Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) martonzsolt válasza sanzi89 (#13600) üzenetére


martonzsolt
tag

a net talán 100mbps de lehet csak 50es, torrentet általában 2-3-at futtatok egyszerre, a nyomtató pedig egy hp 1510

(#13602) martonzsolt válasza martonzsolt (#13601) üzenetére


martonzsolt
tag

http://www.zyxel.com/ProductTab.shtml?pid=20130508112312&idx=9&c=gb&l=en

ezt a listát találtam, létezik, hogy csak ennyi féle nyomtatót kezel?

(#13603) Multibit válasza martonzsolt (#13602) üzenetére


Multibit
veterán

Ezeket a kompatibilitási listákat nem kell szigorúan értelmezni. Attól, hogy egy modell nincs a listában, még együttműködhet a NAS-sal. Mindenképpen érdemes próbát tenni!

(#13604) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Sokáig töprengtem nason, végül eljutottam a 215J-hez. Utolsó pillanatban azonban beszaladt a képbe épített HTPC Asrock Q1900 alapon. Elvileg azt olvastam h tudásban egyenértékű lehet egy Syno-val.. sebességben akár jobb is "olcsóbban".
Kérdésem annyi lenne első körben hogy ezek a htpc lapok ugyan ugy viselik a 24/7et mint egy jobbféle nas, vagy ezek nem erre vannak tervezve?

Illetve van itt aki dedikált nasról váltott HTPCre? mik a tapasztaltok?

[ Szerkesztve ]

(#13605) martonzsolt válasza Tonyk (#13582) üzenetére


martonzsolt
tag

azért kérdeztem mert ha például túl hangos azért nem ajánlott az lehet nem érdekel. de ez csak egy példa volt ;)

(#13606) fogtunder válasza Hooper (#13604) üzenetére


fogtunder
nagyúr

most NASt akarsz, vagy HTPC-t? a NAS alapvetően nem lejátszó, hanem tárolásra van (NAS=Network Attached Storage), bár az ASUS pl. gyárt olyan készüléket, ami egyesíti a kettőt, de nem ez a jellemző.

az mindenképp elmondható, hogy az épített ugyanazért az árért erősebb lesz, a DS215j Arm procija nem összevethető egy Ivy Celeronnal, teljesen más ligában mozognak. vannak dedikált NAS és dedikált HTPC oprendszerek, de olyan nem igazán, ami mindkét célt ellátná egyszerre. ugyanakkor, mivel majd mindegyik Linux alapú, meg lehet oldani, hogy pl. Debianra telepítesz OMV-t és Kodit, akkor az elvileg megoldja mindkettőt.

a 24/7 üzemhez: pont úgy fogja bírni, ahogy bármelyik számítógép bírná ezzel az alaplappal, nem kiszámolható előre, de értelmes hűtés és táp mellett ezzel sem kell, hogy komolyabb gond legyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13607) Tonyk válasza martonzsolt (#13605) üzenetére


Tonyk
veterán

Pl.: Szoftveresen finoman szólva is katasztrofális, de ez le is van írva itt többször a topicban ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13608) BaLee válasza martonzsolt (#13605) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem volt egy Dlink DNS-320L-em. Hasonló dolgokra használtam, mint amire te szeretnéd és semmi hátrányát nem tapasztaltam. Egyetlen hátránya a kis ventillátora, ami ha meleg van (nyáron 25-26+ fokban) tud hangos lenni, viszont ha nincs használatban a NAS vagy nem melegek a vinyók akkor ki is kapcsol, vagy csak nagyon alacsony fordulatszámon pörög.
Tudott több olyan dolgot ami hiányzik sok drágább NAS-ból.
Pl. időzíthető be-kikapcsolás, 2 lemezen akár 2 féle raid beállítás használata, külön kötetként (egy rész tükrözve, másik összefűzve) illetve a hibernálást ha beállítottad akkor tényleg ki is kapcsolt ha nem voltak használatban a vinyók (Synologynál pl. egy vagon program blokkolja a hibernálást még akkor is ha nem ír a vinyóra).

