Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) ff-thomas válasza bobalazs (#26849) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Nem pontosan ugyanannyira éri meg? Arányosan ugyanannyit termel 1 kártya önmagában, mint egy 6-os rig-ben 1 kártya. És ugyanúgy eladható, ugyanolyan árfolyamon a kitermelt coin.

norbixd: A papírfecnit, amire a "seed"-et leírtad, nyilván úgy kell tárolni, hogy ne vesszen el. Pl. más helyen, mint ahol a hw wallet-et tárolod (más épületben, más városban, egy széfben, a fantáziádra bízom, egy offline eszközön be is gépelheted és lementheted egy pendrive-ra). Sőt, meg is jegyezheted a 24 szót, csak a fejedből ne vesszen el :)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#26852) bobalazs válasza ff-thomas (#26851) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rx-el ezek szerint megéri.
Arányosan igen ugyanannyira éri meg, ám egy kártyával nagyon lassan jönnek a coinok, felesleges vele pepecselni, mert mire annyi összejön hogy ki tudnád venni, addigra már bányászni sem éri meg, vagy akármi, ilyesmire gondoltam.

(#26853) Balupapa


Balupapa
senior tag

Sziaztok

elolvastam az 1. hsz-t de sajnos nem sikerült telejsen felhomályosítania :(
AZ lenne a kérdésem, hogy van már egy kis Etheriumom a coinbase walletomban, hogyan tudnám én ezt a leggazdaságosabban megkaparintani?

_-=*WheelWhores*=-_

(#26854) Plasticbomb válasza bobalazs (#26852) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ki fogom próbálni, s majd meglátjuk hogy fut, de: áram ingyen van, a két radeon a két gépben amúgy is meg lett véve, mert mégiscsak kellett vga a gépekbe, veszíteni nem fogok vele. Ha elég szemfüles lettem volna, akkor már hónapok óta nem 1, nem is 2 riget osszerakhattam volna bányásznak... De nekem addig sincs veszteni valóm rajta, amíg egyáltalán lehet bányászni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#26855) haxiboy válasza Plasticbomb (#26854) üzenetére


haxiboy
veterán

Honnan van ingyen áramod ha szabad megtudni? :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26856) Zsopa válasza haxiboy (#26855) üzenetére


Zsopa
tag

Reméljük nem olvassa ezt a fórumot illetékes akit szintén érdekel ez a kérdés... mert egy ilyen beírás alapján már megindulhat valami kis szimatolás...

(#26857) Zsopa


Zsopa
tag

1 nap alatt 100 dollárral ugrott fel az Ethereum.. őrület... viszont a nehzség ettől függetlenül egyre megy felfelé ha jól látom...

(#26858) Zoo123


Zoo123
senior tag

Szokott itt valaki kereskedni krakenen?

Arra gondolok hogy veszek teszemazt Euroért Bitcoint, azt tartom pár napig/hétig majd ha olyan az árfolyam eladom.
Úgy láttam az átváltásoknak 0.1-0.3% de mindenképpen jóval 1% alatti díjja van, aki ismeri a krakent az megerősíthetne hogy jól gondolom.

Váltani akarok Coinbase-ről mert iszonyú (több százalék!) díjjaik vannak, úgy nem éri meg kereskedni ott.

Krakenen ha regisztrálok lesz BTC,Eur, ETH,LTC stb. pénztárcám is? Nem akarok csak ezért regisztrálni hogy ezt megtudjam.
Ha veszek teszemazt BTC-t azt meg tudom tenni hogy az ellenértékét levonják a bankszámláról, vagy csak SEPA utalással tudok oda pénzt juttatni, amit aztán átválthatok?

