Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) fireman123 válasza szazbolha (#40646) üzenetére


fireman123
őstag

Ezzel az a baj, hogy a VGA-k hátul túllógnak a kereten kb. 3 cm-el, így a keretre nem lehet barkácsolni keresztlécet, ...vagy csinálhatták volna nagyobbra a keretet, vagy az én VGA-áim túl nagyok :D (Zotac 1070 Ti Amp Extreme , ...bár gondolom mindegyik nagyjából egyforma fizikai méretben.
Csináltam már próbát a háztáji álló ventivel (kézben tartva, hogy egy magasságban legyen a vga-val), 21 C fokos szobában 2 perc alatt 10-12 C fokot hűtött közepes fokozaton, 38 W fogyasztással.
Lehet egy külön kis keretet kellene lécekből barkácsolni a házventiknek és azt a rig mögé tenni egy magasságba a vga-val :DD , ...nyárig majd még ki lesz próbálva, aztán meglátjuk :B

[ Szerkesztve ]

(#40652) fireman123 válasza fireman123 (#40651) üzenetére


fireman123
őstag

...és tényleg nagyobb a Zotac vga mérete a többieknél: 325 x 140 x 56,6
- MSI NVIDIA GeForce GTX 1080: 279 x 140 x 42
- Asus ROG Strix NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti: 298 x 134 x 52,5

(#40653) Yutani


Yutani
nagyúr

Találkoztatok olyannal, hogy a Nicehash nem hozza ki a kártyából a maximumot? Benchelve a két RX 570 56 MH/s-t tud, de bányászat közben csak 40-et teljesítenek, ez így nem jó. Néha megy az 56, de csak rövid ideig és nem tudom, miért lassulnak be (OS: Win10).

#tarcsad

(#40654) Janou válasza Yutani (#40653) üzenetére


Janou
őstag

Milyen progival nyomod a bányászást?

(#40655) V!ck válasza fogtunder (#40628) üzenetére


V!ck
aktív tag

"nVidia kártyát nem hajtunk dualban, mert nem igazán tolerálják."

Ezt sokszor olvastam, de magyarázat nélkül. Ki tudnád fejteni, hogy miért nem?
Nálam a nicehash igen sűrűn tol claymore duallal dagger+pascalt, szépen is hoz, önmagában viszont dagger sosem megy.
Köszi előre is :R

(#40653) Yutani melyik verzióval kaparsz?

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#40656) fogtunder válasza fireman123 (#40644) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hilti szalag, fúró és 4db csavar, a ventiket pedig gyorskötözővel rögzíted, valahogy így:

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40657) fogtunder válasza V!ck (#40655) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kifejteném, de nem tudom, gondolom architektúrális eltérések miatt. Ugye a dual azért megy AMD kártyákon jobban, mert Ethash alatt jók, ami memóriát zabál inkább, nem GPU-t, így alacsony VRAM terhelésű algo mehet mellette.
Én személy szerint nem próbáltam, csak elhittem, hogy ez van, mivel nem Samsung RAM van a kártyákon, ezért Ethash csak benchmark jelleggel futott rajtuk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40658) Sondi1986 válasza fogtunder (#40656) üzenetére


Sondi1986
addikt

Jó asztalon van. :DDD

Látom lehűti a kártyákat rendesen, meg se mozdul a ventilátoruk. :B

(#40659) lenox válasza #!/bin/sh (#40627) üzenetére


lenox
veterán

De tobb, mint 2 jon ki.

(#40660) fireman123 válasza fogtunder (#40656) üzenetére


fireman123
őstag

No ez mindenesetre ötletes :R , ....de mintha feljebb azt írta volna valaki, hogy a kártyák hátsójánál lenne célszerű befújni, mivel előre/felfelé nyomják a saját ventik a meleget, így szemből meg visszafújnánk azt a kártyák közé :F :B

Egyébként ezek mekkora és milyen típusú ventik? (...esetleg linket kérhetek?) ...mennyit csökkentenek a VGA-ák hőfokán?

(#40661) tisn válasza fogtunder (#40656) üzenetére


tisn
addikt

de faszan nez ki :)

(#40662) Yutani válasza V!ck (#40655) üzenetére


Yutani
nagyúr

A NiceHash Miner 1.7.5.13-ban csinálja ezt. Egyébként a legutolsó AMD legacy minerben már a benchmark is csak 20/kártya.

