Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) masta_dry


masta_dry
tag

Lenovo 3000 C100-hoz a fél giga ramot szeretném kipótolni. Ugye nem csak 533 Mhz-es ramot tehetek bele? Amennyire kigugliztam a dolgot, úgy fest, hogy a 800-as ram kisebb hatékonysággal megy majd benne, ha megy egyáltalán. Ilyesmivel tapasztalatok valakinél?

(#6352) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!
A Lenovo y570-esben később lehet vga-t cserélni?
Tehát a mostani GeForce GT 555-öt ki lehet cserélni 1-2 év múlva egy izmosabb GeForce vga-ra?

Köszönöm!

i20N, Surriento, GBS 57

(#6353) kacsyx válasza doser0717 (#6352) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha a foglalat szabványa engedné is, értelme nem lenne, mert a hűtést nem az új kártyára méretezték.

(#6354) g4besz válasza kacsyx (#6353) üzenetére


g4besz
tag

Ma már szinte az összes Lenovo-ban integrált vga-kártya van, tehát csereképes foglalat sincs (vga-t cserélni esélytelen). Tehát nem a hűtőrendszer a szűk keresztmetszet: egy másik topikban le is írták, az újabb mobil vga-k nem feltétlen termelnek több hőt, mivel a gyártás-technológia is fejlődik, ergo ugyanolyan feltételek mellett (méret, hőtermelés) lesznek nagyobb teljesítményűek.

(#6355) Naras válasza doser0717 (#6352) üzenetére


Naras
őstag

Ez egy laptop, ember... a laptopokban nem szokás VGA - t cserélgetni, annyiból el tudod adni, és venni újat... :W Döntsd el mit akarsz, ha alkatrészenként tuningolni a géped, akkor végy egy szép nagy desktop PC - t :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#6356) bolcsodal válasza Naras (#6355) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azért vannak még MXM VGA-k. Tehát elvileg van lehetőség cserélni is. Kérdés az, hogy a típus MXM kompatibilis-e.

Itt nem látok túl sok Lenovo masinát: [link]

They drew first blood....

(#6357) doser0717 válasza Naras (#6355) üzenetére


doser0717
aktív tag

Ember! Mivel jelenleg MSI gépem van, elvileg semmi keresnivalóm itt... De 4 év után úgy érzem megérett a cserére és nyugdíjaznám. Mivel a Lenovo az egyik jelöltem a 3 lehetséges közül, ezért merészeltem itt kérdezni valamit, ami számomra kérdéses (de fontos) ezzel a géppel kapcsolatban!
De elnézést hogy megzavartalak vele...
A többieknek köszi a választ!

i20N, Surriento, GBS 57

(#6358) Naras válasza doser0717 (#6357) üzenetére


Naras
őstag

Jó kis gép a Lenovo, én bátran merem ajánlani, nekem Y560 van, az 570esben lévő videókari még erősebb is, és az enyémből kiindulva vinni fog mindent.
Az álláspontom továbbra is fenntartom, ha már nem elég a teljesítmélny, érdemes az egész laptopot cserélni, ez egy elég ütős darab ahhoz, hogy 1-2 éven belül még simán el lehessen adni, és valamekkora ráfizetéssel (talán még kevesebből, mint egy új VGA bele) újat venni. :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#6359) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok!

Rendeltem agy Y570 et viszont ahogy olvastam, 3x2GB ram van benne, hogy ebbe nem 2 slotos memória van hanem 3 slotos, van különbség a 2 között, jó vagy rossz hogy 3 slotos? Lehet kicsit láma kérdés de, én még úgy tanultam anno hogy ha párosan vannak a ramok akkor tudnak dualban működni ha páratlan akkor csak single. Lehet kicsit el vagyok maradva :)

Köszönöm!

Attila

(#6361) Zizi2011


Zizi2011
csendes tag

Sziasztok!!!
Segítséget szeretnék kérni!
Az lenne a kérdésem, hogy megéri e meg venni a Lenovo NB IdeaPad G550L (15.6" Led Dual Core T4500 2.3 Ghz, 2GB, 500GB, Dvd-Rw DL, Intel GMA 4500M, 2 év garancia) 112,500 ft-ért?

