Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) H_András válasza Tonyk (#13850) üzenetére


H_András
tag

Köszi, itt fórumon - oldalon belül került elő a két típus, meg a tesztek linkjei, csak azokat láttam, de akkor szétnézek még :R

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#13852) Tonyk válasza H_András (#13851) üzenetére


Tonyk
veterán

Nagy néznivaló nincs rajtuk. 320S -et én nem ajánlom. Gyakorlatilag egy 310s két lemezhellyel.
320-at és 325-öt már csak használtan kapsz. Kétlemezesből a 325v2 van piacon jelenleg. 325v2 és 325 között tudásbeli különbség nincs, csak egy facelift történt (ventillátor csendesebb és más lett a hdd-k behelyezési mechanizmusa.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13853) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Qnap-os transmission kérdésekkel hova tudok fordulni?
Segítséget szeretnék kérni, a külső eléréséhez mert a beépített torrent kezelő program nem a legjobb és szeretném használni a transmission-t de csak úgy hogy tudja elérni telefonról munkahelyemről stb...

(#13854) fogtunder válasza SütiGTi (#13853) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk a Qnap topicban?

bocs, most nézem, hogy az nem igazán pörög :( akkor passz, nekem azokhoz még nem volt szerencsém konkrétan.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13855) SütiGTi válasza fogtunder (#13854) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Igen ezért próbáltam itt feltenni a kérdésem... :F hátha valaki tud segíteni...

(#13856) fogtunder válasza SütiGTi (#13855) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát sajnos a téma összefoglaló írásakor sem tolongtak a tapasztalt QNAP felhasználók :(

egyébként a gyanúm az, hogy beállítás után a NAS 9091-es portjára kell továbbítani a bejövő kapcsolatokat a webgui portja helyett és nagyjából ennyi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13857) SütiGTi válasza fogtunder (#13856) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszi...rápróbálok otthon :)

(#13858) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, tegnapi nap után megfogadtam a tanácsotokat. Betettem a 2,5es WD-t a 325v2-be és elkezdtünk barátkozni. Szóval feltettem az alap programcsomagok közül a Transmissont, felmásoltam kb 150 Gb-nyi torrentet amit eddig seedeltem átlagosan 2-3Mb/s-el. Szépen betettem neki a torrenteket megis találta beis ált seddelni. Nyitottam neki egy portot a 1043as Tplinken (openwrt):


[link]

Viszont kb 3-4 filt tölt csak fel azt is összesen max 150kb/s-el. Reggel óta ennyi egyszer sem ugrott fel fél mega felé. Cpu nincs leterhelve, ram van, oda vissza 40Mb/s-el tudok másolni. Viszont ez így rohadt lassú.
Kliensel lehet a probléma? Visszaolvasva láttam, hogy másoknak mindha újabb Transmission futna a NAS-on, mert több beállítási lehetősége van, ill jobb grafikus felülete lenne. Tapasztalt már vki ilyesmit?

Említettétek, hogy ahhoz hogy távolról elérjem fix ip kell reggelnem igyen itt:

Na most én hiába jelelök ki itt akármit, mind fizetős: :F

Haa végén majd sikerülne beregelni akkor meg gondolom ide kell majd beirni a regisztrált felhasdznevet jelszót stb.:

[ Szerkesztve ]

(#13859) Tonyk válasza Sakab (#13858) üzenetére


Tonyk
veterán

1. Vedd ki a pipát a tm-ben az "Enable portforwarding elől" (második kép, a Test Port gomb mellett)
2. Destination port a portforwardban ne * legyen már, hanem 55619
3. noip:

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13860) anonym1s válasza ajani (#13846) üzenetére


anonym1s
őstag

Netgear r7500. Azt el is felejtettem emliteni, hogy ez a sebesseg laptoprol 3,5" vincseszterre masolasnal van. Mindketto lassu 5400-as.