Elnézést a sok kérdésért.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#26859) taranis válasza Zsopa (#26857) üzenetére


taranis
addikt

Ugrott az jún 26-28 között is kb ekkorát, de távlatokban maradt a lejtmenet, gyanítom marad is.

colorizer.net

(#26860) Rolly válasza haxiboy (#26855) üzenetére


Rolly
veterán

Nekem is van ingyen áramom :)... egyik az irodában ... gondoltam hogy lehetne helyet bérelni klímatizált irodába féláram árért :) 2x 1kw szerintem megoldható...

illetve otthon is ingyen áram van - napelem :) ... sajnos 2 éve mehetne egy - két rig az irodában de én hülye nem gondoltam az ingyen áram nyújtotta lehetőségekre :)

(#26861) Plasticbomb válasza Zsopa (#26856) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az az illetékes, akire te gondolsz, velem aztán nem tudna mit kezdeni, hacsak nem akar más országban pattogni... De amúgy hasonló iroda téma, mint Rolly-nak. (Valamint engem nem Lagzi Lajcsinak ismernek az emberek..:D )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#26862) Dexar007 válasza Rolly (#26860) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem nem letezik olyan, hogy ingyen aram.. Esetleg olyan, hogy ::,, egy ideig ingyen, majd pedig kirugunk mert nem tudjuk kitermelni a bered,, ;]

Give me your cum,bull!

(#26863) Zsopa válasza Plasticbomb (#26861) üzenetére


Zsopa
tag

Oké, ennek ellenére szerintem annyira nem szerencsés beírni sehová netre, hogy ingyen áramod van... felkeltheti a figyelmét bizonyos elemeknek... inkább virágnyelven jobb, hogy pl nekem nagyon olcsón van az energia, vagy ajándék, vagy talált vagy hasonló... az ingyen szó sokak ingerküszöbét átüti.... csak jószándékkal tanácsolom... ;) :R

(#26864) zichie válasza Zoo123 (#26858) üzenetére


zichie
senior tag

Az átváltás valóban 0.1-0.3% közötti. Lényeg, hogy ne piaci áron adjál/vegyél, hanem te adj meg limit árat, mert így 0.16% a fee.
A Kraken a kerekítésekkel trükközik BTC/EUR (meg talán BTC/USD) esetén, de más devizapárokon nem. Én btc és altcoinok között szoktam limitesen váltogatni. Van conditional close funkció is, ami nagyon hasznos, mert itt az eladásnál azt is meg lehet adni, hogy utána mennyiért akarod alacsonyabb áron visszavásárolni, ill. fordítva.

(#26865) ff-thomas válasza Zoo123 (#26858) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Igen, ha regisztrálsz, lesz mindenféle "saját" wallet-ed a váltón.

find a way or make one..

(#26866) klykkly válasza zichie (#26864) üzenetére


klykkly
tag

Ezt a fajta close funkciót nem használtam még.

Ez az összegző ablak:

Order
sell 0.99145000 ETHXBT @ limit 0.120000
Order Type
Limit
Leverage
None
Start
Now
Expires
Good this month
Fee Currency
Ether (ETH)
ETH to spend
Ξ0.991450
Estimated XBT to receive
฿0.118970
Conditional Close
close position @ limit 0.080000

ha ezt így elküldöm akkor 0.08 on visszaveszi?

(#26867) Rolly válasza Dexar007 (#26862) üzenetére


Rolly
veterán

Én bérelem az irodát ... remélem a főnök nem rúg ki :D... és átalány van rezsire ;) -> feltaláltam az ingyen áramot :)

Megkezdtem a három fázis áthúzását az irodából a házamba... Csak kicsit lassan haladok és 15km vezetéket kell leásnom :D

[ Szerkesztve ]

(#26868) olle válasza Rolly (#26867) üzenetére


olle
senior tag

átalány=ingyen áram? OK!

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#26869) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok!

Előre elnézést a nagyon kezdő kérdéseimért, de vásárolni szeretnék ethereum-ot és olyan kérdésem lenne, hogy melyik wallet-et érdemes használni windows-on, illetve hogyan és hol tudnék a legegyszerűbben szert tenni ether-re, gondolok itt paypal-os/debit card-os vásárlásra (vagy esetleg egyéb módon)?

