Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) havri1


havri1
félisten

3 napja kezdett el a víz zavaros lenni. Aktívan fürdenek benne a gyerekek, illetve most fixen 30 fok felett van, ennyi a változás. Tegnap 7.6 ph, ezt levittem 7.2-re, és "sokkoltam" klórral, de rosszabb lett mára. Mi a fene lehet? Szűrő naponta takarítva (átmosva), szokásos, nem látok extrémet. Nem szennyeződés, inkább opálos a víz. Most 50%-ot cserélek, de bosszant.
Mi lehet a gond? link link link
Kép nem adja vissza :(
Cseréljek homokot a szűrőben? Lehet elhasznalodott?

[ Szerkesztve ]

havri

(#2252) GoZoL


GoZoL
senior tag

Tegnap állítottam fel a medencét, szerencsére nem látok rajta lyukat. De a lenti leeresztő/feltöltő nyílásnál nagyon lassan mint ha szivárogna a víz. Óránként 1-2 csepp. Ezt mivel lehet javítani, kitömíteni? Belül gumi kívül csavarható dugalj van és olyan mint ha körülötte lenne az anyag elfáradva.
Klórsokkot mivel szoktátok csinálni? 3. éve nagy kombitablettát használok ezt nem tudom feloldani vízbe csak nagyon nehezen. Nem kellett még sokkolnom a vizet.

(#2253) axioma válasza snefi2 (#2250) üzenetére


axioma
veterán

[link] nem itteni osszefoglalo es mar csak a wayback machine orzi, de vannak hasznos anyagok benne

(#2254) Reaper válasza j.bravo (#2249) üzenetére


Reaper
őstag

és @ DoItYourself:
Köszi az ötleteket, máshol is feltettem már a kérdést, de úgy néz ki sehogy sem lesz egyszerű, reméltem, hogy bejön, bármilyen ötlet.
Agyalok még akkor rajta egy kicsit, hogy a homokot hogy védjem be, sajnos a garázs tetőről is pont a betonra van vezetve az esővíz, szóval az sem segít.
Ezt a raklapos ötletet sem tudom annyira elengedni. Ha elvileg összefogom őket OSB lappal, akkor azt már lehet be tudom szintezni. Kérdés, hogy rendes MÁV/EUR raklap nem rohad-e be túl gyorsan.
A geotextil gondolom átengedi a vizet, esetleg valamit leterítek a homok alá, majd visszahajtom rá olyan 30 centire, akkor már nem kap vizet.

(#2255) DoItYourself válasza snefi2 (#2250) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szerintem elég, de kitben jobban megéri, létrával, homokszűrővel együtt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2256) DoItYourself válasza Reaper (#2254) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lehet, hogy a raklap többet fog bírni, mint a medence. :) 260×160 cm a méret? Az nem valami nagy. A raklapokat 5x5-ös stafnival fogatnám egymáshoz, vízszintezném mondjuk csempe darabokkal, és csak utána tenném rá az OSB-t.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2257) Reaper válasza DoItYourself (#2256) üzenetére


Reaper
őstag

Igen, 260x160 méret. Ahogy számoltam 6 MÁV raklap kellene alá, meg akkor már mögé raknék állítva pár eldobhatót, szépre megcsinálva, meg elé egy sort kilépőnek.
A Stafni jó ötlet, lehet jobban tart mint maga az OSB :)

(#2258) snefi2 válasza DoItYourself (#2255) üzenetére


snefi2
csendes tag

Hello

igen neztem de a kitben: A vízforgató teljesítménye 4 m3/h
a simaban meg : Minimum 8 m3/órás homokszűrős vízforgatót javasolt hozzá választani.
:F

(#2259) Vesa válasza GoZoL (#2252) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Klórsokkot klór granulátummal kell csinálni úgy, hogy medencébe öntés előtt feloldod egy kis vízben.
A tabletta nem fog feloldódni, mivel pont az a célja, hogy nehezen, fokozatosan oldódjon ki közvetlenül a medencébe helyezett adagolóból. Granulátumot kell venni.

