akkor marad ez...
Köszi a tanácsokat!

Minden szavam magánvélemény!

(#6158) fape válasza tothmaxy182 (#6157) üzenetére


fape
senior tag

Dobozold be a filamentet. Pl ikea samla dobozba.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#6159) skul0


skul0
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire működő megoldás az, ha a RAMPS-ot 12V-ról táplálom meg, így a ventik, végállások és a motorok 12V-ot kapnak, viszont a hotendet egy mosfet-es modulon keresztül 24V-al, a heatbed-et pedig a RAMPS panelen keresztül, a megfelelő bizti cseréjével szintén 24V-al táplálom meg? Persze mindkét komponens 24V-os.

Kapcsolási rajz alapján a heatbed elkülönül a NYÁK többi részétől.

(#6160) MASSlag válasza skul0 (#6159) üzenetére


MASSlag
tag

A végállások az arudino-ról kapnak 5V-ot, a motorok pedig inkább örülnek a 24V-nak, növekedik a nyomtatékuk, és kevésbé melegszenek, nyugodtan hajthatod őket magasabb feszülségről.

Viszont 24V-nál a RAMPS-on ki kell venni a D1 diódát, és US-nB kell tápot adni az arduino-nak, mert különben megsül. A biztosítékok is 12V-osak csak, azokat is cserélni kell ilyenkor.
(Egyszerűbb venni egy olyan lapot amiben van feszszabályzó, a mikrovezérlő előtt, pl. MKS Gen 1.4)

Egyébként a mosfet-es megoldás is működik.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#6161) HUresz


HUresz
tag

A tornado meg nincs meg 24 oraja ... de mar megy a mokolas ...

tegnap kiprobaltam es iszonyat hangos ... hozzaszoktam a nema tarantulahoz. :):)

(#6162) Saccco válasza Kuruzsló (#6151) üzenetére


Saccco
nagyúr

- Amikor belépek az "Auto home" menübe, ilyenkor ha jól értelmezem be kellene állnia a fejnek a nullás pozícióba. Nálam viszont a tálca teljesen hátra megy elöl pedig a fej lelóg kb. 1 cm-t. Hogyan tudom bekalibrálni nyomtatót, hogy a fej a kezdőponton legyen?
Nem kell a tálca felett lennie a fejnek. Teljesen jó a home pozíció a "kívül" is.

- Hogyan kell beállítani a hosszú csavart, ami a függőleges mozgás végállás kapcsolóját nyomja le?
A fej alá pont befér egy papírlap, ilyenkor kell a kapcsolónak teljesen lenyomva lennie?

Elküldöd home-állásba és a fejet az asztal 4 sarkán szintezed. Csak egy papírlapnyi hézag lehet a fej és az asztal adott pontja között.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6163) skul0 válasza MASSlag (#6160) üzenetére


skul0
aktív tag

Azt második körben terveztem tmc2100-ek társaságában, ha már kicsit belejöttem a 3D nyomtatás világába.

Első körben maradnék a mega-nál, mert az van is itthon elfekvőben, mosfet modult meg úgyis rendeltem, csak eredetileg a heatbedhez, de utólag nézve a kapcsolási rajzot jó lesz a hotendhez is.

Köszönöm a választ!

(#6164) blountex válasza HUresz (#6161) üzenetére


blountex
senior tag

"iszonyat hangos"?
Szerintem abszolút nem vészes a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#6165) janek69


janek69
senior tag

Sziasztok!
Van valami ötletetek,hogy mi okozhatja a képen látható hibát?
Mind a 4 saroknál ez a helyzet.

(#6166) HUresz válasza blountex (#6164) üzenetére


HUresz
tag

miazhogy! nagyonis!

Az en szobamban vannak a nyomtatok, igy hangos, TT uveges szekrenyben van, neha benezek, hogy lassam .... megy-e meg.

Tarantulam PC tapos, tmc2100 -as es noctua hutovel.

Tornado is alakul ...

