Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) albinolynx válasza albinolynx (#33717) üzenetére


albinolynx
őstag

Mégsem fehér/ezüst színű kell...

Így módosultak az igényeim:
- ATX-es alaplap férjen el benne és ne legyen nyegle, "zenélő" doboz
- min. 1db 5.25", min. 2db 3.5" férőhely
- előnyösebb lenne egy felső tápos kivitel, de jó lesz az alsó tápos is
- kábel managment, előlapi kivezetések, csavarhúzó nélküli szerelhetőség - nem érdekelnek
- porszűrő szivacsok, hálók nem ártatnának
- férjen bele max. 10k-ba, de lehet olcsóbb is
- legyen letisztult, egyszerű forma
- lehet fekvő kivitel is, vagy "box" (nem csak hagyományos álló)
- ha adnak mellé valami noname tápot, hát adjanak

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33752) anytime


anytime
őstag

Srácok!

Boldogság ....:)

Itt van, megjött a Trooper!!! Élőben, egyszerűen fantasztikus! Köszönöm MINDENKINEK a segítséget és a jótanácsokat!

Üdv:
A

(#33753) CoolBoy323 válasza anytime (#33752) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ne nagyon tapizd ossze nekem :))

(#33754) anytime válasza CoolBoy323 (#33753) üzenetére


anytime
őstag

:P

(#33755) #98593280 válasza zoli58 (#33747) üzenetére


#98593280
törölt tag

AeroCool Xpredator

Melyik? Xpredator-ból van 15 ezres, meg 35 ezres is...
Az olcsóbbikat én valszeg nem venném meg, eddig még minőségi Aerocool-t nem láttam.

Nox Xtreme Hummer 3

Ez egy instabil ház, nagyon sharkoon tauron-os, én nem ajánlom.

Akasa Venom Toxic

Erről mondjuk hétvége körül lesz infó.

(#33753) CoolBoy323: Zoknival jól törölhető:)

[ Szerkesztve ]

(#33756) Firefrenky


Firefrenky
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ezekkel a házakkal? HTPC-hez izgatna a dolog, a táp bennük nyilván kuka, de az összeszerelés minősége milyen? Mennyire rezonál?

HKC S005ND
SuperCase DM/387

Köszi szépen a választ előre is, Feri

(#33757) #98593280 válasza Firefrenky (#33756) üzenetére


#98593280
törölt tag

Röviden azt mondanám, én nem és nem is akarok:)

(#33758) Firefrenky válasza #98593280 (#33757) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

:D De nem elvi, hanem gyakorlati vélemény érdekelne! :D

(#33759) CoolBoy323 válasza #98593280 (#33755) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Budos lesz :))

Most indulok a Midgardert :))

(#33760) #98593280 válasza Firefrenky (#33758) üzenetére


#98593280
törölt tag

Komolyan azt hiszed egy HKC és egy másik noname ház lehet jó? Esély egyenlő a nullával erre...

(#33761) trafipax válasza #98593280 (#33760) üzenetére


trafipax
tag

Minden elismerésem a a Tiéd, nagyjából ismerem is a munkáidat és
nem akarok belemenni egy "szájkaratéba" de ahogy írtad, nem találkoztál még ilyen házzal, akkor hogyan tudsz róluk véleményt alkotni?

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#33762) KAMELOT válasza trafipax (#33761) üzenetére


KAMELOT
titán

Elolvasod a nevét és megtudod, hogy nem éppen minőségi házról van szó. Másik nálunk nagyon nem is kapni ilyet! Jobb oylat venni amiről vannak tesztek és itt a fórumban is van pár ember aki hozzá tud szólni a házhoz, hogy jó vagy rossz ház az!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33763) varmi2


varmi2
nagyúr

IN WIN GRone-ról van valakinek véleménye, főleg S.K véleményére vagyok kiváncsi. Megéri az árát, ajánlható ház, mert nekem nagyon tetszik. Más is véleményezheti.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#33764) #98593280 válasza trafipax (#33761) üzenetére


#98593280
törölt tag

Úgy, hogy szerintem több tapasztalatom van benne. HKC-t meg egyébként elvből nem is vennék, mivel hulladék tápokat gyártanak. 1 Ft-al nem támogatom a céget.

