Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) bobalazs válasza tom120514 (#40750) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

fura hogy neked 3.4 nekem 2.6 gb-ot kajál a Gpu Committed
Ez nem tudom mitől van, ezek a bat fájl beállításaim,így működnie kell(ene)

EthDcrMiner64.exe -epool eu1-etc.ethermine.org:4444 -ewal 0x223a6868506f2736ddab8001ad2a164b9fdebd26.bobalazs -epsw x -allcoins etc -dbg -1

(#40752) bobalazs válasza bobalazs (#40751) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Illetve amire konkrétan gondoltam hogy a bat fájlba -epsw x -allcoins etc
legyen hozzáadva, más talán első körben nem, hogy ne kavarjon be.

(#40753) tom120514 válasza bobalazs (#40751) üzenetére


tom120514
őstag

Na ezért gyanús hogy valami Win xar lesz. Köszi a batot, elindítottam azzal, ugyanaz a hiba.

Never go full retard.

(#40754) Janou válasza Dr. Romano (#40747) üzenetére


Janou
őstag

Miner: Claymore 11
Driver: Decemberi Adrenalin
Oc tool: Wattmanba töltöm be az értékeket, Trixxben ventiket állítom után ha kell. (Gpu: 1200, 900mV. Mem: 2100, 900 mV)
Tdp: +50%

(#40755) Danex válasza Janou (#40754) üzenetére


Danex
addikt

Akkor jól sejtettem, a TDP +50% lesz a titka annak, hogy nekünk miért zuhan le a hashrate. VRM hőfokok ,hogy állnak?

(#40756) Janou válasza Danex (#40755) üzenetére


Janou
őstag

50 pár fok. Kb 5 fokkal több a Gpu-nál, azok pedig 40-50 között mennek.

(#40762) Casoli válasza bobalazs (#40743) üzenetére


Casoli
őstag

GTX1060/3GB-ról van szó, ahogy látom neked nem olyan VGA kártyád van. Rendszermemória bővítés, virtuális memória bővítés az egekig sem segít már, VGA memória monitorozó program szerint 2.4GB-nál nem használna többet VGA memóriából. VGA-kat cserélgettem már én is fel, nem segített. Ráadásul a 3GB-s kártyák másodlagos helyen vannak, első helyen a 6GB-s kártyák lapulnak, tehát a win azokból használ el. Lehet azt a bizonyos linuxot még megpróbálom. Bár ott nem tudom a power limitet mennyire lehet levenni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#40764) NoX válasza Plasticbomb (#40761) üzenetére


NoX
senior tag

VEGA 1200 MHz? :Y
Érdekelne azt hogyan, nekem 3-ból kettő megy 1100-on, de a harmadik csak 1050-en.
Úgy olvastam, hogy 1150-et nagyon ajánlják, mert nagyon terheli a kártyát.

(#40765) Plasticbomb válasza NoX (#40764) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Adrenalin driver óta engedi. Terheli a HBMet rendesen, ebben biztos vagyok, 30Wot fogyaszt azon a frekin, mig 1100on már csak 22W körül van, szal én sem járatom azon mindig, illetve algotól függ. Ethash alá inkább az 1100-1150et szoktam benyomni, az is elég határeset lehet neki.
Viszont 1200on 48 MH/s-t megy.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#40766) NoX válasza Plasticbomb (#40765) üzenetére


NoX
senior tag

Azt akartam írni, hogy az 1150 MHz-t sem ajánlják már nagyon.

Én CryptoNight-ot szedek az enyéimmel kezdetek óta. Soha nem jött ki úgy a matek, hogy Ethash-t jobban megérje. Gondolom azért, mert CPU-val együtt tolom.

(#40767) bobalazs válasza Casoli (#40762) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De, 3 gb-os kártyán mutattam.
Ha nem 3-as lenne, nem írtam volna hsz-t.
Mint mondtam, integráltról megy, a vramból nem vesz el többet a windows csak amennyit a claymore.
win8.1 egyébként, 1-2 hónapos driver.

(#40768) m4rc! válasza Casoli (#40762) üzenetére


m4rc!
őstag

Tuti Windows nyomor, nekem is dobálta, aztán feltettem a win10 - ntsb-t és minden működik egyből.

We are analog players in a digital world

(#40769) tom120514 válasza m4rc! (#40768) üzenetére


tom120514
őstag

Köszi, mi az az ntsb?

Never go full retard.