(#6362) Zizi2011


Zizi2011
csendes tag

Jah és persze azt nem írtam meg, hogy csak netezésre, filmezésre, adatok kezelésére meg ilyenekre kellene. :)

(#6363) mrszitya válasza Zizi2011 (#6362) üzenetére


mrszitya
senior tag

Én a minap vettem egy Lenovo B560-at, gyakorlatilag ugyanennyiért, de ebbe egy Geforce G310M videó is belefért, 3GB RAM-mal. A processzora is fejlettebb, beépített grafikus vezérlővel rendelkezik, csak az órajele kisebb.

http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/8071_lenovo_ideapad_b560a_notebook_59-050701/

(#6364) Zizi2011 válasza mrszitya (#6363) üzenetére


Zizi2011
csendes tag

Köszi! :)

(#6365) adamssss


adamssss
veterán

Róla mi a a vélemény?
Esetleg a nagyobbik testvére jobban megérné? Mennyivel lenne gyorsabb?
Az igaz, hogy ezeken van új lenyomat leolvasó?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6366) rizso válasza adamssss (#6365) üzenetére


rizso
addikt

Én egy ideje elégedett tulaja vagyok az i3-as verziónak. Mi érdekelne? Ujjlenyomatolvasó nincs.
Amúgy ez a "megéri-e az i5-ös..." dolog teljesen egyéni. Számomra nem ért +50k-t az i5, +2GB ram, +250GB-tal nagyobb winyó - meg nem is volt keret rá. Hétköznapi használat mellett nem veszek észre különbséget az i5-ös procikhoz képest.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6367) adamssss válasza rizso (#6366) üzenetére


adamssss
veterán

Hello!
A kijelzője milyen minőségű? A játékok elfutnak rajta max-on? A ram és a proci később "bővíthető"? Meddig bírja az aksi? A gt555 hány cuda magos? :) és mekkora az órajele?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6368) rizso válasza adamssss (#6367) üzenetére


rizso
addikt

Akkor...

A kijelzője egész jó, színek rendben, a fényerő is okés (én fényes szobában általában max 40%-on használom), a betekintési szögekkel sincs gond.
Játékok: van ami elfut maxon, de azért elég sok olyan van, ami nem, legalábbis effekteknél igencsak be tud lassulni. Pl. Crysis 2 GAMER beállítások mellett natívban olyan 30-40 fps átlagot hoz, míg egy Metro 2033-nál medium beállítások mellett is be tud lassulni 1-2 résznél, de egy BFBC2 sem megy maxon. De ahová ez a vga kevés, oda mondjuk a 6770m sem sokkal jobb. Ahhoz, hogy komolyabb előrelépés legyen a grafikai beállításokat illetően, szerintem valami komolyabb vga kell, és az nem 200k-ba fog fájni...
Ram bővíthető minden további nélkül, viszont a proci más kérdés. Gondolom lehet cserélni azt is, de az garanciavesztéssel jár.
Az akksi olyan 4 órát bír netezéssel/filmezéssel.

GPU-Z:

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6369) adamssss válasza rizso (#6368) üzenetére


adamssss
veterán

Ez biztatóan hangzik. Amúgy játékoknál nem lehet, hogy a proci a szűk keresztmetszet?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6370) polip válasza adamssss (#6365) üzenetére


polip
addikt

na :)

a i3 nincsen az országban, szeptemberre hozza a lenovo...az i5-öt meg megvette mindet a laptopszalon, csak ott lesz és az ára hétfőtől 239.900 lesz!!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6371) Pavlovsdog válasza adamssss (#6369) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

többen is írták, hogy az i3 is kihajtja az 555M-et.
az i5-tel nem tapasztalható jelentős gyorsulás játékoknál.

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#6372) adamssss válasza polip (#6370) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.
Az a 239k nagyon baráti lenne. i3 csak szeptemberre lesz? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6373) polip válasza adamssss (#6372) üzenetére


polip
addikt

igen, csak szeptemberre hozzák!

De 239 az ár :) íme: Y570A

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6374) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv.

