Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) poli27 válasza dippe (#43300) üzenetére


poli27
Topikgazda

ez tényleg jó :)

(#43302) Wasquez válasza fabula (#43270) üzenetére


Wasquez
senior tag

Néztem én is, 4$ körül van darabja. Nem a spúrság a motiváció, azért csinálom, mert érdekel, hogy meg tudom e oldani?
Biztosan nem éri meg ezt megcsinálni, ha az árát nézi az ember, de gyakorlás meg a gondolkodást fejleszti.
Aztán ha már megy a gép, eszembe jutott a réz betét a fúvókába, az sem nagy összeg!
Meg mondjuk nem tudom, milyen azoknak az illesztése és a gyári ami benne volt, szerintem érzésre 0.2mm-el kisebb, mint a furat a bordában, nem akartam pasztával bohóckodni, rendesen beillesztettem, így a két csavar sem kell hőhídnak, azok nélkül is stabil lett.

PC

(#43303) ptesza válasza poli27 (#43301) üzenetére


ptesza
senior tag

Ilyen kb. mint amikor nyomtatás közben egy csavar anyát beleteszel és ezzel gyakorlatilag beágyazod. Zseni ötlet.

(#43304) mumtaz válasza dippe (#43300) üzenetére


mumtaz
senior tag

Bakker. És gyakorlatilag pofon egyszerű elmélet. :C

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#43305) Imy


Imy
veterán

GST3D filamentek is jó áron vannak: [link]

(#43306) poli27 válasza Imy (#43305) üzenetére


poli27
Topikgazda

60kg ot akarsz megvenni? :D

(#43307) Imy válasza poli27 (#43306) üzenetére


Imy
veterán

Én nem akarok nekem van itthon 60 + kg. :D Annak akinek kell, annak raktam fel.

(#43308) Reggie0 válasza poli27 (#43306) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet 12-ot is.

(#43309) Wasquez


Wasquez
senior tag

Valaki, akinek van ilyen heatbrake, meg tudná nekem mondani, hogy a filament furata pontosan mekkora?

PC

(#43310) spacelab


spacelab
tag

V6-on nozzlet cseréltem, azóta minden nyomtatásom ilyen [kép]
Mi lehet a baj?

(#43311) Lookup válasza spacelab (#43310) üzenetére


Lookup
tag

Ez valami mechanikai hibának tűnik. Biztos jól raktad be a nózit? Vagy nincs részleges dugulásod? Nem lazult ki az extruder feszítő kar szerelés közben?

[ Szerkesztve ]

(#43312) Wasquez


Wasquez
senior tag

Kicsit alaposabban körbeírhatnád a dolgot, miért cseréltél, mi volt benne, mi került a helyére, mit állítottál be utána, filament ugyanaz e mint előtte,stb-stb.

Olyan , mint ha időnként elakadna az anyag áramlás, esetleg megugrik az extruder, mert a régi kopott fúvóka átmérőhöz van állítva az adagolás, az új fúvóka meg szűkebb, vagy a furatát nézd meg, hogy rendben van e?

PC

(#43313) ecaddsell válasza dippe (#43300) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Zseniális, bár mondjuk nem tudom, hogy mennyire lesz erős az illesztés, mert ugye a teteje ahol a printer még folytatja az nagyjából OK, de lejjebb ahol csinált egy sínt ott azért nem fog annyira összeolvadni.

(#43314) MrAlex válasza spacelab (#43310) üzenetére


MrAlex
tag

Felfűtve is meghúztad a nozzle-t igaz? Ha csak PLA-t nyomtatasz, akkor ilyen 230 fokon húzd meg. Ha PETG és ABS is megy, akkor inkább 260 fokon húzd meg.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#43315) spacelab válasza MrAlex (#43314) üzenetére


spacelab
tag

Igen, felfűtve is meghúztam. Igaz csak 215 fokon. Most újra szétszedtem, tettem be egy új heatbreaket is, az eredmény ugyanaz. Még megpróbálok egy PID autotunet, bár kétlem hogy segítene.

(#43316) Lookup válasza spacelab (#43315) üzenetére


Lookup
tag

Ha a hotend bütykölése nem oldja meg, akkor nézz szét az extruder körül is. Nem-e lazult ki egy csavar vagy akadt el benne a filament.

(#43317) Wasquez válasza spacelab (#43315) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ha nem húztad meg rendesen a fúvókát, akkor ott már mindenhol látnád a kifolyt műanyagot.
Nekem is valami extruder problémának tűnik, eldarálja a filamentet és megugrik, mert nehezen tudja tolni az anyagot.
Milyen extrudered van, milyen filament?
Bovdenes, vagy direkt drive?

