Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Gabás válasza Fagyi (#14300) üzenetére


Gabás
addikt

hüh, ismerősöknél ilyen van, átkoztam is eleget. De pdf-be is tud szkennelni, ha megvan hozzá a kezelőprogram.

(#14302) Steve-0 válasza danati (#14292) üzenetére


Steve-0
őstag

Hi, az ingyenes Handbreake nevű programot ajánlanám!

(#14303) csakegyreg


csakegyreg
tag

helló lécci tudnátok nekem 1 ingyenes programot linkelni amivel ki tudok nyerni videókból adatokat ? pl: olyanokra gondolok , hogy képszélesség képmagasság bitráta stb.

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#14304) csakegyreg válasza csakegyreg (#14303) üzenetére


csakegyreg
tag

ja közbe találtam :D

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#14305) Fagyi válasza Gabás (#14301) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A gyárival nem tudom megcsinálni, sőt még copyzni sem tud. :P
A két gombbol cska az egyik használható.
mdi-be vagy jpeg-be took menteni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#14306) Gabás válasza Fagyi (#14305) üzenetére


Gabás
addikt

de miért, mechanikai hiba vagy... Egyébként, ha jól emlékszem, a HP Documentum Manager csomag kell a szkenneléshez, és az nem tölthető le sehonnan ( :W), ha nincs meg a gyári CD, valakitől kölcsön kell kérni, én is így tettem

(#14307) Fagyi válasza Gabás (#14306) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem mechanikai hiba, hanem nincs soft hozzá amivel tudnám használnia funkcióját.
Sok mindent letöltöttem hozzá ,de nem bírtam még pdf scannre rá, de mindegy is ha tudok mdi, jpeg-ből pdf-et csinálni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#14308) Gabás válasza Fagyi (#14307) üzenetére


Gabás
addikt

most mondom, hogy mi kell hozzá, küldeném is a csomagot, de sajnos nem vagyok most ott... PDF-et sokféleképpen tudsz készíteni, inkább attól függ, mire kell később (pl. kereshető, másolható stb. PDF kell-e). A legegyszerűbb egy PDF-nyomtató (keress rá) vagy egy célalkalmazás (JPG to PDF converter), ha pedig ennél fejlettebb funkciókat akarsz, az Adobe Acrobat vagy valamelyik OCR alkalmazás (Abby FineReader pl.)

(#14309) Dluinet válasza Fagyi (#14307) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Talán ez HP Scan PDF Scanner Software

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14310) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Milyen programmal tudom azt megcsinálni, h pl 5 mp-s részekre vágjon egy videót ?

[ Szerkesztve ]

(#14311) cigam válasza littleNorbi (#14310) üzenetére


cigam
félisten

pl EasyVideoSplitter, VidSplitter

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14312) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van néhány mappám, amit el akarok küldeni valakinek. Szeretném feltölteni őket egy file hosting oldalra, ezért meghatározott méretű fájlokat akarok csinálni belőlük. Akkorákat, amekkora fájlokat még éppen fel lehet egy ilyen oldalra tölteni. Jó lenne, ha akinek szánom, annak nem kellene csak ezért egy külön programot telepíteni. Mivel lehet megcsinálni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14313) Nightvision1 válasza tknof1871 (#14312) üzenetére


Nightvision1
tag

Cmd ;)

(#14314) tknof1871 válasza Nightvision1 (#14313) üzenetére


tknof1871
őstag

A Total Commander? Abban nem találtam olyan lehetőséget, hogy pl. 199 MB-os csomagokat csináljon.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14315) Nightvision1 válasza tknof1871 (#14314) üzenetére


Nightvision1
tag

Paranccsor

(#14316) GrandeP


GrandeP
őstag

Sziasztok!

Olyan progit keresnék, amivel egy dvd9-est.. sok szinkron sok hang...

Kitudom vele szedni a felesleges szinkronokat... miközben a megmaradt videókat - hangokat nem bántja, nem tömörít... esetleg a menüt is lehet vele átszabni.

Valami olyat ami kihasználja a sok magot - memóriát... és gyors.

