Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Gabás válasza Fire/SOUL/CD (#13050) üzenetére


Gabás
addikt

meg vannak professzionális fordítószoftverek, amelyek egy halom formátumot támogatnak, de ugye az áruk... Meg aztán van egy tanulóidejük is:)

(#13052) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a javaslatokat! :R

(#13053) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

hali!
lenne egy kérdésem: ha egy átlagos windoz xp-s desktop pc
átlagos terhelését akarnám szimulálni (értsd: kis office, kis
internet, kis flash, stb), azt mivel lehetne automatice megoldani?
teszem azt bebootol a masina, és már le is van terhelve átlagosan,
mert elindult ez a cucc..
ezt kiváltó benchmark program is megfelelne, pl. aminek lehet állítani a terhelését a rendszerre, nem csak az "ami a csövön kifér" módszert ismeri.

vagy hogy tudnám megfogni a problémát? mindenféle benchmarkokat nézegettem, de ott
nem igazán találok egyelőre semmi értelmeset.

coito ergo sum...

(#13054) atesss válasza macskajancsi (#13053) üzenetére


atesss
addikt

Amit asszem pl. a PH-s tesztekben is az akksi tesztelésére szoktak használni, a Battery Eater az részben jó lehet. Tud olyat, hogy olvasást szimulál, de szerintem csak TXT-t, ami nem egy erős terhelés...
Pár éve használtam egy olyan tesztprogramot, amiben be lehetett állítani terhelési százalékot, hogy mennyire terhelje a gépet. Csak sajnos nem jut eszembe a neve. Annyi rémlik, hogy orosz volt. De gondolkozok rajta még, ha meglenne szólok.
Pontosabb lehet, ha egy többféle weblapból álló nézési "csomagot" állítasz össze, ennek a szimulálására pl. jó lehet a nemrég említett makrós program (én a MacroMakert mondtam).
Csak ez azért bonyolultabb dolog.
Meg tudnod kell, hogy pontosan mit is szoktál nézni, mennyi ideig egy lapot, stb.

(#13055) macskajancsi válasza atesss (#13054) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszi, utánanézek.
net nem lenne a gépeken, ezért ez a makrós, honlapokra ugrálós megoldás nem jöhet szóba.
(ezt még megoldanám.. :) )

coito ergo sum...

(#13056) Arpee78 válasza atesss (#13045) üzenetére


Arpee78
senior tag

manuál kuplung

Kipróbáltam mindkét makrós progit, a macromaker kissé bonyolultabb a macrogamer-nel, jó és rossz értelemben is. A macrogamer az egyszerűsége miatt bejövös nekem.

(#13057) villamos


villamos
őstag

Egy érdekes kérdést kaptam a minap. Van egy anyuka, és tudni szeretné, hogy otthon mit művel a pici fia (kiskorú) a számítógépén. Tudni akarja, hogy aktuálisan milyen programokat futtat, látni szeretné, hogy éppen milyen weboldalt néz, hogy mit ír az MSN -be, jó lenne látni az asztalát egy másik hálózati gépen stb . Mindezt természetesen úgy, hogy a srác véletlenül se tudjon róla. Teljes szülői kontroll. Milyen (lehetőleg ingyenes) szoftverek állnak ilyen célra rendelkezésre?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#13058) RootRulez válasza villamos (#13057) üzenetére


RootRulez
félisten

Access Remote PC-t használtam, igaz én arra, ha van vmi a másik gépen, ne kelljen felkelni emettől... :U

Ez trialos és a másik gépre is fel kell telepíteni, de szerintem az összes olyan, hogy futni kell mindkét gépen... Egyébként ilyenekre rákeresel gugliban, hogy remote pc controll és sok ilyet fog bedobni, biztos van köztük ingyenes megoldás is...

