Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sajnos nem csináltam before/after képeket, de kb. egy hete jártunk úgy, hogy rossz idő miatt, illetve házon kívül töltött idő folyományaként, elhanyagoltuk a medencét. Oly mértékben, hogy brokkolikrém színű lett a medence, algalerakódással. Pár nap után egy nagy búvárpoloska is beköltözött a medencébe, aki szinte paradicsomi állapotban tölthetett így egy-két napot. Gondolkodtunk azon, hogy leeresztés legyen-e a víz sorsa, vagy még megpróbáljuk menteni a vizünket. Az utóbbi mellett döntöttünk.
Csak azért írom ezt a bejegyzést, mivel az eredeti, pici gyári szűrővel sikerült megmentenünk a vizünk. PH beállítás, algaölőzés, pelyhesítés után kezdtünk neki a műveletnek. Két napon keresztül napi 12 órában ment a vízforgató. Papírszűrő helyett műanyag "labdacsot" használtunk (első 5-10 alkalommal, óránkénti cserével spenótgolyó színű labdák fogadtak minket a vízforgatóban.)
Két alkalommal "porszívóztuk" is "slagmódzserrel" az alját. Most nagyon szép a vizünk. Úgy néz ki, mintha frissen feltöltött medence lenne.
Vettünk folyadékos PH-mérőt, és csak azt tudom megerősíteni, amit mindenki mondott már itt. A tesztcsík semmit sem ér. Nekünk a folyamatosan azt mutatta a papír, hogy alacsony a PH-nk. Nyakra-főre PH-t növeltünk.
A folyadékos PH és klórszint mérő szerint állítottuk be legutóbb, és annak a segítségével tartjuk kontroll alatt a vizet. Azóta nincs gondunk annyi.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#2752) Piftuka válasza Piftuka (#2730) üzenetére


Piftuka
veterán

Íme:

Látható, hogy pontosan mér. Ami (PH) 7.2 az egyiken, az 7.2 a másikon is.

A klórtesztelő része is pontos, de a sárga skálája nem olyan széles, és nem is olyan praktikus, mint a Taylor tesztelőé. Azért az élénk citromsárga színen látszik, ha 3 mg/l körüli a szabad klórszint.

(Amikor a fotó készült nem mértem klórt; ne keressétek!)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2753) yoee74 válasza Dinomano (#2751) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Szia!
Mekkora a medence és így a víztömeg?
A papírszűrős Bestway szettben levő forgatóval nekem is pozitív tapasztalatom van.

(#2754) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Kaptam egy használt homokszűrőt és egy sóbontót, hogy használjam, ha még működik.
A homokszűrő kicsit nagynak tűnik az én 3,6-os medencémhez [kép] és úgy nézem már foltozva is lehetett: [kép] az összes felirat, amit találtam rajta: [kép]
Szerintetek érdemes vele foglalkozni, gondolom mivel méretes darab, érdemes lenne egy nagyobb szivattyút rátenni, de ahogy néztem az már olyan árban is lehet, mint a korábban itt ajánlott új homokszűrők, szerintetek érdemes vele foglalkozni?
A sóbontó jónak tűnik, ahogy néztem csak az elektródákat kell megtisztogatni.

[ Szerkesztve ]

(#2755) havri1


havri1
félisten

Megtripláztam a csövet a tetőn, 178m-nél tartok. Még van 2 sornak hely.
Így 34 levegő hőmérséklet mellett 38 fokos vizet tol bele max teljesítményen. Gyorsabban melegszik, mint amit a szivattyú képes áttolni :DD

Még utómunka van, egyelőre csak elindult, megdöglök a tetőn.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2756) luciferc válasza havri1 (#2755) üzenetére


luciferc
őstag

Milyen szivattyú tolja fel ide a vizet?

(#2757) luciferc válasza Piftuka (#2752) üzenetére


luciferc
őstag

Mi a vegyszerek lejárata?

