Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Casoli


Casoli
őstag

Bitcoin plusról mit tudtok? 100%-t emelkedett ma.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#27252) haxiboy válasza Casoli (#27251) üzenetére


haxiboy
veterán

Szokásos pump & run. Néha van ilyen :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27253) P3Dr0 válasza haxiboy (#27128) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nekem core2duo E8500 volt 2GB ram. :) A legsikeresebb BTC mining configom. :DDD A vicc az hogy mai napig megvan nem bontottam szet.

(#27254) Vigilante válasza P3Dr0 (#27253) üzenetére


Vigilante
őstag

E8400-am volt sokáig, meglepően sokáig bírta az a 2 magos csoda 4 GHz-en. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#27255) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy ha a fogyasztás nem számít "ingyen vannak a kw-ok" és nem valami felfújt árú videó kártyát szeretnék venni, akkor melyiket ajánlanátok Eth -ra? Olyan 40-50 000 ft (használt) / db körül gondoltam kezdésnek. És még egy olyan kérdés hogy lehet valamit tudni a PoS át állásra, hogy mikor lesz ? Annyit tudok hogy majd" bele kell dobni a gépbe" eth-t és utána bányászhat az ember csak,de vajon a gpu-kat fel lehet e használni?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#27256) Plasticbomb válasza Black-core (#27255) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mivel, gondolom ott is a hash power kell majd a validáláshoz, így kelleni fog hozzá a gpu, de alapból csak akkor fogsz bármit kapni, ha beteszel némi tőkét is. Esetleg itt az lehet a kérdés, hogy a poolokhoz csatlakozottaknál is ez lesz a megvalósítás, vagy a poolok hozzák a tőkét, mi meg adjuk a hash powert, és továbbra is kapunk vissza valamit, vagy lőttek az egésznek?

De ezek csak az én gondolataim, nehogy készpénznek vedd.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27257) Black-core válasza Plasticbomb (#27256) üzenetére


Black-core
aktív tag

Ha valakit érdekel ezt találtam az átállással kapcsolatban [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#27258) Stanlee


Stanlee
őstag

Engem is erdekelne, hogy mi lesz majd a PoS bevezetese utan. Olvastam rola, de mindenki kerulgeti a forro kasat es oldalakon keresztul a nagy semmit magyarazzak.

Ha valaki elmagyarazna mondjuk 5 par soros bekezdesben, annak nagyon orulnek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27259) Parano1d válasza Stanlee (#27258) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Az a lényeg, hogy a meglévő ethereumod után fogod kapni a jutalékot, nem pedig a számítási teljesítményed után. Akinek sok van, annak magas lesz a profit, akinek kevés, annak elenyésző.
Valamennyi számítási teljesítmény kelleni fog, mert ugyanúgy validálni kell a tranzakciókat, de elenyésző az eddigiekhez képest.

(#27260) C64 válasza Parano1d (#27259) üzenetére


C64
őstag

Vagyis az eth bányászatnak annyi, lehet majd mást keresni helyette. Ez is majd csak annak fogja megérni, aki nagyon nagyban csinálja, mint a bitcoinnál.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#27261) Parano1d válasza C64 (#27260) üzenetére


Parano1d
aktív tag

És ez a nagy számítási teljesítmény a piacra "szabadul", és megöli a profitot az összes coinnál.
Annak fogja megérni, akinek nem kell fizetnie az áramért. Rövid távon legalábbis ezek a kilátások.

[ Szerkesztve ]

(#27262) ScrapUnit válasza Parano1d (#27259) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Magyarul annyi a bányászatnak?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#27263) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó ez a fórum! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27264) haxiboy válasza KAMELOT (#27263) üzenetére


haxiboy
veterán

Néha öröm olvasni xD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27265) Joe123 válasza ScrapUnit (#27262) üzenetére


Joe123
aktív tag

Az ETH bányászatnak igen, ez elég nagy biztonsággal kijelenthető, mivel ez a core dev-ek deklarált célja. Többi coin passz.

(#27266) KAMELOT válasza haxiboy (#27264) üzenetére


KAMELOT
titán

Találni olyan fórumokat, amik a kész kabarék! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27267) Overlocker válasza ScrapUnit (#27262) üzenetére


Overlocker
veterán

Annyi, most már kár elkezdeni! :K ;]

[ Szerkesztve ]

(#27268) Franklin válasza Overlocker (#27267) üzenetére


Franklin
addikt

Csókolom és mikor lesznek a hardveraprón 40e Ft-os 570-ek? ;]

(#27269) Zoo123 válasza Franklin (#27268) üzenetére


Zoo123
senior tag

2017.10.02, 13:33:56'

Vagy komolyan kérdezted? :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#27270) szilardf


szilardf
tag

DAG epoch problémát javította az AMD a 17.7.2-es driver csomagban.
Valaki leírná nekem, hogyan kell ezt használni 8 kártya esetén?
Eddig össze kellett másolni az újat egy tavaly szeptemberivel.
Most mit kell tenni, hogy az új driver működjön ennyi kártyánál is?

