Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) mepet válasza BandiT85 (#31042) üzenetére


mepet
addikt

Ez most melyik program? Valami új? Régebben ami volt, annál volt egy apróbetűs rész, hogy csak különálló házak kaphatják, nálunk egy fal közös a szomszéddal (ikerház), így nem járt semmi... :W

(#31052) tom120514 válasza szazbolha (#31050) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem az áram messze nem a fele, nálam max. a negyede, pedig sima lakossági tarifát fizetek, az éjszakaival gondolom kevesebb lenne de még nem jutottam odáig hogy kiszámoljam.

A járulékos költség alatt ha a bankköltséget érted, akkor még több jó hír van :) Kraken pl. 9 centet kér egy utalásért, KH ingyen jóváírja HUF számlán deviza I. vételi árfolyamon.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#31053) szazbolha válasza tom120514 (#31052) üzenetére


szazbolha
addikt

Milyen VGA-val és milyen beállításokkal negyede az áram költség a bevételnek?
Tényleg érdekelne, mert én sehogy sem tudtam ilyet előállítani. valamit elcseszhetek.

A kraken / KH-t tranzakciót részleteznéd?
Nyitok egy walletet a krakenen. Összegyűjtőm a limitet bitcoinból, majd egy "withdraw" funkcióval közvetlen a HUF-os KH bankszámlámra utalom, ahol jutalékmentesen HUF-ra váltják?
vagy van közben egy BTC-> USD váltás is?

A kraken fix 9 centet kér utalásonként a KH meg semmit?
Más bankra nem lehet utaltatni ilyen jó kondiciókkal ? OTP? SBERB? vagy akár paypal?

[ Szerkesztve ]

(#31054) mepet válasza szazbolha (#31053) üzenetére


mepet
addikt

Apa, kezdődik! ;]
Most komolyan! A K&H vezet bitcoin számlát? Nem. Akkor elfogadja a bitcoint? Nem. Akkor mit küldünk a bankba? USD-t? Nem. Eurót, mert a SEPA utalás nevében is benne van, hogy EUR-hoz való és amúgy is másik kontinensen élünk, mint az amerikaiak.
A bank átváltja az EUR-t HUF-ra? Igen, ha HUF számlára küldöd. Nem, ha EUR számlára küldöd.
A SEPA utalás érkezésekor számol fel költséget a bank? A bank hirdetményében találod.

Elnézést, ha erős a stílus, csak úgy szerettem volna leírni, hogy az többeket gondolkodásra sarkalljon. Remélem sikerült.

(#31055) Dronte válasza Tamás9x (#31041) üzenetére


Dronte
aktív tag

Normális konstrukciókban alapból 20-30 év garanciát adnak a napelem telepekre btw (ráadásul állami garancia is van mögötte, ha a szolgáltató csődbe menne stb), míg a megtérülése sok mindentől függ, de max 8-10 év.

[ Szerkesztve ]

(#31056) BandiT85 válasza mepet (#31051) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Azt nem tudom hogy külön kell-e, erről nincs információm, de energetikai fejlesztésre lehet pályázni, ami lehet napelem, hőszivattyú, kazán, szigetelés, stb, csomó mindenet bele lehet venni. Bármely nagyobb bankba bemész, tudnak információt adni.

outdoor:"Fűtésre alkalmas a legkevésbé, mert éjjel nem süt a nap, és télen is alig."

Ez akkor érvényes, ha szigetüzemben termelsz, nincs szolgáltató. Én rá fogok termelni a hálózatra (amikor süt a nap), és a hálózat áramát fogyasztom amikor nem süt. A kettő különbségét számolják el a felek egy évben egyszer. Nálunk a melóhelyen többet termeltünk, mint amit használtunk, ezért mi fogunk számlázni az E. ON-nak. Ebben az évben 14 MW termelése volt a 12Kw-os rendszerünknek. Mindenki kiszámolhatja mire elég. :U

[ Szerkesztve ]

(#31057) tom120514 válasza szazbolha (#31053) üzenetére


tom120514
őstag

Nvidia karikkal kb. ez a helyzet, persze jókor kell váltani :)

Kraken díja fix, oda megy a coinod, ott EUR-ra váltod és utalod. A saját bankodat neked kell megnézni > kondíciós lista, a számlacsomagodhoz tartozó.