Ez viszont jónak tűnik, ha már HTPC slim: katt

[ Szerkesztve ]

(#33765) KAMELOT válasza varmi2 (#33763) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem jó ház!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33766) Pami007 válasza #98593280 (#33764) üzenetére


Pami007
csendes tag

Nemrég óta olvasom a topicot, meg azt is látom, hogy sok tesztet írtál... :R
De a "...nem is vennék, mivel hulladék tápokat gyártanak..." gondolatmenet nem helyes.
Ezt a logikát alkalmazva nem vennék CoolerMaster vagy Xigmatek házat sem mert a CM tápok nagy része is ipari hulladék... :F

A kolléga gyakorlati tapasztalatokra volt kíváncsi, az meg - úgy látszik - nincs senkinek sem ezzel a házzal kapcsolatban...HKC-t én sem biztos, hogy vennék, de mivel még nem láttam, nem tapasztaltam, nem is fikázom...

(#33767) #98593280 válasza Pami007 (#33766) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nézd, ahelyett hogy itt egy szar, 6eFt-os hkc házról vitatkozzak (ha levonod a táp árát kb. annyi), inkább írok vmi cikket vagy alszok, jobban járok:)

(#33768) Firefrenky válasza #98593280 (#33767) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Így van, gyakorlati tapasztalatokra voltam kíváncsi. Persze tudom, h elvek meg minden. Pl. mindig köpködtem a Suzukikra, amíg az exemnek nem vettünk anno egyet, s meg nem tapasztaltam, h kibaszott jó. Más kérdés a törésteszt és egyebek, de szerencsére ezt nem kellett kipróbálni durvábban...

Attól, hogy valami noname még nem biztos, hogy szar. Csak egy példa, anno még kislány koromban 15 (ööö 20 éve, bakker de vén fasz vagyok :D) Codegen táppal raktak össze egy gépet Nekem. Az ég világon semmi gondom nem volt vele, aztán a következő gépemet is ezzel raktam össze. Majd mikor volt szerencsém számtech boltban dolgozni, s lefüstölt egy pár (a kezem alatt is) nyilván köpködtem rá...

De ez a táp tavaly döglött meg, 6 év intenzív használat, s 6 év padláson állás után még egy évet ment. Persze ez szerencse, meg kifogtam...

De attól még ez az általad elvből fosnak tekintett ház tetszhet másnak (ízlések és pofonok ugye, nameg a piszkos anyagiak :D), s nem a tápra vagyok kíváncsi belőle, hanem a masszívságára...

(#33769) Falcon C. válasza Firefrenky (#33768) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

A régebbi Codegenek jobbak voltak. ;) Nekem is van/volt olyan gép a kezeim között, amiben már több, mint 10 éve megy egy 300W-os Codegen táp. Semmi baja.

Suzuki!!! :R

HKC ház: az egész kasztni táppal együtt 5 kg környékén mozog? :Y Jó, nem egy nagydarab kislány...

Konkrét tapasztalata (szerintem) itt senkinek nincs, de ahogy körülnéztem a neten, máshol se nagyon tesztelgették, de még felhasználók se nagyon véleményezték. Képet se nagyon találtam, amin ilyen házba építettek volna konfigot. Ha tetszik, vedd meg, dobd ki a tápot és használd. Sokat ne várj tőle. ;)

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#33770) Pami007 válasza #98593280 (#33767) üzenetére


Pami007
csendes tag

:B ...Nem érted...nem baj...én sem akarok vitatkozni...és nem a hkc házon van a hangsúly...
Írjál valami cikket...

