Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Televan74 válasza tothir (#6700) üzenetére


Televan74
nagyúr

Próbáld meg innen leszedni. Link
Regisztráció szükséges hozzá.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6702) tothir válasza Televan74 (#6701) üzenetére


tothir
tag

Köszönöm, megoldódott már és tökéletesen elégedett vagyok a masinával!

(#6703) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó és tényleg használható notebook hűtést keresek. Lenovo Y570 -ez kellene.Ár 10.000 - 15.000 Ft -ig is elmehet.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6704) AxBattler válasza tothir (#6700) üzenetére


AxBattler
félisten

Szia!
Nézegettem neten a G470-es változatot, és kíváncsi lennék, hogy mennyire masszív, minőségi a háza?
A fedele teljesen tükörsima, vagy inkább recés? (Képekről nem tudom eldönteni...)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6705) tothir válasza AxBattler (#6704) üzenetére


tothir
tag

Szia!
Egyáltalán nem recés!
Teljesen jó az anyaghasználat számomra, igaz én asztaliként használom!
Most jelenleg csak netezek, 34 és 39 fokos a proci! De legtöbb is olyan 50 volt kb.
Régi gépemmel összehasonlítva ég és föld a kettő, pedig az se volt rossz a maga korában hardveresen (Core2duo T5900 2.2 GHz, 4 GB Ram)
Egyedül amiben jobb kicsivel az a proci teljesítmény, midnen másban lenovo sokkal jobb.
Ezek már nem azok a celeron procik amik régen... :C
A váz az szeritnem teljesen masszív, de igazából nekem ez nem is volt elvárás, mivel asztaliként használom. Ha rohangálós noti kell, akkor lehet job begy kisebb kijelzős, ssd-s noti.
Csak ajánlani tudom, ha nem kell komoly dolgokra, amik erős videókártyát igényelnek pl, akkor bátran vedd meg. A belépőkategória ma már nem azt jelenti, hogy hulladékot kapsz, mint annó pl a SIS Mirage-al szerelt notik!
2 év garancia is nagyon jó ebben az árkategóriában.

(#6706) AxBattler válasza tothir (#6705) üzenetére


AxBattler
félisten

És a felületek mennyire fényesek, tükröződőek?
Tudom, hogy a kijelző nem matt, de máshol a borítás milyen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6707) tothir válasza AxBattler (#6706) üzenetére


tothir
tag

Nehéz ezt igy megmondani.
A képernyő kerete a sötét szobában üvle, asztali lámpa bekapcsolva mellett kicsit tükrözőfik, de ezt most vettem észre, mivel eddig nem figyeltem.
De erőssen kétlem, hogy ez bárkit bármiben zavarna.

(#6708) AxBattler válasza tothir (#6707) üzenetére


AxBattler
félisten

Én igazából a billentyűzet környékére, és a külső borításra értettem, mert vannak olyan tükröződő burkolatú csodák, hogy ihaj.
Pl. Lenovo S205

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6709) tothir válasza AxBattler (#6708) üzenetére


tothir
tag

Nem modnanám, hogy tükröződik, elegáns laptop.
Toshiba c660-hoz képest fényévekkel jobb, az kinézetben is, meg anyaghasználatban is nagyon gyenge, ettől függeltenül lehet még jó gép.
Kövezetek meg, de nekem még acer Aspire is tetszett:)
Amúgy keresgélj youtube-on videókat, elég sok van és jó minöségűek.
Ha ez mellett döntesz nem bánnod meg szerintem!

(#6710) AxBattler válasza tothir (#6709) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a másik egy Aspire 3750-es lenne...
A Youtube viszont nem jutott eszembe! Köszi, még utánanézek!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6711) hoveman


hoveman
csendes tag

Udv!

Nemreg vettem egy lenovo z570-es gepet. A kerdesem az lenne, hogy hogyan tudom bekapcsolni a led kijelzot mikozben filmet nezek stb....
biztos valami 1szeru dolog de nem tudom tenyleg. :F

(#6712) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok !

