Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Rick4 válasza Cthulhu Dawn (#14248) üzenetére


Rick4
félisten

Itt van még pár vélemény az olcsóbb cuccokról: [link] meg egy kis méregzsákot is találtam: [link] [link] szóval 10K-100K között azért van jópár versenyző, amiben komoly hardver csücsül. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14252) Gsx-rr válasza Rick4 (#14250) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Amugy nem ertem a Syno-kon miert nem megy a Plex ,mikor egy Qnap 212p-n pl tökéletesen fut.

(#14253) Cthulhu Dawn válasza Rick4 (#14251) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát ha csak nem mérföldekkel okosabb/erősebb az a Qnap a Synology-nál akkor felejtős, mert van itthon elfekvőben egy terrás vinyó amit hozzácsapnék egy 2-3 terráshoz, ezért kell a 2 fiók. Nyilván azért túlélném egyel is, de az 50-es árkategória fölé már semmiképp nem mennék :B .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14254) Rick4 válasza Gsx-rr (#14252) üzenetére


Rick4
félisten

Leginkább azért, mert a plex egyik alapfunkciója a transzkódolás. Az meg ugye teljesen nyilvánvaló, hogy egy 50K-s syno egy 25K-s bármi mással egyezik meg hardveresen, tehát az 50K-s syno-k nem is ismerik ezt a funkciót, hardveresen nem képesek rá. Nekem leginkább ez a bajom a synoval, a telefonok komolyabb képességekkel bírnak, mint itt az alsó 2-3 modell.

Cthulhu Dawn:

Sokan az adatbiztonságra mennek rá a több vinyóval, pedig én nem sok értelmét látom megkettőzni a merevlemezek számát, egyrészt egy 3TB-os árban is kevesebb, mint 2+1, zajban, fogyasztásban szintén. Ha meg kevés, nagyobbat is lehet venni. Nekem 1 db 3TB-os van betéve, eszembe nem jutna még egy, főleg hogy az egész nap forogjon.... Tönkremehet ettől is, villámot, túlfeszt, bármit kaphat, ugyanúgy vége lesz az egyiknek is, mint a másiknak is, ha egymás mellett vannak...
Ami van, arra heti szintem mentek, aztán elpakolom a fiókba.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14255) Slowman válasza Gsx-rr (#14252) üzenetére


Slowman
aktív tag

Az általad említett Qnap-et is néztem, de 4 hsz volt a Qnap topicban így kevés volt hozzá a bizalma árban meg majdnem ott van mint a Syno. Már kezdtem a DS215j mellett dönteni, de ez most újra elbizonytalanított. Jobb választás a 212p? A Synologyc Live Demo-ban megtaláltam a telepíthető app-ok között a Plex-et de akkor csak felsőbb kategóriás cuccon fog működni?

(#14256) Rick4 válasza Slowman (#14255) üzenetére


Rick4
félisten

Ott fog működni, ahol a proci tudja a hardveres transzkódolást. Gondold el, mikor egy 1080p-s br ripet le kell röptében kódolni pl 96 kbps-re, és mellette megy 100+ torrent, webszerver, két kamerával a biztonsági központ, meg még ez-az. egy 800MHz-en futó proci nem fog neked ilyet csinálni, ott egy webes felület megnyitása, meg a kattingatás is 30% prociterheléssel jár.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14257) Gsx-rr válasza Rick4 (#14254) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Azonos aru Qnap-hoz hasonlitottam! A 212p is 50.000.-
Transzkodolas reszet nem is ertem.
Ki akar otthon tabletten ,telefonon filmet nezni?
Nekem tv-vel tokeletes!

