Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) kételkedem válasza simii16 (#14750) üzenetére


kételkedem
addikt

Reseteld a routert, vissza állnak a gyári beállítások. A neten nézz utána, hogy mi a gyári login és pass beállítás.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14752) simii16 válasza kételkedem (#14751) üzenetére


simii16
aktív tag

Erre már én is gondoltam, csak az a gond, hogy vannak rajta beállítások amik kellenének. Például a statikus ip beállításai. Ezért ez nem jöhet szóba. :F

(#14753) Fire/SOUL/CD válasza simii16 (#14752) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha veszel egy routert, az is le van védve jelszóval, de az (általában) minden router esetében ugyanaz, a felhasználónév és a jelszó is admin

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14754) simii16 válasza Fire/SOUL/CD (#14753) üzenetére


simii16
aktív tag

Szia!

Igen, ezzel tisztában is vagyok. Át lett a állítva az alapértelmezettről a f.név és a jelszó is - wifis routerről van szó, valószínűleg biztonsági okokból-. Később ez természetesen sikeresen el is lett felejtve...

(#14755) Fire/SOUL/CD válasza simii16 (#14754) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha azok a bizonyos statikus IP-k alapvetően az internetszolgáltatóhoz tartoznak/köthetőek esetleg, akkor annak utána lehet(kell) járni, aztán marad Kételkedem kolléga által leírt módszer.
Ha meg családon belül van elosztva a net és ahhoz állított be valaki statikus IP-ket, az meg nem gond, mert egy hozzáértő ember pár perc alatt kialakíthatja újra a "családi hálózatot"...
(statikus IP-k nélkül is)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14756) jagada válasza Dluinet (#14715) üzenetére


jagada
őstag

Műxik!!! THX!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#14757) simii16 válasza Fire/SOUL/CD (#14755) üzenetére


simii16
aktív tag

Szia!

Épp ezt akartam elkerülni, hogy újra kelljen konfigolni az egészet. Gondoltam bepróbálkozok, hátha van valami megoldás.
Mindegy, azért köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#14758) cigam válasza simii16 (#14757) üzenetére


cigam
félisten

Azért ha már mindent beállítottál, mentsd el a router beállításait (mielött megváltoztatod a jelszót, ez legyen az utolsó dolgod). (Áltlában van rá lehetőség) Legközlebb pedig már a reset után csak vissza kel tölteni a mentést, jelszót megint beállítani, és kész.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14759) simii16 válasza cigam (#14758) üzenetére


simii16
aktív tag

Az lesz. De most már meg lesz jegyezve a jelszó tutira. :R

(#14760) F34R


F34R
nagyúr

Halihó szükségem lenne egy letöltésvezérlőre az Internet download manager helyett, lejárt a 30 nap próbaidő.

Ami kellene : Töbsszálú letöltés , Operába integrálható legyen , 100% helyetessítse az alap vezérlőt (beágyazott videókat is tudja tölteni /xvid, mpeg4 /)

5 Mbit/s netem ~ 625 KB/s az IDM-el 680-710 ig felment
fileserve-n is hozta ezt a sebességet a böngészőssel csak 300 körül jött

Ha van ötletetek rá soroljatok fel párat :P

(#14761) cigam válasza F34R (#14760) üzenetére


cigam
félisten

Nekem eddig a freedownloadmanager jött be a legjobban. Sztem nálad is megér 1 próbát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14764) atesz117 válasza F34R (#14760) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Nekem az Orbit jött be eddig a legjobban, a Free Download Managert nem tudtam rávenni az Operával való együttműködésre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#14765) F34R


F34R
nagyúr

(#14764) atesz117

(#14761) cigam

eggyik se jó :(

olyan kellene amivel direkt letöltést kapok teljesen a böngésző letöltője nélkül (összes fájltípus) eddig csak IDM- tudtja :S??