(#2758) havri1 válasza luciferc (#2756) üzenetére


havri1
félisten

Egy keringető, ibo talán.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2759) Piftuka válasza luciferc (#2757) üzenetére


Piftuka
veterán

A "Clean Pool" szett kapcsán nem tudom. A flakonokon, a dobozon, és a mellékelt cseh nyelvű papíroson nem találtam erre vonatkozó információt.

Bár őszintén szólva nem is érdekel. Használom, amíg kitart. Örülök, hogy még a hátra lévő hetekben nem kell a tablettás klór tesztelővel vacakolnom.

"Aquila non captat muscas."

(#2760) Piftuka válasza yoee74 (#2749) üzenetére


Piftuka
veterán

Az 5 napos szállítási idő stimmel. Ausztriából érkezik a termék, hiszen egy osztrák vállalkozásról van szó. Annak megfelelő(en magas) minőségű a szolgáltatás is.

Íme...

"Aquila non captat muscas."

(#2761) Dinomano válasza yoee74 (#2753) üzenetére


Dinomano
senior tag

3 méter átmérőjű Bestway fémvázas medence. Vettem korábban egy nagyobb vízforgatót, de közben kiderült, hogy elég ez is. (Sajnos a nagyobb motorja csak búg, meg kellene csináltatnom, ha még javítható.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#2762) Vackor1


Vackor1
tag

Sziasztok,

a 3,66-os csővázas medencéhez a hozzá kapott takarófóliát egyedül szinte képtelen vagyok rátenni , különböző kütyükkel kel küszködni hozzá - vagy csak nagyon béna vagyok.. :)) - és akkor sem áll feszesen, belóg , az automata öntöző vize meg így mindig megáll benne, még jobban belógatva és szerintem így a szélén le fog csúszni egyszer a takaró ( éjjel megy a locsoló, nem tudom rögtön kimerni )
..
Kérdés: ha veszek 4.27-es vagy 4.57-eshez takarót az jó lesz rá vagy az majd más miatt nem lesz jó, illetve ha 3,66-nál nagyobb méretű szolártakarót veszek a fedő helyett az jó lehet ? Egyáltalán : jó ez a szolártakaró a víz fedésére , nem fújja el pl. a szél az egyik oldalra és ezáltal a víz egy kisebb-nagyobb része fedetlenül marad ?

Előre is köszönöm a válaszokat, mindenkine további kellemes napot kívánok ! :)

Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2763) havri1 válasza Vackor1 (#2762) üzenetére


havri1
félisten

Szolár a legjobb. Ráfeszül a vízre, nem tud alákapni a szél. Öntöző ne érje, egyik fólia sem fogja bírni!
Vannak lyukak rajta, hogy egy szint után az belefolyik a medencébe, de extra szopás ha sok van rajta!

havri

(#2764) Dorian válasza Piftuka (#2760) üzenetére


Dorian
félisten

Most kaptam a postától mailt, h holnap csomagom érkezik. Mást nem rendeltünk, így gondolom a Steinbach lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2765) Vackor1 válasza havri1 (#2763) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm a választ, lusta voltam állítani az öntözőn, gondoltam úgyis csak 2-3 hétig releváns, de akkor elindítom és állítok rajta.
Akkor egy nagyobb méretű szolár jön rá, nem fogok küzdeni ezzel.. :)))

Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2766) havri1 válasza Vackor1 (#2765) üzenetére


havri1
félisten

Ne nagyobb, pont akkora.
Ez nem lóg ki a peremig, a vízfelszínen lebeg.
Egyedül szoktam felrakni, leszedni, sima ügy. Kör alakú, 5,5m.
Mivel lebeg a felszínen, nem gond. pofával felfelé kiterítem a medence mellé, félbehajtva, elkezdem belerakni, majd felfelé tologatva bele a medencébe. Mivel az alsó része felfelé van a fűvön, nem lesz koszos. Simán beletolom. Lefelé ugyanígy, csak fordított sorrendben :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#2767) FőDudu válasza Dorian (#2764) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is kb 2 nap alatt megjott a rendelt vegyszer.
Este megrendeltem, masnap SMS, harmadnap reggel postas hozta.
Tanulhatna tole par webshop...

