Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) #98593280 válasza xxSanchez (#33950) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ezt akarod bele átépíteni?

"Intel Core i7 3770k # Alaplap: Asus Sabertooth Z77 # Memória: 4x4GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 9-9-9-24 CL9 # Videókártya: Gigabyte GTX 670 Windforce 3 2GB GDDR5 "

Amennyiben igen, akkor ehhez egy jobbfajta, jó szellőzésű házat javasolnék.
Legjobb a Silverstone Raven 3 lenne, az hűt most ismereteim szerint a legjobban.

Ebben a cikkben pedig megnézheted mi az ami még jó hűtéssel rendelkezik.

A CM Stryker is igen jó, persze az is 45k körül van.
A TT Overseer RX-1 az olcsóbb, de az egy vagány style, gondolom az FD miatt az nem is tetszik.
Az említett Nanoxia-t is tudom javasolni, vagy az Obsidian 650D-t.

(#33952) xxSanchez válasza #98593280 (#33951) üzenetére


xxSanchez
őstag

Igen azt. Hűtés miatt kell váltanom, mert H100i-t szeretnék venni az viszont nem fér bele a mostani házamba. 60nál nem szeretnék többet költeni a kettőre tehát 30 ezrem van házra. Inkább letisztultat szeretnék amin nincs semmi csicsa. A Fractal azért lett volna jó, mert nagy hely van a kábelek rendezésére, mert nem moduláris a tápom.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#33953) #98593280 válasza xxSanchez (#33952) üzenetére


#98593280
törölt tag

Akkor szerintem vedd meg a NANOXIA-t, az szigetelt, de elég jól hűt. Letisztult is, 30k körül van, több színben kapható.

(#33954) Mate válasza #98593280 (#33951) üzenetére


Mate
nagyúr

A Silverstone Raven SST-RV02B-t nem tervezed tesztelni? Ismerősöm most vett és mérései alapján nagyon jó a hűtése, szerintem még jobb mint a 3-asnak.

Sajnos ezt is elég kevés helyen kapni, pcgear árulja, bár 52000 körüli összegért :Y , ismerős 30-ért vette újonnan. Ha több helyen elterjedne a 2-es és a 3-as normális áron, akkor szerintem bombaüzlet lenne mind a kettő.

(#33955) xxSanchez válasza #98593280 (#33953) üzenetére


xxSanchez
őstag

Szigetelés nekem nem fontos, felőlem lehet egy reaktor is mellettem. Akkor is ezt ajánlanád?

Heyho.

(#33956) #98593280 válasza xxSanchez (#33955) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ezt, mondom, szigetelt, de jól hűt. A Fractal-okhoz ez áll legközelebb kinézetre.

(#33954) mate3553 : A bittech szerint a Raven 2 vmivel gyengébben hűt mint a 3-as. Majd lehet hogy ezt is fogom tesztelni, a jövő kifürkészhetetlen ;)

[ Szerkesztve ]

(#33957) dav<3


dav<3
tag

Helló!

Ez nem teljesen ide tartozik előre is bocsi nem ház vétellel kapcsolatos de hasonló.

Tehát adott egy Sharkoon Tauron gépház. A fan config a következő: Elől a házban az aljához közel van függőlegesen 2db 12cm-es venti. A ház hátuljában a cpu cooler-el egy szintben még egy 12cm-s venti a ház tetejében pont a cpu cooler fölött van egy 17cm venti. A kérdésem az lenne hogy van e értelme még egy 12cm-s ventit betenni a ház aljába a tápegység (alsó tápos) és a hdd tartók közé hogy az előről beszívott levegőt feltolja + még friss levegőt hozzon be. A vidi karim egy Sapphire HD 7870 ami nem olyan kicsit ez még lehet fontos lenne. Tehát a kérdés meg éri e betenni vagy jobb úgy a légáramlat ahogy van? Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.: Dave

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#33958) xxSanchez válasza #98593280 (#33956) üzenetére


xxSanchez
őstag

Értem köszi, gondolkozok még.

Heyho.

