Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) bluyoo válasza WZP (#33899) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Személy szerint inkább raknék a procid alá az általad felhozott P67-es lapok közül Ahogy olvastam a hsz.-ed nem ragaszkodsz a legújabb Z77 Z75 lapokhoz mint annyian. P8P67 12 +2 fázisú digitális tápellátás és mindazt tudja amit elvársz tőle , 2xSATA3,4xUSB3.0 ebből 2sbUSB3.0 belső 2sbUSB3.0 hátlapi tovább nem is sorolom.
Ráadásul PCIe 3.0 és Ivy Bridge kompatibilis ha netán procit akarsz cserélni a jövőben.
Vagy a P8Z77-M PRO , Asrock Z77 Extreme4 .
(#33900) gyenesmartin
Hát erősen meglepődnék ha Asus lapban nem működne egy Asus hangkártya :N
Jó lapok főleg a Sabertooth.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33902) gyenesmartin válasza bluyoo (#33901) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Azért megkérdeztem biztosra. Mert Inteles konfigoknál néha előjön olyan probléma, hogy a pci-s eszközöket nem jól kezelik. AMD-nél ez más?
ASUS P8P67 vélemények? Ha többet kapnék majd a nyári munkára mint amennyire számítok talán tudnék venni egy i5 2500K-t.

[ Szerkesztve ]

(#33903) gg72


gg72
veterán

Már sokadjára írok alaplap-ügyben, de mivel kezd szorítani az idő (jövő szerdáig össze kellene állnia a gépnek), így utoljára szeretném a tanácsotokat kérni. A következő konfig alá és célra kellene a lap:

- felhasználási terület: HD-videókódolás (x264) + általános használat
- CPU: Intel i7-3770 (tunning nélkül)
- RAM: Corsair Vengeance LP 8GB kit 1600 MHz 1.35-1.50V CL9-9-9-24 (CML8GX3M2A1600C9W)
- SSD (rendszer): Samsung 830 64GB
- 2db HDD + 1db külső HDD (esata)
- 4db ODD
- Asrock Sata3 PCI-E 2.0 card (+2 sata csatlakozás miatt)
- VGA: ASUS ENGT520 SILENT, GeForce GT 520, 1GB GDDR3
- Asus Xonar DG hangkártya
- Dell U2311H monitor (DVI+DP)
- 6db USB csatlakozás (monitor+nyomtató+egér+bill.+2 usb power esata házhoz)
- fontos lenne egy normális, használható ventivezérlés

3 lapra szűkítettem a kört (először az ASRock H77 Pro4/MVP és a Biostar TZ75B is szerepelt benne, de ezek közben kiestek):

GIGABYTE GA-H77-D3H
MSI Z77A-G43
Asus P8H77-V

Készítettem egy kis táblázatot a legfontosabb paraméterekről, íme:

Főleg az ára miatt a Gigabyte tűnik befutónak. Mit gondoltok? Kösz előre is minden véleményt! :K

[ Szerkesztve ]

(#33904) tranceplanet válasza gyenesmartin (#33900) üzenetére


tranceplanet
addikt

Mindkettőben jól lehet húzni a bullokat is. Hangkártya is elfér.
Viszont, ha nem lesz crossfire, akkor egy ASUS M5A97 lap is bőven elég lenne neked.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#33905) gyenesmartin válasza tranceplanet (#33904) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Crossfire egy elég olcsó fejlesztés lenne viszont nekem. Ha tud az alaplap az nagyon jó lenne. Na meg belső USB3.0.

[ Szerkesztve ]

(#33906) bluyoo válasza gyenesmartin (#33902) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még nem találkoztam ilyen jellegű gonddal.De nekem elképzelhetetlennek tűnik hogy ne működjön a lappal.Talán ha valami őskori tv kártyát vagy ilyesmit akarnál belerakni de az is driver/oprendszer gond lenne szerintem.
ASUS P8P67 Review.
Ha lenne K-s sandy-m ilyen lenne alatta.Ezt még hajlandó lennék kifizetni.

