Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) Danex válasza m4rc! (#40800) üzenetére


Danex
addikt

A videókártyák bezavarják a wifi jelét, ugye PC-nél a fémház megfogja, de nyitott rendszernél ez nincs, szóval próbálkozhatsz USB hosszabbítóval még vagy 2.4GHZ helyett a 5Ghz-re váltaná, hogy hátha... de a vezeték a tuti.

(#40802) m4rc! válasza Danex (#40801) üzenetére


m4rc!
őstag

Ezer hála!! :R USB hosszabbítóval odébb vittem az adaptert, így már jó. :D

We are analog players in a digital world

(#40803) Krix válasza tisn (#40799) üzenetére


Krix
őstag

Több pool fee? vagy csak "lejt a pálya" az MPH-nak?

If it is not broken then don't fix it!

(#40804) derive válasza tisn (#40799) üzenetére


derive
senior tag

Nalam anno ZECel volt valami hasonlo mind Nanopoolon, mind MPHn kocabanyaszkent (1x1080+3x280X). Miota ataltam vmi kevesbe banyaszott coinra (ZEN), kapom a papirformat.

[ Szerkesztve ]

(#40805) tisn válasza Krix (#40803) üzenetére


tisn
addikt

nem tudom, most mintha jo lenne
(az biztos, hogy tobb a pool fee, 0%-oson voltam, az mph meg 0.9%-os, de annak nem a konzolos hashrate-n kellene latszani)

(#40806) mgy


mgy
senior tag

Tudnátok segíteni?
Eddig csak nvidia kártyáim voltak, minden gond nélkül, stabilan futnak. Gondoltam ebből elég, vettem pár amd-t.
Két csikk egyforma (új) rx580 közül az egyik eleinte hozza a 30 feletti Mh/s-t, a másik pedig onnan indulva lecsorog 10 közelébe, a másik lassan követi. Nagyon nem értek a bios módosításhoz, sok mindent elolvastam este, jelenleg mindkét kártyán ugyanaz a beállítás szerepel. Cseréltem már risert, kábelt, a kártyák helyét az alaplapon, néztem windows alatt is (először hiveOS alatt kezdtem) semmi változás.
A bioson kívül máshoz nem nyúltam, a hive-ban a OC teljesen alapértelmezett (így gyanítom egyforma).
Az órajel, feszültség értékek nagyjából alapértelmezettek, a memória időzítést pedig a vonatkozó bitcointalkos topiknyitóból szedtem. Miner restart nem oldja meg, gép újraindítás igen.
Merre tovább, mit csináljak/próbáljak még?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#40807) mgy válasza mgy (#40806) üzenetére


mgy
senior tag

17.9, 31.0 a reggelre beállt sebesség.

(#40808) Yutani válasza mgy (#40806) üzenetére


Yutani
nagyúr

Driverben compute ("kiszámítás") mód be van kapcsolva?

#tarcsad

(#40809) mgy válasza Yutani (#40808) üzenetére


mgy
senior tag

Hive alatt nem tudom, hogyan lehetne állítani, megnéztem windowsból, ott meg szimplán nincs ez a választási lehetőség, ahol az amd-s doksi szerint lennie kellene (gaming/global settings/global graphics).
A windowsos driver amúgy a Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23.

13.5; 28.4 az állás... :(((

(#40810) subaruwrc válasza mgy (#40809) üzenetére


subaruwrc
félisten

abban a driverben még nincs benne,az kifejezetten bányász driver.

most akkor hogy áll a két kari?
mindkettőn egyforma a bios?

(#40811) mgy válasza subaruwrc (#40810) üzenetére


mgy
senior tag

Igen, egyformák.
Tényleg új vagyok radeonéknál, elnézést a nagyon pipogya kérdésekért... :D
Nagyon eccerű megfigyelés, de függetlenül attól, melyik kártya melyik slotban van, melyikre van kötve a monitor, mindig csak egy (ugyanaz) világít pirosan. Cserébe az az, amelyiknél magasabb a sebesség is.
Próbáltam win alatt a Radeon Settingsben mindent összehasonlítani, de nem látszik eltérés.