FőDudu

(#2768) yoee74 válasza Dorian (#2764) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Igen, én is most kaptam. :)

(#2769) Vackor1 válasza havri1 (#2766) üzenetére


Vackor1
tag

Remek, köszönöm az infót, mivel az enyém csak, 3,6-os, így még könnyeb is lesz lebírkózni ! :)
Ha jól gondolom, akkor így már nem kell majd a takarófólia semmire ?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2770) havri1 válasza Vackor1 (#2769) üzenetére


havri1
félisten

Felesleges. Ez véd mindentől, éjjel nehezebben hűl ki (hőszigetel is, meg a párolgás is minimális), szennyeződések, por stb. Nappal meg sokat fűt. Én szeretem. Mivel sokat sokkolok :DD kevesebb klór is kell így.

havri

(#2771) Vackor1 válasza havri1 (#2770) üzenetére


Vackor1
tag

Királyság, köszönöm ! :C :R

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2772) cd930 válasza Vackor1 (#2762) üzenetére


cd930
aktív tag

Szia! Azt hiszem itteni fórumbeli tanács alapján vettem a kínainál 12 darab óriás csipeszt (~150 Ft/db), amiből minden oldalra teszek egyet, így stabilan rajta marad a takarófólia.

Nekem is nagyrészt belóg a vízbe, én még csak fényképen láttam olyat, hogy síkban marad..
Érdemes a közepére egy nagyobb felfújt strandcuccot tenni, amiről kifelé le tud valamennyire folyni a víz (nekünk óriás fánk szokott benne lenni).

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#2773) luciferc válasza Vackor1 (#2762) üzenetére


luciferc
őstag

Terítő leszorító "csipesz" pont tökéletes.

(#2774) havri1 válasza cd930 (#2772) üzenetére


havri1
félisten

Mármint a sima takarófóliához. Szolárhoz nem kell, nem is lehet.

havri

(#2775) cd930 válasza havri1 (#2774) üzenetére


cd930
aktív tag

Nyilván, ahhoz írtam én is.
Hogy tudja a kolléga, kb. mit keressen.
Ez a készlet a kínainál max 600 Ft.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#2776) Vackor1 válasza cd930 (#2772) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm, jó tipp, köszönöm, hasznos dolog fórumon érdeklődni !

Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2777) Vackor1 válasza luciferc (#2773) üzenetére


Vackor1
tag

Igen, értettem mire gondol, de küldött linket is cd930 fórumtárs !
Ugye takaró már úgyis van, így veszek nagy csipeszeket is, meg szolártakarót is, biztos ami tuti! :)

Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2778) Vackor1 válasza havri1 (#2774) üzenetére


Vackor1
tag

Egyértelmű, a szolár az a víz tetején fekszik , köszönöm.

Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2779) luciferc válasza cd930 (#2775) üzenetére


luciferc
őstag

Én meg ilyet használok: [link]

(#2780) Elbandy80


Elbandy80
újonc

Sziasztok!

Egy bestway homokszűrő problémám van (a szivattyúval egybeépített típus). Folyamatosan visszatolja a szutykot a medencébe. Teljesen szétszedtem, de nem látom a hibát, viszont a hatállású szelepre gyanakszok, elég furán működik, például sokszor folyik a leeresztő csonkon is a víz, amikor pl. normál szűrő állásban van, ilyenkor kicsi mozgatásra megszűnik a probléma. Ezt is szétszedtem, kitisztítottam, látszólag minden OK. Volt hasonló problémája valakinek ezzel, van ötletetek?

Egyébként tavaly volt már olyan gondom, hogy a szűrő közepén lévő függőleges cső kicsit elhajlott, ezért nem csatlakozott normálisan a szelephez, ezért ugyanúgy visszatolta a koszt a medencébe, de most ez rendben van.