(#40770) Bathalsar válasza tom120514 (#40769) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Windows 10 Enterprise LTSB, azaz Long Term Service Branch. Itt leírják pontosan: Windows 10 Without the Cruft: Windows 10 LTSB (Long Term Servicing Branch), Explained

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40771) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Srácok, ez a Bitcoin Private fork hogy lesz pontosan?

Ahhoz hogy kapj, kell Zclassicot ÉS Bitcoint is tartanod, és úgy jön ki 1:1-ben az összeg amit kapsz, vagy pedig akkor is kapsz ha például csak 10 ZCL-ot tartasz Bitcoin nélkül, és akkor kapsz 10 Bitcoin Private-ot?

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#40772) tom120514 válasza CoDWaW07 (#40771) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem vagy illetve is. Ha van egy ZCL, kapsz egyet, ha van egy BTC kapsz egyet, ha van egy ZCL +efy BTC akkor kapsz kettőt.

Never go full retard.

(#40773) tisn válasza fogtunder (#40706) üzenetére


tisn
addikt

és hogy néz ki a -dpool rész neked?

EthDcrMiner64.exe -epool europe.ethash-hub.miningpoolhub.com:20535 -ewal cehatvannegy.3 -eworker cehatvannegy.1 -epsw x -ftime 10 -esm 2 -mode 0 -dcri 30 -dcoin keccak -dpool stratum+tcp://us-east1.maxcoin.miningpoolhub.com:20461 -dwal cehatvannegy.1 -platform 1

(#40774) fogtunder válasza tisn (#40773) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, ki is próbálom.

hááááát, dcri 4 fölött nagyon beesik az ETH hashrate, így hoz kb. 4$-t hetente, nem egy nagy valami. azért még próbálkozok beállításokkal, de egyelőre nem túl rózsás.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40775) tisn válasza Janou (#40754) üzenetére


tisn
addikt

hat kiprobaltam tdp50%-al, de meg 10-re levett dcrivel is csak 22MH/s-el mentek a kartyak 30MH/s helyett
annyit nekem nem er meg a keccak

lehet tenyleg adrenaline kellene, de azon meg nekem az istennek sincs compute mode, legalabb 2 napig vacakoltam vele anno

(#40776) Bathalsar válasza tisn (#40775) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Ezt is próbáltad?

[Tool] AMD-Compute-Switcher for switch automatically to compute mode

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40777) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt róla szó, de szerintem van, aki nem igazán vágja még a témát (én):
DAG méret növekedés, Ethash!
Több helyen írják cikkekben, hogy a 2 gb-os kártyákkal már nem is lehet Etasht fúrni, mert a DAG méret meghaladta a memória méretet. Talán 2019 közepe fele ugyanígy kifuthatnak a 4 gb-os kártyák is? Van ennek alapja, mert ha igen, akkor a 1050Ti, RX szériánk a 4 gb-os verziói elveszítik az értéküket...

Valahol olvastam, hogy a Radeon kártyák a memória mérettől függetlenül sem fogják tudni kezelni a megnövekedett méretű DAG-ot, mivel valami technikai korlátjuk van!? Ezt még a 8gb-osra is benyögte a cikk...

Mi ennek a valóságtartalma? Én eredetileg is csak 8 gigás kártyákat veszek, de nem igazán tudom, hogy van-e igazán értelme?

Léteznek kalkulátorok, amik megjósolják a kártyák szavatosságát, de ahány kalkulátor, annyiféle eredményt ad...

Levi

(#40778) Bathalsar válasza KerekesLevi (#40777) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Ez egy jó oldal, ahol lehet követni a váloztásokat. Egy ideje nézem, a 3 GB-os kártyák "vége" 1-2 napot szokott ingadozni. Minél közelebb a dátum, annál pontosabb lesz a becslés.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40779) Danex válasza KerekesLevi (#40777) üzenetére


Danex
addikt

a 3GB-os kártyáknak lesz a vége majd jövőre a 4GB-os kártyák végét meg szerintem nem éljük meg, mert addigra már szerintem a POS is megérkezik, illetve jön új generáció ami miatt nem lesz értelme a mostani kártyákkal nagyon számolni.

Meg alapból a cryptovilágban hetek alatt feje tetejére állhat, hogy mit éri meg tolni, nem hogy évek távlatában.