A két probléma, vagyis az eltérő sebességű két kártya, illetve hogy nem (mindig) stabil a sebesség, szépen morzsolódik le, összefüg, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#40812) subaruwrc válasza mgy (#40811) üzenetére


subaruwrc
félisten

össze kéne
de ha egyforma a biosuk ( és a video memory típusa ) akkor egyformát kéne menniük

(#40813) mgy válasza subaruwrc (#40812) üzenetére


mgy
senior tag

Úgy tűnik, meg van a probléma oka, simán magas volt a memória órajel, ami a biosban eredetileg volt. :-O
Mennyi számít konzervatív beállításnak szerintetek? Vagy inkább úgy kérdem, a komplett OC beállítás 580 tulajoknál milyen?

(#40814) Yutani válasza mgy (#40809) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem belassult a két RX 570 28 MH/s sebességről 20 MH/s-re, amit úgy sikerült megoldani, hogy leszedtem a blockchain drivert, felraktam a legújabb Adrenalint és bekapcsoltam a compute módot. Azóta 28-cal hashít mind a kettő. ;)

#tarcsad

(#40815) subaruwrc válasza Yutani (#40814) üzenetére


subaruwrc
félisten

az elég érdekes

blockchain drivernek pont az a lényege hogy nem lassul be idővel a kártya

(#40816) mepet válasza mgy (#40813) üzenetére


mepet
addikt

két rx 580 8gb:
-cclock 1280,1280 -mclock 2070,2092 -cvddc 990,980 -mvddc 965,965 -powlim 0,0

(#40817) davidvarga


davidvarga
tag

Sziasztok. Tudja valaki, hogy ez milyen coin lehet?
AWDWZvx1XYBXiYYTm5bDNsyNbrMdAr1x7N
AQuiVSumxBV7pkzZvM1m97h6nVtuKBocAu

(#40818) tisn válasza subaruwrc (#40815) üzenetére


tisn
addikt

nem merem bantani, jo az a 4 * 30.9MH/s stabilan
most felesleges felrakni az adrenalin-t, ha ezzel jo (bar a dual mining kicsit izgat, jo lenne par keccak meg e melle)

[ Szerkesztve ]

(#40819) tom120514 válasza davidvarga (#40817) üzenetére


tom120514
őstag

ark?

Never go full retard.

(#40820) fireman123


fireman123
őstag

a #40798-ra valaki ? :B :R

(#40821) tom120514 válasza fireman123 (#40820) üzenetére


tom120514
őstag

A poolok általában kevesebbet mutatnak mint a miner, de pont a flypool nálam jó szokott lenni.

Lehet kicsit vissza kell venni a tuningból, nálam segített.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#40822) Avicularia válasza fireman123 (#40820) üzenetére


Avicularia
veterán

Ugyanoda ZEC-et bányászok én is 5x1070+1x1080 Ti-al és 3.1 kH/s van nekem, szóval a tied szvsz teljesen reális.

(#40823) dota1


dota1
aktív tag

Srácok, segítsetek nekem ha tudtok.
Még 2014 ben bányászgattam litecoint. Annyit kiderítettem, hogy a give me coins oldalon és cgminer volt a gépemen. 4-5 coin lehetett amit anno kibányásztam. Közben megtaláltam a give me coin felhasználónevem és jelszavam, de nem enged be mert túl régóta nem léptem be hozzájuk és resetelnem kellene a jelszót. Ezzel nem is lenne gond , csak közben szolgáltatót váltottam, és az anno regisztrált e-mailom megszűnt, és ide küldenék a reset mailt. Írtam már nekik 1 hete de nem reagálnak. Mit lehet szerintetek tenni, hogyan juthatok ahoz a pár litecoinhoz?

