Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) drahotab válasza bluyoo (#33736) üzenetére


drahotab
tag

Köszi!
Olcsóbb megoldás nincs?
Sajna nincs ennyim :(

(#33752) bluyoo válasza pc gamer (#33747) üzenetére


bluyoo
nagyúr

775-öt fejleszteni már nem igazán kifizetődő.
De 10e körül újonan P5KPL-AM EPU DDR2-es. P5G41T-M LX DDR3-as.
Amúgy van 775-ös konfigod?Ha igeni van benne?
(#33751) drahotab
:( Szerintem mondj le az előlapi USB3-ról.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33753) andor1111 válasza Atesz1978 (#33731) üzenetére


andor1111
tag

Koszi szepen! Akkor nezek vga teszteket olyat ami megfelelo egy ilyen proci melle.

(#33754) Ribi válasza pc gamer (#33750) üzenetére


Ribi
nagyúr

De abba beruházol, akkor abba kell DDR2, kell cpu, amit nem tudsz semmire sem használni ha később fejleszteni akarsz. DDR2 ráadásul marha drága. Kb olcsóbb egy 1155-ös gépet beszerezni, lassan azokból is van használt olcsó cucc.

(#33755) drahotab válasza bluyoo (#33752) üzenetére


drahotab
tag

És úgy általában: megéri az ASROCK B75M?
Jó lap?

Ehhez az is jó nem?

(#33756) pc gamer válasza bluyoo (#33752) üzenetére


pc gamer
tag

Köszönöm a linket is és a véleményt is. :)

(#33757) bluyoo válasza drahotab (#33755) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen így ha az USB3-as variánst veszed.
Gondolj bele 18e-ért (sőt)a legújabb chipsetel SATA33,USB3 ....... ellátott lapot kapsz 3 év garanciával.Mi kell több? :N Nem használtam évekig többet nem tudok mondani csak hogy az árát megéri nem is kicsit.
(#33756) pc gamer
Szívesen! De ha már van DDR2-es RAM-od akkor csak az egyik jó!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33758) drahotab válasza bluyoo (#33757) üzenetére


drahotab
tag

Köszönöm!

Akkor nincs ellenérv ez ellen :)

Namost ez mit jelent? (nem értek hozzá). Vennem kell egy +kábelt ami bedugok hátra, és....? :)

(#33759) bluyoo válasza drahotab (#33758) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom ugyan az a megoldás mint a "Sharkoon USB 3.0 Frontpanel A" csak egybeépítve a házzal.És nem kell hozzá venned semmit.De azért vásárlás előtt érdeklődj a bolttól hogy melyik variáns mert van USB3 nélküli is. Thermaltake Commander MS-I USB 3.0

Bazinga!

(#33760) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

MSI B75MA-P45 az milyen alíplap?

(#33761) DonMedve


DonMedve
addikt

Tiszteletem Uraim!
Tanácsot kérnék.
Gépösszerakás alatt állok.Sajnos darabonként megy csak.Lassan az alaplap vásárláshoz érek és 3 jelöltem van,szerintetek melyiket érdemes,hátha van valakinek saját tapasztalata is a lapokkal.
A 3 versenyző:
ASUS Maximus V Gene
ASUS Sabertooth Z77 v.
MSI Z77A-GD65 (GD80-at is gondoltam,de egyenlőre itthon nem találtam.)?

Mivel mindegyik ugyanaz a chipset,meggyőződés kérdése?Válaszokat előre is köszönöm.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#33762) ZetorGumi válasza DonMedve (#33761) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Rampage Gene: mATX lap, bővithetőségileg alatta van a többinek, minőségileg nagyon ott van.
Sabertooth: Jó lap, jó tápellátás, stabil.
MSI: Nem rossz lap ő sem.

Ha tehetném, én Sabert vennék.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#33763) melan


melan
senior tag

Végül úgy néz ki az i5-2450 lesz a kiszemelt proci, ehhez kérdezném, hogy jó lesz e az Asus P8H77-V, vagy P8H77-V-LE vagy P8H77-M? Az első kettő ATX, ami nekem jobb lenne, bár legfeljebb nem teszem be az Audigy ZS-emet...