Mi a vélemény erről a gépről? [link] Netezésre, office munkára, filmnézésre max egy kis photoshopra, játékból néha egy kis minecraft lenne. Tapasztalatom nem volt még ezzel a márkával és ezért szeretném a segítségeteket kérni!

(#6375) mrszitya válasza Nyiscsák (#6374) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nézd meg ezt is: Lenovo B560

Én egy hete vettem itt belőle egyet, és eleddig elégedetten használom, jók a benyomásaim.
Bár ez nagyobb, nehezebb, és 2 év a gari.

[ Szerkesztve ]

(#6376) rizso


rizso
addikt

Helló Srácok!

Tegnap valamitől dobott egy kékhalált az Y570-em, majd újraindult. Azóta van egy kis gondom: a fényerőt tudom állítani, viszont az azt jelző kis felugró sáv nem azt mutatja, amire állítom, hanem fix 90%-ot mutat, és nem is változik. Mit kellene újrarakni?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6377) rizso válasza rizso (#6376) üzenetére


rizso
addikt

Arra sikerült rájönnöm, hogy egy frissítés okozza ezt. Tegnap telepített több frissítést is, és azóta csinálja ezt. Ma visszaállítottam a frissítés előtti állapotra, és megjavult. Utána ismét engedélyeztem a frissítéseket, és most megint nem jó...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6378) bolcsodal válasza rizso (#6377) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor ne telepítsd a frissítést.... :U

They drew first blood....

(#6379) bradam válasza rizso (#6377) üzenetére


bradam
aktív tag

Nekem is akar valamit frissíteni, lehet,hogy nem kéne akkor. OneKey Recoveryvel csináltál backupot?(szintúgy y570)

(#6380) rizso válasza bradam (#6379) üzenetére


rizso
addikt

Még nem csináltam, nincs itthon dvd-m csak kettő (tudom, lustaság elmenni és venni). Visszaállítás után engedtem a frissítéseket, de ismét elszúrta, és nem tudom melyik frissítés a hibás.

bolcsodal: hát csak érted, egy frissítés nem arról kellene szóljon, hogy le kelljen tiltani...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6381) bolcsodal válasza rizso (#6380) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én már jártam így. Nem mindig jók azok a "frissítések". :U Esetleg majd egy későbbi frissítés megoldja ennek frissítésnek a problémáját... :DDD

Egyébként Win7? Xp? Mit frissített?

They drew first blood....

(#6382) rizso válasza bolcsodal (#6381) üzenetére


rizso
addikt

Igen, majd a frissítés orvosolja a frissítést ;] Eddig több mindent akart frissíteni, de most csak a következő hármat írja ki:
- Microsoft Office File Validation Add-in
- Intel Corporation - Display - Intel(R) HD Graphics Family
- Lenovo - Display - ThinkPad Display 1366x768

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6383) bradam


bradam
aktív tag

Lehet tényleg várnod kéne a következő frissítésre, a családban egy Acer wifi drivere ment gallyra egy frissítés után,én meg fogtam a fejem,hogy most mi is van szegény notival,hogy nem látja a tőle 0,5m-re levő routert :C
Azóta nem frissítettünk azon a gépen semmit

(#6384) bolcsodal válasza rizso (#6382) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem a Lenovo frissítése a gyanús. Anno nekem a Lenovo-tól töltött Intel GMA X3100 driverrel símán kékhalálozott...

Van ok, amiért szükséged van erre a frissítésre? Nem jó a kijelző, nem bírja a névleges frissítési frekit...homályos..stb... :U Ha nem, akkor szerintem hagyd meg opcionális frissítésnek...

They drew first blood....

(#6385) rizso válasza bolcsodal (#6384) üzenetére


rizso
addikt

Őőő, lehet nem véletlen, de tegnap miután elkezdte telepíteni a frissítéseket, nekem is dobott egy kékhalált a gép, majd 2 perc alatt újraindult. Nincs különösebb jelentősége a frissítésnek, csak gondoltam mehet, és nem csesz el semmit. De akkor nem hagyom neki a telepítést...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6386) bradam


bradam
aktív tag

W7 Sp1-et felszabad rakni, lehet belőle bármi driver/egyéb probléma, vagy nyugodtan mehet fel?

(#6387) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok!