Előre is köszönöm! :R

(#26870) Rolly válasza olle (#26868) üzenetére


Rolly
veterán

arról nem tehetek, hogy az irodaház rezsi szabályozása hülyeség... választhattam, hogy átalány (egész házra elosztva) vagy külön mérőórát kérek... a külön mérőóra kialakítását ki kellett volna fizetnem + a rezsi átalányom akkor nmenként -150 fttal lett volna kevesebb (azaz 6000 ft / hóval) és az áramot fizetnem kellett volna.

van két szerver (NAS + dev szerver) ami önmagában 6000 ft körül fogyaszt / hó ... és a klímát és a további monitorokat laptopokat nem számoljuk...

Otthonom minden takarékos / smart, hogy az elhasznált energiát a legoptimálisabban használjuk (cirka 200 kw a havi fogyasztásunk és most került fel napelem ami havi 400 kw körüli áramot fog termelni és erről fog menni a fűtés is gáz helyett). Szóval ahol lehet és megéri ott hajlandó vagyok tenni a környezetbarát és takarékos megoldásokkért... de ahol szopatnak ott sajnos nem tudok mit tenni :( max kihasználni a kiskaput :)

(#26871) Avicularia válasza haxiboy (#26855) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem is úgymond ingyen van az áram, benne van a közös költségben (nem Magyarország), semmiért nem kell külön fizetni, csak az internetért. Víz, fűtés, áram, szemét, csatorna minden benne van.

(#26872) haxiboy válasza Avicularia (#26871) üzenetére


haxiboy
veterán

Szóval ha elhasználok ott irdatlan mennyiségű áramot sem kell pluszban fizetni? Azért 6-10 rig már zabál rendesen.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26873) zichie válasza klykkly (#26866) üzenetére


zichie
senior tag

Igen, miután 0.12-őn sikerült az eladás, akkor azonnal beteszi az order bookba 0.08-as (vissza)vételre.

[ Szerkesztve ]

(#26874) Avicularia válasza haxiboy (#26872) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem, átalány van és benne van a közös költségben. De ez svédben is ritka, de itt nálunk pont így van (3 hete költöztünk el Malmöből egy kis faluba).
Mondjuk irdatlan fogyasztásra nem tudom mit lépnének, nekem csak a gépben lévő 1 db 1070 megy szabadidejében, annál még a plazmatévénk is többet fogyaszt jóval ha be van kapcsolva.

(#26875) klykkly válasza zichie (#26873) üzenetére


klykkly
tag

:R
köszönöm

(#26876) haxiboy válasza Avicularia (#26874) üzenetére


haxiboy
veterán

Na az más. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26877) Avicularia válasza haxiboy (#26876) üzenetére


Avicularia
veterán

Gondolom ha több kW/h fogyna 24/7-ben, akkor előbb utóbb megszűnne ez az átalány dolog, de nem tudom biztosan.

(#26878) zichie válasza zichie (#26873) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem májusban ezzel a conditional close funkcióval sikerült 389990 japán jenes árfolyamon eladnom bitcoint, ami 7 másodperc(!!!) múlva vissza is vásárlódott 255555 japán jenes árfolyamon. :)

(#26879) Balupapa válasza Balupapa (#26853) üzenetére


Balupapa
senior tag

senki? :F

_-=*WheelWhores*=-_

(#26880) klykkly válasza Balupapa (#26879) üzenetére


klykkly
tag

eladod EUR-ért és atzán SEPA utalással

[ Szerkesztve ]

(#26881) Smithy87 válasza Vigilante (#25925) üzenetére


Smithy87
senior tag

hogy muzsikál az a marék 1060?

(#26882) Balupapa válasza klykkly (#26880) üzenetére


Balupapa
senior tag

hogyan lehet eladni? nem találtam.
a sepa atutalas eleg draga ha jol tudom, azt nekem kell fizetni?