A tudomány a valóság költészete!

(#2260) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
3.66m-es medencéhez kaptunk ajándékba egy szkimmert (Intex). A szűrő 4,5m3-es, nagyobb mint a gyári kis szűrő.
Az a bajom a szkimmerrel, akárhogy húzom meg a rögzítő csavarokat, a szivattyú használata közben, pár perc után elfordul az egész felfelé és már levegőt szív.
Valaki járt már hasonlóan? Illetve mivel lehetne fixálni még jobban a szkimmert?

(#2261) DoItYourself válasza snefi2 (#2258) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt nem néztem mekkorát adnak hozzá, de ahhoz a medencemérethez (25 m3), amit kinéztél, már indokolt egy combosabb szűrő.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2262) j.bravo


j.bravo
addikt

Skacok, a medence felállításakor nem mertem sörözni, meg is lett az eredménye :D
A képen láthatóhoz hasonló medencénk van (3,66-os) Ma vettem észre, hogy elfelejtettem a lábakat átfűzni a bokamagasságban levő "szalagon" :Y
Mekkora baj? :F
Eléggé lehúzza a víz súlya? (Én józan parasztival gondolnám, de a zsigerekben lakó félős kisördög nem így gondolja),
(mármint a medencetesten és a vízszintes kereten keresztül) Szóval így is elég stabil kell hogy legyen, vagy távolról sem?
(kézzel megmozdítani mondjuk roppant nehéz, és volt relatíve erős szél is, ami látszólag nem volt hatással).
Ha így nem maradhat, akkor mit tennétek? Feltételezem, egyesével sem lehet kivenni őket, vagy legalábbis nem veszélytelen.Tekerjem körbe a megfelelő magasságban egy jó hosszú spaniferrel? ;] Vagy kötéllel? :U

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2263) Vesa válasza j.bravo (#2262) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Mekkora baj?"

Nem kicsi! Az tartja egyben oldalról és a lábakat is az stabilizálja, hogy ne forduljanak ki. Amikor mondjuk gyerekek bohóckodnak benne, ez könnyen megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2264) 2thletme2day válasza j.bravo (#2262) üzenetére


2thletme2day
őstag

A spaniferes megoldás teljesen jó szerintem. Én tuti azt csinálnám. A lényeg, hogy a kifelé ne tudjon elmozdulni a láb. Erre a célra a spani tökéletes lehet.

(#2265) j.bravo válasza 2thletme2day (#2264) üzenetére


j.bravo
addikt

Azért gondoltam rá én is; csak továbbgondolva, vagy egymásba fűzök kisebb spanifereket, vagy veszek egy jó nagyot - ez esetben a spani nagyságrendileg annyiba kerül mint a víz (csatornadíjjal) ami benne van a medencében. Ugyanakkor lehet h teljesen nem is muszáj leengedni, elég lehet kb félig hogy egyesével ki tudjam venni a lábakat és átfűzni. Mondjuk ebben nem vagyok biztos.
Azon is agyaltam, hogy tulképp mi a legrosszabb ami történhet? Kiömlik a víz? Okozhat kárt, mittudomén eltörik a vázszerkezet? Ha nem, akkor oké, sártenger lesz, de másnap végülis felállíthatom a medencét úgy ahogy kell(ett volna) :D

Whatever.

(#2266) Chal válasza j.bravo (#2265) üzenetére


Chal
addikt

Én is ezt csinálnám, szerintem félig leeresztve már mozgathatóak lesznek a lábak (persze egyesével csináld). A feszítést/terhelést meg úgyis érzed, ha már viszonylag kevés erő kifejtésével ki tudod venni a lábat, akkor jó vagy, ha több ember kellene hozzá, meg célszerszám, akkor nem vagy jó, és még ereszteni kell :)

Hogy veszélyes e: ajánlom YT-n a frame pool collapse keresőszavakat. Elképesztő amit művelni tud 8-10 tonna hirtelen elszabadult víztőmeg (és ezek még ugye csak a kisebb medencék). Sok videón vicces jelenetek vannak, de ha hozzáképzeled, hogy a benne levőket fának/falnak/akárminek csapja, akkor már nem annyira vicces. Valamint nagy esélye van, hogy akkor omlik össze, amikor plusz terhelést kap (benne vannak, és jobban mozog a víz).