(#27271) Robcsa


Robcsa
tag

Sziasztok!

Nem tudom veletek volt-e már olyan, hogy megállt az ewbf cuda mineretek. GPU stopped hibával és nem indult újra automatikusan. Velem sokszor előfordult, ezért írtam egy programot, amit monitorozza a status-át a miner-nek és ha elhal gpu stopped hibával, akkor automatikusan újra indítja. Továbbá minden 30 percben küld egy e-mail értesítés az aktuális állapotáról a minernek. Hiba esetén azonnal e-mail-t küld és újra is indítja a minert.
Ha szeretnétek kiróbálni, akkor innen letudjátok tölteni:
[link]

Figyelem!
A progi 12 percet bányászik egy huzamban minden 24 órában (Vagyis naponta 12 percet) a developernek. Ha ezt nem szeretnétek természetesen kilehet kapcsolni, a program bath file-jában meg kell adni a következő paramétert: --dev_fee N
A program egyenlpre windows-on fut. Win 10-en lett tesztelve. 1.8-as java szükséges hozzá.
A programot a csatolt bat file-al kell indítani!

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#27272) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

-
sorry. bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#27273) Overlocker válasza Franklin (#27268) üzenetére


Overlocker
veterán

2018. április 1. :P

[ Szerkesztve ]

(#27274) madpapa


madpapa
senior tag

Érdekes jelenség. Van egy vegyes rigem. Van 3db GTX kártya és 3db RX kártya. Ebből az egyik egy RX480. Ez iszonyat instabillá vált ebben a setupban. Amikor inicializálja az RX480-on a DAG-ot, hibával elszáll ez az ey kártya. Amúgy viszont teljesen rendben van a kártya. Ha netán valaki, valamit hallott volna, megköszönném. A többi kártya remekül van és szépen működik. WINDOWS 10 alatt is szépen látszódik minden. Viszont Claymoreral fennakad.

[ Szerkesztve ]

(#27275) Sidorovich válasza Zlcsi (#27250) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Elsőre nekem is kicsit a túl szép, hogy igaz legyen kategória volt ez. Lehet, hogy a fork után az egyik ág kb. semmit nem fog érni?

Egy kis összegért (amit még nem fáj annyira elveszíteni, ha balul sülne el) most én váltottam be ETH-t BTC-re emiatt.

BTC-hez szoftveres privát walletet tud valaki ajánlani? Eddig csak ETH-val foglalkoztam, ott a geth és a Parity a legnépszerűbb kliensek. BTC-nél mit érdemes Windowson használni, ha én akarom birtokolni a privát kulcsot? :)

[ Szerkesztve ]

(#27276) klykkly válasza Sidorovich (#27275) üzenetére


klykkly
tag

electrum wallet elég jó szerintem

(#27277) Zotya984 válasza klykkly (#27276) üzenetére


Zotya984
senior tag

Sziasztok
Összejött egy kevés Pascal Lite-om. Gépen van a wallet-ben. . Cryptopiára hogy kell átküldeni?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#27278) Black-core válasza Sidorovich (#27275) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nem épp Augusztus 1 jére mondtak valami "gikszert" a bitcoinnak? :R

(#27279) Black-core


Black-core
aktív tag

Zcasht bányászik még valaki? Milyen pénztárcát használtok hozzá?

(#27280) Smithy87


Smithy87
senior tag

Még maradt offline walletben (dbixwallet) dbixem- amit nem enged kiautalni mert jelszóval kell megerősíteni
ilyet nem kért az elején, hogy tudom így elutalni? :D Mondjuk szerintem buktam azt a 10$-t .

(#27281) klykkly


klykkly
tag

Nekem az sem tiszta hogy a BCC mitől is ér egy fillernél többet? Ki fogja tudni használni? Milyen walletből?

(#27282) gbela válasza Smithy87 (#27280) üzenetére


gbela
senior tag

Amikor csináltad a walletet kért jelszót, én is elfelejtettem, próbáltam vagy 20at mire meglett.

(#27283) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Aki krakent használ: hagytok bent a fork idejére BTC-t, vagy biztos ami biztos, inkább nem?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27284) klykkly válasza Gh0sT (#27283) üzenetére


klykkly
tag

Én nem hagyok. Lehet napokig nem fogsz tudni hozzáférni Az a BTC ami ott van az nem a tiéd !!!!!.......szvsz küld el saját walletba az a tuti. lehet gyorsan kell majd lépni nem lesz idő tökölni....

