Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Dluinet válasza BullZeye (#13199) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Xiph.org-nak az Ogg-ba csomagolt Theora-t próbáltad már?
Ez a H.264 ellenfele.
Ingyenes, asszem a böngészők is lejátsszák. Egy próbát talán megér.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13202) Chaser válasza WonderCSabo (#13200) üzenetére


Chaser
titán

CUDA műkdésével tisztában vagyok, csak valahogy rá kellene venni a playert hogy használja is:) Alapból sajnos a media plyer home sem használja, ahogy a dxva-t se, de azt be lehet neki állítani. Amit linkeltél elindítottam, lefutott az install, felugrott egy dos ablak aztán ennyi. A core AVC-ben be leet állítani, hogy a player használja a CUDA-t, vannak olyan filmek amik dxva szabványnak nem felelnek meg, megnézném az nv módszere mit szól hozzájuk meg mennyit fogyaszt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13203) Chaser


Chaser
titán

Lehet én vagyok láma, de még egy shareware verziót se találtam az AVC-ból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13204) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#13148) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

UP!

(#13205) BullZeye válasza WonderCSabo (#13200) üzenetére


BullZeye
veterán

Így tudom én is, csak az AVC vs H264 nem volt tiszta.

De kezdem megérteni mi kell nekem.

Olyan program, amivel tudok encodeolni videót h264(avc1)-el VARIABLE bitrate segítségével, és ami tud resize-olni 1080p-ről 720p-re de a lényeg a variable bitrate-n lenne, hisz kissebb mérethez nagyobb minőség társul, és hogy AVC1-et használjon konkrétan.

ötlet? :)

(#13206) ateszm


ateszm
senior tag

üdv mindenkinek.

mkv file-t szeretnék dvd-re konvertálni. milyen programot ajánlotok hozzá,ami normális minőségű hangot és képet csinál.a válaszokat előre is köszönöm.
üdv ateszm

(#13207) WonderCSabo válasza BullZeye (#13205) üzenetére


WonderCSabo
félisten

x264 a legjobb, csak meg kell tanulni kezelni.Ajánlom stevve cikkeinek alapos áttanulmányozását. Mi az az AVC1? :U

Chaser: Látom te is kevered a szezont a fazonnal. Az AVC egy szabvány, másik neve a H.264. Lásd előző hszemet. Nem egy tömörítőprogram és nem is kodek.

Amit linkeltem, az egy tömörítőprogram. Ezzel nem lehet lejátszani semmit, csak tömöríteni. Olyan kodek, amibe a CUDA is implementálva van, és tud lejátszani H.264-et, az a CoreAVC.

"media plyer home"

Media Player Classic HomeCinemára gondolsz? Itt szépen le van írva, hogyan kell beállítani DXVAra és CUDÁra.

Dluinet: Csak a FF játssza le, nem jobb mint az H.264, egyáltalán nem elterjedt, és semmi hardveres gyorsítása nincs. A H.264 a legjobb jelenleg minden célra, és a legjobb tömörítő ami használja, az x264.

(#13208) Chaser válasza WonderCSabo (#13207) üzenetére


Chaser
titán

Nem hiszem hogy kevernék bármit is. Van egy sw, aminek a neve Core AVC. Tudom, hogy nem lejátszó, de kell a mediaplayernek hogy alkalmazni tudja a CUDA-t, legalábbis a linkelt leírás szerint, mert aszerint jártam el eddig is és annak a topikjában mondták, hogy nincs az AVC-re alternatív megoldás, ha a CUDA-t akarom alkalmazni. Ennél be lehet állítani, hogy egye a CUDA-t és onnantól kezdve a mediaplayert is rá lehet venni erre. Én erre gondolok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13209) WonderCSabo válasza Chaser (#13208) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen mediaplayer? Windows Media Player? Media Player Classic?

"Amit linkeltél elindítottam, lefutott az install, felugrott egy dos ablak aztán ennyi"

Amit linkeltem, az egy tömörítőprogram, és úgy tűnik te kodeknak hitted, azért írtam ezt. Ha nem megy a CoreAVCs CUDA, akkor azt itt vitasd meg, mert ide tartozik. Egyébként ez a CoreAVC elég szarul van megírva, csinál érdekes dolgokat, sajnos.