(#2781) havri1 válasza Elbandy80 (#2780) üzenetére


havri1
félisten

Tuti átereszt a szelep.

havri

(#2782) Elbandy80 válasza havri1 (#2781) üzenetére


Elbandy80
újonc

Tudom, hogy látatlanban nehéz, de van esetleg ötleted, hogy mi mehetett tönkre? Amikor szétszedtem, látszólag minden ok, szépen forog, tömítések rendben, szóval nem igazán értem.

(#2783) havri1 válasza Elbandy80 (#2782) üzenetére


havri1
félisten

Meg kéne nézni valahogy nyomás alatt. Valahol átenged, a kar nem feszít eléggé, rugó vagy valami ami leszorítja? Nem szedem még szét, nem tudom milyen elven működik, de ahogy néztem nem lehet túl bonyolult.

havri

(#2784) LanyUs válasza LanyUs (#2497) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megegyeztünk végre a feleségemmel... Úszni úgyse tud egy 366 cm-es kör medencében, tehát ahhoz kell egy rendes ellenáramoltatós cucc. A következő 1-2 évre veszünk egy felfújható jakuzzit ideiglenesen. Igaz a belső átmérő csak 150 cm, de szeptembertől áprilisig fedett, fűtött helyen lesz, majd vízcsere és nyárra kikerül. A tervem az, hogy állandó 34 fokon temperálom a 900 liter vizet. Van két kisebb gyermek, ezért biztonsági okokból használat után azonnal visszafedjük.
Folyamatosan olvasom a fórumot és megy a küzdelem a vízzel. Gyerekesek mivel oldják meg? Van esetleg tuti kombi tabletta, amivel a legkevesebb a macera? :R

[ Szerkesztve ]

(#2785) axioma válasza LanyUs (#2784) üzenetére


axioma
veterán

random talalat: [link]
covid alatt volt valami videos riport hogy egyik versenyuszonk igy keszult, sima mobilmedenceben, nyilvan a termektipus lehet masik de ilyen rendszeru eszkozzel uszott egy helyben
(ettol fuggetlenul ha nyerne'k a lotton valami combosat, en is belteri ellenaramoltatos medences hazat szeretnek, csak hat bili/kez szitu)

[ Szerkesztve ]

(#2786) LanyUs válasza axioma (#2785) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Covid alatt láttam az úszónőt :R Az igazsághoz hozzátartozik a lányok fagyosak, tehát a normál medencéhez is hoszipka kellene + beltéren nem áldozok fel 4x4m helyet.
Az épített medence nekem soha nem fog beleférni anyagilag. Ellenaramoltato plusz annak a megoldása, hogy meleg legyen a medence körül is stb. Ellenben a swim spa medencék, amik mozgatható testtel rendelkeznek és gyári gépészettel már-már elérhető kategória. Esetleg opció autó csere helyett :)
Ezert lenne jó tanuló pénz egy olcsó felfújható jaku. Jól ki lehet tanulni ezt a víz szabályozási témát, ne egy több milliós eszközben kelljen kísérletezni.

(#2787) axioma válasza LanyUs (#2786) üzenetére


axioma
veterán

hat pedig ha meleg a viz (24+) akkor az nem lesz kenyelmes uszni... ha hideg akkor meg ucsorogni nem

(#2788) yoee74 válasza yoee74 (#2768) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Nos, szerdán d. u. (tegnap) meg is jött a rendelés.
Holnap bontom ki és rakom össze a szerkezetet.

(#2789) LanyUs válasza axioma (#2787) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezen még nem gondolkodtam. Érdekes felvetés. Igazad is van, mert uszodában a 26 fokos vízben is melegem kezdett lenni 100-200m után, ellenben ha csak ücsörgök, akkor én is szívesen veszem akár a 34 fokos vizet. Eddig olyan egyszerű volt a 300l gyerekmedence vizét a kertre szivattyúztam max. 4 naponta.
Egy 800l jakuzzi már nagyobb kihívás, abba meg bele se merek gondolni, hogy 6000 liter víz buggyan bele egy gyári medence összes fúvókájába és gépészetébe...