(#6167) Saccco válasza blountex (#6164) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mert nem hallottál még TMC-s gépet. :K :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6168) blountex válasza HUresz (#6166) üzenetére


blountex
senior tag

Ha ilyen lenne lehet én is kitépném a hajamat, de szerintem abszolút nem vészes.
Egyedül talán a ventik amik zavaróak lehetnek, de még az se vészes. Gondolkoztam Noctua-n, de csak 12V-ban érhető el. Találtam 24V is kb. 11e körül de annyit nekem nem ér mikor a 12V 4-5e között mozog. Mondjuk az asztaliban egy Noctua venti dübörög, jól teszi a dolgát az volt ilyen 21 körül.

Amikor a nozzli fűtés megy felfelé, akkor a control boxba igen csak beindulnak a ventik, na apám az tényleg elég zavaró, de azon kívül ami hangot ad ki egyáltalán nem hangos, és maga a nyomtató sem.

[ Szerkesztve ]

(#6169) HUresz válasza blountex (#6168) üzenetére


HUresz
tag

Alin kicsit tobb, mint fel dolcsi egy DC-DC konverter ... aztan mehet a 12v-os Noctua ... en legalabbis igy tervezem.

2208-asrol nem talalok infot ... pontosabban azt nem talalom sehol, hogy hogyan kell jumperolni a MKS-Gent.
Nehany helyen azt irjak, hogy a 2100-ashoz hasonloan ki kell oket szedni ... de az tuti nem jo ,mert lefut a nyomtato az asztalrol.
Mashol azt irjak, hogy MS1 + MS2 is high ... de akkor hol van MS3? :D

(#6170) Saccco válasza HUresz (#6169) üzenetére


Saccco
nagyúr

A 2208 csereszabatos a 2100-val. Mégse? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6171) HUresz válasza Saccco (#6170) üzenetére


HUresz
tag

Fingom nincs
Eddig azt barkacsoltam, hogy base helyere bepereseljem a gent. Kiszedtem belole a jumpereket ahogy 2100-nal tettem a tarantulanal ... megcsereltem a forgasiranyokat ....
csinaltam 1 tesztkockat es ledadogott mikor a szelere akarta rakni :)
Ranezesre 1/8 mikroban van.

(#6172) Multikiller


Multikiller
tag

Sziasztok!
Valaki használ itt DLP nyomtatót?
Mi a véleményetek a Wanhao Duplicator 7, Anycubic Photon és Flsun S nyomtatókról?
Árban hasonlóak, minőségben nem tudtam mindent összehasonlítani. Az Flsunról a gyári oldal semmit nem ír. Pár youtube teszt van róla. Nekem a Wanhao tűnik a legpontosabbnak a talált adatok alapján.

(#6173) compi.hu válasza HUresz (#6169) üzenetére


compi.hu
senior tag

pontosabban azt nem talalom sehol, hogy hogyan kell jumperolni a MKS-Gent.

Kb. sehogy, llegalabbis ha a szokasos mindem jumper betolva allapotban van. Beallitod a vrefeket, kicsereled a stepsticket, vagy a kabelen vagy a firmware-ben megforditod az iranyokat 'szt orulsz.

(#6174) Saccco


Saccco
nagyúr

Azt hiszem tudom miért mindig a Cura a bajok okozója. Annyi beállítási lehetőség van benne, amitől egy kezdő tutira hanyatt esik. :DDD
Most néztem meg bővebben a support részt és ki kell jelentenem, hogy van benne pár igen jó feature. :K
Ha lenne custom support, akkor megkockáztatom ez lenne a legjobb szeletelő, talán az S3D-vel karöltve (ami nem ér meg $150-t).
Megkövetem magam, nagyon fújtam rá, de jó. :DDD

Tiger Turret 1:72

1:72 Tigris tank lövegtorony

Nyomtassatok ti is tankot. (Ez 1:100.) ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6175) blountex válasza Saccco (#6174) üzenetére


blountex
senior tag

Mondtam én hogy jó ez a Cura :D Én élből ezzel kezdtem, és ennek a legmodernebb a kezelőfelülete, nem mellesleg 1-2 hónaponta egy rakat újítás jön hozzá.
Viszont, van amit az S3D jobban képez le, itt gondolok arra, hogy szebben rakja le a rétegeket.
Rögtön itt egy példa: [link]
Nekem itt a Cura elrendezése nem tetszett szemben az S3Dvel, de találkoztam olyannal is ahol konkrétan lyukat hagyott több helyen (hiába állítottam infillt stb) a modellnél, míg az S3D azt is befoltozta. S3D-nek még talán a custom support előnye mellett az is szólhat hogy élből kijavít olyan hibákat, amiket esetleges más slicer nem.

