Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) ArchElf válasza STC Speed (#13900) üzenetére


ArchElf
addikt

csekk disz áut

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13902) ArchElf válasza Horka1 (#13899) üzenetére


ArchElf
addikt

System Recovery. XP, Vista, W7

Persze kézzel is meg lehet "heggeszteni", de miért tennéd:
System Restore könyvtáron:
Take Ownership - Rendszergazdák
Full jog hozzáadása - Rendszergazdák
Alkönyvtárakba belépkedni és agyatlanul törölni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13903) STC Speed válasza ArchElf (#13901) üzenetére


STC Speed
őstag

Szia!

Köszönöm a linket,feltelepítettem a rivatunert+ realtempet,hogyan tudom előhozni játék alatt a diagnosztikát?

(#13904) popp válasza kraftxld (#13898) üzenetére


popp
tag

Leválasztottam 2 GB-ot az adat meghajtóról, de a "extend volume" nem aktiválható a win7-es partíciónál. :F Miként tudnám akkor hozzáfűzni?
Köszi!

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#13905) Horka1 válasza ArchElf (#13902) üzenetére


Horka1
tag

A rendszer visszaállítás nem jó. Az visszaállítja a rendszert :DDD
Csak a szabad helyet akarom felszabadítani, amit most még is foglaltnak mutat!
Csináltam töredezettségmentesítést, kitakarítottam a szemetet, a registryt.
3 gigának elő kéne kerülni, hirtelen felindulásból.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#13906) Jarod1 válasza Horka1 (#13905) üzenetére


Jarod1
addikt

nem a rejtett partíciót töröltél? hddadministrator kitakarít..

(#13907) ArchElf válasza Horka1 (#13905) üzenetére


ArchElf
addikt

Őőő, úgy értettem kapcsold ki a meghajtón a rendszervisszaállítást, mert az menti el a törölt fájlokat...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13908) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

kellene egy ingyenes program, ami méri az aznapi internet fel / le töltés idejét és adatforgalmát. A lényeg, hogy lehessen nullázni, elindítani, megállítani.

(#13909) kraftxld válasza popp (#13904) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az adat meghajtó elejéről kell leváltasztani, most így fejből nem vágom, hogy a Win7-nél lehet-e szabályozni, hogy honnan szedje le,
Ha nem megy akkor mondjuk ezzel is megpróbálhatod: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13910) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv,

Keresnék ingyenes tűzfal és vírusirtót egyben, mint pl az eset smart security,hogy nem két külön progi, hanem egyben a kettő. Win 7 alá kéne és ingyenes legyen. Ötletek?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13911) Dluinet válasza V.Stryker (#13910) üzenetére


Dluinet
nagyúr

MSE
Jó és hülyebiztos, ráadásul ingyenes.
vagy itt kérdezd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13912) V.Stryker válasza Dluinet (#13911) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

hogy érted,hogy hülyebiztos?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13913) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#13912) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem arra, hogy fel kell telepíteni, aztán működik. :DDD Nem kell hozzá semmilyen informatikai ismeret, nem kell agyonkonfigolni, hanem teszi a dolgát egyszerűen.
Szóval "hülyebiztos" = Nagyon felhasználóbarát. :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13914) Dluinet válasza V.Stryker (#13912) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagyon egyszerű a kezelése.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13915) V.Stryker válasza Fire/SOUL/CD (#13913) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Oké, köszi. Már értem. A hülye biztos fogja tudni kezelni. :D Na, fel is tettem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13916) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#13915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Na, fel is tettem." :DDD
Arra azért felhívnám a figyelmed, hogy az MSE-ben nincs tűzfal, szóval az nem 2 in 1, tehát kell fal, ami lehet a W7 fala is akár. Ingyenesben egy szoftver ismeretes, amiben "minden" van, az pedig a Comodo Internet Security. Azonban ez már nem a "hülyebiztos" kategória, kell hozzá valamennyi ismeret, hogy a kérdésekre helyesen válaszolj. Van topicja.
(Mert a fala az egyik legjobb, de mint minden jó fal, kérdezget)