(#2790) yoee74 válasza yoee74 (#2788) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Sikerült összerakni és beüzemelni, filter labdákat raktam bele, egyszerűbbnek mondjak a használatát kezdőknek. A szezonból hátralevő idő miatt sem akartam most belekezdeni a homokkal történő tanulásnak.

Egyértelmű volt az összerakás, mondjuk megneztem előtte egy yt videót, biztos ami biztos. Nekem 32 mm-es csöves rendszerem van, az egyik kapott awab bilincset a pumpa és a szűrőház közötti összekötő cső szűrőház felőli részén masszívan meg kellett húznom, mert folyamatosan pisilt a cső. Nem mondom hogy brutálra húztam, de azt hittem, nem fogom tudni elerni hogy ne szivárogjon, de végül sikerült. A yt videóban a szivóág csatlakozása az előszűrőhöz a 32mm rendszer műanyag bilincsivel történt, hát nálam azt is cserélni kellett az awab bilincsre.
Eddig kombi tabletta volt ag úszó bójaban, azt cserélnem kell sima klórra, mert azt írták, hogy csomósíthatja a szűrő labdákat.

Azon gondolkodom, hogy a 32 mm-es szivo és a befújó atvezeteseket lecserelem 38mm-re, egyszerűbb kezelni azokat, és így a csöveket is lecserelem.

[ Szerkesztve ]

(#2791) yoee74 válasza yoee74 (#2790) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Az eső miatt betettem egy kerti tároló dobozba a szivattyút, a szűrőt és a lengő dugalj csatlakozást, de emiatt meg kellett bontani a csaakozásokat. A bejövőnél nem bírom normálisan meghúznibaz awab bilincsek, mindig van nem kevés csorgás. Más is ennyit szenved a csatlakozásokkal, vagy csak én vagyok ilyen amatőr?

(#2792) yoee74 válasza yoee74 (#2791) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Elbeszélgetek magammal, csak a krónika (meg a kereshetőség) végett leírom a megoldást:

Steinbach Speed Clean Comfort és 32mm csövek esetén a rendszerhez történő tömlő csatlakozásokat érdemes teflon szalaggal többször körbe tekerni és 25-40 mm tömlőbilincset használni. Amit a szűrőhöz adtak az egy mérettel nagyobb (talán 30-45) és az ilyen kicsire összehúzva mintha nem úgy szorítana...
A szívó ág csatlakozásához nálam ráadásul teflon szalagra plusz két bilincsre volt szükség.

(#2793) FőDudu válasza yoee74 (#2792) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem azert nincs ilyen gondom, mert ugyan a homok szuro gyari Steinbach, de az osszes bilincset mar az elejen csereltem.

Meg a csoveket is, mert masik pumpaval hasznalom. Nekem az alja sincs meg, egy sarga szinu OBI-s munkalapbol van az alja megcsinalva, azon van a szivattyu, a homok szuro. Mellette az elektromos doboz a fi relevel es a kis megszakitoval, benne a wifi-s konnektor amivel idozitve van.

FőDudu

(#2794) yoee74 válasza FőDudu (#2793) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Igen, olvastam korábban, hogy te a Steinbach szűrődobozt használod egy másik pumpával.

Azért írtam le a tapasztalatomat hogy ha valaki később majd utána keres, látható legyen, hogy merre érdemes indulnia.

Kérdés: akinek ilyen steinbach szűrője és pumpája van, az tudja programozni az időzítőt? Én erre képtelen vagyok, sőt azt sem értem hogy miért villog a LED, mert nem értem a kezelésiben a beállítását. Esetleg valaki?