[ Szerkesztve ]

(#2267) Vesa válasza Chal (#2266) üzenetére


Vesa
Topikgazda

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#2268) N.otorious válasza Chal (#2266) üzenetére


N.otorious
senior tag

Amugy mennyire stabilak ezek a lábak? Mert tegnap 3 fő pancsolt, és eléggé mozgott a váz. Bírja a terhelést?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2269) Chal válasza N.otorious (#2268) üzenetére


Chal
addikt

Nem tudom sajnos, nincs sok tapasztalatom, én két puha pereműt koptattam el 4 év alatt (abból viszont 4 métereseket), sokkal jobb volt kisebb (7-8 év alatti) gyerekeknek. Idén vágtam bele csak a fémvázásba, 2 hete van felállítva.

[ Szerkesztve ]

(#2270) havri1 válasza N.otorious (#2268) üzenetére


havri1
félisten

13 gyerek volt múlt hétvégén nálunk, 8 volt egyszerre benne max +1 felnőtt, ugráltak stb, semmi gond nem volt.

havri

(#2271) j.bravo válasza Chal (#2266) üzenetére


j.bravo
addikt

Ugrálás nálunk nincs, aktív mozgékony gyerek sincs. Mi felnőttek csak chill-elni megyünk a medencébe, a legnagyobb mozgás amikor asszony a gumimatracon napozik és azt mozgatja a szellő.
Tudom, vendég mindig előfordulhat, de tényleg nem látok ilyen kockázatot.

Nem mertem a videóra rákeresni még. Mindenesetre a részleges leengedés és átfűzés látszik a legracionálisabbnak.

Whatever.

(#2272) 2thletme2day válasza j.bravo (#2265) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ebben az esetben csak simán hozzákötözném mondjuk vastagabb fajta kábelkötegelővel a lábakat a övhöz amibe bele kellett volna húznod őket.

(#2273) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Végre sikerült betonozott felületet létrehozni..
Most hogy épp állítanám össze szembesültem vele, hogy a medence alá takaró fólia szakadozik sajnos.

A betonra terveim szerint megy az xps, arra ment volna a gyári fólia, és arra a medence.

Van itthon vastag sima fekete fóliám, az esetleg jó lehet az xps-re a medence alá, vagy nyugodtan tegyem a medencét közvetlen az xps-re?

Sajnos totál elfelejtettem a homokszűrőre a fedést. Gondolom, ha letakarom sima fóliával ideiglenesen tökéletes.? :U
Elviekben a homokszűrő bírja a kívülről érkező vizet. 😔?

Ami még nem tiszta, hogy a medence test xps-re megy, akkor a lábait is olyan magasra kell tegyem mint az xps-el emelt medence test? (3cm)

[ Szerkesztve ]

(#2274) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy kerek 240-es felfújható medencét, de sok problémám akadt vele, ezért most lehet vennék egy fémvázas 260*160-as medencét.

Ahol felállítottam a ott a 240 cm-en a térkőben volt 4 cm diferencia. Keresek most olyan helyet, ahol kevesebb a lejtés. Viszont mennyire lesz baj, ha mondjuk a 160 cm-es oldalt van 2 cm különbség? Térkő van alatta azt nem szívesen szedném fel emiatt.

A 260*160-as medencéhez van rendes takarófólia? Én nem találtam. Arra gondoltam, hogy veszek nagyobb szolár takarót és nem vágom méretre, hanem felhajtom oldalt a fémig. Ez rossz ötlet?

