Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) fatal` válasza Schanyee (#14100) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg a Lítium akkumulátoroknak semmi bajuk nem lesz ettől. Nem tudok ilyenről egyébként.

(#14102) brd válasza fatal` (#14101) üzenetére


brd
nagyúr

Rosszul tudod. Sem a töltési/merítési ciklusnak nem örül, sem annak, hogy 100% közelében van folyamatosan a töltöttsége.

The only real valuable thing is intuition.

(#14103) fatal` válasza brd (#14102) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ez urban legend, a telómban 3 éves az aksi össze-vissza töltöm, egész jól bírja. Notebook szintén bár az 1,5 éves.

(#14104) brd válasza fatal` (#14103) üzenetére


brd
nagyúr

Szerinted. ;) Egyébként a tartós 100% töltöttség a nagyobb "baj", és esetleg a folyamatos töltögetés miatti magasabb hőmérséklet.
Az össze-vissza töltés (ha azt érted alatta, hogy nem teljesen meríted le, ill. nem teljesen töltöd fel mindig) mindegy, az valóban nem probléma ezeknek az aksiknak.

The only real valuable thing is intuition.

(#14105) fatal` válasza brd (#14104) üzenetére


fatal`
titán

"Az össze-vissza töltés (ha azt érted alatta, hogy nem teljesen meríted le, ill. nem teljesen töltöd fel mindig)"

Igen erre gondoltam. :)

(#14106) Schanyee válasza fatal` (#14105) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem is pont ezért kellene egy program a problémára, mert ha sokszor töltöd 100% közelében az nem tesz jót az aksinak és a nyarat leszámítva szinte csak aksiról használom a gépet. Sőt egyik cikkben (talán az origo-n) a 90% fölötti töltögetést sem írták egészségesnek.

(#14107) cigam válasza brd (#14102) üzenetére


cigam
félisten

Miért is?

"Folyamatos töltöttség miatti magasabb hőmérséklet?"

Nomeg, ha fel van töltve, mitől melegszik?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14108) brd válasza cigam (#14107) üzenetére


brd
nagyúr

Mi miért is?

Attól melegszik, hogy ha áramszünet van gyakran, akkor akksiról működik egy ideig, ettől az merül, majd ha visszajön az áram, a buta töltő feltölti 100%-ra, megint áramszünet stb. A töltéstől pedig melegszik az akku'.
Egyébként, nem értem, minek az idézőjel, ha nem idézel, én ugyanis nem azt írtam, hogy töltöttség...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14109) cigam válasza brd (#14108) üzenetére


cigam
félisten

Jogos, bár a töltés üzemszerü állapot, az nem okoz akkora hőterhelést, mintha a szomszédos alkatrészek melegítenék, és tartanák 50-60 fok felett.

Pontosan azt nem értem, hogy miért nem örül ha 100%-ra van feltöltve?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14110) cigam válasza Schanyee (#14106) üzenetére


cigam
félisten

origo-n ... Jó kis cikk lehetett. Csak egy példa az origó szinvonalára:[link]

Ha nem értenéd: A főcím: ...olcsóbb lett... Ezt követően a cikk második mondata "nem lett olcsóbb".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14111) fatal` válasza Schanyee (#14106) üzenetére


fatal`
titán

Egyszer látnék erről konkrét tesztet, nem origo féle színvonaltalan cikkekre és urban legendekre gondolok. 90%ról mondjuk ritkán töltöm, mert:

Ha nem kell az aksi nem húzom ki a gépet. 10% az nagyjából 10-15 perc, akkor már jobban lemerítem.

(#14112) Schanyee válasza fatal` (#14111) üzenetére


Schanyee
senior tag

Mint mondtam sok az áramszünet. 100%-on van az aksi, nem tölt oké. Majd jön egy áramszünet 1 másodpercig, utána tölti 5-10 percig az aksit. Szerintem ez nem túl egészséges neki.

A másik az, hogy ez egy 11.6-os kis gép, culv-os procival meg integrált vga-val, 10% az nem 10-15 perc merítés. Azért vettem, mert évközben állandóan aksiról használom, és nem szeretném ha egy nyáriszünet miatt amikor nem használom szétmenjen az aksi. Szünetmentes tápra nincs pénzem és az se megoldás, hogy minden áramszünetnél elszálljon minden.

