Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) sanzi89 válasza LógaGéza (#31700) üzenetére


sanzi89
addikt

Pont írt ma a kérdésről valaki egy bejegyzést Logout-on: Radeon RX560 a "gyakorlatban"

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31702) Ferenc. válasza Cheesy (#31697) üzenetére


Ferenc.
tag

Ez engem is érdekel!
Az éjjel utána olvasgattam a dolognak és nem éri meg a felhő alapú bányászást választanom, muszáj nekem is bányásznom itthon. Érdekes ez a technika, ez az ASIC alapú, ez tényleg jobb lenne mint a GPU azaz videókártyás bányászás? Mennyivel stabilabb, úgy értem, beállítgatások, fagyás, túlmelegedés, vezeték olvadás, stb ez az ASIC alapú eszközzel való bányászás? A megtérülés viszont itt is min 1 év.. tehát nem gyorsabb mint a videókártya, elvileg.. bár a whattomine oldalon meg kb 6 hónapra jön ki.. Akkor lehet jobb mint a videókártyás? Ki mit mond?

Valaki csinál ASIC alapú bányászást? Vennék én is 1 ilyen gépet ha tényleg ilyen jó.

(#31703) s7evcsenko válasza Yany (#31681) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És nicehash-re hogy állítod be a vga-kat?
Itt nem kell átállítani az AB-ben a vga paramétereit mikor a nicehash algo-t vált?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31704) szazbolha válasza Ferenc. (#31702) üzenetére


szazbolha
addikt

Most nem tudom hogy van ez.
De régen amikor csak BTC volt előjegyzés/előrendelés alapján lehetett a legújabb ASIC eszközhöz hozzájutni. 3-6 hónap várakozással. Addig a gyártó használta, majd amikor már nem volt a bányászáson extraprofitja leszállította a megrendelőknek akik még egy darabig tudták használni kellemes profittal, de már a következő generációra lehetett előjegyezni (és foglalót adni BTC-vel). Ezzel az átlapolódással ment a biznisz. Jókor kellet belelépni, nem elavult ASIC-ot venni,

Ezeknek a gépeknek nem tudom mi lett a sorsa, talán ma is lehet velük valamit bányászni, lehet kukázták őket. PC+VGA bányászgépet a legrosszabb esetben is el lehet adni 40-50%-os áron 2 éven belül, vagy ha bedől a piac. Egy levedlett célhardvert nem tudom minek venne meg bárki.

Szerintem - konteo? - az egész coin biznisz irányított, az érdekcsoportok fenntartják a VGA-val sőt mobileszközökkel való bányászás lehetőségét, hogy minél nagyobb tömegek férjenek hozzá, minél több helyről lehessen pár centet szakítani jutalékkal vagy beragadt pénztárcákkal. Szerintem ez az irány, bár a célhardverek helye is meglehet a rendszerben, de én sokkal óvatosabb lennék mint VGA-s bányagépekkel.

(#31705) czpitti válasza mepet (#31696) üzenetére


czpitti
senior tag

Akkor nincs mese ki kell probálnom azt meglátjuk milyen is az a puding.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#31706) AGE-T


AGE-T
senior tag

Bányászgépben lehet több fajta vga is, mondjuk 1060-970 nv oldalról? Bezavarhat ez valamibe?

Köszi a válaszokat!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31707) BandiT85 válasza melkah (#31699) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Természetesen összesen 8db-ról beszéltem. Az összes kártyám nagyjából 70% power limiten megy, +100-130mhz gpu-val, kivéve a két Gaming X, azok 50%-on vannak, kb úgy fogyasztanak és mennek annyin mint az 1*8Pin-es kártyák 70-en. Így mindegyik kártya 3,6- 4,1 Sol/w között van Zcashben.

A 6-os rigen Nicehash-ben összesen két kártyán mehet neosrypt, különben a kevés memória/lapozófájl miatt újraindul a miner. Meg még két kártyán le van véve valamelyik dual, erre nem emlékszem, ugyancsak az előző ok miatt.