(#40780) fogtunder válasza Danex (#40779) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ugyanez a véleményem nekem is, teljesen felesleges azon aggódni, mi lesz 2019-ben, mert ha fogunk még bányászni, már nem ezekkel a kártyákkal. illetve ha mégis profitábilis lesz a 1060 3GB, amit egyedüliként érint a sztori, akkor át lehet őket lőni Equihashre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40781) cuko válasza fogtunder (#40780) üzenetére


cuko
aktív tag

Igen, ezt már párszor átbeszéltük a topikban, ugye - mehetne az Összefoglalóba a DAG size kérdéskör, mert úgy tűnik, hogy a legtöbb zöldfülű beleesik a túlaggódásba (ezt nem negatívan értve, mi ugyanezért vettünk 8GB-os 580asokat nyár elején, nehogy "elfogyjon" a 4GB-os memóriája :D na jó, meg értékállóságot is szem előtt tartva).

(#40782) KerekesLevi válasza Danex (#40779) üzenetére


KerekesLevi
tag

Akkor ha jól értem, akkor a POS engedni fogja, hogy tovább bányásszunk a kis memóriájú kártyákkal? Nem biztos, hogy jól értem: a POS az utalásokat fogja megváltoztatni? A kevés memória az utalásokkor jelent akadályt, nem a bányászatnál?
Ha átállítjuk pl. Zcashre a 1060-asokat, akkor jó. De az RX széria nem valami frankó, csak Etherre... Zcasnél nem valami kiemelkedő, sőt...

Szerintetek a mostani kártyák 1 év alatt elévülnek? Ha azt számolom, hogy a jelen állás szerint a kártyáknak kell 1,5 év a megtérülésre, akkor nem éri meg fejleszteni. Ha megveszek egy RX 580-at, az kb 140.000 Ft mostanság. Naponta kitermel kb. 450 Ft-ot. Az egy évre 165.000 Ft, ha mostani árfolyamon eladom a zsetont. És még se nem adóztam, nem romlott el semmi, nem váltottam, utaltam stb... Mégis úgy veszik a kártyákat, mintha ez lenne a legnagyobb üzlet. Szerintetek mindenki abban bízik, hogy felugrik az árfolyam újra duplájára, és HODL-oznak?
Így a befektetés elég rizikós. Mostanság azért eléggé cérnaszálon lógott a jövője a technológiának, viszonylag kis megtérüléssel.

Szerintetek?

Levi

(#40783) KerekesLevi válasza cuko (#40781) üzenetére


KerekesLevi
tag

Szerinted, most ha el lehetne költened tegyük fel 2 milliót, akkor mit vennél (nincs ennyim, csak játszom a gondolattal)?
- újat, vagy használtat?
- nvidia vagy AMD?
- ha Nvidia, akkor 1060 3 vagy 6 gb? vagy 1070 50 ezerrel drágábban?
- ha AMD, akkor szerintem mindegy, hogy RX 480, vagy 580, talán az RX 480 még jobb is. A kérdés, hogy 4 vagy 8 gb?

Én mostanság vettem 2 db RX480 8gb-ot és 1 db RX580 8 gb-ot, fillérre ugyanannyit hoznak (29,3 Mh/s).
Ha ugrálnék a valuták között, akkor a 1070-et tartom a legjobbnak, de nem tudom, hogy megéri-e a felárat. Szerintem ez a kártya a legjövőállóbb is. Szerintetek?

Levi

[ Szerkesztve ]

(#40784) cuko válasza KerekesLevi (#40782) üzenetére


cuko
aktív tag

Nem érted jól. A POS nem engedi, hogy tovább bányássz egyáltalán, az a lényege, hogy a Proof of Workről átáll Proof of Stakere, szükségtelenné téve a bányászást.
A tervek szerint nem egy csapásra, azonnal lesz bevezetve, hanem fokozatosan, de áttér a nem-GPU alapú validációra.
Arról, hogy melyik széria mire jó, nagyon sokat olvashatsz fórumokon, tesztekben, blogokon, kalkulátorokat böngészve.

Az RX széria nem valami frankó, csak Etherre? A gagyibb ramos GTX-ek 10-20%-kal lassabbak ethash alatt, mint equihash alatt. Az RX-ek 10-20%-kal lassabbak equihash alatt, mint ethash alatt. Erre túlzó szerintem a "nem valami kiemelkedő, sőt" jelző.

"Szerintetek a mostani kártyák 1 év alatt elévülnek?" - Szerinted mik lesznek a lottószámok a héten? Szerinted esni fog április elsején?
De: aki aktívan bányászik, szerinted azért csinálja, mert arra számít, hogy nem fog megtérülni, azért nem kapcsolja ki és adja el most drágábban, mint amennyiért beszerezte?
+ Kizártnak tartom, hogy akkora túlkínálat legyen, hogy teljesen elértéktelenedjenek a kártyák. Teljes piacösszeomlás esetén és hatalmas bányászkártya-dömping esetén is tartania kell valamennyi értéket, főleg, hogyha még garanciális. Azt, hogy ebben a szcenárióban a vételár 60-40-20 százaléka-e vajon, azt senki sem fogja tudni megmondani neked.