(#33959) Mate válasza #98593280 (#33956) üzenetére


Mate
nagyúr

Remélem egyre több ház lesz, ami szakít a megszokott felépítéssel.
Olyan már van, aminek az eleje a háta, van olyan, ami 90° van elforgatva, van jobbos és van balos, már csak az kell, hogy egy nagyobb cég is elinduljon egy új úton, mint pl. Cooler Master.

(#33960) #98593280 válasza Mate (#33959) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha azt vesszük, a CM is elindult, mert van pl. kockaháza, az XB.
Egyébként melyik az aminek az eleje a hátulja?:)

A megszokott felépítésen kívül szerintem az hangsúlyosabb, hogy milyen a hűtése. A 90 fokos elfordítás pedig forradalmi. A Raven-ek bizonyítottak, hogy aztán el fog-e vagy mikor terjedni jobban, az más kérdés. Én ha házgyártó lennék, tuti hogy kihoznék olcsóbb 90 fokos házakat is, 15k körül és 25k körül is.

(#33961) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Újonc vagyok még a témában. Elolvastam az első hsz-t, meg megnéztem pár ház tesztet.
2 témában lenne kérdésem és kérném a segítségetek:

-Videokarinak szeretnék valami extra hűtést. Van egy Radeon 6850-em és ha full HD-ben nyomok valami játékot sokáig (pl 5 órán keresztül), akkor a gépház oldalán érzem, hogy azon a helyen ahol a videokari van igencsak felmelegedett, majdhogynem éget. Ez elvileg üzemszerű lehet. A videokari megcsinálja magának a hűtést, mert néha hallani ahogy a ventik rajta magasabb fokozatra kapcsolnak (nem hangosak). Viszont kicsit tartok tőle hogy a kártya idő előtt elhasználódik. Illetve Nem merek alá/mellé berakni más kártyát (pl. hangkari), mert attól tartok, hogy szétégetheti a hővel amit lead. Ezért gondoltam hogy kellene valami extra hűtés a videokari környékére.
Milyen megoldás jöhet szóba extra hűtésre?
(1-et már találtam. A ház aljába rakott venti valamennyire hűti a karit. Lásd:[link])

-A másik téma a por kiküszöbölése. Eddig nem volt dolgom az első hsz-ben levő ilyen szúnyoghálószerű porszűrőkkel. Az mennyire hatékony?
(Szerintem az apró por simán átmegy azokon a szűrőkön. Ráadásul bejut a házba az apró lyukakon a ház elején, vagy hátulján ahol nincs is szűrő.)

(#33962) Mate válasza #98593280 (#33960) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez igaz, bár még mindig nem elég szerintem az innováció :)

Azt hiszem Lian Li pc-100 a neve, bár 2-3 ilyen házzal is találkoztam már külföldi honlapokon.

Mint korábban is írtam ez a 90°-os elforgatás akár akkora forradalom lehet, mint a korábbi fekvő-ről álló házra áttérés. De ezt majd az idő dönti el :) Igazából eddig még csak előnyét találtam az elforgatásban, hátrányt nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#33963) jookomak válasza gabor128 (#33961) üzenetére


jookomak
őstag

Most milyen házad van? Van benne elől venti?

(#33964) gabor128 válasza jookomak (#33963) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv!

Előre lehet 8, vagy 12-es ventit berakni, de utána a ház elején van egy nagy LCD. Szóval a levegőt azt most az előlap alján levő nagy nyílásból szerzi. Nincs porszűrő.
Alul nincs venti. A táp hátul felül van. A hátlapi 2 8cm-es venti helyén most csak porszűrők vannak. A tető zárt.
A ház két oldalán felül szellőző lyuk sor van.

Lehet hogy vennem kell egy új házat és ezért nézek szét ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#33965) #98593280 válasza gabor128 (#33964) üzenetére


#98593280
törölt tag

A baj már itt kezdődik: "Előre lehet 8, vagy 12-es ventit berakni"
Mi az hogy LEHET? Kell! Kellene:)
Egy előre berakott jó fajta venti lehet hogy már pár fokot hűt a VGA karin.

A ház márkájáról típusáról tudomásunk kellene hog ylegyen, úgy tudnánk segíteni és esetleg javsolni egy jobb hűtéssel rendelkezőt.