Az asztalimban az egyik kártyán levettem a neoscrypt-et, úgy tökéletes. Ez is újraindult, hiába a 16Gb ram... :U

Ezen kívül az összes algo bepipálva. :K

[ Szerkesztve ]

(#31708) L4mie


L4mie
veterán

Üdv Úrak,

kérdés:
BTG fork pillanatában volt egyik mobilwalletben némi btc-m, természetesen már rég nincs ott, de szeretném a privat key-t átküldeni egy megbízható btg walletbe, hogy hozzájussak ahhoz a töredék kis btg-hez ami elvileg járna a fork miatt tárolt btc után.
Tudtok ajánlani egy jóféle walletet, nem gond ha desktop sőőt, hogy tudjam importálni a private key-t? :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#31709) subaruwrc válasza AGE-T (#31706) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehet több fajta.

(#31710) Smithy87


Smithy87
senior tag

akár hogy nézegetem egyre inkább úgy vélem, hogy ha nagyon low budgetből gazdálkodsz az 550 lehet alternatíva. egész profitábilis most.

(#31711) AGE-T


AGE-T
senior tag

Jól értem, hogy ti visszaveszitek a kártyák fogyasztását, úgy, hogy közben emelitek a core gpu órajelét? Ezt miért érdemes, kell?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31712) aleister válasza szazbolha (#31647) üzenetére


aleister
veterán

Van esetleg erre valami xls-ed? Ha igen, megtennéd, hogy kiszámolod RX 560-nal is? :)

Egy kártya ára legyen: 32k (használt piac természetesen)
5 kártyás rendszer fogyasztást tudok mondani, ami kb 360 watt.

(#31641) tom120514
Feltétetelezem az 1050 Ti-re gondolsz, és nem a sima GTX 1050-re

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31713) Sondi1986 válasza aleister (#31712) üzenetére


Sondi1986
addikt

Használ piac, újonnan is van már olyan árban RX560-as [link]

[ Szerkesztve ]

(#31714) aleister válasza Sondi1986 (#31713) üzenetére


aleister
veterán

Ezzel csak egy baj van, 2 gigás. ETH-ra alkalmatlan. Én a 4 gigás modellekről beszélek.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31715) tom120514 válasza aleister (#31712) üzenetére


tom120514
őstag

Persze, nemigen használ 2 gigás 1050-eket senki bányászatra.

Never go full retard.

(#31716) Yany válasza s7evcsenko (#31703) üzenetére


Yany
addikt

NeoScrypt megy csak most.
Én nem állítgatom az órajeleket, ennyire nem érek rá. A gépet belőttem max stabilra figyelve az energiahatékonyságra és megy. Napi 1x ránézek, hogy minden oké-e, de azt is csak a nicehash saját monitorozójával.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31717) aleister válasza tom120514 (#31715) üzenetére


aleister
veterán

Hát ez az.. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31718) Smithy87 válasza tom120514 (#31715) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ez így nemigaz a 2 gigás csak és kizárólag ETH/ETC-re alkalmatlan az összes többi coinra használható amit tud bányászni úgy 30$/hó val tekernek. Van élet az ETH-en kívül is.

(#31719) s7evcsenko válasza Yany (#31716) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azt hol lehet állítani, hogy ne váltogassa az altokat?
Nem találok ilyen beállítást.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31720) Yany válasza s7evcsenko (#31719) üzenetére


Yany
addikt

1.8.2-t használok. Ott: Settings / Devices/Algorithms, majd egyesével végigmész a gpu-kon és kiszeded a pipát, csak a kívánt algoritmus mellett hagyod benn.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31721) tom120514 válasza Smithy87 (#31718) üzenetére


tom120514
őstag

Nem mondtam hogy nem lehet csak hogy nem szoktak :) Nálad mennek ilyenek?

Never go full retard.

(#31722) Zoo123 válasza s7evcsenko (#31719) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ha pedig 2.x.y verziót használsz, tudod azt a szép GUI-sat, akkor meg így jártál: nem tudsz állítani kb semmit.
Még egy olyan egyszerű dolgot sem tudsz megcsinálni mint hogy valamelyik kártyát pillanatnyilag kiveszed a termelésből, vagy bizonyos kártyákon letiltasz bizonyos algokat.
1.0 felhasználói módban megy/nem megy remekül teszi a dolgát, ha ennél többre vágysz akkor az 1.x.y verzókat KELL használnod.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31723) s7evcsenko válasza Zoo123 (#31722) üzenetére


s7evcsenko
addikt

2.0.1.5 beta - akkor ez a baj. :R

(#31720) Yany :
Köszi, keresek korábbi verziót. :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31724) lenox válasza Zoo123 (#31722) üzenetére


lenox
veterán

Be lehet a 2.x.y verzioval is allitani, ahol benchmarkolja a kartyakat ott kell kiszedni, amelyik kartyat vagy algoritmust nem akarod. Mondjuk atvaltottam a masikra, mert nem listazott minden algoritmust a 2-es.

