Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) villamos


villamos
őstag

Sajnos úgy tűnik nem voltam teljesen világos, bocsánatot kérek, ha félre lettem értve.
Tehát vannak rövid, és nem túl jó minőségű wmv formátumú videoklippek. Ezek elején egy rövid intro van, amit ki szeretnék vágni, majd a maradékot össze kívánom illeszteni, hogy egy videó legyen. Eközben a program a videó kódolásába ne piszkáljon bele, ne rontson tovább a kép, és hangminőségen, vagyis ne kódolja újra a kész videóállományt, tehát a kimeneti formátum ugyanolyan wmv formátumú maradjon, mint a bemeneti formátum volt. Az összes összeillesztendő video ugyanolyan. A windows editorja sajnos újrakódol, ezért nem jó, az avidemux pedig kifelé nem ismeri a wmv-t

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14352) cigam válasza villamos (#14350) üzenetére


cigam
félisten

Hopsz ...Ezt benéztem. Mondjuk sose mentettem wmv-be, és betölteni meg betölti...

Cserébe van egy újabb tiippem: Cut Assistant leírás hozzá: [link] Mivel első látásra nem egyértelmű a használata. (editlistet használ külön át kel klikkelni, hogy kivágja, vagy trimmelje, szóval érdemes átfutni a leírását)
Itt írják azt is, hogy wmv vágásho az asfbin-t kell még letölteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14353) villamos


villamos
őstag

Nemcsak első látásra, másodikra sem igazán érthető... :( :D
Ez full értelmetlen, folyton valami szerverre kíván csatlakozni... amit nem talál... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14354) cigam válasza cigam (#14352) üzenetére


cigam
félisten

Bár a Movica 1xübbnek tűnik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14355) villamos


villamos
őstag

Egyébként Susogós mackók epizódokat kívánok összerakni, egy kiscsajnak, akinél nincs comedy, de tetszettek neki a múltkor, amikor nálunk járt. Úgy gondoltam, hogy összegyűjtök neki pár epizódot, és összevágom, csak hogy kényelmesebb legyen. Levettem az egyes epizódokat, de az intró huszadjára már idegesítő... ezért csak az elsőt hagynám meg, a többit levágom...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14356) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv olyan program kellene, ami vagy netre vagy másik partícióra csinál back-up-ot a kijelölt mappákról, időközönként.

Ha net fele is lehet biztonságosan! szinkronizálni, akkor az is jó lenne, de ez csak modósított fájlokat frissítsen, szóval, 100 megákkal ne írja folyamatosan felül a régieket, úgy hogy semmi nem változott csak 1-2 fájl.

Másik partícióra történő szinkronizálás is hasonlóan történjen.

Köszi!

(#14357) cigam válasza pethYeti (#14356) üzenetére


cigam
félisten

Mennyi adatról van szó?
Dropbox, LiveSync, SyncToy

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14358) pethYeti válasza cigam (#14357) üzenetére


pethYeti
addikt

Tárhelytől függ, mennyi adat:) Most ennek: [link] a free változatát raktam fel, itt 2gb tárhely, van ami igazából elég is, de ha van ennél jobb szolgáltatás, több tárhellyel várom az ötleteket, ilyen windows live-os microsoft-os okosságok hidegen hagynak:)

(#14359) villamos


villamos
őstag

Van esetleg valakinek még ötlete? Az eddig ajánlott programok nem igazán váltak be. :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14360) Fire/SOUL/CD válasza villamos (#14359) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt nem tudom, hogy átkódolás nélkül meg tudja-e oldani ez a progi, de az biztos, hogy egy nagy tudással rendelkező ingyenes szoftver a Pinnacle-től: VideoSpin2
Kezeli a VMW-t

Ha más javaslat nem érkezik, tegyél vele egy próbát. Igaz, a feladathoz nem lenne rá szükség, de lehet, hogy megtetszik, és más videomunkákhoz meg jó lesz.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14361) villamos válasza villamos (#14359) üzenetére


villamos
őstag

A Movica szépen összeilleszti a videókat, vágni viszont képtelenség vele, nem tudom beállítani, hogy melyik részt vágja ki, nincs semmilyen finombeállítási lehetőség...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14362) cigam válasza villamos (#14361) üzenetére


cigam
félisten

Pedig van. Szintén utalnék a manuel elolvasásának fontosságára: [link]

