Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) daninet válasza Vasinger! (#13099) üzenetére


daninet
veterán

Ha használsz total commandert elnavigálsz oda ahova ki van csomagolva az rtlmost izé és alulra a konzolba beírod a parancsot. Nem kell <> közé tenni hanem idézőjelben legyen az url és az elérési út is...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13102) daninet válasza XP NINJA (#13097) üzenetére


daninet
veterán

mert demó verzió.. de google a barátod [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13103) sto1911 válasza daninet (#13080) üzenetére


sto1911
veterán

Maxirespect!

(#13104) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Van egy mappám amit egy DVD-re szeretnék ráírni titkosítva, vagy jelszóval.
De úgy szeretném hogy más számítógépen ne lehessen olvasni, csak ha beírom a jelszót.

Van ilyen program amivel ezt meg lehet csinálni?

Köszi! :R :R

(#13105) Vasinger! válasza Atapi (#13100) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, ez már sikerült. Összefűzni hogy tudom?

(#13106) daninet válasza Garffi (#13104) üzenetére


daninet
veterán

jelszavas zip? ha nem túl nagy a mappa... gondolom olyan kellene amihez nem kell külön programot telepíteni minden esetben... csak egy tipp volt :R

Vasinger: Nekem összevolt fűzve miután leszedte a fregmentált fájlok mellett

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13107) Garffi válasza daninet (#13106) üzenetére


Garffi
tag

Köszi a választ. Kipróbálom! :C :C

(#13108) Vasinger! válasza daninet (#13106) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, és ez milyen fájlformátum? Mivel játszom le? :F

(#13109) daninet válasza Vasinger! (#13108) üzenetére


daninet
veterán

vannak programok amik mp4-be tudják konvertálni guglizz rá

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13110) Met


Met
nagyúr

Létezik ingyenes program ami pdf-ből lapozós pdf-et konvertál?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13111) Gabás válasza Met (#13110) üzenetére


Gabás
addikt

milyen az a lapozós pdf? sztem te valamilyen flash animációra gondolsz, de az már nem pdf...

(#13112) kraftxld válasza Met (#13110) üzenetére


kraftxld
nagyúr

pgup, pgdown a billentyűzeten :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13113) Met válasza Gabás (#13111) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyenre gondolok csak ez webre készíti a file-t

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13114) #65675776 válasza Met (#13113) üzenetére


#65675776
törölt tag

"A flexible HTML / JavaScript development library intended for integrating flip books to your websites."

A pdf nem tud ilyet!

(#13115) daninet válasza #65675776 (#13114) üzenetére


daninet
veterán

végülis pdf-ből is csinálhat ilyet.. meg kell nyitni valami olyan programmal ami szétszedi oldalankénti jpg képekre... onnantól ez a flash alapú izé csinál neki könyvet

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13116) #65675776 válasza daninet (#13115) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az már nem pdf.

(#13117) Dluinet válasza Met (#13110) üzenetére


Dluinet
nagyúr

PDF Animáció készítése (PDF-ben) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13118) qdak


qdak
addikt

hell0 vmi jó mp3 szerkesztöt mond6nátok, mp3 stream editort probáltam, tök jol megcsinálom és (töb verziot is proba) nem tudom elmenteni amit cisnálok :W
szóval mondjatok 1-2 jót léci köszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13119) daninet válasza qdak (#13118) üzenetére


daninet
veterán

wawosaur?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13120) qdak válasza daninet (#13119) üzenetére


qdak
addikt

thx kiproba

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13121) atesss válasza daninet (#13094) üzenetére


atesss
addikt

Nekem simán ment a letöltő program használata (már amennyire a parancssorozás sima lehet...), össze is rakta egy ISMV fájlba.
Csak ennek a lejátszása problémás, a Microsoft Expression Encoder 3-ból nem is elég az ingyenes verzió hozzá.
De szerencsére nem kellett "egyéb megoldásokhoz" folyamodnom, mert eszembe jutott, hogy ez is fent lesz MSDNAA-n. :)

Az MP4-be átkódolásra rákerestem, és csak egy módszert találni "Google-szerte", az mp4splitter-t.
Csak ez nem megy nálam. :F
Kiír valami hibát (megnézhetem megint, ha kell hogy pontosan mit), és ugyan létrehozza a fájt, de az lejátszhatatlan.
Te mivel, és pontosan hogyan kódoltad át ?