[ Szerkesztve ]

(#6176) Kuruzsló válasza Saccco (#6162) üzenetére


Kuruzsló
csendes tag

Kösz a választ!

Sikerült nyomtatnom néhány alkatrészt ami nem igazán lett elfogadható :(

A fej 200C az asztal 70C-fokos.
Olyan mintha a rétegek nem tapadnának egymáshoz. Nem tudom, hogy a szálasodás minyire természetes jelenség. Mit tegyek növeljem a hőfokokat? Kell valamit finomhangolnom a menüben?

A memóriakártyáról csak a gcode kiterjesztésű fájlokat hajlandó beolvasni a stl-t nem is látja.
Belenéztem a gcode fejlécébe is ami tartalmaz beállításokat, ezekkel kell valamit mahinálni?
Esetleg ezen beállítások jelentéséről kérhetnék egy kis infót?

Felraktam néhány képet.
Ez egy tekercstartó és egy dob leszorító anyacsavar akart lenni...

Köszi

(#6177) compi.hu válasza Kuruzsló (#6176) üzenetére


compi.hu
senior tag

Elso korben nezd meg a szeletelodben, hogy a megfelelo filament atmero van-e kivalasztva/beirva. Aztan kalibralj extruder lepesszamot. Jarj utana, hogy a xyz lepesszam annyi-e mint amennyirol a firmware tud. Lehet meg reszleges fuvokadugulasod is.

(#6178) Kuruzsló válasza compi.hu (#6177) üzenetére


Kuruzsló
csendes tag

Köszi a választ,
bocs de full kezdő vagyok. hol tudom ezeket a beállításokat eszközölni?
No meg ez a extruder lépésszám mizéria azt se tudom eszik-e vagy isszák...
Valami leírást találok erről valahol???

(#6179) bigrob válasza Kuruzsló (#6178) üzenetére


bigrob
őstag

[link]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#6180) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy Tevo Tarantula kit-et (még gondolkodom, hogy megtartsam-e. Szimpatikus, de vannak saját tervezésű corexy nyomtatóim, amik viszont elég hangosak, tehát ha ez halk (az?), akkor maradhatna), elvileg a legolcsóbb variáns GB-ről, de ha jól látom van benne Titan extruder is, meg az alap fém (arany-kék) is. Miért küldtek kétfélét? A Titan-t már nézegettem korábban, hogy jó dolog lehet, de mi értelme bowdennel? Nem kis Nema-val kombinálva, direct drive-nál érdemes használni?

(#6181) KIZS


KIZS
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megjött az Anet A8 nyomtatóm amit éjjel sikeresen összeraktam. Minden működik, minden jó, de nem nyomtat.

Az a jelenség, hogy elkezd nyomtatni, húz pár szálat és utána megáll a műanyag. Az extruder dolgozik, a fej mozog, csak nem jön az anyag.

Az extruder részt szétszedtem, ha kézzel mozgatom (mármint menüből), akkor mozgatja a szálat, húzza, vonja, tolja, szóval ez rendben van. Viszont az extrudertől a fúvókáig menő cső eldugul. Szóval teljesen egyértelműen emiatt nem tudja tolni neki. De úgy eldugul, hogy kézzel se tudom se ki-se be mozgatni a szálat.
Ilyenkor mi van? Mitől dugul el?

Tehát, befűzöm az anyagot. Megnyomom kézzel és jön alul. Bemegyek a menübe, rányomok motorral és akkor is jön alul. Elkezdek nyomtatni, mozog a fej, kb. annyi anyag kifolyik mint ami a fejben lehet, aztán bedugul a cső és többet ki se tudom szedni belőle az anyagot (vettem pár tartalék csövet, de már az utolsónál járok).
Gondolom valamit bénázok, de hiába kérdezgetem gugli barátomat, nem ad nekem választ.

