Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) bluyoo válasza dave118 (#51700) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok nem piszkálni akartalak! :R De így is vicces! :DDD Kinek munka a játék? ;] De értem mit szeretnél!
"Miért nem tudjuk a saját elcseszett hozzászólásainkat törölni " Ez jó kérdés nekem is eszembe jutott párszor .... hátha egyszer megoldják. :) De addig is: Moderátort keresek a FÓRUMHOZ!

(#51699) dave118
Hat azt nem tudom hogy időtállóságnak számít e nálad. De az LGA1150/LGA1155-be , AM3+ -ba már most 2X olyan combos CPU-t tehetsz (bár később nem hiszem hogy jön újdonság ... ) mint az AMD Athlon II X4 750K ... persze nem 20K-ért. :)
Viszont a G3220 azért gyengébb mint a 750K és ugye nem is 4 magos plusz tuningképtelen ....
Ha Intel vonal talán egy használt Ivy vagy Sandy I5 és egy jól felszerelt mATX-es lap esetleg ha látsz benne fantáziát mITX. Viszont a tuning itt is ugrik , kivéve ha "K"-s CPU-t nézel tuninglappal de az ugye drágább ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51702) dave118 válasza bluyoo (#51701) üzenetére


dave118
senior tag

Vannak olyan szerencsés arcok akiknek a játék a munkájuk :DDD vagy a hobbijuk a munkájuk? Vagy egyszerre mindhárom ;]
A lényeg ... kis pénzből, nagy elégedettséget kihozni. Kissé misson imposible, de ha az igényekhez igazodunk akkor szerintem megoldható.

Különben is eddig mindig intelem volt, itt az ideje kipróbálni az AMD-t :C

... Ami ami, az az.

(#51703) bluyoo válasza dave118 (#51702) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" .... Vagy egyszerre mindhárom" De jó is lenne! :)
Azon a teljesítményen tökéletes az FM2 (ezt nem is vitatom)... alacsonyabb kerethez gyengébb VGA-hoz tökéletes. :)

De hogy nem csak offoljak szerintem várj pár napot az FM2+ -os lapokra. Ha másért nem hátha megbolygatják az FM2-es lapok árait. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51704) Apollo_21 válasza bluyoo (#51696) üzenetére


Apollo_21
addikt

0 Gari..apróról...:D 20a célzott összeg..max 25...Össz: 40e ből kiakarok jönni, úgyh a jelenlegi am3lap+ a 4magosított x3 is velemegy. Így érné meg egy még feljeszthető..platform váltás..egyelőre csak vmi harmatos tudású procira tellik azis apróról; ha van vmi hasonló..esetleg ami 20ból kihozható és piszkálható proci akkor jöhet..de kétlem hogy ennyire low budgettel találok:D...Am3+ba nemakarok már átmenni...Kaveri-t hiába akarok h atomgamer legyen, nem az;..tényleg bekell lássam hogy Amdnél az "út" a kompakt kis fogyasztású egybe rendszer...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#51705) bluyoo válasza Apollo_21 (#51704) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok max. 25K ... de boltból megkapnád 28,356 Ft -ért. És 3évig nyugodt lehetnél mert van garanciád a lapra ....

Bazinga!

(#51706) Apollo_21 válasza bluyoo (#51705) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hmm..na látod!

