Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) Frozen


Frozen
őstag

Utolso fazisban az eth fejlesztese
[link]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79553) koko52 válasza tlac (#79552) üzenetére


koko52
veterán

Sokan jósolják ezzel az eth halálát, köztük én is. Én átraktam nagy részét BTC-be. Max 1 ETH-t hagyok meg, az nem fáj annyira.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#79554) syIex válasza koko52 (#79553) üzenetére


syIex
veterán

VGA bányászatnak annyi lesz ez 99%, de attól a Cryptot én semmiképp nem féltem. Nagy részét én is át tettem BTC-be, de még van egy kis ETH-m is. Nyilván nem akkora mennyiség, mint neked, de azért érezhető. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#79555) koko52 válasza syIex (#79554) üzenetére


koko52
veterán

ETH bányászat után megszűnik decentralizált lenni, mert kevés ember/csoport kezében lesz. Bányászok eladják, konvertálják egy másik bányászható coinra, mert innentől nem kell nekik eth. Szerintem óriási zuhanás lesz.
Ha eth annyira nagy buli lenne, nem mozogna együtt a BTC-vel.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#79556) Frozen válasza tlac (#79552) üzenetére


Frozen
őstag

Hiaba zolja el a meget akar ev vegete ha addig lesz egy diff bomb mar akkor is vege a dalnak minden 100 000 bloknal ugrik majd a diff....
Mar most sem olyan megterulos , ezert is tart olyan sokaig egy kartya aranak a ledolgozasa. Itt az a lenyeg hogy most mar eleg kozel vagyunk a dolgokhoz es nem valoszinu h eveket fogjak halogatni szoval aki arra apellalt h iztajd most meg megyunk par evet meg majd megint el lesz tologatva evekkel az a hitek szerint ugy nez ki tevedet.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79557) syIex válasza koko52 (#79555) üzenetére


syIex
veterán

Nem néztem utána, de ez nekik miért jó egyébként? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#79558) 2018 válasza syIex (#79557) üzenetére


2018
aktív tag

Ezt én sem értettem hogy miért jó nekik. Pár ember kezében lesz és elvileg ahhoz hogy eth 2 teremtődjön kell jó pár beugró eth érme. És ugye nem kell majd neki az egész folyamathoz akkora energiaigény mint most és megszűnik az eth bányászata. Zöldülni akarnak meg minden de sztem az eth 2 is zakó lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#79559) GabeE3e válasza syIex (#79557) üzenetére


GabeE3e
tag

99%-al kevesebb energiafelhasználás, a reward csökkenni fog, olyan lesz, mint a BTC-nél a jutalom felezés 4 évenként, csak itt még durvábban, illetve Vitalik azt mondta valahol, hogy biztonságosabb lesz, mert több dollárra lesz szükség, hogy "ellopj" 1 dollár értéket, mint a jelenlegoi POW rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#79560) trek81 válasza GabeE3e (#79559) üzenetére


trek81
senior tag

Meg csillárdosok és magasról lesza.... Ki mit akar és gondol... Megunták az egészet ennyi :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#79561) Ferdzsoo válasza koko52 (#79553) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon nagy lutri az ETH szerintem is, nekem már elvből sem tetszik a POS, ->> aki tele van annak jó lesz. Miben is különbözik ez attól amit pont nem szeretnénk?
BTC LN-re pedig most ha hallgattátok (BTC conf-on) brutális fejlesztések mennek, amcsiban már most is lehet appokkal használni boltban fizetésre is!, onnantól kezdve mi értelme is van báminek is?
Strike BTC LN wallet idén 150+ országban lesz elérhető... Ki fog bármi mást használni, ha a legnagyobb marketcap-es kriptót szotyiért lehet majd a világon bárhova küldeni zéró blokktime idővel. :F

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#79562) Agyrák666 válasza Ferdzsoo (#79561) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Szotyiert lehet kuldeni "

Wow feltalaltak ujbol a paypalt, revolutot stb. Ott ingye' lehet kuldeni, es 0.5 mp alatt ater. ;]