Mi az LE, illetve a V jelölés?

(#33764) csucsbicep válasza DonMedve (#33761) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is a Sabertooth-ot venném. Gene mATX és az a baj, hogy kicsi a hely, ha nagy cpu hűtöd van nem lesz 1cm hely a nyák borda közt, illetve magas bordás ramok esetén sem szerencsés a dolog.

(#33765) bluyoo válasza DonMedve (#33761) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 ASUS Sabertooth Z77
(#33763) melan
P8H77-V 6 + 1 + 2 Phase Power Design +DisplayPort VIA VT1708S Audio CODEC
Qualcomm AtheroS Gigabit LAN Controller(s)
P8H77-V LE 4 + 1 + 1 Phase Power Design Realtek® ALC887Audio CODEC
Realtek® 8111FGigabit LAN Controller(s)
Magyarul a P8H77-V jobban felszerelt.Én azt választanám a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33766) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák érdemes lenne lecserélni az MSI Z68A-GD65-ös lapomat egy AsRock Z77 Extreme4-re? Jobb lenne valami azzal? Ventivezérlése milyen?

(#33767) csucsbicep: Köszi akkor olyat nem veszünk! :R

[ Szerkesztve ]

(#33767) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Itt van róla egy kisebb összefoglaló egy tulajtól: [link]

(#33768) KaiotEch válasza csucsbicep (#33767) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A föntinél amúgy ki van fúrva... Szóval oda mehet csavar, de így olyan felemás.

(#33769) drahotab válasza drahotab (#33758) üzenetére


drahotab
tag

Ezen van belső USB3: GIGABYTE GA-B75M-D3V

Mi erről a vélemény?
:R :R

(#33770) KillerKollar válasza csucsbicep (#33767) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Énis ASRock Z77 Extreme4-es lapot szeretnék venni,akkor az én Noctua CPU NHU12PSE2 hűtőm nem fog elférni a Kingston KHX2000C9ADT1K2 ramokkal?Mert eléggé nagy a hűtő és meg a RAM is...Ezeket az elemeket nem tervezem lecserélni.

(#33771) csucsbicep válasza KillerKollar (#33770) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem nekem van ilyen.

(#33772) KillerKollar válasza csucsbicep (#33771) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Azt tudom,csak gondoltam látatlanban is meg tudnád tippelni :)

[ Szerkesztve ]

(#33773) Badtor


Badtor
tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni,hogy 10-15k körül milyen alaplapot érdemes venni egy Phenom II X4 965 processzorhoz?

(#33774) DonMedve


DonMedve
addikt

Urak!
Köszönöm a válaszokat,akkor megszületett,a kardfogú lesz az :C :R !

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#33775) csucsbicep válasza KaiotEch (#33768) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Látom, de egyébként szerintem nem olyan rossz lap. Egyébként azért csak 21,8cm a 24,4 helyett mert, így rátudtak tenni egy Sata portot jobb alulra..

(#33776) KaiotEch válasza csucsbicep (#33775) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát elfért volna még hogy ráhúzzanak 2cm-t, távolabb rakhatták volna a dimm-eket a cpu-tól és elférnének a hűtők is jobban.

(#33777) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Úgy néz ki nem tudnám megoldani az ASRock Z77 Extreme4-ben hogy belepakoljam az említett Noctua CPU NHU12PSE2 hűtőt és a Kingston KHX2000C9ADT1K2 ramokat mivel 4x2 Gb ramom van így nem férnének el...Új lap után kellene néznem ahol ez megoldható,hasonló árkategóriában...A Asus P8Z77-V LE-ről mik a vélemények?Az elvárásom annyi hogy a profilomban szereplő gép minden eleme belemenjen kivéve természetesen a procit.A VGA vagy GTX 690 vagy GTX 680 SLI lenne és a PCI 3.0 támogatás ami fontos,ahogy látom az van benne de a leírásban azt láttam hogy:
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (blue) *3
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) *4
2 x PCIe 2.0 x1
3 x PCI
Azaz csak 1 PCI 3.0 slot van benne?Mert ha 680 SLI lesz akkor az azt jelenteni hogy az 1ik kártya 2.0ás slotban lenne...működne úgy egyáltalán rendesen az SLI?Ha ez az alaplap nem megfelelő 40ezer körül tudnátok mondani jobban ennél ami megfelel a kritériumoknak?
Köszi szépen a választ előre is.

