Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) ilovedigweed válasza Elemental (#14491) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lejátszóval játszod le telefonon a fullhd filmeket nas-ról?

Köszi

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#14502) Patice válasza ilovedigweed (#14501) üzenetére


Patice
nagyúr

Én Video Station-ből szoktam megnyitni és a telefonra VLC van telepítve és azzal játssza le.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14503) ilovedigweed válasza Patice (#14502) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Nekem BananaPi van OpenWrt-vel és eddig nem igazán akartam lejátszani telefonon róla filmeket, de ha van ez a lehetőség akkor néha kihasználnám...

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#14504) Elemental válasza ilovedigweed (#14501) üzenetére


Elemental
addikt

MX player.
Solid explorer a fájlkezelő. Hozzá lehet adni samba, ftp, webdab kapcsolatot. Onnan érem el a nast.

[ Szerkesztve ]

(#14505) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
QNAP TS-210 ről váltanék Synology DS214play-re.
Webakmerák, Torrent, file server, FTP-re használom.
Vagy van a 214 play helyett jobb ajánlotok erre a célra? :)

WD Red vinyók vannak a QNAP-ban, Raid1 EXT4, ezeket ha beteszem majd az újba, megmaradnak az adatok?

Köszönöm a segítségeket.

(#14506) Multibit válasza puru (#14505) üzenetére


Multibit
veterán

Webkamerákról nem tudok nyilatkozni a többire jó lesz. Persze tudni kéne, hogy mekkora sávszélességű neted van és ebből mennyit engedélyezel a torrentnek. Ezek a plug-and-play NAS-ok nem bírják a Digi 500/1000 net csomagjait kihajtani (némelyik még a 200-ast sem).
A vinyók újra lesznek formázva, tehát ments a csere előtt!

(#14507) puru válasza Multibit (#14506) üzenetére


puru
senior tag

Köszi a segítséget.
3db IP camera képét fogja rögzíteni.
60/5Mbites kábelnetem van.

(#14508) Multibit válasza puru (#14507) üzenetére


Multibit
veterán

Most akkor webkamera, vagy IP kamera? A Synohoz alapból jár két IP kamera liszensz, tehát a harmadikhoz venned kell egyet! A 60/5-tel könnyen megbirkózik a DS214play.

[ Szerkesztve ]

(#14509) puru válasza Multibit (#14508) üzenetére


puru
senior tag

IP camera, hülyeséget írtam :)
A Qnap-hoz már nem akarok licencet venni, ezért is hoztam előre a cserét.

(#14510) Brogyi válasza puru (#14507) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha ennyi zsét rászánsz nem értem miért nem a QNAP TS-512-öt választod. Igazából én a barkács rovat párti vagyok, így a hardware miatt nekem 100% a QNAP jön be. Talán nem formatálná a régi HDD se. Persze ez már találgatás.

(#14511) Multibit válasza Brogyi (#14510) üzenetére


Multibit
veterán

QNAP TS-512
:F
Esetleg TS-251-re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#14512) Brogyi válasza Multibit (#14511) üzenetére


Brogyi
senior tag

Vazz! Mondom barkács párti vagyok. Persze, neked van igazad. :D

(#14513) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem ajánlott kategória,de tudnék venni egy DNS-320L NAS-t 11e Ft ért(bontatlan garival)
),ennyiért se érné meg?
Nincsenek nagy elvárásaim mert még nem volt NAS-om.
De ahogy visszaolvastam elég sokan szívtak vele.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#14514) puru válasza Brogyi (#14510) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Köszi az infókat.
Most QNAP van, elég hangos a ventije, több helyen láttam már Syno-t, azok mintha jóval hallkabbak lennének.
Vagy ezek az újabb QNAP-ok már csendesebbek, mint a régiek?