(#79563) 2018 válasza Ferdzsoo (#79561) üzenetére


2018
aktív tag

Mivel szotyi lesz nekem egybol konvertalodik btc re 2 naponta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#79564) tlac válasza koko52 (#79553) üzenetére


tlac
nagyúr

én is pont pár napja tettem át felét btc-be, de nekem csak mini összeg van, így kb. mindegy

viszont tényleg rizikós a merge, meg eth2-re váltás
ha valamit elrontanak vagy marad benne valami security hole, megy az egész a levesbe, magával rántva a többit is

(#79565) mZoleee


mZoleee
senior tag

sok pánikgenerátornak... úristen jön a merge... 3...2...1... :DDD MUHHAHA

(2016 óta jön :D)

bocs ha vótmá'

[ Szerkesztve ]

(#79566) Agyrák666 válasza mZoleee (#79565) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Long x100

(#79567) aerosmith válasza koko52 (#79555) üzenetére


aerosmith
őstag

Bányászok mellett ott vannak azért a kriptotőzsdézők. Nem a bányászok határozzák meg az árfolyamot hanem a bálnák és a BTC árfolyam ami meg a tőzsdei mozgásokat követi.
Ha az összes bányász kiszáll és eladja ETH lehet hogy lejjebb megy az árfolyam de a bevásárlók majd visszatolják.

(#79568) kenwood válasza aerosmith (#79567) üzenetére


kenwood
veterán

A banyaszok a napi volumen toredeket sem kapjak meg/forgalmazzak. Jelentektelen porszemek penzugyi szempontbol. Technikailag egyelore megkerulhetetlenek,hiszen meg nem 100%-os a PoS eth.

A tozsdezok mellett azt sem szabad elfelejteni, hogy tovabbra is az ethereum a legnagyobb layer 1 halozat, a top 100-ban is tobb olyan token van,ami az eth halozatat hasznalja.
Persze ezek a megoldasok 200 dollaros eth,vagy 5-10 dollaros Solana mellett is siman mukodnenek. A nagy penzt egyertelmuen a befektetok,spekulansok biztositjak. Maga a halozat, szolgaltatas az adott crypto mogott inkabb azt donti el, hogy melyikbe hany szazaleka kerul a marketcapnek . Annak a marketcapnek, ami ma kozel 2 ezer milliard dollar,de siman lehet 500 alatt is az ev vegere, vagy akar 5000 felett is (bar az utobbira azert nem sok eselyt latok)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79569) Jacek válasza mZoleee (#79565) üzenetére


Jacek
veterán

Akkor tehat december :D

(#79570) trek81 válasza Jacek (#79569) üzenetére


trek81
senior tag

Igy van... December :C

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#79571) GabeE3e


GabeE3e
tag

ÚJ- Trex minert próbáltátok ( 25.10 )? Még Béta, de állítólag a következőket tudja kb:

The 3070 Ti 64-65mh/S
, 3080 80-81mh
3080 Ti 95-96mh


(#79572) mZoleee válasza Jacek (#79569) üzenetére


mZoleee
senior tag

hát igen.. mindenki rettegjen :D (se)

#79571 GabeE3e:
Ha bekerül HiveOS-be, akkor megnézem.. gondolom 1-2 nap.. jelenleg 3070Ti-ra a lolminer 1.48 tud 62,8-at

[ Szerkesztve ]

(#79573) Obliterátor


Obliterátor
tag

A 2.0 inulása után az ETH altcoinok is POS rendszerűek lesznek ?

(#79574) Narancs81 válasza trek81 (#79570) üzenetére


Narancs81
tag

A Q3 már biztos. Az év még kérdéses.

#79573Obliterátor: Pl ETC? Nem.