Bazinga!

(#33907) ak05


ak05
tag

sziasztok

kinéztem itt az aprón ezt:
Gigabyte EP45C-DS3R alaplap
Intel P4 Core2 Duo E7300 2.6/3Mb/1066

mi a véleményetek róla?,otthon felhasználásra szeretném,hd filmek lejátszására,néha napján játék,office

(#33908) gyenesmartin válasza bluyoo (#33906) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem sem tűnik rossznak eza P8P67. 12+2 fázis. Jól lehetne benne tuningolni gondolom.

(#33909) bluyoo válasza ak05 (#33907) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért akarsz 775-öt venni?Olyan olcsó?
A proci amúgy megfelelő a felsoroltakra játékra már egyre kevésbé ....
GIGABYTE EP45-DS3R P45 Review itt kivesézik rendesen a kiszemelt lapot.
De 775-be már nem nagyon éri meg befektetni.
(#33908) gyenesmartin
A CPU szabna csak határt az tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33910) gyenesmartin válasza bluyoo (#33909) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az biztos.

(#33911) ak05 válasza bluyoo (#33909) üzenetére


ak05
tag

20k lenne(2 gb memória is van hozzá),az gondom hogy elvesztem a két magos procik és a normális alaplapok világába :) ez a másik opcióm:
Asrock N-68S AMD Athlon X2 7750,bár az asus honalpján írják,hogy ha am2-es procit használok akkor system bus sebbeség visszaesik,viszon proci sebességhez nem nyúl(feltéve ha jól értelmezem)

(#33912) BullZeye válasza ak05 (#33911) üzenetére


BullZeye
veterán

20k-t nem ér, max 15k nagyon max.

(#33913) KaiotEch válasza BullZeye (#33912) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Se. 13eFt-ért adtam el kb 1 éve az ASUS P5Q-mat, ami elég jó lap volt.

(#33914) csucsbicep válasza bluyoo (#33898) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A nagyobb testvéréről itt egy teszt:[link]. 6+3 fázis ellenére elég jól teljesített.

(#33915) bluyoo válasza ak05 (#33911) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Intellel jobban jársz [link]
De ha csak a lap és a RAM kerül egy huszasba az szerintem is túl van árazva.
Legegyszerűbb ha beáraztatod a cuccokat.
De + 15e és újonnan 1155-ösz gépet raksz össze ami erősebb az E7300-as és még kevesebbet is eszik.Mármint CPU,RAM,alaplap.Sőt talán még lehet faragni belőlle.
(#33914) csucsbicep
:R Köszi olvastam!Többek között ezét is mertem ajánlani.
Bár kíváncsi vagyok menyire stabil alatta a tuning mindennapi használatban.

Bazinga!

(#33916) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Valaki már kérdezte előttem , hogy miért nem ajánljátok a p67 chipsetes alaplapokat. Azt adtátok válasznak, hogy a z77 -ben lehet jól tuningolni. Vagy én értettem félre a hozzászólást de ne a z jelzésűekben lehet csak kihasználni a beépíttet gpu-t? Asszem ennyi az előnye a p67 el szemben nem?

Szeretnék összerakni egy gépet (már több mint fél éve bújom a különféle topikokat emiatt) és eddig ezt az alaplapot néztem egy 2500k mellé.
MSI P67A-GD65 Úgy tudtam ezzel nagyon jól lehet tuningolni.

Szeretnék összerakni egy cf-es vagy sli-s gépet. Jelenleg milyen alaplapot ajánlotok msi-ből tuningra és két videókártyához?

üdv
Dudo

(#33917) Jander


Jander
senior tag

Egyszerű körkérdés:

- Asus P8H77-V LE

vagy

- ASRock H77 Pro4/MVP

Árban nem sok az eltérés, szorzózáras procihoz lenne.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#33918) Coolmat válasza Jander (#33917) üzenetére


Coolmat
őstag

Én az Asrockra szavazok, mert nálam bevált ez a típus, sokan a topikból viszont le fognak szavazni, mert meggyűlt a bajuk a ventivezérlésével (ami nálam pöpecül működik).