═════════════════════════════════════════

(#13059) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Van egy olyan program amivel a PH-s hirdetéseimet könnyen karbantarthatom, csak nem tudom a nevét

(#13060) sgergi válasza XP NINJA (#13059) üzenetére


sgergi
veterán

(#13061) leyo76 válasza villamos (#13057) üzenetére


leyo76
senior tag

Ha titokban akarja és tényleg tudni akarja (néha jobb ha nem tudja) akkor egy alattomos jószág : ardamax keylogger (egyes vírusírtók látják, be kell venni a kivételek közé)

(#13062) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Halottam egy olyan VNChez hasonló progiról amit simán MSNen átküldve, a másik félenekcsak futtatnia kell, megadin egy kódot és és létrehoz egy távoli asztal kapcsolatt. Esetleg valaki tudja a nevét.

Probléma kettő: Ugyanilyet meglehet-e csinálni hogy a kliens program browserben (nem csak IE) fusson (nem szívesen váltanék át windowsra miatta)?

(#13063) luw2win válasza Csakénvagyok (#13062) üzenetére


luw2win
őstag

LogMeIn esetleg? - nem vagyok benne a témában de lehet h ez segít

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#13064) Csakénvagyok válasza luw2win (#13063) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nem épp, pont a fordítottja kellene, Ubunturól futtatnám és windowsos gépeket szeretnék elérni vele!

(#13065) Retr0


Retr0
tag

Üdv, remélem van ilyen:
Egy ismerősnek kellene egy program, ami XP-n (egy netbookon) az admin jelszót hatástalanítaná, vagy feltörné, ugyanis elfelejtette a drága barátom.

(#13066) RootRulez válasza Retr0 (#13065) üzenetére


RootRulez
félisten

Hiren's BootCD 10.4

Letölt, kiír bebootol róla. Utána a menüben: Password Tools: NTPWD utility to reset windows nt/2000/xp administrator/user password.

═════════════════════════════════════════

(#13067) band1103


band1103
őstag

Hi!
W7 32 alá kellene a legjobb olyan program amivel DVD-t tudok rip-elni aviba. Ki mit ajánl?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#13068) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#13067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha a sebesség fontos, de az avi minőség illetve a progi körülményesebb kezelése nem zavar annyira, akkor Winavi Video Converter. Ha a minőség is számít(ezzel együtt ugye nő a műveleti idő), akkor meg XiliSoft DVD Ripper.

Sajnos egyik sem ingyenes.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13069) band1103 válasza Fire/SOUL/CD (#13068) üzenetére


band1103
őstag

Szia!

Látom te is kerestél nemrég ilyet, és örülök hogy megosztod az eredményt :R .

Akkor megvesszük :R . Ilyenkor a pénz nem számít :DDD
Köszi a segítséget.

Kell ezekhez külön codec-eket vagy encoder-eket telepíteni vagy mindent tartalmaznak ezek a progik beépítve? Xvid kellene vagy h264, de avi konténerbe.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#13070) Met


Met
nagyúr

Mi annak a zene lejátszó proginak a neve aminek nem a hagyományos equalézere van hanem csak 2 zöld peak ami ha hangosabb a zene akkor átmegy a piros tartományba?
Mint a régi kazettás deckeknek volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13071) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#13069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudok róla, hogy külön kellene, mert mindkettőnek van beépítettje...De hát próbáld ki... :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13072) #65675776 válasza Met (#13070) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem valamit keversz. Az nem equalizer, hanem csak egy kivezérlésjelző (angolosan VUmeter).

Fire/SOUL/CD: Mert mi is az az "avi minőség"?

[ Szerkesztve ]

(#13073) Met válasza #65675776 (#13072) üzenetére


Met
nagyúr

Igaz, szóval csak két olyan bigyó ugrált nem olyan sok mint a winampban vagy a jet audióban :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13074) band1103 válasza #65675776 (#13072) üzenetére


band1103
őstag

"Fire/SOUL/CD: Mert mi is az az "avi minőség"?"