(#40824) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Tudom hogy volt már itt erről szó, de kicsit jobban érdekelne a téma.
Hol érdemesebb jobban tárolni a kibányászott összeget Nicehash-en, vagy jobb ha egyből kiutalok Coinbase-re? Én naivan azt gondolom, hogy Nicehash-en azért éri meg kevésbé, mert gondolom ha esik a btc ára, akkor az ott aktuálisan kitermelt dollár összege is csökken. Viszont ha kiutalom Coinbase-re és netán át is rakom euro walletbe (vagy átváltom vagy mi) akkor arra már nincsenek ilyen inflációs hatások, az az összeg már annyi is marad (kivéve azt kb 10-20 forintot amin változtathat az éppen aktuális euró árfolyam).
Eddig jötetett erre az a válasz, hogy de a Coinbase még mindig előbb becsődölhet/megszűnik vagy bármi. De ha mondjuk egy, vagy két hónaponta le lenne szedve az a megkeresett összeg, akkor nem érdemesebb ott tárolni? Mert egy hónap alatt ha már auróba van kevésbé eshet, mint ha pl Nicehash-en tárolva egy hónap alatt sokat eshet a btc.
Remélem ez a téma még ehhez a topikhoz tartozik.

(#40825) fireman123 válasza tom120514 (#40821) üzenetére


fireman123
őstag

köszi az infót, ...és akkor most melyik az "igazi", ...amit a miner mutat, vagy amit a poolon látok? :B ...bocs, de teljen tanuló vagyok még :K
Az Afterburneren még talán sosem volt 3000 alatti érték, míg a poolon az átlag 2800-2900 között mozog....most éppen emelkedik az átlag és csúcson van 2940-el (eddig még sosem volt ilyen magasan)

(#40826) tom120514 válasza fireman123 (#40825) üzenetére


tom120514
őstag

A poolt nézd, az a fontos, mennyit bányászol ki, nem az hogy mit mutat a miner, plusz a devfee is lejön ugye. Ha nem jó, kevesled, próbálj másik poolt.

Never go full retard.

(#40827) dota1 válasza dota1 (#40823) üzenetére


dota1
aktív tag

Butaságot kérdeztem, vagy passz, elveszett?

(#40828) NoX válasza Zsírkrétamen (#40824) üzenetére


NoX
senior tag

Hát, én bárcsak átváltottam volna minden Bitcoin-om és egyéb altcoin-om euróba, ma már nagyon bánom. Így mivel a legtöbb kibányászott coin-om a nagy korrekció előtt kerestem, így számomra marad inkább a HODL, hogy majd a zuhanás előtti értéken eladhassam és "pénzemnél" lehessek.

Ha átváltod mondjuk minden nap euróba, akkor ezzel rögzíted az árfolyamot, és nem buksz, ha esik az árfolyam. Cserébe nem is nyersz, ha épp kilőtte magát a Holdra.

(#40829) mepet válasza dota1 (#40827) üzenetére


mepet
addikt

Support. Mást nem tudsz tenni.
Emlékeim szerint anno (talán '14-ben) kiraboltak ők vagy kirabolták őket. Vagy legalábbis voltak botrányaik, én meglepődtem, hogy még léteznek. Nem emlékszel, azóta már léptél be?

(#40830) dota1 válasza mepet (#40829) üzenetére


dota1
aktív tag

Nem, azóta nem léptem be. Megszívtam, support nem válaszol...

(#40831) golya87 válasza dota1 (#40830) üzenetére


golya87
őstag

Újra létrehozni azt az email címet már nem lehetőség?