(#13861) Tonyk


Tonyk
veterán

(#13858) Sakab

Gyors regisztráltam egy új fiókot, így ez még lemaradt az előbbi postból:

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13862) Sakab válasza Tonyk (#13859) üzenetére


Sakab
senior tag

Beállítottam amiket mondtál, most így néz ki:


[link]


[link]


[link]

Viszton most konkrétan bezuhant az összefeltöltés 19kb/s alá :F

Nagyon köszi a segítséget, amint sikerült belőni a torrentet kezdek a noip-regnek :R

[ Szerkesztve ]

(#13863) anonym1s válasza kabar (#13847) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoban nincs tul sok infom a nasokrol, mert a plusz szolgaltatasai abszolut nem erdekelnek, kizarolag a sebesseg.
A nasoknal kozolt sebessegadatok kabelen vagy wifin keresztul vannak?

(#13864) anonym1s válasza Tonyk (#13848) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Valoban nem kotelezo raid0, de azert veszek 2x4tb vincsesztert mert annyi helyre van szuksegem, emiatt a raid1 szoba sem johet. A jelenlegiek meg ntfs-ek es tele vannak. Nem tudom mashova tenni a rajtuk levo dolgokat amig megformazza a nas maganak, hogy aztan vissza masolhassam rajuk, meg jobb is az ha egyforma vincseszterek vannak benne.

(#13865) Tonyk válasza Sakab (#13862) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem lehet az, hogy a kutya nem akarja tölteni a cuccaidat?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13866) Tonyk válasza anonym1s (#13864) üzenetére


Tonyk
veterán

Lehet a két hdd-t külön-külön használni, nem kell kötelezően sem raid0-át, sem pedig raid1-et beállítani....

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13867) anonym1s válasza Tonyk (#13866) üzenetére


anonym1s
őstag

Na ezt nem tudtam. Ha igy hasznalom, akkor csak az porog amelyikhez hozzaferes van, vagy allandoan porog mindketto?

(#13868) Tonyk válasza anonym1s (#13867) üzenetére


Tonyk
veterán

Minden nas el tudja küldeni a megadott ideig nem használt hdd-t aludni. De ez nem úgy működik, hogy 5 másodpercig nem nyúl hozzá az oprendszer és már le is áll. Ki-be kapcsolgatásokkal amúgy is többet ártasz mint használsz, egyébként meg kb 2-3W különbségről van szó, ami éves szinten kb 1000Ft.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13869) anonym1s válasza Tonyk (#13868) üzenetére


anonym1s
őstag

Tudom mennyit fogyaszt egy vincseszter, es ez is szempont lehet valakinek, de en nem a fogyasztas miatt kerdeztem, hanem a zaj es hotermeles miatt.
Az irasi sebesseget wifin keresztul is megtartja, vagy azon csokken?

[ Szerkesztve ]

(#13870) Tonyk válasza anonym1s (#13869) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen wifin keresztül? A nas kábelen csatlakozik a routerhez nem wifin. Ha a kliens wifin csatlakozik, ahhoz mi köze a nasnak? Nyilván ha g-s a wifi akkor lesz jóval-jóval lassabb, de még n-es wifi esetében is simán elmondhatjuk, hogy igen, lassabb lesz, mint a gigabites madzagos. Ezért értelmetlen a kérdés, mert a wifi és a nas között közvetlen ok-okozati összefüggés nincs.

Hőtermelés: nagyon pici a szobád, hogy félsz, hogy túlmelegíti ;)
Hang: Csendeset kell venni. pl WD RED

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13871) Sakab válasza Tonyk (#13865) üzenetére


Sakab
senior tag

Na vártam hátha...de semmi 200-300kb/s az össz. Ami annak a fényébe, hogy ugyan ezeket a torrenteket töltöm fel kb 3 hete és nem akaraok hülyeséget mondani, de napi 20-30Gb-t töltöttem fel. Március 1. óta kb plusz 400Gb be vagyok, átlag 1 de inkább 2-3Mb/s el toltam fel. Most ugyan ezeket tettem át a nas-ra ésazóta 200-300. Elképzelhető h kliens és kliens között ilyen különbség lenne? Ti milyen klienst használtok? Transmisson ha igen hanyas verzio?Vagy esetleg Bittorrent?

(#13872) Sakab válasza Sakab (#13871) üzenetére


Sakab
senior tag

Nah nekikezdtem a noip "projektnek" Addig jutottam, hogy beregisztráltam:

a NASon beállítottam:

Ez így jólesz vagy át kell állítani valamit?

Telóra leszedtem a Transdrone-t:

Itt az IP or host name-hez melyik címet irjam be? a ***ddns.net-et vagy az external adress-t?