Ezért vagy TE a topicba számomra legalábbis kiemelkedően megbízható státusszal rendelkező ajánló embere:)
Kéne vmi egyéni rang:) namind1..szóval..alaplapot az alaplap boltból:D
Köszönöm!
Tényleg nyugodtabbak volnának az éjjeleim. 1-2hetet még tudok a seggemen ülni... 50nél olcsóbban semmi váltást nem hoznék ki, akárhogy számolom is:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#51707) bluyoo válasza Apollo_21 (#51706) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi! :B
"Kéne vmi egyéni rang ...." :P
Tudom hogy a pénz nagyúr de 4K-t a 3év garancia szerintem megér! Még ha 20K-ért vennéd .... de talán még akkor is .... Bár 8K-n már egy belépő szintű CPU hűtő is megvan ...
A használt hardver mindig kockázatosabb főleg ha nincs kiskergarancia ... akkor csak az eladó becsületében bízhatsz ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51708) Apollo_21 válasza bluyoo (#51707) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mindent plántálok a régi gépből amit csak lehet az utolsó csavarig..akármelyik oldalon maradok.....
Így talán jobb kedvel nézelődöm Intel oldalon is....ahogy néztem a ram is jó..ígymár csak tényleg rajtam múlik az egész. Csak lap és proci kell...utóbbiból a lehető legpuritánabb h nekeljen most sokat kidobni feleslegessen, persze döcögjön mario-n kivül is vmi a vason; de hamar váltanám az i5re
KB Karira beújítom a 2500K-t nincs sok hátra addig..vagy köv tavasszal..mind1 is...aprón lehet találni megbízható kollegákat is ha arról van szó.
Hűtő nemkell van lefogató a "vízhez" még nemolvadt egybe a 2darab lclc-m:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#51709) TaylorXIII válasza Apollo_21 (#51689) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nincs mit:) Gen3 annyiból jobb, hogy ha ivy bridge processzort teszel bele akkor támogatja a PCI-E 3.0-t is.
MIndkét lap komoly VRM hűtéssel és tápellátással rendelkezik. Ezért is írtam, hogy komoly tuningra.

(#51710) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Ez itt a reklám helye...azt hittem még váratnak magukra kicsit, amíg megmozdul a piac a többi gyártó által kihozandó lapokkal. Mondjuk azt hiszem Iponon is volt talán 1-másfél hete FM2+os lap pár napig aztán leis vették...

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#51711) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok

ossze szeretnek rakni egy amd apus-s gepet. Minden megvan hozza, es iponrol szeretnem rendelni, altalaban onnan szoktam, de van egy problemam, es telefonos emberuk hasznalhatatlan volt, illetve emailre sem valaszoltak.

Kellene egy alaplaptipus

A gep minden alkatresze adott, a cpu amd a10-6800k richland apu lenne, de ezeket ugye az fm2-es lapok nagyresze csak bios frissites utan tamogatna. Kerdeztem az ipont hogy tudjak-e frissitett biossal szallitani, de emberuk hasznalhatatlannak bizonyult, azt sem ertette mirol beszelek (valami neni volt).

Igy azt szeretnem kerni toletek, hogy tudnatok ajanlani egy alaplapot amihez ez a procedura nem szuksegeltetik, es mukodik richland apuval kapasbol bios frissites nelkul? mivel en itthon trinity hianyaban nem fogom tudni megcsinalni, illetve ha az ipon szerviz keszseggel is segit, videki vagyok es ezert ha mar hazhoz rendeltem nem szeretnem visszavinni pestre hogy megcsinaljak.

a75 chipkeszlet, usb3, hdmi, dvi, dsub szuksegeltetik ra.

Elore is koszonom a segitseget :R :R

(#51712) Dictator^ válasza rene85 (#51686) üzenetére


Dictator^
veterán

Nehogymár a 48e ftos alaplapnak a mikrofon kimenete ilyen szar legyen, a régebbi 775ös giga lapon (30k) atom fasza hangom volt, ezen meg 30db+-al illetve max hangerőn nem hallanak.
Purity Sound ftw.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#51713) bandi0000 válasza Dictator^ (#51712) üzenetére


bandi0000
nagyúr

próbáltad amúgy mindkettőt? tehát elő-hátlapit? ha van
Meg a szoftverben nincs levéve neki a hangereje?

Xbox One: bandymnc

(#51714) Dictator^ válasza bandi0000 (#51713) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem. Software is maxon, windowsba is, előlapi panelen nem is tudom, hogy van kivezetés, de ezt találtam egy youtube videó alatt (msi z87es lapot teszteltek).

idézet:
very big sound problem with realtek...mic level 100%, boost 30db but the mic level is very very low, i don't understand...3 mics tested,some drivers tested same problem no solution on internet, many people have same problem with realtek.a solution?

Szóval szerintem driver hiba lesz, lehet az realtek alc1150hez még nincs normális, (új?!) driver.