(#13210) BullZeye válasza WonderCSabo (#13207) üzenetére


BullZeye
veterán

Nagyon jók ezek a cikkek, pár új dolgot tanultam belőle. Ki is próbálom őket később.

Youtube-ban meg alapjaiban rengett meg a hitem. 2.4 gigás fájlt, 96.000 kbps lekonvertáltam 550 megára (1perces mp4ről van szó, úgyhogy minőségileg még mindig szinte érintetlen, semmi különbség a tömörítetlen és ez között), és feltöltöttem youtube-ra, csak hogy lássam, ő mit csinálna vele, milyen lenne.

25.7 megás fájlt készített 1080p-ben, de hát akármelyik program jobbat, szebbet csinált volna belőle -.- úgyhogy youtube kilőve, ha videót akarok rárakni, és megosztani igazán jó minőségben. Bár lehet még encodeolnak, és később szebb lesz, hisz pár perce raktam csak fel....majd kiderül, de nem bizakodom

http://www.youtube.com/watch?v=y8Scidf3kAo

Btw, itt PH-n nem találtam ilyennel foglalkozó AKTÍV topicot, máshol esetleg van, ahol kezdőknek is segítenek ha van valami kérdés?

(#13211) WonderCSabo válasza BullZeye (#13210) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt foglalkozunk a témával, én sajnos annyira nem értek hozzá, de van jó pár elég jó szaki.

Szerk.: A Youtube azért hoz szarabb eredményt, mert korlátozva van a sávszél, és egyszerűbb eljárást is kell alkalmaznia, hogy gyorsan végezzen. Még a Google szervereken is nehéz feladat egy H.264 tömörítés.

[ Szerkesztve ]

(#13212) BullZeye válasza WonderCSabo (#13211) üzenetére


BullZeye
veterán

na jó, de én házilag, mint totál kezdő, szebb képet értem el, azonos méretben....és még az x264-et ki se próbáltam....

És kb ugyanannyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#13213) Chaser válasza WonderCSabo (#13209) üzenetére


Chaser
titán

Én értem te mit linkeltél, csak én nem azt kértem, ott a kép, nekem annak az alternatívája kell. Nincs mit megvitatnom sehol, a Core AVC nevű sw, codec, vagy jóégtudja' mi nevű csoda dolog nélkül nem lehet rávenni a media player classic home cinema nevű playert, hogy használja a CUDA-t. Player meg nincs elvileg ami használni tudná enélkül. Ennyi a probléma röviden, de úgy látom nem véletlen mondták hogy erre nincs free alternatíva, csak a fizetős AVC.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13214) WonderCSabo válasza BullZeye (#13212) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, csak a Youtubeon egyszerre sok ezer videót transzkódolnak át.

Chaser: Amit linkeltem, azt Bullzeyenak linkeltem, mert kért tömörítőt, nem tom miért vetted magadra. Igen, a CUDÁs lejátszás jelenleg csak a CoreAVC tudja.

[ Szerkesztve ]

(#13215) Chaser válasza WonderCSabo (#13214) üzenetére


Chaser
titán

Hágyime', azt hittem az a link nekem jött, most látom hogy nem :N Hát akkor CUDA 1előre kimarad, jó fejek -ismét- az nv-nél...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13216) WonderCSabo válasza Chaser (#13215) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erről miért is az Nvidia tehet?

(#13217) brd válasza WonderCSabo (#13209) üzenetére


brd
nagyúr

Csak úgy érdeklődésképpen kérdezem, milyen hibával lehet találkozni? Mert én még soha, semmilyen hibával nem találkoztam, amit a codec okozott volna.

The only real valuable thing is intuition.