Ill a username/passw.-hez a no-ip regisztrációs kombót vagy a nas-ét írjam be?

(#13873) harylmu válasza Sakab (#13872) üzenetére


harylmu
őstag

Miért nem a routerbe pötyögted be?

(#13874) Tonyk válasza Sakab (#13872) üzenetére


Tonyk
veterán

" az IP or host name-hez melyik címet irjam be? a ***ddns.net-et "

Nyilvánvalóan a ddns.net-es címet!

"ll a username/passw.-hez a no-ip regisztrációs kombót vagy a nas-ét írjam be?"

Nyilvánvalóan a nason futó TM jelszavát és usernevét.

(#13873) harylmu

Mondjuk mert lehet, hogy a router nem ismeri a no-ip-t. A NAS meg igen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13875) Sakab válasza Tonyk (#13874) üzenetére


Sakab
senior tag

1043nm- van most néztem ismeri az is átírom oda, nas alól meg kiveszem azt hittem m1 hova irom. Viszont a TM -nek nincs se jelszava se felhaszneve (még) közbe olvasgatom és látom h ehhez mindenképp kelleni fog az FFP meg az MC, hogy módosítani tudjam. Most ezzel küzdök épp...mert feltettem az FFP-t engedélyeztem viszont a putty Network error: Connention refused-el kilép :S

Most olvastam egy tippet..hadjam a telnetet..és 22es porton SSH-n próbáljammeg és lám elsőre belépet...

[ Szerkesztve ]

(#13876) futureboy


futureboy
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem a hozzáértő guruktól. Nemrég vettem egy ZyXEL NSA320S NAS-t. Egész jól belaktam már, minden frankón működik egyetlen dolgot kivéve. Szeretnék róla .mkv kiterjesztésű videókat lejátszani. Samsung BluRay lejátszóm van, ami a hálózatba van kötve. mkv fájlokat szépen lejátszik lemezről, pendrájvról, külső HDD-ről, a hálózaton lévő asztali számítógépről és laptopról is. A nas-ról nem tudja lejátszani, mert nem támogatott formátum! Egyszerűen nem értem. Mindenhonnan le tudom játszani az mkv formátumot, kivéve a NAS-ról. Van valakinek ötlete? Előre is köszönöm!

(#13877) Patice válasza futureboy (#13876) üzenetére


Patice
nagyúr

NAS-on fut valamilyen médiaszerver?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13878) futureboy válasza Patice (#13877) üzenetére


futureboy
tag

Csak ami gyárilag rajta van. Twonky Media Server.

(#13879) Patice válasza futureboy (#13878) üzenetére


Patice
nagyúr

FFP-ről nem lehet másikat rakni rá?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13880) gbors válasza futureboy (#13878) üzenetére


gbors
nagyúr

a Twonky-ban elméletileg van egy beállítás, ahol a kliens típusát lehet kiválasztani. azt keresd meg, ott lehet az ilyen inkompatibilitásokat kezelni. vagy FFP + MiniDLNA, ahogy már írták is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13881) futureboy válasza gbors (#13880) üzenetére


futureboy
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat. Megpróbálok állítgatni. Az FFP-hez sajnos nem értek, bár olvastam róla itt-ott, nekem az kínai sajnos. Esetleg tud valaki ajánlani olyan leírást, ahol lépésről lépésre le van írva a folyamat amatőröknek? :)

(#13882) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem, szerintetek hol kezdődnek azok a nasok, amik képesek 100-200 torrent futtatására és mellette akár blu-ray filmeket is kiszolgálni egy okostv számára? :R

(#13883) Multibit válasza mg105 (#13882) üzenetére


Multibit
veterán

A legolcsóbb NAS-ok is képesek 100-200 torrent futtatására. Nem a torrentek száma az, ami elsődlegesen megterheli a NAS hardverét. Az engedélyezett kliensek száma, szálak, és a sávszélesség az, ami erősen befolyásolja ezt. A Synology topicban volt erről szó mostanában, ott olvass vissza!

(#13884) mg105 válasza Multibit (#13883) üzenetére


mg105
senior tag

Ezek szerint akár egy ZyXel NSA320S is elég lehet megfelelően beállítva? Nem kevés egy kicsit a 256 MB memória egyidejű töltésre és médiamegosztásra?