Egyébként nektek is ilyen baromi lassú volt a videó letöltése az RTL szerveréről ?
Pedig a netem aztán gyors...
Ez mitől van, és nem lehetne valahogy gyorsabb letöltésre sarkallni ?
Mondjuk ha többmindent töltesz le, akkor gondolom lehet párhuzamosan, több parancssorban több rtldownloader-t indítva, nem ?

(#13100) Atapi
Áh köszi, ez a parancssoros megoldás sokat tud könnyíteni a használaton. :R
Én is gondolkoztam rajta, hogy meg kéne csinálni, de gondoltam elöször el kell navigálni a program mappájába parancsokkal, aztán meg ennek a teszteléséhez meg kellett volna valami parancs, amivel az ablak nem tűnik el a lefutás után.
Korábban csináltam már ilyesmit, de ott úgy rémlik, hogy delay létrehozásához is egy külön programot kellett igénybevennem. Vagy van valami ötleted, hogy ezt a két dolgot ("képernyő megtartása", és delay) hogy lehetne megcsinálni a windowsba (akár csak a Win7-be, ha csak az tudná) épített parancsokkal ?

[ Szerkesztve ]

(#13122) brd válasza atesss (#13121) üzenetére


brd
nagyúr

Az ablak azért záródik be valószínűleg, mert a futtatásból indítod. Keresd meg a parancssor ikonját (vagy a keresésbe írd be: cmd.exe), és azt indítsd el, majd onnan a programot. Batch-ből várakozni egyébként, beépített parancssal pl. a ping >nul 127.0.0.1 -n 10 használatával lehet, ahol a 10 azt a számot jelenti, ahány másodpercet várjon. Vagy írsz egy pause-t a batch végére, ekkor egy billentyűlenyomásra fog várni, és utána záródik be.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#13123) macskajancsi válasza brd (#13122) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

már bocs, hogy kötözködök, de a "ping -n X" az az adja meg, hogy hányszor (X) pingessen meg valamit. amire te gondoltál, az a "ping -w Y" ( [Y] = msec ). itt az Y azt mondja meg, hogy mennyit várjon, míg nem jön válasz.
és ez tipikusan működik akármilyen IP-re, ha csak az a célod, hogy várakoztass vele valamit. de állítólag nem olyan pontos, gépenként eltérő lehet a valós várakozott időtartam.
pl. ping 1.2.3.4 -n 1 -w 6000 esetén egyszer pingeti meg az 1.2.3.4-et, és 6 másodpercig vár, mielőtt kiírja, hogy bocsi, nem érkezett válasz...
(pont most szórakoztam én is ilyen beccsszkripttel.. .:) )

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#13124) brd válasza macskajancsi (#13123) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de figyelmen kívül hagytad, hogy a 127.0.0.1-re mindig jön válasz (hiszen ez az adott gép, ahol a ping fut, és ma már talán nincs is olyan OS, amiben alapból nincsen TCP/IP stack), továbbá azt, hogy a ping parancs alapesetben 1 másodpercenként küld egy pinget. Tehát minek bonyolítani? ;)
Egyébként létezik külső program is, ami semmi mást nem csinál, csak várakozik megadott ideig, sőt, ha ennyire fontos a pontos várakozás, akkor vb scriptből akár ezredmásodpercre pontosan megmondhatod a várakozás idejét. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#13125) cigam válasza qdak (#13118) üzenetére


cigam
félisten

mp3directcut (Az mp3stream editor-hoz hasonlóan ez se dekódol, szóval nemtörténik minőségvesztés)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13126) daninet válasza atesss (#13121) üzenetére


daninet
veterán

nem próbáltam.. letöltöttem, megnéztem milyen fájlt hoz létre és rágugliztam mit lehet kezdeni vele...
Az rtl szerverei sz*rok, nekem most pl a stream kb olyan gyors ahogy a videót lejátssza, és nem a nettel van a gond.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13127) qestion


qestion
aktív tag

szoftvert teljesen eltávolító programot keresek (WinXP) thx

a pálya

(#13128) Dluinet válasza qestion (#13127) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Revo Uninstaller