Never go full retard.

(#31058) Yany


Yany
addikt

Nicehash-előket kérdezném:
1. Ti szabadon engeditek, hogy a cucc válasszon mindig, vagy rendszeresen figyelitek a whattomine oldalát és állítgatjátok?
2. Nem lehet valahogy egyszerre az összes GPU-ra ugyanazokat az algokat beállítani egyszerre? Elég macera külön-lülön állítani.
3. A whattomine szerint rendszeresen más a legjobb bányásznivaló, mint amit a Nicehash kiválaszt magának. Most pl. ether ment az előbb, miközben a NeoScrypt és az EquiHash is sokkal jobban jövedelmez a Whattomine szerint. Nálatok hogy van ez? A Whattomine-nak higgyek, vagy hagyjam rá a progira a választást?

Előre is köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31059) deadwing válasza Yany (#31058) üzenetére


deadwing
addikt

Nicehash nem az alapján számol, hanem úgy, hogy milyen ajánlatot tesznek a buyerek a bérelt kapacitásra.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31060) Yany válasza deadwing (#31059) üzenetére


Yany
addikt

Szerintem a Whattomine is annak megfelelően kéne kiírja, mert pl. most hiába éri meg sokkal jobban Ethereumot bányászni Radeonon a megnövekedett árfolyam miatt, éppannyira lent van nicehash-en, szóval nem gondolnám, hogy árfolyam-függő lenne a whattomine sem. Most, hogy letiltottam az EthHash-t, máris látom, hogy jó 25%-kal többet kaszál. Hmmm...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31061) tom_tol válasza Yany (#31058) üzenetére


tom_tol
addikt

Nálam néhány algo le van tiltva (ami nem fekszik igazán a Ti-nek), Whattomine le van maradva.

(#31062) Zoo123 válasza Yany (#31058) üzenetére


Zoo123
senior tag

1. Ti szabadon engeditek, hogy a cucc válasszon mindig, vagy rendszeresen figyelitek a whattomine oldalát és állítgatjátok?

Igen, de ha épp előtte ülök szoktam önhatalmúlag átállítani más algóra, de csakis az összes azonos típusú (Nvidia/Ati) kártyát egyszerre, mert különben pár perc alatt lecsökken a hashrate a tizedére.
A legacy miner tipikusan ilyen, a 2.akárhányas miner esetén nincs ilyen probléma, de az meg nem ismeri a Neoscryptet pl.

2. Nem lehet valahogy egyszerre az összes GPU-ra ugyanazokat az algokat beállítani egyszerre? Elég macera külön-lülön állítani.

Talán a miner programokat közvetlenül indítva működhet a dolog, vagy ha a nicehash minert több példányban futtatod, 1. beállítod all GPU equihash, 2 példány all GPU Dagger Hashimoto, 3. példány all GPU Cryptonigt, stb. és mindíg azon a példányon indítod el a csákányozást amelyikre épp szükséged van.
Nagyon favágó mód de működik. :D

3. A whattomine szerint rendszeresen más a legjobb bányásznivaló, mint amit a Nicehash kiválaszt magának. Most pl. ether ment az előbb, miközben a NeoScrypt és az EquiHash is sokkal jobban jövedelmez a Whattomine szerint. Nálatok hogy van ez? A Whattomine-nak higgyek, vagy hagyjam rá a progira a választást?

Alapvetően nem választ rosszul a NiceHash, bár néha későn kapcsol és lemarad egy egy csúcsról, Neoscryptet csak az 1.x-es verziói ismerik, a 2.x-es verziók nem! :((( De az is lehet hogy éppen a benchmarkja hibára futott ezért nem bányászik ezt az algot
Legalábbis én még életembe nem láttam hogy a 2.x-es verzió NeoScryptet csákányozna.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31063) deadwing válasza Yany (#31060) üzenetére


deadwing
addikt

Nem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31064) Yany válasza Zoo123 (#31062) üzenetére


Yany
addikt

:R
Nálam a v1.8.2Pre fut.

@Deadwing: kifejtenéd ezt nekem, ha megkérlek?
"Nicehash nem az alapján számol, hanem úgy, hogy milyen ajánlatot tesznek a buyerek a bérelt kapacitásra."

