Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) daninet válasza TRicKolas (#497) üzenetére


daninet
veterán

képletekkel lehet megoldani :U :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#502) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

A félreértések elkerülése végett: nem zárkózom el teljesen a képletektől, de elég spagetti.
Mivel a teljes family és a "kiskockák" volume-ja is érdekli a megrendelőt, ez utóbbihoz csináltunk egy shared paramétert, abban van a sok számolás. Kicsit tartok tőle, hogy a shared parameters txt fájlt mennyire tudják kezelni.

(#503) vidékiürge


vidékiürge
tag

ha már így felélénkültünk, lenne egy kérdésem. Találkoztatok olyan gonddal importált IFC esetén, hogy a Space-ek el vannak forogva a modelhez képest, miközben az IFC-ben rendben van mindenhol? IFC Exchange-el csinálom.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#504) Raysen623 válasza TRicKolas (#502) üzenetére


Raysen623
addikt

Annyit még megtehetsz a sikerért, hogy készítesz egy step by step segédletet, miben megadod nekik hogyan kell használni az elkészült fejlesztést. Ezzel tudod magad fedezni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#505) daninet válasza vidékiürge (#503) üzenetére


daninet
veterán

milyen programból jön az ifc?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#506) vidékiürge válasza daninet (#505) üzenetére


vidékiürge
tag

Archicad 27-esből. A fordítót én készítettem hozzá, és az IFC-t amikor nézem BIM Visionnel, hibátlan benne minden. Azonban amikor Revitbe behúzom a Roomok el vannak forogva az 0,0,0 körül. Küldenék képernyőfotót, csak épp nem nyilvános projekt :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#507) Raysen623 válasza vidékiürge (#506) üzenetére


Raysen623
addikt

ArchiCAD Add-int ugye használod? Room-ok kezeléséhez erősen azt ajánlja a fejlesztő is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#508) vidékiürge válasza Raysen623 (#507) üzenetére


vidékiürge
tag

Ha a Revites "IFC Model Exchange with Archicad for Revit"-et érted, akkor igen, azt használom. Máshogy át sem jönnek rendesen a roomok.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#509) Raysen623 válasza vidékiürge (#508) üzenetére


Raysen623
addikt

Akkor következő lépés: mi van beállítva az IFC fordítóban? Origót hogyan számolja?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#510) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok!
Megerősítést szeretnék kérni, hogy jó-e a gondolatmenetem:

Feladat a következő komplett telepet BIM (megrendelői) standard alapján felhúzni.
Revit MEP 2014-ben
Épületgépészet szakág.
Saját BIM kódolást akarnak, minden egyes elemre, saját kódrenszer alapján.
Hogy BIMVISION-ban bármi elemre kattintva, kb. 10-15 saját kódolású adatot lássanak.
Gyáró, szín, etc.
Ilyesmit kell elképzelni.
Pl.: Gömbcsap:
BIM.GÉP.SZER.TÍPUS: GÖMBCSAP
BIM.GÉP.SZER.SZÍN: SZÜRKE
BIM.GÉP.SZER.MÉRET: 2"

Ezzel nem is lenne gond, robotmajom muka, de idővel, energiával kitölthető.
A méyvíz számomra és a megoldadnó feladat ott kezdődik, amikor a csővezeték hosszát akarják így kiiratni, hiába készítek revitben paramétert rá, nem tudok rámutatni :(
Szerintem (és egy bimes kolléga szerint is) Dynamo-ban megoldható, elkezdtem nézni az oktató videókat, tök jó, hogy pontokat mozgatunk, de két problémám van, nincs 0.8 as verzióhoz videó már, meg sürget az idő.

Szerintetek is Dynamoban kéne a csőtípusokat valahogy ellátnom egy extra paraméterrel, és abban már rá tudok majd mutatni a hossz paraméterre?

Van esetleg egy ilyen feladatra készített oktatóvideó, rövid leírás valahol?

Bocsi ha picit kusza voltam.
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#511) Raysen623 válasza L4mie (#510) üzenetére


Raysen623
addikt

Hello. Még mielőtt elkezdené bárki rajtam kívül Dynamo-t ecsetelni neked, nem lehet hogy a family hossz paramétert azért nem tudod kiszedni, mert nincs kivezetve a Property tab-re? Tehát nem listázható paraméterként szerepel a family-ben?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#512) L4mie válasza Raysen623 (#511) üzenetére


L4mie
veterán

Szia!
Ha jól tapasztalom, nem igazán mivel revit gyári family-nél is ugyanúgy probléma mint amit mi adtunk hozzá, vagy én nem tudom, hogyan lehetne (utóbbi a könnyebb eset :P)
Itt a karikázott paramétereket kellene, egy másik megosztott paraméterként kiíratni.

