Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Ez a ház nem tudjátok, USB3-as? Mert nem látom megjelölve a leírásban... Nem lenne rossz, ha lenne usb3 rajta... D:
köszi

(#44602) menledge válasza Skinny26 (#44601) üzenetére


menledge
senior tag

USB3-as!! ;) Tegnap hoztam el egyet. :))

(#44603) Skinny26 válasza menledge (#44602) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Köszönööööm! :Y :R De Te is a pcx-től rendelted ugye? :D

[ Szerkesztve ]

(#44604) menledge válasza Skinny26 (#44603) üzenetére


menledge
senior tag

Nincs mit. :) Igen onnan! :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44605) Skinny26 válasza menledge (#44604) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Köszönööm! Annyi kérdésem lenne még, hogy a ventiszabályzót hova lehet felszerelni? :D :F

(#44606) zoltan6 válasza Skinny26 (#44605) üzenetére


zoltan6
őstag

ennél a hozzászólásomnál van fenn pár kép az összeszerelésről,én a legfelső bővítőhelyre szereltem,és igen van usb3 a pcx-esbe,én is megkérdeztem előtte telefonon.

(#44607) Skinny26 válasza zoltan6 (#44606) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Wao, köszi!

(#44608) Ace owner válasza Ace owner (#44597) üzenetére


Ace owner
addikt

valaki erre?

Továbbá lenne egy olyan Kérdésem hogy csavarokat honnan tudnék szerezni belülre amivel a lapot meg amit kell odacsavarozom. valakinek nincs Véletlen elfekvoben? ha tuti jo megfizetem.

Galaxy Fold 4

(#44609) zolee0307 válasza Sotyks94 (#44600) üzenetére


zolee0307
őstag

Csak külsőben van különbség, illetve a z11-ben oldalt van két 8 cm-es venti, így a vinyókat jobban hűti. Ha tetszik, akkor nyugodtan veheted a z11-et. Abban az árban elég jó ház, maszív, meg szerintem jobban néz ki, mint a z9.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44610) menledge válasza Skinny26 (#44605) üzenetére


menledge
senior tag

Bármelyik PCI helyre beteheted, ahol neked tetszik! :)

(#44611) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Tegnap megérkezett a Zalman Z11 Plus házam. Bele is raktam mindent, összedugtam és nem kapcsol be.
Leszedtem a ház előlapját, a két kábelt összedugtam kép

Aztán rájöttem, hogy egy kábel ki van húzva vagy szakadva, nem tudom. Kicsavaroztam a power gombot, amibe a 4 kábel fut és az egyik ki volt szakadva.
kép
Látszik a képen, hogy arra a kis drótra kell ráhúzni, rá is húztam de hiába, nem kapcsolt be

és az is látható, hogy ami ki van húzva kábel meddig vastagodik
gondolom addig van benne a drót
amikor rádugtam a drótra az nem ért el addig a vastagságig, gondolom nem érintkezett
és az lenne a kérdésem, hogy elég azt a kábelt ráhúzni úgy, hogy érintkezzen vagy el van szakadva az egész és ki kell cserélnem?

ja és az elején azt a két kábel közül egyet csak egyhez lehet kötni, szóval azt biztos nem rontottam el
a gépet pedig átszereltem a régi házamba, és most onnan írok, tehát működik, azzal nincs baj

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#44612) zoltan6 válasza zolka95 (#44611) üzenetére


zoltan6
őstag

azt nem csak rá kell húzni,hanem le kell vágni róla a zsugorcsövet (fekete rész) meg kell csupaszolni,aztán vissza kell forrasztani,mert elengedte a forrasztás.

(#44613) zolka95 válasza Sotyks94 (#44600) üzenetére


zolka95
őstag

elől van kettő usb 3 és ezeket nem hátul kell bedugni a gépbe, mint ahogy a z9-nél asszem

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#44614) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Nah megrendeltem a zalman z11 pluszos házikót, jövőhét szerdára várható, már kíváncsi vagyok rá :D
A ventikkel kapcsolatba lenne kérdésem: Úgy tudom a plusz verzióban 5 venti van (talán 6 :F ), nekem meg egy asrock 990fx extreme 3 lapkám van. Az alap ventik mellé amit kapok még lenne +1 14-esem ami most hátul van, meg 1 venti a procihűtőn. Ezt az összesen (7-8) ventit meg tuti nem fogom tudni bekötni az alaplapra. Valakinek valami ötlet hogy hogy hogyan tudnám megoldani? van itthon egy 3 pines y elosztó, de az +1 ventit jelent csak. Alapból hány pines ventikkel jön a házikó? mert ha 3 akkor gondolom még pár elosztóval megoldható (vagy esetleg érdemes lenne nagyobb elosztót venni? 4-eset pl?)