Szóval itt a 3. pontban a finom beállítás. Az induló pozíció finomhangolása jobbra/balra nyíl. A vége pozíció beállítása a SHIFT+jobbra/balra nyíl.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14363) villamos


villamos
őstag

Nem igazán értem a programot...
azt a részt kell kijelölnöm, amit ki szeretnék vágni, vagy azokat a részeket, amiket meg akarok tartani?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14364) cigam válasza villamos (#14363) üzenetére


cigam
félisten

Ezt te döntöd el.
Naszóval betöltöd a videót.
Bejelölöd azt a részt ami nem kell.Ekkor megjelenik a jobboldali listában (playlist) a kezdö/vége idő.
A 3. (borítéskos) playgombal lejátsza a kiválasztott részt.
Amikor a listában ki van jelölve egy rész, alul megjelenik egy plusz sáv. A bal nyilakkal lépkedve (jobbra/balra nyíl) lehet az eleje pozíciót módosítani, a jobbszélen a végepontot (SHIFT jobbra/b)alra, a közöttük lévő csúszkával meg azt állítod, hogy egy lépés mekkora ugrást jelentsen(egy lépés mennyi idő).

Ha minden jól beállítottál, akkor a 2. playgomb hatására úgy játsza le a videót, mintha a kijelölt részek ki lennének vágva. (a lejátszás természetesen megakad, merthogy még nincs kivág, csak idő kell hogy átugorja az adott részt.

Ha elégedett vagy az eredménnyel, a SHIFT F7-el (File->Save Without Selected Parts) elmented.

Ha elszeretnéd menteni az eddigi "vágásokat", a playlist felett a floppy-ra bökve megteheted (CTRL+M), ez csak egy kis fájlt ment el, amiben letárolja, hogy melyik fájlokon hol vannak a kijelölt részek. Így elmentheted a munkát, ha félbe kell szakítaniod, mert meguntad, mással akarsz foglalkozni ...

Remélem így már sikerülni fog. Ja és tud magyarul is ;-)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14365) elnofx válasza brd (#14348) üzenetére


elnofx
csendes tag

Köszi szépen, ez segített!:)

(#14366) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

SZiasztok!

Fényképeket szeretnék átnevezni tömegesen úgy, hogy a fényképek fileneve a fényképkészítés dátuma legyen.

Ötlet?

thx

(#14367) ArchElf válasza AndrewTdi (#14366) üzenetére


ArchElf
addikt

Total Commander - Files>Multi-Rename Tool...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14368) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

A következő a problémám szeretnék játszani a heavy metal fakk 2 játékkal (eredeti) de nem megy xp alatt kompatibilitással sem. Létezik hozzá egy 1.02 patch, ami ezt megoldaná, de nem települ, mert szerinte nincs telepítve a játék (nem userhiba, utánanéztem neten, sajna rossz maga a patch)
Az a kérdésem hogy mivel lehetne szétszedni (1 db exe fájl) hogy manuálisan rakjam be a fájlokat a játék könyvtárába, a neten írták, hogy így oldották meg, csak a hogyanra nem találtam választ.

Köszönettel

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14369) brd válasza Hintalow (#14368) üzenetére


brd
nagyúr

Ha szerencséd van, akkor olyan a telepítője, hogy a %temp%-be bontja ki a tartalmát, és utána onnan telepít. Ezt úgy tudod megnézni, hogy törlöd a %temp% tartalmát (a % jelek szándékosak!), elindítod az exe-t, megvárod az üzenetet, nem nyomsz OK gombot, hanem belenézel a %temp% könyvtárba, hogy létrehozott-e ott valamit.

The only real valuable thing is intuition.

(#14370) Hintalow válasza brd (#14369) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ, ez nem is jutott eszembe, de úgy néz ki, hogy megoldódott a dolog, (és úgy látszik a sokéves fórumok is a következő hibába estek bele)
Mivel nekem UK verzióm van, ezért a neten található patchek 99%-a (a hivatalos oldalon lévő is) nem települt, mert nem ahhoz való.
Nagy nehezen találtam egy UK patchet, amivel megy mint a kisangyal :)

Még egyszer köszönöm.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14371) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy olyan naptár programot keresnék, amit több felhasználó tud egyszerre kezelni. Tehát ha van egy esemény, amit a munkatársam felvisz, akkor az nálam is jelenjen meg. Keresgélek már egy ideje, de eddig nem jártam sikerrel...
A tippeket előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14372) Dluinet válasza morfondőr (#14371) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Google Calendar

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14373) ollie válasza morfondőr (#14371) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Outlook Calendar

Localendar free

Thunderbird Lightning addon

[ Szerkesztve ]

***

(#14374) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

1 nap alatt meg kell oldanom kb 500 kép konverzióját: szélesség 500 pixel, 72DPI
A képek különféle méretben és felbontásban vannak vegyesen.

Létezik olyan kép konvertáló program, amivel ezt automatizálva meg tudom csinálni?
Nem szeretném egyesével állítgatni.

köszönök minden segítséget.

(#14375) ollie válasza Chesterfield (#14374) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Irfanview

***

(#14376) kételkedem válasza Chesterfield (#14374) üzenetére


kételkedem
addikt

pl IrfanView
így kell csinálni

bár ollie megelőzött, bent hagyom

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14377) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Köszi srácok, már kész is van.