#tarcsad

(#40663) mgy


mgy
senior tag

Kérdeztem reggel a hive-ról, írom közben mit tapasztaltam (miért engedtem el egyelőre).
Felraktam az egykártyás próbagép után egy hatosra, hajmeresztő tempóval indul, ismeri fel a kártyákat, nincs vacakolás a driverekkel, mint win alatt.
Viszont, hogy nincs "nvidia profile inspector" nem tudom beállítani a szokásos okosságokat, kártyánként majd 1 megaherccel hátrébb vagyok. Ez mondjuk kevésbé zavarna, mert az egyszerű menedzselhetőségért hoz áldozatot az ember. Nagyobb baj viszont, hogy nem tudtam venti profilt állítani, csak fix szint, vagy a gyári, így viszont nagyon melegedett pár kártya. :(
Lehet van mindkettőre megoldás, nem nagyon keresgéltem még, ha találok, lesz folytatás, addig viszont megy a win vissza,

(#40664) cuko válasza fireman123 (#40660) üzenetére


cuko
aktív tag

Ez a "hátrafele nyomják ki a meleget" mondás szerintem elsősorban a blower típusú hűtésekre igaz, a legtöbb nem referenciahűtésű kártyánál látott megoldásnál minden irányba megy a levegő - illusztráció.

Blower mögé nem raknék ellenfújó ventit (habár kipróbálni lehet kipróbálnám), sima nyitott hűtésűre teljesen nyugodtan viszont.

Az a hilti szalagos megoldás tényleg jónak és egyszerűnek tűnik, ha meg tudod oldani, szerintem érdemes azt kipróbálni.

Amúgy neked is, meg másoknak is, akik a hűtésen gondolkoznak érdemes benézni a ventis topikba szerintem, nagyon jó az összefoglaló és segítőkészek a topiklakók is. :)
(Persze már az összefoglaló + keresővel elég jól fel tudod homályosítani magadat.)
Illetve amivel én kiegészíteném bányász rig-specifikusan, az az, hogy ha garázsban, pincében, külön helyiségben van a rig, ahol nem számít a hang, én nyugodtan nézelődnék a legolcsóbb ventik között is.
(600Ft-os 120as Akasa sima házventiket vettünk nyár közepén, azóta hűtik a rigjeinket, nem halkak, nem is brutál teljesítményűek, de olcsók voltak és hűtenek.)

fogtunder képén is Akasa Vipernek tűnnek a ventik (mintha olvastam is tőle korábban, hogy azokat vett), azok más kategória azért. :)

(#40665) Janou válasza Yutani (#40662) üzenetére


Janou
őstag

Claymore-al mit mutatnak a kártyák?

(#40666) fireman123 válasza cuko (#40664) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infókat mindenkinek :R , ....rendszerezem a gondolataimat és meglátom hogy ha lekerül a pinceszinti garázsba, ott mennyire lesz alkalmas a háztartási álló venti, ...kell-e/érdemes-e más megoldást keresni.

[ Szerkesztve ]

(#40667) V!ck válasza Yutani (#40662) üzenetére


V!ck
aktív tag

Igaz, én nv kártyákkal tolom, de az 1.8.2 (pre-release) jó volt, nem rég váltottam 1.8.1.8-ra, nagyon bevált. ETH alatt is hibátlanul, stabilan hozzák a benchmark eredményeket. (Claymore-ral)
Fogalmam sincs mi lehet nálad a gond, főleg hogy Radeonnal van gondod :F

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#40668) fogtunder válasza fireman123 (#40660) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha van opció rakd oda, nekem sajnos picit kevesebb lett az anyag, mint terveztem. Akasa Viper 14cm-esek amúgy, tudom ajánlani, consumer ventik között nagyon jó a légszállításuk és még lehet mellettük létezni fix 12V-on is. 23 fokos szobában kb 3 fokot javítottak.

Sondi1986: ez az első tesztüzem windows alatt idle-ben, kellett neki valami hely, ahol van vezetékes net és áram egyszerre, a legtöbb ilyen pont meg foglalt a házban, rögtönözni kellett.

