Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#908) sabeur válasza Loopus (#906) üzenetére


sabeur
csendes tag

Szia,

Kicsit magamra vettem a kérdésedet, nekem is 350D-m van, és hát be kell látni baromi kicsi keresője van, AF-es obinál ez nem is gáz, mert itt kiválasztod a képkivágást és hagy szóljon az elektronika a többit elrendezi, de manuális objektívnél egy olyan dolgot is meg kell oldani, amire nemtervezték magát a gépet. Vannak olyan trükkös obik, amik úgynevezett élességállító emulátorral rendelkeznek, ezekkel pontosan be tudod állítani az élességet... jelzi, hol éles, mintha AF-es obit használnál...
Ennek ellenére én sem használom :) Én is szemüveges vagyok, nem tudom hogy ezért, vagy alapjába véve, én megfigyeltem, hogy sok esetben az élességet a keresőben nem pont ott látod, ahol van. Közelpontnál nyitott rekesszel egyszer kísérletezgettem, jó megvilágítás mellett...és azt kell mondanom, hogy az élesség tényleg ott van, ahol kell lennie csak a szeme becsapja az embert... Érdemes egy sorozatot csinálni, esetleg kísérletezni és felírni a beállításokat, majd visszanézve a képeket rögtön kiderül mi a helyzet...
A másik dolog, hogy nem csak az élességre, hanem a fénymérésre is oda kell figyelned... én mindig időelőválasztással fotózok MF-es obikkal, a blendét meg úgyis kiválasztom kézzel :D Szóval ha nem vagy biztos, az élességben inkább blendézz rá 2-t ...persze ezt csak viccnek szántam... Ha sokat gyakorolsz vele és szerzel némi rutint rááll a szemed az élesség állításra és tudni fogod hol a jó!
Üdvözlet,
Fecó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.