(#14515) MaCS_70 válasza zsombor22 (#14513) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól függ, hogy mire kell. Ha nem fontos a gyors működés és a flottul működő kezelőfelület, kkor akár jó is lehet. Ilyen felhasználás lehet pl. kisebb irodába (ahol alapvetően nem túl nagy szöveges fájlokkal, táblázatokkal dolgoznak) fájlszerverként működtetés vagy biztonsági meghajtóként üzemeltetés.

De onnan kezdve, hogy médiakiszolgáló vagy érdemi torrenttevékenység, már kínosan lassú lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14516) puru válasza Multibit (#14511) üzenetére


puru
senior tag

De akkor QNAP-ból már ott van a TS-253 Pro vagy a TS-269Pro
Ezekről mi a véleményed?

(#14517) Multibit válasza puru (#14516) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs véleményem róluk, mert nincs velük tapasztalatom. Azaz én is csak a specifikációk alapján tudok tájékozódni, akár csak Te. Plug-and-pay NAS-ok között jónak tűnnek, erős hardverrel. Sajnos csak két HDD-t tudnak fogadni. Azt kell eldöntened, hogy:
- elég-e 2 HDD neked
- kihasználnád-e az erősebb hardvert.

szerk:
ha olyan alkalmazást használnál, ami igényli az erős vasat, meggondolandó a NAS építés, mint alternatíva. Kicsit több macera, de olcsóbban kihozhatsz egy 4 lemezest így, mint gyáriból egy 2 lemezest. Valalmit valamiért: kényelem vs spórolás.

[ Szerkesztve ]

(#14518) zsombor22 válasza MaCS_70 (#14515) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi a gyors választ. :R
Akkor hagyom inkább,mert főleg torrent-ezni használnám.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#14519) Gsx-rr válasza puru (#14514) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem 212P van a ventit szinte nem is hallom. Jobban hallatszik mikor tolt torrentrol es ir a Hdd.Szekreny tetejen van.

(#14520) puru válasza Gsx-rr (#14519) üzenetére


puru
senior tag

Nekem TS-210 van, és nekem hangos. A vinyókat nem is hallom.
Polcon van a NAS.

(#14521) Brogyi válasza puru (#14516) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mint többször írtam nekem sincs tapasztalatom, de ár/érték arányban a te ársávodban verhetetlen a TS-251. Az említett két pro drágább, és egy hajszálnyival lassab. Nekem se lesz tapasztalatom velük, de látom az árát, és a teljesítményét. Ezek alapján választanék. Pl. megkérdezném van-e valakinek TS-251, majd kikérdezném. Szóval én így csinálnám.
Nézd az ár és a sebesség oszlopokat [itt].
Ehhez nem kell angolul tudni.

(#14522) Multibit válasza Brogyi (#14521) üzenetére


Multibit
veterán

Csak egy megjegyzés. Úgy tűnik, ár/érték arányt tekintve valóban nagyon jó a 251-es. De egy szintetikus teszt oszlopdiagramjainak méricskélése mellett, azt is figyelembe kell venni, hogy a 253Pro négymagos! Tehát nem elég csak a CPU órajelet nézni. A konkrét alkalmazás határozza meg, hogy melyik a gyorsabb vas.

(#14523) puru válasza Multibit (#14522) üzenetére


puru
senior tag

Nekem elsődleges szempont a webcamera kezelés (visszajátszás, rögzités), a file server kiszolgálási sebesség és a nas hangja.

(#14524) vizimento


vizimento
senior tag

2db laptop + 1db számítógép + 1db androidos "tv okosító" kiszolgálására felmerült az igény egy NAS-ra.
Költséghatékony megoldás lenne a cél, amely nem azt jelenti, hogy mi a legolcsóbb és majd jókora kompromisszumokat kötök, hanem hogy mennyit kell minimálisan áldozni rá, hogy az igényeimet kiszolgálja.

2db laptop + 1 db számítógép esetében gyakorlatilag csak adattárolás a cél. Gyorsan, könnyen, biztonságosan.

Az androidos kütyü viszont innen olvasná ki a filmet amit a TV-n nézünk. Általában tömörített formátumban, esetleg DVD minőségben. HD-t nem használunk.