Előre is kösz!

(#2275) Gömbike válasza ANDROID??? (#2273) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az XPS-re fekete fóliát tettem. Semmi gond vele.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2276) ANDROID??? válasza Gömbike (#2275) üzenetére


ANDROID???
addikt

Sima fekete takarófólia?

(#2277) Gömbike válasza ANDROID??? (#2276) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezt tettem oda. Vastagabb, mint a sima. [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2278) ANDROID??? válasza Gömbike (#2277) üzenetére


ANDROID???
addikt

Valami ilyen van nekem is, lehet még erősebb :D
Akkor a medence alá beteszem, az XPS-re. Köszi :) :R

A medence lábai alá is tegyek XPS-t, mint a medence alá?
(21-ben a lábak alatt fa volt, de akkor még nem volt betonon sajnos, az XPS megvolt alá akkor is)

A homokszűrőt fedni kellene? :U

(#2279) havri1 válasza ANDROID??? (#2278) üzenetére


havri1
félisten

A talpak pontosan abban a magasságban kell legyenek, mint a fólia alja.
Ha magasabban van, feszülni fog a fólia, ha alacsonyabban, akkor laza lesz a fólia. Vízbe legyen minden!
A keret is, és a medence alatt is, pár cm még nem gáz, de instabil lesz az egész, ha sok van benne!

havri

(#2280) ANDROID??? válasza havri1 (#2279) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az XPS-t nem tudom mennyire nyomja le a medencetest súlya. Esetleg teszek 3 cm (vagy ha van, akkor 2,5CM) vastag fákat a lábak alá. Az XPS-t viszont mindenképp szeretném, hogy a talaj ne legyen olyan kemény.. :R

(#2281) havri1 válasza ANDROID??? (#2280) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom, eloszlik a súly, akkor összenyomja e, szerintem nem fogja (a fólia alatt). Én a ledöngölt talajra homokot tettem, a lábak alá pedig deszkából 20x10-es lapokat. Nem törte el, nem süllyedt meg. Fontos, hogy ne süllyedjen meg, az adja az egész merevítését, iszonyat súly van a lábakon.
Mondjuk méretfüggő is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2282) poli27


poli27
veterán

Vettem egy Bestway 4x2x1m 6,6m3 medencét 3 hete egy 2,2m3 homokszűrővel ami hozzá volt. Picinek találtam, mert nem ment a porszívózás rendesen, vettem egy Bestway 8,3m3 homokszűrőt amibe 36kg homok megy (28kg üveggel töltöttem fel)! A befúvókat is kicseréltem, sokkal faszább nem húzza lefelé mint a sima csöcsöt a cső... és beleraktam egy normális szkimmert is, mert a belógatóst szadizta a fiam..., most már elég faszán tisztít porszívóz meg minden :D Ennél a skimmernél 2db gumitömítés van, nem kell szétvágni, ez a jó benne, mert ez fóliás medencéhez van direkt.

(#2283) Gömbike válasza ANDROID??? (#2278) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én így oldottam meg [kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2284) ANDROID??? válasza Gömbike (#2283) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mit tettél a fólia alá? :U

(#2285) ANDROID??? válasza havri1 (#2281) üzenetére


ANDROID???
addikt

21-ben nálunk is a sima talajon volt, meg is szívatott.. 😔

Nem volt elég nagy beton felület, akkor xps, gyári takaró medence, és a talpak alatt fakockák, hogy kb szint legyen, vizivel megnéztük (most hogy így kutattam az emlékem között)..

Akkor 3 cm XPS a has alá, a talpak alá legalább 2.5cm vagy 2.8cm fakockák és meglátjuk.

Aztán jött az égszakadás, 3 láb alól kimosta a talajt, engedhettem le, hogy a talpakat meg tudjam emelni. 2 ilyen eset volt, elég is volt köszönöm szépen.