_-=*WheelWhores*=-_

(#26883) bobalazs válasza Balupapa (#26882) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bankfüggő hogy mennyi, OTPnél azt hiszem 2500, utalt mennyiségtől függetlenül.
https://www.coinbase.com/sell
Kiválasztod a Eth walletedet Euro-ra váltasz át.

(#26884) Yany


Yany
addikt

Egy kis hírcsemege mára:

        [ Az OTP is csatlakozik az Ethereumhoz ]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26885) kugli81


kugli81
aktív tag

Szasztok.Bittrex-en hogyan lehet beállitani eladok valami pl. 0.12-ön és visszavegye 0.8 on?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#26886) ricshard444 válasza bobalazs (#26883) üzenetére


ricshard444
veterán

Szoval ha porgettem 3000Ft-t abbol 500Ft fog effektive megjonni? :((( Ezzel 100 oram karbavesz...

Vannak dolgok...

(#26887) lacora5


lacora5
tag

kraken-en tudok magyar dombornyomott visa kártyával ethereumot vásárolni? illetve ha náluk nem, hol tudnék?

(#26888) Avicularia válasza ricshard444 (#26886) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem a raifeisennél van magyar számlám, ott kb. 1750 ft körül szoktak levonni, mikor utalok magamnak svéd számlámról koronát az átváltásért összegtől függetlenül. Ugyanez a svéd bankomnál 40 sek, ami kb 1250 forint ha nem svéd pénzben történik az utalás.

[ Szerkesztve ]

(#26889) DigitXT válasza Avicularia (#26877) üzenetére


DigitXT
félisten

Ingyen ebéd nincs: ha túlléped az átalány által lefedett keretet, meg fogják emelni.

Következmény: te is többet fizetsz, meg mindenki más is, akikkel osztozol rajta...

Ha a lakótársak nem növelték a fogyasztásukat, csak te egyedül, ráadásul extrém mértékben, seperc alatt kiderül, hogy miért kellett átalányt emelni. Akkor ráb*sztál. (Senki nem fog közösködni* olyannal, aki 5-10x-esét fogyasztja a "normálisnak"...)

Tudniillik ez az egész átalányosdi csak addig működik, amíg mindenkinek hasonló a fogyasztása: ha valaki extrém keveset fogyaszt, a közösködéssel tuti rosszul jár, aki meg extrém sokat, az jól... De a számlát a végén valakinek ki kell fizetni.:K Tehát ingyen áram nincs. (Ha nem csinálsz te is áramlopáson alapuló lakóparkot.) Bár ha kiderül és beborul, és amiatt lecsuknak, az sem valami biztató alternatíva...

*: amíg nem derül ki, és te is fizetheted a megemelt átalányt, addig a szomszédok támogatják a bányádat... Ez persze neked tiszta haszon. Nekik meg veszteség.:(

(#26890) Avicularia válasza DigitXT (#26889) üzenetére


Avicularia
veterán

Nincs keret, de nyilván ha nagyon megemelkedik az áramfogyasztás, akkor változtatnak a szabályokon. De nem is tervezem valami nagy rig beállítását. Max veszek még egy 1070-et ha úgy látom, hogy emberi időn belül kitermeli az árát. Svéd fizetés mellett nem nagyon éri meg ez a bányászosdi.

[ Szerkesztve ]

(#26891) Franklin


Franklin
addikt

Vótmá?

30 millió dollárnyi étert loptak el a Parity Walletekből.

(#26892) Qrcy válasza ricshard444 (#26886) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Neeem, félreértések vannak a SEPA mikor 1x odafelé utalsz, tehát OTP-ről el akkor vonnak le 2500-t kezelési költségre. Visszafelé amikor jön a pénz az OTP-hez akkor valami minimális százalékot szednek le, meg ugye árfolyamnyereségük is van az EUR/HUF váltáson valamennyi. Szóval csak 1x nagy a sarc kifelé.