Ezt csak azért írtam le, mert én elégedett voltam vele a ventije kivételével.

Mindenesetre a Zyxel NSA325 v2 szerintem megéri azt a kis felárat.

(#13609) martonzsolt válasza BaLee (#13608) üzenetére


martonzsolt
tag

köszi

(#13610) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! van arra bármilyen módszer, hogy egy a Nas-ra dugott usb-s tárra a nas-ról másoljak általam kijelölt fájlokat, mappákat, és ne csak konkrét megosztási mappákat? Zyxel nsa320s

(#13611) Hooper válasza fogtunder (#13606) üzenetére


Hooper
őstag

Igazából mindkettőt :)

Az alap elképzelés az volt hogy veszek egy popcorn hour a400 lejátszót és mellé egy Syno 215J NASt.
A lejátszómat már szeretném fejleszteni mivel fullhd projektor és 106" vászon van itthon, a nas meg kiváltaná a sokat fogyasztó gépet ami sokszor csak a lejátszó etetése miatt megy valamint torrentezik, esetleg feltöltök felhőbe munkákat (k*csög Tnél vagyok és 15/1 Mbps a max netem, így sokszor mikor munkát kell feltöltsek éjszaka csak emiatt marad bekapcsolva a gép, mert csiga lassú a feltöltésem)

Apropo, igazából félek is hogy mennyire van létjogosultsága a nasnak nála: a feltöltésem vérszegény.. ha nem vagyok itthon nem hiszem hogy tűréshatáron belül lenne a várakozási idő mire elérek/letöltök bármit is a NASról.
Itthon dolgozok PCről, eddig nem igazán fordult elő hogy kellett volna valami ami itthon van és én nem a gép előtt ülök. ezen kívül megy a torrent és a letöltött tartalmat a lejátszó átlövi az erősítőre és megy a mozi.
Tableten csak netezek, laptopon szintén.
Persze lehet ha lenne használnám... de a félelmem továbbra is az hogy ilyen sz*r feltöltéssel amúgy se érnék el semmit távolról.

Szóval lejátszót szolgálna ki a nas és torrentezni.. nyilván tárolnék is ott mindenfélét, de azokra amugy is 90%ban a PCn van szükségem.

Visszakanyarodva:
nézegettem a synokat használtan is és akkor találkoztam ezzel az asrock q1900 alpra épített NAS-al.
Elvileg DSM fut rajta, és mindent tud amit egy Syno 214+, sőt még gyorsabb is.. mindezt szinte fele áron.
aztán ahogy nézegettem a perifériákat láttam h ez valójában egy HTPC, ami kiválthatná a popcorn A400at is..

Szóval most az a gond hogy ez a hardver tudna lenni NAS is és HTPC médialejátszó.. attól függ mit telepítek rá... Csak a kettő egyszerre nem?
Tehát ha veszek kettőt akkor egy egyikre "DSM"et telepítek és nasként virít a másikra mellette meg XMBC-t és akkor az onnantól lejátszó? :D

(#13612) kleinguru válasza Hooper (#13611) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom milyen filmeket és milyen forrásból nézel, néznél. Egy biztos a nagyon drága lejátszótól nem lesz jobb BD lemez esetén a képminőség. Illetve ha rám hallgatsz akkor egy nas (akár az asrock formájában) és egy dedikált lejátszó. Nem akarsz szívni a htpc-vel:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13613) Patice válasza Hooper (#13611) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha vetítőt használsz, akkor szerintem HTPC, de a jó képhez kevés az 1900-as integrált proci.

Ha NAS-t akarsz, akkor ahhoz jó az 1900-as, XPenology-val, vagy bármilyen más NAS szoftverrel.

Én nem keverném a két funkciót.

Az építés vs. gyári megoldás témában pedig szerintem az döntsön, hogy mennyi időd/ingerenciád/tudásod van az építés után szoftverezni is a két gépet.