[ Szerkesztve ]

(#79575) demmer123 válasza trek81 (#79570) üzenetére


demmer123
őstag

Nagyott vine ha tényleg decembere tolnák el június helyett

(#79576) trek81 válasza demmer123 (#79575) üzenetére


trek81
senior tag

Kénytelenek lesznek... Van hiba bőven még

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#79577) mZoleee válasza GabeE3e (#79571) üzenetére


mZoleee
senior tag

na felhakkoltam Hive-ra.. 62,8-ról 64,9 lett a 3070Ti.. :) de ez hogy az ingadozást nem tudják megoldani mint a lolminer-be.. ez továbbra is vicces.

[ Szerkesztve ]

(#79578) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Coinbase újra kitalálta, hogy lebannol :U
Múltkor egy idő után elfelejtette, és újra működött az app is, meg minden, most megint kitalálták, hogy amúgy akkor inkább ban, persze indok nélkül.
Kérdés: Van másik crypto wallet, ahonnan tudok sepa utalással revolutra eurot küldeni? Binance-ot letiltották ha jól láttam, ezért használtam a Coinbase-t eddig, és nem találtam alternatívát. :F

(#79579) trek81 válasza RockHaRD (#79578) üzenetére


trek81
senior tag

Fura sok embert letiltanak...bannolnak vizsgálnak
Ok nélkül?... Érdekes :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#79580) Winzsolt válasza RockHaRD (#79578) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Egy ideje újra van már SEPA a binancon

(#79581) RockHaRD válasza Winzsolt (#79580) üzenetére


RockHaRD
addikt

:R Már regisztrálok is. CB, meg elmehet a p*csába... Kezdetek óta ott voltam, az ég világon semmit nem csináltam, csak eth bányászat, ment az accountomra az eth, vagy btc, átváltottam eurora, és ment revolutra.

(#79582) demmer123 válasza trek81 (#79576) üzenetére


demmer123
őstag

Ezzel a halasztással nvidia megint kaszálni fog, mivel elv ha jól tudom augusztusba vagy szeptemberbe jön a 4000x széria... ha tartani fog a bánya szezon akkor még..

[ Szerkesztve ]

(#79583) Frozen válasza mZoleee (#79565) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem gyors vegyél elő egy számológépet és számold ki ha most veszel egy kártyát az mikorra térül vissza... Na kb mostanra ennyire lett jövedelmező ez az ág, bőven elég egy diff bomba is,hogy leves legyen a bányászoknak. Egyébként több helyen értelmesen elmondták, hogy nem fognak dátumot kitűzni, mert sok bányász akkor kiszállna és veszélybe kerülne az át állás a 2.0 ra.. (valahol érthető is hiszen nyilván ha bejelentik ,tömegesen lesznek a kártyák az aprón...)

Pont azért fogja beelőzni a btc-t ,mert nem lesz akkora irdatlan nagy áramfogyasztás ,így bármilyen szankció is fog életbe lépni bármely országban mivel zöld lesz nagy részben így kivételt képezhet bármilyen korlátozás alól.Minden esetre reméljük nem lesz nagy sírás mikor majd nem tudják eladni a kártyákat bagóért sem sokan :DDD
Az még kimaradt,hogy sokan jönnek itt ,hogy támadható meg nem biztonságos stb a btc nél is voltak már durva hackelések és lopások szóval az sem tökéletes mielőtt sokan ebbe hinnének olyan nagyon.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79584) mZoleee válasza Frozen (#79583) üzenetére


mZoleee
senior tag

Pont nem veszek elő számológépet, mert engem nem érdekel, hogy mikor lesz átállás, vagy merge vagy nevezzük úgy ahogy. :)

Nem én lovagolok ezen a témán... én csak "trollkodás"ként rakom be ezeket a linkeket..