Habár ha kifelé sokszor akarsz küldeni akkor ez nem igaz

Qrcy

(#26893) bobalazs válasza ricshard444 (#26886) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egyszer kell azt a sepát utalni, amikor a bankszámlád hitelesited. Utána már csak minimális összegeket vonnak amikor bankszámlára utalsz.

(#26894) DigitXT válasza Avicularia (#26890) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogy a viharba ne lenne keret?:F Ha átalány van, akkor jellemzően az előző éves fogyasztás alapján számolják ki az összegét, hogy azt biztosan lefedje.:R (Mivel az áramszolgáltató sem szeret "hitelezni"...) Amennyiben pedig a tárgyévi fogyasztás alacsonyabb, akkor a túlfizetés összege visszajár (elszámoló számla), és a következő évben értelemszerűen kisebb átalányt számolnak. Ezt megfordítva: ha több lesz a fogyasztás, tehát túllépi az átalány által lefedett keretet, akkor az elszámoló számlával ezt kőkeményen bevasalják, és a következő évtől magasabb átalányt számolnak. Ilyen egyszerű.:K A számlát a végén valakinek ki kell fizetni. Ergo aki extrém fogyasztást csinál, az csak a többiek kárára tud ideig-óráig annak megfizetése alól mentesülni, hosszú távon a saját túlfogyasztását a szomszédaival támogattatja. Ha azok hajlandóak erre. Nyilván függ attól, hogy mennyi szomszéd van, hogy milyen gyorsan borul a bili.:))

Természetesen fordítva is igaz: ha veszel egy 50W fogyasztású LCD TV-t az 500W fogyasztású plazma helyett (hasra ütött számok), akkor a lakóközösség teljes fogyasztása csökken, tehát a spórolásod nem csak neked jó, hanem eloszlik.:R Véletlenül se plazma vs. LCD vita! Csak a fogyasztáscsökkentésre írtam példának.

(#26895) Avicularia válasza bobalazs (#26893) üzenetére


Avicularia
veterán

Tehát akkor mennyit von az OTP, ha külföldi valuta érkezik a számlára és átváltják forintra neked? Mert a rafi tarifáját eléggé sokallom, hogy minden utalás után 1750 ft sápot levesz gyakorlatilag a semmiért.

(#26896) bobalazs válasza Avicularia (#26895) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom pontosan de nem 1750 ft.-ot az biztos.
Tippemre, olyan 50-100 ft. lehet de majd megmondja más.

[ Szerkesztve ]

(#26897) vizimento válasza Avicularia (#26895) üzenetére


vizimento
senior tag

Erste 2000 felett vont tőlem, mikor a barátom a kinti eurós számlájáról utalt nekem az itthoni forintosra :(
Nem, ez nem az árfolyamnyereség, ez egy fix díj! Be is mentem reklamálni, de mondták, hogy igen, ha nem a számla pénznemében jön az összeg (tehát HUF) akkor ennek ennyi fix díja van!
(Az már csak hab a tortán, hogy ezt csak a sokadik után vettem észre, mert persze erről nem küldenek SMS-t, hiába van beállítva értesítő, csak csendbe leemelik...)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#26898) klykkly válasza Avicularia (#26895) üzenetére


klykkly
tag

Bizots hogy levesznek?
Elvileg nem kéne, csak az aktuális vételi árfolyamon átváltja és kész.
Mire fel von még le? Milyen jogcímen?
Én mi van ha devizaszámlára jön utalás? Abból is vonnak?

meg kell nézni a számla kondíciókat ott benne kell lennie ennek a szopatásnak :)

az én bankomnál nem vonnak. legalábbis nem tűnt fel eddig.

[ Szerkesztve ]

(#26899) Avicularia válasza DigitXT (#26894) üzenetére


Avicularia
veterán

Írtam privit.

(#26900) bobalazs válasza klykkly (#26898) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

otp alap számlám van, és szerintem nekem sem vonnak semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.