A kérdésem még mindig áll, hiába oltotok folyamatosan, nem tudtok meggyőzni hogy ez nem rontja az aksim. :)

(#14113) cigam válasza Schanyee (#14112) üzenetére


cigam
félisten

Valóban. Csak tényekkel alátámasztott érvekkel lehet vitába szálni, a hittel nem.

(A szünetmentes akkumulátorát nem terhelné meg a dolog? ;] )

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14114) brd válasza cigam (#14109) üzenetére


brd
nagyúr

Ezért írtam, hogy esetleg. Valószínűleg nem nagy a probléma, csak megemlítettem, de jobbára egyik típusú akku' sem örül a magas hőmérsékletnek.

A kémiai kialakítása miatt károsabb a magasabb töltöttség (korrózió). Itt pl. elég jól leírják a működését, és javaslatokat is tesznek, vagy ezt is érdemes elolvasni.

The only real valuable thing is intuition.

(#14115) brd válasza cigam (#14113) üzenetére


brd
nagyúr

A szünetmentesekben ólomakku' van, (mint az autókban) azt "direkt" arra van kitalálva, hogy 100% közelében legyen a töltöttsége. Ennek a típusnak kifejezetten az a rossz, ha legalább időnként nincsen feltöltve teljesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#14116) cigam válasza brd (#14114) üzenetére


cigam
félisten

Átfutottam de sehol nem írják hogy káros a 100%-os töltötség (beidéznéd? hátha csak átsiklottam felette, vagy a gyengisz angolom miatt nem vettem észre)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14117) brd válasza cigam (#14116) üzenetére


brd
nagyúr

Az elsőből: At a typical 100% charge level at 25 °C, Li-ion batteries irreversibly lose approximately 20% capacity per year from the time they are manufactured, even when unused.
A másodikból: -3.92V/cell is the best upper voltage threshold for cobalt-based lithium-ion. Charging batteries to this voltage level has been shown to double cycle life.

The only real valuable thing is intuition.

(#14118) cigam válasza brd (#14117) üzenetére


cigam
félisten

Egy 100%-ra feltöltött 25 fokos, Liion akkumulátor a gyártás idejétől számolva évente kb 20%-ot veszít kapacitásából, amikor éppen használaton kívül van.

Én ezt úgy értelmezem, hogy szobahőmérsékleten a polcon 1 év alatt 20%-ot esik a kapcitása. Viszont noti akkumulátorok folyamatos használatban vannak...

A másik pedig csak a tötéskor használ (maximális/ajánlott) kapcsofeszültséget firtatja. Megkockáztatom ezzel a töltőelektronika tervezői is tisztában vannak. (Nomeg befojásolni sem tudod)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14119) sagvary válasza cigam (#14118) üzenetére


sagvary
aktív tag

Melyik az a progi amivel egy kb. 25 GB-s HDD-re bemásolt Blueray anyagból 5-8 GB-s mkv lehet készíteni jó minőségben?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#14120) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Keresek egy olyan progit, ami minden egyes programot kimutat, ami használja a hálózatot sebességgel együtt! Úgy érzem, mintha valaki használná rajtam kívül a netem, de lehet, hogy csak szolgáltató a kaki.

:R

(#14121) fatal` válasza Vasinger! (#14120) üzenetére


fatal`
titán

CurrPorts

vagy WireShark :)

Ja ez sebességet nem mutat. De szerintem arra elég egy widows gadget is, nekem is az van. A processekből már lehet sejteni hogy mi fogja, ha nagy a sebesség. :)

[ Szerkesztve ]

(#14122) brd válasza cigam (#14118) üzenetére


brd
nagyúr

A következő mondatban az is ott van, hogy 40%-on tárolva viszont jelentősen csökken ez a károsodás. Ha nem érted, hogy a folyamatos használat (kicsit lemerít, rátölt, és a hőmérséklet is változik, töltés közben jellemzően 25 °C-nál magasabb, és ha megnézed, a hőmérséklet emelkedésével egyre károsabb a magas töltöttség) melletti, 100% körüli folyamatos töltöttség miért rosszabb az egyszer 100%-ra töltött, használaton kívül tárolt állapotnál, az akksi' szempontjából, azt nem én fogom elmagyarázni.
(Egyébként, még az is lehet, hogy én vagyok a gyenge angolból, de az ..., even when unused szerintem azt jelenti itt, hogy még akkor is, ha használaton kívül van.)