(#31725) bbarna válasza s7evcsenko (#31723) üzenetére


bbarna
tag

(#31726) Zoo123 válasza lenox (#31724) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Be lehet a 2.x.y verzioval is allitani, ahol benchmarkolja a kartyakat ott kell kiszedni, amelyik kartyat vagy algoritmust nem akarod."

Pontosítok: az első futásnál a benchmarkolás előtt eldöntheted melyik kártya és algoritmus legyen használva és utána soha többet nem tudod ezt állítani! Tehát felejtsd el hogy menet közben te átállítasz bármit is pl letiltasz egy kártyát egy bizonyos algoról mert instabil, vagy csak kivennél 1-2 kártyát a termelésből mert szükséged van rá más alkalmazásban, vagy letiltanál bizonyos algoritmusokat, esetleg más algoritmusra állítanád át a kártyákat, vagy csak néhányat.

A 2.x.y verzióval csak annyit tudsz csinálni hogy
-bányászik/nem bányászi, az összes kártya egyszerre automatikusan, nincs beleszólásod abba hogy mit!
-BTC pénztárca címe
-Worker name, slusz, semmi több beállítási lehetőséged nincs!

Amit tud azt viszont stabilan tudja, nem úgy mint a legújabb legacy miner 1.8.2.0, -ami több kártyán többféle algot futtatva - néhány perc használat után tizedeli a hashratet 1-2 kártyánál, a többi dolgozik szépen.
Ha az összes kártya ugyanazt túrja akkor minden ok.

Szóval jó lenne már új, nem bétás legacy verzió ami mentes a fent említett hibá(k)tól.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31727) lenox válasza Zoo123 (#31726) üzenetére


lenox
veterán

Ez nem igy van, barmikor leallitod a banyaszatot, raclickelsz a hw configra, ki/be kapcsolod amit akarsz, es utana banyaszol tovabb.

(#31728) szazbolha válasza aleister (#31712) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen XLS-el számolom, ha valaki csinál egy nyilvános drive táblát akkor oda bemásolom, de elküldöm emailben is. (nem vagyok chrom-ba bejelentkezve és nincs gmail fiókom sem)

A profit és megtérülés számoláshoz még 3 adat hiányzik. Táp hatásfoka, 1 db RX 560-nak mekkora a számítási teljesítménye a te beállításaiddal? 12-15 Mh/s??? Illetve 1 Mh/s -ért mennyit fizetnek neked?
Pl nicehash és winminer közvetítők picivel kevesebbet mintha közvetlen bányásznál. A korábbi táblákban úgy számoltam, hogy 1 Mh/s => 20 Ft/nap.

Példaként 14 Mh/s-el és 80%-os táppal számolva az adataid alapján a napi haszon
5x RX560 ?? verzió ==> 1125 Ft / nap

A befektetés megtérülése (100.000 Ft-os géppel):
5x RX560 ?? verzió ==> 7,7 hónap

A befektetés megtérülése (Ha a PC ingyen van):
5x RX560 ?? verzió ==> 4,7 hónap

Ettől jobb eredmények érhetőek el, ha legalább 14,5 Mh/s-t tudnak a kártyáid, vagy olyan ügyes és szerencsés vagy hogy átlagban eléred a napi 25 FT-ot 1 Mh/s-re. És arról nem is beszélve, ha éjszakai vagy ingyen áramod lenne (kolesz, munkahely, stb)
Elérhető a napi 1500-2000 profit is. 3-4 hónapos megtérüléssel csak a kártyákra.
De inkább a fentiek a reálisabbak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31729) szazbolha válasza Zoo123 (#31726) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem így van, a Nicehash 2 is jól konfigolható. Leállítod és lehet állítani melyik kártyát használja milyen algóval.

(#31730) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdvözletem!