(#33919) bluyoo válasza King Charles (#33916) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lehet a jól tuningolni a P67-ben is.Nem csak a int. VGA a különbség Z77 P67 szerintem a Z68-ra gondoltál.Annál szinte csak az a különbség.
Ha csak az MSI játszik akkor jó választás.
(#33917) Jander
Az az igazság hogy az Asrock jobban felszerelt még ha minimálisan is ráadásul ATX méretű így az Asrock.Bár egy-két fórumtársnak voltak vele kisebb gondjaik.
De ha elég az Asuson lévő bővítőhely és nem gond a mATX akkor személy szerint az ASUS P8H77-V LE-t venném.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33921) bluyoo válasza #46372352 (#33920) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valami hasonló dereng nekem is.De az szerintem Asrock Z77 Extreme4 volt.
De ami a lényeg hogy a P8H77-V LE is ATX! :B Kicsit benéztem.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33922) BullZeye válasza bluyoo (#33921) üzenetére


BullZeye
veterán

80%a a mai lapoknak kisebb mint az ATX, úgyhogy ezt a tényt szimplán el kell fogadni.

(#33923) bluyoo válasza BullZeye (#33922) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Úgysem a méret a lényeg! :DDD
Azért érdekes spórolás már megint a szabvány méreteket nem betartani.
Mintha nem lenne épp elég méret!
(#33920) dantre
Valami olyasmi gebasz volt hogy "csak" 6 csavarral tudta felfogatni mert annyi furat van rajtuk elvileg az ATX-en 9.De ahogy néztem a most beszélt alaplapok közül mindegyiknél fennáll a dolog.
Lapméretek és furattávolságok.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33924) BullZeye válasza bluyoo (#33923) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem a méret a lényeg, hanem hogy emiatt 3 helyett 2 csavar tartja, ergó ha memóriát raksz bele meg veszel ki, és erősebben nyomod és nem fogod alul akkor kis eséllyel, de félbetörhet a lap, vagy szimplán megszakadnak az áramkörök.

(#33925) bluyoo válasza BullZeye (#33924) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajnos ezt én is tapasztaltam.Már hogy a lap egy része a levegőben lóg :(((
Ezért is dühítő a dolog hogy nem tartják be a szabványokat!
Odabiggyeszti a gyártó az ATX jelző után a valós méretét és el is intézte a dolgot.
Mondjuk ez az összes gyártónál jelenlévő probléma.

Bazinga!

(#33926) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy i5-750 procim, és egy Gigabyte P55A-UD3 lapom, és most tervezek i5-2400-ra váltani, viszont kéne egy új lap is... A kérdésem az lenne, hogy milyet lenne érdemes venni?
Nincs szükségem gpu kivezetésre, de ha van, az sem baj.

Gigabyte P67A-UD3-ra gondoltam. Ez jó választás lehet? Mi a különbség az UD3 és az UD3P között?

(#33927) Coolmat válasza Slyer (#33926) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Helyedben inkább egy I5-3450-ben (mostmár kezd beállni az I5-2400 árszintjére) és egy H77-es lapban gondolkodnék, pl. a fentebb is írt ASRock H77 Pro4/MVP vagy Asus P8H77-V LE, esetleg ha a Gigabytehoz ragaszkodsz, akkor GIGABYTE GA-H77-D3SH.

P67-es lap csak a szorzózármentes K-s végű procikhoz kell (pl. 2500K vagy az újabb 3570K), de ezekhez is mostmár Z77-es lapokat szoktak ajánlani itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#33928) bluyoo válasza Slyer (#33926) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Felesleges tuninglapot venned nem "K"-s a CPU elég egy Sandy Bridge Chipsetes H61,H67 vagy Ivy Bridge Chipsetes B75,H77.

Bazinga!

