Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Boost3er válasza kleinguru (#13650) üzenetére


Boost3er
tag

Szóval akkor még az is kivitelezhető lenne, hogy ne keljen lehúzni az emeletről kábelt, mert a wifin is menni tud szaggatásmentesen?

(#13652) kleinguru válasza Boost3er (#13651) üzenetére


kleinguru
addikt

Semmiképp ne spórolj a kábelen nyugodt élet titka:K

megjegyzem ki kell próbálni, nem reménytelen:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13653) Boost3er válasza kleinguru (#13652) üzenetére


Boost3er
tag

Nem a kábelen akarok spórolni semmi esetre sem :) Csak kicsit nehéz megoldani, hogy lehozzuk a kábelt.

Köszönöm a segítséget :)

(#13654) kleinguru válasza Boost3er (#13653) üzenetére


kleinguru
addikt

Próbáld ki, ha működik örömködés, ha nem, akkor még mindig lehet kábelezni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13655) kasee válasza Boost3er (#13647) üzenetére


kasee
aktív tag

Szia,

Egy apróhirdetési oldalon ajánlották ezt az épített NAS-t?
Hasonló ajánlatot kaptam Én is:

· speciális, dedikált intel chipsetes alaplap - ultra alacsony fogyasztású nagy teljesítményű 4 magos intel processzor, amely a legújabb intel bay-trail processzorcsaládba tartozik, kb. 1,3 x gyorsabb mint a synology 415 + ban van.
· Továbbá a synology 415 + ban lévő atom processzor fogyasztása 15 watt, az épített nasban lévő processzoré pedig 10 watt
· Az épített nasban 2/(4) GB DDR3 ram van, mely bővíthető 16 GB ig. A synology DS 415 + ban pedig 2 gb ram van és csak 4 GB-ig ővíthető.
· Az épített nason is az eredeti gyári synology rendszer fut amely természetesen ugyanúgy frissíthető, mint a synology DS 415 + on.
· 2/4 db külső USB 3-as és 2 db külső USB 2-es csatlakozó van a nason
· Természetesen Gigabit LAN van benne
· A házak mini ITX-esek, melyek kellően szellősek, és melyben egy ultra alacsony zajkibocsájtású ventillátor hűti a rendszert. (az össz zajkibocsájtás sokkal kevesebb mint a DS 415 +-é)
Mindegyiken a gyári / eredeti synology opprendszer fut, az összes szolgáltatással.

Használ valaki ilyet? Ez lenne az első NAs-om, szóval tanácstalan vagyok. Viszont jó árnak tűnik, ha valóban tud mindent amit a synology gyári nas, szoftverrel.

köszi

(#13656) xKRIPAPAx


xKRIPAPAx
csendes tag

Sziasztok.
Torrentezéshez, webszervernek és média szervernek szeretnék egy nas-t megfizethető áron. Sajnos nem volt szerencsém egyhez sem, ezért kérem a segítségetek, hogy ajánljatok olyat, ami viszonylag könnyen beállítható, megbízható és megfelel a felhasználási igényeknek.

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#13657) ruzsass válasza kasee (#13655) üzenetére


ruzsass
tag

Szia,

én is ezt használom és ettől a sráctól vettem maximálisan kielégíti az igényeimet és nagyon korrekt a srác csak ajánlani tudom.

(#13658) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata erről? DS2015xs
Szerver mellé menne storage-nak.

(#13659) Borisz76 válasza Proci85 (#13658) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS-ok fóruma

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13660) fogtunder válasza xKRIPAPAx (#13656) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a webszervert komolyan gondolod, és esetleg konvertálást is kell majd végeznie, akkor nem árt x86/x64 architektúrában gondolkodni, mondjuk egy Synology 214j jó lehet, ha nincsenek átlagon felüli igények tárhely szempontjából. van rá apache, bár én még nem próbáltam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13661) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy NAS-t, hogy google drive, dropbox stb... helyett onnan tudjam elérni az adataimat.
Én eddig nem is tudtam ,hogy van ilyen NAS cucc, csak most hallottam róla először ezért nem is értek hozzá.
Milyet javasolnátok? Windows-os nem linuxos kellene és lehetőleg 3.0-ás USB prtal.
Gondolom hdd-t meg nekem kell még külön vennem bele.