(#14766) Dluinet válasza F34R (#14765) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Flashget

Vagy Flashgot plug-in

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14767) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Létezik valamiféle csoda hálózat-létesítő progi amivel ellehet érni hogy két win gépe lássa egymást? (win 7 x64-nek kéne látni egy xp 32 bit-et, de egyáltalán nem látja, nem hogy csatalakozni tudna. Azonos munkacsoportban vannak, Ip első három tagja is megegyezik, egy routeren vanank pingelni is tudják egymást, és még sem látja a másikat a hálózatokban.)

Ha progi sincs, akkor is bármi egyéb tipp ötlet jöhet. thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14768) klambi


klambi
addikt

milyen program ami.... frnakón leszedi a rar fájlokról a titkosítást, mert pdf doc ról meg megoldom, de rar-al még gond van.. :O (aes 128)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#14769) #65675776 válasza klambi (#14768) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link] Persze csak brute force működik a dolog, szóval egy kicsit is bonyolultabb jelszó (azaz minden ami hosszabb négy karakternél) esetén akár évekig is eltarthat...

[ Szerkesztve ]

(#14770) Dluinet válasza Jazz (#14767) üzenetére


Dluinet
nagyúr

harmadik találat a "fájl és nyomtatómegosztás engedélyezése" keresésre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14771) cigam válasza F34R (#14765) üzenetére


cigam
félisten

Hát akkor vedd meg, és nem kell tovább keresgélni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14772) captcha


captcha
csendes tag

sziasztok,

van olyan freeware, amivel RealAudio fájlt lehet vágni (trim)? Tehát pl. egy 60 perces .rm-ből egy 10 perces részt kimetszeni, és azt egy új fájlként elmenteni.

előre is kösz.

(#14773) cigam válasza captcha (#14772) üzenetére


cigam
félisten

Egy próbát megér: REVE

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14774) captcha válasza cigam (#14773) üzenetére


captcha
csendes tag

köszi, közben én is találtam egyet.

(#14775) e30st


e30st
tag

több féle progi is érdekelne:
olyan háttérben futó alkalmazás, ami megjegyzi a lenyomott billentyűket, sőt még a köztes időket is jegyzi, mindezt windowson. (és nem a microsoft word)
valamit érdekelne egy olyan kiegészítés Mac-re a microsoft office for mac 2008-ra, ami a megszokott windowsos nézeteket hozza. ehhez valakinek van ötlete?
ja meg még egy olyan (windowsra és macre egyaránt) amivel egyes mappákat jelszórendszerekkel lehet levédeni.
előre is kösz.

(#14776) Jazz válasza Dluinet (#14770) üzenetére


Jazz
veterán

Teljesen feleseges érzékeltetni hogy milyen könnyen megtalálható a google-ban. Kicsit unalmas már. A google-ban minden benne van. Ez meg egy fórum annak aki segíteni akar. Számtalanszor találok én is másoknak első találat között választ a válaszára, még sem teszek minduntalan megjegyzést. Inkább örülök hogy ilyen könnyen megtaláltam, és belinkelem neki. (Ezt most úgy általánosságban írom, ne vedd személyesre ;) )

Egyébként köszi, de ez sajnos nem megoldás a problémámra. Ami itt le van írva az egy alap megosztási leírás win7-en felnőtt gyerkőcöknek...ismerem az op rendeszert...a probléma nem itt van. Mint írtam, mindent frankón beállítottam munkacsporotól felhasználókon ip-n át egyszerű file megosztás kikapcsolása örökölt engedélyek mindent. Próbáltam keresztkötésű kábellel, hubon, routeren....mindenhogyan, de semmi (csak a ping megy). Vagy nem írtam? :F Akkor most írom. :D

Na ez a helyzet. Gondoltam hátha van valami über hálózati program amivel elérhetőek a megosztott mappák, amikor már a win és minden tudás csődöt mond.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14777) Jazz válasza e30st (#14775) üzenetére


Jazz
veterán

pl. macro express

free your mind

(#14778) csaresz002


csaresz002
aktív tag

Jó reggelt.