De nem tudom úgy szerkeszteni a family-t hogy mondjuk a legnth et egyenlővé tegye egy megosztott paraméterrel (nyilván paraméter típus megeggyezik)

Modnjuk ha tudnám szerkeszteni a cső családját, nem csak az edit type, meg a mechanical settings alatt akkor az lehet előrelépés lenne.
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#513) Raysen623 válasza L4mie (#512) üzenetére


Raysen623
addikt

Le van zárva a family? Elvileg tudnod kell szerkeszteni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#514) L4mie válasza Raysen623 (#513) üzenetére


L4mie
veterán

Szia, én úgy látom nincs edit family opció. Type-ot lehet létrehozni ott még patternt is tudok állítani, de paraméterezni nem tudom :(
ennyit látok alapesetben.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#515) Raysen623 válasza L4mie (#514) üzenetére


Raysen623
addikt

Valóban nincs direkt Family edit gomb, mert MEP elemről van szó. Revit-nél az a csodálatos, hogy nem egységesen vannak kezelve az elemek. Kollégával is beszélve, ő is azt mondta hogy Dynamo nélkül nagyon nehéz egyedi paraméter alatt kiiratni a csőhosszakat.
Viszonylag jó hír, hogy lehet találni Dynamo scripteket a neten ebben a témában is szerintem. Ami még probléma lehet nálad, az a korai program verzió. Nem lehetne frissebbet használni?

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#516) L4mie válasza Raysen623 (#515) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi, hogy utánajártatok :R

Van 2023 as revitünk is, csak abból kevés van, alapból 2014-en próbáljuk erőltetni, de ha nem megy, akkor nem szivatom magam akkor át lesz téve arra a projekt.

Oktatóvideók alapján, régi verzióval tudtam nagyjából (90%) követni a folyamatot, csak sokszor a node-oknak a régiben más volt a neve.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#517) daninet válasza L4mie (#516) üzenetére


daninet
veterán

Revitben is van IFC parameter mapping. Szóval adott paramétereket exportálhatsz más néven IFC-be. Egy text fájllal lehet ezt definiálni.

Jól értem dynamoban csak annyi kellene, hogy a hossz paramétert egy másik üres paraméterbe írja át csőnél? Tehát nem kell összeadni csőszakaszokat, csak az adott cső hosszát rakod egy másik paraméterbe? Ez elég könnyű:
Categories (Pipes) - > All elements of Category -> Element.GetParameterValueByName -> Element.SetParameterByName

Kell még két string node a paraméter neveinek. Összesen 6 node

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#518) Lien válasza L4mie (#516) üzenetére


Lien
tag

Nem tudom hogyan van meg az a régi verzió, még CD-s? Azt tudni kell, hogy ezek az "örök" verziók már nem aktiválhatók újra, tehát ha rajta van a gépen aktiváltan még OK, de ha újratelepíted a gépet akkor cumi és nem csak Revitnél. Amúgy licence-t vettetek ami jogosít arra, hogy a jelenlegi és a 3-al ezelőtti verziókat is használni tudjátok. Most, hogy kijött a 2025-as verzió a 2020 kiesett a ligából, jövőbeli projektek függvényében érdemes átgondolni melyik verzióban szeretnétek dolgozni ráadásul az újakban rengeteg hasznos feature került.

(#519) L4mie válasza daninet (#517) üzenetére


L4mie
veterán

Köszi, igen jól értetted,
Ezt az Ifcmappingot nem értem, de majd rákeresek :)

Igen, jól éretetted, csak adott paramétert kell másként kiírni, esetleg hozzáadni pár újat,
Napokban nekifekszem megint, ha kifutnak az adott feladatok, lehet jövök ide értetlenkedni, nooboskodni :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#520) L4mie válasza Lien (#518) üzenetére


L4mie
veterán

Szia!
Igen, régiek, már figyelmeztettek minket korábban, hogy ez lesz, Autodesk szépen szünteti meg az aktiváló szervereket (biztos nem telik rá nekik...) lehet klónozni kéne pár ssd-t amin van működő aktivált revit.

Tavaly még 22-t használtunk amit valamikor ősszel updateltünk 23-ra. Idén szerintem még el se kellett indítanom az újat. (sajnos, pedig sokkal kényelmesebb rajta dolgozni mint a 14-en)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#521) L4mie válasza daninet (#517) üzenetére


L4mie
veterán

Volt végre egy fél órám rá.
Banyek ez tényleg EASY :D :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#522) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Arra van egy egykattintásos módszer, hogy in-place family-t lecseréljek bármilyen family-re? (csak most kb 2000db-ot)
A szituáció röviden: van egy hűtő az építész modelben, amit kicserélnék dugaljra.