PC

(#43318) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Látom megint van egy rakat Aliexpress kupon, tudtok jó filamentet ajánlani? És ami fontosabb, V6 kompatibilis de sima V6-nál jobb hotendet, amihez jók a sima V6 nózik? :DDD

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#43319) laskr99 válasza HornedReaper (#43318) üzenetére


laskr99
addikt

Dragon?

(#43320) HornedReaper válasza laskr99 (#43319) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Lehet akkor csak maradok V6 + réz heatblock.. Triangle oldaláról: Maximum extrusion flowrate test result (PLA@215C)
E3D V6 HOTEND copper heater block 1020mm/min ≈ 40.01 mm³/second
Dragon hotend 1150 mm/min ≈46.08 mm³/second
Dragon hotend HF 1560 mm/min ≈62.51 mm³/second

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#43321) laskr99 válasza HornedReaper (#43320) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem amiatt érdekes, mert nem kell az egész heatbreaket csavargatni,hogy nózit cseréljen az ember :DDD

(#43322) spacelab válasza Wasquez (#43317) üzenetére


spacelab
tag

BMG klón extruder.
Ezt használom [link]

(#43323) mumtaz válasza ecaddsell (#43313) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mondjuk a "sínben" szerintem azért egy sima ragasztással még lehet erősíteni.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#43324) Ton-ton válasza spacelab (#43310) üzenetére


Ton-ton
tag

Fura. Általában a 4-8 rétegnél szokott előfordulni.
Jellemzően akkor jelentkezik, ha túl sok anyagot tol a fej. Nem vészesen sokat, csak a kívántnál hangyányival többet (pl. Pla+ helyett pla).
Egyszerűen az történik, hogy kiálló részek lesznek a nyomaton. Majd a következő rétegnél ott átugrik az extruder motor, mert nem tudja kinyomni az anyagot. Utána viszont (mivel átugrott), már hiányozni fog az az anyag, ezt látod.

http://qtp.hu

(#43325) kesztió


kesztió
aktív tag

MSLA nyomtatók esetében messze földön ez tűnik a legokosabb ajánlatnak, ha nem zavar a relatíve kicsi (153×77mm) alapterület, viszont jól jön a magas minőség, a precizitás (18µm!) és a kényelmes használat:
ELEGOO Mars 4 Ultra 9K Resin 3D Printer – ELEGOO EU

Na most, ha nem túl nagyok és főleg, nem túl komplexek a nyomatok (nem nagyon vannak nehezen hozzáférhető helyek, üregek stb.), tudnátok jó szívvel ajánlani a mosó + UV kezelő gép lespórlását? Profi, időzítős, kontrollervezérelt UV exponálógéppel rendelkezem (nyomdai lemezekhez volt kifejlesztve, ≈400nm), s ha jól értem, ecsettel + izopropilalkohollal szépen le lehet mosni kézzel is a darabot.
Amúgy is bosszantó, hogy az a mosó + UV gép, amit általában a nyomtathoz adnak, más formátumú, általában valamelyik dimenziónál mindig kompromisszumot jelent.

Ha boldogulni fogok kézzel is, mire kell ügyelnem és odafigyelnem? Milyen egészségügyi kockázatai vannak a kézi mosásnak? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#43326) Reggie0 válasza kesztió (#43325) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elegoo mosok az elego nyomtatokhoz tokeletesen passzolnak(persze a megfelelo meretu mosot kell valasztani), a talcaja tokeletesen illik ra, a melysege akkora mint a nyomtatoter. Az UV-t meg lehet uszni, de a mosot en nem tennem a helyedben. Azert nem par pillanat a mosas es vegig szagolhatod a gyantas ipa-t. A gepben is azert kell egy 5-15 perc, raadasul tobb fazisban kell ramenni. En par nap utan vettem meg ket tartalyt, hogy ne kelljen allandoan ontogetni se.

[ Szerkesztve ]

(#43327) kesztió válasza Reggie0 (#43326) üzenetére


kesztió
aktív tag

Mégis csak úgy döntöttem, hogy full sznobizmus 18µm-es nyomtatót venni (ABS-like resinnel ez a felbontás amúgy is gyakorlatilag lehetetlen, és én kizárólag azt használnék), így az
ELEGOO Mars 4 Max 6K Resin 3D Printer – ELEGOO EU
jobb, és főleg, olcsóbb választás.
Ehhez mit tudnál nekem ajánlani az utómunkálathoz? Összeválogatnád, kérlek?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#43328) Tomika75


Tomika75
tag

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy nyomtattam sütőhöz fogantyú alkatrészt megrendelésre. Gondoltam ASA jó hozzá de kiderült, hogy nem. Nem olvad el,de részben meglágyul a rögzítő csavarnál és elkezd lötyögni. Ötletek,hogy esetleg miből nyomtassam?

