Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) aleister válasza vizimento (#29850) üzenetére


aleister
veterán

Remélem nálam is így lesz! A nagy büdös semmbe való bányászatnál nincs is rosszabb.

(#29849) subaruwrc
Ezzel én is így vagyok. Inkább használom tovább a régi címet, legalább a statisztikák megmaradnak. Viszont a vírussal elgondolkoztattál. Indítok is egy full scan-t.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29852) sleve


sleve
tag

Olvasgatok visszafele most épp 2014-ben járok. Tényleg voltak ilyen 2-3 hónapos megtérülések?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#29853) ff-thomas válasza sleve (#29852) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

annyira vissza sem kell menned.. most május közepétől június közepéig is hasonló időszakot éltünk (pillanatnyi profit/megtérülés 1 hónapon keresztül volt 2-4 hónapos). előtte 8-10, ill. tavaly ősszel ~12 hónapos volt általában, most ~14 körül. azért ami május-júniusban volt, az nagyon extrém.. hirtelen felszaladtak 5-10szeresükre a GPU-val bányászható altcoinok árfolyamai a hatalmas hype és az ICO őrület hatására. de gyorsan lekövette a network hashrate is a növekedést :)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#29854) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Tudjátok esetleg hogy melyik szolgáltatók fogják támogatni a BTG-t?
Hova rakjam a bitcoinkáimat, ha szeretném megtartani az abból keletkező bitcoin goldot?
Köszi! :)

(#29855) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello.
Teljesen kezdő volnék.
Összefoglalót olvastam, de a kérdésemre nem tudom, h hol keressem a választ. GPU val jobb miningelni mint egy pl.:AntMiner S9-el? Lényegében volna 3000eu-m cca kezdésre. Áram ingyen van. És van itthon egy r390 és egy 980TI-m. Akár ezzel a 2-vel is lehet valami kezdeni? Vagy pl különböző kártyákkal nem lehet számoltatni?
Remélem nem tettem fel oltári fa...ot.
Megértéseteket Köszönöm!

(#29856) varmi2 válasza Erwinke (#29855) üzenetére


varmi2
nagyúr

3k eruró jó kezdet, de neked kell eldönteni, hogy asic minert akarsz venni, vagy gpu-s minert. Az előbbivel tudsz bitcoint, litecoint, desht, digibytot, és méf egy pár db coint bányászni, gpu-vel meg eth, zcash, monero, stb, rwngeteg félét tudsz bányászni. Mehet a vegyes rig is amd/nvidia, de jobb, ha azonos karik vannak, egyszerübb a driverezés, beállítás. Mielőtt elkezdel vásárolni, próbáld ki a meglévő karikkal, utánna döntsd el, merre tovább. És van még más út is, ha nem hardver veszel, hanem egyből coinokat, bár ha az áram ingyen van, akkor használd ki.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29857) Erwinke válasza varmi2 (#29856) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Én is úgy gondoltam, h kipróbálom először ezt a konfigot. i7 4770, 1TB hdd, ddr3 8GB ram, 650wattos EVGA platos táp, meg a 2 VGA ezek eladás alatt vannak, de amig nem jelentkeznek érte addig gondltam használom ezt tapasztalat gyűjtésnek.
Milyen pool-t érdemes választani illetve GPU-s miningnél mit próbáljak ki? Kösz!

(#29858) varmi2 válasza Erwinke (#29857) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én etheriumot az ethermine.org-on bányászom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#29859) Vigilante válasza Franky2Ster (#29843) üzenetére


Vigilante
őstag

Ha szabadna kérdenem, így helyreállítva, mit megy a géped ethereum alatt? Illetve, mennyire melegednek a Vega 56-ok? (Gondolom referencia hűtés van rajtuk.)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#29860) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

valaki el tudná mondani, hogy hogyan lehet a legkönnyeben a bitcoin gold airdroppot behúzni?

esetleg valamelyik tőzsde, vagy csak privát tárca, ha tárca akkor melyik?