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13129) atesss válasza daninet (#13126) üzenetére


atesss
addikt

De akkor te is ezt találtad rá ugye ? [link]

De közben találtam egy fórumtémát erről, nekik állítólag az MS Encoder-el sikerült átkódolni MP4-be: [link]
#114-es hsz-től, azaz kb. a lap felétől
Ezt kipróbálom majd, de most pár napig nem nagyon lesz időm rá.
Az mp4splitter-el nekik sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#13130) atesss válasza atesss (#13129) üzenetére


atesss
addikt

Mod idő lejárt...
A következő oldalon még folytatódik, "Microsoft Expression Encoder 3 with IIS Smooth Streaming, Version 3.0.1332.0" az amivel biztosan megy, nálam is ez van fent (BME MSDNAA-ról töltöttem le).

Amit a #122-ben írnak, ez mit jelent ?
Igen, en is erre gondoltam... azt eszrevettetek, hogy ha fent van ez a progi, akkor a windows media player is lejatsza az ismv videokat? Nem lehet ezt valahogy avisynth forrassa tenni?
Szerk: mar meg is van: DirectShowSource("C:\utvonal\fajlnev.ismv", fps=25, audio=true)

Azt hogy a Media Player lejátssza, ha fent van ez a "tipusú/verziójú" Encoder azt meg tudom erősíteni.

(#13131) qestion


qestion
aktív tag

amit a számítógépen hallok hangot (nem tudom hogy hívják) rögzítésére start pause stop funkciókkal (esetleg szerkesztővel), tömörítési lehetőséggel, mit ajánlanátok?

a pálya

(#13132) daninet válasza qestion (#13131) üzenetére


daninet
veterán

"what U hear"-nek hívták a creative driverek régen és így ad is egy csomó találatot a gugli, innen már el tudsz indulni [link] Még állítólag movie maker is felveszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13133) kovsol


kovsol
titán

tud valaki mondani egy olyan programot amivel dvd auidio sávját le tudom menteni mp3 ba ?

May the Force be with you!

(#13134) leyo76 válasza kovsol (#13133) üzenetére


leyo76
senior tag

az biztos hogy DVD2DVDR -el szét tudod választani a képet meg a hangot. A hang ac3-ban lesz lementve de azzal már szerintem elboldogulsz...

(#13135) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Bevezető a következő: Képernyő lopóval felveszek video streamet és annak a hangját. Ezt úgy tudom megtenni csak hogy a headphone és amikrofon aljzatokat összekötöm egy jack-jack kábellel. De mivel sok-sok streamet szeretnék rögzíteni ezért a headphone aljzat sokáig foglalt lesz. Ezalatt nem lehet hallgatni zenét, filmet nézni, de még játszani sem.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e olyan program ami lehetővé eszi azt, hogy 5.1-es hangkártyán szétválasszam a jeleket. Tehát amíg a headphone bemeneten pl. egy stream felvétele folyik addig a többi aljzatba dugjam a hangszórót és ott menjen a hang?

(#13136) qdak válasza cigam (#13125) üzenetére


qdak
addikt

na ezt is meglesem akkor köszi

kovsol: ImTOO DVD Ripper

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13137) C64


C64
őstag

hello, tudtok egy jó streamrippert wmp-hez?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#13138) FullGas


FullGas
aktív tag

Szevasztok!

Olyan progi kéne nekem ami játékok közben kijelzi (mint pl FPS-t) a CPU és GPU hőmérsékleteket?
Létezik-e ilyen és mi a neve? :R

(#13139) #40835072 válasza FullGas (#13138) üzenetére


#40835072
törölt tag

rivatuner (de akkor megkell nyomnod a start gombot ha megakarod nézni)