(#33771) zoli58 válasza #98593280 (#33755) üzenetére


zoli58
tag

Az Xpredator Original Series a jelölt, ára kb. 30k, súlya 13kg és 0,8-as lemezből van. Ezért gondoltam, hogy minőségibb lehet, mint a többi Aerocool, persze a lemezvastagság meg a súly nem feltétlenül jelenti a jó minőséget, lásd Tauron és Hummer(14kg)
Érdekes, most, hogy figyelek rá, a neten olvasható tesztek egyik ház esetében sem említenek szerkezeti gyengeséget, instabilitást... a Tauron-nál se, pedig a videocliped teljesen meggyőző.

Várom a híreket az Akasáról, előre is köszi!

(#33772) Taragas


Taragas
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy haf 912-es házam, amit nagyon csípek, de csak ugye 1 db olyan előlapot adtak, ami 5.25->3.25-re átalakítható meg 2 tartó lemezt. Nem tudok olyan magyar vonatkozású boltot, ahol ezeket meg lehet venni?(valahogy nem lelek nyomára) Választ köszi!

És elnézést, nem teljesen ebbe a topicba tartozik a téma, de ezt sokan olvassák, és ház vásárlással kapcsolatos.

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#33773) gyuribácsi88

Ezt a képet egy külföldi fórumon találtam. Ott van a jó kis Fractal házam is :C

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33774) anytime válasza gyuribácsi88 (#33773) üzenetére


anytime
őstag

Megosztanad a linket, kerlek, elolvasnam a cikket! :R
Koszi!

(#33775) nemtabo válasza zoli58 (#33771) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Mert ha nem szerelgetsz lépten nyomon, akkor kevésbé van jelentősége. Valahogy a külföldi tesztelők nem gondolják, hogy állandó jelleggel leszeded a ház mindkét oldalát, és eszelős táncra perdülsz vele, vagy szerelés közben idegességedbe össze-vissza rázogatod, mint az idegbeteg bébyszitter az állandóan síró gyerket.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33776) nemtabo válasza gyuribácsi88 (#33773) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ez ostobaság, ki hiszi el, még nem teszteltem egyiket sem. Vizsgálják egyáltalán a stabilitását?

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33777) gyuribácsi88 válasza anytime (#33774) üzenetére

Szia itt mindent megtalálsz [link] ezen az oldalon volt valahol, de mivel elég nagy fórum, rengeted infóval, tesztel, mindennel ezért most nem keresném meg újra, de ott megtalálod a CASE rész alatt valahol, egyébként rengeteg hasznos infó van azon a fórumon.

nemtabo veled meg nem tárgyalok, írtam már 1x, többször nem fogom.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33778) #98593280 válasza zoli58 (#33771) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én félnék 30 ezret adni egy Aerocool-ért, nagyon neve sincs a szakmában szerintem. Persze ne legyen igazam és járjál sikerrel!

(#33779) nemtabo válasza gyuribácsi88 (#33777) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Milyen kiváltságokkal rendelkezel gyuribácsi, hogy idegen tesztekre hivatkozhatsz?????

" Ment a hűtlen NEHÉZ fejjel ...."

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#33780) Firefrenky válasza Falcon C. (#33769) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

:D Igen, a HKC 0.6-os lemezből van. Talán vékonka... kislányból nem lenne rossz, de ide robosztusabb megoldás kell. Az Antler viszont 0.8-as, 7.27kg, s maga a ház is kisebb valamivel. Jobban is néz ki azért...
Namég agyalok, végülis a belsejével ellentétben a házat nem feltétlen 3-4 évre veszi az ember...

Én sem találtam sehol tesztet róla, ezért bátorkodtam beírni ide. Rögtön offoltak is... :D De azért vallom, h ami ócsó nem feltétlen szar is! :D

(#33781) Firefrenky válasza Falcon C. (#33769) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Még valami ShellKretor által linkelt Silverstone ház valóban jóval pofásabb mint amiket linkeltem (dupla árért persze), de a súlyelv alapján ez csak 3.3kg! :D

(#33782) Falcon C. válasza Firefrenky (#33781) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Táp nélkül. ;)

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#33784) zoli58 válasza #98593280 (#33778) üzenetére


zoli58
tag

Hát, én is. Úgyhogy várok még, gyűjtöm az infókat. Meg nem is annyira tetszik...