Ha valaki kötekedik akkor szólni kell egy modinak. És mi van ha egy modi kötekedik? :DDD :P

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#13075) #65675776 válasza band1103 (#13074) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben mi is a kötekedés? Csak a szakmai kíváncsiság hajt. :))

(#13076) cigam válasza Csakénvagyok (#13064) üzenetére


cigam
félisten

Működik a teamviewer linux alatt is: [link]. De még az se kell, mivel WEB-es felületen (böngészőből) is csatlakozhatsz a kliensekhez. Most próbáltam ki Chrome-al, tuti jól működik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13077) cigam válasza cigam (#13076) üzenetére


cigam
félisten

Francba, lejárt a modidő..

Közben kiderült, hogy van natív Linux-os verzió (béta) : [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13078) sto1911


sto1911
veterán

Egyszeru, de nagyszeru videokodolot keresek, ami a fenykepezom .MOV fajljaibol valami jo tomoritesu, de azert szep kepu divx-et, .mkv-t vagy h264-et allit elo. (Felbontas 1280x720, es csak atkodolni akarom.)

Koszontem!

(#13079) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Megépült otthon a házimozi szobám, viszont a front-ok és a center eltérő márkájú, éshát ahány hangszóró annyi hangzás ugye. A rendes térhatás egyik alapfeltétele, hogy a center, és a frontok azonosak legyenek. Egy olyan program kellene, ami csatornánkénti equalizert tud biztosítani, hogy azonos szintre hozzam a hangszórók hangzását. Tud valaki ilyet mondani? :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13080) daninet válasza sto1911 (#13078) üzenetére


daninet
veterán

Pazera mov to avi... ingyenes, a szép kép pedig a tömörítés beállításán múlik.. ha vannak kodekek a gépeden nem lesz baj ;)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13081) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Milyen programmal lehetne innen letölteni a videót? DownloadHelper-rel nem megy.:(

(#13082) WonderCSabo válasza Vasinger! (#13081) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sehogy.

(#13083) XP NINJA


XP NINJA
őstag

ollyan progi kéne ami felveszi a monitoron történő eseményeket, és úgy mint a gameplay-okban

(#13084) atesss válasza Vasinger! (#13081) üzenetére


atesss
addikt

Hű köszi ez engem is érdekel. :R
De. láttam az ajánlóban, csak aztán elfelejtettem nézni.
Valahogy biztos le lehet menteni, SilverLight-os (jobbklikkel ki is írja ezt), arra kéne rákeresni.
MOD: [link] az első találat talán jó, mindjárt kipróbálom.

Amúgy ha nagyon nem lehet máshogy, a képernyő rögzítésével biztos hogy bármit le lehet menteni. Nem egy elegáns módszer, de biztosan mindig működik !

[ Szerkesztve ]

(#13085) macskajancsi válasza Vasinger! (#13081) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

nekem ilyenem van, ez engedi menteni.

coito ergo sum...

(#13086) WonderCSabo válasza macskajancsi (#13085) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Teljesen frankón? Kipróbáltad? Mert a silverlight pont úgy van megcsinálva, hogy az ilyeneknél ne lehessen menteni, ezért is tért rá az RTL a flashről.

(#13087) macskajancsi válasza WonderCSabo (#13086) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

na akkor le is csekkolom, még a végén igazad lesz. :)
és valóban, nem lehet.
bocsi... :B

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#13088) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos? Ki mire jutott, melyik módszer müxik?
A képlopós megoldás meg eléggé rossz, mert az valós idejű, amire nincs időm. :S

(#13089) WonderCSabo válasza Vasinger! (#13088) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyik módszer sem megy.

Szerk.: Ezt ajánlották, erre én adok esélyt, de csak próbából nem rakom fel.

[ Szerkesztve ]

(#13090) Vasinger! válasza WonderCSabo (#13089) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont ezt próbáltam ki, de ez sem jó. :W

(#13091) atesss válasza WonderCSabo (#13089) üzenetére


atesss
addikt

Hát egyenlőre nem működik. :(
Most próbából otthagytam végigjátszani az egész videót a fenti gépen, megnézem úgy tud-e valamit kezdeni.