(#13140) atesss válasza FullGas (#13138) üzenetére


atesss
addikt

Rivatunert tudom ajánlani rá, a Hardware Monitoring részben mindent lehet figyelni, még külső programoktól is át tudja venni az adatokat, pl. Everesttől.
Ez kellhet a CPU hőmérséklethez, bár lehet ezt a Rivatuner is tudja talán alapból, már nem emlékszem.
A Setup / Plugins-nál lehet bekapcsolni a modulokat, ha alapból nem mutatná a hőmérséklet kijelzésére valókat.
És aztán ha megvan a grafikon, azon jobbklikk, és Show on onscreen display, így mutatja játék közben is.
A Rivatuner szervert is valószinűleg futtatni kell hozzá, ha a grafikon mellett látsz egy kis zöld balra lefelé mutató nyilat, arra rá kell menni.
(Erre biztos van valami automatikus megoldás is, ezt majd megnézem, mert nekem is jó jönne.)
FPS-t, GPU-terheltséget, stb. is ki tud jelezni.
Utóbbi nagyon hasznos tud lenni, pl megnézni hogy egy adott játék inkább a CPU-d vagy a GPU-d miatt nem megy úgy ahogy szeretnéd - lehet következteni, hogy mit kéne cserélni !
Milyen gép ez amúgy ?

[ Szerkesztve ]

(#13141) FullGas válasza atesss (#13140) üzenetére


FullGas
aktív tag

Köszi a választ :R

Megprobálom akkor , ha esetleg valamit nem értek akkor kérdezek még :DDD
Egyébként egy MSI GX600 noti :)

(#13142) FullGas válasza FullGas (#13141) üzenetére


FullGas
aktív tag

Na megcsináltam amiket mondtál, annyi a gond hogy csak a GPU hőmérsékletet jelzi...leszedtem az everestet is de akkor se tudtam vele mit kezdeni(everestben szépen jelzi a hőfokokat) Mit tegyek? :U

(#13143) atesss válasza FullGas (#13142) üzenetére


atesss
addikt

Everestben be kell kapcsolni, hogy az adatokat továbbítsa külső programok felé is, "Külső alkalmazások" menüpont.
Van ez a két "Szenzor értékek írása..." is, az nem tudom pontosan mihez kell. :F
Nekem megy a "Megosztott memória engedélyezése"-vel is.
(Bár itt régebbi everest van fent a lenti gépen, lehet az újabbaknál változott valami.)

(#13144) FullGas válasza atesss (#13143) üzenetére


FullGas
aktív tag

Sikerült!!! :DD

Köszönöm a gyors választ és a segítséget :R

(#13145) feco0


feco0
csendes tag

Hali

Olyan programot keresek amivel tudom korlátozni egyes felhasználók merevlemezhez, vagy partícióhoz való hozzáférését. Konkrétan azt szeretném elérni h az egyik felhasználó ne lássan a gépben lévő egyik merevlemezt.

Üdv. Fecó

Sosem gondoltam volna, hogy a bank egy vidám munkahely. Elõször csak kedvesen mosolyogtak, aztán mikor meghallották mennyi hitelt szeretnék felvenni, kitört a röhögés. . .

(#13146) cigam válasza feco0 (#13145) üzenetére


cigam
félisten

Adott usernek vedd le az olvasás jogát az "elrejteni" kívánt meghajtóról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13147) feco0 válasza cigam (#13146) üzenetére


feco0
csendes tag

Hol tudom ezt megtenni, nem találtam.

Sosem gondoltam volna, hogy a bank egy vidám munkahely. Elõször csak kedvesen mosolyogtak, aztán mikor meghallották mennyi hitelt szeretnék felvenni, kitört a röhögés. . .

(#13148) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Helló!

Beteszem ide is, mert itt nagyobb az aktivitás.

VPN progit keresnék, leírással, kezdőknek. Bővebben

(#13149) cigam válasza Garffi (#13104) üzenetére


cigam
félisten

Truecrypt. Készítesz egy 4GB-os image fájlt.

Az image fájlt kiírod lemezre a truecrypt-el 1ütt. Akárhova elviheted, és csak a jelszó ismeretében tudod elolvasni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13150) cigam válasza feco0 (#13147) üzenetére


cigam
félisten

Milyen oprendszer? Pl. windows esetén jobklikk a meghajtóra, és a biztonság fülön beállítod, hogy adott usernek tíltsa meg az olvasást. (XP home esetén csak csökkentett módban indítva érhető el a biztonság fül)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.