(#14258) Rick4 válasza Gsx-rr (#14257) üzenetére


Rick4
félisten

Ha azonos az ára, akkor nyilván ugyanannyiba kerül, csak épp a hardveres képességek nem lesznek ugyanazok. A plex egyik alapfunkciója a transzkódolás, ezért egy bizonyos képesség kell a plex használatához, ezt el kell fogadni. Amúgy nem kötelező ezt használni, van másik alternatíva. De addig, amíg itt két készülék összekapcsolása annyiból áll, hogy mindkettőn bejelentkezel ugyanazzal a felhasználó/jelszó párossal, és az eszközök látják egymást akár a bolygó két legtávolabbi pontjáról is, és teszik ezt mindenféle portforward, meg egyéb beállítás nélkül, addig ez az app elég népszerű lesz. A tévével, médialejátszóval más tészta, de a plex nem csak annyit csinál, hogy itt a filmcím, oszt nézzed, van ár okosság benne, és ugye van direct play lehetőség is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14259) Multibit válasza Gsx-rr (#14257) üzenetére


Multibit
veterán

Ki akar otthon tabletten ,telefonon filmet nezni?
Nekem tv-vel tokeletes!

Ezzel én is így vagyok.
A lányom szokott néha tableten filmet nézni, de az iPad akadás mentesen játssza a BD remuxokat.

(#14260) Gsx-rr válasza Rick4 (#14258) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem hiszem ,hogy olyan eget verő különbség lenne.

Qnap: [link]

Syno:[link]

Szerintem inkább azért ,mert a Synology a saját megoldását erőlteti az okostévékre.

(#14261) Rick4 válasza Gsx-rr (#14260) üzenetére


Rick4
félisten

A syno ára 30%-kal több, mint a qnap-é, tehát nem tudom, van-e értelme összehasonítani őket, de hogy a syno mit erőltet az okostévékre, azt nem tudom, igazából nem is értem amit írtál.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14262) Slowman válasza Gsx-rr (#14260) üzenetére


Slowman
aktív tag

A legszembetűnőbb a 2x800MHz ill. 1,6GHz. Kérdés melyik az erősebb a gyakorlatban?

(#14263) gbors válasza Slowman (#14262) üzenetére


gbors
nagyúr

A Syno-ban lévő Armada jóval gyorsabb clock2clock, mint a QNAP-ban lévő Kirkwood.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14264) Gsx-rr válasza Rick4 (#14261) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem 1 árban vannak az én Qnap-om is 52.000.- volt.
Azért is van értelme ,mert a kérdés az az ,hogy miért nincs a kb azonos kategóriájú Syno Nas-okon ,meg a drágabbakon se a Play kivételével Plex.

Azt ,hogy mit erőltet okostévére azt a Samsung tv-ken futó Ds Video alkalmazásra értettem ami hasonló mint a Plex.
[link]

gbors: Akkor még mindig nincs magyarázat arra ,ha erősebb akkor miért nem fut a Plex rajtuk. Valószínű a Synology egyszerűen nem akarja.

[ Szerkesztve ]

(#14265) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Na most kicsit összezavarodtam, mert utóbbi pár hozzászólásban jó pár NAS említésre került. Zyxelről igazából letettem, mert ha csak az androidos tapasztalataimra hagyatkozom mókolás terén, akkor az olyan dolgoknak a 90%-a szar, később meg nem akarom megbánni, hogy miért nem vettem a jobb Synology/Qnap-ot. 40-50 körül melyikre mondjátok akkor, hogy best-buy, ha a két fiók nem létszükség.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14266) Gsx-rr válasza Cthulhu Dawn (#14265) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mindketto 2 fiokos! :)

(#14267) Cthulhu Dawn válasza Gsx-rr (#14266) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

A TS-121 nem.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14268) gbors válasza Cthulhu Dawn (#14267) üzenetére


gbors
nagyúr

A 212P viszont igen, olcsóbban. A 121 moar powa', ez nem tudom, mennyire fontos, viszont az sosem hátrány, ha van még egy disknek hely.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14269) berbatov2


berbatov2
senior tag

Pár hónapja vettem egy synology 115j-t. Azon kívül, hogy nem használok rajta semmilyen funkciót, pont azt az egyet amiért vettem ( igen itt én hibáztam nem kérdeztem rá ) nem tudja maradéktalanul. Kb stabilan 50 megabittel tud letölteni és így nem tudom kihasználni a 120-as netet.
Előrelépés lenne a ds115 ebből a szempontból?
Amennyiben nem tudnátok ajánlani esetleg valami mást?
Keret: Mondjuk jó esetben el tudom adni a 115j-t 25-ért, még ugyanennyit hozzá tudnék rakni!