Én amit telepítek sokat, az Avira 10 Free + PC Tools Free tűzfal(én Comodo tűzfallal használom az Avira-t)

Ezt még átolvashatod
Ingyenes jó falak (ha nem a Win fala mellett döntenél és kipróbálnád esetleg őket):
Comodo Free FW
PC Tools FW Plus Free
Online Armor Free FW (x64-et nem támogat)
Outpost Free FW
ZoneAlarm Free FW (Daemon Tolls-al összeakad)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13917) V.Stryker válasza Fire/SOUL/CD (#13916) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Eddig volt Comodo tűzfal meg AVG, de valahogy idegelt,hogy annyi szar megy...bezzeg a melós notin a linux alatt nincs szívás ilyennel. Marad ez a windowsos nyavaja, mellé meg a windowsos tűzfal. :)

MOst abban kérnék segítséget,hogy hogy a viharban kell használni a dvd shrinket? betöltöm a dvd-t és az extrákat letörölném, de nincs törlés meg ilyenek, akkor hogy? vagy valami más progi amivel az extrákat el lehet távolítani? :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13918) Dluinet válasza Fire/SOUL/CD (#13916) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem használja csak a W7 falát, otthonra tökéletes védelmet nyújt.
Egy napon nem lehet említeni az XP tűzfalával.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13919) Dluinet válasza V.Stryker (#13917) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dvd shrink hogyan

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13920) V.Stryker válasza V.Stryker (#13917) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már megvan, a google a barátom és utána olvastam, csak lejárt az időlimit. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13921) Drughi válasza Drughi (#13908) üzenetére


Drughi
addikt

valaki tud segíteni?

(#13922) brd válasza Drughi (#13908) üzenetére


brd
nagyúr

NetMeter. Külön nincs benne mérés indul/mérés állj gomb, de ha fut, akkor mér, ha nem fut, akkor nem mér. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#13923) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!
Volt anno egy progi, az volt a lényeg, hogy beszéltél a mikrofonba, és átalakította a hangod valami másra... Nem jut eszembe a neve...
Köszönettel annak aki tudja!
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13924) WonderCSabo válasza ko9 (#13923) üzenetére


WonderCSabo
félisten

av voice changer

(#13925) ko9 válasza WonderCSabo (#13924) üzenetére


ko9
addikt

Azaz!
Köszöntem szépen!!! :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13926) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Xp-hez keresek valami igen jó equalizer programot, ami külső, windows szinten működik.
thx

free your mind

(#13927) Dluinet válasza Jazz (#13926) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hangkártya szoftvere tartalmazza.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13928) Jazz válasza Dluinet (#13927) üzenetére


Jazz
veterán

:F :F

Továbbra is, a Kérdés:
Xp-hez keresek valami Igen Jó equalizer programot, ami Külső, windows szinten működik.

thx 4 all

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13929) kraftxld válasza Jazz (#13928) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Továbbra is.. milyen hangkártyád van?

Amúgy: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13930) cigam válasza Jazz (#13926) üzenetére


cigam
félisten

Mijazhogy külső? Meghogy windows szinten működik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13931) Jazz válasza kraftxld (#13929) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem nincs hangkártyám.
Az elötted lévő választ meg nem értettem, és nem akartam hogy rossz irányba terelődjön a téma. (Tudom vannak hangkártyák, amikhez jár gyári általában gagyi EQ, ami működik kizárólag azzal a hangkártyával. A kérdésben meg egy progi kellett ami lefedi az "igen jó" kategóriát (sok csatornás finom szabályozós, stb. progi. (azaz különálló software) )
Köszi a linket, kipróbálom, jónak tűnik. Segített a név is, egy ilyet is találtam: Graphic Equalizer Studio 2010.

cigam: Pl. egy zeneljeátszó EQ-ja belső eq, mert csak azon a progin belül lejátszott hangokat keveri. A külső ennek az ellentettje.

free your mind

(#13932) #65675776 válasza cigam (#13930) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább azt kérdezném mi az az EQ? (Tudom mi az, csak nem értem mi szükség rá.)