Realtek legújabb HighDef drivere 2013.04 havi, a lapok meg az ALC1150-el 6. hó után jöttek, szóval lehet x lapoknál gebaszos a driver.
De alaplap oldaláról most szedtem le, egy 9havi drivert, szóval próba 1 indul.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#51715) bandi0000 válasza Dictator^ (#51714) üzenetére


bandi0000
nagyúr

na jah, hátha jó lesz a frissebb

Xbox One: bandymnc

(#51716) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok!

melyik a "legjobb" M-ATX AM3+ alaplap gigabyte kilőve!
jó lenne ha tudná ezeket: sata3, "uefi"-bios, esetleg usb3, és ami nagyon tetszik az ASUS M5A97 R2.0-ben a "fast boot" és a DirectKey

....utálom hogy egy hét mire betölt a gép...még ssd-ről is!
core2duo laptop 17mp alatt bedobja a win7 kész asztalt
....a legutóbbi giga lapom 99xaud3..vertex3-al vagy 30mp...nem gyerebe. :N

kár h nincs alaplap mod.....kicsit levágnék belőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51717) Dictator^ válasza bandi0000 (#51715) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem lett jó :( Ugyanugy alig hallani 30 dB-vel és 100-as hangerővel :(
Ezért nem akarok hangkártyát venni, 2x drágább a lap, mint ami előtte volt.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#51718) Tomko78 válasza Dictator^ (#51717) üzenetére


Tomko78
őstag

ajánlom figyelmedbe eme remek cuccot , én alapból tiltom a alaplapi hangot :B [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#51719) Dictator^ válasza Tomko78 (#51718) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát az alaplapi hang, főleg a realtek alc 1150 nem kéne, hogy szar legyen, főleg, hogy optikán megy az erősítőbe. De állítólag az DAC fasza benne, szóval az analog részével se kéne gond legyen.. igaz még nem néztem meg jack+fülessel a hangot, mert erősítőn van végig, de a mikrofonnal is szvsz driveres hiba lehet.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#51720) bluyoo válasza Lazsnak (#51711) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Elsőnek is A75-ös chipset-el nincs FM2-es Asus lap. Másodsorban egy keret nem árt. :)
Az F2A85-M PRO / F2A85-V PRO már rendelkezik USB BIOS Flashback funkcióval de az meg 30K felett ....
Viszont nagy valószínűséggel már az új bios-al kapnád a kiszemelt lapot. Viszont ezt csak a boltos tudja/tudná garantálni neked.
Vagy esetleg megvárod te is az új FM2+ -os lapokat azok alapból kezelni fogják.

(#51708) Apollo_21
Sok sikert az építéshez! :)

(#51717) Dictator^
Az előlapi kimeneten azért próbáld meg hátha a jack port sérült. Esetleg egy kölcsön mikrofonnal hogy mindent kizárj. Sőt hogy az esetleges drivergondot is kizárd írj rá KaakukK16-ra hogy nála is fennáll e a probléma ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51721) Apollo_21 válasza bluyoo (#51720) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszi!
Örülnék hamár bonthatnék fizikai valójában is vmi dobozt kifele..mind1 mi..csak ne egy kupac...sz""" legyen benne:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#51722) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Asus alaplapot keresek.
Irodai gépbe lesz (Word, Excel, CorelDraw) tuning nem lesz, integrált vga kell.
Ramból 4 giga lesz, prociból valami 2 magos i3 lesz.
A lap méret mindegy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51723) perecKING válasza perecKING (#51716) üzenetére


perecKING
senior tag

Erre semmi tanács?

(#51724) bluyoo válasza Apollo_21 (#51721) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Előkarácsony! :DDD

(#51722) Met
Milyen I3 Sandy , Ivy ,Haswell?

(#51723) perecKING
FX alá nincs igazán jó mATX-es lap ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51725) Met válasza bluyoo (#51724) üzenetére


Met
nagyúr

Igazából mindegy, proci javaslatot is szívesen fogadok :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51726) jim bcs válasza Met (#51725) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor haswell és i3_4130

Asus H81I-Plus :K

MSI H81M-E33
GIGABYTE GA-B85M-HD3

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51727) bluyoo válasza Met (#51725) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. a legújabb LGA1150-es platform:
I3-4130 lapnak meg egy olcsóbb H81-es lap pl.:Asus H81M-E , .... ha mehet kicsivel drágább lap akkor B85 pl.: Gigabyte GA-B85M-D3H , ...