(#40832) dota1 válasza golya87 (#40831) üzenetére


dota1
aktív tag

Az egy @t-online.hu mail volt és már nem vagyok a szolgáltatónál 3 éve :(

(#40833) golya87 válasza dota1 (#40832) üzenetére


golya87
őstag

Én továbbra is esélyesebbnek találom azt megoldani, mint elérni a support-ot... :DDD

(#40834) fireman123 válasza dota1 (#40827) üzenetére


fireman123
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#40835) fireman123 válasza tom120514 (#40826) üzenetére


fireman123
őstag

#tom120514: :R

(#40836) Zsírkrétamen válasza NoX (#40828) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ezek szerint akkor érdemesebb átváltani. Mivel kb 4 naponta indíthatnék kiutalást a Coinbase-re, ha látom, hogy változik az árfolyam (felfelé) akkor értelemszerűen bent hagyom hogy hozzon egy kis pluszt, de most az ilyen csendes időszakra gondoltam mint ez a hónap, nagyjából ugyan annyit és ugyan úgy hozott nálam a dolog minden nap.

(#40837) Yany


Yany
addikt

ZClassic megindult. Vajon a forkig felfelé vezet az út?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40838) fogtunder válasza Yany (#40837) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Bennem is ez a kérdés merült fel. Mindenesetre én most átállítottam MPH-n, hogy minden Zclassicba menjen, aztán vagy találkozunk a Holdon, vagy nem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40839) mgy válasza mepet (#40816) üzenetére


mgy
senior tag

mepet,
köszi!
a feszéltségeket még nem nagyon mertem tekergetni, olvasok még előtte kicsit.

(#40840) Yany válasza fogtunder (#40838) üzenetére


Yany
addikt

Fontos tudni, hogy ha a fork (márpedig valószínűleg az) hajtja fel az árat, akkor utána be is fog jó eséllyel zuhanni. Szóval csak ennek az eshetőségnek tudatában, variáljon mindenki a ZCL-lel.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40841) fogtunder válasza Yany (#40840) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, én is arra készülök, hogy a fork után eladom, amint lehet, de hátha lesz valami a BTCP-ből, nem akarom kihagyni a lehetőséget. ha úgy megy fel, ahogy éppen, akkor így is jól kellene járni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40842) cuko válasza fireman123 (#40798) üzenetére


cuko
aktív tag

(#40843) fireman123 válasza cuko (#40842) üzenetére


fireman123
őstag

köszi, ....nagyjából megértettem ...kb. a tizedét :B , ..akkor tehát annyi amennyi :DD , ne nagyon foglakozzak vele, ha nagyjából közelben van a két érték

(#40844) lenox


lenox
veterán

Jol ertem, hogy BTC-bol is lesz BTCP marmindjart? Es ha igen akkor hol lehet tartani, ahol meg is kapom?

(#40845) fogtunder válasza fireman123 (#40843) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a lényeg, hogy nem a hashrate alapján fizetnek, hanem a submitted share alapján, a hashrate csak egy viszonyszám, amíg a pénz jön megfelelő mértékben, nem kell vele foglalkozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40846) fogtunder válasza lenox (#40844) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lesz, de ugy ez van, hogy minden BTC és minden ZCL után kapsz majd egy BTCP-t. szóval ha érdemben akarsz belőle részesülni, akkor nem BTC-t érdemes tartani, hanem ZCL-t (8600$ vs 127$).

elvileg Electrum Wallet, illetve "supported exchanges", ahol tartani kell a valutát, egyelőre nem tudni, ez pontosan mit takar, a Bittrex valószínűleg benne lesz, ha minden igaz, a Binance is, de még mindig mennek a tárgyalások.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40847) mepet


mepet
addikt

friss németországi nvidia GTX árak: mindfactory
(ide nem szállít, a rendelésben nem tudok segíteni. Az árak csak úgymondd a "mihez tartás végett"...)

(#40848) davidvarga válasza tom120514 (#40819) üzenetére


davidvarga
tag

Primecoin

(#40849) lenox válasza fogtunder (#40846) üzenetére


lenox
veterán

Koszi. Elgondolkoztato.

(#40850) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ki hogy volt vele, de a Krakenen az utóbbi időben nem lehetett verifikálni. Ránéztem próbaképpen, most megy.

Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.