(#29861) sleve


sleve
tag

A két kártya közül melyik a jobb bányászatra vagy tökmindegy?
GTX 1060 GAMING X 6G
GTX 1060 6GT OCV1

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#29862) Zoo123 válasza sleve (#29861) üzenetére


Zoo123
senior tag

Az MSI gaming X 50%-ra levett power limittel is 100W-ot fogyaszt, (ami csak azért baj mert annál lejjebb nem tudod venni a power limitet) ha a fogyasztás szempont akkor ezt figyelembe kell venni. Viszont a hűtése az nagyon jó!
A 6 GT OCV1 hűtése gyengébb, 6 pines tápcsatija van nem nyolc a fogyasztása kedvezőbb lehet, azt azért nézd meg hogy a memóriacsippek hűtve vannak-e rajta!

Én nem vennék bányászásra olyan kártyát amin nincs hűtőborda a memória IC-ken.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#29863) sleve válasza Zoo123 (#29862) üzenetére


sleve
tag

nem eccerű

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#29864) haxiboy


haxiboy
veterán

(#29828) aleister:

A Jaxx nem bányászásra van kitalálva, bár lehet rá néha problémákat okozhat.

Hierarchikus Determinisztikus wallet lévén minden használt cím helyett egy újat generál automatikusan. Természetesen a régi címeidet is használhatod, a privát kulcsok megmutatásakor láthatod az összes címedet. Nem kell parázni, ez csak a te érdekedben van (anonimitás), a Trezor Wallet is ugyanezt csinálja. :K

Bocsánat válasznak szerettem volna de rossz ablakban kattintottam :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29865) Yany


Yany
addikt

Nem tudom már felfedeztétek-e, de az Armor OC kártyák mindkét fronton tartósan jó áron mennek már:
RX580 8GB: 334,- EUR
GTX1070 8GB: 412,- EUR
Mondjuk nem tudom, hogy az 580-as mennyire moddolható, ha van itt valaki, akinek van, leírhatná. Jó szemezgetést...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29866) Erwinke válasza Yany (#29865) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Vám mennyi az ilyenre? Ellehet valahogy kerülni?

(#29867) vizimento válasza Erwinke (#29866) üzenetére


vizimento
senior tag

Nem kell elkerülni, mivel nincs rá vám!
Eu-n belülről jön...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#29868) Kavinton75 válasza Yany (#29865) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Kicsivel többért van alig használt GTX 1070 itthoni garis.
Postával együtt már szinte ugyanaz az ára.
És a gariztatni is ki kell küldeni saját költségen.
Miért jó üzlet ez?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#29869) L4mie válasza Kavinton75 (#29868) üzenetére


L4mie
veterán

Új árakhoz viszonyítva jó üzlet annak aki nem tud trükközni az áfával és nem ijed meg, ha vissza kell küldeni valamit.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29870) melkah


melkah
tag

Eleg erdekes grafikont rajzol az eth diff ha kovetitek. Tegnap este mar olyan "boldog" szamokat mutatott. :( Ehez kepest most eleg latvanyosan elindult felfele, ami szomoru. Arra mibol lehet szamitani, vagy honnan lehet tudni, hogy lesz-e ujabb diff bumm ?

(#29871) NORBl


NORBl
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.

ASIC - Bitcoin bányászgépekkel érdemes foglalkozni ? Hol tudom kiszámolni, hogy mennyit termelne ? Az áramot egész olcsóra ki tudnám hozni, azért is gondolkodtam el, hogy bele kéne kóstolni a bányászatba. Illetve érdekel is.

[ Szerkesztve ]

(#29872) tom120514 válasza NORBl (#29871) üzenetére


tom120514
őstag

[link]

Never go full retard.

(#29873) iguana válasza NORBl (#29871) üzenetére


iguana
őstag

ahány kalkulátor, annyi jósolt hozam.
ez itt számol a network hash rate növekedésével a leírás szerint és úgy próbál becsülni.
ez egy általános kalkulátor.
jelentős különbségek vannak.

gondolom még mindig megéri, mert sok 10, vagy 100++ darabszámú farmokat lehet találni csak a yt-on.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#29874) NORBl válasza iguana (#29873) üzenetére


NORBl
aktív tag

Léteznek mini, kompakt gépek, amiket pár ezer/tíz ezer ft-ért meg lehet kapni ? Csak az íze kedvéért ? :D Hogy kicsit jobban bele ássam magam a témába ? Külföldi oldalakról való rendelés játszik.