(#13218) WonderCSabo válasza brd (#13217) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem? Pedig pont a kodekek azok, amik nagyon hajlamosak összeakadni. A CoreAVC meg olyanokat csinál, hogy pl. vmiért letiltja az MPC-HC belső DXVAs kodekjeit, meg hasonló finomságok. Egyébként valszeg azért nem találkoztál ilyennel, mert a többséggel ellentétben nem pakoltál fel esztelenül 50 kodekcsomagot, és 20 lejátszót. :)

(#13219) brd válasza WonderCSabo (#13218) üzenetére


brd
nagyúr

Ez mondjuk részben igaz, mert az egyetlen olyasmi nálam, amit codecpacknak lehet hívni, az az FFDShow, de ott is sok minden ki van kapcsolva, mert általában jobb, ha a saját codec-je tömöríti ki, főleg azért, mert az frissebb, mint ami az FFDShow-ban van. Sosem tiltott le nálam még semmit a CoreAVC, mindig működött a DXVA, ha úgy állítottam be az MPCHC-t, bár újabban a DXVA-t hanyagolom, mert (valamennyire érthető módon) nem használható mellette AVISynth, és úgy nem fut a kedvenc scriptem, enélkül meg már nehéz filmet nézni, ha egyszer látod, hogy ez mit tud. :) Azóta a CPU tömörít ki mindent.
Tehát nem értem, miért a CoreAVC hibája lenne, ha más codeccel összeakad. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#13220) WonderCSabo válasza brd (#13219) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért az ő hibája, mert sokuknál kinyírja az MPC-HCs DXVAt, a helyes beállításnál is. Ez az ő hibája.

[ Szerkesztve ]

(#13221) Horka1 válasza ateszm (#13206) üzenetére


Horka1
tag

wondershare Nagyon komoly. A legjobb amivel mostanság találkoztam.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#13222) ateszm válasza Horka1 (#13221) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm szépen,letesztelem. :R

üdv: ateszm

(#13223) scope2007


scope2007
addikt

hali!

milyen xp-s tweaker progival lehetne azt beállítanom hogy ne a dokumentumok mappa legyen az alapértelmezett mappa.. pl.. mikor egy képet lementek [jobb egérgomb - kép mentése más néven] akkor mindig a dokumentumok vagy azon belül a képek mappát dobja fel... ezt szeretném valahogy módosítani egy másik bizonyos mappára...
előre is köszi, remélem valaki tud megoldást :C :R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#13224) WonderCSabo válasza scope2007 (#13223) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen böngészőt használsz? Az alapértelmezett mentési mappát simán a böngészőben be lehet állítani.

(#13225) scope2007 válasza WonderCSabo (#13224) üzenetére


scope2007
addikt

természetesen firefox only :)
hmm mégis csak rosszat írtam... mindig arra a mappához ugrik, amibe legutóbb mentettem...

közben sztem le is esett a megoldás... ccleaner progi törli a bejegyzéseket.. azért áll vissza defaultra az is.. tehát megoldva úgy néz ki :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#13226) WonderCSabo válasza scope2007 (#13225) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát ez ma már nem annyira természetes, de psszt. Én is FF-et használok. :)

(#13227) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Tudnátok ajánlani valami alternatívát a daemon-tools helyett? Win7 32bit HP editionra nem akar felmenni a legújabb, más minőségit meg nem tudok.

(#13228) Fire/SOUL/CD válasza jorden06 (#13227) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Itt találsz 2 progit

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13229) #65675776 válasza jorden06 (#13227) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mi lenne ha nem gányolt Win-t használnál, hanem rendeset?

(#13230) Fire/SOUL/CD válasza #65675776 (#13229) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ööö, miből gondolod, hogy gányoltat használ, esetleg korábban és/vagy más topic-ban írt róla? :U

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13231) #65675776 válasza Fire/SOUL/CD (#13230) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Win7 32bit HP edition"

Lehet csak én értelmeztem rosszul és ez Home Premium lenne... Csak azt nem tudom miért nem lehet rendesen leírni?

Amikor már mindenféle edition-ökről írnak az emberek, akkor egyből nem a normálisra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#13232) Fire/SOUL/CD válasza #65675776 (#13231) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, értelek... Nálad is( akárcsak Nálam) ez már ilyen Pavlovi reflex az edisön szóra, egyből valami gányolt változatra asszociálunk... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13233) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Proxy programot keresnék. Mielőtt valaki félreértené nem a NASA-t akarom feltörni, nekem logolhat is, kiadhatja az IP-met fűnek-fának, nem izgat, csak ahonnan szoktam netezni pár oldal le van tiltva. Proxyn keresztül azonban meg tudnám őket nézni. Eddig is próbálgattam proxykat, de mindegyik olyan iszonyat lassú volt, hogy még olvasgatásra is használhatatlan. Szóval kinek milyen ötletei vannak?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13234) WonderCSabo válasza sanzi89 (#13233) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor végül is te nem programot keresel, hanem proxy szervereket, nem?