(#51726) jim bcs
+1 :DDD
szerk.: Mondjuk a Mini ITX méretet nem erőltetnem. Annyiért már az Asus B85-PLUS -t is megkapná.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51728) jim bcs válasza bluyoo (#51727) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az agyi hullámaink összeérnek az éterben :DDD

nem félreérteni ;]

(#51727) bluyoo nekem bejön az mitx de ettől függetlenül GIGABYTE GA-B85M-HD3+Cooler Master N200, igen ott az Asus B85-PLUS is de ahova neki kell feleslegesnek tartom az atx-et csak ezért nem írtam

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51729) bluyoo válasza jim bcs (#51728) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Nem arról van szó hogy rossz lenne , csak egyszerűen drága a kapott szolgáltatások mellett.
Ugye itt már a kis méret miatt drágábbak a lapok.
Szóval a legolcsóbb H81-es chipset-el szerelt Mini ITX-es lap annyiba kerül mint egy B85-ös , sőt már egy szerényebb H87-es lap is belefér. Kicsivel többért GA-H87M-D3H , H87M Pro4 , ...
" de ahova neki kell feleslegesnek tartom az atx-et csak ezért nem írtam" Csak egy példát írtam neked , nem hogy azt a lapot tegye a konfigba. :) Lehetett volna a B85M-E is ....

Bazinga!

(#51730) jim bcs válasza bluyoo (#51729) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sajna igen elég drága bár olcsóbb lenne, emiatt jobban jár matx-atx lappal

B85M-E hát igen tökéletes lenne de picit drága B-s szériához, annyiért meg már H-st kap

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51731) Dictator^ válasza bluyoo (#51720) üzenetére


Dictator^
veterán

Kakukknál nem áll fent a probléma.
Fél óra alatt sikerült bekötni a front panelt, érzékeli a mikrofont, de nagyon halk itt is +30dB és 100as volume.
Gondolom mikrofoncsere (pedig a másik Gigabyte GAEP45UD3Rnél teljesen jó volt ez a mikorfon).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#51732) bluyoo válasza Dictator^ (#51731) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mielőtt vásárolnál egy új mikrofont ha tudsz kérjél kölcsön egyet. Előfordulhat hogy maga a lap hibás .....Egy tipp: A hangbeállításoknál a mikrofon tulajdonságokban az egyéni fülön a mikrofon erősítése be van kapcsolva?

(#51730) jim bcs
Mint ahogy a H81-es Mini ITX-es lap áráért is .... :)

Bazinga!

(#51733) Bencey66


Bencey66
csendes tag

Sziasztok!

Új gép építése előtt állok. Egy Intel alapú gépet szeretnék összerakni, de sajnos e téren nem vagyok valami jártas mert eddig szinte csak AMD alapú gépem volt.
Azt már tudom, hogy Intel Core i7 processzort szeretnék, de azon belül a típus számokat nem ismerek.
Egy kis keresgélés után kinéztem egy Intel Core i7 4770K processzort. Gamer gépet szeretnék építeni (Crysis, BF, COD, Assasin), tehát az első kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek róla, alkalmas lenne-e ez a CPU játékra, ha nem, mit ajánlotok az i7 szérián belül ?
Elkezdtem nézelődni alaplap téren is. ASUS, MSI, Gigabyte alaplapok valamenyikére gondoltam. 35-45e ft körül. Szerintetek melyik lap lenne a legjobb választás ehhez a processzorhoz?

előre is köszönöm a segítséget! :R

(#51734) bandi0000 válasza Bencey66 (#51733) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát ha hosszabb távra tervezel, 2-3 év vagy tovább akkor mindenféle képen I7, 4770k, és hozzá lapnak vagy egy z87 extreme 4 vagy Z87-A 40 alatt
vagy 40 fölött: Z87-Plus Gryphon

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#51735) Bencey66 válasza bandi0000 (#51734) üzenetére


Bencey66
csendes tag

köszönöm szépen a segítséget! :)
láttam, hogy Asrock illetve ASUS lapokat linkeltél. Akkor Gigabyte lapot nem is érdemes ilyen procival párosítani ?

(#51736) bandi0000 válasza Bencey66 (#51735) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én sosem bíztam bennük, meg ezek jól jó áron, ezek a lapok ajánlottak

Xbox One: bandymnc

(#51737) Dictator^ válasza bluyoo (#51732) üzenetére


Dictator^
veterán

A mikrofont átdugtam egy régebbi gépbe, ott tökéletesen hallom magam, csak nagy a zaj (ezzel a mikrofonnal).