Rossz bekezdést idéztem a másodikból, siettem, tehát az eggyel felette lévő az érdekes:

-The time at which the battery stays at 4.20/cell should be as short as possible. Prolonged high voltage promotes corrosion, especially at elevated temperatures. Spinel is less sensitive to high voltage. (A 4.20 V a 100%-os töltöttség állapota.)

The only real valuable thing is intuition.

(#14123) brd válasza Vasinger! (#14120) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a saját gépedet akarod csak nézni, akkor NetLimiter.

The only real valuable thing is intuition.

(#14124) cigam válasza sagvary (#14119) üzenetére


cigam
félisten

Handbrake

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14125) cigam válasza brd (#14122) üzenetére


cigam
félisten

40%-on tárolva. -> ekkora töltöttségi szinten felrakod a polcra. (értsd labor körülmények között, több hónapos tétlenségben ekkor veszít legkevesebbet)

"azt nem én fogom elmagyarázni." (remélem most jól idézztem) Pedig jó lenne, mert te állítasz vmit.

Egyébként meg nem mind1, hogy 1 év tétlenség miatt, vagy 200 töltésciklus miatt veszít a kapacitásából? Nem, ugyanis azért van hogy használjuk, nem pedig azért, hogy labor körülményeket utánozva, 4 év után is legyen benne szufla.

A 2. idézet sem igazán válasz. miért gáz a 100%-os aksi.
-Az idő, amikor az akkumulátor 4.20V/cella feszültséget kap, az a lehető legrövidebb ideig tartson. A hosszabb ideig tartó magas feszültség korróziót okoz, különösen magas hőmérsékleten.(gondolom impulzus)Tüskékkel kevésbé érzékeny a magas feszültségre. (Vagy magára a fizikai kialakításra gondolt, de ez a mi szempontunkból nem érdeekes)

Szintén csak ismételni tudom magamat. Aki aksi töltő tervezésre adja a fejét az tisztában a tulajdonságaival. A töltő pedig nemcsak a kapocsfeszültségét figyeli, hanem az akkumulátorba átvitt töltésmennyiséget, és belső hőmérsékletet is. Az hogy 4.2V a kapocsfeszültsége amikor fel van töltve, nem azt jelenti, hogy a töltő folyamatosan ezen, vagy nagyobb feszültségen tartja. Mikor megszűnik a töltés, ez a feszültség hamar lecsökken 1-2tized voltal (nem véletlen, hogy nem 4,2V/cellával számolnak, hanem 3,6V/cellával) Ugyanez érvényes az 1.2V-os nimh aksikra is ott is a töltéskor a kapcsfeszültség felmegy akár 1.45V-ig is de utánna hamar csökken 1-2tized voltot) Ennek nagyon 1xű oka van, ahoz hogy beinduljon a megfelelő mennyiségű elektronáramlás(áram) az aksira kapcsolt feszültségnek nagyobbnak kell lenni mint az érintkezőkön mérhető feszültség. Ez a feszültség nem haladhatja meg azt a bizonyos 4.2V/cella értéket. Mikor lekapcsolod a töltőt, logikus hogy csökken a kapocsofeszültség, és az akkumulátor kémiájának megfelelő értékre ál be.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14126) Schanyee válasza cigam (#14125) üzenetére


Schanyee
senior tag

"Aki aksi töltő tervezésre adja a fejét az tisztában van a tulajdonságaival" épp ezért szeretnék valami megoldást. Mivel ő tisztában van azzal is hogy az nem generál neki üzletet, ha egy aksi sokáig bírja, neki az tökéletes ha 2 év után már újat kell venni, az több bevételt jelent. Szerintem elég naív gondolat, azt hinni hogy a gyártók maximalizálni szeretnék az élettartamot. Főleg hogy egy egyszerű tömegtermékről van szó, aminek az ára töredéke egy komolyabb thinkpad vagy hasonló laptopnak.