Avi-ból szeretnék DVD formátumot csinálni Win7 alatt... kérdésem,hogy a Win7ben van-e ilyen program eleve, vagy ha nincs akkor tudnátok nekem mondani egy egyszerűt?
Író program nincs a gépen,mert azt tudja a Win :))

köszi előre is :R

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#14779) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez Gizmo Drive virtuális CD/DVD kezelő és ISO készítő megfelene nekem. Mappák kontextmenüjébe berak egy iso készítés sort, nem tudja valaki hogy tudom kiszedni? (lassan akkora lesz a menü mint egy bugyogó.) Köszi. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14780) Psychonaut válasza zoltanz (#14779) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha jól emlékszem, akkor így:
Regedit-->HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell-->kiválasztod a programra vonatkozó kulcsokat,és törlöd őket.

Vagy ha installnál van ilyen opció, hogy context menu, akkor kiveszed a pipát (tehát reinstall).

[ Szerkesztve ]

(#14781) zoltanz válasza Psychonaut (#14780) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi de nekem a Regedit-->HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell--> -nél csak egy Find nevű könyvtár van, nem értem.

A telepítéskor nincs ilyen lehetőség egyébként.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14782) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Nekem egy jó ingyenes töredezettségmentesítőre lenne szükségem. Tud valaki ilyet?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#14783) Psychonaut válasza zoltanz (#14781) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor nincs tippem. Google nem segített?

aginor: Defraggler

(#14784) Fire/SOUL/CD válasza aginor (#14782) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Auslogics Disk Defrag Free
Puran Defrag Free

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14785) F34R


F34R
nagyúr

Üdv!

Rendszermetést szeretnék csinálni , olyat ha teljesen beborul a rendszer és nem indul akkor
boot menüjéből vissza lehessen állítani akár pendriver-ról

Én a Acronis True Image -re gondoltam ha tudja ezt a szolgáltatást

(#14786) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#14785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tudja, de nem ingyenes. Ez is tudja és ez ingyenes

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14787) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Barátnőmék vettek egy asztali pc-t ész nélkül és lövésük sincs hogy milyen hardverekkel...
Nagyjából összebogarásztam, hogy mi van a gépbe (kb 5éves config)
A lényeg: Kellene valami program ami összevadássza a drivereket a géphez (proci, bios, vidókártya)
Létezik ilyen?

(#14788) F34R válasza Drughi (#14787) üzenetére


F34R
nagyúr

Van Driver Detective-n nek hívják

http://www.drivershq.com/

(#14789) Fire/SOUL/CD válasza Drughi (#14787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vannak ilyen progik, pl ez: [link] de én azt javasolnám, hogy először az alaplap pontos típusát derítsd ki.
(Ha másképp nem, akkor gép oldala ledob, aztán belekukkantasz a gépbe, a deszkán rajt szokott lenni a pontos típus)
Ha ez megvan, akkor meg a gyári oldalon még biztosan lehet találni drivereket egy 5 éves konfighoz... :K (Ez meg többet ér, mint akármelyik driverkereső progi)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14790) Psychonaut válasza Drughi (#14787) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ingyenesről nem tudok, inkább szedd össze "kézzel" őket. De akár 7-es is mehet rá, ha annyira nem elavult, és azt driverezni sem nagyon kell.

SZERK: Fire megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#14791) attiati


attiati
veterán

webes e-mail szolgáltatót keresek:
- ingyenes
- egyszerű, és bizalomgerjesztő domainvégződése van (mail.com, email.com, box.com .... freemail, citromail és társai kilőve :( )
- nincs halálra regisztrálva minden egyszerű felhasználónév (gmail és társai kilőve :( )
- tud pop3-at vagy legalább forwardolni (az ingyenes verzió is) (emiatt mail.com és a több 100 választható domainje kilőve)
- inbox.com-on kívül más?