Lenovo Y560-ról szeretnék kivinni DD 5.1.1 vagy DTS hangot, ez HDMI-vel lehetséges vagy kell hozzá egy külön hangkeltő eszköz?

Jelenleg a notebook HDMI-vel van összekötve a TV-vel. A TV-ből optikai kábel megy a házimozi erősítőbe. HDMI-n egyelőre nem sikerült 2 hangcsatornánál többet kivezetni a laptopból.
Van ötletetek?

Köszönöm.
rajzol

(#6713) Hannibal88


Hannibal88
csendes tag

Sziasztok!

Szemezek egy G570AH-val. Érdekelne, hogy milyenek a tapasztok eddig vele?
3D-s modellezésre valamint játékra venném (plusz persze film, zene, sok excel és word dokumentum megírása is várna a gépre szóval nem árt egy jó billentyűzet.. ez milyen benne?)
Valamint még érdekelne mennyire melegszik?, mennyit bír az aksi?

Mi az ami a leginkább és mi az ami a legkevésbé tetszik benne?

Esetleg a szervízszolgáltatásukról tudtok valamit, bár gondolom még nem volt dolgotok vele, de NE IS LEGYEN!:)

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6714) Televan74 válasza Hannibal88 (#6713) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt ebben a topikban kérdezd meg, Talán gyorsabban válaszolnak.
Milyen notebookot vegyek?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6715) Televan74


Televan74
nagyúr

#1 (Aktív) NTFS 1 MB 200 MB
#2 NTFS C: 201 MB 670402 MB
#3 Compaq Diag 700296 MB 15108 MB
#4 NTFS D: (LENOVO) 670604 MB 29692 MB

A Compaq Diag partíció mit szolgál. És ha újra telepítem majd valamikor a rendszert,a többi partíciót törölhetem majd?

Az #1 tudom nem lehet , azt a Win7 használja.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6716) perempe


perempe
addikt

Lenovo 3000 N100 0768-ban működnének-e a 800MHz-es memória modulok?
Jó-e bele a Western Digital Scorpio WD3200BEKT (320GB, 7200rpm, SATA)?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6717) Lajdzsi


Lajdzsi
tag

Szeretném megjegyezni, hogy amit régebben mondtam a G570GH játékokkal való rossz viszonyáról: a jelen állás szerint megcáfolni látszik. Amióta szereztem rá internetről megfelelő drivereket, a képernyő felbontása is kielégítő valamint a játékok terén is meggyőző teljesítményt nyújt, a Terráriát röhögve viszi és a Dragon Age se akad rajta.

(#6718) Naigen válasza perempe (#6716) üzenetére


Naigen
aktív tag

EZT letöltöd, 31-32. oldal. A doksi alapján a válasz nem és nem. Mondjuk egy próbát megér :)

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#6719) perempe válasza Naigen (#6718) üzenetére


perempe
addikt

az *rva jó, mert közben megvettem a vinyót.

köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6720) perempe válasza Naigen (#6718) üzenetére


perempe
addikt

a WD 320GB 7200rpm gond nélkül működik a notiban.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6721) Naigen válasza perempe (#6720) üzenetére


Naigen
aktív tag

Mondtam, hogy egy próbát megér :) Sokkal gyorsabb lett?