(#33785) Titio


Titio
csendes tag

Sziasztok megjött az új házam nagyon jó nagyon masszív nem spóroltak az anyaggal tároló rekesz is van benne, a fogantyúja is kézhez simul és gumival bevont ami a megfelelő tapadást biztosítja és nagyon kényelmes fogása, az összsúlya 13.3kg a régebbi thermaltake házam elbújhat mögötte én így érzem.

(#33786) MiklosSaS válasza Titio (#33785) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Udv. a klubban, nagyon fog tetszeni. Ha CF/SLI -t hasznalsz, tegyel egy oldalventit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33787) KAMELOT válasza Pami007 (#33766) üzenetére


KAMELOT
titán

Valahol SK-nak igaza van. Ha 6K egy ház akkor mennyi volt az előállítása?
6000ft a ház abból adó 1600ft
4400ft - szállítás - gyártó profitja. :)
Röviden ennyi.
Ezért írtam feljebb, hogy jobb olyan házat választani, amihez itt a fórumon sokan tudnak írni véleményt.
Gondolom te sem veszel olyat, amiről kevés a vélemény?!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33788) Mate válasza KAMELOT (#33787) üzenetére


Mate
nagyúr

Átlag felhasználó, aki egyszer összeszerel egy gépet, aztán nem nyúl hozzá jó darabig és nem egy erőmű, ahhoz azért lehet ennyiért házat venni :)

Én vettem már idő hiányában 4900-ért házat. Semmi extra, egy 14-es venti elől, opcionálisan oldalt, hátul 1-1 hely, előlapon 2db usb 2. (akkor még nem is nagyon volt usb 3)
A ház oldalai nagyon vékonyak, ha gyakran lenne leszerelve előbb-utóbb elhajlana, de így, hogy beleraktam csak a gépet és összeszereltem, így semmi gond vele.
Halkságra 10-ből 8-at adnék rá, szerelhetőség szintén 10/8, kábelmenedzsment a méretekhez képest jó (nyilván nem egy haf 932, vagy trooper).Hűtésével sincs komolyabb gond, bár 1 ventivel nyáron tud melegedni, de kettővel, gyengébb konfiggal már nincs gond.

Úgyhogy jó vétel volt és a mai napig dübörög, pedig most egy erősebb konfig van benne és bírja.
Viszont azok a házak, amikhez tápot is adnak.... Azok külön kategóriák. Semmikép se vennék egyben, mostanság sok tapasztalatot olvastam tápos házakról, de jót még nem nagyon :)

(#33789) KAMELOT válasza Mate (#33788) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy írod mind okés. Nekem is a CM Elite334-es házam 4 éve volt véve. 8,5K volt. Semmi zaj, zörgés. Szerelhetőség is szuper. Szóval megérte. És volt benne erősebb konfig. Elöl-hátul 12-es oldalt 24-es venti.
Csak mielőtt megvásároltam körbeolvastam miket írnak róla. Tehát olyat nem veszek, amiről nincs nagyon vélemény. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33790) Taragas válasza Mate (#33788) üzenetére


Taragas
aktív tag

Nagyon kevés a jó ház+táp kombó.... Egy darabig én is nézegettem őket, de gyors lettem róla. Inkább egy használt chifivel egy olcsóbb ház. De aki igazán akar vigyázi a gépére, az 8-9k alatt nem talál minőségi tápot újonnan.

Amúgy erre valaki? Tom nem teljesen témába vág, de hátha valaki tudja rá a választ itt.

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#33791) Firefrenky válasza KAMELOT (#33787) üzenetére


Firefrenky
csendes tag

Azért ezzel sem tudok teljesen egyet érteni. Attól, hogy egy cégnek nincs neve rakhat össze még jót. Lehet, hogy a táp amit gyárt fos, de ennek ki is kellett derülnie. Nyilván le kellett füstölnie kisezernek, szét kellett szedni belőle párat, hogy lássa az ember, ezt tényleg szar. De ezek alapján ilyet még nemhogy nem szedett szét senki, hanem nem is látott...