(#33929) Slyer válasza Coolmat (#33927) üzenetére


Slyer
senior tag

Köszi a tippet, de használtan venném a procit (hardveraprón alig láttam 3450-et, ami meg van, az 45k körül mozog). 2400-hoz hozzá tudnék jutni 30k környékén.

a Gigabyte GA-Z77-D3H és GA-Z77-DS3H közül melyiket ajánlanátok? Ahogy néztem csak egy pár dologban van különbség, de azért megkérdezem melyik a jobban bevált, stb...

@bluyoo: Már megérte megkérdezni a dolgot, simán vettem volna egy P67-et. :R

(#33930) bluyoo válasza Slyer (#33929) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:))
Z77-sem kell neked!Az is tuniglap.
H77 ha ragaszkodsz az új Ivy Bridge Chipsethez.
GIGABYTE GA-H77-DS3H , GIGABYTE GA-H77-D3H , P8H77-V , P8H77-V LE , H77 Pro4/MVP .
Első ránézésre a DS3H-n kevesebb a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33931) csucsbicep válasza #46372352 (#33920) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az Asrock-nál a Z77 E6 az leső lap, ami rendes ATX méretű, Az E4 már nem, de Pro4/Pro3 még keskenyebb előbbinél is.

Coolmat: Valóban, már Gigánál is figyelni kell erre. De szerintem is elég a 6 csavar.

[ Szerkesztve ]

(#33932) Coolmat válasza Slyer (#33929) üzenetére


Coolmat
őstag

30k tényleg jó ár egy I5-2400-ért :) Összehasonlítva annyiban különbözik a két lap, hogy a D3H full ATX méretű, a D3SH kicsit rövidebb, ezért csak 6 csavarral lehet rögzíteni (valakit ez zavar, engem speciel nem nagyon izgat), továbbá az előbbin VIA audióchip van, utóbbin pedig Realtek (kb. ugyanazt tudják), + a D3H-n van még 2 USB3.0 ami Etron chipes, szóval azt jobb ha nem használod és pluszban még 1 PCI-E X1 slot.
Helyedben én a D3H-t venném a kettő közül, kicsivel jobban felszerelt hasonló áron.

Szerk: hoppá, most látom hogy Z77-et néztél, én meg H77-est, de ahogy bluyoo is írja H77 bőven elég neked.

[ Szerkesztve ]

(#33933) Slyer válasza Coolmat (#33932) üzenetére


Slyer
senior tag

igen, közben változott a dolog, hogy H77!

"D3H-n van még 2 USB3.0 ami Etron chipes, szóval azt jobb ha nem használod..."

Ezt nem értem.

(#33934) gg72 válasza Slyer (#33933) üzenetére


gg72
veterán

Az Etron chip-ek eléggé problémásak, a hátoldalon lévő 4db USB 3.0 csatlakozóból kettő ilyen, kettő pedig natív Intel-es, így inkább azokat érdemes használni.

Egyébként én is egy ilyen Gigabyte GA-H77-D3H lapot fogok venni, eléggé átrágtam magam a témán az elmúlt pár napban és úgy látom, hogy abban az árban nagyon jól felszerelt és szerintem a minőségére sem lehet panasz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33935) Coolmat válasza Slyer (#33933) üzenetére


Coolmat
őstag

Az Etron chipes USB3-as vezérlővel voltak/vannak problémák, többek között ezért sem ajánlották korábban a Gigabyte 6-os szériás lapjait itt a fórumon. Az új 7-es szériás lapokon azonban már van déli hídba integrált (ún. natív) USB3 vezérlő, ezzel nincsenek problémák, érdemes ennek az USB3 portjait használni inkább mint az Etron chip portjait (valami biztos megkülönbözteti őket külsőre is, a manualban tuti le van írva valahol).

gg72: Várjuk majd a tapasztalatokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#33936) gg72 válasza Coolmat (#33935) üzenetére


gg72
veterán

A HDMI csatlakozó feletti USB-k Intel-esek, a HDMI mellett lévők pedig az Etron-ok.