(#43329) Reggie0 válasza kesztió (#43327) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kerdes. Azt tudom mondani, hogy nekem a saturn 2 bedje tokeletesen felult az xs bundle tartajanak belso peremere. Sajnos a bedek meretet nem irjak ki a weblapjukra.

(#43330) Reggie0 válasza Tomika75 (#43328) üzenetére


Reggie0
félisten

Polikarbonat (PC)

[ Szerkesztve ]

(#43331) Wasquez


Wasquez
senior tag

Senki nem upgradelte a gépét ilyen teljesen fém heatbrake elemmel?
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a meglévő bordával és ventilátorral működőképes ebben a formában!
Néztem videókat is, elég sok találat van a befagyásokkal kapcsolatban.
Nem tudom, hogy van e értelme ezt optimalizálgatni, vagy a nyomtatási paraméterekkel játszani, hátha az segítene a dolgon?
Atom stabil volt a nyomtató a ptfe csővel, így meg kb 5-6 réteget tud csak kinyomni, aztán befagy.
van pár ötletem még a módosításra, csak érdekelnének más tapasztalatok is!

PC

(#43332) Reggie0 válasza Wasquez (#43331) üzenetére


Reggie0
félisten

Retract ki van kapcsolva?

(#43333) Wasquez válasza Reggie0 (#43332) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nincs, jelenleg 6mm, ami jó sok, erről pont most néztem videót, és a szerző ezzel kísérletezett, 1mm-re állította, de úgy meg a szálhúzás lett a panasz.
A kettő nem fog menni egymás nélkül?

Neked van ilyen all metal megoldásod?
Kipróbálom a retract nélkül, vagy nagyon kicsire leveszem, de nekem bovdenes, kíváncsi leszek, milyen puli kutya lesz úgy belőle?
Vagy hagyhatok valamennyit, 1-2mm is megragasztja?

Van még ötletem a hőtörő módosítására, hogy még kevésbé vigye felfelé a hőt, de ezek szerint nem is ebből adódik jelenleg a fő probléma!?

PC

(#43334) mumtaz válasza Wasquez (#43333) üzenetére


mumtaz
senior tag

Cura-ban például alap esetben 4-6 mm-ek vannak a visszahúzásra 45mm/s sebességgel. Nálam az jelentett megoldást, hogy levettem 2mm-re, a sebességet meg 25-re, mert eldugult. De a visszahúzás is meg a sebesség is filament típus függő.

Csinálj egy retraction towert a két sebességen 1 mm-től felfelé. Hátha kiderül valami

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#43335) Wasquez válasza mumtaz (#43334) üzenetére


Wasquez
senior tag

De az előzményt láttad, ugye, hogy saját gyártású heatbrake-ra van cserélve a tefloncsöves helyett?
Ezzel megy most a kísérletezés, hogy azért ragad e be, mert valami nem stimmel ezzel az összeállítással, vagy azért mert valamiről nem tudok, amit át kell állítani hozzá még a technológiában!?

PC

(#43336) fabula


fabula
őstag

Itt egy részletes tesztvideó Teaching Tech-től az 5 fejes Prusa XL-ről [link] .
Hát nem túl meggyőző, amit az XL jelenleg tud, az ára ismeretében meg főleg nem.
Azért érdemes megnézni mindenkinek, ha Prusa rajongó, ha nem :DDD .

(#43337) poli27 válasza fabula (#43336) üzenetére


poli27
Topikgazda

Hát ez 3600$ ért kb jelenleg a kukába való teljesítmény, és érdekes, hogy nem tudják megoldani aproblémákat, pedig mennyit is késnek vele... ez eléggé gáz sztem...

(#43338) mumtaz válasza Wasquez (#43335) üzenetére


mumtaz
senior tag

Értem én. Olvastam is az előzményeket. És voltak neten is infók róla, hogy miért is dugulhat be. Én sem szinte a nóziig teflon csöves hotendet használok, hanem egy Spidert. Tehát mondjuk hogy full metal. De jöttek az extruder kattogások és filament elakadások, meg megannyi hotend szétszedés és takarítás.
Amiket akkor olvastam logikusak is voltak, hogy annyira jól végezte a dolgát a heatbreak és a hotend hűtés, hogy az olvadt filamentet visszarántva a hűtött szakaszba szinte azonnal visszahűlt és jól el is dugult. Ráadásul teljesen változatos formában. Vagy egy teljes dugó lett, vagy csak a filament külső fele kenődött fel a falra és ott hűlt le, így jól beszűkítve a keresztmetszetet, amin az extruder már nem tudta áttolni a filamentet.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#43339) Mr.Csizmás válasza poli27 (#43337) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha már kuka: alzában láttam kiállítva K1, K1 Max-ot, meg neptune 3?4?-et, és nagytesóját. az elegoo valahogy meggyőzőbbnek tűnt az asztalrángatós ellenére :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43340) Wasquez


Wasquez
senior tag

Ok, úgy tűnt nekem, hogy csak az utolsó hozzászólást olvashattad csak.