Mit jelent az, hogy "milyen ajánlatot tesznek". Vagyis pontosan mitől függ, hogy épp egy 25%-kal kevesebbet fizető algot nyomat sok-sok órája a gép a jobban fizető 2 másik algo helyett? Ez rendszeres szitu, nem csak véletlenül kaptam el.

@Tamás9x: A Nicehash bitcoinban fizet mindenképp és algonként változik, hogy mennyit. Ld. whattomine, vagy inapp. Nem vált át semmit, mert nem neked bányássza az adott coinokat. Ő azért fizet (eleve btc-ben), mert kibérelte nálad a bányászkapacitást, amivel "saját magának" bányászik.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31065) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Jól értelmezem a nicehush átállítgatja a minert oylan coinokra aminek épp nagyobb az értéke? majd át is váltja egy adott devizára?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31066) deadwing válasza Yany (#31064) üzenetére


deadwing
addikt

Nem annyit ér ott a coin mint a piacon, hanem annyit amennyit fizetnek a buyerek a te és mások kapacitásának bérléséért + amit még lenyúl a nicehash az még mínusz.
Ha esetleg tesztként beküldtök némi mennyiségű btc-t buyerként, akkor a nicehash oldalán ezt ki is tudjátok próbálni. De elég ha beregisztráltok, aztán megnézitek a buyer funkciót. Minden tiszta lesz. :)
Van hogy sokkal többet fizet 1-2 buyer mint a piaci ár. Ezért bányássza akkor épp azt a nice.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31067) szazbolha válasza mepet (#31054) üzenetére


szazbolha
addikt

Helloka, semmi gond!

Én nem gondoltam azt, hogy a KH bitcoint fogad ezt csak te feltételezted.
A kérdésem arra irányult hogy amikor a krakenen utalást kezdeményezek, akkor rögtön mehet BTC-ből vagy előtte van egy BTC-USD váltás, amit meg kell csinálni.

A SEPA utalásról tényleg nem tudtam hogy csak EUR-t fogad. Elnézésed kérem ezért.
A bank hirdetményét nem szoktam elolvasni, ha segítőkész fórumtársak azt mondják nincs költség.

(#31068) Yany válasza deadwing (#31066) üzenetére


Yany
addikt

De a Nice kiírja, hogy mennyiért kapál éppen. (a kép csak példa, nem a bányagépen lőttem)

Szóval ezt továbbra sem magyarázza az aktuális ajánlat. Vagy maga a nicehash is hashracsapással tippeli, hogy mennyiért dolgozik?

Akkor még1x leírom picit másképp, hátha én nem voltam érthető, vagy csak én nem értelek:
1. Whattomine megnéz: látom, hogy nicehash-ethash lent van, equihash és neoscrypt fenn.
2. Nicehash monitor megnéz: látom, hogy ethash-t szedek éppen.
3. Fogom magam, remote desktop: igen, tényleg, valóban ahhoz az árhoz közel írja a nicehash a tempót, ahogy a whattomine.
4. Letiltom hát az ethash algoritmust minden gpu-n.
5. Folytatja equihash-sel.
6. 1 óra után ránézek: jé, megemelkedett a btc/day cirka 25%-kal.

A Whattomine nem pontosan azt mutatja, de korrelál, tehát a Nicehash saját UI felületén is nem picit jobb értékeket látok. Ehhez képest nem értem ezt az ajánlatosdi dolgot. Mert azt vágom, hogy egy coin nem annyit ér, amennyit, hanem amennyire a Nicehash ügyfelei igénylik, de ettől még a látható számok alapján nem optimális, amit bányászik. Tehát a UI sem a valós értéket mutatja, a Nicehash androidos monitor és a whattomine sem?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31069) deadwing válasza Yany (#31068) üzenetére


deadwing
addikt

Én eddig hiába váltottam el, MINDIG kevesebbet hozott mint amin ő bányászott.
Én az új minert használom.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31070) tom_tol válasza deadwing (#31069) üzenetére


tom_tol
addikt

"Én az új minert használom."
Melyiket ?

(#31071) szazbolha válasza tom120514 (#31057) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm! Ha jól értem akkor a korábban említett 9 cent tartalmazza a krakenen a BTC->EUR váltás díját is, vagy nincs is jutaléka a váltásnak, csak az utalásnak..