Milyet ajánlanátok és esetleg ha egy kis tájékoztatót is szívesen fogadnék.

Köszi!!

(#13662) Borisz76 válasza aftercooler (#13661) üzenetére


Borisz76
veterán

Ennél azért összetettebb a dolog.

Mire szeretnéd használni ?
- csak adattárolás
- média szerver
Mekkora tárhely kell ?
- 1 lemezes
- 2 lemezes
- 4 vagy több

Ezt olvasd el.
Synology.hu

Synology PH-s fóruma.
Synology Raid kalkulátor !
Synology ÉLŐ Demó ( kipróbálható a rendszer, a működés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13663) Gsx-rr válasza aftercooler (#13661) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Windows-os? Akkor nehéz lesz!

(#13664) aftercooler válasza Borisz76 (#13662) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, köszi !

Megnéztem mindent, tájékozódtam és kiválasztottam a megfelelőt.
Megrendelem majd fizetés után :)

Gsx-rr, most már tudom, hogy nincs operációs rendszer a NAS -en.

[ Szerkesztve ]

(#13665) Tonyk válasza aftercooler (#13664) üzenetére


Tonyk
veterán

"Gsx-rr, most már tudom, hogy nincs operációs rendszer a NAS -en."

Ezt bizony rosszul tudod!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13666) Borisz76 válasza aftercooler (#13664) üzenetére


Borisz76
veterán

Már hogy ne lenne oprendszer egy nason....

Csak nem olyan amit egy átlag ember ismer Windows XY néven ismer....

Ezek speciális operációs rendszerek kifejezetten a több HDD-s hálózatos témára kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13667) aftercooler válasza Borisz76 (#13666) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen nem linux és nem windows.

Ok.

(#13668) fogtunder válasza aftercooler (#13667) üzenetére


fogtunder
nagyúr

még ez sem így van, ezek nagyrészt valamilyen Linux kernelre épülnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13669) zarew


zarew
senior tag

Szasztok! Csak adattárolásra kellene a rendszer. Egy meghajtó, rajta a filmek,zenék stb. 4 wines gépről kell elérnem,mint hálózati meghajtót,és onnan nézni a filmet zenét stb. + wines gépről a munkahelyemről igazgatni a letöltéseket. Eddig xp, illetve win7 alatt teamviewerrel csináltam ezeket. Hátránya,hogy kicsit késett a képernyő természetesen, és néha újra kell indítani,és sok hülye program ment a háttérben amire semmi szükségem.
Ma felraktam a xpenologyt. Fél nap volt,míg az egy terányi cuccot lementettem a 2 t-ról utána leformázta a winyót,amit nem tudok ezentúl simán átrakni a többi gépembe. Dyndnns -t kellett csinálnom,hogy elérjem távolról,remélem sikerült,nem fogok tovább szívni a 2 routerem beállításával...Most usb -n keresztül töltöm rá vissza a cuccost mint hálózati meghajtókra másik gépről. Valamiért csak 6MB/sec el megy ami elfogadhatatlan. A xpenologyban próbáltam átmásolni,de miután 5 mp alatt mindent átrakott 0 mérettel,úgy is maradt.

Nyugtassatok meg,hogy megéri ,szuper rendszer ez a xpenology,mert tele van vele a hócipőm!

(#13670) <Mateus>


<Mateus>
tag

Sziasztok!

Vettem egy DS415Play típusú NAS-t, az lenne a kérdésem, hogy milyen merevlemezt vegyek hozzá, ami a samsung tv-re (lan kábelen keresztül) gond nélkül streameli a full HD-s filmet?
WD Red-en gondolkozom, de nem vagyok benne biztos, hogy elegendő-e. Illetve RAID 5-ben lesz!

