Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) g4besz válasza kisorosz (#6200) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

A zsanér belsejében a kijelző kábelei futnak. Ha van kép, illetve ha a zsanér mozgatására sincs képhiba akkor elméletileg nem lett baja.

(#6202) kisorosz válasza g4besz (#6201) üzenetére


kisorosz
tag

szia!
be se kapcsol a gép. vagyis nem hagy hogy bekapcsoljon, mert amint megnyomom a bekapcs gombot, egyből felizzik az a a valami és jön a füst. viszem a szervizbe, aztán majd kiderül hogy mi baja és mennyi:(

tudok valami jó/megbízható szervizt benn pesten, belvárosban?

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#6203) g4besz válasza g4besz (#6201) üzenetére


g4besz
tag

Értem, ez elég gáz. :F
Az én notimba most cseréltek garanciába hűtőrendszert ITT. Teljesen meg voltam velük elégedve: korrektek, pontosak, megbízhatóak voltak.

(#6204) becks_ válasza g4besz (#6203) üzenetére


becks_
csendes tag

profi szervízről nekemis van tapasztalatom ,csak épp visszaadták a notimat ugyanazzal a hibával 1 hét után amivel beadtam. a gépet ujrarakták..bekapcsoltam itthon a gépet, azzal indult hogy a realtek hangdriver hibaüzenetet írt ki. szenvedtem vele, mire megjavult. másodjára pedig mikor visszaadtam 1 hét után ugyszint bementem hogy mi a helyzet a notimmal és elkezdi a srác hogy kijelzőt fognak cserélni (amugy ez volt a baja: http://www.youtube.com/watch?v=Ikm9aaLcDHk) mire én hogy figyelj már..frissíts egy biost (ez volt a megoldás).
lehet csak a lenovo notikhoz ilyen szerencsétlenek, nemtudom..de ahhoz nagyon.

(#6205) kisorosz


kisorosz
tag

nah, voltam egy szervizben, 15-30k-t mondtak, attól függ hogy az inverternek és/vagy a szalagkábelnek is annyi. nekem most nincs annyi felesleges pénzem. hétvégén szétszedem, aztán megnézem hogy mi ment tönkre. valaki javított már saját kezűleg ilyen laptopot?

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#6206) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

A Lenovo szervíz mi alapján vesz át gépet garanciális javításra? Számla, garjegy is kell, vagy csak simán service tag alapján ellenőrzik a gépet?

Előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#6207) becks_ válasza Goatman (#6206) üzenetére


becks_
csendes tag

tudtommal ha az összes "matrica" rajta van a gépen, elég csak a gépet vinned :)

(#6208) scream válasza becks_ (#6199) üzenetére


scream
veterán

Közben rájöttem, a sípoló hangot (legalábbis nekem) a HDD adja ki magából (500GBos WD)

Valamit kezdenem kell vele, mert nem csak lassú,hanem hangos is ... :U

(#6209) outlaw19


outlaw19
csendes tag

sziasztok. Olyan problémám van, hogy a laptopom (lenovo 3000 n100) bármely billentyű
lenyomására megszakítja az usb kapcsolatokat, elveszi az áramot egy pillanatra az usb portról. Bios-ban is csinálja, tehát nem szoftveres a gond. Memóriát cseréltem benne, ahz sem oldotta meg. Mi lehet a gond ?

(#6210) brownus


brownus
veterán

üdv,

y560 (i5) tulajdonosokhoz lenne egy kérdésem: a kijelző panel illesztései két oldalt meg alul nálatok is mozognak egy picit? tehát nincs tökéletesen odaillesztve. picit zavaró...

(#6211) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv a topiknak!
Karácsonykor a notebook.hu gazdag választékában kecsegtetett a
Lenovo Ideapad G565A
AMD Phenom II Triple Core N850 (2200 Mhz, 512 cache) proc., 4096 DDR/ 1066 Mhz, 500 GB Sata Hdd, 15,6 WXGA HD Led kijelző 1366x768 képpont, ATI Radeon VGA vezérlő, Win 7 Home Premium 64bit op.rendszer = akkor 190ezer bruttó volt.
---
Ki mit tud? Forgalmazzák ezt még valahol? Az AMD 3magos processzorról mik a tanulságok, vélemények? A gép ára maradt?
Köszönöm.
:C

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#6212) newdesign válasza brownus (#6210) üzenetére


newdesign
csendes tag

Nekem nem tűnt fel semmi, pedig máá nyúzom november óta. Na talán annyi hogy nyekereg a bal zsanér kicsit ha mocorgok laptopolás közben. De lesz@rom, úgyis fülhallgató van :D