(#14792) Brutforsz válasza attiati (#14791) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

lajt.hu-val érdemes lenne menned egy kört.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14793) cigam válasza Brutforsz (#14792) üzenetére


cigam
félisten

Bizalomgerjesztő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14794) Brutforsz válasza cigam (#14793) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Tudsz bizalomgerjesztőbbet?

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14795) cigam válasza Brutforsz (#14794) üzenetére


cigam
félisten

Nemtudom hogyan lehet egy e-mail cím bizalomgerjesztő. Mert ha jól értettem nem szolgáltatót, hanem e-mail címet (és ahoz ingyenes szolgáltatót) keres.
Próbálkozz a bizalom@gerjeszto.hu -val ;]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14796) Dluinet válasza attiati (#14791) üzenetére


Dluinet
nagyúr

http://www.gmx.com

GMX is a very good and RELIABLE email provider. Since GMX is the biggest provider of free email in Germany it is for sure here to stay. Note: Unfortunately GMX discontinued their English language service lately. They now only maintain the German user interface. Tip: You can use a free Online translation services or a dictionary for help with the German sign-up form. We think that GMX is so good, it is worth the sign-up trouble!

Recent change as of November 2007: John from UK reports: Hi, I just wanted to let you know, EU members can now once again sign up for GNX using their own choice of password and user name, simply by going to http://www.gmx.com and the system should automatically detect where you are located and offer the correct page.

POP3: pop.gmx.net
SMTP: mail.gmx.net

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14797) Brutforsz válasza cigam (#14795) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Tippem szerint álláskereséshez kell a cím, s ebben a műfajban előszeretettel szórják ki olvasatlanul az üvöltően ingyenes e-mailcímről érkező pályázatokat. Ezért szokták a népek általában a szolgáltatótól kapott címükről küldeni az anyagot. Ha ez valamiért nem megoldható, pl. az egyetlen rendelkezésre álló cím gizikecske69@szolgaltato.hu, akkor lép fel a fenti igény egy más, bizalomgerjesztő címre.

(Vannak bátrabb jelentkezők, akik a munkahelyi fiókjukból postáznak, így jelezvén szándékuk komoly voltát, e tekintetben:
-- bizalomgerjesztő: @merrilllynch.com
-- nem bizalomgerjesztő @lehmanbrothers.com :) )

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14798) Fire/SOUL/CD válasza Brutforsz (#14797) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Tippem szerint álláskereséshez kell a cím, s ebben a műfajban előszeretettel szórják ki olvasatlanul az üvöltően ingyenes e-mailcímről érkező pályázatokat. "

Van benne igazság amit mondasz, de csak részben. Nem az szokott gond lenni, hogy ingyenes mailcímet használ a user, hanem hogy pl firevagyokafuleimnagyokjuhee@freemail.hu és hasonlóan "értelmes" címeket használ. Ha "értelmes" mailcíme lenne a usernek (és álláskereséshez illene pl vezeteknev.keresztnev@freemail.hu), akkor nem dobálnák azonnal a virtuális kukába a pl önéletrajzot.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14799) attiati válasza Brutforsz (#14797) üzenetére


attiati
veterán

Végre valaki a problémára koncentrál :) Ilyesmiről van szó, de inkább reklám.
De ezek szerint mindenki inkább gmail-t használ, mintsem egyszerű, reklámértékű legyen a mailcím. (hacsak nem maga a bors*di.hu domain tulaja, és tud info@bors*di.hu címet regelni)
Mellesleg szerintem a gmail.com is túl ismert ahhoz, hogy "hivatalosnak" tekintse valaki.
(bár úgyis foglalt minden keresőszó). De szerintem egy borsodi@mail.com hivatalosabbnak is tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#14800) leyo76 válasza attiati (#14799) üzenetére


leyo76
senior tag

most nem azért, de ha komoly reklámozási szándék vezérel akkor meddig tart egy bizalom gerjesztő webcím megvétele, nem olyan nagy befektetés....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.