(#13885) Multibit válasza mg105 (#13884) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, akár az is elég lehet. A hangsúly ezen van (ahogy írtad is): megfelelően beállítva.

(#13886) gbors válasza futureboy (#13881) üzenetére


gbors
nagyúr

javaslom a brand new Téma összefoglalót ;)
(ez itt a reklám helye)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13887) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,
Backup+media szerver opciokkal keresnek valami megoldast.

Kb 200Gb adatot kellene inkrementalisan menteni tavoli geprol valamint a desktop geprol menteni folyamatosan kb 400-at.

Media igeny az kb 1Tb lenne.

Torrent futtatas nem kell. Nem feltetlenul az olcso megoldas erdekel inkabb legyen atombiztos :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13888) zozy84


zozy84
senior tag

Miért nem tudom frissíteni a D-link DNS-320? Már 3 verziót is letöltöttem a hivatalos oldalról de mindig azt írja ki, hogy : Upload firmware fail. Please retry again.

Most 2012.04.10.ei van fent. 2.04.

(kölcsön nas :B :) )

(#13889) Borisz76 válasza zozy84 (#13888) üzenetére


Borisz76
veterán

Innen próbáltad tölteni ?

Csak azért kérdem mert itt nem is jelzi a 2.04-es verziót.
Csak 2.00, 2.02,2.03,2.05 van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13890) zozy84 válasza Borisz76 (#13889) üzenetére


zozy84
senior tag

innen töltöttem.
Akkor most honnan töltsem le? :F

(#13891) Borisz76 válasza zozy84 (#13890) üzenetére


Borisz76
veterán

Próbáld meg onnan amit linkeltem....hátha.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13892) zozy84 válasza Borisz76 (#13891) üzenetére


zozy84
senior tag

:( Így sem.

(#13893) Borisz76 válasza zozy84 (#13892) üzenetére


Borisz76
veterán

Működik rendesen a nas ?
Vagy pont emiatt akarsz frissíteni mert valami nem jó ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13894) Borisz76 válasza zozy84 (#13892) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg vissza lehet állítani a készüléket alaphelyzetbe : a készülék hátulján található "RESET" gombot 5 mp-ig folyamatosan nyomva tartod.
Nem ismerem a konkrét készüléket de biztos, hogy a jelenlegi beállításaid elvesznek.
Újból végig kell zongorázni mindent.
Lehet a reset után már menne a frissítés...de ez csak tipp !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13895) zozy84 válasza Borisz76 (#13894) üzenetére


zozy84
senior tag

Csak nálam van pár hétig. Eladná egy haver mert nem használja. Gondoltam lefrissítem ha már 2012es a mostani. Ennyi. :)

(#13896) anonym1s válasza Tonyk (#13870) üzenetére


anonym1s
őstag

AC-s wifin keresztul.
Most a ruter processszora vegzi az adat tovabbitast wifin es a lemezre irast.
Elmeletem szerint, ha rakapcsolnek egy nas-t, akkor a lemezre irast mar a nas vegezne, igy a ruter fele annyira lenne terhelve mert csak a wifi adat tovabbitassal kellene foglalkoznia, es novekedhetne az irasi sebesseg, de mivel soha nem probaltam, nem tudom, azert kerdeztem.
Az NSA325V2 nas-t lehet hasznalni ugy mintha egy usb 3.0 haz lenne? Ugy ertem, hogy nem halo kabelen kapcsolom a gephez ha masolni akarok ra, hanem usb-n.

(#13897) Tonyk válasza anonym1s (#13896) üzenetére


Tonyk
veterán

"NSA325V2 nas-t lehet hasznalni ugy mintha egy usb 3.0 haz lenne?"

nem

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13898) kaman


kaman
csendes tag

Sziasztok!

Két nas között gondolkozom csak nem tudom,hogy melyiket érné meg jobban.
A synology ds215j vagy a ZYXEL NSA325 v2?
Mi a véleményetek szerintetek melyiket érdemes megvenni?

(#13899) Borisz76 válasza kaman (#13898) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology-nak egy +pont !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13900) gbors válasza kaman (#13898) üzenetére


gbors
nagyúr

Attól függ, mire akarod használni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.