(#31072) deadwing válasza tom_tol (#31070) üzenetére


deadwing
addikt

Pontosítok, csak néha használom :)
A 2.0... kezdetűt. A szép guisat :)

(#31068) Yany: "6. 1 óra után ránézek: jé, megemelkedett a btc/day cirka 25%-kal."

Ennek azért nincs értelme, mert kb percenként váltogatja, ha jön jobb ajánlat! Valószínű magától is átváltott volna.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31073) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Senki sem báyászik kezdő coinokat és várja ki, míg bekerülnek a tőzsdére, hátha megugrik az áruk? :F

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31074) 8zabi válasza szazbolha (#31067) üzenetére


8zabi
őstag

a BTC-EUR! váltást neked kell megcsinálni, csak euróval lehetséges a SEPA kiutalás

[ Szerkesztve ]

(#31075) tom120514 válasza szazbolha (#31071) üzenetére


tom120514
őstag

Van díja, de hasonló szánalmas :) összeg, messze attól amit megszoktunk a bankoknál. Nem emlékszem pontosan de annyira alacsony hogy percen belül egy coin többet változik gyakran mint a váltás díja :)

Regisztrálj szerintem pl. Krakenre vagy valahová, esetleg anélkül nézz rá a fee structure-re, elég baráti összegek :)

Never go full retard.

(#31076) Zoo123 válasza deadwing (#31069) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ezt én is meg tudom erősíteni: Whattomine szerint többet hoz x algo mint amit a nicehash éppen csákányoz, de mire átállítom a kártyákat addigra általában már azt kezdi el túrni.
Persze van 1-2 algo amit kb soha nem választ, de volt pár teszt aminél hibára futott a benchmark, lehet hogy azért nem túrja azt sosem. Ráadásul a 2.0.x verzió esetén pontosan nulla beállítási lehetőségem van a GUI felületről hogy kiválasszam mit csákányozzon, vagy egyáltalán csak megnézzem az egyes algo benchmark eredményeit.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31077) tom120514 válasza Tamás9x (#31073) üzenetére


tom120514
őstag

Én pl. BTG-t :) Ma mondjuk ugrott, de ku tudja, pont ez a jó benne. Barátom ETN-t gyűjtött ezret, hátha :)

Never go full retard.

(#31078) szazbolha válasza 8zabi (#31074) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm neked is a választ. Félve de csak megkérdem ismét: az említett 9 centes utalási költség tartalmazza a BTC-EUR váltás jutalékát? Vagy esetleg a krakenen nincs jutaléka az átváltásnak?

(#31079) tom_tol válasza szazbolha (#31078) üzenetére


tom_tol
addikt

BTC-EUR váltás 0.25%, SEPA utalás 9 Eurocent

deadwing #31072 Nekem nem tetszik a béta miner.

tom120514 #31077 Hol bányászol BTG-t ? Többször is nekifutottam, de nem tűnik rentábilisnak.

[ Szerkesztve ]

(#31080) Yany válasza deadwing (#31072) üzenetére


Yany
addikt

Csakhogy az ethash napok óta lejjebb van, mint akár a neoscrypt, akár az equihash. És most épp azért szántam el magam, mert rendszeresen ethhash-sel túrok. Gondoltam itt a fórumon hátha van már ezzel kapcsolatos tuti, csak én nem tudok róla. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31081) Thom95 válasza Yany (#31080) üzenetére


Thom95
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek a tudatlanságért, meg minden egyéb dolog miatt.
A kérdés a következő lenne (már egy másik topicból irányitottak ide):

Adott egy asztali configom, i5 3570k, R9 280X
Arra gondoltam, kipróbálnám tesztüzemben a bányászatot (tudom nem mai darab cuccok már).
Szerintetek érdemes még bányászni saját részre géppel vagy már teljesen kihalt ez a rész?

Opcionális: szükség esetén 1080GTX-et tudok szerezni vagy + 1 R9 280X-et.