[ Szerkesztve ]

(#27285) BRIKLY válasza Gh0sT (#27283) üzenetére


BRIKLY
veterán

Én inkább eladtam azt a keveset ami volt,és €-ban hagytam ott.

(#27286) Stanlee válasza Parano1d (#27259) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszi. Hasonlot hamoztam ki en is a sok leirasbol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27287) Smithy87 válasza gbela (#27282) üzenetére


Smithy87
senior tag

coool de ez van. bár a live coinis címre azt írja nem jó neki :(

(#27288) BRIKLY válasza szilardf (#27270) üzenetére


BRIKLY
veterán

Felraktam ezt az új drivert. Hiába az atikmdag patcher, se MSI ab,se wattTool,se GPU-z nem látják a kártyákat. :(

(#27289) C64 válasza BRIKLY (#27288) üzenetére


C64
őstag

Patch,reboot,patch,reboot és utána ok. 2x kell a patchet lefuttatni.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#27290) BRIKLY válasza C64 (#27289) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem úgy se akar sikerülni. Vagy ki kéne vennem a többi kártyát amíg telepítem? :F

DDU takarítás megvolt

[ Szerkesztve ]

(#27291) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Nekem konkrétan 1 Mhs-el lassabb, mint a 16.11.5 driver. Nektek megy rendesen?

(#27292) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok,

pénteken végre megérkezett a Gigabyte Aorus 580-om (8GB), tegnap be is fogtam munkára.
Szöszöltem a BIOS-szal, picit állítgattam az órajeleken, most jelenleg Claymore Dual minerrel (eth+dcr) ilyen értékeket fut:
Eth: 28,5-29,3 Mh/s, Dcr: ~850 Mh/s.
Mindezt HWInfo és MSI afterburner szerint 144 Watt körül.

Érdemes lenne még finomhangolnom valamit akár a teljesítmény(profit) növeléséért, vagy a fogyasztás csökkentéséért?
Köszi :R

(#27293) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Ha nem kell az áramért fizetni, mi az a minimum hardver amivel érdemes lehet foglalkozni? Nagyon furdal a kiváncsiság :DDD

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#27294) BRIKLY válasza BRIKLY (#27290) üzenetére


BRIKLY
veterán

1db NEM modolt 460-at hagytam a gépben,és így is GPU-z,és MSI ab sem kezeli a kártyát rendesen. Megy vissza egy régebbi. :(((

(#27295) Yany válasza Con Troll (#27292) üzenetére


Yany
addikt

Ez kifejezetten imponzáns teljesítmény. A TDP és GPU clock csúszkákkal tudsz játszani, hogy még ennyit se figyasszon telj.veszteség nélkül: Power kb. -10%, GPU kg. 1150. A metódusról, ami hamar eredményre vezet, a Dual Mining optimalizálás cikkben írtam (nem linkelem, mert vannak, akik szerint szentségtörés cikk formájában segítséget adni, ahelyett, hogy ide írnék kilométeres hozzászólást).

#27293: itt egy GPU hashrate adatbázis, bár elég nagy marhaságok vannak benne. Pl. GTX 1070-es 20 és 40 MH/s-el is fel van töltve ugyanazzal a beállítással. De irányadónak jó lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27296) Con Troll válasza Yany (#27295) üzenetére


Con Troll
senior tag

Köszi, csekkolom a cikket ;)

(#27297) P3Dr0 válasza (jan) (#27293) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Mivel nekem az aram MAJDNEM ingyen van en pl. 2-3 oraja loktem be egy core i5-3450 procit banyaszni. Orankent kb.1 Coin :DDD

(#27298) Yany


Yany
addikt

Radeonosok, figyelem!

Claymore híreket hozott: "Finally I can test and confirm that AMD has fixed the issue with slowdown at high DAG epochs for Vega/Polaris/Fiji cards. They are going to release new drivers in a few days."

Vagyis pár nap múlva gyorsabb driver várható, DAG-hiba javításával. :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27299) C64 válasza Parano1d (#27291) üzenetére


C64
őstag

Megy rendesen,csak most a gpu2-re ezt dobja be időnként:
GPU #2 got incorrect share. If you see this warning often, make sure you did not overclock it too much!
16.11.5 driverrel ilyen gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#27300) RECSKA válasza BRIKLY (#27294) üzenetére


RECSKA
veterán

En ha felraktam a 17.7.2ot, akkor ugrott minden. Wattman nem allitotta az orajelet-feszultseget, AB nem is latta a kartyakat. Nem riserbenl, alaplapba vannak dugva.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.