Olvastam ezt az usb-s témát, de azért ennél egy hajszállal komolyabbra gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#29875) iguana válasza NORBl (#29874) üzenetére


iguana
őstag

messze nem vagyok büfé a témában, én is csak laikusként követem a témát és tájékozódom.
szerintem kipróbálásra, játszásra pl. egy használt, korábbi szériás antminer-rel lehetne próbálkozni.
szerintem a pár ezer forintos kategória csak energia temetőként működnek ma már.
pár éve még usb-s "farmok" is voltak, ma már a számítási kapacitás, a nehézség stb. miatt nincs már létjogosultsága ezeknek.

ha megnézel egy egy s9-et, ott sem fogsz meggazdagodni 1 db-al, rég elmúlt az az idő, amikor néhány hónap alatt visszapörgette az árát. most jó ha 2 év alatt visszajön.
szerintem csak hosszútávon érdemes bármit is kezdeni. akár asic, akár gpu-s. (2év+)

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#29876) Yany válasza Kavinton75 (#29868) üzenetére


Yany
addikt

Mo-n nem tudom hogy megy pontosan, de Németországban legalábbis semmiféle postaköltség nincs. Az Amazonon benyomsz egy gombot, hogy visszaküldöd, ott kinyomtatsz egy cetlit, a cetlivel bedobozolod és leadod a postán, ami automatice megy vissza a feladónak. Ingyen.

Vám kérdést meg már megválaszolták. Ezek pedig ugyebár nem használtak és rendes gari van rájuk.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29877) madpapa válasza iguana (#29875) üzenetére


madpapa
senior tag

Egy korábbi szériás antminer is energiatemető már. Nézz meg egy S7-t! Ennek ellenére az eladók még mindig aranyat kérnek érte. Ki érti ezt?

(#29878) golya87 válasza Yany (#29876) üzenetére


golya87
őstag

Ha jól értelek, akkor te nem unortodox demokráciánk lakója vagy.
Kár, pedig lett volna pár kérdésem Amazon -> M.o. témakörben.

(#29879) haxiboy válasza madpapa (#29877) üzenetére


haxiboy
veterán

Van akinek így is megérheti. Vagy valami nem hozzáértő veszi meg hobbiból :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29880) iguana válasza madpapa (#29877) üzenetére


iguana
őstag

tudom, én sem értem :U ...de hát azt mondják, hogy a kereslet határozza meg az árat...de hogy lesz ez profitábilis, passz. egy s9-nek is közel 2 évet kell csákányozni mégis pl. az ebay tele van olyan árakkal, ami sokkal drágább az bitmain-es árnál. (jó nyilván nem kell annyit várni stb., de azt a felárat is le kell "dolgoznia" a cuccnak.)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#29881) tom120514 válasza iguana (#29880) üzenetére


tom120514
őstag

A kalkuláció alapja hogy a BTC kb. 5-6k USD most. Ha tizenöt lesz vagy százezer, mennyire fog röhögni aki most bányászik és HODL? :)

Never go full retard.

(#29882) Parano1d válasza tom120514 (#29881) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Igaz, de ha így nézzük, akkor jobban megéri egyszerűen venni. Legalábbis magyar energiaárakkal.
Aki olcsón veszi, vagy ingyen árammal tolja, annak éri meg bányászni jobban.
GPU alapú bányászás az más téma, azt legalább el lehet adni, ha nincs profit rajta.

[ Szerkesztve ]

(#29883) Reggie0 válasza iguana (#29880) üzenetére


Reggie0
félisten

Van ahol olcsobb az aram, sot ingyen van.

(#29884) melkah válasza Reggie0 (#29883) üzenetére


melkah
tag

Ha olcsobb oke, ha napelemed van es ingyen van (utana) akkor oke, de hol adjak by default ingyen az aramot ?

(#29885) Reggie0 válasza melkah (#29884) üzenetére


Reggie0
félisten

Kozelkeleti olajos orszagok pl.. 20ezer forint ket evre a villany altalanydija es meg meroora sincs.