(#33778) csucsbicep válasza KillerKollar (#33777) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elsőként én is egy lapot néztem ki magamnak, de nem tudom.. Nekem egy F13Pro lenne hozzá. Elég drágák ezek a Z77-es lapok remélem kicsit csökkenni fog az áruk a következő 1 hónapban... Hanem, akkor vagy ki kell toljam az árat 45-ről, bár nem szívesen, mert az AS Z77 Ex6 és az Asus P8Z77-V már jó lenne, de azok kiesnek az árból.. Vagy marad a P8Z68-V/Gen3..

(#33779) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mit tudtok amúgy a Fatal1ty sorozatról? Kezdenek kinézetileg tetszeni azok a lapok és az áruk sem vészes.

(#33780) drahotab válasza drahotab (#33769) üzenetére


drahotab
tag

Kérlek írjatok véleményt a GIGABYTE GA-B75M-D3V lapról!

ASROCK B75M-et vennék, de azon nincs belső USB3, így a Xigmatek Asgard Pro-val nem tudnám összekötni :(

A két lap miben különbözik egymástól? (poz és negatív, illetve, hogy melyik éri meg jobban..)

Nagyon köszönöm!! :R :R :R :R :R

(#33781) Ace Ventura válasza drahotab (#33780) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Amire fogod használni, arra édes mindegy melyiket veszed.
Ezen a szinten nincsenek különbségek a lapok között. Olcsó belépőszint mindkettő.
Én a másodika asrock lapommal szopok a ventilátor vezérléssel, ezért én a gigát ajánlom.
Majd jön valaki, aki meg az asrock-ot, és ez így megy nagyon sokáig körbe-körbe :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33782) KAMELOT válasza KaiotEch (#33779) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy elnéztem a Professional változatban jó a proci körüli áramkör. Ára sme vészes ahogy írtad. Tuningban gondolom jól teljesít.

(#33780) drahotab: inkább valami értelmesebb lapot vegyél. H77 vagy Z77.
MSI Z77A-G43...25K körül már megvan és Z77-es chipsettel.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33783) drahotab válasza KAMELOT (#33782) üzenetére


drahotab
tag

Köszi, azt venném, de 18-19-em van rá...

(#33784) drahotab válasza Ace Ventura (#33781) üzenetére


drahotab
tag

Köszi! :R

Tehát mindegy

(#33785) KAMELOT válasza drahotab (#33783) üzenetére


KAMELOT
titán

+5-6000ft csak találsz valahol. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33786) bluyoo válasza drahotab (#33783) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most komolyan ..............
Ajánlottam 19600ft-ért azt írtad nincs elég kess (19e hez +600FT a difi :U )
A hirdetéseid elnézve gond nélkül meg tudod oldani a problémát mint az ár mint a pc összerakása tekintetében. :F

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33787) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na még egy vicces észrevétel az Asrock H77 Pro4/MVP laphoz.
2 napja van nálam, és tegnapelőtt 0:41 perckor bekapcsolt a gép magától, úgy hogy az összes rá kötött ventit maxra pörgette :) Azt hittem kiugrok az ágyból. Mivel asztalon van, és nem házban, ezért semmi nincs, ami rövidre zárta volna, hogy beinduljon.Fogtam lekapcsoltam a tápot, és visszafeküdtem.Tegnap ugye használtam a gépet.

Mit ad Isten, ma éjjel 0:41-kor ugyanezt csinálta :) Beindul, ventik maxon pörögnek.

Én már csak nevetek ezen a lapon :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33788) gg72 válasza Ace Ventura (#33787) üzenetére


gg72
veterán

Nagyon remelem, hogy csak te fogtal ki egy hibas darabot, mert jövö heten eppen egy ilyen lappal szerelem össze az uj konfigomat... :U

(#33789) drahotab válasza Ace Ventura (#33787) üzenetére


drahotab
tag

:DDD

(#33790) drahotab válasza bluyoo (#33786) üzenetére


drahotab
tag

Szia!

ez még belefér (mert ezt is olcsóbban tudom szerezni).