tisn: Hans lett a neve a piros-sárga-fekete színkombináció után :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40669) fireman123 válasza fogtunder (#40668) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, sajnos a kártyák mögé nem tudom felfogatni hilti szalaggal sem, mivel kb. 3 cm-el túlnyúlnak a kártyák a kereten (fentebb írtam, hogy 4-5 cm-el hosszabb a Zotac kártya mint általában a többi :Y , de örültem 3-4 hete, hogy egyáltalán tudtam venni VGA-t), nálam is így lehetne megoldani mint a nálad.
Viszont a 3 fok nem túl sok, azt hittem többet hűl :(( , .....nyilván fapadosabb megoldás, de kipróbáltam, egy álló háztartási ventit tettem a rig mögé kb. 60-70 cm-re, középső fokozaton járatva 10-12 fokot jelentett 21 fokos szobában, persze 35-40 W-ot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#40670) Yutani válasza Janou (#40665) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ehh, bármilyen ETH túrót próbálok, mind 40 MH/s körül mutat a kártyákra (Claymore 9.5 a NH-ben, Claymore 10 vagy 11 önállóan meg valami ETHminer). Valami nem gömbölyű.

#tarcsad

(#40671) fogtunder válasza fireman123 (#40669) üzenetére


fogtunder
nagyúr

3 fok a gpu-n, de a backplate-en pl érzésre több, a hőcsövek is hűvösebbek és igazából minden fok számít hosszútávú üzemnél. Csodát nem tud tenni, mert a levegő nem lesz hűvösebb tőle, de mozgatja, ami sokat segít.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40672) szazbolha válasza fireman123 (#40651) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha mindnek csökkent 10 fokot akkor nem aggódnék.

(#40673) szazbolha válasza fireman123 (#40669) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem azért hűl csak 3-4 fokot mert részben a kártyák alá nyomják a sárga ventik, részben meg szembe a kártya elejével, ahol szinte minden VGA nyom ki valamennyi levegőt. Szóval a VGA ventijével szembe dolgozik. fene se tudja igy milyen légutak meg turbulenciák alakulnak ki.
Én biztos nem nyomnék szemből levegőt a VGA-kra, de lehet ez is egy működő állapot, mert mégiscsak friss levegőt nyom a kártyák közé.

(#40674) Janou válasza Yutani (#40670) üzenetére


Janou
őstag

RX570-el lehetetlen a 40Mh/s.... Reálisan inkább 30.

(#40675) cuko válasza szazbolha (#40673) üzenetére


cuko
aktív tag

Ha szokásos nyitott hűtésű a kártya (mint a képen az MSI-k), miért nyom ki több levegőt egyik, mint a másik oldalán? :F
Full nyitott rigben milyen turbulenciák alakulhatnak ki? Van 1-2 centi a venti meg a kártyák közt amúgy is, szóval inkább le kéne fújja róluk a meleget - inkább az zavarhat be itt, hogy a sarokba tolva nem annyira tud távozni a levegő, kicsit szellősebben / más szögben rakva jobban tudna.

@Janou: feljebb írta, hogy 20Mhs/kártya, gondolom kettőre gondolta a 40-et.

[ Szerkesztve ]

(#40676) Janou válasza cuko (#40675) üzenetére


Janou
őstag

Jah valóban... Benéztem.

Yutani : Gondolom Bios mod, Compute mode megvan...

(#40677) Yutani válasza Janou (#40676) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, BIOS mod megvan, és a blockchain drivert használom, nem az Adrenalint compute móddal. Lehet, ki kéne próbálni?

#tarcsad

(#40678) Peterbilt379


Peterbilt379
csendes tag

Sziasztok!

ETH bányászat beállításához szeretnék kérni némi segítséget.

Akinek lenne egy kis ideje számomra írjon privátban.

(#40679) Mosqu!to válasza Janou (#40626) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Milyen paraméterezést adsz a dualhoz? asm, dcri, bármi egyéb értéke? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40680) tisn válasza Janou (#40626) üzenetére


tisn
addikt

beraknad az egesz .bat file-t?

(#40681) szazbolha válasza cuko (#40675) üzenetére


szazbolha
addikt

Biztos így van, de szerintem egy teljesen nyitott térben elhelyezett ventillátor légárama sem henger vagy kúp alakú, hanem jelentős turbulenciák alakulnak ki. Bármi az útjába kerül csak kaotikusabb lesz a levegő útja.

Szóval én nem raknék a VGA-kal szembe, a vga-kra fújó ventit. Bár lehet hogy működőképes modell.