Jazz: Hogy a szavaiddal éljek: "Gagyi" hangeszközökön a csúcsminőségű EQ sem segít. Ugyan úgy "gagyi" lesz a hangzás (pontosabban még "gagyibb"). Normális eszközöket kell venni, és akkor nem kell EQ.

(#13933) kraftxld válasza Jazz (#13931) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nincs hangkartyad akkor minek EQ? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13934) abtones


abtones
csendes tag

Sziasztok!

3db DVD 8 cm-es lemezt szeretnék átmásolni 1db 12cm-esre. Milyen ingyenes programot tudnátok ajánlani hozzá? Az adat a 8cm-es DVD-n normál DVD formátum, kamera írta rá.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#13935) kraftxld válasza abtones (#13934) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az a baj, hogy a kamera nem a DVD olvasók által megemészhető formátumban írnak a lemezre (legalábbis kb 3 éve mikor ilyen lemez járt nálam akkor nem olyan volt), anno valami Roxio progival csináltam meg, de ha van Win7-es gép a környéken egy próbát megér a Windows DVD maker.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13936) cigam válasza abtones (#13934) üzenetére


cigam
félisten

Ha normál DVDformátum, akkor nyisd meg avidemux-al, és normál stream copy-val másol ki lemezre 1enként. Fontos a stream copy, mert így nem fogja újrakódoloni, és ezért gyors is lesz.
Ezután a lemezremásolt videókat kedvenc dvd író programoddal kiírod 1 lemezre. (Márha elférnek 1 lemezen) Arra is figyelj, hogy van amelyik képes "röptében" újrakódolni írás elött hogy kiférjen a lemezre. Persze te tudod melyik a fontosabb, hogy maradjon a minőség, vagy kiférjen egy lemezre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13937) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv. Lenne egy hatalmas kérdésem.

Szeretnék youtube-ra feltölteni egy két jó minőségű, de még is nem túl méretes GAMEPLAY videót.

Addig oké, hogy felveszem FRAPS-al, de az valami orbitális méretű file lesz, bár a minősége megkérdőjelezhetetlen. Bármivel átalakítom rossz, pixeles lesz a minősége, gondolom azért mert hatalmas a mérete a bemeneti file-nak. Hiába a 4-5000 kb/s video bit rate, és a nagy felbontású (1280x720, vagy 1920x1050) nm az igazi, ráadásul 3-400Mb a kimeneti file, amit youtube-ra feltölteni egy nap is nálam.

Tehát ne legyen nagyobb egy 5-6 perces videó 150MB-nál, és élvezhető szép képe legyen 720p-ben.

Mit ajánlotok, szerintem a felvevő progit kellene kicserélnem. :U

[ Szerkesztve ]

(#13938) Fire/SOUL/CD válasza tzsolesz (#13937) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

OOps, hüleséget írtam... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13939) Steve-0 válasza tzsolesz (#13937) üzenetére


Steve-0
őstag

Handbrake programmal próbálkoztál már?

üdv.

(#13940) tzsolesz válasza Steve-0 (#13939) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Még nem. Mi az? :)

(#13941) Jazz válasza #65675776 (#13932) üzenetére


Jazz
veterán

Ki mondta hogy gagyi rendszerbe kell, és abból a célból hogy a nemlétező gagyi hangzást feljavítsa?? :)

kraftxld: talán mert máshol lesz használva? ;)

Amúgy sajnos nem működik a progi. Hiába állítom be outputot semmit nem reagál. Még "pipákkal" sem jelzi hogy mit választottam ki a menüben. Olyan mintha bug-os lenne :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13942) ollie válasza tzsolesz (#13937) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ekkora méretben nem lehet normális minőséget produkálni 150MB-n. Ha 1280x720-as felbontásban veszel fel, és 150MB méretbe akarod elmenteni, az azt jelenti, hogy a bitrate kb 4000 lesz (kbit/s). Ez annyit tesz, hogy 1 képkockára 133 kbit jut (30 fps esetén), vagyis 16-17 kByte méretű lesz egy képkocka, ami extrém kicsi (gondolj bele milyen minőségű egy 1280x720-as jpeg kép, ami csak 16 kB). Vagy drasztikusan kell csökkentened a felbontást, vagy drasztikusan kell növelned a bitrate-et (de leginkább egyszerre mindkettőt).

