Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44802) 3.Aragorn válasza #98593280 (#44801) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem vagyok Facebookon, viszont ez az ismertető nem semmi. Le a kalappal, hogy ezt a ránézésre ócska házat milyen következetesen és sztoikus nyugalommal tesztelted. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#44803) anytime válasza zoltan6 (#44795) üzenetére


anytime
őstag

Mennyi minden lehet a tudonkben??? :Y

(#44804) Zsmester89 válasza zoltan6 (#44795) üzenetére


Zsmester89
őstag

És ennek töredékét, de te is belélegzed.. Vasgyár :) csak nem Sztálinvárosban? :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44805) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#44750) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem raven 3 ház van, annó írtam róla egy rövid kis jellemzést: [link]

Számomra csendes, igaz játék alatt azért van hangja, de nem vészes. Adatlapomon láthatod a konfigomat. Ajánlom a minimum 60 centis sata kábelt, mert minimum ennyi kell, hogy el tudd vezetni hátul.

Ha a halkság a lényeg, akkor hangszigetelt házat válasz. A raven 3 műanyagja kemény, tartós, az ujjlenyomatot nem szedi. Mivel felül vannak a csatlakozók, ha lent van a ház könnyű szerelni. A tető is könnyen le fel szerelhető, stabilan rögzül, sok le és fel rakást kibír.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44806) zolee0307 válasza zolee0307 (#44805) üzenetére


zolee0307
őstag

A raven 3 házhoz: Sk tesztjében írta, hogy a tápot nem lehet kapcsolni az oldallap miatt. Egy ceruzával lehet, pont befér a rács lyukain.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44807) bluyoo válasza zoltan6 (#44795) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Aztadurvamiamendörgősmeénűvanazonaszűrőn! :Y
Linkelhetnél egy mellkasröntgent is magadról. ;]
Azt hiszem nálatok a légtisztító készülék előnye nem szorulna magyarázatra.

Bazinga!

(#44808) 3.Aragorn válasza zolee0307 (#44805) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, köszi.
Látom, még beszélgettünk is a kérdésről. ;]

A beépített ventiszabályzóról mit tudsz mondani?

Nem minden vándorút céltalan...

(#44809) grizlisandor válasza zoltan6 (#44795) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az komoly, de legalább teszi a dolgát. :D

(#44810) dni válasza dni (#44720) üzenetére


dni
őstag

Az itt olvasottak alapján lehet, hogy nem leszek sokkal beljebb ha a chieftec smart sh-01b-b-b házamat egy Silencio 352-re, PS07-re vagy Define Mini, re cserélem. Csak gondoltam, hogy amennyiért veszek két 2,5 keretet azt hozzá teszem a ház használt árához már lehet kapok valami jobbat, de mindegyik van valami problémája. (Hűtés, hang, elrendezés, ár) :)

(#44811) TomiLi válasza dni (#44810) üzenetére


TomiLi
addikt

Csak a ps07-ről tudok nyilatkozni, mert az volt (modding miatt lett eladva - nem lett volna szívem kivágni az oldallapot, hogy plexit rakjak bele /fehér kivitel - így kapni sem lehet hozzá ablakos oldallapot/)

Hűtés szempontjából nekem bevált! Sokkal jobb, mint a TJ08-e, mert abban nekem zajos volt a speciális 180mm-es venti (szélzaj a speckó kialakítás miatt). Ráadásul a vga nem kap rendesen levegőt.
Szóval a ps07-ben az a jó, hogy az tulajdonképpen egy szélcsatorna.
Lutri viszont a gyári venti. Nekem az egyiknek kicsit motor hangja volt. (suhogás)

Szerelés szempontjából is bevált, nem volt vele gondom. Akinek sok HDD-je van, annak lehet, hogy zavaró az alaplap fölé logó hdd keret.
Ha erre esik a választásod szerintem a fehéret válaszd (ha választas), ha tetszik, mert az emlegetett kosz probléma mellett, még az is az előnye, hogy sokkal jobb a fényezése! Minőségibb! Nem jön le olyan könnyen, mint a feketéről

Mindenképpen jobb hűtés szempontjából a PS07, mint a Chieftec (szerintem: majd a szakik megerősítenek/cáfolnai)
Csak ránézésre mondom ezt, mivel a csifiben, ha jól láttam, elől csak két 92mm-es venti van, ellenben a Ps07 2x120-asával. Ráadásul a mindenféle keret a chieftekben, plusz a hdd keret is a levegő útját állja.
A Ps07-ben lehet játszani a nyitható előlappal, ha egyáltalán ez számít: hűtés/zaj szempontjából.