A router amivel használnám: TP-LINK TL-WR841N (bár gondolkodok a cseréjén, mert szeret néha lefagyni, amin csak az "áram ki - be" segít)

Ami még felmerült, de nem alapfeltétel, csak ha nem drágítja nagyban a beruházást: torrent kliens futtatása. 10Megás a net (sajna nem lehet gyorsabbat beköttetni) így azzal "nem kell kapkodnia"...

Szóval erre várom az ajánlásokat... Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#14525) Multibit válasza vizimento (#14524) üzenetére


Multibit
veterán

Zyxel NSA325v2. A tulajdonosok beszámolója alapján megbízható eszköz. Ár/érték arányban jelenleg verhetetlen a plug-and-play NAS-ok között.

A router amivel használnám: TP-LINK TL-WR841N (bár gondolkodok a cseréjén, mert szeret néha lefagyni, amin csak az "áram ki - be" segít)
Egy jól működő otthoni hálózat alapja a stabil router! Vagy javíttasd meg, vagy cseréld le a mostanit!

(#14526) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Szeretnék én is ilyen motyóra szerttenni. 1hdd-s bőven elég lenne és főkép torrent futna rajta. Android készülékről szeretném elérni/irányítani jah és egy LG smart tv kéne ellátni filmekkel neki. Kérdésem első körbe az lenne hogy használtan érdemes ilyet venni, mert ugye ezek nem nagyon vannak pihenteve? Szeretném olcsón kihozni a dologból.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#14527) fogtunder válasza royalka (#14526) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kb. 4 oldalt kellett volna visszapörgetni, de íme:

1 lemezes nem ajánlott úgy általában, jellemzően nagyon gyenge hw van alattuk, alap filemegosztásra jó lehet, de azt a szintet valszeg egy routerre kötött USB winyó is hozza.

a torrent az egyik olyan szolgáltatás, ami a leginkább zabálja az erőforrásokat, ha komolyan gondolja az ember, akkor x86 architektúra ajánlott, az dobozos termékben horror áron van.

mostanában a legolcsóbb ajánlott termék a ZyXel 325v2, ez korlátozottan alkalmas letöltögetni is, de ez netfüggő is, egy 200-as netet már nem fog bírni kihajtani. van rá transmission, ahhoz minden platformra van alkalmazás, ha ennél mélyebb szintű mobilos integráció kell, akkor azért már jeneltősen többet kell fizetni.

ennél olcsóbban a router+USB HDD szenvedés, ennél drágábban az építés javallott, ha költséghatékonyság a cél.

(#14524) vizimento: a routerre én is csak azt tudom mondani, hogy amíg ez nem stabil, sok értelme nincs hálózati tárolással foglalkozni, vagy meg kell csináltatni, vagy venni egy újat. arra sem árt figyelni, hogy ennek csak megabites portjai vannak, ami lehet korlátozó tényező az adatforgalom szempontjából.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14528) royalka válasza fogtunder (#14527) üzenetére


royalka
őstag

Nah bocsi, a felületességért csak nem sok kapacitásom van belemélyedni a témába. Bár lenne olyan gyors netem de most egy 10 megás, majd később egy 30 as lesz és kb ez a plafon. Hát az USB + routert hanyagolom az csak a szenvedés. Akkor az ajánlott darabot beszerzem. :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#14529) fogtunder válasza royalka (#14528) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem bunkózni akartam, csak tényleg folyton erről megy a diskurzus.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14530) kabar válasza puru (#14523) üzenetére


kabar
senior tag

Én a helyedben a play helyett a plussz-osokat is megnézném. Ha már a sebesség a fontos, és a mobilos filmlejátszás meg nem annyira.

(#14522) Multibit
Jaja! Nálunk is a 211+-hoz képest a 213+ sokat gyorsult, pedig az órajel visszament, nem kicsit. De oszlopdiagramom nincsen hozzá, csak empirikusan.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#14531) Gsx-rr válasza royalka (#14528) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ne gondold ,hogy akkora szivas egy router+kulso hdd. Foleg ha ilyen a neted es nem futtatsz tobb szaz torrentet.