Ha ez nem probléma, akkor hajrá.
Ha igen, akkor szerintem maradj az eredeti elképzelésednél és hamarabb tudod használni is a cuccaidat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13614) Tonyk válasza laccy88 (#13610) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, van. Többféle módon is megoldható.
Legegyszerűbb, hogy bedugod a külső eszközt (pendrive, hdd), ez megjelenik a nas megosztásai között a kívánt fájlokat pedig tc-rel, intézővel, stb átmásolod a nas egyik megosztásáról a külső eszközre (lassú lesz, mert az adat oda-vissza megjárja a nas-gép útvonalat.)
Másik megoldás, hogy FFP- teszel a nasra, ott feltelepítesz egy mc-t és azzal másolsz a nason belül.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13615) kleinguru válasza Patice (#13613) üzenetére


kleinguru
addikt

a jó képhez kevés az 1900-as integrált proci

Itt mit jelent a jó kép? A BD lemezről átvinni a TV-re a biteket :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13616) Patice válasza kleinguru (#13615) üzenetére


Patice
nagyúr

"Itt mit jelent a jó kép?"

Jó kérdés. Szubjektív dolog, de ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy HTPC esetében sokaknál akkor jött ki az előnye képben, amikor KODI mellett MPC-HC-t használnak külső lejátszóként és MPC-HC-ben madVR szűrőket. Ezekkel a szűrőkkel szépen lehet hangolni, tuningolni a kapott képet, ami leginkább vetítőnél fog érvényesülni/szembe tűnni. Viszont ezekhez a szűrőkhöz erős, akár dedikált GPU kell, mert elég számításigényesek, ezt meg nem nagyon bírják a gyengébb IGP-k, amilyen a J1900-ban is van. (AMD vonalon a legerősebb APU-k már igen.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13617) kleinguru válasza Patice (#13616) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem, így egy picit megtévesztő, mert itt arról van szó, hogy az eredeti anyagot torzítjuk abból a célból, hogy az "jobban" (az egyénnek megfelelően) nézzen ki. Fontos, hogy így az eredeti anyagot "hazavágjuk", mert elképzelhető, hogy direktben olyan szemcsésre készítették a filmet stb. Nyilván a régi anyagok felskálázásában van jelentősége, de szerintem a BD filmeket csak hazavágjuk vele.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13618) Mankó


Mankó
veterán

Synology DS 214 play vagy DS 214+ ? Melyik az ajánlottabb, miért?

Köszi

(#13619) Patice válasza kleinguru (#13617) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem mondanám azt a madVR szűrőkre, hogy torzít, csak kicsit másképp számol, mint a DXVA.

A madVR nem a szemcsézettséget akarja/fogja eltüntetni egy filmből, hanem egyszerűen jobb képminőséget tud kihozni ugyan abból az anyagból (pont azért, mert más algoritmust használ).

Keress rá a neten nyugodtan, OPPO-val hasonlították össze sokan és kb. ott van képbeli tudásban. (Ha az OPPO jelent neked valamit.)

BD filmnél lehet, hogy kisebb a hatása, de erre csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki.

Én nem vetítőzöm és még a kipróbálás előtt vagyok, de azoknak elhiszem, akik tényleg kipróbálták.

Ebben a topikban sokszor van erről szó + linkek.

(#13618) Mankó:

Szerintem 214play. Ezért:

DS214play --> Intel Atom kétmagos CPU 1,6 GHz-en.
DS214+ --> Marvell Armada XP kétmagos CPU 1,33 GHz-en.
Mindkettőben ugyan annyi (1 GB) RAM.

A DS214play tudja az 1-es és 2-es típusú átkódolást.
A DS214+ csak az 1-es típusút tudja.

Mindkettő ugyan annyi a hivatalos forgalmazónál.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13620) Mankó válasza Patice (#13619) üzenetére


Mankó
veterán

A 214+-t közel féláron tudnám megvenni garanciával, szóval afelé jobban húz a szívem. :DDD
Azt nem tudom, hogy az 1-es, 2-es kódolás az mit takar.
Az Atom procival szerelt verzió sokkal erősebb megoldás, vagy lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint a másik alternatíva, vagy csak a kódolás miatt ajánlottabb?