Félre értés ne essék, én is nyilván olyan gyártótól veszek terméket, ami kipróbált és általánosan jó a vélemény róla. Persze lehet egy cég tök kezdő is, s nehéz betörni a piacra. Vagy úgy tudsz, h van tőke bőven és igazán minőségi terméket gyártasz, vagy úgy, hogy olcsón rengeteget.

Ennek ellenére egy ház esetében még össze rakhat egy kis cég is jót. Nem egy nagy innováció összeszegecselni néhány acéllapot. Ha jól megcsinálták, kellőképpen robosztus, nem rezegzörögcsattog és még tetszik is nem fogom leköpni azért mert szar benne a táp, azért meg pláne nem mert olcsó! :D

(#33792) Firefrenky


Firefrenky
csendes tag

Nos, találtam tesztet, videót, véleménysort a Supercase házzal kapcsolatban. Az általános vélemény az volt, hogy egyszerűen, funkcionálisan, de aránylag szépen van összeszerelve. A benne található ventillátor hangos, kuka (mint általában). Tápra annyira nem köpködtek (megjegyzem volt akinek 3 hét alatt elszállt), de azért abban sem bíznék.

Meditáció következik... :F

(#33793) anytime válasza MiklosSaS (#33786) üzenetére


anytime
őstag

Ő mi lenne: "CF/SLI -t" :B ?

[ Szerkesztve ]

(#33794) MiklosSaS válasza anytime (#33793) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tobb videokartya. (nvidia= SLI, AMD = CrossFire)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33795) albinolynx válasza albinolynx (#33751) üzenetére


albinolynx
őstag

Erre is légy szíves!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33796) grizlisandor válasza albinolynx (#33751) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nagy választási lehetőség nincs:

-Sharkoon Vaya ~8k
Esetleg egy kicsit többért:
-BitFenix Merc Alpha/Beta ~11,5k
-Xigmatek Asgard Pro ~12,5k, ami a legnormálisabb ház ennyi pénzért...

(#33797) albinolynx válasza grizlisandor (#33796) üzenetére


albinolynx
őstag

Vaya-nak ne lenne az az okádék eleje...
Lehet marad akkor a "nyegleó" TT Commander MS-I mid-tower. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#33798) grizlisandor válasza albinolynx (#33797) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az MS is elég csúnyácska. :D

(#33799) #98593280 válasza Mate (#33788) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Halkságra 10-ből 8-at"

Amennyiben egy darab ventilátor forog benne, akkor az gondolom hogy nem hangos... főleg ha 14-es.

"szerelhetőség szintén 10/8, kábelmenedzsment a méretekhez képest jó"

Menedzsment a méretekhez képest jó. Ez mit jelent? Kicsi házhoz kicsi kábel menedzsment is elég? Mekkora van egyébként benne, szerintem 4900 Ft-os házban semmi menedzsment nincs, mivel nem létezik 4900 Ft-ért menedzsmentes ház. Konklúzió: bullshit a menedzsment benne, ZERÓ. Továbbmegyek, ebből kifolyólag a szerelhetősége is rossz. Biztos hogy nem 10/8.

"Hűtésével sincs komolyabb gond, bár 1 ventivel nyáron tud melegedni,"

Most akkor van gond vagy nincs gond? Persze télen 23 fokos szobában elmegy kategória, nyáron 35 fokos szobában meg fagy a gép, meg fagy a játék és tűzforró minden.

"Úgyhogy jó vétel volt és a mai napig dübörög, pedig most egy erősebb konfig van benne és bírja."

Szerintem szar vétel volt, a "dübörög" az inkább a Trooper-re lenne jellemző, a 4900 Ft-os ház az vonaglik.

Kíváncsi lennék most milyen konfig van benne...

(#33800) albinolynx válasza grizlisandor (#33798) üzenetére


albinolynx
őstag

De ez a sz.r legalább már itt áll belakva. Helyette tudnék venni egy másik csúnyát + szerelés.
Bekattan majd és veszek egy codegen 4u 500-at... Beépítem az alumínium profil asztalom tartószerkezetébe. :DDD

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.