Tapasztalatok kb.egy hét múlva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33937) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Intel i3 2120 processzorhoz milyen lapot ajanlotok, ami minel penztarcakimelobb, de nagyon jo ar/teljesitmenyu?
2 helyett jobb lenne 4 RAM foglalat (bar csak 2*4gb ddr3 kerul bele most, az boven eleg) es kesobb huzni is lehessen kicsit a procit.
A gep jatekra lesz, de csak kb 80ezer forint van ra. Alaplap/proci/ram/vga.

[ Szerkesztve ]

(#33938) Coolmat válasza salytmasztor (#33937) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Játékra perpill bőven elég 4GB RAM is, később belefér még 4GB, annál több pedig nem is kell majd egy ilyen konfigba, így elég 2 RAM slot is szerintem.
Ha nincsenek extra igényeid (SATA3, USB3) akkor elég egy olcsó de jó lap is: ASRock H61M-GS, ha kicsit többre vágysz, akkor pedig Asrock B75M vagy Asrock H77M jó választás. Ha esetleg ragaszkodsz a rendes ATX mérethez, akkor GIGABYTE GA-H77-D3H a nyerő.
A legolcsóbb H61-es Asrockkal még beleférhet a keretbe egy HD6850-es VGA is, a drágább lapokkal sajnos már csak egy GTX550TI-re vagy HD6770-re futja.

(#33939) bluyoo válasza salytmasztor (#33937) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az I3-ast nem lehet húzni.Az csak a "K" jelzésű CPU-kal elérhető.
A 4db RAM foglalat pedig drágítja az alaplapot az alsóbb kategóriákban.Meg kell gondolni hogy kell vagy nem.Alapesetben egy H61-es lap is jó lehet GIGABYTE GA-PH67-DS3-B3 , ASROCK H61DE-S3 .
Vagy az újabb chipsetek közül pl.: B75: ASROCK B75 Pro3-M

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33940) tranceplanet


tranceplanet
addikt

A Z68 Extreme 3 Gen3 és Z77 Ext4 lap mérete csontra megegyezik:
30.5 cm x 21.8 cm
Bekarikáztam pirossal a csavarral rögzített pontokat, zölddel pedig ahol nincs csavar:
Z68 Ext3 rögzítés
Z68 Ext 3-nál miért nem sírt senki, abból is van jópár tulajdonos :F

Egy haver vett Z77 Ext4-et, hat csavar fogja neki a CM 690 II házban. Azt mondja nem volt gond, hajlik a lap, megtámasztotta és annyi. Ki az aki naponta pakolgatja ki-be a memóriákat és a csatlakozókat? (Memóriákat ráadásul laprögzítés előtt is belepakolhatod)

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#33941) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Előre is bocsi ha marhaságot kérdezek.

ezen a lapon MSI Z77A-G45 (16,16) módban futnak a gpu-k vagy milyenben, mert számomra sajna ez a kiírás nem egyértelmű. Nem tudom, hogy ez arra vonatkozik ha egyikbe vagy másikba rakom a kártyát vagy mindkettőbe egyet - egyet. Gen3 (16, 16) Gen2(4)

valamint ott van a lapon az sli logó de a leírásban nem támogatja.

Kisegítenétek a válaszokkal?

Köszi
Dudo

(#33942) BullZeye válasza tranceplanet (#33940) üzenetére


BullZeye
veterán

Főleg mert a mai procihűtők jó részénél alig alig fér el a memória, így az még a proci előtt kerül bele. Legalábbis nálam így lesz Silver Arrow SB-e miatt.

(#33943) Jander


Jander
senior tag

Srácok nem tudjátok véletlenül, hogy az Asus P8H77-V LE illetve az ASRock H77 Pro4/MVP alaplapokkal meg lehet csinálni, hogy mind a CPU mind a házhűtés ventijeit a teljesítményhez igazítsa? Valahol láttam, úgy néz ki, hogy 1 kábelre van kötve az összes venti és mindhez állítgatja a fordulatot. Így alapjáraton szinte hangtalan gépet lehet kihozni... ha minden igaz PWM lehet a neve, de így az Asus oldalán nem találtam, Asrock-nál pedig nem vagyok benne biztos, hogy ez az-e.