(#13621) Patice válasza Mankó (#13620) üzenetére


Patice
nagyúr

Az az 1-es meg 2-es típusú átkódolás csak akkor lehet fontos, ha mobil eszközre kell átkódolnia a NAS-nak a tartalmat menet közben kisebb felbontásra. Vagy ha pl. plexet is akarsz rajta használni.

Ha ezek nem szükségesek és persze a jó ár miatt, akkor simán a 214+. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13622) kleinguru válasza Patice (#13619) üzenetére


kleinguru
addikt

Próbálom megérteni amit mondasz, de a BD-n lévő biteket kell pontosan és torzítatlanul átvinni a TV-re, ebbe pedig semmi nem nyúlhat bele, mert más lesz az eredmény.

Az OPPO is csak akkor ér valamit, ha pl fel kell skálázni DVD anyagot fullHD-re :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13623) Mankó válasza Patice (#13621) üzenetére


Mankó
veterán

:R a gyors, szakszerű segítséget!

(#13624) Patice válasza kleinguru (#13622) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak gondolj bele:

Ahogy a hangnál is kell egy DAC, ami a digitális jelet analóggá alakítja, a képnél is ugyan ez van. Van egy videó processzor, ami a digitálisan rögzített, kódolt adatfolyamot dekódolja, majd azt átalakítja analóg jellé.

HDMI nél (pongyolán fogalmazva) a lejátszó dekódolja a képi adatfolyamot és a HDMI kábelen megy a digitális, immár tömörítetlen adat a megjelenítőhöz, ahol analóg jellé alakulhat.

Asztali blu-ray lejátszóknál a dekódolási algoritmus a video prociban fut.

PC-n ez az algoritmus futhat a VGA-ban, vagy akár a prociban is és elég sok ilyen algoritmus, szűrő, stb. lehetséges még.

Az asztali lejátszókban sem mindegy, hogy milyen az a videó dekódoló proci. Már a DVD korszakban is különböző minőségű videó procikat használtak, más is volt a kép minősége, no meg a készülékek ára.

PC-n miért ne lehetne szoftveresen tuningolni a dolgon?

Elhisszük, hogy a DXVA vagy a CUDA a legjobb képminőség szempontjából?

Ja, nem, csak ezek vannak hardveresen gyorsítva és így már egy telefon is lejátszik simán FullHD tartalmat.

Ezeken túl is van élet. Lehet más szűrőket, dekódolókat használni, aminek az eredményét úgy állítod, ahogy akarod. Mondjuk HTPC-vel össze tudod hangolni a vetítődet, akár kalibráltathatod is hozzá, hogy minél természetesebb képet kapj az adott vetítővel.

Ezt mennyire lehet megtenni gyári készülékekkel? Ott max. az adott képhez kalibráltathatod a vetítőt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13625) kleinguru válasza Patice (#13624) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem vonom kétségbe a hasznát a dolognak és a kalibrálhatóság is fontos, a megjelenítőm mind kalibrálva vannak.

De ha BD lemezről játszol le egy anyagot ugyan azon megjelenítővel ugyan azon a bemeneten (hdmi), akkor a képnek teljesen egyformának kell lennie, a lejátszóknak továbbítani kell csak a digitális jelet, amit a megjelenítő elektronikája dolgoz fel.

Sajnos vannak olyan lejátszók, melyekben a "csoda képfeldolgozó" processzor nem kapcsolható ki, ezért nem lesz ugyan olyan, de ettől még a képe nem lesz szebb (főleg ha BD-n lévő anyagra vagyok kíváncsi).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13626) Dave™ válasza Patice (#13624) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért egy D/A átalakítás (hangnál) és egy kódolt digitális adatfolyam kibontása szintén digitális jelre szerintem nem ugyanaz a kategória, így érzésre. Oké, hogy ott van a post-processing, de ez inkább ízlés kérdése lesz, míg a D/A konverzió kevésbé az ízlésről szól, legalábbis a post-processinghez képest.