(#14270) Cthulhu Dawn válasza gbors (#14268) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Akkor inkább a Qnap a jobb vétel (főleg, hogy 10k-val olcsóbb is) ? Mobil appok mennyire használhatóak, ahogy olvastam review-ok Synologynál pozitívabbak.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#14271) Gsx-rr válasza Cthulhu Dawn (#14270) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam minden tökéletesen működik. Chromecast is tökéletesen lejátszik róla mindent.

(#14272) gbors válasza Cthulhu Dawn (#14270) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezt sajnos nem tudom, QNAP-ot sosem használtam. Csábító a 212P, árban félúton van a Zyxel 325v2 és a Syno DS215J között, teljesítményben az előbbivel egyenértékű, szoftverben pedig - elvileg - hasonló az utóbbihoz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14273) Gsx-rr válasza gbors (#14272) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én csak annyit tudok mondani róla ,hogy észre se veszem igazából hogy van !

Ezt úgy értem ,hogy egyszer bekonfigoltam és azóta teszi a dolgát. Minden eszköz tökéletesen együttműködik vele. Be se kell lépnem a felületére.

(#14274) Rick4 válasza Gsx-rr (#14264) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg nem tudtam mennyi, így utánanéztem. A valóságban ha ma vagy holnap reggel syno-t akarsz venni, a másik árához tegyél hozzá +30%-ot. Se a múlt heti árakkal nem vagyok tisztában, se a két héttel ezelőttiekkel sem, most néztem, de engem nem is érdekel igazán, hogy amikor te vetted, mennyi volt. ;)

Amúgy most jött egy plex frissítés, érdemes rápróbálni, indul-e: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14275) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

vásároltam egy q1900-as alapokon nyugvó minipc-t, amit NAS-ként szeretnék használni 2x2TB WD társaságában.

milyen oprendszerrel próbálkozzak? olvastam az xpenology kezdeményezésről, freenasról.. nas4free...openmediavault

melyik a legmegbízhatóbb szerintetek?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#14276) fogtunder válasza mandju (#14275) üzenetére


fogtunder
nagyúr

röviden kezdésnek általában OMV vagy Xpenology, hosszabban pedig olvass/keress vissza, nem olyan rég volt szó erről több alkalommal is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14277) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok.

Régóta tervezgetem, hogy kellene egy NAS, lehet belevágok a témába.
Zyxel, és WD mycloudot nézegettem egyelőre, amennyire látom ezek megfelelnének a felhasználásnak.

Az igények:
Olcsó: max 15-20k
Csendes: Lehet ventilátoros is, de akkor lehessen ~3 m-re aludni mellette
Torrent: Nem akarom letölteni a fél internetet, elég ha egyszerre pár torrent tud futni.

Igazából egyelőre ennyit szedtem össze, amennyire látom, már mind képes relatíve normális sebességgel írni/olvasni.

Egy konkrét kérdés: Most van egy WD Green 1TB winyóm, ezt bele tudom rakni így, a rajta lévő adatokkal egy új NAS-ba, vagy mindenképpen formázni kell előtte?

Előre is köszönöm a válaszokat

Peti

...Szeretem leracsniztatni...

(#14278) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok,

NAS-ról akarok filmet nézni viszont ez esetben, hogy ne fogja a hálózatot kábelről!

Létezik olyan NAS, amin van HDMI kimenet és valami hang kimenet is (nem tudom msot épp melyik a legújabb szabvány.)

A lényeg annyi, hogy egy LCD LED TV-re lesz kötve a hang meg erősítőre!

Egyéb kritériumok:

- 2 HDD
- alacsony fogyasztás
- halk
- USB 3.0 legalább 1

Mit ajánlotok?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#14279) gbors válasza Pete55555 (#14277) üzenetére


gbors
nagyúr

Csak torrentre akarod használni? Ha nem, akkor írd meg, még mire - valószínűleg mind az olcsóbb Zyxelek, mind a MyCloudok tudnak eleget, de biztos, ami biztos.

15-20k között Zyxelből jelenleg a 310S van, ill. a 320S is be szokott néha esni 20k alá (de az igazán ajánlott a 325v2, az most 27-28k körül van). A belső HDD-t mindenképpen formázza, ez nem megúszható.
A WD MyCloud viszont csak HDD-vel együtt van, és 2TB-tal jelenleg 40k-tól indul.