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13671) Multibit válasza <Mateus> (#13670) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, az is jó. Legtöbben azt veszik.

(#13672) fogtunder válasza <Mateus> (#13670) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a WD Red erre van kitalálva, nekem is az van a szerverben 3x2TB, tudom ajánlani. ha nem 4 lemezzel kezdesz, akkor ajánlom, hogy SHR tömböt csinálj, Synonál mondjuk amúgy is ez az alapértelmezett, a 4. lemezt könnyebb lesz hozzáadni.

én ráadásul kissé paranoid voltam és különböző helyekről, pár hónap eltéréssel szedtem össze a lemezeket, hogy ne hulljon el mind valami szériahiba miatt. a redundáns tömböknél aránylag könnyen előfordulhat, hogy az egyszerre vett lemezek közül egy kiesik és az újraépítés közben kapott extra terhelés miatt magával visz még egyet. ilyenkor persze bukod a teljes tömb tartalmát. ha SHR tömböt kezdesz, ezt kényelmesen meg tudod tenni, az első lemezre már mehet adat, a másodikkal redundáns lesz, a harmadik-negyediknek a tárhelye hozzáadódik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13673) poli27


poli27
veterán

Hali

Vettem egy Synology DS115 és felraktam rá a transmissiont, de valamiért nem akar 5MB/S fölé menni a letöltés, valaki tudja miért lehet ez?

(#13675) Oldman2 válasza poli27 (#13673) üzenetére


Oldman2
veterán

Kevés az info...

Pl. sebességű milyen internet kapcsolatod van?

(#13676) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Milyen NAS-t ajánlanátok a következő feladatokra:
- torrent 24/7 (kb. 100-150 db) 120/30-as kábelnet T-s
- képek, videók tárolása (400-500 GB, másik 2 gépen is megvannak, így lehet elég volna 1 lemezes is)
- max 3 gép és kb. 5 mobil érné el, de nem folyamatosan kellene róla az adat

Scobby

(#13677) poli27 válasza Oldman2 (#13675) üzenetére


poli27
veterán

150mbit jön.

(#13678) Borisz76 válasza Scobbyka (#13676) üzenetére


Borisz76
veterán

Olyan modellt keress amiben nem ARM-es proci dolgozik.
Amiben minimum 512 MB ram van...inkább több.

Synology termékek.
Van összehasonlítási funkció is.

DS214Play-t ajánlom....bár 2 lemezes.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13679) poli27 válasza Borisz76 (#13678) üzenetére


poli27
veterán

Visszaviszem és megrendeltem helyette ezt : [link]

(#13680) Borisz76 válasza poli27 (#13679) üzenetére


Borisz76
veterán

Előtte olvasgasd kicsit a Syno fórumot.

Mostanában pont a töltögetésről folyik az eszmecsere.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13681) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
NAS építésen töröm a fejem. Szerintetek milyen rendszert érdemes használni, ami gyors, stabil és ráadásként még akár torrentre is rávehető vagy más egyébre bővítményekkel?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#13682) fogtunder válasza McSico (#13681) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a torrent annyira alap, hogy ez alapján lehetetlen megmondani, mire lenne szükséged, mert Transmission tényleg mindenre van. amiben a legnagyobb különbségek vannak:

softraid megoldások (Standard Raid szintek vs. RAID-Z, SHR, Raidlike megoldások)
milyen jellegű adatot akarsz rajta tárolni
speckó bővítmények elérhetősége (ez ugye az egyebek, ami aztán bármi lehet)
fut-e pendrive-ról, vagy kell neki egy SATA meghajtó

egyébként az esetek 95%-ában home usereknek vagy az Xpenology, vagy az OMV szokott a legjobb választás lenni. az előbbinél a támogatás hiánya lehet fájó pont, az utóbbi kissé puritánabb, több szokást igényel. mindkettő nagyon funkciógazdag, könnyen bővíthető pluginekkel.

amire érdemes lehet ránézni: Amahi, unRAID, Nas4Free, FreeNAS. valamint mindig ott van a lehetőség, hogy felhúzol egy normál/szerver linux disztrót.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13683) mandju


mandju
senior tag

sziasztok!