Válaszokat előre is köszönöm és tényleg elnézést, ha már ez duplicate vagy volt kérdés.
További szép estét! :)

(#31082) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Egy pillanatra leteszteltem ezt a nicefost, többet árt mint használ, ki be kapcsolgatja a kártyákat ahogy másik algora áll átt, hagyja lehülni majd újrafűti, sokkal jobban degradálódik mintha játszana vele az ember. Megéri ez? Huzamosabb ideig használva öngyilkosság a gpu számára, az ROHS forrasz nem nagyon tűri ezta fajta használatot. :F

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31083) sleve válasza szazbolha (#31050) üzenetére


sleve
tag

"A mérési eredményekből én azt szűrtem le, hogy nem feltétlen a legjobb sol/w érték a leggazdaságosabb"

Ezt meg hogy?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#31084) subaruwrc válasza Thom95 (#31081) üzenetére


subaruwrc
félisten

zec-et még lehet velük bányászni ( 280x ) ha bírod a hőtermelést és a fogyasztásukat.

(#31085) deadwing válasza Tamás9x (#31082) üzenetére


deadwing
addikt

Nem hagyja lehűlni. Azonnal vált.
Nálad lehet vmi probléma.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31086) Smithy87 válasza Tamás9x (#31082) üzenetére


Smithy87
senior tag

Jól kell belőni. Az enyém majdnem mindig dagger+siat vélődik. Be állítod ABben, a kártyát és utánna benchmarkolsz. Úgy kevesebbet ugrál.

(#31087) szazbolha válasza sleve (#31083) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem ez ügy lehet, hogy egyrészt a teljesítmény csökkentéssel nem egyenes arányban változik a számítási teljesítmény, másrészt a leggazdaságosabb beállítást, azt az áram díja és a pillanatnyi árfolyam aránya határozza meg. Ezért kb. 70-80% Power target környékén kapjuk a legtöbb hasznot a magyar áramdíjjal. (GTX 1080 és 1060 VGA-val számolva, de 1070 is ide passzol)

Ha az áram 0 Ft, akkor max számítási teljesítmény lesz a nyerő függetlenül a gyenge Sol/W értéktől, ha pedig nagyon magas az áramdíj akkor a legjobb Sol/W arány lesz a leggazdaságosabb. A jelenlegi 37 Ft-os áramdíj és az 1 Sol-ra jutó 0,9.... 1,3 Ft bevétel aránya miatt nem a legjobb Sol/W a leggazdaságosabb.

A képletek egyszerűek, de lehet tévedek, vagy valamit nem jól mértem.
Napi bevétel = Sol*kifizetési szorzó , vagyis 1 Sol folyamatos számításért mennyit fizetnek naponta
Pl: 520 Sol * 1 Ft/Sol = 520 Ft.
A teljes rendszer fogyasztása (n*VGA+PC)/PSU_eff.
Pl. 3 VGA-s gépben (3*150W+50W)/0,8= 625W = 0,625 KW
Áram költség naponta = Fogyasztás * áramdíj = 0,625W* 37 Ft/KWh *24h = 555 Ft.
Haszon_napi = Bevétel_napi - Áram költség_napi. = 3*520-555 = 1005 Ft.
Megtérülés_havi = n* VGA_ára / (haszon_napi*30) , ahol n a VGA-k száma.
3*210.000/1005/30= 20,9 hónap.

1 VGA / gép számítás

6 VGA / gép számítás

[ Szerkesztve ]

(#31088) tom120514 válasza tom_tol (#31079) üzenetére


tom120514
őstag

BTG > suprnova.

Első 4 nap jól hozott, azóta ETH ment, ma indítottam újra BTG-n, nem olyan jó mint az elején de nem tűnik rossznak.

Never go full retard.

(#31089) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Amikor bios modhoz csak egy timing-et küldenek hogy ezzel jó lesz, akkor azzal mit is csináljak pontosan? :D

pl: 777000000000000022AA1C00AC615B3CA0550F142C8C1506006004007
C041420CA8980A9020004C01712262B612B3715

rx 570 4gb-ról van szó, másoljam be 1500 tól felfelé? és miért van pl 1:2000 és 2:2000 is? :DDD
400-as szériánál ilyenre nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#31090) deadwing válasza Yany (#31080) üzenetére


deadwing
addikt

Attól is függ minden, hogy a te karid mit támogat jobban.
Nálam pl a 1080-ak sosem bányásznak eth-t.
De kicsit unom már ezt a bizonygatást ám... Ha nem szereted a nicehasht akkor ne használd.
Vagy bizonyítsd be magadnak, hogy tényleg szar a nicehash.
Én elmondtam hogy gondolom, sztem jól, de lehet hogy nem.
Szerezz tapasztalatot, ismerd meg te is :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31091) golya87 válasza XP NINJA (#31089) üzenetére


golya87
őstag

Szia

Igen.
Azért van kettő, mert két fajta ramot is lekezel egy bios. Nekem is ilyen, hynix és talán micron a másik, vagy samsung. Nem emlékszem már. (RX580)