Lenovo G560L notim van és az lenne a kérdésem, hogy a hálózati kábel, ahol a gépbe van dugva az direkt lötyög mintha gumis lenne vagy kezdjek aggódni?

Köszi!

(#6388) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok!

Vettem a minap egy Y570 et, GT555 van benne és a drivert frissíteném hozzá, leszedtem az nvidia oldalról a hozzá tartozó legfrissebbet, de azt írja ki hogy nem található benne ilyen cucc :F Mi lehet a baj? Ami rajta van driver az látja aida látja, nem értem.

(#6389) Damage401 válasza atoka1 (#6388) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Lehet az Intel van átkapcsolva és azt érzékeli vagy http://www.nvidia.co.uk/object/notebook-win7-winvista-64bit-275.33-whql-driver-uk.html nézted gondolom.
Lenovo oldalán is a legfrissebb van?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6390) atoka1 válasza Damage401 (#6389) üzenetére


atoka1
tag

Igen azt a verziót szedtem le, kipróbáltam úgy is hogy átkapcsolom,. A lenovo oldalán 267 es volt fenn azt fel is tettem, lehet az optimust nem támogatja az új vagy nemtudom.

(#6391) g4besz válasza vamosip (#6387) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Az elektromos hálózat tápcsatlakozója vagy az internetre is használt hálózati kábel aljzatáról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#6392) vamosip válasza g4besz (#6391) üzenetére


vamosip
tag

Elektromos

(#6393) nightmare13 válasza atoka1 (#6390) üzenetére


nightmare13
senior tag

Szia!

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy az Optimus cuccok csak a gyártó saját driverével mennek. Nekem még Optimus előtti technikás gépem van, ahol manuálisan kell váltogatnom, ott én is próbáltam nvidia drivert feltolni, de akkor elszállt az integrált, nem tudtam váltani, csak a gyárival tudom használni, az meg még 2009-es XD

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#6394) nightmare13


nightmare13
senior tag

Bárkihez, aki tud válaszolni:

Szemezek egy Ideapad-dal, csak a garanciális feltételek még nem tiszták nekem. Szóval ha gariztatni akarok, milyen papírokat kell vinnem magammal, illetve kell egyáltalán valami hozzá?
Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv:
Bálint

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#6395) bolcsodal válasza nightmare13 (#6394) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szériaszám+típusszám, és "waranty lookup" a Lenovo honlapon! Ennyi kell hozzá.[link]

They drew first blood....

(#6396) nightmare13 válasza bolcsodal (#6395) üzenetére


nightmare13
senior tag

"waranty lookup" ez alatt azt érted, hogy leellenőrzni, hogy van-e rá garancia? Bocs, csak az angolom csapnivaló, egész életemben németet tanultam...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#6397) bolcsodal válasza nightmare13 (#6396) üzenetére


bolcsodal
addikt

Használd a linket, amit írtam. Két kitöltendő mező van benne.

1. A gép típusszáma

2. A gép szériaszáma

They drew first blood....

(#6398) nightmare13 válasza bolcsodal (#6397) üzenetére


nightmare13
senior tag

Még nincs meg a gép, csak venni szeretnék, és emiatt kérdezem ^^ Szóval akkor itt nincs olyan szarakodás, hogy számlát, meg még ezer másik papírt hurcolhatok magammal? (Pécsett ott a Laptopszalon, ahol le tudom adni hiba esetén, egerszegi vagyok, és itthon tartanám a papírokat, akkor is, amikor épp Pécsett vagyok...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#6399) sscom


sscom
csendes tag

sziasztok

egy lenovo 3000n200-asra milyen windows a megfelelő? (XP,vista7 ) a gép főbb adatai: intel pentium dual core t2390 1,86Ghz, 2 GB ram, intel gma x3100, realtek hd audio.
egy kis játék (régebbiek,colin 2 pl.) illetve net,torrent,film-nézés. erre kellene.

:R :R

(#6400) bolcsodal válasza nightmare13 (#6398) üzenetére


bolcsodal
addikt

Garancia hosszabításhoz szükséged lesz a számla másolatára. Amúgy a két adat alapján könnyen ellenőrizhető, hogy van-e és mennyi a garancia.

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.