Ha lesz is merge (amit 2016 óta ígérnek), akkor is fogok tudni mit kezdeni a kártyáimmal, és nekem csak ez a fontos.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#79585) Kaci84 válasza RockHaRD (#79578) üzenetére


Kaci84
őstag

Komolyan nem értem. Nem találni alternatívát? Kraken és Bittrex kb. 30 éve létezik és a fórumok alapján túl sok gond nem volt velük. Nálam is pöpecül ment minden. Azt se hallottam, hogy megszűnt volna a SEPA utalás. Binance előtt amikor használtam 1 munkanap alatt utaltak valami nagyon alacsony összegért. Ahhoz képest mennyit olvasok itt elég sokszor van panasz, hogy Coinbase így meg úgy meg amúgy. Csak erőltetik páran. Coinbase coinbase, mi ez valami szekta? Árulja már el valaki mi olyant tud amit a többi nem? Na meg Revolut detto.

(#79586) Frozen válasza Kaci84 (#79585) üzenetére


Frozen
őstag

A coinbase az egyik legjobb oldal ,teljesen átlátható és egyszerű a kezelése , nagyon jó grafikonok vannak, automatikus eladás vétel tök egyszerűen nincs tulgondolva tulbonyolítva stb... A binanceval pl sokkal több gond volt már mint ezzel az oldalal. Én személy szerint nem tudom ki mit csinál a haveri körben mindenki cb-t használ senkinél nem volt gond.. Pl nekem van crypto.com is ezzel már többször volt probléma pl kártyát tiltotak stb.... a cb ről már több ezer eurot kikaptam paypalra soha semmi gond nem volt.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79587) demmer123 válasza mZoleee (#79584) üzenetére


demmer123
őstag

Merge majd talán 2026-ba ha lesz. Ezt már nem egyszer eljátszották hogy bevolt jelentve aztán mégse :D

(#79588) trek81 válasza demmer123 (#79587) üzenetére


trek81
senior tag

Majd jönnek a jaj megint eltolták mi lesz...
Ha meg nem tolják el... Nem lesz téma... Unalmas lesz😂😂😂😂kinemsz.... le mi lesz....
Addig is tivadar zenél nekünk [kép]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#79589) RockHaRD válasza Kaci84 (#79585) üzenetére


RockHaRD
addikt

Kraken visszadobja a sepa utalást, alig tudtam kivenni onnan amit egyszer oda küldtem. Coinbase azért volt jó, mert a poolból amikor megérkezett a crypto, minimális fee-ért eurora váltottam, és sepa utalással, amire azt írják, hogy 2 munkanap, átküldtem revolutra, és a rányomás után 1 mp-vel a számlámon volt a pénz. Ennek reményében regisztráltam a Krakenre, de ott már az egész azonosítás vicc, mert pdf-ben bankszámla kivonatot elfogadnak címigazoláshoz (bármikor csinálok olyat, amilyet akarok), de a hivatalos lakcím kártyát nem :U Amikor végre mindent elfogadtak, akkor derült ki, hogy nem is tudom kiküldeni az eurot számlára sehogy...

(#79590) Kaci84 válasza RockHaRD (#79589) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem értem én ezeket a sztorikat. Barátom 4 éve nem használta még telót is cserelt így ugrott a Google azonosítás még ezt is lebeszélte, hogy más azonosítás legyen és a pénzt is gyorsan megkapta a számlájára. Lehet, hogy van valami, de nagyon sok az ellentmondó sztori. Ha egy váltó amivel viszonylag kevés gond van és egyeseknek valami nem megy, nem lenézve, de lehet, hogy valami user error van vagy verifikálási probléma félreértés. Persze lehet gond ezekkel a digitális bankokkal is, bár asszem haver is Revolutra utalt. Ott van még a Bittrex is, de a Binance kártyás vásárlása is jó dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#79591) Frozen válasza demmer123 (#79587) üzenetére


Frozen
őstag

Aztan majd mennyien arcra esbek mikor iden bevezetik es a kartya erteke is beszakad ugy mint meg soha. Na az lesz majd szep. Itana rovidesen a topiknak is vege lesz hiszen erdemben nem lesz gpu-val normalisan profital banyaszhato coin. Lehet varni es hinni h lesz majad valami helyette ,de ez mese habbal ahogy a multkor mar megneztuk az első 10 db coinból semmi nem fogja megerni. Utána ha lenne egy új az irant sem garancia a befektetők érdekeltsege. A banyasz meg hiaba tur ha mindig csak elad es nem vesz bele.
Max paran majd befogjak a gatyi fenykepek meg videok photoshop meg vagas stb re a kartyat meg paran jatekra,viszont ez egy nagyon vekony reteg csak.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79592) Jacek válasza Frozen (#79591) üzenetére


Jacek
veterán

Nem kell a dráma, aki bányászik a nagyjának ingyen van már a rig, mer valóban nulláról nem raknék már össze én sem.