A 6850-et is meg kellene vizsgálni. Rendesen pörög a ventije, milyen avagy hány %-os fordulaton?
Akár annak is lehetne cserélni a gyári hűtőjét is, vannak AC megoldások:
Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II
Arctic Cooling Accelero Mono Plus
stb...

(#33966) jookomak válasza gabor128 (#33964) üzenetére


jookomak
őstag

Csak az előttem szóló tanult kollegát tudom ismételni. Normális házhűtés nélkül nem lesz hűs a vga. Nem tudom mennyit szánsz rá, de 13k-ért már lehet kapni a xigmatek asgard pro házat, ami simán lehűtene egy ilyen konfigot. Később meg tudsz bele venni még két ventit.

(#33967) gabor128 válasza #98593280 (#33965) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv!

Elöl most egy 8cm-es venti megy.
Épp azon gondolkozom, hogy vegyek-e oda 12-est, meg hátra 2db 8-ast, hogy az úgy jó lesz-e nekem.
Lehet hogy hűvösebb lesz, de a por ugyanúgy be fog menni.
A ház típusáról lövésem nincs. Még a Bluefishben vettem kb 5 éve kb 10k-ért.

Jookomak!
A VGA plusz hűtését azt a ház elejéről, vagy alulról, vagy oldalról érdemes megtolni?

[ Szerkesztve ]

(#33968) dav<3


dav<3
tag

Egy Sharkoon T9-be befér egy COOLERMASTER Hyper 612S? 163mm magas a cpu cooler.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#33969) #98593280 válasza gabor128 (#33967) üzenetére


#98593280
törölt tag

elöl 1 db 8 centis venti az kb. bullshit:)
nulla a hűtésed
dobd fel apróra ezt a házat, 5k vagy 4, passz...
vegyél újat
ezt nem érdemes 8 centis ventikkel vakítani.

Nem tudom mennyit tudnál rászánni, de:
ahogy mondták...
ASGARD Pro, 12k
Zalman Z9, 15k
CM USP 100, ezek elég jól hűtenek
Sharkoon rex 3

[ Szerkesztve ]

(#33970) esc33


esc33
csendes tag

Sziasztok!

Létezik hogy a Zalman Z9 U3-ház USB3 kábelét kiegésziteték egy belső csatlakozoval is a külsőn kivűl?
Letöltöttem a Zalman honlaprol a manuálját és ott a 8-dik oldalon szerepel az ábrán!
A google keresőben találtam egy régebbi manuált azon csak a külső USB3-as csati van az ábrán.
Idáig tesztekben,videókban csak külső USB3 csatlakozóval láttam!

Asus P7H55D-M PRO,intel core i5 660 3,33GHz,Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev2+Noctua NF-A9x14 PWM-es ventivel,Kingston DDR3-1333 2X4GB,Sapphire Radeon HD 7770 OC,XFX pro550W-80p,ASUS DRW-1814BL ATA Device,Hitachi HDD(1TB, 7200 RPM, SATA-II),SAMSUNG HDD(1TB, 7200 RPM, SATA-II),WD HDD(20EFRX SATA-III)

(#33971) Mate válasza esc33 (#33970) üzenetére


Mate
nagyúr

Előfordulhat a dolog.
Sharkoon ms140-nél is kicserélték a külsőt belsőre. Frissítik a kornak megfelelően.

(#33972) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Szépjóestét! :)

Tudnátok ajánlani egy az AeroCool Strike-X Air -hez hasonló "nyitott házikót" kedvezőbb áron?
Vagy van valami új olcsó fekete belsős, plexi oldallapos kuckó, mint anno a Cooler Master Elite 430 volt és hasonlóan nagy plexis az oldala?

másik:
A Thermaltake Armor A30 Lanbox-hoz és a Cooler Master HAF XB -hez hasonló mATX-es de olcsóbb kategóriás házak léteznek? Van valami hasonlóan vagány, de kedvezőbb árfekvésű kuckó?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

Kellemes estét kívánok!