(#14127) Dluinet válasza Schanyee (#14126) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak annyit fűznék hozzá, hogy teljesen mindegy mit csinálsz, az aksi mindenképp tönkre megy. Meddig bírja, az leginkább az aksi gyártási technológiáján, és a töltőn múlik.
Az élettartamát, "normál" használat mellett számottevően nem tudod befolyásolni.
Két héttel később vagy előbb megy tönkre, nem mindegy?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14128) Schanyee


Schanyee
senior tag

Még jó hogy csak egy szoftvert kerestem :D

(#14129) leyo76


leyo76
senior tag

aksi témához:

Saját tapasztalatom szerint az akku úgy él a legtovább ha folyamatosan használva lemerül - feltöltődik, lemerül - feltöltődik, pont ahogyan a telefonokat használjuk leginkább. Céges notimat így használtam még az irodában is akksin ment, ha lemerült rádugtam töltőre. Egy év elteltével szinte semmi változás nem történt, vagyis normál használat mellet semmit sem lehetett észre venni hanyatlásából (mert biztosan volt). Acer aspire volt a gép, tehát semmi csúcs minőség, mégis bevált.

Abban a pillanatban hogy nem használod az akksit elkezdi veszíteni szép lassan a kondiját, és ezzel együtt rövidül az élettartama, akár tetszik akár nem. Fentebb említették hogy ha kb félig töltött állapotban teszed el akkor bírja a legtovább. Igen ez igaz rövid távon, talán egy- két hónapra.

Aki notit vesz annak el kell fogadnia azt hogy az akksi 'fogyóeszköz', ez az ára annak hogy hordozható a gépe.

(#14130) leyo76 válasza Schanyee (#14128) üzenetére


leyo76
senior tag

nem tudom minek a szofver, lemerül rádugod, feltölt lehúzod, ennyi az egész...

(#14131) aclandiae


aclandiae
senior tag

Szükségem van egy programra, ami flv-t tud levenni bármilyen oldalról és a youtube-ról. Most a Moyea YouTube FLV Downloadert használom, de sok oldalánál egyszerűen nem tud letölteni, hiába indítom el újra és újra.

(#14132) brd válasza cigam (#14125) üzenetére


brd
nagyúr

40%-on tárolva. -> ekkora töltöttségi szinten felrakod a polcra. (értsd labor körülmények között, több hónapos tétlenségben ekkor veszít legkevesebbet)

Igen, és? Ha sokáig hálózatról működik egy notebook, nem is töltve, és nem is merítve az akkumulátort, az miért nem minősül tárolásnak? Miben különböznek (az akku', mint kémiai elegy szempontjából)? Mert szerintem tárolás, és erre vonatkozik a 40% körüli töltöttségi állapot, mint ideális helyzet. Hány állapota van egy akkumulátornak? Alapvetően 3, nem? Merítés, töltés, és a harmadik, amikor nem is töltjük, és nem is merítjük (persze az önkisülés miatt ilyenkor is némileg veszít a töltöttségéből). A tárolás szerinted melyik állapotot jelenti?

[...]azért van hogy használjuk[...]

Remek, csak azt kellene megérteni, hogy ha éppen nem használod, mert nem akarod, mert van más áramforrás, akkor mi az ideális helyzet, milyen töltöttségi szinten legyen az akku', és éppen erről beszélnénk. :U

(remélem most jól idézztem)

Nem olyan nehéz, idézendő szöveg kijelöl, copy (másolás), aztán paste (beillesztés) ott, ahová szeretnéd a hozzászólásba tenni, majd az elejére és a végére egy idézőjel. Kényelmesebb is, mint begépelni újra az "idézendő" szöveget.

Pedig jó lenne, mert te állítasz vmit.

Nem, nem én. Az összes, Li-Ion témába mélyebben belemászó cikk.

Még egy utolsó link, ha a szöveget nem akarod érteni, akkor csak az első képen a táblázatot nézd meg kérlek. Jobb a 40%-os töltöttség, mint a 100%-os, ha hosszabb ideig nem használod (nem meríted, és nem is töltöd, mert nem akarod meríteni)? Minden szempontból jobb. Akkor? Egyáltalán van valami ellenérved? Vannak olyan tapasztalatok, hogy 100% helyett 40%-on tárolva (vagy olyan töltöttségi szinten tartva), gyorsabban romlik? Mutass.