(#44615) patomi válasza Sotyks94 (#44614) üzenetére


patomi
őstag

A 2db. 80mm-es oldalsó molexes, a hátsó is az volt nálam. A 2db. ledes pedig alaplapi 3pines.. Ha jól emlékszem. Arra vigyázz,hogy a tetején levő tálca már attól is karcosodik ha ránézel..

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44616) zolka95


zolka95
őstag

Na sikerült megoldanom. Vágtam le egy kicsit a gumis részből és úgy dugtam rá, most már érintkezik vele és pöccre indul. A HD Audio kábelt nem tudtam hova dugni. Olyan csatlakozású, mint a power gomb kábele, gondolom az előlapi jack dugók kábele lenne. Az előlapi usb csatlakozójába be lehet dugni? kép

és adtak még egy ilyen kábelt. Ez mire jó?

és lenne még egy kérdésem: a ház oldalán lévő kis ventiket már nem tudtam rádugni a táp kábeleire, mert elfogytak. ha veszek molex kábel elosztót arra rádughatom ezeket?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#44617) 3.Aragorn válasza zolka95 (#44616) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez utóbbi egy 4-8 pines hosszabbító kábel. Ha rövid a tápodon levő, igen hasznosnak fogod találni kábelmenedzsmentnél.

A ventiket miért nem dugod közvetlenül az alaplapra?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#44618) zoltan6 válasza zolka95 (#44616) üzenetére


zoltan6
őstag

itt írtam hogy forraszd rá,mert később csak a gond lesz vele,az előlapi audió kábelt nehogy az usb aljzatba dugd,az f.audioba kell az alaplapon (front audio) amit pirossal bekarikáztam.

(#44619) patomi válasza 3.Aragorn (#44617) üzenetére


patomi
őstag

Pont előtte írtam, hogy azok molexesek, alaplapra nem tudja közvetlenül csatlakoztatni.

(#44616) zolka95
A HD Audio kábelt nem tudod rákötni USB csatira. Ellenben annak két csatlakozója van, az AC97 mehet rá. (világos zöld csatira)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44620) zoltan6 válasza patomi (#44619) üzenetére


zoltan6
őstag

miért kötné rá az ac97-et? (hacsak nem xp-t használ) ha egyszer tudja az alaplap a hd audiót,kezelési útmutató 26. oldal.

(#44621) patomi válasza zoltan6 (#44620) üzenetére


patomi
őstag

ha tudja a lap akkor azt... nem olvasgattam a kezelés könyvét bocsi.

Ja egyébként hsz írás közben hívtak szal bocsi,h. én is uarra reagáltam..

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44622) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Ajánlottak megvételre egy Nexus Clodius Ventilation Pro (fehér színű) házat 8-ért.
Egy átlag gép lenne benne (6670 vga, 320 hdd, amd x2 255, 4 gb ram)
Érdemes megvenni ennyiért? Nem valami elterjedt márka ahogy nézegettem.
Ha esetleg idővel megunnám akkor nem szeretnék bukni rajta eladáskor.
Szóval szellőzés és anyaghasználatban megéri az árat?

Előre is köszönöm.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#44623) 3.Aragorn válasza patomi (#44619) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ja, jó. :B

Nem minden vándorút céltalan...

(#44624) zolka95 válasza 3.Aragorn (#44617) üzenetére


zolka95
őstag

már az összes helyre bedugtam ventit (a proci hűtőn 2 van)
de van olyan kábel ami nem olyan csatlakozós, az a 3-4 tűs, hanem a tápra kell rádugni

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#44625) drunkyboy válasza schulc99 (#44622) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ennyiért szerintem nem éri meg, 6k körül ott van a vállalható házak közt a Kolink CXA-SA01, vagy 9ért a Sharkoon Vaya mindkettő újonnan.
Vagy mATXben 10ért már megkapod a Fractal Design Core 1000-t USB3-al.
Az aprón is nézelődhetsz Vaya van már 7500ért, vagy egy nagyon jól hűtő Bitfenix Merc Alpha 8k-ért.

zolka95 nyugodtan használj molex elosztót a ventikhez.