(#33973) #98593280 válasza M0Dair (#33972) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sharkoon Rex 3. vagy Xigma Alfar window.... es meg jobb Bitfenix Shinobi window

(#33974) M0Dair válasza #98593280 (#33973) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszi szépen! :R
Bitfenix Shinobi window nagyon tetszetős. :)

(#33975) dav<3


dav<3
tag

Hi Sharkoon T9 házba befér egy COOLERMASTER Hyper 612S?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#33976) anytime válasza dav<3 (#33975) üzenetére


anytime
őstag

Látom egyidejűleg ott vagy ezzel a kérdéssel három topicban is:), de hogy ne haszontalanul:)

Sharkoon T9 háznak a max CPU magassága a gyártói oldal szerint 16 cm: [link]

A tervezett CPU hűtőd magassága pedig 163 mm: [link]

Szerintem nem fér be, persze kérdés, hogy a 16 cm, az pontosan hány mm?

Majd jönnek utánam akik jobban ismerik és megerősítenek vagy megcáfolnak.

Üdv:
A

(#33977) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem vág teljesen a téma, de szeretném megkérdezni, hogy szerintetek lehet kapni Cooler Master Advanced II-höz fölső USB3-as "részt" :F
Mármint csak maga a műanyag burkolat alatt lévő rész kellene. Ilyesmire gondolok - mármit a kábelre.

a sima usb2-t kellene cserélni, ha lehet

[link]

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#33978) Mate válasza GrooveHero (#33977) üzenetére


Mate
nagyúr

Erre gondolsz?

[link]

(#33979) GrooveHero válasza Mate (#33978) üzenetére


GrooveHero
addikt

Végülis nem erre gondoltam, de ez is nagyon jó :K
Talán jobb is amire gondoltam. Mert én csak arra gondoltam, hgy az eredeti frontpanelből ki kéne szedni az USB2-ket és USB3-akat rakni helyette

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#33980) Mate válasza GrooveHero (#33979) üzenetére


Mate
nagyúr

Azt nehezebb megvalósítani. Még ha pont egymás mellet lenne a 2 usb, akkor talán, így necces a dolog.

(#33981) dav<3 válasza anytime (#33976) üzenetére


dav<3
tag

Soz hogy sok topikban írtam ki de gyorsan kellene az info tudom hogy a gyártó oldalán annyi van írva és tudom h mekkora a hűtő DE a Sharkoon Tauronnál is gyártó oldalán 17cm van írva viszont tesztek alapján 17,5 fél bele. Ezért kérdezném főleg attól akinek van.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#33982) GrooveHero válasza GrooveHero (#33979) üzenetére


GrooveHero
addikt

Még nem néztem ugyan, de akkor gondolom a ház teteje leszerelhető és helyére rakható ez az új "fedél"
és mondjuk 4k-ért egyáltalán nem drága. Már csak azt nem tudom, hogy elég hosszú lenne e a kábel, ha pölö nem alaplapra akarom dugni, hanem PCIe-s bővítőkártyára. Mondjuk azt sem tudom, hogy létezik e olyan bővítőkártya, amire lehet közni ilyen USB3as csatlakkozót. A 8tűsre gondolok. Asszem annyi

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#33983) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Kis infó az új Sharkoon VS3-V / Sharkoon VS3-S-ről

Ma jött 3 db, kettő cégbe, egy pedig nekem lett volna. Hát... röviden annyit, hogy az enyémet ki se bontottam már, megy vissza a boltba. Fényképet sincs kedvem róla készíteni...

Ami így hirtelen eszembe jut:

-papír vékony
-össze vissza van barmolva néhol
-ütődésnyomok
-illesztések rettentő gányoltak
-dvd író belerakva vízszintesen ferdén áll elölről nézve...
-12cm venti a két kibontott ház egyikében sem volt a gyári helyén, hanem 1 lukkal arrébb
-hátul 8/9cm ventihely
-gyors kioldók alig lehet kioldani, illetve visszazárni a helyére

Bocsánat a nagybetűkért, de KERÜLJÉTEK!

(#33984) anytime válasza dav<3 (#33981) üzenetére


anytime
őstag

Sajnos gyakorlati tapasztalatom nincs ..., tobbet nem tudok mondani.
Talan jar majd erre SK is, hatha o tud majd segiteni!

(#33985) Mate válasza ZozzHUN (#33983) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért azt is említsd meg, hogy honnan lett rendelve.