Dluinet: Igen, a normál használat, amennyiben azt érted alatta, hogy időnként számottevően lemeríted, aztán feltöltöd, akkor igen, még az is sokkal jobb, mintha van egy áramszünet fél percre, majd 5 percig töltögeti a töltő az akku'-t, mindig 100%-ra töltve, ez ugyanis nem normál használat.

leyo76: Abban a pillanatban hogy nem használod az akksit elkezdi veszíteni szép lassan a kondiját, és ezzel együtt rövidül az élettartama, akár tetszik akár nem.

Igen, csak maguk a merítési/töltési ciklusok is öregítik, valamit valakik lemérték, hogy Li-ion esetén, a nem használat közben, ez az öregedés mégis milyen állapotban a leglassabb. No', pont erre vonatkozik a 40%-os töltöttségi szint.

The only real valuable thing is intuition.

(#14133) leyo76 válasza brd (#14132) üzenetére


leyo76
senior tag

Hát nem ezt írtam? Bárhogyan használod úgy is tönkre megy, szerintem állásában a leghamarabb, míg ha edzésben tartod később, de azt is írtam hogy ez a saját tapasztalatomból van, ami egyébként nem egy labor által végzett mérési eredmény...

(#14134) cigam válasza brd (#14132) üzenetére


cigam
félisten

És nem tudom. Te hoztad fel ezt a 40%-ot. Egyébként meg a tárolás az amikor se fogyasztó se töltő nincs rádugva. Mivel a notiban van, ez nem ál meg a mindennapi használatkor. Altatva hurcolás, el-el tünedező 220 amikor töltőről pörög, sima használatból eredő töltés lemerülés, had ne soroljam mennyi minden történik vele 3 hónap alatt, és mennyi minden nem azzal, ami a polcon figyel.

Melyik a jobb egy 40perces aksi ami talán megéri 3. szülinapját, vagy egy 2 órás ami 2évet kiszolgál?

az idézetes szöveg szarkazmus volt ...

Ellenérv? Mondjuk mutass egy aksi/gép gyártót ami csak 40%-ra tölti fel az aksit, mert ezzel minimalizálható az öregedésből eredő kapacitáscsökkenés. Értem én hogy ez papíron jól mutat, csak gyakorlati haszna nincs. 1 év alat többet veszít a kapcitásából a töltési ciklusok számossága miatt, mint azért mert 100%-on van a töltöttségi szintje. Soha egy szóval nem álítottam, hogy a 40%-os rosszul viseli a polcot, de a mindennapi használatban a 100% a jó, elfogadható/elvárható.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14135) brd válasza cigam (#14134) üzenetére


brd
nagyúr

Tehát pl. a "napi 8 óra munka, a hálózatról üzemeltetve", legalább 7 órás részét kiteszi a "nem fogyasztó és töltő sincs rádugva" rész? (A töltő sincs rádugva, gondolom, olyankor is értendő, amikor vagy 100%-on van az akku' és ezért nem tölti a töltő, vagy olyan okos software jár a géphez, hogy ki lehet kapcsolni a töltést benne, de ha nem így gondolod, miért nem; szerinted kémiailag mi történik másként az akkuban, amikor a töltő azért nem tölti, mert az elektronika ezt mondja neki, vagy azért nem tölti, mert nincs is a gépre dugva?)
Sorold nyugodtan az úgynevezett "mindennapi" felhasználás eseteit, de én még mindig olyasmi helyzetről beszélek, amikor pl. van egy fix áramforrásod, és emiatt jellemzően nem akku'-ról működik a gép. ;) (Mint amit a kérdező is írt.) Ekkor általában (kivéve persze, ha 3-4 órás áramszünetek is vannak :) ) felesleges, és káros minden áramszünet után 100%-ra töltögetni (és ilyen töltöttséggel utána nem használni) az akku'-t. Ilyenkor ugye altatva hurcolás jellemzően nincs, és ha elmegy fél percre az áram, csökken mondjuk fél %-ot a töltöttség, akkor az a jó megoldás, hogy nem tölti vissza rögtön, csak sok ilyen után; mondjuk amikor már 20-25%-ra csökkent a töltöttség, és nem 100%-ra, hanem 40 körülre csak, mert ha nincs merítve az akku, akkor ez jobb neki. Értem én, hogy sokan nem így használják a notebookot, de ők úgyis lemerítik 100%-ról is viszonylag hamar alacsonyabb töltöttségre, így náluk ez kevésbé öregíti az akkumulátort, ezért nem is nagyon kell foglalkozniuk vele.