Jelenleg odáig jutottam, hogy nyomtatni tudok vele, 0-a retract és tiszta pókháló így.
Most az a probléma, hogy végigmegy a nyomtatás, de a heatbrake furata 2mm-es, ezért amikor leáll, ott lesz egy bumszli ahogy be van feszülve a bovdenben a filamet, és még meleg a heatbrake, ezt utána nem tudja a következő nyomtatásnál betolni a fúvóka 1.75-ös furatába.
Nem tudom, hogy jó ötlet volt felfúrni 2mm-re a furatot, de ilyenek voltak az aliexpressen a gyáriak is.

Nálad lett megoldás rá?

PC

(#43341) r4zer0919


r4zer0919
tag

Sziasztok!

Azonnali Budapesti átvétellel (holnapi nap folyamán lehetőleg) keresek/keresnék egy BL Touch-ot.
Akinek van felesleges kérem jelezze, az Antclabs Smart 3.1-re gondolnék elsősorban. Replika szerintem nem jó.

Köszi!

(#43342) mumtaz válasza Wasquez (#43340) üzenetére


mumtaz
senior tag

Az a fura, hogy ahol a fűtés megszűnésekor visszahűlve megszilárdul a filament, azt elvileg egy újabb nyomtatásnál újra fel kéne olvasztania. Így elvileg nem is okozhatna dugulást. De valamennyi retract azért csak kellene oda. Ha csak 1mm is. Meg a nyomtatás végeztével is vissza kell húznia egy picit. Meg azt a "bumszlit" sem értem, mert a nyomtatás végeztével, ha kikapcsolta a fűtést, az akkor is idő, mire lehűl. Akkor meg a feleslegnek ki kellene jönnie a fúvókán, amíg a nyomás meg nem szűnik. Egyszerűen nem lehet olvadt anyag a heatbreak felső szakaszában.

Nekem ilyen soha nem volt. Ténylegesen csak túl nagy retract értékeknél fordult elő dugulás.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#43343) Wasquez


Wasquez
senior tag

Neked milyen nyomtatód van, milyen exrúderrel? Bovdenes, vagy direct drive?

PC

(#43344) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Van egy rakat Aliexpress 11.11 kuponom, keressen meg akit érdekel

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#43345) mumtaz válasza Wasquez (#43343) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ender 3 V2. Creality Spider hotend, amit azért is cseréltem le a gyáriról, mert nagyon ramaty volt. a PTFE cső szinte leért a fúvókáig, annyira kicsi heatbreak volt benne. A Spider full metal, szóval a teflon cső csak a hűtőblokk tetejébe tekert pneumatikus csatlakozóba ér bele.

Bowdenes volt, de csináltam hozzá egy Voron StealthBurner-t, így most már (3 hete) direkt extruderes.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#43346) Wasquez válasza mumtaz (#43345) üzenetére


Wasquez
senior tag

Esetleg azt tudod, hogy a furat mekkora benne? 1,8 vagy 2,0?

Amúgy pont tegnap nézegettem ezeket a rövid, de nagyobb átmérőjű hőtörő megoldásokat, ahol a hűtő blokkban is egy homlok beszúrás van és kívűl hozzáér a fejrész nagy átmérője a bordához, a belső átmérő meg nem ér hozzá ahhoz a csaphoz, amiből kibújik a filament.
Olyan megoldásod volt neked is?
Az nekem jónak tűnt elképzelés űgyileg.

Át kell ezt még gondolni, hogy mi történik az 1,8-as fúvóka és a 2mm-es hőtörő furatnál?

PC

(#43347) Tomika75 válasza Reggie0 (#43330) üzenetére


Tomika75
tag

Oké, megpróbálom azzal. Van itthon egy tekercs Prusament PC bár fekete és fehér kellene de majd meglátjuk, hogy érdemes-e fehéret venni?

(#43348) Tomika75


Tomika75
tag

Van most valahol orbitális akció filamentre?
3D power filával van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#43349) poli27 válasza Tomika75 (#43348) üzenetére


poli27
Topikgazda

Felejtsed el... szerintem sz@r... Nálam b@szik a réteg összetapadni stb stb... én nem veszek többet, még jó hogy 2 tekercset vettem csak belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#43350) laskr99


laskr99
addikt

Prusa X axis átalakítására milyen preloados lineáris sínt vegyek? Light meg medium van CNA-nál. Gondolom light lazább de jobban futna?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.