általános felhasználásra, 2x 2tb merevlemezzel, (torrent, 2 laptop, 2 mediaplayer kiszolgálása hd tartalommal)
melyik lenne ajánlottabb vétel?

Synology 212j
zyxel 325v2

meg szabad még venni a 2012-es synot?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#13684) McSico válasza fogtunder (#13682) üzenetére


McSico
senior tag

Kiinduló pontnak végignézem az ajánlásaidat, hátha valamelyik elnyeri a tetszésem. A freeNAS-t próbálgattam, de valahogy nem nekem találták ki. A rendszer igényéről nem is beszélve. Nem terveztem 4gigánál több ram-ot belefektetni a dologba.

Adat ügyileg minden lenne rajta, ami most 3 gépen van szétosztva, szal vegyes vágott. Onnan menne a zene film meg minden.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#13685) gbors


gbors
nagyúr

kedves topiclakók,

a modik megkértek, hogy legyek Topicgazda ebben a témában. azt gondolom, a topic megérdemelne egy jó Téma összefoglalót - ennek az összeállításában kérném a segítségeteket. csináltam egy munkablogot, akinek van kedve véleményezni vagy egyes szakaszokat megírni, ugorjon be :)

köszi előre is :R
g

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13686) flashpointer


flashpointer
őstag

Hi! Egy gyors kérdésem lenne:
Ha Wifi kapcsolattal csatlakozó NAS-ra másolok egy online játékot hogy több eszközzel is ugyanazt tudjam futtatni, pl asztali gép, laptop, akkor tapasztalok majd valami sebességbeli különbséget mint most hogy a külső winyón van és azt dugdosom különböző gépekbe és azt futtatom ? :)
Szóval a kérdés lényege az lenne hogy a kapcsolat sebessége és késleltetése elegendő-e a problémamentes futtatáshoz, illetve nem csak játék esetében hanem más programmal.

(#13687) trafipax


trafipax
tag

Üdv

Szeretném kérdezni, hogy melyik mondható stabil illetve megbízható free DDNS-nek?
Qnap TS-131 NAS hoz.

thx

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#13688) krealon válasza flashpointer (#13686) üzenetére


krealon
veterán

A WiFi-n csatlakozo NAS, az a vicc kategoria, sebesseg tekinteteben.

Egy 15 eves Cat5-os UTP kabelen minden gond nelkul atviheto kozel 100Mbit masodpercenkent. Ennek a sebessegnek az atvitelehez WiFi-n szukseges:
- minimum N300-as kapcsolat
- zajmentes, idealis kornyezet
- osszesen 2 darab kommunikalo eszkoz

Ha a fenti feltetelek nem teljesulnek, akkor az ocska Cat5 (mert mar letezik Cat5e, Cat6, stb, ami Gagabit vagy nagyobb atviteli sbesseget tesz lehetove) kabel siman lekorozi a WiFi-t.

A NAS-nak semmi szuksege mobilitasra.
Arra valo, hogy kabelre kotve be kell tenni az egyik sarokba, es meg kell feledkezni rola, hogy hova tettuk, csak a szolgaltatsait kell elveznunk. ;)

(#13689) flashpointer válasza krealon (#13688) üzenetére


flashpointer
őstag

No igen de van a családban több laptop és nem a kábelek dugdosásával szeretnék vesződni úgy hogy a ház minden részébe el kelljen juttatnom mint egy pókhálót : q
Köszi a részletes választ :)

(#13690) Multibit válasza flashpointer (#13689) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt írtad: Ha Wifi kapcsolattal csatlakozó NAS-ra másolok. Ez bárki számára azt jelenti, hogy a NAS csatlakozik wifi-n a routerhez. Ha nem így van - és csak a kliensek lógnak wifi-n -, akkor fogalmazz egyértelműen!