Az anyag sima PLA (Herz) és 200 fokon nyomtatnék.

(#6182) KIZS válasza KIZS (#6181) üzenetére


KIZS
aktív tag

Úgy néz ki megoldódott.
Egyrészt sikerült a csöveket kitisztítanom, másrészt eddig Cura-ból nyomtattam USB-n keresztül, de most kimásoltam SD-re a fájlt és menüből mondtam neki, hogy nyomtasson.
Szóval most már szemmel láthatólag készül a hajócskám (remélem nem kiabálom el).

Az a kérdés, hogy miért nem nyomtat jól a Cura?
Beállítgattam a neten található adatok szerint (de kipróbáltam Prusa i3 beálításokkal is).
A fej is máshogy mozog Cura-ból. Egy csomó felesleges mozgást csinál (rendszeresen kimegy kereszt alakban minden oldal közepére és még nyálat is húz közben).

Amit SD-ről nyomtatok az is a Cura csinálta egyébként...

(#6183) layerke válasza KIZS (#6182) üzenetére


layerke
aktív tag

A Cura igen bonyolult, jól konfigurálható. Kezdőknek pont emiatt nem kimondottan jó. Én anno a repetier-host-tal kezdtem, tökéletesen jó program, amit kell azt be tudod állítani rajta kezdőként is. Javaslom próbáld ki, aztán majd mehet a cura is.

(#6184) molvany válasza layerke (#6183) üzenetére


molvany
senior tag

Ha valaki nagyon kezdö, akkor talán én vagyok az egyik a sor elején :D
CTC ( Anet A8 egyik leszármazotja ) van.
Cura - t használok, és lehet azért, mert még más programot nem használtam, de nekem pofon egyszerü.
A 2.6.2. - t használom, és nekem sokkal használhatóbb mint az utódja ( próbáltam, de visszaálltam )

WhatsApp :+491737182060

(#6185) Saccco válasza Kuruzsló (#6176) üzenetére


Saccco
nagyúr

Első ránézésre a legnagyobb gond az asztal szintezése, túl messze van.
Persze, hogy csak a gcode megy neki, azzal működik a nyomtató. :D
Gcode fejlécben szeretnél mahinálni? Ugye nem olyan kódot futtatsz, amit nem te szeleteltél?
Ha igen, akkor tegyél fel egy szeletelő programot, pl.: Craftware, Slic3r, Cura.
Nekem PLA-val a 205/60°C jött be eddig a legjobban.

(#6175) blountex:
Sokszor nekem sem tetszik, ahogyan a tárgyakat pozicionálja az asztalon. :N

(#6180) PNP:
Azért van kettő, hogy tudj választani, de a Titan a jobb. Teljesen jó bowden-nel, nekem is úgy megy. :K
Nem lesz halkabb, mint a másik gépeid, amíg nem cseréled a léptetőket TMC-kre.
Ha nem nyomtatsz gyorsan, akkor elmegy direct-ben is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6186) PNP válasza Saccco (#6185) üzenetére


PNP
őstag

Kösz, nem ismertem. Ez eléggé semiconductor magic, kipróbálnám, csak kérdés, hogy melyiket. TMC2130, vagy TMC2208? Gearbestről veszem, ott egy árban vannak. Amúgy Tarantulába nem fogom tudni berakni, mert azon forrasztva vannak a driverek, de CoreXY-ben kipróbálnám.

(#6187) Saccco válasza PNP (#6186) üzenetére


Saccco
nagyúr

No igen, alaplapcserével együtt gondoltam. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6188) molvany


molvany
senior tag

Kis odafigyeléssel, ilyenre is képes egy ctc ( Anet A8 - családtag )

Nem festett, nyomtatott.