(#13235) jorden06 válasza #65675776 (#13229) üzenetére


jorden06
senior tag

Eredeti Home Premium van a gépen, csak sietségembe nem írtam ki a teljes nevét, semmi gány nincsen benne. De ez kb. olyan mint a Firefox helyett az FF vagy a Windows Seven helyett a W7. Bocsi :B

A linket pedig köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13236) Dluinet válasza sanzi89 (#13233) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt sok közül választhatsz

Ha az egy szimpatikusat kiválasztottál, akkor csak beírod az URL címet. Majd megjelenik a kívánt oldal, felette beállításokkal és URL címsorral. A beállítások között a Remove Script ha ki van pipálva, akkor nincs Java Script, ami webkettes oldalakhoz nélkülözhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13237) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok ! Tudtok valami jó fordító programot, ami 64 bites OS alatt is fut, német angol elég volna ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#13238) Dluinet válasza qantum (#13237) üzenetére


Dluinet
nagyúr

http://translate.google.hu/ ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13239) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

AVI-ról szeretném leszedni a hanganyagot.
MP3-ban

Mit ajánlotok? Ami ugyan olyan jó minőségben menti le?

Nem jut eszembe most egy ilyen program sem :S :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#13240) qantum válasza Dluinet (#13238) üzenetére


qantum
senior tag

köszi ezt ismerem ! és olyan amihez nem kell net (csak ezt nem írtam , bocsi )?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#13241) Atapi válasza werszomjas (#13239) üzenetére


Atapi
senior tag

virtualdub kiszedi neked a hangot wav-ben, azt utána tudod tömöriteni tetszés szerint pl winlame-val. (bár gondolom létezik egy lépcsős megoldás is...)

(#13242) werszomjas válasza Atapi (#13241) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, virtualDub-ot néztem, és ahogy mondod, az csak waw-ban tudja kimenteni, valami olyan programot keresek, ami avi-bol egyből mp3-ba ment.

Biztos van :) :R

üdv

(#13243) WonderCSabo válasza werszomjas (#13242) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MediaCoderrel olyan formátumba rakod, amibe csak akarod.

(#13244) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Van egy építész isemrősöm és van valami pc s programja ahol 3d be tud házat tervezni (hasonló mint a sims de itt csak házatlehet építeni 3 dbe! tud valaki valami ilyesmi vagy hasonló progit? :R

(#13245) RootRulez válasza #40835072 (#13244) üzenetére


RootRulez
félisten

Sweet Home 3D-vel el lehet ügyeskedni és ingyenes is... A programon kívűl töltsd le hozzá a kiegészítő csomagokat is, több bútor/tárgy

═════════════════════════════════════════

(#13246) scope2007


scope2007
addikt

hali!

tudtok olyan programot mondani amivel pps-ekből lehet kilopkodni képeket?
esetleg már meglévő képekből videót csinálni

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#13247) RootRulez válasza scope2007 (#13246) üzenetére


RootRulez
félisten

Képlopás Print Screen + Paint :K

Videó készítéshez: Windows Movie Maker XP-n fent van, Win7-hez letölthető

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#13248) #40835072 válasza RootRulez (#13245) üzenetére


#40835072
törölt tag

kösz! :C

(#13249) Jarod1 válasza scope2007 (#13246) üzenetére


Jarod1
addikt

powepointba betöltöd a pps-t és van olyan opció hogy képek exportálása :DD

(#13250) sanzi89 válasza Dluinet (#13236) üzenetére


sanzi89
addikt

Ilyen proxyk közül szemezgettem, csak ezeknek a nagy része - legalábbis amit eddig próbáltam - nagyon lassúak. Olyanra voltam kíváncsi, hogy esetleg valaki huzamosabb ideje használ egyet, és bevált neki.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.