[ Szerkesztve ]

(#13627) Hooper válasza Hooper (#13611) üzenetére


Hooper
őstag

köszönöm a válaszokat! :R
nem akarom "szétoffolni" a topikot, megyek át a HTPCs topikba.
Lehet akkor marad az eredeti felállás, de azért még futok egy kört hogy a 2 árából mit lehet kihozni htpc fronton.. lejátszóra nagyobb szükségem van szerintem mint teljes értékű nasra (szerintem).. olvastam ott futólag hogy valaki ilyen hibridként használja.. gondolom a nas szerepkör "kárára".

Ja filmek egyébként 99%ban mkv. A jó mozikat 1080pben nézem (ha van akkor remux DTS HD MA) hanggal, a maradékot, egyszernézőseket, sorozatokat 720ban (ezenél nem mindig van igény a full minőségre)

esetleg NAS használók küzül van aki enyémhez hasonlóan gyenge nettel használja? (1Mbps feltöltés)
külső elérés gondolom ez esetben igen döcögős :(

[ Szerkesztve ]

(#13628) laccy88 válasza Tonyk (#13614) üzenetére


laccy88
senior tag

az első megoldás valóban nem célra vezető, ugyanolyan lassan másol, mintha az adathordozó a gép-re lenne dugva. A második megoldás érdekelne, de sajnos fogalmam sincs miről van szó :U Esetleg egy kicsit bővebb infót kérhetnék? ffp meg van már. ha esetleg emlékszel, én voltam, aki a minidlna-val is megszenvedett, és te segítettél.

[ Szerkesztve ]

(#13629) gbors válasza kleinguru (#13625) üzenetére


gbors
nagyúr

a lejátszóknak továbbítani kell csak a digitális jelet, amit a megjelenítő elektronikája dolgoz fel.

ez nagyon nem így van. egy BD-lemez nem CD, amiről csak felolvasol és lejátszol. a BD-s video valamelyik BD-szabvány minőségvesztéses kodekkel (pl. H.264) van tömörítve, és a dekódolás során a dekódoló sokat tehet annak érdekében, hogy az eredmény minősége jobb legyen, mintha csak simán "kibontja" a tömörtített anyagot.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13630) Tonyk válasza laccy88 (#13628) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha van ffp, akkor mire vársz? Tedd fel a mc-t azt hajrá.

slacker -a mz:glib2-2 br2:mc

majd : mc a többi ismerős lesz ;)

szerk.: persze másolgatáshoz nem kell feltétlen az mc, mert lehet ugye parancsokkal is simán másolni, de mérföldekkel kényelmesebb ez a TotalCommander csecsén nevelkedett zsönglőröknek.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13631) Patice válasza Dave™ (#13626) üzenetére


Patice
nagyúr

Vitázhatunk erről, de szerintem felesleges. Teljes mértékben meg vagyok győződve az igazamról. ;]

D/A konverzió kevésbé az ízlésről szól....

Khmm... Akkor miért van más karaktere Egy Sabre, PCM, vagy Wolfson DAC chipnek? Miért azok a CD lejátszók voltak a legjobb hangúak saját DAC-kal amiben a 1541-es PCM DAC chip volt?

A zenei oldal + DAC is az ízlésről szól. Nagyon is. :K Az hogy az adat digitális és ugyan az lesz a végeredmény, az egyszerűen nem igaz. Nem egyesek és nullák jönnek ki a másik oldalon, még ha digitális átvitelről is van szó.

Nem akarok hitvitát indítani, ezt már sok topikban kitárgyaltuk, kibeszéltük. Van aki elhiszi, mert tapasztalta, van aki meg még szkeptikus, mert még nem volt szerencséje megtapasztalni. Az, hogy belépő és közepes rendszereken nincs különbség, az a lánc hibája, kis felbontása, nem pedig a DAC-é mondjuk, vagy a kábelé.

Részemről befejeztem, nem OFFolok tovább.

Peace!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13632) Patice válasza Hooper (#13627) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak hogy ON is legyek...