(#33986) xtevo válasza Mate (#33985) üzenetére


xtevo
őstag

Miért lényeges, hogy honnan rendelte?! Gondolom nem a kiskereskedő a hibás, mert a gyártó ilyen "minőséget" rakott le az asztalra...

(#33987) Mate válasza xtevo (#33986) üzenetére


Mate
nagyúr

Volt már dolgom Sharkoon házzal, nem jellemző rájuk. Illetve nem hiszem, hogy gyárilag ütődésnyomok lennének egy házon.

(#33988) anytime válasza Mate (#33987) üzenetére


anytime
őstag

+1

(#33989) ZozzHUN válasza Mate (#33987) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ipon-ból jött, de a csomagolása sértetlen volt mindkettő kibontott háznak, szóval semmi közük hozzá, lerendelték és küldték nekem. Gyári ütődésnyomok voltak rajta. Teljesen olyan érzésem volt, hogy kb így rakták össze: "dobjuk össze pár ilyen szart, azt kész..." Komolyan mondom kb egy Codegen versenyez vele... A kettő ház marad, szóval tudok róla fényképet készíteni, akár most is...

(#33990) Mate válasza ZozzHUN (#33989) üzenetére


Mate
nagyúr

Küldhetsz róla képet, kíváncsivá tettél. Ha valami kis helyről rendelted volna azt mondanám hamisítvány, vagy ők dobálják őket, érdekes mindenesetre a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#33991) anytime válasza ZozzHUN (#33989) üzenetére


anytime
őstag

Azt hiszem, igazad lehet, ez azert nem az Ipon szinvonala!
Evek ota rendelek toluk is, soha nem olt gond es sztem a hozzaallas is OK!

(#33992) Strix Aluco


Strix Aluco
aktív tag

Sziasztok!

20k körül mely ház az, ami a Nexus Prominent R-en kívül jól hangszigetel és mellette jól hűt is?

Köszi!

(#33993) Peat;) válasza #98593280 (#33973) üzenetére


Peat;)
veterán

Láttam hogy volt a kezeid között egy Nanoxia two black ház. Ennek az előlapjáról kérdeznék, szálcsiszolt fém vagy szimpla műanyag az eleje? Más ennyire letisztult külsejű, de viszonylag halk házat nem nagyon találtam (R4 meg silencio kiesett) így lehet erre vetemedek. Lehet hogy nappaliba kerül majd későbbiekben, oda meg muszáj kinéznie valahogy. Sokat evő config nem lesz benne, i5 meg majd max egy 7850-es/ a körüli fogyasztású vga.

[ Szerkesztve ]

(#33994) #98593280 válasza Peat;) (#33993) üzenetére


#98593280
törölt tag

sima fröccsöntött:

[ Szerkesztve ]

(#33995) Peat;) válasza #98593280 (#33994) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszönöm, azért ez...na mindegy. Gondolom mindegyik ilyen, sokszor úgysem csesztetném.

(#33996) #98593280 válasza Peat;) (#33995) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem kell félni ezektől a műanyag előlapoktól, a venti tesztek alatt az FD3000 házam előlapját kb. 127x vettem le és tettem vissza, nem törött el:)

(#33997) nemtabo válasza Mate (#33962) üzenetére


nemtabo
aktív tag

(#33962) mate3553

Hátránya?
1, a keret lefogja az előlapi venti levegőjét - kivéve ha részlegesen kivehető -.
2, vinyó ki és beszereléshez le kell venni az oldallapot, a szereléstől kopik a csavarmenet, gyengül a ház.

Ez nem forradalom, csak egy próbálkozás, ami közel sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33998) #98593280 válasza nemtabo (#33997) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Lian Li-ra gondolsz?

(#33999) Mate válasza nemtabo (#33997) üzenetére


Mate
nagyúr

Azt írtam, hogy forradalmi lehet, nem az, hogy már az.

Melyik házban nem kell levenni az oldallapot? Kopik a csavarmenet? Ki az aki naponta szereli ki a HDD-t?
Milyen keret fogja le és milyen előlapi venti levegőjét?

(#34000) nemtabo válasza #98593280 (#33998) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A 90fokkal elforgatott hdd-s házakról általában. Arról volt szó, hogy forradalmi ujítás lehet

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.