[ Szerkesztve ]

(#13691) krealon válasza flashpointer (#13689) üzenetére


krealon
veterán

"No igen de van a családban több laptop és nem a kábelek dugdosásával szeretnék vesződni úgy hogy a ház minden részébe el kelljen juttatnom mint egy pókhálót"

Felreertettel.
A NAS legyen feltetlenul a halozathoz UTP kabelen kotve.
Az, hogy a kliensek ezutan mar hogyan erik el a halozatot (vezeteken vagy WiFi), az mar az o sajat belugyuk.

Ha a NAS is WiFi-n keresztul kapcsolodna, akkor az adatok aramlasa ez lenne egy WIFi-t hasznalo notebookhoz:
NAS >>> radiohullam >>> router >>> radiohullam >>> notebook

Vagyis az adatoknak a NAS-tol a notebookig ketszer kellene megjarni a radiocsatornat, ami oriasi pazarlas, szemben azzal hogy
NAS --- kabel --- router >>> radiohullam >>> notebook

Utobbi esetben a WiFi is (nyilvanvaloan) dupla sebessegu lesz a korabbihoz kepest.

(#13692) fogtunder válasza flashpointer (#13689) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én csak annyit tennék hozzá a többiek hozzászólásaihoz, hogy szerintem igenis megéri bepókhálózni a házat és a stratégiai pontokra elvinni a kábelt. nálunk is több a wifi kliens, mint a vezetékes, de ha időszakosan szükség van a nagy sávszélességre sokkal egyszerűbb, hogy ott van a fali csatlakozó bármelyik helyiségben. persze ezért nem biztos, hogy megéri szétvésni a házat, de ha amúgy is van/lesz tervezve festés, akkor mindenképpen megcsinálnám.

amúgy én programokat nem telepítettem még NAS-ra, de ki kell próbálni, hogy elég-e a sávszél. rengeteg dologtól függ, falaktól, hogy hány kliens lóg az Acces Pointon és mennyire terhelik, illetve hogy a progi maga mennyire igényli az adatforgalmat működés közben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13693) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Egylemezes Syno illetve Zyxelből mi a ma ajánlott modell?
Értem itt ezalatt hogy melyiket érdemes megvenni még, vagy melyiket nem, mert mondjuk érkezik egy zászlóshajó a kategóriában.
Első sorban zenehallgatásra hálózatról, letöltésre kellene. Előre is köszönöm a válaszát annak aki naprakész a dologban. :R

(#13694) flashpointer


flashpointer
őstag

Köszi a tanácsokat, igazából azért nem tudtam pontosan rákérdezni mit akarok mert nem tudom mik a lehetőségek :)
De még messzebb van a megvalósítás csak körvonalazni akartam hogy ilyen felhasználásra megfelelő lehet e és hogy nem lehetetlen kialakítani.

(#13695) fogtunder válasza z123456789 (#13693) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az egylemezes kategória eléggé állóvíz, érdembeli újdonság szerintem nem várható igazán, szóval erre nem érdemes várni. a legalapabb Syno árából kijön az itt gyakran ajánlott ZyXel 325 v2, én inkább azt venném, erősebb proci és kétszer annyi RAM, ami torrenthez jól tud jönni, második lemezt meg nem kötelező rakni bele, ha nem kell.

ha tényleg csak egy lemez kell, és nagyon minimális terhelést kapna, érdemes megnézni, hogy a routered nem tudja-e megoldani ugyanezt egy USB winyóval.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13696) z123456789 válasza fogtunder (#13695) üzenetére


z123456789
addikt

Én is úgy gondoltam hogy a Zyxel lenne a legjobb ajánlat, ahogy elnézem a tulajdonságokat, árakat.
(Egy haveromnak kell nem nekem. Én is egy ilyet birtoklok egyébként :) )
Router + HDD nehezebb terület. Ahogy írtad kis terhelésnél elmegy.De én szerintem ki lesz használva az a NAS az egyéb funkcióival együtt, és egy NAS felületének a betöltési ideje jóval kellemesebb mint a router + HDD-é. :)
Köszönöm az ajánlást.