Esetleg olcsó NAS kategóriában még jó lehet neked a WD MyCloud család egy tagja. Az is egy egy lemezes gép HDD-vel együtt nem nagy elvárásokkal az is ki tudna szolgálni, fájltárolásra, megosztásra, médiaszervernek az sem rossz.

Később meg ha mégis építesz NAS-t, akkor meg jó lesz biztonsági mentésnek. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13633) laccy88 válasza Tonyk (#13630) üzenetére


laccy88
senior tag

valamit vagy nem jól csinálok, vagy valamit nem jól csinálok :)

(#13634) Tonyk válasza laccy88 (#13633) üzenetére


Tonyk
veterán

slacker -aA br2:pcre-8.36-arm-1.txz

majd mc

ha még mindig hiányol valamit, akkor :

slacker -aA s:e2fsprogs br2:libiconv br2:ncurses s:gcc-solibs br2:gettext br2:glib br2:pcre s:uClibc-solibs s:util-linux

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13635) laccy88 válasza Tonyk (#13634) üzenetére


laccy88
senior tag

szuper, elindult :D már csak az usb meghajtómat kellene megtalálnom ott :DDD

(#13636) Tonyk válasza laccy88 (#13635) üzenetére


Tonyk
veterán

/e-data alatt

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13637) laccy88 válasza Tonyk (#13636) üzenetére


laccy88
senior tag

köszönöm szépen a segítséget, igencsak szükségem volt rá, enélkül soha nem boldogultam volna :)
A nas előlapjába dugva egy ssd-t(külső hdd házban), 20 gb-os mkv-t 11-12 MB/s másolt. Ez a legtöbb elérhető sebesség? :U
bár még mindig duplája az előzőnek

(#13638) Tonyk válasza laccy88 (#13637) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen kb ennyi, mivel az a szerencsétlen proci ír-olvas.

Ennél gyorsabb viszont, ha a gépre kötöd a külső hdd-t, és hálózaton (gigabiten) másolod rá a cuccot. Természetesen ez már simán mehet TC-vel.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13639) laccy88 válasza Tonyk (#13638) üzenetére


laccy88
senior tag

a laptop-ot kábellel a routerre kötve(100mbs) kb 25MBs sebességgel tudok másolni(usb 2.0). ez már egészen elfogadható számomra, viszont az én netbook-om csak wifin tud csatlakozni, amivel szintén nem érek el többet 6-7MBs-nél. Szerencsére nem sűrűn van szükségem ilyen sok adat másolására, ezért az általad ismertetett megoldás(vagy alkalmanként a laptop hurcibálása) meg fog felelni a célnak.

Köszönöm az ismételt segítségnyújtást!!! :R

(#13640) kleinguru válasza gbors (#13629) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért baj az van:R. A nyersanyagról konvertált anyag kerül a BD-re itt van minőségveszteség (ezt a stúdió végzi), a tömegeknek ugyan az jut, itt nem beszélhetünk már veszteségről, mert vagy tudja valami dekódolni, vagy nem.

Az eltérés a "Csoda" lejátszók kikapcsolhatatlan "képjavító" folyamatai miatt lehetnek.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13641) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Iphone-on a transmission-hoz hogyan tudok torrent fajlt hozzaadni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13642) gbors válasza kleinguru (#13640) üzenetére


gbors
nagyúr

teljesen mindegy, ki végzi a tömörítést, egy veszteséges kódolás során információ tűnik el az eredeti anyaghoz képest. alap, hogy a dekóder fel tudja építeni a minőségvesztett képinformációt - viszont ha okos, akkor az eltűnt információk egy részét is tudja rekonstruálni, és akkor az eredmény minősége jobb lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13643) zarew válasza Dave™ (#13537) üzenetére


zarew
senior tag

Megkövetlek!
Utánaolvastam a dolgoknak! Igazad volt! Jelenleg egy J1900 as alapon nyugvó szerver építésébe fogok belevágni. Köszönhetően: nlq segítőkész kollégának,és kicsit neked. :R
Reményeim szerint XPEnology-val fog üzemelni. Remélem sikerülni fog!