[ Szerkesztve ]

(#44626) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok Tudnátok nekem mondani egy olyan számítógépházat ami modern és alig lehet hallani benne a ventillátor hangját és jól is néz ki :) köszönöm

(#44627) bluyoo válasza apple87 (#44626) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Pl. a BitFenix Ghost nekem nagyon bevált.

Bazinga!

(#44628) #98593280 válasza apple87 (#44626) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ajánlom figyelmedbe az ELSŐ Hozzászólást!
[téma összefoglaló]

[ Szerkesztve ]

(#44629) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok!

Itx házat keresek, lehetőleg hangtalant, egy I3-ast szeretnék bele alulfeszelve meg valami passzív VGA-t.

Nézegettem Bitfenix Prodigy-t\Obsidian 250D-t, de nem tudom meglehetne-e hangtalanul oldani valamelyiket is.

Ha lehet 1 db 5.25-ös hely kéne az előlapra, de ez változhat, ha esetleg tényleg hangtalan házat találnék és ez lenne az ára.
2db 3.5-es winyó lenne benne.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#44630) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

létezik olyan kiegészítő pc házban, amit az alaplap távtartó csavar helyére lehet betenni kábel management céljából?

(#44631) BlackPriest válasza Sanyi.mTs (#44630) üzenetére


BlackPriest
őstag

cm690 gyári tartozéka, ha-n is árul valaki

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44632) Mirman


Mirman
őstag

Üdv , egy Fractal Define Mini háznak nagyon gáz a hűtése ? Egy i5 menne bele egy R9 270X HAWK-al . Érdemes vele még plusz ventit venni,valahova vagy alapbol is kellően lehűti ezeket ? Hely szempontjából mar az a ház is,neccesen fer be tehát joban hűtő ATX házak szoba sem jöhetnek.

(#44633) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Hali.

Ismerősöm kérdése.

Melyik jobb gépház?

Corsair Venegeance C70

vagy

Corsair Carbide Air 540
?

A főbb szempontok.
Szellőzés melyikben jobb
A gyári ventillátorok amik benne vannak mennyire jók, tartósak, halkak

És az Air 540-hez kapcsolódó kérdés.
Ha egy ODD-be lemezt akarunk tenni abba hogy fog megállni bezárásig a lemez? Kapunk a házhoz 4db műanyag karikát ami odafogja a lemezt mint a DVD tokokban?

Annyi hogy a több 3.5-ös helyet jobban szeretné mint a 2.5-öst de ha az Air jobb akkor szerintem megbékél vele.

Előre is köszöni! :B

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#44634) MrPetya19 válasza Wiz Khalifa (#44633) üzenetére


MrPetya19
addikt

Air 540-et ne, szerintem. Az új Corsair-ek nem a legjobbak, a c70 még egy minőségi darab. Ja és miért ne állna meg a cd?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44635) #98593280 válasza MrPetya19 (#44634) üzenetére


#98593280
törölt tag

Minőségileg nincs semmi probléma az AIR 540-el, sőt, stabilitása pl. kitűnő.
A közepes szellőzésén kívül inkább csak pozitívummal találkoztam vele kapcsolatban.

Az 5.25 colos bővítőhelyek állítva vannak benne, de a CD/DVD olvasókban írókban van szerintem 4 db tartó, ami biztosítja, hogy álló helyzetben se essen ki a lemez.

(#44637) MrPetya19 válasza #98593280 (#44635) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát minőségre a jobbak közé tartozik, de a stabilitása nem meglepő.
Nekem a rossz helykihasználással van bajom.
És odd-től függően más a megoldás a függőleges elhelyezés hátrányaira, furi hogy gondolnak még ilyenekre.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44638) #98593280 válasza MrPetya19 (#44637) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mi a baj a helykihasználással?