Köszönöm...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14317) ArchElf válasza GrandeP (#14316) üzenetére


ArchElf
addikt

Bocsi, ha nem tömörít, akkor minek neki a sok memória, meg proci? Menüt meg nem lehet csak úgy "átszerkeszteni", legfeljebb áttervezni, esetleg menüket kiszedni. Magát a menüt is vide sávként tárolja (mozgó vagy still picture) és a menü elemeket jeleníti meg dinamikusan.
Ha a menüket nem akarod bántani, csak a hangsávokat kivágni, a DVDShrink is kiváló (be lehet állítani, hogy ne tömöríten), csak úgy nem biztos, hogy DVD5-re rá fog férni (mondjuk DVD9-en meg nem biztos, hogy értelmes helyen lesz a layer break)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14318) GrandeP válasza ArchElf (#14317) üzenetére


GrandeP
őstag

Dvdshrink-et már vagy 3 éve nem fejlesztik....

Menü szerkesztés, részemről csak annyi lenne, h amit kiveszek hangsávokat, azokat ne mutassa választható opcióként...

Nem baj ha nem fér dvd5-re... csak a felesleget akarom leszedni..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14320) ArchElf válasza GrandeP (#14318) üzenetére


ArchElf
addikt

Minek akarod kiszedni, ha nem is érdekel, hogy ne DVD-5 legyen?
Nem is érdekes...
Amúgy hiába nem fejlesztik a Shrink-et - a DVD szabvány sem változott... Nem értem miért kellene új csillivilli program, ha egy 5 éves is megcsinálja azt, amire szükség van. Persze esetedben nem csinálja meg... Amúgy meg ha már kasztrálod, minek egyáltalán menü? Teszel bele 1-2-3 hangsávot, meg 1-2-3 feliratot - a távirányítóról úgyis tudod a film alatt is váltani őket.

Hogy segítsek is: menuedit

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14321) cigam válasza tknof1871 (#14314) üzenetére


cigam
félisten

TotalCommander kell, mer a Norbi mondta, de hogy mit tud, és hogyan ....[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14322) ArchElf válasza cigam (#14321) üzenetére


ArchElf
addikt

Ráadásul nem csak darabolni, de darabokba tömöríteni is tud:
File > Pack...

Zip-be még külső tömörítő nélkül is.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14323) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tud valaki univerzális webcamera drivert? Van egy noname webcamom, amihez nem talál drivert a w7.
Esetleg gépből ki tudom olvasni, hogy mi a neve a pontos neve a kamerának? :F Eszközkezelő nem mutat semmi konkrétat, csak hogy PC kamera.

(#14324) GrandeP válasza Vasinger! (#14323) üzenetére


GrandeP
őstag

Nincs a camon semmilyen jelzés / széria / produkt number semmi se?!

Mert akkor télleg nehéz lesz...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14325) Fire/SOUL/CD válasza Vasinger! (#14323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én ezt szoktam ilyen "noname" cuccokra rászabadítani, ha ismeretlen a gyártó és nem jön le WU-ról sem driver. Lejebb elolvashatod, hogy mégis milyen "tudású" camokhoz lehet jó és kereshetsz mást is: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14326) cigam válasza Vasinger! (#14323) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld meg kideríteni a gyártót/típust.
Ez segít. Ezzel kiolvashatod a gyártó/eszköz azonosítót. Ezután már könnyebb a driver vadászat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14327) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sikerült kideríteni a gyártót és az alján lévő szériaszámot is beírtam, így kidobta a megfelelő oldalt. :)

Köszi a segítséget, kicsit vaksi voltam.

(#14328) Jeanne d'Arc

Hol van olyan progi ami photoshopp és ingyen letölhető teljes verziós?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#14329) Nightvision1 válasza Jeanne d'Arc (#14328) üzenetére


Nightvision1
tag

Sehol.

(#14330) Csakénvagyok válasza Jeanne d'Arc (#14328) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

GIMP? Ubuntu alatt elég jó képszerkesztő rengeteg fícsörrel. Windowsos verziója is van, kérdés hogy neked megfelel-e?