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#6722) perempe válasza Naigen (#6721) üzenetére


perempe
addikt

igen, fél perc a boot.

bad sectoros volt a Fujitsu vinyó (mhv2080bh); olyan görbét csinált HDTune alatt, ami 1-2MB konstans.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#6723) erween


erween
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy Lenovo Ideapad g570AH típusú laptopot, Radeon HD 6370M videókártyával.
Felraktam a wint, meg minden egyéb dolgot, ami kell.
Gondoltam felrakom az Everest nevű programot, megnézem minden ok-e.
Az Everest nevű prpgramot raktam fel.
Az a gubanc, hogy nekem sehol sem írja, hogy ez egy Radeon HD 6370M videókártyával felszerelt gép.
A videkártya driver beállításoknál ír a program valami olyasmit, hogy ez a gép két grafikus videókártyával van szerelve, egyiket 3d-s alkalmazásokhoz használja a nagyobb teljesítmény érdekében.
Az Eveestben a Windows videónál Intel hd 3000-ret ír, amit az ati gyárt.
A pci/agp videónál van valami ati eg robson ce vidkar + gyorsító felírva, azon kívül semmi.
Számlán Radeon HD 6370M van, laptopon rajta van az ati matrica.
Most akkor mi van? Hol tudom megnézni, hogy ez tényleg az-e, amit vettem?
VAgy mi ez pontosan? Egy turbósított intel hd3000?

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#6724) ktommy91 válasza erween (#6723) üzenetére


ktommy91
addikt

Szerintem az everest túl buta hogy rendesen kiolvassa a 2 GPU-s rendszerek adatait. Rakj fel AIDA64-et vagy HWinfo32-t.

Nincs kerítés.

(#6725) Televan74 válasza erween (#6723) üzenetére


Televan74
nagyúr

Használd a GPU-Z -t.

(#6724) ktommy91 Sajnos a Aida64 sem írja ki rendesen.Szerintem csak az elsődleges gpu -t nézi sajnos, és az pedig az HD3000 -es.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6726) erween válasza Televan74 (#6725) üzenetére


erween
csendes tag

Köszi!
Itt már ki tudom választani az ati kártyát.
Tegnap este óta megfogalmazódott bennem még pár kérdés.
Az alábbi cikkben eléggé lehúzták a gépet:
http://ipon.hu/elemzesek/lenovo_ideapad_g570g_hazon_beluli_vereseg/1093/

Hát a touchpad szerintem teljesen jó, többiről nincs még tapasztalat.
Amúgy mi a véleményetek erről a gépről? Előnyök/hátrányok?
Viszont egy kicsit csalódtam, amikor kibontottam, teljesen fapados ismertetők, semmi konkrét dolog sincs bennük.
Neten nézegettem nemzetközi honlapot, hogy a legújabb driverek kerüljenek a gépre, a G-s széria miért nincs fent a gyártó honlapján??
Így egy bővebb használati útmutatót sem tudtam letölteni sajnos, meg driverek is maradtak a cd-n megtalálhatók...
Kell lennie valahol, nem tudjátok hol érhető el?

(#6727) Lac83 válasza erween (#6726) üzenetére


Lac83
csendes tag

Szia!

Fent van a G-s széria a Lenovo honlapján : [ITT]

Nekem is ilyen gépem,3 napja vettem.Szerintem is egy-két helyen indokolatlanul lehúzták a gépet...Eddig meg vagyok elégedve a géppel,remélem később sem lesz vele probléma.

Kezelési/használati útmutató az van amit kaptál hozzá,mást én sem találtam a neten.

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6728) erween válasza Lac83 (#6727) üzenetére


erween
csendes tag

Köszi!

Egyelőre drivereket hagyom.
Egyébként a drivereket hogyan cseréljem le? Van rá automata módszer, hogy ne kelljen uninstallálnom?
Például letöltöm az új drivert és csak felrakom, nem törlöm előtte a másikat? MI ennek a legegyszerűbb és leghatékonyabb módszere?
Most látom, hogy chipset-ből legújabb van fent, többi verziószámát nem tudtam megnézni.
Amúgy te a gyári cd-ről raktad fel a drivereket, vagy netről?

Teszteltem ezt a kétfajta kártyát benne, igaz csak toca race driver 3-ban. Egyszer hd3000-rel, egyszer pedig az ati kártyával futtattam. Extra sebességnövekedést nem adott, kb. 35 fps-ről felugrott 45-50 fps-re a játék, ennyi. Bár lehet más játéknál többet adna.