(#13092) Atapi válasza Vasinger! (#13081) üzenetére


Atapi
senior tag

ezt már megtaláltad? egy próbát megér, nem tudom működik-e...

(#13093) daninet válasza XP NINJA (#13083) üzenetére


daninet
veterán

fraps

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13094) daninet válasza Atapi (#13092) üzenetére


daninet
veterán

ismv formátumban szedi le a videókat részekre osztva utána pedig összeilleszti egy darabba. Ezt utána mp4-be lehet konvertálni.. Működik, teszteltem

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13095) atesss válasza daninet (#13094) üzenetére


atesss
addikt

Király, köszi, akkor fel is rakom.

Az OrbitDownloader is hasonlóan csinálta amúgy, kb. 70 darabra osztva le lehetett volna tölteni elvileg (de még csak a ~25 perc negyedénél voltam, lehet egyébként lett volna több is), párszáz kb-os darabokban, meg is próbáltam egyet letölteni, egy 186 kb-os MP4 fájl lett, de lejátszani nem tudom.

(#13096) Vasinger! válasza Atapi (#13092) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem valamiért nem működik. Nem indul el a program.
2x rákatt az rtldownloader.exe-re, bejön egy parancssoros ablak és egyből kilép. Ugyan ez van a ism2ismv progival is.
W7 64 bit.

Vagy rosszul használom? :F

(#13097) XP NINJA válasza daninet (#13093) üzenetére


XP NINJA
őstag

azt tudom, de csak 30 mp-et vesz fel :(

(#13098) Atapi válasza Vasinger! (#13096) üzenetére


Atapi
senior tag

olvasd el a honlapot. egyfelől legyen fent .net 2.0, és Microsoft Expression Encoder 3. a használata pedig parancssorból történik. inditasz egy parancssort, elnavigálsz oda, ahol a program van, majd kiadod a következő parancsot:
rtldownloader <rtlklub.hu/most url> <kimeneti könyvtár>
példa: rtldownloader "http://www.rtlklub.hu/most/7073_fokusz_plusz_01-09" "C:\RTL\fokusz"
(vagy felvételenként csinálsz egy .bat fájlt, amibe beleirod ugyanezt, szintén vagy a program könyvtárából indítva, vagy pontos elérési úttal szerepeltetve a programot.)

(#13099) Vasinger! válasza Atapi (#13098) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elolvastam, mindent le is töltöttem, de azt sehol sem írja, hogy a parancssorban mit kell csinálni, vagy hogy egyáltalán ott kell....

Mit csinálok rosszul?

(#13100) Atapi válasza Vasinger! (#13099) üzenetére


Atapi
senior tag

rossz parancsot adsz meg. utobbi hozzászólásomban bemásoltam a példát a honlapról, de akkor szerepeljen itt mégegyszer, kis körítéssel, hátha igy érthetőbb lesz. szóval indítasz egy parancssort, a hsz-ed alapján egy fekete képernyőt fogsz látni, a következő sorral, a végén egy villogó kurzorral:
C:\Users\Vasinger>
innen el kellene navigálnod abba a könyvtárba, ahova az alkalmazást mentetted, majd kiadni a következő parancsot (a rögzíteni kívánt hivatkozásnak megfelelően módosítva):
C:\Users\Vasinger>rtldownloader "http://www.rtlklub.hu/most/7073_fokusz_plusz_01-09" "C:\RTL\fokusz"

Ha nem akarsz mindig ellépkedni abba a könyvtárba, ahol az alkalmazás található, csinálhatsz egy indítófájlt, egy bat-ot. ehhez annyit kell tenned, hogy szövegszerkesztővel (notepad) létrehozol egy fájlt, és beleírod a rögzítési parancsot:
rtldownloader "http://www.rtlklub.hu/most/7073_fokusz_plusz_01-09" "C:\RTL\fokusz"
elmented a fájlt, majd átnevezed .bat-ra. ha ez a fájl ugyanabban a könyvtárban van, mint a program, akkor megcsinálja amit szeretnél, és nem kell parancssorral bajlódnod.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.