A kérdést nem igazán értem. Arra gondolsz, hogy ha nem figyelsz így oda rá, akkor 2 év használat után, amikor még 2 órát bírt tegnap, ma egyszer csak paff, összeszarja magát, mintha elvágták volna, már nem használható, ha pedig odafigyelsz rá, akkor 3 év után is még 40 percig bírja? Nos, nem erről van szó, hanem arról, hogy ha odafigyelsz ilyen módon is az akku'-ra, akkor 3 év után is még másfél órát fog bírni az, ami 2 évesen 2 órát bírt. De persze mindenki úgy használja a dolgait, ahogyan akarja, engem nem nagyon érdekel. Azt tudom, a környezetemben (is) tapasztaltak alapján, hogy az ilyen módon (is) gondosabb notebookgazdik akku'-ja tovább bírja.

Tudom, hogy szarkazmus volt, én viccelni próbáltam, nem gondoltam komolyan, már csak a hozzászólásaid alapján sem, hogy ne ismernéd a copy/paste "mágiát", elnézést, ha "nem ment át". ;)

Nem tudok ilyen gyártót mutatni, mert nem végeztem ilyen felmérést. Ám ez miért is ellenérv? Azok a cégek, amelyek nem kifejezetten érdekeltek ebben is (vagy nem ismerik fel a jelentőségét), általában nem foglalkoznak az igényesebb végfelhasználó jóérzésével, hanem a tömegeknek termelnek.

Értem én hogy ez papíron jól mutat, csak gyakorlati haszna nincs.

A gyakorlati haszna pont annyi, amennyi olyan speciális eset előfordul egy akkumulátor felhasználása során, amikor lehetőség van így kezelni, semmi több. Amennyiben nincs ilyen, nincs ilyen, de akkor nem is kell erre odafigyelni, mert nem lesz 100% közelébe töltve egyfolytában, hónapokon át.

1 év alat többet veszít a kapcitásából a töltési ciklusok számossága miatt, mint azért mert 100%-on van a töltöttségi szintje.

Pont arról van szó, hogy el lehetne kerülni a felesleges töltési ciklusokat (is), ha az adott notebookgyártó olyan akksi'kezelő software-t (és hardware-t) készítene, ami képes lenne arra, hogy a user óhaja alapján csak bizonyos szint alatt töltsön, és csak bizonyos szintig (legyen mondjuk 25-45% a két határ, vagy bármi más, az adott felhasználáshoz igazodó, akár 50%-100%, ha mondjuk minden másnap terepen dolgozik/játszik/akármi a notebookkal valaki), mint ahogyan pl. az IBM (Lenovo), vagy a Dell teszi.

Soha egy szóval nem álítottam, hogy a 40%-os rosszul viseli a polcot, de a mindennapi használatban a 100% a jó, elfogadható/elvárható.

Így van, de én nem is ezt mondtam, csak azt, hogy bizonyos speciális helyzetekben nem üdvös a mindig 100%-ra töltés, mert van helyette jobb stratégia az akku' élettartama szempontjából. Ilyen speciális eset pl. a közel állandó hálózatos működés, vagy amikor mondjuk 2 hetente 1x veszi elő az ember a gépet (és akkor is tudja pár órával előre, hogy kell majd), de az is, amikor jellemzően olyan típusú a felhasználás, hogy az akksi'-ról használathoz elegendő (időben) a 40% körüli töltöttség. Az én notebookom pl. kb. 2 és fél órát működik 40%-os töltöttséggel, és ez többnyire elegendő a hurcolászós felhasználásom esetén is.

The only real valuable thing is intuition.

(#14136) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan progikat mondani, amivel PDF-ből JPG-t vagy DOC-ot tudok csinálni?

Thx

(#14137) sagvary válasza cigam (#14124) üzenetére


sagvary
aktív tag

Kösz, megnézem!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#14138) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok ntfs partricióból szeretnék lecsipni adatvesztés nélkül mivel tudom megcsinálni biztonságossan ?