(#6729) Lac83 válasza erween (#6728) üzenetére


Lac83
csendes tag

Én a gyári lemezről raktam fel a drivereket,minden flottul működik,szóval én egyenlőre nem erőltetem a frissítéseket.

Szerintem elvileg ha újabb drivert telepítesz,akkor előtte magától leszedi a régit és úgy rakja fel az újat,meg kell próbálni.Játékokkal még abszolute nem teszteltem,talán majd ma délután.

[ Szerkesztve ]

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6730) erween válasza Lac83 (#6729) üzenetére


erween
csendes tag

Akkor várom majd a tapasztalatokat.
NEm rossz ez a váltott rendszer, meg tudom adni ilyen alkalmazásnál milyen módban menjen a videó rendszer.
Bár minden, amire rákérdezett energiatakarékosra van állítva, kivéve a játék :)

(#6731) Lac83 válasza erween (#6730) üzenetére


Lac83
csendes tag

Én úgy veszem észre hogy elég jó étvágya van a rendszernek memória terén,pedig semmi extrát nem futtatok: KÉP
Bár ezt nem lehet a masina számlájára írni... :N

[ Szerkesztve ]

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6732) erween válasza Lac83 (#6731) üzenetére


erween
csendes tag

Nálam 1.4 giga foglalt most, netezés megy, semmi más, még msn sem.
Gondolom win7 konfugurálással azért párszáz megát le lehet venni az étvágyból.

(#6733) erween válasza Lac83 (#6731) üzenetére


erween
csendes tag

A cpu stb hőmérsékletet milyen programmal íratod ki tálcára? Gyári lenovo segédprogram, vagy felraktál valamit?

(#6734) SirKero


SirKero
őstag

Nekem is Everest ( Aida ) problémám lenne.
Y570 laptop. A stabilitás tesztnél nem hajtja ki 100%-ra a processzort csak 30-60% között ugrál valamint a memória tesztet sem futtatja le. El lehet indítani de mindenre 0 pontot mutat.
Ötlet más programra vagy valamit be kell állítani.
Ja ha valaki játékra akar Y570-t venni hát nem tudom. Nekem a FarCry2 és a Crysis2 is elszáll kb egy óra játék után :W pedig nem melegszik sem a proci ( max. 64 )sem a VGA (max. 70 ) túlságosan benne.
Állítólag ez Nvidia driver hiba de ezzel az infóval nem vagyok előrébb :(

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#6735) Lac83 válasza erween (#6733) üzenetére


Lac83
csendes tag

Nem gyári program,hanem EZ

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6736) Tibi98


Tibi98
tag

Sziasztok!

Felteszem itt is a kérdésem, hátha valamelyik márkatárs már találkozott a problémával.

Most vettem egy Lenovo IdeaPad G770 notebook-ot.
Eredetileg FreeDos volt rajta, így telepítettem rá W7 Ultimate 64bit-es verziót.
A lemezről gond nélkül ment a telepítés, majd az első újraindulást követően a telepítés rendben befejeződött (felhasználó/gépnév megadása, idő beállítása, stb...) Majd ez után ugye következik még egy újraindulás, viszont ekkor már nem indul el a rendszer, csak a legelső "Lenovo" képernyő (ahonnan a BIOS-ba lehet belépni) jelenik meg újra meg újra, mintha innen nem tudna tovább jutni a gép, és folyamatosan újraindulna.
A Windows-t már újraraktam egyszer, gondoltam hátha a telepítés közben adódott valami probléma, de a helyzet változatlan.... :/

Mire tippeltek, mi lehet a probléma? :F
Előre is köszi!

(#6737) erween válasza Tibi98 (#6736) üzenetére


erween
csendes tag

A bootolást kéne átállítani nem? Elsődleges legyen a vinyó, másodlagos az optikai meghajtó.