Most sikerült időt/energiát szakítani kapott erre a célra egy beton felületet. 😔

(#2286) Gömbike válasza ANDROID??? (#2284) üzenetére


Gömbike
senior tag

XPS-t

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2287) havri1 válasza ANDROID??? (#2285) üzenetére


havri1
félisten

Feltoltésnél figyeld a lábakat, igazgasd, hogy ne feszüljön. Időigényes, de szerintem egyik legfontodabb rész.

havri

(#2288) ANDROID??? válasza havri1 (#2287) üzenetére


ANDROID???
addikt

Időigényes, az nem gond. :U

(#2289) ANDROID??? válasza Gömbike (#2286) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tehát a talpak alatt is csak az xps?

(#2290) FőDudu válasza ANDROID??? (#2289) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg az. Foleg ha betonon all.
Itt a talp nem tud oldalra megcsuszni - a medence aljahoz hegesztett szalag meggatolja az oldal iranyu mozgasat.

FőDudu

(#2291) havri1 válasza FőDudu (#2290) üzenetére


havri1
félisten

Ja tényleg, beton van alatta. Nálam puha homok (hiába van alatta dongolt föld, a 3cm homok szerintem puha, így féltem benyomja a talp. Mondjuk a deszkánál lehet keményebb az xps..

havri

(#2292) Gömbike válasza ANDROID??? (#2289) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2293) Alc válasza FőDudu (#2239) üzenetére


Alc
tag

Sikerült megragasztanom! Úgy nézem jó is lett, már nem ereszt. Persze mire megjöttek a ragasztók (az öntapadós és a ragasztós) addigra megtaláltam itthon is az öntapadósat! :)
Végül ezzel a rendes ragasztóssal csináltam.
A zsákos "porszívó" is át lett alakítva, kapott egy tömlőt a zsák helyére, az megy rá egy tölcsérrel a medence falára, ahol szívja ki a szivattyú a vizet, és máris pillanatok alatt meg lehet tisztítani az alját is.
Ekkora lyuk volt alul (vagyis lett, mikor piszkálgattam, hogy hol ereszt):

Az Obi-ban persze egy darab nem volt ebből a ragasztóból, végül rendeltem (mondjuk az obi-s árából 2 is kijött):

(#2294) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Gömbike, havri1, FőDudu:

:R

(#2295) FőDudu válasza Alc (#2293) üzenetére


FőDudu
addikt

En is ilyen ragasztot hasznaltam. Csak a vele adott atlatszo folia helyett a medencehez adott (sajat anyagaval egyezo) foltot hasznaltam.

FőDudu

(#2296) Zsadi


Zsadi
őstag

Van valahol egy rejtélyes lyuk, de nem találjuk..
Van hogy napokig semmi, majd medence tisztítás után elkezd alatta állni a víz.
Hegesztés/ragasztásra gyanakszom az alsó perem részén, de nem vagyok benne biztos.
Van valami módszer az ilyen hibák felderítésére?

(#2297) FőDudu válasza Zsadi (#2296) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom letezik-e UV reagens festek a vizhez keverheto formaban.
Ha van, akkor azzal (szerintem) felderitheto a luk.

Szerk: letezik.

(gyerek biciklijehez vettem slime-ot. Az a belsobe toltheto lotty amivel elvileg a kisebb lukak eltomodnek. Ahhoz adtak UV ledes lampat, hogy a lukat konnyu legyen azonositani.)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#2298) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Délután végre neki tudtam állni a medence upgrade-nek.
3 cm XPS-t faragtam bele, meg persze előtte kivettem 3 cm földet alóla és került alá geotextil is. Remélem beválik.

(#2299) havri1


havri1
félisten

Hány fok fölé nem érdemes engedni a vizet?
Gondolok itt arra, hogy alga, ph stbstb.
Vagy tök mind1?
Heti 20% csere ajánlott?

havri

(#2300) Zsadi válasza FőDudu (#2297) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi :R , utána olvasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.