(#14378) Zsom!


Zsom!
tag

Sziasztok!

Olyan program kellene, ami szól, hogy (túl sokat kockulsz. elég :B ) minden nap ha pl. 3 órát használtam a gépet.
Van ilyen?

(#14379) cigam válasza Zsom! (#14378) üzenetére


cigam
félisten

Nézz szét a parental control progik között. pl. [link], ha jol tudom ez ingyenes: [link]

Az MSLive essentials-ban is van ilyesmi, de állítólag a béta tud időt megadva tíltani.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14380) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

tudnátok mondani egy hasonló programot mint az ACDSee?

előbb ajánlották nekem a Google Picasa 3.6ot vagy melyik az utolsó... ingyenes is.. ez tetszett meg benne... mennyire használható?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14381) ArchElf válasza scope2007 (#14380) üzenetére


ArchElf
addikt

Jól használható.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14382) kraftxld válasza morfondőr (#14371) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ceges szinten vagy, meg van szerver is, akkor akar Exchange + Outlook megoldas is jo lehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14383) RootRulez válasza scope2007 (#14380) üzenetére


RootRulez
félisten

IrfanView-ot használom (ACDSee után) Nekem tetszik. :K

═════════════════════════════════════════

(#14384) scope2007


scope2007
addikt

köszi...

infraview nem jön be... google okés kinézetre.. akkor feltelepítem és megnézem miylen tudásra :))

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#14385) Rive


Rive
veterán

Hali!

Szükségem lenne valami windowsos programra, ami automatice be tudja rángatni a videoanyagot egy digitális kameráról FireWire vonalon keresztül, és DVD-t művel belőle.

Tekintve, hogy videofeldolgozásoz lényegében tök vagyok, agyonautomatizált, könnyen kezelhető valami kellene :B

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14386) cigam válasza Rive (#14385) üzenetére


cigam
félisten

MovieMaker?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14387) Rive válasza cigam (#14386) üzenetére


Rive
veterán

:DDD

Kösz, este megnézem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14388) #25954560 válasza scope2007 (#14384) üzenetére


#25954560
törölt tag

esetleg xnview

(#14389) elektromech


elektromech
csendes tag

Sziasztok!
Keresnék egy programot, amivel zenére tudok szöveget rávenni és nem túl nehézkes a kezelése (ismerős hölgynek kell :) ).
Segítséget előre is köszönöm!

(#14390) #25954560 válasza elektromech (#14389) üzenetére


#25954560
törölt tag

audacity v goldwave is megoldas lehet, ha nem kifejezetten karaoke szoftvert keresel. azert beallitani eleg sokmindent kell.

(#14391) elektromech válasza #25954560 (#14390) üzenetére


elektromech
csendes tag

nem karaoke szoftvert keresek, csak szöveget szeretne felmondani zene alá
köszi megnézem, h mit tudnak ezek a progik.

(#14393) ArchElf válasza Mandragóra (#14392) üzenetére


ArchElf
addikt

No warez plz.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14394) ollie válasza Mandragóra (#14392) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mandragóra: Tilos a warez a fórumon!

És ne írj vastag betűkkel.

[ Szerkesztve ]

***

(#14395) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló.
Tudna nekem valaki olyan ingyenes, könnyen használható programot mondani, amivel sok-sok PNG (esetleg BMP) formátumú képet tudok összefűzni egyetlen animációba (esetleg videóba)?
Kösz előre is.

(#14396) psg5


psg5
veterán

Milyen program az ami nagyon jó minőségben konvertál vob-ból vagy divx-ből vagy más videó formátumból flv vagy valamilyen netes megjelenítő fájlba videóanyagot?

Emicsoft FLV convertert találtam egyszer , van még valami profi (esetleg magyar nyelvi fájlal?)

F.K.T.

(#14397) Dluinet válasza psg5 (#14396) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kezdőknek magyar nyelv támogatással:
Format Factory

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14398) psg5 válasza Dluinet (#14397) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!
Töltöm.
Ez jó minőségben konvertál vagy csak arra figyel, hogy átkódolja?

F.K.T.

(#14399) Dluinet válasza psg5 (#14398) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én főleg FLVből XVIDre konvertálásra használtam, akor jó volt a minősége.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14400) cigam válasza psg5 (#14398) üzenetére


cigam
félisten

Az FLV is csak egy konténer formátum. Hogy milyen bitrátával tömörített az anyag jobban befolyásolja a minőséget, minthogy milyen programmal konvertáltad. (Szinte mind1ik ffmpeg-et, vagy mencoder-t használ). A FF-ban van 1-2 preset, de kézzel is módosíthatod, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.