Előre is elnézést, hogy így "betrollkodom" a topikba. Teljesen zokni vagyok a témában csupán érdeklődnék. Minap elkaptam egy beszélgetés foszlányt. Két kollégám beszélgetett a bitcoinról és az egyik azt mondta, hogy ő majdnem 700.000Ft-ért rakott össze 4db RX 480-al egy bányászgépet korábban. Ha leszámolja a villanyt, akkor naponta 4000Ft-ot termel neki a gép.

Teljesen hitetlenkedve állok eme beszélgetés darab mellett. Igaz lehet amit mondott? :F

(#31731) s7evcsenko válasza szazbolha (#31729) üzenetére


s7evcsenko
addikt

De hogy.
Mókolni kell a konfig filet?
Csak mert ebben én nem látok pipa ki-be opciót?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31732) shteer válasza D.Orion (#31730) üzenetére


shteer
titán

Én túlzásnak tartom kicsit

ETH-t bányászva legalábbis nekem kb napi ~7$ jön ki profitnak a kalkulátorban

De ha megtudod hogy csinál 4000-et, oszd meg velünk is ;)

..szerintem jónak tűnik

(#31733) szazbolha válasza s7evcsenko (#31731) üzenetére


szazbolha
addikt

GUI felületen, bal oldalt pipálhatsz: https://prnt.sc/hj1dpm

[ Szerkesztve ]

(#31734) s7evcsenko válasza szazbolha (#31733) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És tényleg!
A VGA-k mellett a lenyíló fül elkerülte a figyelmem!
Köszönöm. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31735) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Várunk mindenkit, ha érdekel valakit... [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31736) s7evcsenko válasza Tamás9x (#31735) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem ehhez engedély kellene...
Legalább is nekem hibát ir a fb.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31737) Tamás9x válasza s7evcsenko (#31736) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megnézem, köszönöm hogy szótál.
Reklámozni lehet, vagy az is engedélyköteles? :B

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31738) szazbolha válasza Tamás9x (#31735) üzenetére


szazbolha
addikt

fészbukom sincs... adna valaki egy képernyőmentést? Vagy röviden összefoglalná?

Nem tudom mi lehet a fészbuk oldalon (hirdetés?), de egyes vélekedések szerint az egész BTC biznisz illegális, mi "otthoni" bányászok biztosan nem adózunk utána, a koleszos-munkahelyes megoldások jó része áramlopás, szóval ettől rosszabb már nehezen lehet.

A többség vastagon benne van a szürke vagy fekete "gazdaságban" a bányászattal. Tévednék?

[ Szerkesztve ]

(#31739) Smithy87 válasza tom120514 (#31721) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nem nekem nincs tervben volt/van csak egyéb okok miatt csúszik sajnos. Egy kollégám hajt 1050-et meg van elégedve kb 1$/nap.

(#31740) sanzi89 válasza Smithy87 (#31739) üzenetére


sanzi89
addikt

2GB-os RX560-as húzva 400 h/s tud Cryptonight alatt, ez jelenleg havi 31 dollár.
2GB-os 1050-es húzva tud 150 sol/s Zcash alatt, ez jelenleg havi 23 dollár.

Általánosságban a 1050-es drágább, és az 560-as teljesítményének bő kétharmadát kaparja ki. Árban egy normális gyártó, 3 év garanciával, boltból, 2 ventillátorral: GIGABYTE GV-N1050OC-2GD 40k vs. GIGABYTE GV-RX560GAMING OC-2GD 36.5k
Fogyasztásról nem tudok nyilatkozni.

Ezek alapján nem tudok miért válasszon az ember sima 1050-es egy 560-as helyett...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31741) evko


evko
aktív tag

Helloka!

Légy szíves valaki segítsen R9 380X kártyának lentebb vinni a fogyasztását...
Mert túr 260sol körül, de 200W fölött fogyaszt. Gyári bios..

Van, aki tapasztalat ebben?? :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#31742) aleister válasza szazbolha (#31728) üzenetére


aleister
veterán

Sry, kicsit szűken mértem az adatokat. :)

A 4 kártyás rendszerem 58,5-58,8 MH8s-t tud; az 5 kártyásom 72-72,5 körül. Ezek alapján 14,5-tel lehet számolni. A táp egy CM V750 Gold. Mindjárt nézek Neked egy pontos hatásfokot ennél a terhelésnél. Ahogy látom olyan 93-94 % lehet.