(#14139) cigam válasza dunc (#14138) üzenetére


cigam
félisten

Biztonságosan sehogy, szóval elötte menteni ami menthető.
Aztán jöhet a gparted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14140) cigam válasza Sky85 (#14136) üzenetére


cigam
félisten

PDFtoJPG

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14141) Gabás válasza dunc (#14138) üzenetére


Gabás
addikt

hát a legbiztonságosabb még mindig az OS saját lemezkezelője, de ennek használhatósága függ attól is, hogy mit akarsz csinálni később a levágott területtel

(#14142) dunc válasza Gabás (#14141) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. win 7 alatt ezt mivel tudom megtenni,mert a feladatkezelőbe nem tudok lecsipni,csak törölni,és útánna méretezni,nekem arra van szükségem,hogy a mostani ntfs part. ból 50gb -t leszedjek,és új partriciót csináljak,de a jelenlegi part. van adat. (ami kell is )

[ Szerkesztve ]

(#14143) Gabás válasza dunc (#14142) üzenetére


Gabás
addikt

Hát a feladatkezelőben nem is:)
A Lemezkezelőben kell, ott pedig Shrink (magyarul ejsze Zsugorítás)

[ Szerkesztve ]

(#14144) cigam válasza brd (#14135) üzenetére


cigam
félisten

Sztem alapvetően mást értünk "tárolás" alatt, és másképp közelítjük meg a dolgot, ami rendben is van. Azért 1 felvetésem még lenne. Tudjuk pontosan mit csinál a töltőelektronika mikor pár percig használod aksiról, aztán megint rádugod? Mivan ha az a LED csak a töltőelektronika bekapcsolt mivoltát jelzi, nem pedig a valódi töltést? Lehet hogy csak n percig figyeli az akkumulátort, hogy tényleg le van-e merülve, az is lehet, hogy amikor szinte teljesen fel van töltve teljesen más stratégiával esik neki, mint amikor nagyon le van merülve.

"akkor az a jó megoldás, hogy nem tölti vissza rögtön, csak sok ilyen után; mondjuk amikor már 20-25%-ra csökkent a töltöttség, és nem 100%-ra, hanem 40 körülre csak, mert ha nincs merítve az akku, akkor ez jobb neki"

Ez azért nem jó megoldás, mert panaszkodnának az userek, hogy hiszen egész nap/éjszaka töltőn volt, és mégiscsak n percet bírt az aksival.
Ahogy említetted is 1-2gyártó ad (nem is mind1ik sorozatához) ilyen programot, de a többség "véletelenül" elpiszkálná, elfelejtené, és utánna panaszkodna mert csak n percet megy a gép aksiról. Esetleg vki írhatna/linkelhetne eg cikket ezekről a programokról és működésükről (ha lehet magyarul!)
Az eredeti kerdezőnek pedig itt a végleges(?) válasz: Ezek olyan egyedi gyártóspecifikus programok, amik csak megfelelő hw-sw környezetben működnek. Vagyis nem fog találni olyan általánosan hasaználható programot, ami működik minden gépen. Ez ahoz hasonlatos minthogy a UPC box-okon nem lehet átrendezni a csatornalistát kedved szerint. Azért van így mert egy csomóan összekeverték/törölték az adókat, aztán reklamáltak, hogy hova tünt.

Hú de kínos. beztos fáradtam, vagy nagyon koncentráltam a témára, és ezért nem esett le, hogy vicc :B
Jó volt veled érvekkel, személyeskedés nélkül dumcsizni az akkumulátorokról!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14145) dunc válasza Gabás (#14143) üzenetére


dunc
nagyúr

Bocs lemezkezelőre gondoltam :B Nem tudtam i a zsúgoritás,és nem mertem nekiállni...köszi !

(#14146) Schanyee válasza aclandiae (#14131) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem az Orbit nevű program bevált. Operát használok, azzal konkrétan nem az igazi, de firefox-szal tökéletesen megy.