(#40682) fogtunder válasza szazbolha (#40681) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na jó, holnap elmegyek és megfordítom őket, aztán megírom, hogy mi lett a vége.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40683) Janou válasza tisn (#40680) üzenetére


Janou
őstag

Ez az ETH+keccak

EthDcrMiner64.exe -cclock 1200 -cvddc 900 -mclock 2100 -mvddc 900 -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal ETH cím.worker/e-mail cím -epsw x -dcoin keccak -dpool stratum+tcp://keccak.eu.nicehash.com:3338 -dwal NH BTC cím -dpsw x -ftime 10 -dcri 6

Ez pedig az ETH+Pascal

EthDcrMiner64.exe -cclock 1200 -cvddc 900 -mclock 2100 -mvddc 900 -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal ETH cím.worker/e-mail cím -epsw x -dcoin pasc -dpool stratum+tcp://pascal.eu.nicehash.com:3358 -dwal NH BTC cím -dpsw x -ftime 10 -dcri 10

(#40684) Janou válasza Yutani (#40677) üzenetére


Janou
őstag

Én megpróbálnám. Nekem a blockchain nem igazán ment jól...

(#40685) tisn válasza Janou (#40683) üzenetére


tisn
addikt

THX

(#40686) tisn válasza Janou (#40684) üzenetére


tisn
addikt

akkor lehet ez a kulonbseg, nekem blockchain van fenn
de ezzel stabilan megy 30MH/s-el, nem akarom bantani (az adrenaline-ban nem volt sehol a compute mode, pedig legalabb 2 felet probaltam)

(#40687) cuko válasza fogtunder (#40682) üzenetére


cuko
aktív tag

Szuper, köszi. :) :R

(#40688) Yany válasza cuko (#40664) üzenetére


Yany
addikt

Ilyen irányú lamellákkal hátrafelé szinte semmit nem nyomnak ezek a kártyák. De még a hosszanti irányú lamellával szerelt kártyákat is nyugodtan lehet hátulról fújni, segít nekik sokat az a plusz légáramlat.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#40689) Enter65 válasza tisn (#40685) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Azert az ertekekre vigyazz, lehet nalad masok lesznek. A dcri-t is nezd meg hogy nalad melyik lesz jo! Ugye ezek nem egyformak senkinekl. Nalam pl a dcri ertek az 14 a masiknal pedig 15 a jo.

(#40690) Enter65 válasza Janou (#40683) üzenetére


Enter65
Topikgazda

A pascalt miert nem szinten a Nanopool-ra tolod? Helyben lenne mind a ketto... vagy a NH-nak kevesebb a fee-je?

(#40691) fogtunder válasza cuko (#40687) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Viszont csak hétfőn tudom megcsinálni, elnéztem, milyen nap van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40692) tisn válasza Enter65 (#40689) üzenetére


tisn
addikt

dcri-t 20-tol 1-ig probaltam, nekem mindenkepp esett az ETH termeles
de inkabb nem bantom, annyira stabil most, nem akarok vacakolni vele

(barmit csinaltam az adrenalinban nem volt compute mod)

(#40693) Janou válasza Enter65 (#40690) üzenetére


Janou
őstag

Nyomtam oda is korábban, de már annyira lement az értéke hogy nem akarok szarakodni a váltással. Mert ugye nano-n egy címre bányászol. Pascalnál ez egy Poloniex-es cím. Így meg hogy NH, váltva van BTC-re.
És mindenképp Dualban kell hajtanom a kártyákat mert így többet mennek ETH-ba... Nem értem amúgy hogy ez hogyan lehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#40694) Enter65 válasza tisn (#40692) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Igen, alapbol 30-ra van allitva. Emeld feljebb ha szeretned. Egy probat meger....

(#40695) Enter65 válasza Janou (#40693) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nekem is azert kell, hogy fedeze a koltsegeket. De en meg majd raerek valtani. Nekem Polora megy a Pasc. ott gyujtogetem es majd kuldom ahova kell. :K

(#40696) mgy


mgy
senior tag

11-es claymore letöltésekor a win vírust jelez. Azt mondják a bitcointalkon, hamis riasztás, tiltsd le a vírusirtót. Hát, nem tom... :)

(#40697) Enter65 válasza mgy (#40696) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nyugodtan letilthatod rola. Nem lesz bajod tole....

(#40698) Janou válasza Enter65 (#40695) üzenetére


Janou
őstag

Állj át keccakra... Sokkal jobban hoz. Kb. Dupláját.

(#40699) tisn válasza Enter65 (#40695) üzenetére


tisn
addikt

keccakkkal probaltam, mert mindenkepp olyat akartam, ami van mph-n

annyira kenyelmes, hogy atvaltja egybol eth-ra, barmit banyaszok :)

(#40700) Janou válasza mgy (#40696) üzenetére


Janou
őstag

Lehet fogyatékos vírusirtót használsz... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.