Viszont gyárilag hátra nem raknak ventit, azt külön kell megvenni sajnos.

Bogyóka

(#44812) patomi válasza dni (#44810) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem mivel nem tervezel gVGA-t beletenni nem gond a hangszigetelt kivitel. Simán csökkentett fordulatú ventikkel el lehet lenni melegedési problémák nélkül. A felsorolt vinyoidat mindegyikbe be tudod pakolni gond nélkül. A PS07-ben ,ahogy a gyári oldalon látom nincs lehetőség 2,5"-es beépítésre gondolom ehhez kell keretet is venni. A másik kettőben van. Árban pedig kb. annyi a különbség a 352 és a define mini között amennyi minőségben. A 352 viszont méretben kisebb jóval (ha ez számít esetleg). Plusz mind a három házon van USB3 is. Shellkretor tesztjei alapján viszont a PS07 hűtése a legjobb. Viszont némileg többe is kerül.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#44813) Burt1793 válasza patomi (#44812) üzenetére


Burt1793
veterán

A ps07-be alulról be lehetett csavarozni egy ssd-t. Én így használtam.

(#44814) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#44808) üzenetére


zolee0307
őstag

A két alsó 180-as ventit kötöttem rá, mivel azok vannak bekötve. Két állású, szerintem jól elérhető helyen van, de mégsincs szem előtt. Kis kapcsolós megoldású. Végülis low-n halkak a ventik és így is jól hűtenek.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44815) 3.Aragorn válasza zolee0307 (#44814) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A ház belsejében van?

Nem minden vándorút céltalan...

(#44816) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Végre végleges lett az új konfigom, már csak egy jó ház kellene amibe jól szellőzik és a ház sem utolsó...

Egyenlőre ezt néztem ki.

Nem lesz oldal venti, így a Noctua nh d-14 elfér bőségesen...

Ebben az árban szerintetek van szebb és jobb?

Köszi előre is a segítséget. :R

(#44817) 3.Aragorn válasza SoulReaver (#44816) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Van. Jobb biztosan, szebb meg attól függ, mit tartasz szépnek...

Itt találsz ranglistákat mindenféle szempont szerint. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#44818) SoulReaver válasza 3.Aragorn (#44817) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem már ez is szép :))

Köszi, megnézem őket! :R

(#44819) Burt1793 válasza SoulReaver (#44816) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy nagyon tetszetőset (hasonlít az általad linkelthez külsőre) tudok kb 30 ezerért...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44820) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#44815) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem, a tetőn, az usb és az audio csatlakozó panel mögött besüllyesztve. Meg itt tudod megfogni a tetőpanelt a levételhez.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44821) #98593280 válasza SoulReaver (#44816) üzenetére


#98593280
törölt tag

Jobb biztosan van. Az Aerocool.nal rosszabbat nem nagyon talalni.

(#44822) #98593280 válasza Burt1793 (#44819) üzenetére


#98593280
törölt tag

Talalkoztal mar ezzel a Rosewill.el?

(#44823) Burt1793 válasza #98593280 (#44822) üzenetére


Burt1793
veterán

Van egy ismerősöm, aki ebayről rendelgeti össze a cuccokat a gépéhez és neki van ilyen házi. Láttam már élőben, neki nagyon bejön, nekem túlságosan gamer. Az biztos, hogy jó a hűtése és persze telepakolta minden földi jóval.
Vagy szerinted ez gagyi ház? Nem próbálgattam, csak a haver véleményét tudom.