Alvás: toleranciától függ, de vedd figyelembe, hogy ha maga a NAS hangtalan is (pl. MyCloud), a HDD-nek akkor is van hangja, ráadásul a ventillátor egyenletes zaja helyett random.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14280) Pete55555 válasza gbors (#14279) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem csak torrentre, közben eszembe jutott, később vennék majd egy TV-t is, ami a NAS-ról játszaná le a filmet/sorozatot. Ehhez gondolom inkább a TV részéről lesz követelménye. Vagy jobb inkább venni egy médialejátszót ilyen célra ?

Torrent futna rajta, de nem sok, (Zyxel látom 8 szálat kezel max, az elég is.) illetve a fent említett lejátszás, esetleg fájlok elérése, ha nem vagyok otthon, de ez már tényleg plusz dolog.

Közben láttam, hogy a WD-nek elég borsos ára van, így ez kiesett, HDD-m amúgy is van, 1Tb bőven elég.

...Szeretem leracsniztatni...

(#14281) Multibit válasza Pete55555 (#14280) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol (itt, vagy más típus specifikus NAS topicban), láthatod, hogy többen bánták utólag, hogy gyenge vasat vettek. Az out-of-box NAS-ok egyébként sem az acélos harverről nevezetesek. Gyűjts inkább egy Zyxel NSA325v2-re, ne maradj a legolcsóbb egy lemezesnél!

Zyxel látom 8 szálat kezel max
Ez legfeljebb a beépített torrent kliensre igaz, amit amúgy mindenki lecserél egy Transmission-re.

Ha nem zavarnak a tévék lejátszóinak hiányosságai, akkor maradhatsz a tévénél. Nagyobb igények esetén kellhet a mediaplayer.

(#14282) Patice válasza spe88 (#14278) üzenetére


Patice
nagyúr

Asustor AS-202TE

vagy

QNAP TS-251, 251c esetleg QNAP HS-251.

A HDMI-t pont arra találták ki, hogy egy kábelen menjen a kép és a hang. Ezeken az eszközökön nem lesz külön digit. hangkimenet, csak egy HDMI!

Ha van affinitásod hozzá, akkor épített géppel is megoldható az igényed és akkor lenne pl. alaplapi optikai kimeneted a hanghoz és HDMI a képhez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14283) spe88 válasza Patice (#14282) üzenetére


spe88
senior tag

hmm... látszik, hogy pár évet kihagytam! :)

és az úgy megoldható, akkor hogy a jelet megkapja HDMI-n keresztül a TV és kiküldi az erősítőre! Gondolom az nem probléma. Aztán ha nem hangcuccról akarom hajtani, akkor a TV távirányítóval visszaállítom, hogy ne küldje ki a jelet és csak a saját hangszórójával menjen!

Amúgy, amik HDMI-sek mind ilyen 80-100 körül vannak? :/ Elég húzós, reménykedtem, hogy megúszom 40-50-ből!

Az építgetős móka kb. mennyibe fájna?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#14284) Patice válasza spe88 (#14283) üzenetére


Patice
nagyúr

Az már csak a TV-től függ, hogy a HDMI-n kapott anyag hangját ki tudja-e küldeni változatlanul pl. optikán. Talán újabb TV-k már tudják ezt. Régebbiek jellemzően nem.

Igen, a HDMI-sek ennyibe fájnak.

Építgetős móka lenne meg 40-50-ből (szűken) lemezek nélkül persze.

(Építés: pl. J1900-as Intel vagy Q5000-es AMD-s integrált procis mini-ITX lapok alkalmasak ilyen feladatra.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14285) Multibit válasza spe88 (#14283) üzenetére


Multibit
veterán

Amúgy, amik HDMI-sek mind ilyen 80-100 körül vannak? :/ Elég húzós, reménykedtem, hogy megúszom 40-50-ből!
:))
Örülj neki, hogy ennyiért már lehet kapni! Korábban még drágábbak voltak, ha voltak egyáltalán. Nem jellemző (nem általános) szolgáltatás a HDMI kimenet egy NAS-on. Egészen egyszerűen nem arra való (nem media lejátszásra). A lejátszást tévével, mediaplayerrel, tablettel, stb. szokták megoldani. A NAS adattárolásra van kitalálva.