(#14331) cigam válasza Nightvision1 (#14329) üzenetére


cigam
félisten

Sehol, a túrót!
Gimp-et már ajánlották, de van még CinePaint, Pixia, Paint.Net, PhotoFiltre, Photscape, ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14332) tknof1871 válasza cigam (#14321) üzenetére


tknof1871
őstag

:R Köszönöm! A videón is mondják, ezt a funkciót sokan nem ismerik. Gondoltam, hogy alapból tudnia kell a TC-nek, Csinálhattak volna egy külön rubrikát, ahova be lehet írni, mert alapból egy átlag felhasználó nem gondol rá, a legördülő menüből kiválasztott értékek átírhatók.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14333) x123456 válasza cigam (#14331) üzenetére


x123456
aktív tag

Azért ne essünk túlzásokba! Ezek közül a gimp-et van szerencsém ismerni, töredékét nem tudja annak, amit a PS!
Utolsó infoim szerint nem tud módosító layereket kezelni (tehát pl. egy curves/levels módosítást nem lehet önálló layerként rátenni), lényegesen lassabban működik, nem kezel 16 bites képeket. És akkor még nem beszéltem arról, hogy igazán csak a PS Elements 2.0-t ismertem a PS sorozatból. (igaz, 16 bitet az sem kezel)

Szóval képszerkeszésre, bizonyos korlátokkal használható a gimp, de messze nem fotosop.

(#14334) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2D-ből 3D-s objektumokat kellene létrehoznom, teljesen szabálytalan térbeli objektumok is lehetnek a végeredmények, valamint egyszerűen grafikákat kellene "ráfeszíteni" felületekre, mindezt W7 x64 alatt.
Tudom, hogy vannak ilyen szoftverek, de csak ez miatt nem akarok felrakni egy 3DS Max-et vagy CAD-et. (Ez utóbbi jogtisztán megvan, de csak ez miatt nem akarom feltelepíteni, de ha más megoldás nem lesz, akkor rákényszerülök)

Van esetleg valami ingyenes megoldás/szoftver erre?
(Esetleg trial is jó csak lehessen vele lementeni a kész munkát)

Fire.

UI: Blender nem jó, mert W7 x64 alatt nem sikerült még működésre bírni, de ha valakinél működik W7 x64 alatt, akkor az is megfelelne, ha leírná, hogy hogyan indította el ;]
(x64 alá még nincs telepítőcsomagja, Python természetesen fent van)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14335) x123456 válasza Fire/SOUL/CD (#14334) üzenetére


x123456
aktív tag

Note: This version requires Visual C++ 2008 SP1 Redistribution Package (x64). (about 5MB)

The 64bit release of Blender for Windows is still in a development stage: it doesn't support all possible features yet, like FFMPEG, OpenAL and Quicktime.

Ez a Visual C++ csomag is fenn van?
(B verzió: virtuális gép - mondjuk VirtualBox v. Vmware player - 3D támogatással, bele linux és arra a Blender?)

(#14336) Fire/SOUL/CD válasza x123456 (#14335) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

3 ilyen csomag is fent van, az x64 nincs közte... :W
Kösz, telepítem aztán kipróbálom...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14337) villamos


villamos
őstag

Szükségem van egy könnyen kezelhető, ingyenes videószerkesztő, vagdosó, összeillesztő programra. Van pár rövid klippünk wmv formátumban, és azokat szeretnénk egybegyúrni. Fontos lenne, hogy a filmek minősége ne romoljon az eljárás közben, mivel eleve nem túl jó minőségűek...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14338) Dluinet válasza villamos (#14337) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows Movie Maker 2.6

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14339) Ramius válasza Fire/SOUL/CD (#14334) üzenetére


Ramius
őstag

Google SketchUp esetleg?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14340) elnofx


elnofx
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen programmal tudnám eltávolítani a gépemről az ilyen típusú vírusokat? :U

Kaspersky, PC Tools Internet security-t már próbáltam sikertelenül...
Köszi a helpet előre is!