(#6738) Lac83 válasza Tibi98 (#6736) üzenetére


Lac83
csendes tag

Próbáld meg egy másik telepítőlemezzel :U ha kell segítség keress privátban

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6739) Tibi98 válasza erween (#6737) üzenetére


Tibi98
tag

Persze, az ilyesmivel tisztában vagyok, nem ez a probléma.
Egyébként is, a lemezről való telepítés után bootl vinyórol, ott befejezi a telepítést, majd az azt követő restart után nem bootol.

(#6740) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Nekem G570A laptopom van már több, mint 3 hónapja. Nagyon sokat megy és eddig megvagyok vele elégedve. Semmilyen hibát nem tapasztaltam azon kívül, hogy arról a fényes ezüst matricáról lekopott a Lenovo felirat és a kis ábrák:D

(#6741) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem a y570est, gyönyörű!

Sok program gyárilag rajta van, van közöttük használható, vagy töröljem?

Nem kaptam meg a win7et lemezen, a gépen volt gyárilag, telepítés elindult az első bekapcsolaskor. Ez ma a divat.

Mcaffee vírusirtó rajta van, valami demo lehet, de nem derül ki hogy mennyi idejű a licence. Avastot feltoltam mar amúgy is rá.

Mit érdemes a gyári profik közül likvidalni a gyorsulás reményében?

Köszönöm!

(#6742) polip válasza Tibi98 (#6736) üzenetére


polip
addikt

használj jogtiszta OS-t, a mai laptopokban már van egy védelem, ami a régi loadereket kilövi és ez van

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6743) Tibi98


Tibi98
tag

Sziasztok, az OS probléma megoldódot, a legújabb loader alkalmazásával.

Most más probléma adódott. Nem ismeri fel a virtuális magokat. A driverek telepítése előtt még 4 kis ablak volt feladatkezelőbe a 4 mag figyelésére, azonban most vettem észre, hogy már csak 2 van. Aida64-be is 2/2-esnek írja a procit (HTT/CMP units). Biosban be van kapcsola az intel virtual technology.
Mi lehet a probléma?

(#6744) hoveman


hoveman
csendes tag

Hello!
ki hasznal ilyen gepet: lenovo ideapad z570?
kerem jelentkezzen mert kene 1 kis segitseg.

Koszi!

(#6745) bolcsodal válasza Tibi98 (#6743) üzenetére


bolcsodal
addikt

Legalább ne hírdesd... :U Ezen a fórumon nem dicsőség, ha végre ráhekkelted a tört windowst a gépedre...

A "Virtual technology" és a "Hyper threading" között semmi kapcsolat nincs. A pontos processzor típust meg tudod nézni?

They drew first blood....

(#6746) polip válasza Tibi98 (#6743) üzenetére


polip
addikt

én nem lennék rá büszke, hogy nem jogtiszta operációs rendszert használok, magyarul lopok...

nem értem miért sajnálnak az emberek nyomorult 20.000 forintot egy windows-ért

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6747) Lac83 válasza polip (#6746) üzenetére


Lac83
csendes tag

Abban igazat adok nem kell reklámozni a tényt,hogy nem legálisan használja az operációs rendszert.

Viszont nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának hogy "nyomorult" 20 000 forintot kiadjon Win 7 re..

[ Szerkesztve ]

Kicsi a bors, de főleg az őrölt......

(#6748) polip válasza Lac83 (#6747) üzenetére


polip
addikt

és a lopás a legcélravezetőbb

én sem engedhetem meg magamnak a 400 forintos benzint, de nem lopok, hogy menjen az autó...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6749) Televan74 válasza Lac83 (#6747) üzenetére


Televan74
nagyúr

De a hardvert azt meg tudja venni magának. A szoftverre bezzeg nincs pénze. Ez már egy ezeréves vita lesz lassan. :(((

(#6748) polip Látod nekem ezért nincsen autóm. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6750) polip válasza Televan74 (#6749) üzenetére


polip
addikt

pláne egy 770-es lenovot, ami közel 200k

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.