(#6213) becks_ válasza newdesign (#6212) üzenetére


becks_
csendes tag

ez fura..nekem is épp a bal zsanér kattan egyet kb 90fokos állásban...megnéztem jobban, és mint ha kicsit kilenne jőve a helyéről. azthiszem go szerviz

(#6214) brownus válasza newdesign (#6212) üzenetére


brownus
veterán

szemmel nem is látni:) megnéztem több hasonló notit, mind ilyen... amit 3 éve használunk az is, és nem tűnt fel eddig.

amúgy nagyon jó notebook, úgy érzem jó választás volt!

(#6215) newdesign válasza brownus (#6214) üzenetére


newdesign
csendes tag

Na jó, hát műanyagból van az a burkolat.... Nem fog passzolni sose rendesen :D.

Én azon agyalok hogy a 85 fokos proci hőmérséklet nem sok e esetleg (Crysis 2 alatt, eddigi legmagasabb). A Core Temp progi 105 fokot ír neki maximumra, hát azéé na, azt nem érném el ha lehet :D. Vettem egy Logitec N700 at, bár mérhető csökkenést a proci hőmérsékletben nem produkál, azéé gondolom nem árt neki.....

(#6216) brownus válasza newdesign (#6215) üzenetére


brownus
veterán

jónak tűnik, szép a dizájnja is! bár ha nem sokat segít a hőmérséklet csökkentésében akkor nekem nem fog kelleni. meg én főleg mint asztali gépként fogom használni, rá lesz dugva egy 24es monitor. + vezeték-nélküli egér-bill kombó.

amúgy a radium.hu-nál vettem, hétfőn elhoztam egyet amiben rossz volt az ati kártya, csak az alaplapi intel ment. ugye az ati driver telepítéséhez át kellett kapcsolni a biosban switchable -> discrete-re, és onnantól nem volt kép. nem kicsit voltam ideges! aztán vissza a boltba, ott megnéztünk 2 ilyen gépet, mindkettő tökéletes volt, és elhoztam egy másikat:)

én még csak a mirrors edge nevű játékot telepítettem fel rá, és szépen fut rajta! amit várok nagyon az a HoMM 6., miatta vettem egy ilyen játékos gépet:)

lenne pár kérdésem:
Te is w7 x64-vel vetted? ha igen, rajta hagytad vagy felhúztál rá egy szűz w7-et?
milyen hdd van benne? enyémben seagate 500sata2/16mb/7200rpm
milyen ramok? enyémben samsung 1333 ddr3

(#6217) newdesign válasza brownus (#6216) üzenetére


newdesign
csendes tag

Én a logitechet pont azért vettem mert nem az asztalon használom hanem mindenhol máshol, ágyban, térden, háton, kézen állásban :D :D. De az összes ilyen laptophűtő cooler master vagy mittomén, mind ilyen alu házas és pont az asztalra való.. Ennek meg puha szivacsos az alja, venti is van benne, az hogy jól szól mellé az meg grátisz. Mondjam hogy azt hittem a JBL-ek jól szólnak... Azt ha bekapcsolom a hangszórókat benne, akkor már mély hang is van. 2 W ból :D

A laptopom meg csak 450M-es. Ami valószínűleg ezt jelenti hogy procifrekvencia ugyanaz mint a 460 nál, de csak 1066 MHz-et tud kezelni (vagy mi) így aztán csak 1066os memória van benne. A winyó pedig csak 5400es

(#6218) brownus válasza newdesign (#6217) üzenetére


brownus
veterán

akkor lehet nézek egyet ami direkt asztalra való

az enyém is 450M, de 1333as ramokat tettek bele...

(#6219) newdesign válasza brownus (#6218) üzenetére


newdesign
csendes tag

Hát nem tudom..

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/eng/processors/corei5/mobile/specifications/449663.htm

Ez alapján hiába. Én is nézegettem, mondom lecserélem én is az 1066-ot, de minek. Úgyse kezeli.