Angol windows, LEVELS tabál mikrofon hangerő 100, és a boost 30dB (de ezt írtam párszor).

Érdekes, bedobtam egy Audigy 4-es hangkártyát oda átdugva a mikrofont és ott csak 20dB+t tudok kapcsolni, de ott se hallom jól magam.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#51738) bluyoo válasza Dictator^ (#51737) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát sajnos nem tudok megoldást a gondodra.

Bazinga!

(#51739) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Egy MSI B85 PC Mate alaplappal mennyire lehet mellényúlni? Fontos lenne az ATX méret a bővíthetőség végett. :R

(#51740) sss


sss
senior tag

Üdv,

Egy olcsóbb s1155 sata3-as alaplapot tervezek venni. Ez jó választás lenne: GIGABYTE GA-B75M-D2V
Első hsz-ben nincs benne. :(

(#51741) Actionx


Actionx
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem: adott egy Asus H87-Pro alaplap,ami néha nem hajlandó visszatérni alvó állapotból.Nem reagál semmire csak a restartra. Mit és hogy kéne beállítanom BIOS-ban vagy máshol hogy ez megszűnjön?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#51742) bluyoo válasza Superhun (#51739) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Mellényúlni (több mint valószínű) nem fogsz vele , de szerintem pl. a MSI B85-G43 jobb választás lenne.
Vagy ha már a bővíthetőség a lényeg ott az Asus B85-PLUS.

(#51740) sss
Hi!

"Első hsz-ben nincs benne. " Hát az összes lap nem kerülhetett bele de ezt írtuk is :) "Az alábbi lista természetesen nem tartalmazza az összes ajánlható alaplapot , ......"
Ezekkel az olcsó lapokkal arányában több gond van ugye elég puritán lapok.
Mennyi a kereted? +1K és már megkapnád az Asus B75M-A -t +3K-ért meg pl. az ASRock B75 Pro3-M -et.

(#51741) Actionx
Szia!
Milyen tápod van?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51743) Actionx válasza bluyoo (#51742) üzenetére


Actionx
csendes tag

Fsp bluestorm II ..

(#51744) bluyoo válasza Actionx (#51743) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű az okozza a gondod hogy a tápod nem Haswell kompatibilis (nem 100%).
FSP various series of power suppliers are ready for Intel Haswell Platform.
Próbáld meg az UEFI-ben a C6 és C7 energiatakarékossági állapotokat/szinteket letiltani (már ha engedélyezve van). [link]
Ha netán nem jön össze a Nem indul és mi a baja a gépemnek topic.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#51745) jim bcs válasza bluyoo (#51744) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és (#51743) Actionx Tápcsere a lehető leggyorsabban és addig ne használd az alvó állapotot, a haswell lapokhoz kompatibilis táp kell pontosan az alvó mód miatt azaz C6/C7 ahogy bluyoo is írta! :K

(#51746) bluyoo azt én sem :DDD , de 90%-ra mondom hogy az lesz a gond

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#51746) bluyoo válasza jim bcs (#51745) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért mérget nem vennék rá. :DDD De jobb ötletem nem volt.

Bazinga!

(#51747) Actionx válasza bluyoo (#51744) üzenetére


Actionx
csendes tag

Igen erről hallottam,de mintha azt olvastam volna hogy alapból le vanna tiltva az alaplapokon,pont ezzel segítve a nem kompatibilis tápokkal való átállást.
De akkor mindjárt megnézem.:)

(#51748) Actionx válasza jim bcs (#51745) üzenetére


Actionx
csendes tag

Ha már itt tartunk akkor mondanál 1-2 ehez ajánlott tápot? :)

(#51749) syler123


syler123
veterán

Használni használhatja az alvó állapotot, ott valami más baj lesz. Azok az energia gazdálkodási állapotok alapból ki vannak lőve, amik különleges tápot igényelnek.

(#51750) jim bcs válasza Actionx (#51747) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jól tudod le van tiltva alapból, de a tápod réginek számít egy mostani legújabb laphoz, azóta annyi minden változott főleg az elektronika terén, hogy kellene a tápcsere legalábbis erősen ajánlott

B. verzió: Nem mókolt a win? MSDN?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.