(#2795) Vackor1 válasza yoee74 (#2792) üzenetére


Vackor1
tag

Én is ezt nézegettem ( ha a Speed Clean Comfort 50 -ról van szó ) , ezért tudom , hogy az Obi meg a Poolsshop oldalán is sokan értékelték ezt a szűrőt és nagy részük írta, hogy a bilincsekkel küzdenek, nagyon nehezen tudták ez miatt összerakni..
Azonban a te megoldásodat nem írták le, szóval hasznos volt, hogy megosztottad, köszi ! :)
Így már teljesen jól működik - nem csöpög, könnyen össze-szétszerelhető, stb? - , semminek nem árt, hogy fémbilinccsel van szerelve ?
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2796) DoItYourself válasza Vackor1 (#2795) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szenvedtem én is a Pooltrend Sandy mini-vel, mert a tömlőcsatlakozó csonkokon semmiféle bordázat vagy O-gyűrű nincs, teljesen sima 32/38mm-es. De előrelátóan adtak hozzá egy tekercs teflonszalagot is az AWAB bilincsek mellé. Ennek mondjuk cserélhetők a csonkjai, barkácsáruházban láttam bordázott kivitelt, fehérben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2797) yoee74 válasza Vackor1 (#2795) üzenetére


yoee74
csendes újonc

Szia!

Örülök ha tudtam segíteni!
Egyelőre a bejövő szívóág és a kimenő nyomóág nem csöpög, ám működés közben a pumpából kijövő (és a szűrőházba bemenő) 38-as betekerős csonkon jelenik meg 10 mp-ként egy-egy csepp. Ezt csak egyszerűen kézzel betekertem, bár volt YT video, ahol pumpa kulccsal húzták meg. Majd legközelebb erre is teszek egy kis teflont. De ez már nem oszt, nem szoroz, úgy is lassan szét kell szednem a medencét sajnos :(

Általában próbálok utánajárni a dolgoknak, értem itt a felhasználói visszajelzéseket is. Persze Dunát lehet rekeszteni olyan bejegyzésekkel (bármilyen termék esetén), hogy:
megvettem, még nincs összeszerelve, vagy;
össze van szerelve és egy napja használom de nagyon jónak tűnik;
Valahogy az obi.hu-n levő visszajelzéseket és a pools.shop-os visszajelzéseket IS egész egyszerűen elfelejtettem megnézni... :O

Hogy mit okozhat a bilincs? Szerintem a gépezetnek, pontosabban a szivattyúhoz, valamint a szűrőhöz adott csonkoknak nem hiszem, hogy bármi baja legyen az awab bilincsektől.
A 32mm-es csövek ellenben puha műanyagok (LDPE szerintem) azokat ha jó erősen meghúzom és kicsit szerencsétlenül fekszik fel a bilincs, szerintem simán átvághatja.... De ezt csak érzésre mondom.

A vízforgató időzítése:
Megtaláltam a Szent Grált, ami az orrom előtt volt: a használatiban van egy példával kiegészítve. Ha a 4-re állítom, akkor az azt jelenti, hogy az indítás után 4 órán keresztül fog üzemelni a szivattyú, majd leáll. Ha az indítás 16:30-kor volt, akkor 20:30-kor áll le és minden nap 16:30-kor fog bekapcsolni.

(#2798) Vackor1 válasza yoee74 (#2797) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm, ezek is hasznos infók voltak, jó ez a fórum ! :)
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#2799) yoee74 válasza FőDudu (#2793) üzenetére


yoee74
csendes újonc

FőDudu, te milyen csöveket használsz? Ahogy nézem ezeket a gyári 32mm-es Bestway csöveket, hát nem az örökkévalóság jut az eszembe róla.

(#2800) FőDudu válasza yoee74 (#2799) üzenetére


FőDudu
addikt

Azok valoban par hasznalat utan elhasadnak.
Gyenge, olcso szarok.

Nekem olyan csovem van az OBI-bol amiben egy feher spiral fut vegig.
Akad feherben es zoldben is. Eleg merev, de 3 eve birja. Ez porszivozni nem jo, tul merev.

Itt latszik a csodazsakra kotve.

Hasonlo van a pumpa es a Steinbach homok szuro kozott, illetve a medence csocsonkjaira is ilyen megy zold szinben. Kicsit nehez, ezert alatamasztottam, hogy ne feszitse a medence csocsonkjait.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.