(#31092) szazbolha válasza szazbolha (#31087) üzenetére


szazbolha
addikt

A GTX1080 kétszer több hasznot produkál mint a 1060-as, de a 1060-nak közel harmad annyi az ára, így kicsit jobb a megtérülése. Ebből az is következhetne, hogy azonos értékű beruházás esetén a 1060 a nyereségesebb, de ezt árnyalja, hogy több (legalább 2x több) PC-t kell venni hozzá. Ha a többlet PC-k és riserek ára elhanyagolható, akkor a 1060 nyer.

Tegnap este még 1,23 volt a Ft/Sol kifizetési ráta, ma meg 1,0 körül mozgott ezért újra mértem a 1060-ast is. Persze így sokkal lehangolóbbak az adatok. 1 VGA-s gépben 12 helyett 18 hónap a megtérülés, de még mindig jobb mint a 1080-as 24 hónapja.

1 VGA / gép számítás

6 VGA / gép számítás

[ Szerkesztve ]

(#31093) Fiddlestick válasza szazbolha (#31092) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Csak 1080 es 1060 6gb -al banyaszok ! :)

szerk: 1060 6gb: föntrol lefele; 75-72-200-600-70 88w 3,45sol/w stabilan 58-59fokosak
1080: 50-73-0-300-60 130w 3,90 sol/w stabilan 60fok
nalam igy mukodnek a leghasznosabban ! :)

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#31094) XP NINJA válasza golya87 (#31091) üzenetére


XP NINJA
őstag

Köszi! Sikerült, de az ETH = 28.5-29.4 MH / s. igéret helyett 24.5 max lett. :( 1150/950 és 2100/900-on
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31095) szazbolha válasza szazbolha (#31092) üzenetére


szazbolha
addikt

És bocs... még egy dupla táblázat. A GTX1080 mérésekor 1,1 volt a Ft/Sol, úgyhogy erre az értékre felhúztam a második 1060 mérést is. Így már a 1060 versenyképesebb picit mert, a 1080 hasznának 60%-át produkálja és még mindig csak 35%-a az ára.

Ha azonos hasznot várnánk el a két VGA-val szerelt bányafarmoktól, akkor ahhoz 1,7x több 1060-as kéne, de a 1060-ak egy picit kevesebb áramot fogyasztanának és jelentős akár 20-30%-al kevesebb értékű beruházást igényelnénekek.

FONTOS: a fentiek csak magyar nappali áramdíjjal (37 Ft/KWh), az 1,1 körüli Ft/Sol napi kifizetési rátával és ZEC EWBF 0.3.4 cuda bányászattal érvényesek.

1 VGA/gép

6 VGA/gép

(#31096) tom120514 válasza szazbolha (#31095) üzenetére


tom120514
őstag

Hadd törjelek össze :)

A táblázatban szereplő beállítás nem jó semmire, illetve nem ideális semmire.

ETH / ETC esetén core mínusz amennyit enged, memory plusz amennyit enged. Equihash meg a core plusszolást szereti, memory nem kell neki, csak magasabb a fogyasztás, érdemben nem nő a hashrate, nálam ezek a tapasztalatok :)

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#31097) szazbolha válasza tom120514 (#31096) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi az infókat!
Az általad írt beállítások közül melyik vonatkozik a ZEC bányászásra?

(#31098) szazbolha válasza Tamás9x (#31082) üzenetére


szazbolha
addikt

Amikor először próbálod ki a nicehash-t akkor az algo váltásnál letölti a megfelelő bánya szoftvert. Lehet ezért tapasztaltál hosszabb szüneteket váltáskor. Ha mind megvan, akkor azonnal vált.

(#31099) tom120514 válasza szazbolha (#31097) üzenetére


tom120514
őstag

A második.

Never go full retard.

(#31100) szazbolha válasza tom120514 (#31099) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a tippet.
Mindjárt ki is próbálom ZEC-el, hogy a jelenlegi 75% 75% GPU+150 Mem+500 helyett GPU+300 és Mem+0 menyivel kapok több sol/s értéket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.