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#523) daninet válasza vidékiürge (#522) üzenetére


daninet
veterán

azonos kategória? pl mindkettő electrical equipment? Origó egyezik? tehát ha átváltod a típusát jó helyre esik vagy el kell mozdítani?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#524) vidékiürge válasza daninet (#523) üzenetére


vidékiürge
tag

furniture kategória, amit electrical fixture-re cserélnék. Type-ot nem lehet váltni ennél az inplace-nél, felülírni sem tudom egy saját familyvel ha átnevezem, így kipróbálni sem tudom, hogy ugyanoda esik vagy sem :D

kicsit sakk matt, mert ha feltöltöm koordinátákkal (egy phyton scripttel amit Ranger^41 kolléga készített nekem), az is 0-0-0-át rak bele.

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#525) daninet válasza vidékiürge (#524) üzenetére


daninet
veterán

Aki hűtőszekrény family-t inplaceként csinált az fizethet egy kávét :D

Unalmas lesz de:
Dynamo, Kilistázod a hűtőket, aztán element.GetLocation, kapsz egy listányi pontot, és FamilyInstance.ByPoint, ezekre a pontokra létrehozol egy új family-t. Ha el kell tolni akkor kell még egy kis gimnasztika translate és rotate nodeokkal.
Ha minden a helyén törlöd az összes hűtőt a projektből.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#526) vidékiürge válasza daninet (#525) üzenetére


vidékiürge
tag

csak egyet?! ☕ x ♾️ :DDD

az unalom nem itt kezdődik Dani! majd ha minden működik :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#527) vidékiürge válasza daninet (#525) üzenetére


vidékiürge
tag

ezek a nyomorult inplace familyk akármit csinálok, 0,0,0 koordinátával vannak (a másik ág most direkt nincs rajta a bypointon).

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#528) daninet válasza vidékiürge (#527) üzenetére


daninet
veterán

Ok akkor ez kicsit bonyolultabb lesz :DDD
El van forgatva a projektetek vagy szép merőleges minden?
Mert ha merőleges akkor azt lehet csinálni, hogy bounding box-ot veszel minden elemhez, utána bounding box to cuboid, csinál egy dobozt mindből, aztán box centroid ami a kocka középpontját veszi. Utána meg kellene nézni a bbox magasságát (clockworkben van hozzá node) és eltolni a pontokat a bbox magasságának felével lefelé, hogy a padlón legyen.
Ezt használhatod originnek, de szerintem ez egy szar origin lesz mert a hűtő közepére rakja majd a pontokat ebből dugaljat csinálni nem túl jó.

Rakj már ide screenshot példát egy ilyen inplace familyről és a környezetéről hátha lesz jobb ötletem.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#529) vidékiürge válasza daninet (#528) üzenetére


vidékiürge
tag

(közben írtam másik csatornán is, de rájöttem hogy jobb ha mindenki látja, így hátha a problémám okán mások is valami újat fle tudnak fedezni :D )

Hú, hát, bouding boxozás helyett inkább akkor kézzel rakosgatom :D sztem se adná vissza jól a koordinátákat. Hát az van, hogy ezek a inplace familyk ugye építésztől jönnek IFC-n keresztül. Én csináltam AC26-nál az IFC fordítót, és így már tök jó IFC-ket kapunk, amiket Improved IFC importálóval húzok be. És ebben az RVT-ben cserélnék family-t, vagy minimum koordinátákat szednék ki, de itt az inplace dolog kicsit most bekavar. Íme egy nyomtató példa:

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#530) daninet válasza vidékiürge (#529) üzenetére


daninet
veterán

barakom ide is a megoldást hogy közkincs legyen :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#531) L4mie válasza daninet (#530) üzenetére


L4mie
veterán

Szép-szép
Nálam meg áll a EIR alapú BIM fullosra paraméterezett projekt, mert igazából a megbízó nem mondott nevet kit keressünk az oldalukról, ha kérdéseink lennének, és van kérdés bőven. De legalább a hossz paraméter kiíatás lazán megy, az alapján meg szerintem a többi is.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#532) daninet válasza L4mie (#531) üzenetére


daninet
veterán

Ki írta az EIR-t? Vagy összekopipasztázták a netről? :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#533) L4mie válasza daninet (#532) üzenetére


L4mie
veterán

Holnap megnézem van-e mögötte név :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#534) L4mie válasza daninet (#532) üzenetére


L4mie
veterán

Ennyi van
Digitális Mérnöki Szolgáltatások. :U

Céget nem írok, de fönököm mondta egyik bim managerük csinálta.
Véleményem szerint építész/építő szakirányú lehet, mert gépész része fura a doksinak.

Sebaj, egyenlőre más gondom is van a projekttel, istenért nem akarja export után jó helyre rakni az ifc-t egyik nézegetőben se....pedig kaptunk referenciakockát is, az tökéletesen a helyére kerül.
Próbáltam már mindent is, építész ifc-t újra importálni
Revitből csak azt exportálni.
És hiába van Reviben minden a helyén (forgatás, manipulálás nélkül) exportálás után a gépész modell egy D-Keleti rányba 30m-nyit elmászik.... :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.