(#14286) gbors válasza Multibit (#14281) üzenetére


gbors
nagyúr

Ehhez azért annyit hozzáfűznék, hogy van, aki bánja, de van olyan is, aki nem - nekem pl. bőven elég a Syno DS115J, pedig az aztán tényleg nem egy űrrakéta :)
A Zyxelnél a viszonylag komoly áringadozás is nehezíti a döntést - most pl. relatíve drága a 310S és olcsó a 325v2, csak 10e pénz a különbség. 2-3 hónapja 17-18e volt a difi.

Pete55555 (#14280): a TV-k általában DLNA klienssel rendelkeznek, ehhez a legtöbb NAS-ban van szerver, tehát fogod tudni használni direktben. Szerintem próbáld ki a TV-vel, és utána gondolkozz el, van-e szükséged médiaplayerre.
A távoli elérés már szoftveres kérdés, teljesítményigénye nem jelentős. Azt sajna nem tudom, milyen a Zyxelben, de mások biztosan tudnak nyilatkozni, vagy nézz körbe a Zyxel topikban (ld. Összefoglaló :) ).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14287) spe88 válasza Patice (#14284) üzenetére


spe88
senior tag

Lesz egy Router rákötve a NAS-ra, ami a gigabites sebességet is tudja wifin!
Ha wifin kiküldöm a jelet TV-re, akkor az megoldható? Ha igen milyen minőségromlás érzékelhető a képen vagy hangon?

FullHD tömörített filmeket, olykor Blu-Ray-t néznék a TV-n!

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#14288) Multibit válasza spe88 (#14287) üzenetére


Multibit
veterán

ami a gigabites sebességet is tudja wifin!
:Y
Kíváncsi lennék melyik az a router/kliens páros, ami ezt a gyakorlatban tudja ;]
Egyébként meg járj utána jobban ezeknek a dolgoknak, mert úgy látom, nagy a zűrzavar nálad ezügyben!

(#14289) Tonyk válasza spe88 (#14287) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha igen milyen minőségromlás érzékelhető a képen vagy hangon?"

Nem minőségromlás, hanem hang és a kép meg-megállása tapasztalható (már amennyiben ez nem nevezhető minőségromlásnak.) a wifi-t befolyásoló (távolság, zaj, falazat, födém, stb) tényezők függvényében. + Lehet neked csillió gigabites wifid, ha a tv-ben csak g-s wifi van.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14290) spe88 válasza Tonyk (#14289) üzenetére


spe88
senior tag

Jah azt vágom, hogy ha a TV nem tudja a nagy forgalmat fogadni wifin akkor kuka az egész. Amúgy azt, hogy a gyakorlatban tudja-e a router, azt én sem próbáltam, mivel még nincs meg!

2 csatornát kezel egyszerre elvileg a 300-ast és a 867-est, tehát valamivel még több is mint Gigabit, amit tud! Elég sok ilyen router van már!

Födém stb. tisztában vagyok, hogy lefogja. A router elég közel lenne a TV-hez, akár kábellel is megoldható lenne a jeltávitel!

A lényeg, hogy legyen egy központi hely, ahol minden cuccom fent van és ne kelljen semmit kábelezgetnem!
Szóval ha van a NAS-omban az egyik HDD a filmek, hogy tudom a legolcsóbban, legegyszerűbben átvinni a jelet TV-re? Csak HDMI-s NAS-sal?

Wifi vagy LAN kábeles megoldás akkor nem játszik?
Elvileg úgy számoltam, hogy egy 40-50 GB-os Blu-ray filmet, akarok nézni, ami másfél órás, akkor kb. 10 MB/s sebességet kell garantálni, ezt nehogy már ne tudja egy gigabites router! Max. a TV nem tudja fogadni...