(#13697) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Ha valaki ismeri, vagy használ ilyet, kérem segítsen. A szitu az alábbi.

Egy ilyen NAS-t készülök venni a kis irodánknak: Synology NAS DS214

1. Csak windows környezet. Tudok használni NTFS-t minden gond nélkül, igaz ?
2. Tegyük fel, hogy a RAID-ben (RAID 1 tükrözés) az egyik vinyó megadja magát. Azt hogy veszem észre? Hogy tudom, hogy melyik az? Jelzi a szoftver?
3. Ha cserélni kell az egyik vinyót, hogy csak simán kicserélem, és az adatok rámásolódnak az új vinyóra autamitkusan?
4. Ha minden okés, és kiszedem az egyik vinyot, hogy egy újabb másolatot csináljak, hogy el tudjam tenni páncélba külső vinyón az adatokat, attól a RAID utána ugyan úgy helyre áll ?

Bocsi, de még kezdő vagyok NAS témában. :(

Köszönöm előre is nektek.

Üdv.,
Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#13698) Patice válasza IamGabor (#13697) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!

Van itt a PH!-n külön Synology topik. :K

1. NTFS használat alatt mit értesz? A NAS-oknak általában mindegy milyen OS-t használsz, a NAS fájlrendszere meg Linuxos.
2. Igen, jelzi a szoftver, akár e-mailt is tud küldeni róla, az előre beállított címre. De tud a NAs is sípolni, hogy gáz van.
3. Igen, a webes kezelőfelületen elindítható az automatikus RAID-tömb visszaépítés. A többit a NAS megcsinálja, egy darabig elfoglalt lesz majd, kicsit lassulhat, de a rendszer továbbra is működik majd.
4. Biztonsági másolatot inkább a NAS-ra kötött USB-s HDD-re készítsetek majd. Ez lehet automatikus is, vagy magát a feladatot beállítod előre és nem kell minden alkalommal beállítani, csak kézzel rányomni/elindítani a biztonsági mentésre. Ez az első, hosszabb másolás után inkrementális, azaz csak a változásokat menti majd, így gyorsan tud végezni majd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13699) fogtunder válasza IamGabor (#13697) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudsz NTFS fájlrendszert használni rajta, de ez nem is lényeges, mert a hálózati megosztás Samba protokoll szerint megy, fel tudod csatolni Win gépeken hálózati meghajtónak, innentől lényegtelen a fájlrendszer. egyébként EXT4-et használ, ennek az olvasása megoldható Win alatt is, ha valamiért szükséges.

a biztonsági mentést USB-n keresztül ajánlom, van rajta USB 3 port, azon azért elég értékelhető idő alatt megvan. a külső meghajtó lehet NTFS, van backup plugin a DSM-ben, ezért ne vedd ki a lemezt a NAS-ból, azért rakod bele, hogy ott legyen :)

a DSM figyeli a SMART adatokat, ha van beállítva neki e-mail cím, akkor jelzi ha baj van. hibás lemez ki, új be, ő pedig letükrözi magától.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13700) IamGabor


IamGabor
tag

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek. Akkor így okés a dolog. Ráállok erre a dologra.

Jobb ez a NAS megoldás annál, mint hogy ha csinálnék egy szerver gépet, nem ? Azért gondoltam, h a PC is megoldás lehet, mert ha vmi baja lesz a NAS-nak, akkor gondolom kuka (gari időn kívűl), míg a PC-nél csak alkatrészcsere.

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.