Bár most nézem hogy egyik i5 se, csak majd az újak

[ Szerkesztve ]

(#6220) brownus válasza newdesign (#6219) üzenetére


brownus
veterán

persze, mint 1066os kezeli. úgyse venném észre a különbséget

(#6221) Athanáz9 válasza Athanáz9 (#6211) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Up?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#6222) brownus válasza Athanáz9 (#6221) üzenetére


brownus
veterán

Szia,

nem találtam egyik boltban sem, de helyette ajánlanék egyet: y560 i5, ilyet vettem a hetekben én is. (az amd procikkal szerelt notikról azt olvastam, hogy jobban melegszenek mint az intelesek... nincs saját tapasztalatom) ha az általam linkelt nem szimpatikus van w7 nélkül és több memóriával, van pár variáció. a vga meg erős, nekem ez fontos szempont volt.

(#6223) Athanáz9 válasza brownus (#6222) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Kösz a választ. Win7 nélkül melyik gépet említed ide? Szóbajöhet...

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#6225) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Belefutottam egy problémába. N200, Win7. A touchpad néha nem működik, az eszköz nem indítható el (kód 10). Ilyenkor újra kell indítani a gépet és működik. Aztán megint nem.
Találtam erről infokat a neten de működő megoldást nem. Nem szeretnék xp-vel bohóckodni, tudna valaki segíteni?
Köszönöm!
üdv

(#6226) amol válasza Athanáz9 (#6223) üzenetére


amol
addikt

Most 160k a Phenomos ugyanott.

(#6227) amol válasza Athanáz9 (#6223) üzenetére


amol
addikt

Ha erre gondoltál.

(#6228) bolcsodal válasza amol (#6225) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ubuntu 10.10? :U Ha ott is hülyéskedik, akkor hardveres probléma...

They drew first blood....

(#6229) amol válasza bolcsodal (#6228) üzenetére


amol
addikt

Ha hardveres probléma lenne akkor minden indításnál jelentkezne, nem minden másodiknál. Nemzetközi fórumokon mások is jártak így, a jelenség összefügg a videodriverrel is, vagy talán csak azzal, a két dolog együtt szűnik meg működni (800x600, szabványos vga).
Xp alatt nem volt vele probléma, linux nem fog rámenni maximum tesztelésre (akkor sem ubuntu) de arra ott volt az xp.

(#6230) plepi


plepi
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Lenovo ideapad g 550L notebook 59-049098. Kérdésem hogy tudnám rá felrakni az xp-ét a bútolást már beállítottam. Neki is áll telepíteni de egy idő után kiírja hogy valami hiba van,már sík ideg vagyok.

(#6231) bolcsodal válasza amol (#6229) üzenetére


bolcsodal
addikt

Pontos típus pl.? Integrált, vagy diszkrét VGA? Win7 által felajánlott driverekkel próbálkoztál, vagy te magad töltötted?

They drew first blood....

(#6232) amol válasza bolcsodal (#6231) üzenetére


amol
addikt

0769-BGG, Integrált, 2GB, M530 helyett T7300.
Megpróbáltam mindent amit kérdezel. Ők is.
W7 alap driverek, frissített driverek, gyártói driverek (intel/synaptics), lenovo vista driverek, mindent.

(#6233) bolcsodal válasza amol (#6232) üzenetére


bolcsodal
addikt

Látom! A munkahelyemen van 4 db N200-as. Ezek közül egyedül 1 fut Win7-el, majd ránézek az event viewer-re (a tulajdonosa egérrel, billzettel használja külső monitorral).

BIOS a legfrissebb van rajta? Én anno tettem fel az enyémre Win7-et 0769-EAG, de semmi ilyet nem tapasztaltam (32 bit Win7 Home Preimum).

They drew first blood....

(#6234) amol válasza bolcsodal (#6233) üzenetére


amol
addikt

Igen a legfrissebb van fent (3.05).
Előre is köszönöm!

(#6235) g4besz válasza plepi (#6230) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

A sata mode-ot átállítottad? Bios-ban asszem az Advanced fülön Sata mode selection-nél IDE-t kiválasztani, de lehet, hogy AHCI mode van csak, akkor ott ugyanúgy az IDE-t kell.

(#6236) bolcsodal válasza amol (#6234) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajnos nem találtam hasonló hibára utaló bejegyzést a gépen. N200/Win7 32bit Enterprise edition. :U Pontosan milyen bejegyzés látható az event viewer-ben, amikor a hiba jelentkezik?

They drew first blood....

(#6237) brownus


brownus
veterán

y560 i5 450m (hd5730) tulajdonosoktól kérdezném, hogy milyen hőmérsékleteket mértek általános használat során, meg komolyabb terhelés alatt?