A konfig ára kb 40 k (14 az mbo, 20 a táp, 500 forint a cpu :DDD, ram volt elfekvőben, HDD volt elfekvőben, 5 riser kb 6500).

Azt viszont nem tudom megmondani, hogy mennyit fognaj egy ETH-ért fizetni. Nem Nicehash-t használok.

Köszi előre is! :R

(#31740) sanzi89
Én is RX560 párti vagyok. Igaz én a 4GB-s verziót favorizálom ETH-ra. Van 1050 Ti-m is. Szeretem azt is, de nem nevezném best-buy-nak. A Radeon jobb. :)
mondjuk az is igaz, hogy nem kevés hajszálam bánta mire összeállt a stabil konfig. Az NV-ket meg csak bedugtam, és mentek. Szóval valamit valamiért...

(#31741) evko
A power limitet vedd le -15- -10 közé.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31743) aleister válasza aleister (#31742) üzenetére


aleister
veterán

A 4 kártyás rendszere jelenleg $0,16-ot ír ki óránként az ethermine. Tehát kártyánként 0,04 usd kártyánként kb, ami nagyjából 10,28 forint (257-tel számolva).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31744) sanzi89 válasza aleister (#31742) üzenetére


sanzi89
addikt

Ne is mond... 1060 6GB-os VGA-kat bedugtam és működtek. Az RX560-asokkal pedig 3 napot szívtam... Még most se az igaziak, 400 felett is kellene hozniuk, csak azt nem tudom, hogy hogyan. :D

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31745) aleister válasza sanzi89 (#31744) üzenetére


aleister
veterán

Tudom mit érzel. :)
Pont így jártam én is csak 3GB-s 1060-nal.
Regényt írhatnék az RX 560 szopásról, de most hála égnek jó minden. Remélem nem lasz áramszünet sose! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31746) Tamás9x válasza szazbolha (#31738) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez csak egy kedvelhető oldal, és egy csoport, ahova lehet jelentkezni semmi konkrét, de ami ránk is tartozik:
KATT

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31747) szazbolha válasza aleister (#31742) üzenetére


szazbolha
addikt

Akkor kb. jó amit írtam.
5x RX560 Kb. 1160 Ft/nap a profit és 5,7 hónap a megtérülés (riser nincs?)
4x RX560 Kb. 920 Ft/nap a profit és 6,1 hónap a megtérülés

Milyen alaplapokat használsz, hogy belemegy 4-5 VGA?

(#31746) Tamás9x : Szerintem ebben nincs semmi kivetni való.

XAPO kártyát érdemes kiváltani? Van ott beragadt coinom, arra felhasználhatnám.
Aztán utalhatná oda amit bányászok.
Paypal-hoz lehet kapcsolni? Az lenne a nagy okosság.

[ Szerkesztve ]

(#31748) Tamás9x válasza szazbolha (#31747) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mééég ismerkedem vele, túl szép, hogy igaz legyen történet... szerintem várjunk vele még 1 picit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31749) evko válasza aleister (#31742) üzenetére


evko
aktív tag

Köszi. De Biost nem kellene moddolni?
Mert 1250MHZ-en megy a ram pl...?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#31750) aleister válasza szazbolha (#31747) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az infókat! :R
Jobb, mint gondoltam. Amikor kezdtem, akkor én is 6 hónapos betérülést kalkuláltam, aztán ez 8-ra módosult. Ez utóbbival is kibékülök, ennek fényében kellemes csalódás a 6 hónap.

Vannak riserek. Írtam a konfig áránál. Egyébként valami Z chipsetes, LGA 1155-ös Asust-t vettem itt aprón. 3 teljes értékű PCIe van benne meg 2 PCIe X1. Cégnél meg volt elfekvőben egy Gigabíte H97, ami most itthon hajt 4 vga-t.
A szekrény tetején már itt van a H110-es Asrock bányász mbo, amibe majd összehozom a két konfigot egybe, csak a DDR4-re várok. Veszek bele még 4 RX560-at, hogy kihasználjam maximálisan, de szerintem ez már csak jövőre fog beleférni anyagilag.

(#31749) evko
Szívesen!
Nem, mert a ZCash-hez gpu kell, nem ram. Ez utóbbit, akár vissza is veheted.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.