WhatsApp :+491737182060

(#6189) PNP válasza Saccco (#6187) üzenetére


PNP
őstag

Megéri (és mit csinálok a mostani integrálttal)? Elég durva árkülönbségeket láttam, de majd utána olvasok, melyik mit tud. Én leragadtam a Mega+Ramps kombónál, szóval könnyű lesz elbűvölni :)

(#6190) Saccco válasza PNP (#6189) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nézegeted a polcon. :D
Semmi extra nem kell hozzá.
GEN-L (vagy sima GEN) + TMC-k + Marlin (pl. easyconfig) plug'n'play. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6191) compi.hu válasza Saccco (#6190) üzenetére


compi.hu
senior tag

En most biztosan nem lepnek semerre amig a Marlin 2 ki nem jon. Onnantol egy Arduino Due + RAMPS-FD eleg jo valasztasnak tunik.

(#6192) atus72 válasza compi.hu (#6191) üzenetére


atus72
senior tag

MIkorra várható hogy ebből valami működő, nem béta változat lesz?

(#6193) compi.hu válasza atus72 (#6192) üzenetére


compi.hu
senior tag

Igen :DD

(#6194) izisz válasza compi.hu (#6193) üzenetére


izisz
senior tag

kíváncsi voltam mit húzol elő a varázsgömbből, de ez korrekt :D

(#6195) atus72 válasza compi.hu (#6193) üzenetére


atus72
senior tag

:) :C

(#6196) itanczos válasza compi.hu (#6191) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen észrevehető különbség lesz a 8 és 32 bit-es rendszer között?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6197) compi.hu válasza itanczos (#6196) üzenetére


compi.hu
senior tag

Igazabol nem cartesian mozgasrendszeru nyomtatoknal van lenyeges kulonbseg. Egy deltanal pl. a mai 8 bites kontrollerek mar nagyon szenvednek illetve minoseg es/vagy sebessegbeli korlatot jelentenek. Arrol mondjuk nem is beszelve hogy egy sz.rf.sh.gy Atmega2560 DRAGABB mint az Atmel (vagy szinte barmelyik masik gyarto) ARM alapu mikrokontrollere...

(#6198) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sziasztok!

Aqua.hu-n kapni Gembird márkájú filamenteket nagyon jó áron, ABS-t és PLA-t is. Valakinek van ezekkel tapasztalata? Jó alapanyagok, vagy nem? Nem várom, hogy 4000 forintért annyit tudjon, mint egy 10ezres filament, de a hétköznapokban lehet-e őket rendesen használni?

Minden szavam magánvélemény!

(#6199) davidd196


davidd196
csendes tag

Sziasztok,

Elkezdtem érdeklődni a 3D-s nyomtatás iránt. (Rengeteg kérdés vetődött fel bennem :D ) Láttam, hogy elég sok leírás van fent neten, de egy dologban szeretnék segítséget kérni, az pedig a gépválasztás. Kinéztem 2 gépet. Az egyik az Anet A8 a másik pedig a Tevo Tarantula. Mi a véleményetek róluk, illetve ti mit választanátok? Jöhet még ötlet ezek mellé :) (250-300 dollár határral. A gép bonyolultsága nem számít.)

(#6200) HUresz válasza davidd196 (#6199) üzenetére


HUresz
tag

Szia!

Mind2 tipus nepszeru az itt forumozok kozt, a fenti keresoben ra tudsz keresni, es egesz korrekt leirasokat, hibalistakat, upgrade javaslatokat, konkretan egyedive varazsolt gepeket talalhatsz. Igy konyebb lehet valasztani.

300$ es meg 1 kicsi ... kategoriaban inkabb vennek (ha van kupon epp ... belefer) egy tonado/cr10. Azokkal kevesebb a szivas/tanulo fazis. (pl osszerakas)

200-250 kornyeken lehet egy kosselt nezegetnek a delta fronton. Nemreg volt a kicsi, kerekes valtozat 160& korul.

Mas:

Octoprintet hasznalok nagy elegedettseggel, a tarantulamhoz. Lassan uzemel a tornado is es az erdekelne, hogy a gyakorlatban, hogyan mukodik egy PI-rol ket octoprint. Van valakinek tapasztalata? Olvastam, hogy elvileg lehetseges, de erdekelne, hogy milyen mertekben terhelne, ha egyszerre uzemelnenek. Ha nem megy akkor sincs tragedia max 2 Pi lesz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.