Legalább a tizedére kell csökkentened a felbontást, hogy élvezhető legyen az 5 perces video minősége ekkora méretben (150MB), de még akkor sem lenne jó a minőség, csak tűrhető.

[ Szerkesztve ]

***

(#13943) kraftxld válasza Jazz (#13941) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor venni kell egy tisztességes hangkártyát, amihez adnak EQ programot. Ennyi :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13944) Steve-0 válasza tzsolesz (#13940) üzenetére


Steve-0
őstag

Konvertáló program X264-el dolgozik, pl.: egy teljes hosszúságú 720p-s filmet 550 MB-ra betömörítve még mindig szép képet ad.

A programban be lehet állítani a kimeneti fájl kívánt méretét.

[ Szerkesztve ]

(#13945) kraftxld válasza ollie (#13942) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát nem tudom, annyira nem vagyok penge videokódolás témában, de épp most van itt a vinyómon egy 40 perces 720p-s videó elég fasza minőségben, és ez 900 mega. Tehát 6,67 perc jönn ki belőle 150 megából.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13946) Jazz válasza tzsolesz (#13937) üzenetére


Jazz
veterán

Fraps-ot felejtsd el. Helyette Pl. HyperCam, egy külső Encoderrel, pl. DiviX Pro 7 akármi. Ha ez a kettő fennt van, a HyperCam-ban tudsz állítani külső encodert (divix Pro), Encoderben meg (divix) tudod állítani a tömörítés hatásfokát, felbontást, kódoló eljárást, bit rate-et, mindent. Tökély.
Főleg ha game-ből veszel fel, és nem akarod hogy túlságosan leterhelje a CPU-t a valósidejű kódolás, egyszerűen csökkented a tömörítés "tökéletességét", eredményként sokkal kevesebb Cpu, és kicsit "zajosabb" képminőség.
Mindezt teheted úgy, hogy közben látod, hogy az adott +1% tömörítés hatásfok, vagy bit ráta hogy befolyásolná a CPU használatot, a kimeneti file méretet...stb.
De van lehetőség uncompressed-re is, aztán te utólag 20 menetes akármivel végigmehetsz rajta, ha akarsz. De high resolution uc felvételt kétlem hogy bírna a vinyód :)

kraftxld: nagyon tisztességes a hangkártya, köszöni szépen :) (studio, nem tudom a pontos típusát) Te akkor lecseréled pl. a csúcs plextor blu ray íród, mert nem adnak hozzá profi író programot? :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13947) pethYeti


pethYeti
addikt

Hali.

A következőt szeretném megejteni a gépemmel. Szeretnék egy teljes rendszer partíció mentést csinálni, úgy hogy azt egy esetleges probléma esetén gond nélkül vissza tudjam állítani.

Most ez a partíció 20 gb-t nyom, és jó lenne kicsit összetömöríteni. Az is jó megoldás lenne hogy nem bootolható formába mentse el és úgy rakja helyre mert akkor ugye muszáj kiírni hanem hogy egy másik gépen tárolnám, ás amint szükség lenne rá, gyorsan újra telepíteném a win 7-et felraknám az adott programot ami ezt a képet visszaállítja.

Köszi!

(#13948) kraftxld válasza pethYeti (#13947) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt épp a gyári windows backup is tudja win7 alatt :)
Amúgy ha az nem jó akkor Macrium Reflect.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13949) pethYeti válasza kraftxld (#13948) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen láttam, csak MS termék is tudjuk mindig van jobb, nála, de ha ezt a feladatot tökéletesen megoldja az is jó lenne:) Akkor elvileg az is teljes mentést csinál a meghajtóról?

(#13950) kraftxld válasza pethYeti (#13949) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a Win7-ben már teljes image mentést csinál egy VHD file-ba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.