[ Szerkesztve ]

(#44824) SoulReaver válasza Burt1793 (#44819) üzenetére


SoulReaver
veterán

Áhh, köszi de az már túl sok nekem :) Gépet így is ~200 ból rakok össze, vga nélkül, házra max 20-22 ig megyek el, ez benne van.

Am a "KIVÁLÓAN SZELLŐZŐ HÁZAK" listájából őt vettem ki Corsair. Csak azt nem írja, h a cpu collernek mennyi helye van...(honlapján sem találtam)

Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#44825) Burt1793 válasza SoulReaver (#44824) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy kommentben olvastam, hogy egy macho 120-as simán belefért, viszont akkor oldalra nem tudott házventit rakni. A hivatalos oldalon se nagyon írnak a cpu borda vastagság maximumáról.

(#44826) SoulReaver válasza Burt1793 (#44825) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az oldalába kell egyáltalán venti? Vagy majd valami vékonyabb kivitelt rakok oda, ha kell..

(#44827) Burt1793 válasza SoulReaver (#44826) üzenetére


Burt1793
veterán

Semmi sem kötelező, simán elég, ha alulra, felülre, előre, hátulra raksz. persze ezeket se muszáj, attól függ mennyire kell a hűtés, mire használod stb...

(#44828) 3.Aragorn válasza zolee0307 (#44820) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Aha, kösz a képet, látom. Hány ventit tudsz rákötni egy-egy ilyenre? Azt lehet-e tudni, hogy hány voltokat ad a motyónak?

A két kapcsoló között mi az a téglalap alapú valami (nem látom tisztán :B )? Csak egy bemélyedés, vagy funkcióval is bír?

Nem minden vándorút céltalan...

(#44829) SoulReaver válasza Burt1793 (#44827) üzenetére


SoulReaver
veterán

Géptuning amennyit bír... :) Játék, film...

(#44830) 3.Aragorn válasza SoulReaver (#44826) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem szükséges. Elvileg a vga-nak adna friss levegőt, de ha a házban egyébként megoldott a légáramlás, tipikusan nem sok vizet zavar az ilyen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#44831) Burt1793 válasza SoulReaver (#44829) üzenetére


Burt1793
veterán

Akkor simán elég az elöl 2 (befúj), alul 1 (befúj), felül 1 (kifúj), hátul 1 (kifúj) felállás.

(#44832) SoulReaver válasza 3.Aragorn (#44830) üzenetére


SoulReaver
veterán

Egyenlőre a gtx 460nak am. is twin force hűtője van, van hangja, de hűti is. Később meg majd meglátom, h mit kell majd az új vga val moddingolni, hűtés terén.

(#44833) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#44831) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ámen. :)

zolee0307: A normál HDD tartók (nem a tálca mögöttiek) milyen anyagból vannak? A teszt képe alapján fémnek néz ki, de javíts ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#44834) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#44828) üzenetére


zolee0307
őstag

Egy kapcsolóra egy ventit lehet, mivel az alsók vannak bekötve, így csak azokat kötöttem be, nem próbáltam még rákötni ventit. Szerintem, ha veszel ilyen 3pines vetni elosztót akkor lehet többet is rálehet kötni, de ebben nem vagyok biztos. Azt nem tudom hány voltot szabályoz, szerintem 7 és 12 volt.

Középen ilyen rácsos rész van csak dizájn.

A hdd tartók fémek, 2 blokk van benne 3-3 tálcával, a blokkok elé és mögé egy-egy 12-es ventit lehet betenni. Viszont az alsó tálcára én nem tudtam betenni a vinyót, mert a sata csatlakozót takarta a műanyag keret. Emiatt kérdezd esetleg még meg SK-t is, ő tesztelte a házat.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44835) 3.Aragorn válasza zolee0307 (#44834) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A vinyókat elölről (a házon kívülről) vagy hátulról (a ház belsejéből) helyezed be? Az opcionális ventilátorkeretek eltávolíthatóak-e?

Nem minden vándorút céltalan...

(#44836) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#44835) üzenetére


zolee0307
őstag

A két 3-as blokkot ki lehet venni, szétszedd, belerakod a vinyókat és blookkostul teszed vissza.