A vázolt esetedben a befektetés egy év alatt visszahozza a 118%-át bevételben, nem attól lesz sokkal rizikósabb, hogy ezt 1 év és nem 3-6 hónap alatt teszi, hanem azért, mert nagyon volatilis a piac, mint belekóstolhattunk a közelmúltban is.

Ezek elég felesleges kérdések voltak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#40785) fogtunder válasza KerekesLevi (#40782) üzenetére


fogtunder
nagyúr

milyen cérnaszálon? volt két bezuhanás, ami minden év elején volt eddig, és még mindig az egy évvel ezelőtti árfolyam fölött vagyunk. hol itt a cérnaszál?

jelenlegi hw árakon, ha az ÁFÁ-t se tudod leírni, szerintem nem érdemes elkezdeni. jönni fog idén az nVidia 20xx széria, az valószínűleg nem rögtön, de azért szép lassan borítani fogja a dolgokat, az AMD is nyilván kihoz majd valamit. a kérdés az lesz, hogy milyen darabszámban lesznek ezek elérhetőek ezek a termékek és milyen áron. viszont előbb-utóbb csökkenni fog a mostani rigek profitabilitása, remélhetőleg nálam addigra kitermelik magukat és akkor még pár hónap jutalomjáték van bennük eladás előtt.

ha az ETH POS lesz, nem lehet majd bányászni, az azért meg fogja borítani a dolgokat, mert durva számítási kapacitás van mögötte, ez hirtelen szét fog oszlani az összes többi coinon, ami ott is meg fogja dobni a nehézséget, ezzel csökkenti majd a profitabilitást.

szóval én továbbra is tartom, hogy ha egy év múlva bányászni fogunk, akkor nem a mostani kártyáinkkal, ha egy év jön ki perpill, akkor inkább ne is vegyél. de ez csak az én véleményem/spekulációm, nem feltétlenül van igazam, nincs több év rutinom ebben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40786) Danex válasza KerekesLevi (#40783) üzenetére


Danex
addikt

Ezt nem lehet nagyon megmondani, általánosságban talán elmondható ,hogy az NVIDIA kártyákkal kevesebb a gond, de nagyobb a memorilottó balszerencséje.

NVIDIA kártyák kevesebbet fogyasztanak, ha szűkös az áram a lakásban akkor az nyerőbb lehet.

AMD kártyák szerintem több algoritmusban teljesítenek jól összességében, nem csak 1-1ben.

Az, hogy melyik lesz a legjobb nem tudni, pl December elejétől, január közepéig a Cryptonight algoritmus nagyon fel volt kapva ott az RX 570-el közel 1000H/s-el tudtam bányászni, majdnem rádupláztam haver 1060-as kártyájára hiába bányászott vele a legjobb neki való algoritmussal.

Jövőállóságot meg nehéz megmondani, idén érkezik az új széria és csak találgatni lehet milyen is lesz.

(#40787) KerekesLevi válasza Danex (#40786) üzenetére


KerekesLevi
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Ez a POS dolog tényleg homály :-) Ha nem lesz bányászható, akkor ki lesz az, aki piacra hozza? Vagy csak kereskedni lehet majd vele? Na nekiülök este a cikknek, de elég nehéz olvasmánynak tűnik.

Kártyafronton, akkor ha jól értem érdemes lehet differenciálni, és így csökkenteni a rizikót? Nekem eddig főként Nvidiák vannak, most kóstolgatom csak az AMD-t.

Nem vészmadárkodni akartam, én is beszálltam a bányászatba, csak kicsit próbálom kikutatni, hogy merre mehet tovább a vonat. A kártyákat meg jó drágán vettem (1070-eseket 130.000 Ft/db, 1060 6 gb Hynix 103.000 Ft/db), és mivel tetszik a téma, még vennék. Pont amikor összeraktam 2 riget, akkor zuhant az árfolyam, 1 napig volt 17.000 $ a bitcoin, onnan meg lement 6000-ig. Kikerekedett a szemem rendesen :-) Beszéltem innen pár fórumlakóval, aki megnyugtatott.