(#14532) royalka válasza Gsx-rr (#14531) üzenetére


royalka
őstag

Milyen eszközt javasolsz? :DDD A lényeg hogy a tv is lássa + androidról lehessen vezérelni.

giorgio: De hogy vettem annak.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#14533) Gsx-rr válasza royalka (#14532) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem egy Asus N65u router tokeletesen ellatta azt a feladatot ,hogy 10-20 torrent futott es kiszolgalt egy "okostv-t" wifin keresztul. Akadas nelkul ment a FullHd film is.
Azota mar vannak jobbak ,tobb infot kapsz a router topicban.
Mondjuk amikor vettem annyi volt mint most egy jobb Zyxel Nas. De amugy is egy jo router az alapja a halozatnak.
En biztos ezzel kezdenem.

[ Szerkesztve ]

(#14534) vizimento


vizimento
senior tag

És mi a vélemény az épített NAS-okról? Van itthon 1-2 régi, már használaton kívüli, de működőképes számítógépem... Sőt, úgy néz ki egy laptop is beáll a sorba...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#14535) fogtunder válasza vizimento (#14534) üzenetére


fogtunder
nagyúr

első hozzászólás vonatkozó része? amúgy ha meglévő régi gépet állítasz be, akkor a kezdeti beruházást megspórolod, viszont a villanyszámlán ez hamar vissza tud jönni. meg kell nézni, mennyit fogyaszt egy nap alatt a cucc, aztán ki tudod számolni, mennyire éri meg, mikor van a megtérülési pont. a teljesítménnyel a c2due korszak után már nem lehet gond, a funkciók pedig részben a hw-től függnek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14536) ht42


ht42
senior tag

Sziasztok!
NASt akarok építeni.
Fő szempontok:
4 vinyó, RAID
Csak OMV és torrent kilens futna rajta.
Gigabites LAN.
Csendes működés
És persze a lehető legolcsóbban... :)

Milyen hardvert javasoltok?
Köszi!

(#14537) fogtunder válasza ht42 (#14536) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én Asrock Q1900 DC-t vennék, 4 SATA port, gigabit lan, passzív és egy nagyobb laptop táppal meg tudod hajtani. memóriából 2GB RAM bőven elég, ház pedig ízlés szerint, a HDD-k hűtése azért legyen megoldható. vagy HP Proliant Gen 8 Celeronnal, annak előnye, hogy eleve erre tervezték, illetve ECC RAMot is kezel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14538) ht42 válasza fogtunder (#14537) üzenetére


ht42
senior tag

Az Asrock szimpatikus, köszi.

(#14539) lethos


lethos
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Ebben a témában még kezdő vagyok. De NAS-t szeretnék venni. Ezt néztem ki: QNAP TS-451-4G-EU. Szerintetek, vélemény az eszközről? Más gyártó is érdekel. Vagy inkább építsek microservert? (kb 150e tudok rászánni HDD nélkül)

Elvárás:
- 4 HDD férőhelyes,
- fájl kezelés, megosztás (zenék, képek, filmek)
- torrent (max 10 szál)
- smart Tv fim nézés (FULL HD-s minőség)
- egyidejűleg több (max 4fő) felhasználó kezelése
- RAID lehetőség
- lehetőleg csendes, de ez nem olyan fontos

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#14540) gery2123 válasza lethos (#14539) üzenetére


gery2123
őstag

Hát én inkább építenek ennyi pénzért már raksz bele plusz 2x2 tera vinyot is. Sőt még lehet többet. 70k már elég jó kis nas tudsz építeni, ami bőven elég! Openmediavault, Nas4free....szoftver aztán kész is.