A műanyagkeretek kellenek, azok fogják összea 3 tálcát.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44837) 3.Aragorn válasza zolee0307 (#44836) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem. Hát ez nem tűnik a legfelhasználóbarátabb megoldásnak, de hát ez van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#44838) #98593280 válasza 3.Aragorn (#44837) üzenetére


#98593280
törölt tag

A haz alaplapi talcajanak moge is lehet vinyokat tenni. Gumis felfuggesztes. Akkora hely van ott, ami minden hazat megszegyenit.

(#44839) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Milyen házat tudtok ajánlani ami megfelel az alábbi feltételeknek?
- ATX alaplapot tudjon fogadni
- Ne legyen agyon perforálva,
- Viszonylag jó minőségű legyen, ne zörögjön és horpadjon be ránézésre.
- kábelmenedzsment legyen lehetőség szerint

Igazság szerint egy Sharkoon Mask lenne a legtökéletesebb, de a belekerülő 775-ös konfig árához képest az kicsit drága (üzletben ~16k). Használt is érdekel. 10k környékén találok ilyet szerintetek?

(#44840) #98593280 válasza zsolthee (#44839) üzenetére


#98593280
törölt tag

10k alatt lenyegeben csak a Sharkoon Vaya ami megfelelo menedzsmentes.

(#44841) #98593280 válasza SoulReaver (#44824) üzenetére


#98593280
törölt tag

Honlapomon van egy max cpu borda tablazat, a szereles utolso fomenu alatt.

(#44842) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Szolidabb árú atx-es gyárilag zaj és rezgéscsillapítással ellátott házat keresek.

Méret: magasság max 45-50 cm
Táp: nem kell bele.
Márka: mindegy, az alsókategóriát leszámítva (Codegen és tsai).
Mit tudtok ajánlani?

Láttam az első hozzászólásban egy listát, ki is néztem két Cooler Mastert, de az ajánlás lassan 3 éves-csak van frissebb tipp?

Köszönöm

(#44843) zolee0307 válasza 3.Aragorn (#44837) üzenetére


zolee0307
őstag

A blokkokat szét és összerakni nem nehéz, gyorsan meg lehet csinálni, a házban 4 csavar tartja, annyi, hogy a vinyókat nem tudod csak úgy kivenni, betenni. De szerintem jó megoldás, legalábbis nekem tetszik.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#44844) SoulReaver válasza #98593280 (#44841) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm! :R

Ezzel papíron össze is állt a masinám, szép kuckója lesz :D

(#44845) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Kérdezném a tapasztaltakat.

Ha ezt megvenném akkor csak a Full Tower házat kapnám meg vagy mellé megkapom a Mini-ITX-es házat is? [link]

Smoke some weed nigga!

(#44846) #98593280 válasza Wiz Khalifa (#44845) üzenetére


#98593280
törölt tag

Megkapod.

(#44847) Wiz Khalifa válasza #98593280 (#44846) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És jól látom hogy a hozzá gyárilag kapott Mini-ITX házon nincs bekapcsoló, audio és USB csatlakozók?

Smoke some weed nigga!

(#44848) Grave_444 válasza Wiz Khalifa (#44847) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valamelyik képen van, valamelyiken nincs. :U
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#44849) Wiz Khalifa válasza Grave_444 (#44848) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Videón láttam hogy ami egybe van abban elvileg nincs. És a második képen amit linkeltél ott a külön megvehető elem. Így azon mindenképpen kell. De arra lennék kíváncsi hogy ha nincs bekapcsoló gomb meg ilyenek akkor azt a gépet hogy kapcsoljam be-ki?

Smoke some weed nigga!

(#44850) Grave_444 válasza Wiz Khalifa (#44849) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem egyáltalán nincs értelme ennek, hogy 2 ház egybe van. :N
Ha kicsit akarsz építs egy erős Mini-itx gépet, idle keveset eszik az is.
Ha meg a szokásos nagy házakat szereted abból is ugyanúgy tudsz halk, energiatakarékost nem kell külön netezős és játszós. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.