Megtérülésről, kicsit más ha már kitermelték az árukat a kartyák, és ha most bele tolsz újat(mert bátor vagy) nem 10 hónap alatt van meg az ára hanem a komplett rig kinullázza hamar, Nekem koca rigem van, mindenre lusta vagyok nicehasel :D egy 3070Ti mégis egy hónap alatt kilövök nullszaldora.

(#79593) Frozen válasza Jacek (#79592) üzenetére


Frozen
őstag

3070ti 1 ho alatt 0 ra? Ez csak állom...

Igen abban egyet értek ha visszahozta az árát,viszont rengeteg ti kártya van bányába amik tuti hogy még nem nullásak hiszen ez eleg új kartya az lhr limitről nem is beszelve hogy tobb aramot ker be meg melle ezert a megterules meg tobb. Plusz ugye tavaly ota a reward sem ugy van mar a hard villa óta.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79594) trek81 válasza Jacek (#79592) üzenetére


trek81
senior tag

3070ti....😁Az aztán jólhoz 60 mhs

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#79595) k1raly válasza Frozen (#79593) üzenetére


k1raly
tag

De ott a többi kártyája ami már alapból ingyen van így lesz ingyen a 3070ti rövid időn belül..
Van 700mhs neki, vesz hozzá még 60mhst és máris 1 hónap alatt visszajön az utolsó kártya ára. :)

[ Szerkesztve ]

(#79596) Jacek válasza Frozen (#79593) üzenetére


Jacek
veterán

Ha hoz a rigem 700 eurot havonta és 700 euroért veszek egy 3070Ti-t akkor mennyi idő alatt termelte ki az árát? :D

(#79597) Jacek válasza trek81 (#79594) üzenetére


Jacek
veterán

Példa volt egy kártyára és az árára. nem olyan rossz az most hogy bezuhantak a VGA árak, netto megveszem 700 euroért, 60+ hash, mi jobb most? Nem áram/teljesítményben hanem sahban.

Most gyorsan változnak a kártya árak van 850e-ért 3080LHR az valszeg jobb. Eltolt merge miatt szerintem megint elindulnak felfele a GPU árak :D

[ Szerkesztve ]

(#79598) Jacek válasza k1raly (#79595) üzenetére


Jacek
veterán

Úgy úgy.

(#79599) Attix82 válasza Frozen (#79593) üzenetére


Attix82
őstag

De te ezzel mit foglalkozol ennyit? Ezzel magadat akarod nyugtatni, hogy jó volt kiszállni? Egyenlőre úgy tűnik nyáron se lesz semmi változás, úgyhogy lehet kaparni.

(#79600) koko52


koko52
veterán

Hogy ne csak a sírás menjen és juj mindenki adja el sztorik, én eladogatom a non lhr 3060ti és 3070 kártyáimat és az árukon veszek 3080 kártyákat. Nettóban megy 1-1-be és a 60 helyett van 75 mhs, villany nekem nem gond, napelem. Mondjuk ma reggel behúztam egy 3080ti-t is 452 nettóba. Napi 1100-ft-ot hoz, hírekből én azt látom, hogy legalább 3 hónap van benne, az azt jelenti hogy még egy 100-as jön le az árából. Az NV 4xxx rohadt drága lesz és készlethiányos. Szóval 300 alá nem hinném hogy beesik majd az ára. ETH-t meg rakom BTC-be és beváltom majd 100k dollárnál ;]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.