(#6238) amol válasza amol (#6234) üzenetére


amol
addikt

Valamit csináltam ami miatt nem tudom reprodukálni a hibát. Már újraindítottam vagy 40x.
Touchpad driver nincs fent, ps/2 egérként kezeli így plusz funkciók nem működnek de most nem merek hozzányúlni.

(#6239) bolcsodal válasza amol (#6238) üzenetére


bolcsodal
addikt

Driver azon a gépen sem volt fent, amit néztem. :U

Innen töltötted? [link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6240) bolcsodal válasza bolcsodal (#6239) üzenetére


bolcsodal
addikt

Más...letöltöttem a legfrissebb synaptics drivert...érdemes kipróbálni 2-3 ujjas gesztusok, nagyon hasznosnak tűnnek! :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6241) plepi válasza g4besz (#6235) üzenetére


plepi
csendes tag

Köszi szépen ez volt a probléma. De most adódott egy másik XP-ét tettem fel de én a géphez win7 drivers-t kaptam lemezen ezért kénytelen voltam letölteni a lenovó oldaláról a hozzá tartozó driverst minden jól működik de a vifim az nem valami illesztő progit kér. Ha belemegyek a start menü vezérlőpult rendszer-hardver-eszközkezelő-ba van két sárga jelem az egyikhez az van írva egyébb eszközök és alatta a másik sárga mellet meg ismeretlen eszköz. De a felsorolásban nem is látok vifit mit csináljak hogy működjön.

(#6242) brownus válasza brownus (#6237) üzenetére


brownus
veterán

lenne még egy kérdésem. miért halványul el a kibaszott képernyő egy idő után, mikor be van állítva, hogy ha hálózatról megy, akkor SOHA ne tegye...

(#6243) amol válasza bolcsodal (#6239) üzenetére


amol
addikt

Igen. Pontosabban most onnan nem :)
Nem hiányoznak a plusz funkciók és most legalább működik a gép rendesen. Nem biztos hogy amiatt volt de nem piszkálom.

(#6244) amol válasza plepi (#6241) üzenetére


amol
addikt

Azért nem látsz wifit mert nincs feldriverezve. Nézd meg a hardverazonosítókat, mit ír?

Vagy inkább tegyél fel Win7-et.

(#6245) g4besz válasza plepi (#6241) üzenetére


g4besz
tag

Akkor tuti, hogy a wifi driverét kifelejtetted, vagy nem jót raktál fel. Nekem is g550-öm van csak nekem az "a" széria, de ahogy olvastam a specifikációt mindegyiket kétféle wifi-kártyával szerelték (intel 5100 és 5150), de mindkettőhöz ugyanaz a driver kell. ITT a linkje.

(Alul az "I accept..." elé tegyél pöttyöt, mert csak utána indul a letöltés.)

[ Szerkesztve ]

(#6246) polip válasza Athanáz9 (#6211) üzenetére


polip
addikt

erre gondoltál?

Lenovo G565A - laptopszalon.hu

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#6247) plepi válasza g4besz (#6245) üzenetére


plepi
csendes tag

Köszi feltettem de semmi változás mondjuk még rútert nem vettem ezek szerint ha veszek azt is telepíteni kell? Elvileg a vifinek működni kellene és mondjuk ha a szomszédom például megosztaná velem a netet akkor látni kellene neki. Van az eszközkezelőbe két sárgám még mindíg

(#6248) newdesign válasza brownus (#6237) üzenetére


newdesign
csendes tag

Én ahogy írtam eddig max 85öt mértem Crysis2.
Netezés közben 45-50 között...

(#6249) newdesign válasza brownus (#6242) üzenetére


newdesign
csendes tag

Ahhoz meg kapcsold ki a Lenovo Energy management menüben (elem tuch gomb), az optimalizálás az élettartamhoz "fogaskerék-ben" , azon belül is a fejlett vezérlés fülön belül az ALS-t. Akkor nem fog játszani az aktuális fényviszonyokhoz képesti fényerővel.

(#6250) g4besz válasza plepi (#6247) üzenetére


g4besz
tag

Előző drivert ha leszeded és ezt felrakod úgysem megy? Egy Everesttel meg tudod nézni pontosan, hogy milyen wifi-kártya van benne. Igen, ha a szomszédban van net, és átviszed a géped, akkor azt neked is látni kéne (feltéve ha az SSID broadcast engedélyezve van).
Routert nem kell telepíteni csak beállítani, ami attól függ, hogy milyen neted van illetve milyen wifi hálózatot szeretnél. De erre már ne itt, hanem egy másik topikban kérdezz rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.