És akkor ennek van belső USB foglalata Asgardhoz?

(#33791) Ace Ventura válasza gg72 (#33788) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az előző lapom egy Asrock P67 Pro3 volt, annak ugyanilyen szar volt a ventilátor szabályzása.Csak azért vettem megint Asrock-ot, mert hallottam, hogy valamit javult e téren a helyzet.
Hát sajnos nem. 2-ből 2 szar volt.Az hogy a cha-fant emelem, és a cpu fan rpm nő, az több a soknál, még egy asrocknál is végzetes hiba.
Az esti elindulósdi csak ennél a lapnál van, de ez nekem elég ahhoz, hogy soha többé ne vegyem ezt a márkát.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33792) Mans20 válasza gg72 (#33788) üzenetére


Mans20
addikt

Tegnap olvastam asszem az asrock topikba hasonlót hogy bekapcsolt a gép,másnál meg a H61 es lapnál volt olyan hogy szellőztetésnél a hidegebb levegő miatt érzékenyebb lett a lap,vagy valami ilyesmit.

(#33793) Coolmat válasza Ace Ventura (#33787) üzenetére


Coolmat
őstag

Rejtélyes nálad ez a lap :D
Egyébként még az jutott eszembe, hogy ha van rá módod megnézhetnéd másik CPU hűtővel is a ventivezérlést, vagy a TX3-adat egy ismerősnél másik lapban, hátha a hűtőventiddel gebaszos valami. Nekem ugye a TX3 EVO van, ezen már kicsit másfajta venti van mint a TX3-on és mindenféle egyéb bűvészkedés nélkül leveszi a fordulatot...

(#33794) gg72


gg72
veterán

Hat akkor nem tudom mit vegyek, mert mindenkeppen uj (H77, Z77) lap kellene es olyan, amiben minimum 7db sata csatlakozo van, ez az Asrock pont megfelelt volna es meg az ara is vonzo.
Ez a Gigabyte vajon milyen lehet?
[link]

(#33795) Ace Ventura válasza Coolmat (#33793) üzenetére


Ace Ventura
addikt

3 másik ventivel is teszteltem, ma néztem meg a 4-el.Helyzet változatlan.
Ahogy látom más is szenved vele, szóval nem egyedi eset.
Lehet Te fogtál ki egy jó lapot! :) Mázlista. :))

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33796) Coolmat válasza Ace Ventura (#33795) üzenetére


Coolmat
őstag

Hol írták hogy szenvednek vele? Az Asrock topikban is csak ImI87 kérdezte hogyan kell ezt beállítani (ő Z77 Extreme 4-et vett), aztán leírtam neki a mikéntjét, később pedig a tapasztalatinál nem írta hogy továbbra is gondja lenne vele, szóval gondolom megoldódott nála is.

[ Szerkesztve ]

(#33797) Ace Ventura válasza Coolmat (#33796) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mans20 írta 4-5 hsz-el feljebb, hogy olvasta az asrock topicba.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#33798) bluyoo válasza drahotab (#33790) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen van!
De félre ne érts nem akarlak rábeszélni .....Én ennyi pénzért ezt venném.Kevesebbért meg főleg :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33799) drahotab válasza bluyoo (#33798) üzenetére


drahotab
tag

:D

(#33800) KaiotEch válasza KAMELOT (#33782) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az nekem már drága 40k körülieket szoktam nézni. Performance jónak tűnik csak összehasonlítottam az enyémmel és:

SATA II CSATLAKOZÓ: 4 db • SATA II CSATLAKOZÓ: 4 db
SATA III CSATLAKOZÓ: 4 db • SATA III CSATLAKOZÓ: 2 db

USB PORT (3.0): 2 db • USB PORT (3.0): 5 db

Kevesebb SATA3 több USB3. Ami nekem fordítva lenne jobb. Nomeg nem biztos, hogy sokban módosulna az egész.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.