(ARCTIC F12 PWM - ilyen ventiket néztem a gépbe.)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#33944) bluyoo válasza Jander (#33943) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ace Ventura tapasztalata szerintem mindent elmond.
"1 kábelre van kötve az összes venti és mindhez állítgatja a fordulatot" ezt akár melyik lapon meg tudod csinálni egy Y kábellel de csak az egyik ventit veszi figyelembe a fordulatszám szabályzásnál.
A PWM (Impulzusszélesség-moduláció) az a 4tűs csatlakozóval elérhető vezérlési forma és értelemszerűen a 4pines ventik tudják kihasználni.
Ha jól tudom asrockon 2db4pines PWM-es csatlakozó van és 3db3pines,Asuson 1-1 mindkettőből.
De win alól is szabályozhatod a lap saját programjával ha van ha nincs pl.:SpeedFan-al.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#33945) BullZeye válasza bluyoo (#33944) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt nem tudjátok egyébként, hogy Asrock Z77 Extreme 4-nél pontosan, képekkel illusztrálva milyen a venti vezérlés?

Vagy adnak hozzá szoftvert amin windowsban lehet esetleg fixálni, hogy 60°C felett kezdjen el pörögni a venti? :)

Kérdésem konkrétan az, hogy Ivynél a fő probléma, hogy nem adja le a hőt rendesen bordának, és hiába lesz a Silver Arrow, ha a borda hideg marad, és 1500on pörgeti a ventit, de még így is 70 fok lesz, valójában meg passzívon is kb ennyi lenne, mert a borda amúgy hideg.

[ Szerkesztve ]

(#33946) Mans20 válasza BullZeye (#33945) üzenetére


Mans20
addikt

Nem tudom hogy jó ötlet e egy csatlakozóra több ventit kötni,gondolom egy csatlakozó max 12 voltot bír,Én nem kötném rá,de valaki okosabbat kéne megkérdezni,nálam a házventi ami 3 pines azt szabályzóval vezérlem.

Ezt Jander-nek írtam.

[ Szerkesztve ]

(#33947) bluyoo válasza BullZeye (#33945) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ASRock Z77 Extreme4 - BIOS
AXTU
Azt nem hiszem hogy szoftveresen teljesen le tudd állítani a vetit.
(#33946) Mans20
A feszültség nem fog nőni terhelésre sőt inkább esik.
A max. áramfelvétel talán meghatározó de 2db ventit 100% hogy elbír.Nem potyára adnak "Y" kábelt egyes ventikhez.1A-t biztos bírnak gond nélkül a csatik a lapon Pl.:a SWiF2 120P 12V 0.33A 3.96W max.

Bazinga!

(#33948) Anfänger válasza BullZeye (#33945) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi!
Szerintem azt leginkább a hövezetö paszta hiánya okozhatja,vagy ha éppen túl sok pasztát teszel a procira. A Silver Arrow egy nagyon faja proci hütö,azzal nem szabadna 70 fokig emelkednie a proci hönek! Vagy éppen valami jobb pasztával kell próbálkozni!

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#33949) csucsbicep válasza bluyoo (#33947) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szoftveresen valóban nem tudja teljesen leállítani.
Azt lehet tudni, hogy ez vezérli a 3 pines ventiket?

(#33950) bluyoo válasza csucsbicep (#33949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak a bios-ára tudok hivatkozni hogy igen.De hogy menyire használható,hatékony azt a tulajoktól kellene megkérdezni.Kapott már hideget meleget a szabályzása.
Asus-on gond nélkül tudom szabályozni a Fan Xpert-el win alól.És prímán működik.
A Asus Sabertooth-alatt meg már tényleg mindenre gondoltak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.