(#14341) Fire/SOUL/CD válasza elnofx (#14340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azok jó eséllyel nem vírusok, hanem installer, frissítés és egyéb könyvtárak(pl az Office is ilyen mappákat hoz létre, ráadásul nem is a rendszerpartíción).
Először is a TC-ben(mivel olybá tűnik abból készült a kép) kapcsold ki a rejtett könyvtárak megjelenítését. Ha akkor eltűnnek ezek a mappák, akkor nem kell velük foglalkozni...

Ramius
Nem ismerem, de megnézem. Köszönöm!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14342) villamos válasza Dluinet (#14338) üzenetére


villamos
őstag

Olyan kellene ami XP alatt is megy... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14343) Dluinet válasza villamos (#14342) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows Movie Maker 2.1

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14344) cigam válasza x123456 (#14333) üzenetére


cigam
félisten

Nem azt írtam, hogy tud annyit, vagy jobb nála. Valószínű a kérdező sosem fogja kihasználni, mint ahogy az MS Office userek sem a Word-öt.
Nem akarom bántani, de az 1.0-ás user azt hiszi, hogy a ps, a word, vagy a tc nélkül megálna az élet a földön.
Pedig nem a ps miatt lesz jó 1 kép, nem csak a word ben írt doksi lesz érthető, és a tc nélkül is lehet fájlokat másolni.

Szerinted mezei user összepisili magát, ha a "curves/levels módosítást nem lehet önálló layerként rátenni"? Bevallom lövésem nincs mi ez, max. a layer-el vagyok sac/kb tisztában. Nem is használok PS-t :P

Mivel a kérdést feltevő sem konkrét igényt fogalmazott meg a rajz/retus programmal szemben, csak hallotta hogy a phostoshop jó (...mer a Norbi mondta), ezért keres egy hasonló programot, amihez ingyen hozzájut.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14345) cigam válasza elnofx (#14340) üzenetére


cigam
félisten

Sztem is csak az MS patch "felejtette" ott.
Én csak úgy tudtam megszabadulni tőle, ha csökkentett módban rendszergazdaként lépek be. Ekkor intézőből már törölhető.
Ha mégsem törli (már nem emléxem pontosan), akkor saját tulajdonba kell venni.[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14346) cigam válasza villamos (#14337) üzenetére


cigam
félisten

FX is kell? Mert ha csak vágni kell, akkor az Avidemux-al +oldható újrakodolás nélkül.

(Nem harapom meg 1ik ujjamat sem, de a MovieMaker is újrakódol mentéskor.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14347) villamos válasza cigam (#14346) üzenetére


villamos
őstag

Nem kellenek effektek.
Van több rövid wmv klip, amelyekből ki szeretnénk szedni egy részét (reklám), majd ami marad, azt összeilleszteni, így meglenne az egész fim egyben. Jó lenne ha nem kódolná újra, az eredetivel megegyező minőségű legyen a végén.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14348) brd válasza elnofx (#14340) üzenetére


brd
nagyúr

Unlocker. Nagyon fontos, hogy a telepítésénél csak az Explorer extension (magyarul indítva a telepítőt Intéző bővítmény néven látod) maradjon bepipálva! Ha települt, akkor joggegérgomb a fileon/könyvtáron, és Unlocker, aztán alul a legördülő menüből válaszd a Delete-t (Töröl). Ha azt írja, hogy nem tudja, akkor válassz OK-t, ilyenkor újraindítás után csinálja meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#14349) cigam válasza villamos (#14347) üzenetére


cigam
félisten

Arra teljesen jó, hangnak, és képnek a streamcopy "codec"e-t állítsd be, és nem kódolja újra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14350) villamos válasza cigam (#14349) üzenetére


villamos
őstag

Teljesen jó progi, de nem tudom elmenteni a klipet. A video, és audionál be lehet állítani, hogy copy, de a formatnál nincs ilyesmi. Avi van, meg ogm, mpeg4, meg dummy... de ha ezt állítom be, akkor nem menti el.
Vagy le kellene hozzá venni még valami plugint, hogy wmv -be elmense?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.