-- PSN_ID: GerY2123

(#14541) fogtunder válasza lethos (#14539) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez egy kifejezetten jó NAS, simán tudja, amire neked kell, csak egy baja van: az ára. ennyiből simán kijön két HP Gen 8, ami pont ugyanezt fogja tudni. itt a kérdés az, hogy akarsz-e te magad szórakozni az operációs rendszerrel (annyira nem nagy macera), vagy out of box megoldás kell, illetve, hogy utóbbi esetben mennyit ér meg neked a kényelem. ezeket a szolgáltatásokat bármelyik NAS oprendszer tudja, én mindenképpen rászánnám az időt a beüzemelésre és a különbözetből vennék HDD-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14542) lethos válasza lethos (#14539) üzenetére


lethos
tag

Ok!

Szóval ha építenék, milyen konfigurációt ajánlatok?
Milyen op. rendszert kell, felrakni?

(#14543) fogtunder válasza lethos (#14542) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha van rá pénz, akkor HP gen8, ha mindenképp építenél, akkor pár hozzászólással visszább kellene fáradni.

oprendszerből meg van rengeteg tényleg. én a NAS4Free-t és a FreeNAS-t annyira nem szeretem, mert bár a ZFS a fájltárolás alfája és ómegája, de rohadt sok RAM kell neki. ilyen alap igényekre én XPenologyt, vagy OMV-t szoktam ajánlani, de meg lehet nézni az Amahit is, nekem nem tűnt rossznak, csak az üzleti modell (basic felhasználásra ingyenes, de minden vacakért fizetni kell) nem bejövős. az OMV amúgy ingyenes, pluginekkel bővíthető, amolyan svájci bicska a témában, a legnagyobb hátránya, hogy kell neki egy külön meghajtó. az Xpenology meg a Synology DSM-re épülő projekt, azt is sokan használják, de egy pár extra Syno szolgáltatás nem működik rendesen, mivel a gyártó által nem támogatott projekt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14544) atlasz52


atlasz52
tag

Synology NAS DS115j (1 HDD)

Érdemes e ezt a tipust megvenni,?nagyon kellemes az ára,letöltésen kivül mire jó még.
Köszönettel veszem a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

LÁSZLÓ

(#14545) Ákinard válasza atlasz52 (#14544) üzenetére


Ákinard
aktív tag

(#14546) vizimento válasza Multibit (#14525) üzenetére


vizimento
senior tag

És ha úgy alakul, hogy cserélem a rouert, - bár olvastam az első hsz-ben, hogy nem ajánlott - még mindig nincs olyan a routerek közt, amit ajánlani mernétek a beépitett NAS-ával együtt?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#14547) Multibit válasza vizimento (#14546) üzenetére


Multibit
veterán

a beépitett NAS-ával
:F
Ilyen nem létezik. Arra gondolsz, hogy routerre kötött USB-s vinyót használnál a router által biztosított torrent, DLNA, stb. funkciókkal? Ez is egy "megoldás", de legtöbben megbánják, még ha nem is vallják be. Fapados, lassú.

(#14548) fogtunder válasza vizimento (#14546) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mivel kicsi a net, talán elég lehet egy router is, de aki ilyenre adja a fejét, általában custom fw-vel flasheli meg a routert, a beépített sw-ben szerintem nem nagyon lesz torrent kliens és dlna. ez viszont már a milyen routert vegyek topic témája, ott elég gyakran előjött ez a téma, mikor rendszeresen olvastam, érdemes ott olvasgatni/keresni egy kicsit. én az asus rt-n18u vagy tp-link wdr3600 alá nem adnám, ha egyáltalán bele akarnék kezdeni ilyesmibe, de majd az ottani szakik megmondják.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14549) Multibit válasza fogtunder (#14548) üzenetére


Multibit
veterán

a beépített sw-ben szerintem nem nagyon lesz torrent kliens és dlna
Vannak ilyenek az Asus gyári szoftverében, de minek ;]

(#14550) fogtunder válasza Multibit (#14549) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a kifejezés, amit használni akartam a nem lesz benne használható torrent kliens és dlna.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.