(#29886) shteer válasza melkah (#29884) üzenetére


shteer
titán

ha napelemed van akkor nem csak utána, hanem az első perctől fogva, mert profitábilisabb elhasználni a termelésfelesleget mint eladni a szolgáltatónak

..szerintem jónak tűnik

(#29887) sleve válasza shteer (#29886) üzenetére


sleve
tag

A napelem megtérülése 10 év azért ezt is érdemes belekalkulálni.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#29888) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Van ez az overdriveNTool ami tök jól működik a kártyáim nagyobb részén. De az 560ak tekintetében 2nél megy 2nél nem. Ugyan azt az órajelet és feszt állítom be mindhez. Így 2 560 1100mhz/887-900mv és a másik kettő is megy így egy ideig aztán feldobja magát 970mvra. De nem fagy nem dob kékhalált, nem esik vissza a hashrate amíg lent van de gondol egyet és dob magára egy 100ast. Esetleg van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? :F

ed: Ha a kérdéses kártyákat csak 940mv ig húzom le akkor is visszadobják magukat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#29889) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello.
Ilyenkor mi tévő legyek?
[kép]

(#29890) Yany válasza Erwinke (#29889) üzenetére


Yany
addikt

Vegyél visszább az OC-ból.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29891) shteer válasza sleve (#29887) üzenetére


shteer
titán

bőven kevesebb már, főleg ha felhasználod a full termelést, de ez másik topik

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#29892) tom120514 válasza Yany (#29890) üzenetére


tom120514
őstag

Jaja, alacsonyabb overdrive, magasabb temp limit (ami a kártya gyári max az lehet nyugodtan az AB beállítás), power limit kicsit feljebb. Valahol meglesz az egyensúly a power / overclock között ahol stabil.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#29893) Erwinke válasza tom120514 (#29892) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Minden gyári. Fel sincs rakva a Gigabyte OC guru. Most állnék neki csak kipróbálni a mininget egyenlőre 1 kártyával kisérletezem. És nem értek hozzá. Ha OC után ilyet dobott volna akkor nem kérdezek. De azért köszönöm!

(#29894) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Érdekes, r9 390-el probléma mentesen megy, 31MH/s. Még 5 azt jó is lenne. : D
Az előző paciens egy Gigabyte Gaming X1 980ti volt.

[ Szerkesztve ]

(#29895) aleister


aleister
veterán

Mit lehet akkor tenni, ha nem látszanak a gpu-k értékei (hőmérséklet, frekvenciák, powlim) AB-ben és GPU-Z-ben?
Sőt! A miner is csak a fordulatszámokat írja ki, hőmérsékelet sehol.

Összeraktam végre az RX560 mini riget. Rengeteget szívam vele. W10-zel kezdtem de csak egyetlen kártyát látott mindig az oprensdszer.
W7-nél már nem volt lelkierőm felimádkozni a blockchain drivert, így a legújabb Crimson ment fel. Így sikerült nagy nehezen mind a 4 kártyát látni az eszközkezelőben. Tökéletesen működik minden viszont az aktuális paramétereket semmilyen szoftver nem tudja kiolvasni. Főleg a hőmérséklet zavar.

Az Intel proci beépített IGP-jére van rákötve a monitor. Tegyek a kártíákra dummy plug-et?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29896) tom120514 válasza Erwinke (#29893) üzenetére


tom120514
őstag

Tápod elég? Virtuális memória bőségesen legyen, bár lehet hogy tök nincs köze hozza. Alaplap Gen beállítás?

Never go full retard.

(#29897) Erwinke válasza aleister (#29895) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Ilyesmi nekem sem ismeri fel a több GPU-t. De pl a Claymores dual folyamatosan kiirja a hőfokokat ill a ventillátor sebességét.
Próbáltam AMD r9 390el + GTX 980Ti-t összeraktam. Elindult, de csak az AMD bányászott. Ugyan azt irta 2nél is mint a fentebbi problémám, szal valószinű, h Neked is menne bányászat alatt mind. Illetve Crossfiret ha nem kapcsoltad ki akkor az lehet gond.

(#29898) Erwinke válasza tom120514 (#29896) üzenetére


Erwinke
aktív tag

650W EVGA plat + os.
RAM 16 GB
Mi az az alaplap GEN beállitás?
Köszönöm!

(#29899) aleister válasza Erwinke (#29897) üzenetére


aleister
veterán

Nekem megy szépen a Claymore, de zavar, hogy valami nem oké. DX12-nél nincs crossfire.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#29900) golya87 válasza aleister (#29895) üzenetére


golya87
őstag

Szerintem még nincs felkészítve az AB az új driver-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.