Üdv.: Levi

[ Szerkesztve ]

(#40788) Janou válasza tisn (#40775) üzenetére


Janou
őstag

Keccak mellett nekem is dcri 6 lett a helyes beállítás. :) Pascal mellett volt jó a 10.

(#40789) fogtunder


fogtunder
nagyúr

felnéztem a BestMarktra, 53K egy H81 Pro BTC Rev 2.0

nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40790) Janou válasza fogtunder (#40789) üzenetére


Janou
őstag

Én inkább sírnék... És akkor most morzsoljunk el egy könnycseppet szerencsétlen kereskedőkért... Amikor én vettem kb 60 EUR volt... Gondolom azóta ennyivel többe kerül legyártani a lapot...

(#40791) shteer válasza fogtunder (#40789) üzenetére


shteer
titán

Prime Z270-P meg 4GB DDR4 is kijön belőle, marad is 3000-ed :) cpu bele ~8k az aprón

..szerintem jónak tűnik

(#40792) Bathalsar válasza KerekesLevi (#40787) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

A POW > POS áttérés a hírek szerint tényleg fokozatos lesz. Első körben 99 POW node-ra fog jutni 1 POS. Tehát, a bányászat nem fog egyik napról a másikra a földbe állni.

A POS rendszerben, ha jól értelmeztem a leírtakat, a meglévő coinjaid mértékben veszel részt a verifikációban, és az azért kapott arányos kamatod a jutalom. Ez szépen hangzik, de nagy kérdés, hogy mennyi coinnal kell rendelkezz, illetve, hogy ha zárul a kör, akkor miként reagál majd rá az árfolyam.

Jósgömb kategória.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40793) mepet válasza Bathalsar (#40792) üzenetére


mepet
addikt

Leegyszerűsítve: ha teljesen PoS lenne, akkor akinek van coinja, az "kamatozik" majd...

Remélem Vitalik jól kifundálta, mert nekem elég sok félelmem van ezügyben, kezdve azzal, hogy milliószor igazságtalanabbnak tartom a PoS-t a PoW-nél. Ez csak arra jó, hogy a gazdagok legyenek még gazdagabbak, imádtam a bányászvilág "kommunista" szellemét, hogy csak annak jut a jóból aki megdolgozik érte. Nem baj, hátha meggondolja magát ruszki barátunk addigra...

(#40794) Danex válasza mepet (#40793) üzenetére


Danex
addikt

Szerintem mikor atvaltunk akkor fel fog menni az ára nagyon mert a befektetőknek jó célpont lehet. De nem merek addig HODL

(#40795) Yany válasza mepet (#40793) üzenetére


Yany
addikt

A bányászatra ugyanez igaz. Akinek több pénze van, erősebb/több vasat rak össze.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40796) KerekesLevi válasza Bathalsar (#40792) üzenetére


KerekesLevi
tag

Ha ez a POS dolog beindul beindul, akkor a GPU bányászok mind átváltanak valamilyen más coinra? Akkor az ETH értéke gondolom lassacskán csökkenni fog, a többi coin közül ki fog 1-2 "emelkedni"? Nekem úgy tűnik, mintha önmagát inflálná a pénz?! És az nyer az infláción, aki a tulajdonos?

Érdekes, hogy egy ilyen nagy volumenű pénzen kísérleteznek...

Más: ethermineon nekem az effective hashrate az esetek 99%-ban kevesebb, mint a reported. Nem is kevéssel, pedig 1 hónapja futnak a rigek. Ez így kell legyen? Az átlagot az effectiveből számolja? Mert az 10 %-al kevesebb, mint a reported.

Levi

(#40797) mepet válasza Yany (#40795) üzenetére


mepet
addikt

:N az időpont is fontos, lásd akik laptopprocival egész BTC-t bányásztak

(#40798) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, Zec-t bányászok flypoolon 6x1070Ti riggel (nagyon kezdőként :B )..... az miért van, hogy az Afterburneren nézve mindig 3000-3030 közötti a sol, de a pool weboldalon csak ~2850 átlag jön ki? (nagyon kezdő vagyok, nem ér trollkodni :D )

(#40799) tisn


tisn
addikt

az mitol lehet, hogy mph-n mas helyekhez kepest sokkal alacsonyabb az ETN hashrate-m?

(#40800) m4rc!


m4rc!
őstag

Új dologgal szívok...:
Ha elindítom a claymore-t (vagy akár nicehash-t), eleg hamar kiírja, hogy socket was closed remotely (by pool) még a teamwiever is megszakad. Szóval tényleg levágja a riget wifiről... Találkozott már vki ilyennel?

We are analog players in a digital world

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.