[ Szerkesztve ]

(#44639) Mirman válasza #98593280 (#44636) üzenetére


Mirman
őstag

Tudsz valami jobb alternatívát ennél ebben az ármagasságban ami maximum 40cm magas mATX ház és jobban hűt mint a Fractal ? Ha nem, akkor mi ez a Burt módszer ? :F

(#44640) Burt1793 válasza Mirman (#44639) üzenetére


Burt1793
veterán

Rakj bele 2 noctuát. :D

Amúgy a hátsó 14-es noctuám be sem indul 5V-on, egy helyben toporzékol. Kb 2 hétig nem vettem észre (Vagy kézzel el kell indítani, vagy fel kell kapcsolni a ház szabályzóját 7-re. Utána, ha már elindult működik 5V-on is. :D)
Nem szoktam nyitogatni a házat járatás közben, ezért nem vettem észre. Azért kellett kinyitnom, hogy megnézzem, hogy leállnak -e a vga ventik, ha a windows kikapcsolja a képernyőt és ekkor láttam, hogy nem pörög a kifele fújó...

(#44641) #98593280 válasza Mirman (#44639) üzenetére


#98593280
törölt tag

A mATX méretű házak általában gyengén hűtenek, főleg a hangszigeteltek.
A Silencio 352 gyengén hűt, ezeket pedig még nem mértem:
anidées AI4BS, 85EUR (~25k)
Nanoxia Deep Silence 4, 25k
SilverStone Precision PS09

A "Burt módszer"-t az előző HSZ-ben már le is írták.
Lényege az alábbi: végy egy egyébként nem olcsó házat.
Második lépés: vásárolj több db 5eFt-os drága Noctua ventilátort,
mondjuk 3-at 4-et és cseréld le az összes ventit Noctua-ra.

[ Szerkesztve ]

(#44642) grizlisandor válasza #98593280 (#44641) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha ez se segít? :D

(#44643) BomiBoogie válasza #98593280 (#44641) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

S mi az előnye a Burt-módszernek? :DDD

(#44644) Zsmester89 válasza grizlisandor (#44642) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jól hűt, nagyon csendes, és drága :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44645) apple87


apple87
senior tag

sziasztok
XIGMATEK Midgard II fekete
EGy Intel i5-3570K processzor menne bele

Mi a véleményetek erről a házról ?
Milyen alaplapot ajálanátok bele?

(#44647) Burt1793 válasza BomiBoogie (#44643) üzenetére


Burt1793
veterán

Csendes marad a gép és leírhatod, hogy sokat költöttél a hűtésre, kis hatásfokkal.
Viccen kívül, tényleg hangtalan a gép. És ez így (mivel erős a konfig) drága.

Amúgy nem durva, ennyi kell:

Az biztos, hogy aida-s max terhelésnél, amíg hátul nem a 14-es noctua volt, hanem egy fehér fractal 14-es, addig az ashura ventije maxon forgott automata állásban. 10 perccel utána, 4 ventivel és hátul a 14es noctuával ugyanilyen terhelésnél az ashura 60%-on pörgött. (Ez 1 óra folyamatos 100%-os prociterhelés).
A hőfokok nem változtak, alulról csapdosták a procihőfokok a 60-at.
Konfgom az adatlapomon megtalálható.

Most be fogom rakni az 5-ös hdd tartót, remélem nem rontja sokkal a hűtést.

[ Szerkesztve ]

(#44648) BomiBoogie válasza Burt1793 (#44647) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor összességében a célt eléri a módszer. :K :)

(#44649) Wiz Khalifa válasza #98593280 (#44635) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az ő Samsung DVD írójába nincs gyárilag olyan felfogató. Sőt. Nekem se volt még sose olyan amibe volt. Esetleg az ezer éves CD írómba van. :) Egyszer találkoztam ilyesmi ODD helyezéssel. Csak ott felfele nyílt ki. Az a GMC R2 Toast házba volt. De ott gyárilag kaptunk a házhoz 4db műanyag darabot amit felragaszthattunk.

Az Air 540-nél az lenne a legjobb ha le lehetne fektetni hogy a plexi rész legyen felfele. Tudom hogy a táp az oldallapból szívja a levegőt. Azt megoldanánk 4db gumitalppal valami nagyobbal. De az eredetileg "alja" az meg csúnya vagy nem? Oldallap minősítésnek?

Smoke some weed nigga!

(#44650) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#44649) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valahogy így tárolná. [link]

De az eredetileg aljának kitalált rész nem olyan szép hogy oldallap legyen így bebukta ezt a házat. :(

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.