[ Szerkesztve ]

(#13644) kleinguru válasza gbors (#13642) üzenetére


kleinguru
addikt

Jajj, biztos a marketing beszél belőled...

Semmit nem ad vissza belőle...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13645) gbors válasza kleinguru (#13644) üzenetére


gbors
nagyúr

jól van - ha nem hiszed, nem hiszed. ugyan nem hitkérdés, de sebaj.

idézek egy külföldi fórumról valami kézzelfoghatót is - aztán higgy, amit akarsz :)

Most video content (99.9%) is YUV 4:2:0 (chroma subsampling), while your HTPC outputs RGB.
4:2:0 means that the chroma (color information) is only a quarter of the size of the luma. So if your image is 1920x1080, the Chroma is just 960x540.

To convert this to RGB, the Chroma first needs to be upscaled to the luma resolution, and then converted to RGB. If you do this conversion badly, it will result in artifacts on color borders or banding on gradients.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13646) kleinguru válasza gbors (#13645) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, mert a BD az nem egy szabvány ugye? :U
Az egyik lejátszó ide skáláz, a másik oda skáláz... aztán itt szép a kép, ott még szebb a kép...

Annyiban nem értek veled (veletek) egyet, hogy ha az ember arra kíváncsi, amit a rendező a BD lemezre "álmodott", akkor ahhoz még véletlen sem kell hozzányúlni, pusztán elég a TV-nek bitről bitre továbbítani.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13647) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Vennék egy NAS-t és lenne pár kérdésem, hogy mit várhatok tőle. A nas egy épített nas lenne, 2 ghz-es intel bay trail 4 magos procival, 2 gb rammal és inteles kifejezetten erre a célra alkalmas, kis fogyasztású lappal. A szoftver rajta gyári syno lenne. Az lenne a kérdésem, hogy nekem a routerem fent van az emeleten, a TV viszont lent van. A házban van 1 asztali gép és 2 db laptop. A 2 db laptop van mindennapos használatba. A tv-be húznék egy LAN kábelt, hogy a wifi miatt ne laggoljanak a full hd filmek, mert főleg ezek nézésére és torrentezésre lenne használva. A netem upc 120mbps. Az lenne a kérdésem, hogy ha a NAS-ba nincs külön wifi kártya, de rákötöm kábellel a routerre (Tp-Link 1043nd) akkor a laptop még látná a hálózatba? Illetve az lenne a kérdésem, hogy ha a laptop nincs fizikálisan rákötve, csak wifin keresztül, milyen sebességre lenne képes írás/olvasás közben? Maximum 12mb/s az internet sebesség miatt? Vagy ennek semmi köze hozzá? Illetve, hogy kéne bekötnöm ha ez az elképzelés nem jó, ahhoz, hogy kihasználjam maximumra a sebességet?

Köszönöm a válaszokat!

(#13648) kleinguru válasza Boost3er (#13647) üzenetére


kleinguru
addikt

Jól gondolod az összekötéseket. A más elérése wifin a távolságtól és a wi-fi kártyától a routertől és a terep akadályoktól (más közelben lévő hálózatoktól függ). Ha tippelnem kellene 10MB/s írás meglesz a laptopon.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13649) Boost3er válasza kleinguru (#13648) üzenetére


Boost3er
tag

És az a 10MB/s az jónak számít vagy lassúnak? Illetve rendes számítógépről ami kábellel van a routerre kötve ott gyorsabb lenne?

(#13650) kleinguru válasza Boost3er (#13649) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha már kábelen megy a dolog és gigabiten, akkor ott már az IO rendszer lehet a szűk keresztmetszet. Hasonló épített gépem van és 100-110 MB/s a másolási sebességem nagy file-ok esetén.

10MB/s az kb 100Mbit nem a világ vége, de alap dolgokra jó, és azért ez lehet több is, ha a bizonytalan tényezők jó irányba alakulnak:K

Egy über minőségű fullHD film streameléséhez elég az 50-60Mbit.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.