(#14147) Sanyix


Sanyix
őstag

Hi! Egy webes felületről szeretnék értékeket logolni (kábelmodem SNR értékeit), amihez egy olyan program kéne, hogy időközönként frissíti ezt a webes felületet, és a megfelelő html tag értéket loggolja, fájlba vagy csak úgy képernyőre. Van ilyen?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#14148) cigam válasza Sanyix (#14147) üzenetére


cigam
félisten

Sztem vmi ilyesmit keresel: WebMon

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14149) brd válasza cigam (#14144) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudjuk (legalábbis mi, végfelhasználók), hogy pontosan mi történik ilyenkor, de szerintem nem is ez a lényeg, hogy mi történik pár percig ilyenkor (úgysem tudsz kezdeni semmit), hanem az, hogy az idő nagy részében mi történik vele (az akksi'-val), és az ehhez való ideális beállítást keressük (tekintetbe véve persze a felhasználó igényeit is). Mert rendben, van mondjuk 3 óránként 5 perc áramszünet (akksiról megy pár percig, aztán kap áramot a töltő), de egyébként a hálózati árammal működik a laptop. Ilyenkor egy munkanap alatt (ha maradok az előbbi példánál) van mondjuk 20 perc, vagy fél óra, ameddig nem egyértelműen tárolási körülmények vannak (az áramszünet ideje, és utána, ameddig a töltő megkapja az ukázt a kezelősoftware-től, hogy á-á, ezt most nem kellene tölteni, feltéve, hogy így működik*, és esetleg az akku' kémiailag is "megnyugszik" a terhelés után, ha jelent ez bármit :D ), de az idő nagy részében (7 és fél óra+a munkaidőn kívüli 16 óra) nincsen töltési/merítési stressz alatt az akku', hanem közel (ha nem pont) olyan állapotban van, mintha a polcon lenne a laborban.
Remélem is, hogy más stratégiával esik neki a közel teljesen lemerült, és kevéssé lemerült akksi'nak a töltő, mert a Li-ion ideális töltése nem egy egytényezős (fel van-e már töltve) folyamat. ;)

Amelyik user panaszkodna, az ne így használja, ő vegyen inkább 2 évente akksi't, az az ő baja. Úgy értettem a beállítást, hogy azt mindenki magának, a felhasználási szokásainak megfelelően állíthassa be (ha úgy kívánja). Aki persze nem tud erről az egész történetről, az nem is fog ilyen beállítási lehetőséget keresni, úgyhogy ő panaszkodni sem tud, hogy miért nem lett feltöltve teljesen az akkumulátor. El lehet ezt jól is dugni a kezelőpanelen; bevallom, pl. a saját notebookomnál én is kerestem egy ideig, :B pedig én direkt kerestem, nem véletlenül akadtam rá, ahogyan az unatkozó user szokott. ;) De nem is hallottam még olyan notebooktulajról, aki ezt úgy elállította volna, hogy ne tudta volna, mit csinál.

* Az általam eddig látott IBM (Lenovo), és Dell modelleknél ez úgy működik, hogy ha tápot kap a notebook, és nem fut a kezelősoftware (pl. ki van kapcsolva a gép, vagy éppen bootol), akkor mindenképpen elkezd tölteni, és egészen addig tölt is, ameddig a software nem utasítja (vagy ameddig nem lesz 100% a töltöttség) viszont ha már egyszer leállította a töltést a software, akkor addig nem is próbálkozik tölteni, ameddig a software nem utasítja erre, vagy nem történik a software nem futása közben egy tápcsatlakozó újracsatlakozatás (pl. ha ki van kapcsolva a gép, de úgy lett kikapcsolva, hogy előzőleg a software leállította a töltést, akkor hiába van bedugva a tápcsatlakozó, csak akkor kezd el tölteni, ha azt újracsatlakoztatja az ember - vagy elmegy az áram egy időre). Viszont ha fut a kezelősoftware (és a triggerek alapján olyan utasítás van érvényben, hogy nem kell tölteni), akkor a tápellátás újracsatlakoztatásakor sem kezd el tölteni a töltő. Persze csatlakoztatott tápegységnél nem kell azt újracsatlakoztatni a töltés megindításához, elég, ha a software-ben átállítjuk az értékeket.

Szerintem is jó volt így eszmét cserélni, de ez ennyire különlegesség lenne? :( (Én nem fórumozok túl sokat, neked biztosan nagyobb a tapasztalatod ezen a téren.)

The only real valuable thing is intuition.

(#14150) Sanyix válasza cigam (#14148) üzenetére


Sanyix
őstag

pont jó LENNE, ha nem akadna el ott a dolog, hogy a webes felület felhasználónevet és jelszót kér, ez a program meg ilyet nem tud :(

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.