Nem próbálta még valaki?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#14291) Multibit válasza spe88 (#14290) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a Milyen NAS-t vegyek? topic, NAS választásban ad segítséget az érdeklődőknek. Nálad alapvető hálózatos ismeretek hiánya mutatkozik, ennek kitárgyalása, "oktatása" nem a topic feladata. Mindenestre: 2 csatornát kezel egyszerre elvileg a 300-ast és a 867-est, tehát valamivel még több is mint Gigabit, amit tud! Elég sok ilyen router van már!.
Ez az egyik tévedésed. Ezek csak linksebességek. Ráadásul a legtöbb klens esetén nem is adódnak össze! Nekem van AC routerem (mimo 2x2), hozzá AC WLAN modulom és AC USB stickem, tehát tapasztalatom is van velük. Az 500 Mbps-t sem lehet elérni velük. Optimális esetben (speciális eszközök nélkül) 300 Mbps jön össze. Persze BD lejátszáshoz ennyi is bőven elég (ha stabil). Nem is értem, miért ragaszkodsz a gigabithez.

Azt sem értem, miért kell neked HDMI-s NAS? A NAS-t és a tévét/mediaplayert a routerre kell kötni, lehetőleg UTP kábellel. Ezzel a megoldással a legstbilabb és a leggyorsabb az átvitel. Megfelelő eszközök megléte esetén gigabit közeli sebesség érhető el LAN-on belül, adatmozgatáskor. Film lejátszáskor ennek a töredéke is elég (akár BD3D lejátszásakor is). Tehát a lejátszás a routeren keresztül történik, mindegy, hogy a tévé, vagy egy mp végzi azt. Így a HDMI felesleges a NAS-on.

[ Szerkesztve ]

(#14292) spe88 válasza Multibit (#14291) üzenetére


spe88
senior tag

Valóban nem vagyok egy informatikus, más műszaki pályán mozgok. Ezért kérdeztem, ezek szerint nem a megfelelő topkban...

A segítséget köszönöm, éppen a HDMI-t akartam megúszni, szóval abszolút nincs szükségem rá, csak ezt sem vágtam, hogy a UTP-n keresztül kell a jelet kiküldeni a TV-re.
Akkor így lesz! Legalább nem kell HDMI-s NAS, ami sok 10000 Ft plusz!

Egyéb kérdéseket akkor a hálózatos topikban teszek fel!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#14293) Rick4 válasza spe88 (#14292) üzenetére


Rick4
félisten

Ha jót akarsz, veszel egy sima nast ami adatot tárol, és a hálózaton bonyolítja a tevékenységét, és veszel egy raspberry pi-t, openelec-kel, rádugod a tévére ész kész is a dolog mindkét vége.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14294) Tonyk válasza spe88 (#14292) üzenetére


Tonyk
veterán

A nasról nem jelet viszel, hanem adatot, már ha van LAN csatlakozó a tv-n és van a tv-ben médialejátszó.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#14295) spe88 válasza Tonyk (#14294) üzenetére


spe88
senior tag

igen-igen úgy értettem, olyat veszek, amin van SMART meg LAN csatlakozó akkor. A kérdés, hogy egy BR filmet az UTP kébel át tud vinni gond nélkül, de hogy a TV tudja-e kezelni ezt a tempót UTP keresztül annak még utána kell néznem...

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#14296) Multibit válasza spe88 (#14295) üzenetére


Multibit
veterán

Nem a sebességgel lesz gond! UTP-n biztos megvan a megfelelő sávszélesség. Kérdés, hogy a tévé lejátszója támogatja-e mindazt, amit szeretnél.

(#14297) Gsx-rr válasza spe88 (#14295) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam wifin is siman megy minden!

(#14298) Multibit válasza Gsx-rr (#14297) üzenetére


Multibit
veterán

Neked szerencséd van. Ez erősen környezet- és eszközfüggő. Egyébként nálam is simán átmegy bármelyik BD remux wifi-n. Mégsem szoktam ajánlani a rádiózást, mert tudom, hogy könnyen bukta lehet.

(#14299) Gsx-rr válasza Multibit (#14298) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gondolom a router eleg fontos szempont!
Mivel nekem a Nas vasarlasa elott is tokeletesen lejatszotta routerrol meg a Bd iso bol kimasolt es atnevezett m2ts-t is.

(#14300) Multibit válasza Gsx-rr (#14299) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom a router eleg fontos szempont!
Router, ellenoldal, falak száma, falak anyaga, csillagok állása, stb, stb...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.